BINNENLAND Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Dinsdag 14 December 1)37 Doodenrace mAÉr'ÉMM minst draagkrachtigen treft. Hij geeft de voorkeur aan een verhooging met 25 op centen op de hoofdsom der personeels be lasting, waardoor de druk over de geheele burgerij wordt verdeeld. De heer VAN ECK heeft vanavond be kende klanken vernomen. Dit voorstel be hoort echter thuis bij de gemeentebegroo- ting. De raad is er niet in de eerste plaats om de belangen der fabriek te behartigen, doch die van de gemeente-financiën. Dit voorstel moet worden gezien als een po ging om de begrooting sluitend te maken en het krijgt daardoor een geheel ander karakter. Gaat men de belasting verhoogen dan legt men volgens spr. een veel groote ren druk op de bevolking, doch in den vorm van deze tariefsverhoging. Echter wil ook spr. rekening houden met de draagkracht van de ingezetenen. De fabriek moet z. i. ook wel degelijk het sociaal belang dienen. Het voorstel van den heer v. Weizen is spr. principieel sympa thiek, doch het is de vraag of het prac- tisch te verwezenlijken is, ook met het oog op de buitengemeenten. Waar deze kwestie niet direct urgent is. vraagt spr. het col lege ze in beraad te houden en een billijker verdeeling onder de ingezetenen onder oogen te zien. De heer dr. KEY ziet in dit voorstel ook een verhooging der indirecte belasting, die niet gerechtvaardigd wordt door de ex ploitatieuitkomsten van het bedrijf. De heer BERGERS vraagt bij eventueel prae-advies over de motie van Weizen tevens prae-advies over het adres van den Bond van groote gezinnen. De VOORZITTER verdedigt het voorstel van B. en W. Op het betoog van den heer De Reede zal spr. niet uitvoerig ingaan, dj&r hem dit te ver zou voeren en er nog eên lange agenda te verwerken is. Overi gens zou daarop nog wel het een en an der te zeggen zijn. Spr. wil dit voorstel zien als een poging om de positie der S.LF. te verstevigen en als een onderdeel der maatregelen om weer te komen tot normale reserveeringen en afschrijvingen. Uit het oogpunt van het bedrijf is er thans evenveel reden tot ta- riefsverhooging als er in 1935 was voor ver laging. Inderdaad treft deze verhooging de kleinste verbruikers, doch in dit geval vindt spr. dit niet erg. Immers zij dragen in verhouding niet bij tot de kosten van de distributie der electriciteit. Daarenbo ven wordt nu de mogelijkheid grooter om van het enkel tarief over te gaan op woon huistarief. Den heer v. Weïzen zegt spr., dat het technisch onmogelijk is om bij de vaststelling van het tarief rekening te houden met de financieele omstandigheden der verbruikers. Aanneming van zijn motie acht spr. volmaakt onjuist. Het college wil de kwestie echter nog wel eens met com missarissen en directie bespreken, doch dan dient de motie toch anders geredi geerd. B. en W. hebben den raad de gelegen heid willen geven over dit voorstel thans uitvoerig van gedachten te wisselen, waar toe bij de begrooting. welke In Januari in behandeling komt, de gelegenheid niet zoo geschikt is De heer DE REEDE heeft een weerleg ging van zijn betoog gemist en maakt be zwaar tegen de uitlating van den voorzit ter als zou hij zaken naar voren hebben gebracht, die recht zouden zijn te zetten. De door hem genoemde cijfers zijn gemak kelijk te controleeren. De wijze, waarop deze begrooting is sluitend gemaakt, heeft allerminst zijn instemming. Dat belasting- verhooging de minst draagkrachtigen zwaarder zou treffen dan deze tariefsver- hooging. betwist spr. den heer Hessing. De SD.A.P. heeft altijd gezegd: we moe ten het geld halen, waar het zit, doch nu heeft deze partij den treurigen moed een geheel ander standpunt in te nemen en den huik naar den wind te hangen. Spr. kar. de S.D.A.P. allerminst feliciteeren met de motiveering van den heer Hessing. De heer Van Eek zegt tenminste waar het op staat, doch onthield zich terecht van be strijding der door spr. aangevoerde argu menten. Ook hij verloochent evenwel zijn vroeger ingenomen soc.