BINNENLAND EEN RAAD LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 13 December 1937 Derde Blad No. 23840 KERK- EN SCHOOLNIEUWS 78sfe Jaargang Laat nooit het urinezuur Uw organisme verontreinigen FAILLISSEMENTEN SPREEKCEL Monumentenzorg, werkver ruiming en vreemdelingen verkeer. Het geldt hier een volksbelang. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Maatschappij voor nijverheid en handel heeft aan de Tweede Kamer een adres ge- londen, waarin het mededeelt met belang stelling te hebben kennis genomen van de mededeeling in de memorie van antwoord van de begrooting van onderwijs, kunsten en wetenschappen, dat voor restauratie van onze cultuurmonumenten thans ook het Werkfonds zal worden ingeschakeld. Het hoofdbestuur vindt hierin aanleiding de aandacht van de Kamer te vestigen op het groote belang dat, niet slechts ln ideëel, maar ook in economisch opzicht, gelegen is in een restauratie op groote schaal en in dezen tijd, van de groote en kleine monumenten, die ons volk bezit als getuigen van een voorbijgegaan cultuur tijdperk en als bouwwerken van histori sche waarde. Het geldt hier een volksbelang. Niet het particuliere karakter, niet de particuliere functie van vele gebouwen is in dit ver band hoofdzaak, doch hun monumentaal karakter, de plaats die zij ln onze steden en in ons landschap innemen. Het is, waar particuliere eigenaren dit niet uit eigen middelen vermogen, taak van het volk, laak van de overheid, deze monumenten voor ondergang te behoeden en als sieraad van ons land te behouden. Een volk dat ae monumenten uit zijn verleden niet eert. doet zijn eigen waarde te kort. Het belang dezer restauratie heeft ech ter ook een economische en een sociale zijde, die het gewenscht doen zijn, dat thans en juist thans op grooter schaal dan reeds geschiedt, deze restau- iatie, zoowel van de grootere, als van dè kieinere monumenten, wordt mogelijk ge maakt en met kracht aangepakt. Van het economisch belang, hiermede verbonden, is vooral het vreemdelingen verkeer een element van beteekenis. Ne derland is in het buitenland, behalve door de schilderijen zijner musea, vooral be- loemd door de schoonheid zijner steden. De oude gebouwen en gevels van woningen de schoonheid van oude stadsbuurten, straten en grachten, vormen daarin het voornaamste element. Door een behoorlijke restauratie, die ouden luister en bekoring herstelt, zou de aantrekkelijkheid voor vreemdelingen aanzienlijk verhoogd kun nen worden. Vooral wanneer tevens een intensieve propaganda meer bekendheid zou geven aan wat ons land biedt. Het be drag dat buitenlandsche reizigers in ons land uitgaven voor 1936 geschat op f4 millioen zou hierdoor niet onaanzien lijk verhoogd kunnen worden. De bate, die dit in breeden kring zou afwerpen, zou op den duur kunnen opwegen tegen de meer dere kosten, besteed aan restauratie. Ook net reizen in eigen land zou door het doen herleven van oude schoonheid bevorderd Borden. Bovendien wordt door afdoende restauratie een blijvend bezit bewaard, «ordt het „kapitaalbezit" van ons volk in ruimen zin genomen hierdoor be houden en wordt kostbaarder restauratie later voorkomen. Met een dergelijke restauratie op grooter tchaal wordt in dezen tijd ook een sociaal belang gediend: het belang van werkver ruiming, Met deze werkverruiming zijn andere categorieën gediend dan diegene die arbeid vinden bij den bouw van brug gen en wegen, zij komt vooral ten goede aan geschoolde bouwarbeiders, _aan kun stenaars en architecten. Weliswaar kan het resultaat op dit gebied slechts beschei den zijn, in vergelijking met de werkver ruiming verkregen door aanleg van wegen, den bouw van bruggen, enz., doch ook de kosten die restauratie vereischt, zijn daar mede vergeleken slechts gering. Uit den steun, verleend door het werkfonds, spreekt reeds de erkening van de beteekenis, die, restauratie in dit opzicht heeft. Het hoofdbestuur der maatschappij