WEK DE GAL IN UW LEVER OP Uit de Rijnstreek 1EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blau Maandag 13 December 1937 NAGEKOMEN BERICHTEN Gemeenteraad van Leiden YISSCHERIJ-BERICHTEN Uit de Omstreken LES MISÉRABLES BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN STADSNIEUWS. Donderdag 23 dezer zullen onze stad- genooten J. Kanbier, J. Ranselaar en C. van der Zeeuw hun 25-Jarig jubileum in dienst van de N.V. Fabriek van Suikerwer ken voorh. Gebrs. Pel herdenken. BINNENLAND. BRANDEND DROOGREK OP KINDJE GEVALLEN. Zaterdagmiddag ontstond in de woning van P. van den E. aan den Bredaschenweg te Breda een begin van brand, doordat een droogrek, dat bij de kachel stond, in brand vloog. Het droogrekje viel om en kwam terecht op een meisje van 15 maanden, dat in de nabijheid op den grond speelde. Het kind was alleen thuis en toen eenlgen tijd later de moeder ln de woning kwam, trof zij het kind met brandwonden over dekt aan. Het kind werd overgebracht naar het St. Ignatius-zlekenhuis alwaar het van morgen aan de bekomen verwondingen is overleden. BUITENLAND. Jctpansche artillerie voor Nanking staakt den strijd. De Japansche artillerie en vliegtuigen hebben het bombardement van Nanking gestaakt, opdat niet de eigen troeoen ge troffen worden, die de overblijfselen van de Chineesche bezetting uit de stad ver<- drijven. 'H HET TOT ZINKEN BRENGEN VAN DE AMERIKAANSCHE SCHEPEN. De Britsche kanonneerboot Bee heeft twee overlevenden van de gezonken Panay opgepikt. Naar de Britsche admiraliteit verneemt hebben de plaatselijke Britsche marineautorlteiten verzocht dat zes Ja pansche marine-officieren als gijzelaars aan bo8rd van de „Bee" zouden komen, doch aangezien de tijd verliep zon der dat de officieren kwamen, is 't schip zonder hen vertrokken. (Vervolg van het 1ste Blad) Na pl.m. 20 min. is de zitting heropend. AGENDA. Ie. Voorstel om aan J. M. C. de Roo op zijn verzoek ontsalg te verleenen als lid van de gemeentelijke commissie voor pelijk Hulpbetoon. (193) Conform besloten. 2e. Benoeming van drie leden van de gemeentelijke commissie voor Maatschap pelijk Huipbeton. (193) Benoemd wordt de heer J. Ap N. den Tonkelaar en herbenoemd mevr. Braggaar —De Does en de heer Wllmer. 3e. Benoeming van vijf leden der com- missiën, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3e, der verordening, houdende reglement voor de eommissdën van advies, betreffende de arbelds- en dienstvoorwaarden van het Personeel in dienst der gemeente Leiden (aftredend: de heeren J. A. van der Reij- öen, P. M. van der Voort, J. H. Schriller, E Eikerbout en H. Lombert). De aftredenden worden herbenoemd. 4e. Benoeming van vijf plaatsvervan gende leden dier commissiën (aftredend: de heeren A. van Rosmalen, J, J. Valent- goeci, H. P. H. Würte, P. van der Tas en Th. M. W. Bergers). '-.irVéf Herbenoemd worden de af tredenden, be halve de heer Würte, die 14 stemmen ver wierf, tegen 17 op dr. Key, waardoor de laatste is gekozen. Benoeming van een tijdelijk Keurings veearts bij het Openbaar Slachthuis en den Keuringsdienst van Vee en Vleesch, in het bijzonder voor de buitengemeenten. (213) De heer TOBE vraagt of het niet mogelijk is deze plaats niet aan te vullen, daar de uitgaven steeds stijgen, de inkomsten dalen. Wethouder VERWEY zegt, dat dit ernstig onder oogen ls gezien, doch de vacature dr. Fros dient te worden vervuld, gelet op de eischen van dezen dienst voor Leiden En omgeving. Benoemd wordt de heer L. p- de Vries te Amersfoort. 