-democratisch be ginsel. Spr. heeft den laatsten tijd waargeno men, dat tal van maatregelen, welke door de directie worden voorgesteld, in feite zijn geïnspireerd door het college van B. en W. Het standpunt der s.-d. fractie acht spr. ten eenenmale onbegrijpelijk. Als gunstig voorbeeld van een bedrijfspolitiek wijst spr. op het P.T.T.-bedrijf, dat gedurig de ta rieven heeft verlaagd en desondanks zijn winsten zag toenemen. Het gaat natuurlijk niet aan om het electriciteitsbedrijf te voeren op een productie tegen kostprijs, doch een winst van 1 millioen is toch wel de uiterste grens. De heer GOSLINGA blijft een matige verhooging van den electriciteitsprijs billijk vinden, temeer waar de gasprijs met het oog op de concurrentie van petroleum niet verhoogd kan worden. Uitstel tot Februari acht spr. niet gewenscht. De heer VAN DER TAS verduidelijkt zijn bedoelingen nader. De heer VAN WELZEN betwijfelt de practische uitvoerbaarheid van de door hem gewenschte regeling. Met prae-advies kan hij zich vereenigen De heer HESSING ontkent, dat er een tegenstrijdigheid zou zijn tusschen het geen de heer Van Eek en wat hij gezegd heeft. De heer VAN ECK stelt voor om de be slissing over deze zaak aan te houden, teneinde B. en W. gelegenheid te geven tegemoet te komen aan de wenschen van den raad. of, als dat niet mogelijk is, be- lastlngverhooging niet meer gewenscht is. De VOORZITTER ontraadt aanneming van dit voorstel, daar de tijd te kort is om nog voor Januari een nieuwe regeling te ontwerpen. De heer VAN ECK acht dit geen bezwaar. Het lijkt spr. wenschelijk, dat de raad zich ten deze duidelijk uitspreekt en niet met cë'n kleine meerderheid een beslissing neemt. Laten B. en W. vooral het sociale karak ter onder oogen zien. Weth. VERWEY ontraadt aanhouding van dit voorstel. De vraag of het sociale element in de tarievenpolitiek moet wor den ingeschakeld, moet onafhankelijk zijn van het peil der tarieven. Het voorstel van den heer Van Eek wordt verworpen met 22 tegen 10 stemmen, (voor oe S.D.A.P. behalve de heeren Dubbëlde- JhAn en Hessing en de beide wethouders). De motie van Weizen wordt z.h.st ge steld in handen van B. en W voor prae- advies. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. Art. 1 met 20—12 stemmen (Tegen de heeren v. d. Tas, Beekenkamp, De Reede, Lombert, Key, v. Rosmalen v.-, door J. P. BALJÉ. Gaston d'Arencourt gespte zijn hoofdkap toe en keek toen grimmig naar de menigte, die de geweldige autorenbaan omzoomde. De gigantische tribunes waren tot de laat ste plaats bezet door menschen, die of om ae sensatie, óf gedreven door geldelijke be langen dezen belangrijksten wedstrijd van het seizoen kwamen bijwonen. Als een machtig gezoem klonk het gesnater van de menschen hem in de ooren. Gaston's kaken maalden zenuwachtig en nijdig. Een kwartier geleden was hij nog vol strijdlust en zeker van zijn over winning, een overwinning, die hem tot den besten coureur van het jaar zou stem pelen. Zijn nieuwe Bagotti was een pracht- wagen, en hij was er zeker van. dat de Mercola van zijn gevaarlijksten concurrent het zeker tegen dit ranke snelheidswon- der zou moeten afleggen. Lachend had hij zijn cigaret gerookt en eens naar zijn me dedingers gekeken, overwinningszeker. Toen kwam dat smerige, anonieme brief je Het erge was, dat hij gelóófde, aan wat cr in stond. De directeur van de Mercola- fabrieken had al eerder werk gemaakt van Renée, en ze was een meisje, dat erg ge voelig was voor attenties van knappe mannen. Van