ver- Joekt de Kamer er bij de regeering op aan te dringen, dat het bedrag, uitgetrokken voor herstel voor monumenten, eventueel 'oor subsidies om deze mogelijk te maken, verhoogd zal worden. Mocht onverhoopt een dergelijke ver hooging niet mogelijk blijken te zijn, dan ai toch zeker, naar de meening van het hootdbestuur, voorkomen moeten worden, «at de inschakeling van het werkfonds er toe leidt, dat ln volgende jaren een deel 'an het op den gewonen dienst voor mo numentenzorg uitgetrokken bedrag be- tomd moet worden voor terugbetaling 'an door het werkfonds voorgeschoten be togen. In dat geval toch zou niet alleen tenslotte weinig bereikt zijn, maar zou een op zichzelf toe te juichen maatregel het gevolg hebben, dat de zoo uiterst nood- hkelijke regelmatige verzorging van onze monumenten in gevaar zou worden ge tocht. Belangrijke spoorweg omlegging te Utrecht. Reeds langen tijd wordt te Utrecht met man en macht gewerkt aan de uitvoering van belangrijke spoorwegwerken. Lang zaam maar zeker nadert de dag, waarop Utrecht, het centrale punt van Nederland, verlost zal zijn van de laag gelegen spoor tanen, die een voortdurende belemmering beteekenen voor het snelverkeer. Stuk voor stuk worden deze spoorbanen op een hoo- ger niveau gebracht, waarbij vrije onder doorgangen worden aangelegd ten dienste van het snelverkeer. Begrijpelijk waren hiervoor ingrijpende veranderingen nood zakelijk aan de spoorbanen niet alleen, doch ook aan de perrons van het centraal station. Eenige maanden geleden werd het eerste nieuwe werk met eenig ceremonieel in gebruik genomen. Het betrof hier de lijn naar Arnhem. Zeer belangrijk is de tunnelaanleg aan de Noordzijde van het Centraalstation. Hier heeft men de gelegenheid aangegre pen om behalve de noodzakelijke verhoo ging der spoorbanen eveneens over te gaan lot verbreeding van het emplacement en den bouw van een nieuwen grooteren ver- keerstunnel aan de Kanaalstraat. Tevens wordt dit verbreede emplacement gereed gemaakt voor de electrificatie waarbij liooge masten zijn opgericht, die de clec- trische draden over een afstand van 75 M. zullen moeten dragen. De bestaande tun nels aan den Leidscheweg en de overbrug ging van den Leidschen Rijn zijn aan de Westzijde reeds verlengd. Hierover zijn de verhoogde spoorbanen aangelegd. Deze zijn thans gereed gekomen en ln den afgeloo- pen nacht aangesloten met de spoorbanen op Gouda en Amsterdam. De Amsterdam- sche en Goudsche treinen zullen dus voortaan over deze verhoogde spoorbaan worden geleid. In den afgeloopen nacht heeft men verder een aansluiting gemaakt van de beide verhoogde sporen met de beide sporen aan de Westzijde van het 3de perron van het centraal station. Heden zullen de verbindingen met de beide Amersfoortsche sporen tot stand komen. Het ligt in de bedoeling met de overige aansluitingen te wachten tot na de Kerst dagen. De Noordzijde van het centraal station krijgt een geheel gewijzlgden aan blik. Zoo worden o.a. de overkappingen van de perrons in een rechte lijn gebracht Deze belangrijke spoorwegwerken worden door de spoorwegen geheel in eigen be heer uitgevoerd. Daar deze werken zoo in tensief ingrijpen in de uitoefening van den spoorwegdienst was uitbesteding onmoge lijk. OPRICHTING LANDELIJK VERBOND VAN STUDIECLUBS VOOR SOCIALE WERKERS. Zaterdagmiddag had in het Jaarbeurs- 'tstaurant te Utrecht de constltueerende Jtoadering plaats van het Landelijk ver- ™nd van studieclubs voor sociale wer- tos(sters) Tot het verbond traden toe clubs uit Rot- '«dam. Leiden, Amersfoort. Velsen, Haar- toi, Hilversum, Gouda en Utrecht. Ter vergadering waren bovendien nog aanwezig de vertegenwoordigers van Cu- kniborg, Deventer. Dordrecht, Ede, Gro- togen, Harderwijk, Leerdam, Naarden. togeningen, Soest. Ede, Ridderkerk en Oeventer. Adhaesiebetuigingen kwamen binnen o.a. ait Nijmegen, Hengelo, Goes en Leeuwar- oen. 