5e. Praeadvies op het verzoek van dr. ®r. J. W. Verbuigt, om ontslag als archi- zarLs der gemeente. (194) De heer v. d. LAAN vraagt alvorens een °Proep te plaatsen te lezen wat in de 2e *rtle (begrooting) daarover wordt ge- De VOORZITTER, zou dit gaarne doen, doch de oproep is reeds geplaatst: De heer GOSLINGA herinnert er aan, hoe vroeger deze functie vereenigd was met het directeurschap der Lakenhal. Waarom n nu juist pas een nieuwe directeur daar voor benoemd, waardoor een nieuwe sa menvoeging onmogelijk is geworden? Spr. «treurt dit. De VOORZITTER verdedigt de splitsing "Zn een samenvoeging kon geen sprake ®eer zijn, zooals ieder zal erkennen die don directeur van nabij keni B. en W ge loofden daarom niet dat hieromtrent nog kwestie kon zijn. B. en W. zouden zich daarbij overigens krachtig tegen een ®«iwe samenvoeging moeten verzetten. Na nog eenlg debat over de vraag of B. in« v a' dan nlet rïen raa<* haclden moeten 'luchten over deze komende vaccature bij Je benoemig van een directeur der Laken- a wordt conform besloten. v®e' Praeadvies op het verzoek van H. P. h^r om ""^tag als stadsgenees- Donfoim besloten. 7e. Praeadvies op het verzoek van J. Aal- bersberg, om ontslag als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. (196) Conform besloten 8e. Praeadvies op het verzoek van mr. dr. H. D. M. Knol, om ontslag als tijdelijk leeraar in de handelswetenschappen aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (197) Conform besloten 9e. Praeadvies op het verzoek van mej. A. L. de Vries, om ontslag als onderwij zeres bij het openbaar vervolgonderwijs voor meisjes. (198) Conform besloten 10e. Voorstel inzake het overnemen in eigendom bij de gemeente van verschil lende voor straat bestemde strooken grond en een strook water. (199) Conform besloten BENTHUIZEN. Beroepen. Beroepen is bij de Ned. Herv. gemeente te Nieuwe-Tonge ds. W. Bleshaar alhier. Herkozen tot diaken bij de Ned. Herv. gemeente de heer J. de Vink. De uitslag van den gehouden tweeden dubbelen serie-schietwedstrijd der Burger wacht alhier, luidt als volgt: (maximum aantal punten 200): 1. J. Timmerman Jr., 195 punten; 2. C. Voorwinden, 193 p.; 3. Z. Hartman, 193 p.; 4. J. Buys. 191 p.; 5. H. van Leeuwen, 190 p. HAARLEMMERMEER. Twee inbraken te Nieuw Vennep. In den nacht van Zaterdag op Zondag nebben in Haarlemmermeer inbrekers een bezoek gebracht aan het dorp Nieuw Ven nep. Bij een tweetal bewoners, dr. G. en N. hebben de ongewenschte bezoekers zich cloor opschuiving van een raam toegang ■'erschaft tot de woning en eenig geld entvreemd, bij den een ongeveer f. 20. bij den ander f. 10. Voor het praktijkdiploma Machine- schrijven slaagden de dames J. Jongejans en S. van Hoogdalen te Hoofddorp. KATWIJK AAN DEN RIJN. De knecht van de Coöp. Maal- en öorscherij „De Tijdgeest", W. M., had het ongeluk bij de werkzaamheden over een kabel te vallen. De ontboden geneesheer constateerde een bloeduitstorting ln de knie, en schreef voorloopig rust voor. De collecte voor de Diaconie der Ned. Herv. Gem. heeft f. 155.29 opgebracht. Door het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn als ouderling en diaken her kozen resp. de heeren G Vooys en J. G. v d. Ven. ALPHEN. De behandeling der Gemeente-Begrooting. Hedenmorgen kwam de Raad in open baren vergadering bijeen ter behandeling van de Gemeente-Begrooting dienst 1938. De voorzitter opende met gebed. Mede- deellngen: a, dat door Ged. Staten zijn goedgekeurd