hèm hield ze, had ze tem tal van malen verzekerd, en hij mocht niet zoo jaloersch zijn! Kon hij het helpen, dat hij waanzinnig was op zijn kleine, blonde meisje, en dat hij geen enkelen man in haar nabijheid kon velen? Het briefje sprak duidelijke taal. „Laat je niet verblinden", stond er. „Renée is een vlindertje, een ééndagsvlieg, fladde rend rond den roem. dien de man van den dag behaalt en die ook een beetje af straalt op haar. Maar ze zal niet bestand zijn tegen het lokken der millioenen van directeur Balancourt. Wist je, dat ze gis teravond met hem in de Opéra was, toen jij in verband met Je training om tien uur in bed lag? Wist je. dat Balancourt haar ir. een taxi naar huis heeft gebracht om drie uur 's nachts? Kijk vanmiddag naar de groote loge naast den hoofdingang. Re née zal daar zijn in het charmante gezel schap vanBalancourt. Een gewaar schuwd man geldt voor twee!" Zijn zonnige stemming was weg geweest Even had hij op het punt gestaan, den heelen wedstrijd er aan te geven. De lust was hem vergaan. Maar een oogenbllk later besloot hij te starten, haar te laten zien. hoe men hem toejuichte, hoe Gaston d'Arencourt gevierd werd en hoe hij de wagentjes van zijn gehaten tegenstander Balancourt, die prullige Mercola's, kilome ters achter zich liet. Hij klemde zijn handen om het stuur en een verbeten trek was om zijn mond. Scherp tuurde hij naar de groote loge, maar hij zag slechts een wirrelende massa en kon geen afzonderlijke figuren onder scheiden Renée zou komen, ze zou hem aanmoedigen, had ze gezegd! Jawel, maar ze had verzwegen, dat ze in de loge van Balancourt zou zitten. Nog een paar seconden, dan zouden zij starten. De man met de vlag stond al ge reed, alle zenuwen waren in hem gespan nendaar ging de vlag neer, en de Bagotti schoot vooruit. Gaston d'Arencourt reed als een razen de. Hij suisde over de baan, alsof er geen tegenstanders voor hem bestonden, maar hij reed gevaarlijk dicht langs de buiten bocht, de bocht, het dichtst bij de groote tribune! En telkens, als hij langs de loge naast den ingang vloog, zag hij het frêle figuurtje van Renée, die wuifde met haar zakdoek en riep. Naast haar zatBa lancourt. Als in een flits zag hij telkens dat ta fereeltje. Renée en Balancourt. hij iets naar haar overgebogen, zij scherp turend naar de baan. Het was het eenige, dat hij zag.... steeds hetzelfde. Tweemaal was hij nu al gepasseerd, zon der dat Renéée naar hem had gekeken. Tweemaal had hij gezien, hoe ze luisterde i naar het gefluister van Balancourt, die zijn hoofd dicht naar het hare had over gebogen. Gaston gaf nog meer gas. zóó had hij zijn heele leven nog niet gereden, het was of de dood-zelf hem op de hielen zat „d'Arencourt, d'Arencourt!" klonken de kreten uit begeesterde monden. In de loge keek Renée met groote oogen naar het opwindende schouwspel op de baan. Haar hartje klopte in versneld tem po. Gaston was geweldig vandaag, hij reed fabelachtig snel. alleen nam hij de bocht hier erg gevaarlijk Maar alleen zij begreep, waarom hij dat deed, en het verhoogde haar kleur. Gaston wist, dat ze hier zat, en hij reed zoo dicht mogelijk langs haar. Lieve jongenzij alleen wist het. En meneer Balancourt! Die had al eens glim lachend naar haar overgebogen, en la chend gefluisterd, dat Gaston wel erg ver liefd moest zijn om zoo met zijn leven te spelen. Weer boog Balancourt zich naar haar toe. „Wat een coureur!" zei hij vol be wondering. „Ondanks zijn ontactisch rijden in deze bocht, is hij al bijna een baan- lengte voor! En mijn Mercola is nergens!" voegde hij er spijtig aan toe. ',Maar het ls me een les. juffrouw Renée. Zoo'n coureur als d'Arencourt is goud waard. Ik enga geer hem voor mijn merk. Hij kan bij mij het driedubbele verdienen, van