'n het voorloopig bestuur werden geko- Kn de heer J. van Keulen, te Rotterdam, 'oorzitter, de heer M. S. Smit, te Leiden, ajcetaris-penningmeestcï. Meidoornstraat mevr. F. BarbiersSeelemeljer te Vel- tweede voorzitster en de heeren M. G. "naen te Utrecht, A. Beek te Amsterdam, (Me Wilde te Groningen en J. Vlieger te Haag. FEDERATIE VAN HARMONIE- EN FANFAREGEZELSCHAPPEN. Vergadering te Utrecht. Onder voorzitterschap van mr. F. J. van Lanschot. burgemeester van Den Bosch, vergaderde in Hotel Noord-Brabant te Utrecht de Nederlandsche federatie van harmonie, en fanfaregezelschappen. Dc voorzitter begon de vergadering met het verlies te herdenken, dat de federatie heeft geleden door het overlijden van haar oprichter en eere-voorzitter jhr. mr. F. van de Poll. Sprekende over de zooge naamde „wilde concoursen" meende de voorzitter dat dit verschijnsel vanzelf zal uitsterven omdat de muzikale smaak van het publiek onder den invloed van de radio aanzienlijk verbeterd is. Verder deelde mr. van Lanschot mede, dat een prijsvraag uit geschreven is om een aestbetisch verant woord ontwerp voor een vaandei voor de nieuwe afdeeling te kunnen verkrijgen. In Limburg is in 1937 een nieuwe afdeeling opgericht, waarbij 17 vereenigingen zijn aangesloten Na de openingsrede bracht de secretaris, de heer J. P. Harmsen. het jaarverslag uit. Hierin wordt om. meegedeeld dat het ledental van de federatie in 1936 is toe genomen met 9 vereenigingen, te zamen 791 leden omvattende. Rekening houdende m;e,t het aantal vereenigingen. dat be dankte, blijft een winst van 23 vereenigin gen. De eerediploma's en bekertjes voor de vereenigingen. die in de eereafdeeling het hoogste aantal punten hebben behaald, werden vervolgens uitgereikt aan De Bazuin uit Dordrecht, die in de afdeeling harmonie 112 punten behaalde en aan het Stedelijk orchest uit Purmerend. dat in de afdeeling fanfare 117 punten verwierf. De bekers voor den marschwedstrijd wer den uitgereikt aan Kunst na Arbeid te Watergraafsmeer, welke vereeniging voor de derde maal den beker heeft gewonnen en aan O.B K. te Bennekom en St. Caecilia te Lichtewoorde. die elk evenveel punten be haalden en dus om beurten den beker in eigendom zullen hebben. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd wederom Utrecht aan gewezen. Neem URODONAL: Hetverwijdert het urinezuur, voorkomt veel kwalen en maakt het leven langer en aangenamer. 2753 (Ingez. Med.) Eerste Kamer over de Crisisinvoerwet. Machtiging van de Regeering mag niet leiden tot een agressieve handelspolitiek. DE GEGIJZELDE JOURNALIST. Haagsche Hof wijst verzoek om invrijheid stelling af. Het Haagsche gerechtshof heeft in hooger beroep afwijzend beschikt op het verzoek om invrijheidstelling van den journalist C. L. Hansen, redacteur van Het Vaderland, wiens gijzeling door de rechtbank is bevo len op grond van zijn weigering om ais opgeroepen getuige mededeelingen te doen over de bron van een publicatie in zijn blad betreffende een geheime raadsver gadering. Zooals men weet had ook de advocaat- generaal, mr. Vermeulen, bevestiging van ae beslissing der rechtbank gevraagd STATIONSCHEFS GAAN HEEN. Naar wij vernemen, zal de stationschef le kl. A. van Den Haag S.S., de heer F. J. van Zuilen, met ingang van 1 Januari den dienst der Nederlandsche Spoorwegen met pensioen verlaten. Ook de heeren I. O. Dill, stationschef le kl. A te Rotterdam Maas, en H. P. Dijk stra, stationschef le kl. A te Rotterdam Rechter Maasoever, zuUen met ingang van denzelfden datum, wegens leeftijd heen gaan. In het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van de crisisinvoerwet lezen wij o.a.: Eenige leden waren van oordeel, dat de voorgestelde regeling niet zal' leiden tot de tevens er mede beoogde exportverrui ming, doch eer tot een daaraan tegenge steld resultaat. Voor eerst toch achtten deze leden in het algemeen het bezigen, bij het voeren van onderhandelingen, het zij van economische dreigementen, hetzij