de raadsbesluiten d.d. 22 Nov. 1937, betreffende geldleeningen van de Eerste Nederlandsche", de Mij. „Utrecht" en de Mij. „Amsterdam"; b. dat door de Kroon zijn goedgekeurd de verordeningen d.d. 27 September j.l.: 1. op de heffing van schoolgelden; 2. tot wijziging van die op de heffing van leges enz.; c. dat zij de ge meente-reiniging voor de jaren 1938 1939 en 1940, na gehouden openbare aanbeste ding, hebben gegund aan H. v. d. Linden Sr. en H. van der Linden Jr., Prinsenlaan 29, alhier voor de door hen ingeschreven som van f. 5900.— p. J.; d. dat zij ter inzage hebben gelegd: het proces-verbaal van op neming van boeken en kas van den ge meente-ontvanger, d.d. 29 November 1937. Mevr. Houtmanvan der Schee had medegedeeld, dat zij haar benoeming tot lid van den Raad in de vacature van den heer C. den U#1 heeft aangenomen; ds. J. de Bruijn had bericht, dat hij zijn herbe noeming tot lid van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs aan neemt. Voorstel van B. en W. i.z. vaststelling van; a. een verordening op de alg. begraaf plaatsen; b. verordening op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van de alg. begraafplaats, vanwege de ge meente, in verband met dit gebruik, ver strekt; c. de belooning organist voor het aula-gebouw. De heer C. Koren vroeg inlichtingen. De voorzitter zeide dat als men rechten op de oude begraafplaats prijs geeft, men tegen gereduceerde prijs een nieuw graf op de nieuwe begraafplaats kan bekomen. De heer Koren zeide. dat verschillende mem schen hierover in de war zaten. De heer Verdonk vroeg of er toezicht zal zijn op de nieuwe begraafplaats als deze voor het publiek opengesteld zal zijn. De voorzitter zeide dat men dit aan de politie zal moeten overlaten. Als het noodig is zal hierin wor den voorzien, doch hij hoopt, dat het publiek de noodige piëteit zal betrachten De heer den Ouden vroeg wijziging van art. 19 over de rechten bij het plaatsen van een grafsteen. Tenslotte werd het voorstel aangenomen. Volgde behandeling van de Gemeente- Begrooting dienst 1938. HEDENAVOND LAATSTE VOORSTELLING van het groote succes (DE ELLENDIGEN) 2770 met Charles Laughton, Fredric March EEN DAG BIJ DE AVRO voor de Katwijk- sche luisteraars Vanaf hedenavond de Avro-film i. d. Nova-bioscoop met Nico Treep, Hans Mossel, Jacob Hamel met z'n Kinderkoor en Kovacs Lajos. KATWIJK AAN ZEE. Ouderavond Herv. School V. De ouderavond der Herv. School V. hoofd de heer P. v. d. Laan werd in de Oranje zaal van het Jeugdhuis gehouden. De lei ding berustte in handen van ds. P. Pras, die liet zingen Ps. 25 vers 4 en voorging in gebed. Hij las een gedeelte van 1 Kro nieken 20 en hield daarover een inleiding. De heer P. v. d. Laan hield een referaat over jhr. De Savornin Lohman en dr. A. Kuyner, in verband met den schoolstrijd. De heer 'J. van Elk gaf een lezing met lichtbeelden over de „Walvischvangst". Ds. Pras sprak het slotwoord. Na het zingen van Gezang 2 vers 1 eindigde de heer v. d. Laan met dankgebed. Toen de jeugdige C. Z. uit de Fock- straat ln Duinoord met een slede in vaart ten helling af kwam glijden, botste hij te gen een auto van den heer B. uit de Tooropstraat, waardoor hij aan het hoofd werd verwond. Den bestuurder van de auto trof geen schuld. De heer C. van Rijs is benoemd tot voorzitter van den Katwijkschen Bestu- renbod. Alhier is opgericht de Woningbouw- vereeniging „Brittenburg". Voorzitter is de neer P. Guyt, secr. de heer K. Haasnoot; overige