wat Ba gotti hem .betaalt!" Renée keek hem opgewonden aan. „Oh, meneer Balancourt". zei ze verrukt, „maar dat is prachtig. Dan is Gaston de eerste coureur van Europa! Endan zal hij dan zullen we'.".trouwen. Ik heb het hem beloofd!" Speelsch greep Balancourt haar hand en hij drukte er| een kus op, net toen Gas ton d'Arencourt' Weer langssuisde. „Hè", deed Renée spijtig, „nu vergat ik alweer Gaston aan je moedigen. Jammer". Balancourt glimlachte. ..Ook zonder aanmoediging zal hij winnen!" Gaston reed als een blinde. Niets zag hij meer. dan alleen Balancourt, die Renée's hand kuste, en alles werd even rood voor zijn oogen. Reeds was hij weer in het rechte eind, gings kwam de fatale bocht, de bocht, waar Renée zat. Gas, meer gas. ging het door zijn hoofd. Een kreet van afgrijzen ging door het pu bliek. Wat het gevreesd had. gebeurde. d'Arencourt had schitterend gereden, hij had de race feitelijk al gewonnen, maar die ééne bocht nam hij steeds als een be ginneling. ZonderlingEn nu, nu was een ongeluk niet meer te vermijden. Hij slingerde over de baan, reed toen recht op de tribune aanhoutwerk versplinter de. menschen spronben verschrikt op, vluchttenEr wasleen rookwolk een vlam... kreten-Van pijnDe ra zende Bagotti lag machteloos neer Mercola won de race! Balancourt dronk op een terras zijn ap- péritif en keek peinzend naar de voorbij gangers. Een succesvolle dag voor hem Zijn wagen had gewonnen, de Grootste Prijs was voor hem, en hij had fabelachtig gelukkig gewed! Alle donkere wolken, die boven zijn bedrijf gehangen hadden wa ren als met één sterken rukwind wegge vaagd. „Dat deed mijn anonieme briefje", dacht iiij, alleen stom van den kerel, dat hij zulke brokken maakte. Ik had gehoopt, dat zijn zenuwen alleen hem zouden doen verliezen. Jammer, het was een flink cou reur. En Jammer van het meisje, dat de razende kerel doodreed. Het was een lief kind. Nog een geluk, dat ik op tijd opzij sprong, anders had ik niets aan mijn plan netje gehad !'"vn| Als een fijnproever nipte hij van zijn Hennessy. en hij glimlachte. ..Tja", peins de hij, „daar is nu eenmaal niets aan te doen. Zaken zijn zaken!" (Auteursrecht voorbehouden) (Nadruk verboden) FEDERATIE VAN HARMONIE- EN FANFAREGEZELSCHAPPEN. De jaarvergadering te Utrecht. In de voortgezette Jaarvergadering te Utrecht van de Ned. Federatie van Har monie- en Fanfaregezelschappen, werden na de behandeling der jaarverslagen voor het laatst de wisselbekers uitgereikt, welke in het afgeloopen concours-seizoen als hoogste onderscheidingen in de federatie waren behaald. Besloten werd de volgen de algemeene vergadering wederom in Utrecht te houden. Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heeren J. P. Harmsen uit Brummen, algemeen secretaris der Federatie en J. G. H. Tuljten uit Zwolle, eerste ondervoorzitter. In het college van juryleden werd gekozen in de vacature-Bicknesse de heer Ed. Fllpse, dirigent van het Philharmonisch orkest te Rotterdam en S. P. van Leeuwen, militair kapelmeester te Assen en de heer Henri Hermans, dirigent van het Maastrichtsch stedelijk orkest. Tot lid der muziekcommissle werd ge kozen de heer Louis de Moree, oud-diri gent van het 's-Hertogenbossche stedelijk orkest, thans wonende te Valkenburg. Be sloten werd een vaandel-afdeeling, als hoogste onderscheiding ln de federatie in te stellen. „VILLANDRY" KOOPT HOTEL „DE WAGENINGSCHE BERG". Behoud van stuk ongerept natuurschoon verzekerd. De herstellingsoordvereeniglng van per soneel der spoor- en tramwegen en A.T.O. en van Gend en Loos „Vlllandry" heeft gis teren in het N.V. Huls te Utrecht een bui tengewone vergadering gehouden. Namens het bestuur deed de voorzitter, de heer P. Moltmaker mededeellng van hetgeen was geschied ter uitvoering