van het aanbod, een opzettelijk der weder partij reeds toegebrachte benadeeling op te heffen waarop huns inziens de ont worpen bepalingen in feite neerkomen to allerminst geëigend om met die wederpar tij tot een vergelijk te komen. De uit komst zal, zoo betoogden zij, meestentijds veeleer zijn een verscherping van den eco- nomischen strijd. Al evenmin bevorderlijk oordeelden zij die strijdmethoden tot den groei in de wereld, van een gezindheid, die het allengs verdwijnen van de onderscheidene han delsbelemmeringen mogelijk zou maken. Nu daarenboven, zoo verklaarden zij voorts, de voorgestelde uitbreiding van de contingenteeringspohtiek niet primair ten doel heeft het geven van bescherming op de binnenlandsche markt, beteekent naar hun gevoelen de aanwending van de genoemde machtsmiddelen, dat men, ten einde een wapen te bezitten, schade toebrengt zoowel aan de producenten als aan de consumenten. Andere leden spraken hun afkeuring uil, over het tweeslachtige karakter, dat vol gens hen de ten onzent gevoerde handels politiek kenmerkt. Verder betreurden zij ten zeerste, dat de voorgestelde bevordering van den ex port wederom voornamelijk staat te wor den bereikt ten koste van de reeds bij vo rige gelegenheden zoo zwaar getroffen Im porteurs. alsmede van de talloos velen hier Le lande, die in derf importhandel werk zaam zijn. Ook verwachtten zij, dat de industrieën, die belang hebben bij den invoer van grondstoffen, ernstig er door zullen worden benadeeld. Ten slotte ves tigden zij er de aandacht op, dat de :cheepvaart veel schade had ondervonden van de contingenteeringspohtiek en dat mitsdien het geven van uitbreiding aan die politiek de werkloosheid in de haven steden zou kunnen doen toenemen. Eenige leden betoogden, dat een zoo ver strekkende delegatie van wetgeving, als hier wordt voorgesteld, slechts op hare plaats zou zijn in een autoritairen, op corporatieven grondslag rusten, staat. Bo vendien duchtten deze leden, dat de wa pens, welke de voorgestelde regeling be doelt te stellen in handen van den minis ter van Economische Zaken, voornamelijk zuilen worden gehanteerd ten bate van de Industrie, zonder dat daarbij genoeg zaam rekening zal worden gehouden met de belangen van den landbouw. Ettelijke leden, die niet geestdriftig ge stemd waren over de resultaten, welke de nu reeds welhaast zes jaren lang gevoerde contingenteeringspohtiek en de daarmede verband houdende onderhandelingspoiitiek met andere mogendheden voor het Neder landsche bedrijfsleven heeft opgeleverd, erkenden niettemin, dat de gevraagde vol machten onder de gegeven omstandighe den aan de regeering niet kunnen worden geweigerd. Bij deze lieden stond echter vast, dat. evenals Groot-Brittannië zulks met zoo gunstige resultaten had gedaan, ons land, meer dan op de contingenteeringspohtiek, het zwaartepunt van de bescherming der arbeidsmarkt moet leggen op de tariefs- politlek. Verscheidene leden betoogden, dat uiter aard naast verruiming van het ruilverkeer moet worden gestreefd naar bevordering van den export. Dit laatste echter kan bij dc tegenwoordige internationale economi sche betrekkingen niet worden bereikt met het aannemen van een volkomen passieve houding. De regeering moet kunnen beschikken over middelen ten einde zoo gunstig mo gelijke handelstractaten te kunnen sluiten Zulks mag evenwel niet leiden tot eene, eveneens door den minister afgekeurde, agressieve handelspolitiek, weshalve dan ook, naar de meening van deze leden, het crisiskarakter van het wetsontwerp moet worden gehandhaafd. Wel hadden ook zij eenig bezwaar tegen de ver strekkende bevoegdheden, die. in dien het ontwerp tot wet mocht worden verheven, aan den minister van Economi sche Zaken zullen zijn verleend, naar aan leiding waarvan zij hun leedwezen er oifer uitspraken, dat nog geen aanvang Is ge maakt met de ordening van het bedrijfs leven. Vele leden betuigden hun volledige