bestuursleden zijn de heeren B. v. d. Bent, G. van Rijn, J. Hoek en A. Was senaar. De statuten zijn ter Koninklijke goedkeuring ingezonden. De collectie voor de halfweezen ton ziekenzorg heeft in de Herv. Kerk opge bracht f. 70.90. De verjaardagsbusjes ten bate der Chr. Jeugdorganisatie hebben in November opgebracht f. 8.63. LISSE. Het Leesgezelschap „De Iris" hield ln de Ned. Herv. Kleuterschool de jaarverga ring onder leiding van ds. G. Tichelaar. Na een woord van welkom van den voor zitter werden de jaarverslagen uitgebracht door den secretaris, den heer C. H. Steen winkel Jr. en den penningmeester, den heer A. Scravendeel. Uit beide verslagen bleek, dat 1937 een gunstig jaar ls geweest Er werd een mooi saldo gevormd. De boek- vukooping leverde een goed resultaat op. 3esloten werd de circulatie van de boeken voortaan te doen plaats vinden om de veertien dagen in plaats van om de drie weken. NOORDWIJK BINNEN. Door het Kiescollege der Herv. Kerk alhier zijn de heeren Jac. Parlevliet en R. J. de Groot, resp: tot ouderling en diaken herkozen. Tot Kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk alhier is in de plaats van den heer J. Kloos gekozen de heer B. Ike. NOORDWIJK AAN ZEE. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen in de plaats van den heer C. Plug, die zich niet meer herkiesbaar stelde, de heer M. Hazenoot. Tot diaken ls nerkozen de heer P. v. d. Luit. OEGSTGEF.ST. Onze plaatsgenoote, mej. F. A. Kuy- pers, is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Valkenburg (Z.-H.) SASSENHEIM. DE NIEUWE RIJKSWEG. De vordering der werkzaamheden. Hoewel de aarden baan nog niet in haar geheel gereed is, zelfs de viaducten- en bruggenbouw nog in een begin- of meer gevorderd stadium zijn, heeft men reeds een aanvang gemaakt met het verharden van het gedeelte LeidschevaartSpoor wegovergang. De walsen rijden het puin in den weg. zoodat een vaste onderlaag wordt ge vormd, waarop later het gesloten wegdek wordt aangebracht. Hoewel het viaduct over den spoorweg eerst met Mei gereed zal zijn, en dan de trambaan omgelegd kan worden, zijn de palen voor de boven leiding reeds geplaatst en wordt de tram baan gelegd. De aansluitende wissels aan de Leidschevaart en Klinkenbergerbrug zijn in de afgeloopen week gereed geko men, zoodat de aanvoe- van materialen geleidelijk kan geschieden. Met de brug over de Sassenheimsche Sloot gaat het niet hard. De grond blijft zakken en het moet zijn tijd hebben om uit te werken en tot bezinking te komen. Intusschen zijn wij in den winter en als er vorst komt, worden de werkzaamheden natuurlijk stopgezet. Aan de opritten voor het viaduct in den Warmonderdammerweg wordt nu ook ge werkt, zoodat binnen afzienbaren tijd dit viaduct voor het verkeer van en naar War mond vla Sasrenheim in gebruik zal wor den genomen. VEUR-LEIDSCHENDAM. Tot ouderling en diaken van de Ned. Herv. Kerk zijn herbenoemd de heeren J. Brandhorst en J. ten Hoopen. Ten bate van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk is gedurende November j.l. ge collecteerd f. 156.94. VOORHOUT. De heer J. Renee, die in de Ned Herv. Gem. als ouderling was gekozen in de va cature van wijlen den heer G. Jongeneel, heeft zijn benoeming aangenomen. Ten huize van den gemeente-genees heer dr. H. A. G. Bots alhier, zal a s. Vrij- uag 17 Dec., des nam. te half drie, gele genheid gegeven worden tot inenting en herinenting. Niet de heer C v. d. Berg, gelijk ab. gemeld, doch de heer C. v. d. Tang is her kazen tot diakerf der Ned. Herv. Gem. Begrooting gasfabriek. De heer Ruijssenaars besprak de loonen, speciaal van den leerling-monteur en volontair werkzaam ten kantore. De heer Geerlof besprak de loonen van de 2e en 3e klerken, die z.i. te laag gehonoreerd zijn. Het maximum van 3e klerk wil hij van f. 1000.