van het besluit der vereenlglng tot stichting van een vacantleoord voor de leden. De hand kon tenslotte worden gelegd op het vermaarde landgoed en hotel „De Wa- geningsche Berg" aan den straatweg Wa- geningenArnhem. Met groote geestdrift hechtte de verga dering haar goedkeuring aan den defini tieven aankoop van het voor het beoogde doel zoo bijzonder aantrekkelijke object, bestaande uit perceelen bosch en park, wegen, terras en opstallen. Door deze beslissing heeft „Vlllandry" nu de beschikking gekregen over een schit terend en zeer gunstig gelegen vacantie- verblljf voor zijn leden. Bovendien is hier door het voortbestaan van een stuk onge rept natuurschoon verzekerd. Van groote beteekenls ls daarbij, dat het niet in het voornemen ligt het landgoed voor het publiek te sluiten, doch het hotel en zijn schoone omgeving ook open te stel len voor particulieren en eveneens als pleisterplaats voor toeristen. Naar wij nog vernemen zal de exploi tatie door de herstellingsoordvereeniglng waarschijnlijk reeds in hef voorjaar be ginnen en zomer en winter doorgaan. DE GEGIJZELDE JOURNALIST. Tweede Kamerlid van der Waerden stelt vragen aan den Minister van Justitie. Het Tweede Kamerlid van der Waerden heeft aan den Minister van Justitie de volgende vragen gesteld: 1. Beschikt de minister over middelen cm aan de gijzeling van den Journalist Hansen, wegens weigering een beroepsge heim prijs te geven, een einde te maken? 2. Zoo ja, ls de Minister dan bereid deze met bekwamen spoed aan te wenden? 3. Zoo neen, is de Minister dan bereid maatregelen te treffen, ten einde soort gelijke gijzelingen in de toekomst te voor komen? VEREENIGENG VAN JONGE EN AAN STAANDE DRUKKERSPATROONS Nadat reeds op een bijeenkomst in Oc tober tot oprichting was besloten, heeft thans te Utrecht de eerste algemeene ver gadering plaats gehad van de Vereenl glng van jonge en aanstaande drukkers- patroons. Statuten en huishoudelijk re glement werden vastgesteld, op grond waarvan een nauwe samenwerking met de federatie der werkgeversorganlsatiën ln het 'ooekdrukkersbedrijf zal plaats vinden. Het ledental bedraagt thans 108, terwijl afdee- iingen zijn opgericht ln Amsterdam, den Haag. Rotterdam, Utrecht het Noorden en het Oosten en Zuiden. In het hoofdbe stuur werden gekozen de heeren: L. Berg mans Jr., Tilburg, M. Buyten Jr., Amster dam. A. Dlemer, Utrecht, J. W. Gerlings, Utrecht, W. O. A. Lans Rotterdam B. M.' Levisson, Den Haag. C. J. C. Rooda. Gro ningen, H. van Sljn, Rottterdam en O. Voorhoeve, Zwolle. Het secretariaat der vereenlglng is ge vestigd: Heerengracht 124, A'dam-C. STAND DER WERKLOOSHEID. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemid deling deelt mede, dat in de week 22 t/m 27 Nov. 1937 bij gesubsidieerde vereenigln- gen met werkloozenkas waren aangesloten 471.300 personen (landarbeiders met 73600 leden zijn hieronder niet begrepen). Van deze 471.300 verzekerden was in ge noemde week de geheele week werkloos 25,3% (in de vorige verslagweek. 8 t/m 13 November 1937, was het percentage 24.11. Het werkloosheidspercentage voor hen die de geheele week werkloos waren, was ln de tweede verslagweek van November in de laatste jaren a, v.: 1934 27.0, 1935 30 4 1936 29.5, 1937 25.3. Bij de organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 27 November 1937 in totaal 396.692 werkzoekenden ingeschre ven, onder wie 373.816 mannen. Van deze werkzoekenden waren er 378,011 werkloos, onder wie 361.139 mannen. BIJZONDER VRIJWILLIGE LANDSTORM. De gewestelijke Landstorm-commissie Zuid-Holland West heeft te Den Haag ver gaderd onder voorzitterschap van den heer L. G. Royaards. Na de opening heeft res. luitenant-kol. J. P. Boots, namens alle leden der gewestelijke commissie, den heer