in stemming met de ontworpen regeling. Zij waren van oordeel, dat der regeering onder de tegenwoordige omstandigheden zooveel mogelijk vrijheid van beweging op handelspolitiek gebied moet worden ge laten om bij de onderhandelingen zoo groot mogelijke voordeelen voor ons land te ver krijgen Een zich binden aan een bepaald beginsel, als bijvoorbeeld den vrijhandel, achtten zij alsnu uit den booze. Volkomen naar opportuniteit dient huns inziens hier tc werk te worden gegaan. De economi- Prov. begrooting van Zuid-Holland. Memorie van antwoord. Aan de Memorie van Beantwoording op het verslag der commissie van rapporteurs uit de Prov. Staten van Zuid-Holland om trent het onderzoek in de afdeelingen van de provinciale begrooting voor 1938, is het volgende ontleend: Wat de door verschillende leden be pleite salarisverhooging van het per soneel in dienst der provincie betreft, wijzen Ged. Staten er op, dat de re geering het standpunt inneemt, dat, zoolang de salarieering van het rijks personeel op het tegenwoordige peil gehandhaafd moet blijven, ook de la gere organen zich van salarisverbete ringen hebben te onthouden. De aangelegenheid van een doeltreffende regeling der lintbebouwing, mede in ver band met de ten deze tot stand gekomen wettelijke voorziening, heeft de aandacht van Ged. Staten. Zij stellen zich voor, na dat hun onderzoek te dezer zake is ge ëindigd, hierop nader bij de Staten terug te komen. Ook Ged. Staten achten het in be ginsel niet zonder bedenking, dat de winsten op de electriciteitsvoorziening worden aangewend ten behoeve van de huishouding der stroomproduceerende gemeente. Het gevaar bestaat, dat de belangen van de electriciteitsvoorzie- ning dientengevolge ondergeschikt wor den gemaakt aan die van de gemeen- tefinanciën. Voor het vraagstuk van de winstonttrekkingen zal in een of an deren vorm een oplossing moeten wor den gevonden. B. en W. van Rotterdam hebben aan Ged. Staten gevraagd een provinciaal sub sidie të bevorderen in de kosten van ver plaatsing van de Delftsche Poort. Ged. Staten hebben geen vrijheid kunnen vin den aan dat verzoek te voldoen. De voor genomen werkzaamheden betreffen het verplaatsen, niet het herstellen van de Poort, welke verplaatsing noodig is voor de verandering van de binnenstad en alzoo meer een zaak van stedebouwkundige- dan van monumentenzorg betreft. Nu de crisis in het tuinbouwbedrijf niet beperkt is gebleven tot een bepaalde streek in deze provincie, doch van algemeenen aard is geworden en het rijk bovendien de steunverleening op dit gebied aan zich heeft getrokken, is er voor de provincie geen aanleiding om aan de tuinders finan- cieele hulp te bieden. De crisis is trouwens van zoodanigen omvang, dat het voor de provincie met haar beperkte middelen niet mogelijk geacht moet worden ook maar in zeer bescheiden mate aan den nood tege moet te komen. SCHEPEN VOOR BRAZILIË. Door 12 Nederlandsche werven deelgenomen aan de inschrijving. Naar de ,,Msb." verneemt, heeft een combinatie van 12 Nederlandsche scheeps- bouwwerven ingeschreven op den bouw van 12 nieuwe schepen voor den Lloyd Brasi- leiro. Het betreft hier den bouw van twee groote passagiersschepen, waarop is inge schreven door de N.V. Machinefabrieken en Scheepswerf van P. Smit Jr. en dooi de Nederlandsche Scheepsbouw Mij., en voorts den )x>uw van tien andere schepen, waarop is ingeschreven door tien andere Nederlandsche maatschappijen, voorname lijk kleine werven. De andere groote maat schappijen, zijn niet bij deze transactie betrokken. Behalve de Nederlandsche werven heb ben ook de werven van tal van andere lan den ingeschreven. Naar wij echter verne men, aldus het Blad, staan de kansen, dat de opdracht aan de Nederlandsche werven zal worden verstrekt, niet ongunstig. De bouw van 12 schepen schijnt het eer ste project te zijn van de Lloyd Brasileiro ter uitvoering van haar vlootbouwprograni ma, dat in totaal 27 schepen behelst. Mocht de Nederlandsche combinatie van werven er in slagen de opdracht van de Lloyd te krijgen, dan heeft de Nederland sche scheepsbouw een aanzienlijk werkob- ject gekregen. 