— tot f. 1050.verhoogen en van 2e klerk van f. 1400.tot f. 1500.omdat de bevordering zeer gering is. Ook het loon van den jongsten bediende van f. 400. vindt hij te laag, gelet op zijn leeftijd. De heer Groenendijk vond het antwoord van B. en W. over genoemde loonen teleurstel lend. Hij wilde een salarisherziening voor het lagere personeel. De heer Koren sloot zich daarbij aan. In het vrije bedrijf zijn dergelijke ambtena ren hooger gesalarieerd. Hij wil de perio dieke verhooging als compensatie vervroe gen. De heer van Kleef is het met andere sprekers niet eens. Een jongste bediende zal evenals anderen naar een andere he- trekking moeten uitzien. Als er geen op schuiving mogelijk is, kan men een jongste bediende toch niet hooger salarieeren. Weth. Hemgreen zeide o.a. dat ln het a!g. de salarissen de toets der critiek zeker kunnen doorstaan. De voorzitter wees er op, dat wil een dergelijk bedrijf econo misch draaien, men een jongere bediende en een leerling-monteur noodig heeft, doch hun bezoldiging moet als zoodanig blijven. Verschillende heeren repliceeren. De heer Geerlof bleef op wüziging aan dringen. Ds heer Groenendijk ging met het voorstel van den heer Geerlof mee. De vergadering duurt voort. Twee bekende plaatsgenooten overleden. Heden ls alhier op 53-j. leeftijd over leden onze bekende plaatsgenoot de heer L. v. d. Fock. De overledene was Jaren lid van de Alphensche Brandweer. Eveneens is alhier overleden de alom bekende kaashandelaar de heer J. Th. L. Wlthof-Keus. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Een vergadering met belangrijke verrassingen - De vrede hersteld tusschen Gemeentebestuur en Waterleiding. Zaterdagmorgen vergaderde de Raad. Het was een ongewoon uur en de agenda bood zeldzaam weinig belang rijks. De afbandeling van de eigen lijke agendapunten vorderde dan ook weinig tijd, maar er kwamen zeer be langrijke verrassingen, buiten de agenda om, die héél wat meer belangstelling vorderden. De meest interessante was wel, dat juist den vorigen avond de vrede hersteld was tusschen het ge meentebestuur en de N.V. Bodegraaf- sche Waterleiding, zoodat de verdere procedure nu in vrede zal kunnen ver- loopen. De tweede, dat Ged. Staten eindelijk antwoordden op het 25 Aug. al genomen besluit tot medewerking aan de stichting van het „Zwembod Bodegraven". Eerst stelden B. en W. voor te voldoen aan een verzoek van het Oranjecomité tot beschikbaarstelling van f. 1000 voor kin- dertractatie en feestelijkheden bij de ko mende „Blijde gebeurtenis". De heer Van Elk verklaardde het voor stel te zullen steunen, waarna dit z.h.s. werd aangenomen. Ook het verleenen van een Kerstgave aan de werkioozen werd goedgekeurd. Vervolgens kwam, buiten de agenda om nog een ingekomen stuk ter tafel, n.l. een schrijven van Ged. Staten over het besluit tot beschikbaarstelling van f. 12000, voor het zwembad, tegen een rente van 4%, welk bedrag zoo noodig als subsidie zou worden teruggestort. Ged. St. wilden de aflossing, die zou loopen over mogelijk wel 120 jaar, terugbrengen tot 30 jaar en wilden de jaarlijksche subsidie los maken van het exploitatieverlies. Boven dien moest de