L. G. Royaards op zeer hartelijke wijze toegesproken en hem gelukgewenscht met het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Spr. schetste hoe het leven van den heer Royaards van 1914 af met het korps Zuid- Holland West en met de gewestelijke com missie is samengeweven en overhandigde een zilveren souvenir met inscriptie. In deze samenkomst weTcl tevens het jaarverslag uitgebracht. Het VLJ3.K. Zuid- Holland West telt 2025 vrijwilligers 2e ban, 5759 vrijwilligers le ban en 416 reserve officieren, totaal 8200. Er werden 893 vrij willigers ingeschreven w.o. 83 reserve officieren. Afgevoerd werden 293 vrijwilli gers, w.o. 25 reserve-officieren. Van deze 25 werden er 20 aan andere gewestelijke commissies overgegeven. De vooruitgang in een Jaar bedraagt 600 man, w.o. 58 reserve, officieren. Naast deze 8200 vrijwilligers zijn in Zuid- Holland West geregistreerd 18 leden der gewestelijke commissie, 453 leden der plaat selijke commissies en 1586 vrijwilligers der nevenkorpsen, hetgeen een totaal aantal vormt van 10.257. De schietoefeningen der 67 afdeelingen waaraan geregeld plm. 3485 vrijwilligers deelnemen, en de afdeellngsvergaderingen, hadden geregeld voortgang. Bij de rond vraag werd nog de vraag gesteld, welke stappen eventueel zouden kunnen worden gedaan ter bevordering van de oprichting van een vrijwillig landstormkorps lucht vaartdienst, VERSPREIDE BERICHTEN. Gisteren vierde de heer B. Hus te Den Haag, oprichter van de N.V. Meel- en Broodfabriek „De Zeeuw", van welke ven nootschap hij thans nog president en ge delegeerd commissaris ls, zijn zeventigsten verjaardag. Bij Kon. Besluit is aan J. de Groot, op zijn verzoek, met ingang van 1 Jan. eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Avenhorn, met dankbetui ging voor de goede diensten in zijn betrek king bewezen. De audiëntie van den minister van Onderwijs zal Donderdag en die van den minister van Waterstaat Vrijdag as. niet plaats hebben. slIN/T IN IETÏEREI EEN DERDE STUK. Naar wij vernemen, zal van de hand van onzen stadgenoot, den heer H. de Wilde, een derde stuk verschijnen. Het betreft hier een satyriek kluchtspel, getiteld „Bra nies achter de tralies", waarvan op 20 Dec. te Den Helder door de tooneelvereeniging der Marine-officieren de première worda gegeven In Januari wordt het aldaar voor de tweede maal gespeeld, zulks onder aus piciën van de Oranjever. VOOR WOENSDAG 15 DECEMBER. NIEUWE UITGAVEN. 1000 P.K. Door de Nationale Lucifersfabriek N.V. te Weert ls een fraai uitgevoerd luchtvaart album uitgegeven, getiteld „1000 P.K.". Het album werd verzorgd door den bekenden K.L.M.-medewerker Bert Prinsen Geerlings d. Kwaak, Tobé, Wilbrink, Wilmer, Eiker bout en Bergers). Art. 2 wordt zJist. aan genomen. De VOORZITTER stelt voor de zitting te schorsen tot Maandag aft. Aldus besloten. De heer WILMER verzocht ter wille van tijdsbesparing reeds nu bij M H. advies in te winnen omtrent punt 42 (schoeieel- dlenst) De VOORZITTER zegt, dat het college deze opmerking zal overwegen. Hierna te circa kwart voor 12 schorst de voorzitter de vergadering. Hilversum I, 1875 M. NCRV-uttzen- ding 6.307.00: Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart 8.00: Schriftlezing, medi tatie. gewijde muziek (gr.pl.) 8.30: Gr.- piaten 9.30: Gelukwenschen 9.45: Gr.pl. 10.30: Morgendienst 11.00: Gr.pl. 11.15: Pianovoordracht 12.00: Belichten 12.15: Gr.pl. 12.30: Kwin tetconcert 2.00: Gr.pl. 2.25: Voor jeugdige postzegelverzamelaars 3.00: Zang en piano 3.45: Orgelspel 4.45: Felicitaties 5.00: Voor de kinderen 5.45: Gr.pl. 6.00: Land- en tuinbouw- half uur 6.30: Taalles en causerie over het binnenaanvaringsregl. 7.00: Berich ten 7.15: „De Christen in de Weermacht" causerie 7.45: Reportage 8.00: Be richten A. N. P. Herhaling S. O, S.