2745 dfigez. Med.) VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. Besluit is op zijn verzoek met ingang van 1 Maart aan W. J. Fortuyn Drooglever eervol ontslag verleend als notaris te Utrecht. Verder is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Roermond, ter stand plaats de gemeente Gemert: L. H. M Penders, candidaat-notaris te Gemert; tot notaris binnen het a.rrondissements 's-Her- togenbosch, ter standplaats de gemeente Oirschot: J. P. J. van der Avort, thans notaris te Tubbergen. De gewone audiëntie van den minister van Sociale Zaken zal op Woensdag 15 December niet plaats hebben. In de week van 6 t/m 11 Dee. werden in Nederland 42 failllsementen uitgesproken. PREDIKBEURT BOSKOOP. Ons Lokaal i Nieuwstraat)Dinsdag nam. iia.lfac.ht. de heer J. A. Vellekoop van Alphen. NED. HERV. KERK. Beroepen te Rozendaal itoez.) A Braak man. cand. te Utrecht. Te Zaltbommel (als huilppred.) mr. J. visser, cand. te Baarn. Te Willige-Langerak (toez i J J Poot :e Bunschoten. Aangenomen naar Herkingen A. Sirag. cand te Amsterdam. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Heemstede (2e pred. Dl.) E. T. v. d. Bom te Helpman Beroepen te Ooster'oeek (als hulppred voor Doorwerth) L. Moesker, cand te G-o- ningen. REM. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te 'sGravenhage (3e pred ol.) mej. da. W. S. Wiardi Beekman, cand en hulppred. aldaar. SNEEUWVAL EN BURGERPLICHTEN. Een lezer verzoekt de politie bij even- lueelen sneeuwval nauwlettend toe te ien op naleving der gemeenteverordening, elke voorschrijft. dat de ingezetenen de stoepen of trottoirs voor hun perceel met zand moeten bestrooien Voorts klaagt hij over gladde rijwiel- sche politiek kan slechts op de basis der paden langs den Rijnsburgerweg; Vrijdag- wederkeerigheid worden gevoerd. avond was de toestand er hoogst gevaarlijk. Ds. A. J. SPLINTER. Tto A. J. Splinter. Ned. Herv. predikant te Oldemarkt. viert a.s. Woensdag zijn zil veren ambtsjubileum. Arie Jacob Splinter werd 6 Juni 1887 te Leiden geboren. Hij bezocht het gym nasium aldaar en studeerde aan de Leid- sche universiteit theologie In 1919 candi- daat geworden bevestigde prof. dr. H. M. v. Nes van Leiden, hem 15 Dec. van dat jaar te de Krim (O.) in zijn eerste gemeente, waar de jubilaris zijn ambt aanvaardde sprekende over Jes. 61 1—3. In 1915 ver trok ds. Splinter naai' Huissen iGeld.). welke standplaats in 1921 met Lent «Geld.L verwisseld werd. In 1929 verkreeg hij eer vol emeritaat in verband met zijn benoe ming tot voorganger van de Herv. Evan gelisatie te Drachten. Reeds na ruim 1 jaar keerde de jubilaris tot het predikambt in de Ned. Herv. Kerk weer door een beroep aan te nemen naar zijn tegenwoordige ge meente waar wijlen ds. H. F. Pasma van Steenwijkerwold hem als consulent beves tigde. Tijdens zijn verblijf zoowel te Huissen als te Lent was ds. Splinter werkzaam als hulpprediker bij de Ned. Herv. Gem. van Arnhem voor de wijk Klarendal. De jubilaris is scriba van ring Volten- hove, scriba-quaestor van het classicaal bestuur van Kampen, tertius lid van het Prov. Kerkbestuur van Overijssel en secundus-kerkvisitator. Ook is hij secreta ris van de zendingscommissie in de classis Kampen, bestuurslid van het comité Evangelie in Spanje, in verband waarmede hij in 1923 een reis maakte naar Spanje om kennis te nemen van het Protestantisme aldaar, en secr. van het bestuur der Chr. school te Oldemarkt O-'- bad ds Soünter ri't'--- in h~' 1'OOfdl '-'.r van d-n E-nd vn lT~d "redikanten. De jubilaris zal aan den avond van zijn gedenkdag reeipieeren in het gebouw voor Chr. belangen in zijn woonplaats en Zon dagmorgen 19 Dec. een gedachtenisrede uitspreken.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9