gemeente hypotheek nemen op de terreinen, terwijl de Raad niet al leen de rekening, maar ook de begrooting moest goedkeuren. De voorzitter verwacht te van deze bezwaren een ernstige vertra ging en het gevaar van niet meer gereed komen in 1938. Er was geen gelegenheid geweest om te confereeren met de stich ting, doch met enkele leden was gespro ken en er rezen ernstige bezwaren tegen de bepaling der verhoogde aflossing en het tosmaken van de subsidie van de rente en aflossing. Als de stichting de voorwaarden accepteeren kan, hebben B. en W. geen bezwaar ertegen. Alleen achten zij het ne men van hypotheek niet te vorderen, in verband met de particuliere geldschieters. Accepteert de Raad echter de bezwaren der stichting, dan is het vrij zeker dat de goedkeuring uitblijft en het bad er niet komt. De heer Noordhoek wilde de zaak verwij zen naar B. en W. Dat bleek bezwaarlijk, omdat toch een Raadsbeslissing noodig is. Weth. Batelaan pleitte voor aanvaarding. Dan komt het bad er en als er niets is, verliest de Keizer zijn recht. Weth. v. d. Poll wilde trachten Ged. Staten te over tuigen, dat de basis der stichting wegvalt als niet garantie gegeven wordt voor een subsidie, desnoods tot de hoogte van rente en aflossing. Hij meende, dat dit wel mo gelijk is. Tenslotte werd echter besloten, dat B. en W. toch eerst nog met de com missie zullen confereeren en dat dan zoo spoedig mogelijk opnieuw zal worden ver gaderd. Herstemming werd gehouden over het voorstel Beijen tot het verleenen van een subsidie van f. 10 per leerling aan de Be waarscholen. Het voorstel werd nu aan genomen met 76 st. Tegen de wethouders en de heeren De Mars, Van Elk. Burggraaf en Uithol. Tot gemeentegeneesheer werd benoemd de heer W. Kerpcl. Betreffende het verzoek der Chr. Scholen om vergoe ding der kosten voor het vervangen van houten schotten door muren en voor nieu we banken werd voorgesteld en besloten alleen het ediag der banken te vergoe den. Het uiibrelBuigsplfn werd vastgesteld. Opnieuw kwam dan bulten de agenda om, een voorstel van B. en W. tot het tref fen van een overeenkomst met de Water leiding. De concessie loopt per 1 Jan. af en dus werd onderhandeld over de vraag, wat dan moet geschieden. Gevolg daarvan is, dat met wederzijdsch goedvinden wordt voorgesteld 1. De gemeente doet afstand van elk be roep op het niet schriftelijk goedkeuren van de overdracht der concessie; 2. de Waterleiding erkent het overnamebesluit en trekt haar schrijven dat ze de conces sie voortzet in; 3. de Waterleiding zal het bedrijf voortzetten tot 1 Juli as.; 4. de overname wordt pas verschuldigd op 1 October. De voorzitter stelde voor, deze'overeen- komst aan te gaan. De heer Jongeneel wilde vragen stellen ln comité. Besloten werd dat dit na afhandeling der agenda zal geschieden. Vervolgens bracht de heer Beijen nieuwe klachten over de telefoon op de politiepost; de voorz. zeide spoedige voorstellen toe. De heer v. Elk vroeg een vaste parkeerplaats tegen vergoeding des Dinsdags op de Markt, wat de voorz. ont raadde. Vervolgens werd de vergadering geschorst; na heropening werd besloten de voorgestelde overeenkomst aan te gaan, waarna sluiting volgde. GEBOREN: Niesje. d. van F. Wervelman en J. v. d. Kwast Lodewijk Jan Cornells, z, v. A. de Graaf en C. E Pauwels Anna Cornelia, d. van J. Langenfcerg en J. Waasdorp Johannes Gerardus Jozeph. z. van J. W. Wears en G. J. J. v. d. Spek. ONDERTROUWD. J. v. Strien jan. 21 jaar en M. S. Grön- loh J. Slingerland j.m. 26 jaar en P. M. J. Nachtegeller j d. 25 jaar G. Wassink 23 laar en M. le Febre j-d. 21 jaar. en U zult 's morgens „kiplekker*' uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de in gewanden doen vloeien. Wanneer de galafschaiding onvoldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen ln Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Elscht Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. 