-berich- ten 8.15: Avond van het Nederl. Jon- gelings Verbond 9.45- Gr.pl. 10.00: Be richten A. N. P. 1005: Hollandsch Ka- mermuziek-ensemble 1045: Gymnas tiekles 11.0012.00: Gr.pl. Hierna: Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. VARA-Ultzen- ding 10.00—10.20 v.m.: VPRO 6.30— 7.00: RVU 7.30—8.00: VPRO 8.00: Gr.pl. 9.30: „Onze keuken", causerie 10.00: Morgenwijding 10.20: „The Luclcy Birds", inmv. solist, gr.muziek en causerie (Gr.pl.) 11.30: Causerie voor de werk- ioozen 12.00: Orgelspel 12.30; VARA- orkest 1.151.45: Gr.pl. 2.00: Kjiiples 2.30: Voor de vrouw 3.00: Voor de kinderen 5.30: Orgelspel 6.00: „The Lucky Birds" 6.30: Causerie „Waar het om gaat. Het internationale politieke ta fereel" 7.00: Koorzang 7.30: „Jezus Christus in onze dagen", causerie 8.00: Herhaling S.O.S.-berichten 8.03: Be richten A.NP., VARA-Varia 8.15: Gr.- platen 8.30: Radlotooneel 9.30: Ween- ache muziek 9.55; Causerie „Bouw mee kameraad" 10.00: Berichten A. N. P. 10.05: VARA-Orkest 11.00: Gr.pl. 11.15: De Ramblers 11.45—12.00: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. 11.20: Orgelspel 11.50: L. Voselli's orkest 12.35; Gramo- foonplaten 1.05: BBC-Midland-orkest cn solist 2.05: H. Engleman's kwintet 2.35: Het Glastonbury Town Silver or kest en soliste 3.20: Gr.pl. 4.05: Pae- dagogische causerie 4.20: Vesper 5.10 Gr.pl. 5.20: Mantovani's orkest 6.20: Berichten 6.40: Landbouwcauserle 7.00: Het Turner Strijkkwartet 7.50: Peter Yorke en zijn Band en solisten 8.20: Radiotooneel met muziek 9.20: Berichten 9.40: BBC-Variété-orkest,- BBC-Mannenkoor en solisten 10.25: BBC-orkest en solist 11.25; Tommy Kinsman en zijn Band 11.5012.20: Jazzmuziek (Gr.pl.) Radio-Paris, 1648 M. 7.50, 9.10 en 1G.50: Gr.pl. 12.20: Goldy-orkest en zang-voordracht 3.05: Zang 3.20: Pianovoordracht 4.20: Populair concert 5.20: Bailly-orkest 6.50 en 7.20; Gr.- platen 3.50: Cello en piano9.20: Ge varieerd programma 10.50—11.05: Gr.pl. Keulen, 456 M. 5.50: Hermann H; stedt's orkest 7.50: SA-ortw 11.20: Orkest v. d. Luchtbeschermingsdienst 1.35: Omroepschrammelensemble 4.00: Omroeporkest 6.30: Hermann Hage- stcdt's dansorkest en solisten 8120: „Deutsche Jugend musiziert". rijkszending 9.5011.20: Omroepdansorkest en so listen. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Omroejjorkest 1.50—2.20 Gr.p). 6.20: Omroeporkest 7.20; Zang- voordracht 8.20: Omroepsymphonieor- kest en solist 9.50: Gr.pl. 19.30: Folkloristisch programma 10.5011-20: Gr.pl. 484 M.: 12.20: Gr.pl. 1230 Omroepsalonorkest en gr.pl. 1.502.20 en 5.20; Gr.pl. 6.00: Pianovoordracht 6.50: Brusselsch Instr. kwintet 7.35: Gr.- platen 8.20: „La grande duchesse de Gérolstein", operette 10.30—10.35 en 10.50—11.20: Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 6.35: Ge varieerd programma 8.20: „Deutsche Jugend musiziert", rijkszending 3.50. Gr.muziek en voordracht 9.20: Benen ten 9.40: Quintette Instrumental d„ Paris 10.05: Weerbericht 10.20—11-20: Barnabas von Geczy's orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 15 December. lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avto, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv enz. 3c programma: 8.00: Keulen Pjj?' 9.20: Parijs Radio 9.40: diversen W": Parijs Radio 11.06: Londen Reg. Parijs Radio 12.05: Radio PTT. Nora - 12.20: Parijs Radio 13.20: Brussel vi. 13.35: Keulen 14 20: Londen Reg. 17.20: Parijs Radio 1820: Londen 19.20: Keulen 20.20: Brussel ir. 22.20: Parijs Radio 2305: Boedm*51 diversen plm. 23.25: diversen. 4c programma: 8 00: Brussel VI. ,nëo" dive" sen 10 35: Droitwich diversen 19.00: Droitwich Londen Reg. 21.20: Droitwich. 1840: 20.20: Wlicigingen voorbehouden. 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10