2412 Cingez. Med.) IJMUIDEN, 13 Dec. 1937. Tarbot 11094 ct. per K.G.; Tong 124 100 ct.; Heilbot 110—58 ct.; Griet f. 32 17 per 50 K.G.; Groote schol f. 16.50 15.50; Middelschol f. 22.50—20; Zetschol f. 32—29; Kleinschol f.267; Schar f.12 —6.40; Tongschar f.42—20: Poontjes f 5.80 —2.20; Groote schelvisch f.3621.50; Mid del Schelvisch f. 24.5020; Kleinmiddel Schelvisch f. 2014; Kleine schelvisch f 145.50; Groote gul f.16—12; Kleine gul f. 14.50—4,50; Wijting f.6—3.40; Markeel f.1310; Versche haring f.31.40; Groote iiake f. 4643 per 125 K.G.; Middel hake f.48—43; Kleinmiddel hake f. 18.5015.50 per 50 K.G.; Kleine hake f. 3.50—10; Ka beljauw f. 58—28 per 125 K.G.; Vleet f. 6.50 --0.50 per stuk; Leng f. 1.75—0.60; Kool- visch f. 1.45—0.25; Rog f. 31—18.50 p. koop. Aan den afslag 19 trawlers: IJM. 48 met f.2650; IJM. 196 met f.3880; IJM. 7 met f 2870; IJM. 112 met f.2760; IJM. 10 met f.2050; IJM. 83 met f.2310; IJM. 54 met f 2010; IJM. 116 met f.3160; IJM. 117 met f.3230; IJM. 85 met f.3080; IJM. 96 met f.1580: IJM. 102 met f.1170; IJM. 15 met f.3790; IJM. 133 met f.2030; IJM. 31 met f 3780; IJM. 41 met f. 1600; IJM. 179 met f.2300; IJM. 29 met f.2480; IJM. 106 met f. 2100 besomming 2. kotters: E. 329 met f.960; E. 404 met f. 1200 besomming. 15 trawlloggersKW. 75 met f.1010; KW. 175 met f.390; KW. 89 met f.390; KW 169 met f.410; KW. 60 met f.370; KW. 64 met f.480; KW. 105 met f.420;' KW 104 met f.430; KW. 52 met f.250; KW 46 met f.350; KW. 178 met f. 420;! KW 91 met f.300; KW. 177 met f.370; KW. 27 met f. 230; KW. 28 met f. 150 be somming. 20 loggers met versche haring: SCH. 186 met f.260: SCH. 120 met f.390; SCH. 121 met f.220; KW. 163 met f.360; KW. 48 met f.600; VL. 172 met f.190; VL. 203 met f 350; VL. 217 met f.59; VL. 205 met f.98; VL. 207 met f.770; VL. 204 met f.200;' VL. 190 met f.69; VL. 103 met f.130; VL. 199 met f. 76; VL. 142 met f. 130; VL. 197 met f.470; VL. 114 met f.120; VL. 115 met f. 110; VL. 200 met f.240; SCH. 19 met f. 490'besomming. Binnen van de haringvisscherijKW. 163 met 280 kisten versche; KW. 40 met 5 last pekelharing en 600 kisten versche; KW. 48 met 280 kisten versche; KW. 67 met 300 kisten versche; KW. 130 met 500 kisten versche; KW. 101 met 350 kisten versche. VLAARDINGEN, 13 Dec. 1937 Heden geen aanvoer. Pijzen: Volle Eng. wal f. 7.708.50; Yle idem f. 8.20; Steur- haring Idem f. 5.70—6; Volle Kanaal f. 7.60; Steurharing Idem f. 6. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Beat-ico" IJM. 118. Vangst: 17 m. tong, 16'm. tarbct, 19 m. gr. schol. 23 m. varia. Totaal 95 m. en 35 st. stijve kabeljauw. „Cathrlna Duyvls" IJM. 60. Vangst; 25 m. schelvisch, 140 m. braadschclvisch, 20 r.i. radio, 25 m. wijting, 25 m gul, 15 m. platvisch, 15 m. varia, totaal 500 m. en 70 stuks stijve kabeljauw. Ant'e", P.O. 15, Vangst: 25 m. schel- v - eb. 270 m. brac'tzhslvlsch. 30 m. gul en kabeljauw, 5 m. wijting, 15 m platvisch, 5 m. rog en poon. Totaal 350 manden en 50 stuks stijve kabeljauw. 32

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7