De strijd om Nanking ÏDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 10 December 1937 iimgezgmeeim /TUKKEN ViSSCHERIJ-BERICHTEN luchtvaart beurso verzicht MT Laatste Berichten Binnenland Buitenland HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. iiiijinscn: P. de Best, in liquidatie, nitraat 22, Katwijk a. Zee. reedërij van svaartulgen. una E, G. Wijntjes, Haven 14. Leiden, pilei in brandstoffen. Bovengenoemde is omgezet in een naamlooze vennoot- .,5 onder den naam: N.V. Brandstoffen- Uiel voorheen E. G. Wijntjes. tNed. jjdcrt 2 December 1937. Bijvoegsel nr. Directeur: E G. Wijntjes. Leiden, missaresse: Th. E. Wljnbjes-Eckmann, tan Muiden, Hooge Rijndijk 70. Lei- schildersbedrijf en sDUitinrichting. ienjenoemde zaak is met ingang van „in. 1938 omgezet in een vennootschap (jtr iirma onder den naam: Firma J. c Muiden en Zoon (Beperkende Bepa- :n). Vennooten: J van Muiden. Leiden van Muiden, Zoeterwoude 0. Comelisse. Rijnstraat 3. Utr. Veer Iteiden. leder- en foumiturenhandel. Tajine handelsnaam in: De Lederhal. ejing uitgeoefend bedrijfgrossierderij jnmerfabtiek „Oegstgeest", Rijnsbur- reg 40. Oegstgeest. y. d. Horst. Raadhuisstraat 247, Alphen Rijn. kapper en sigarenwinkel. Uit duid Eigenaar: H v. d. Horst, dd. 7 1937. Wijziging handelsnaam in: G i der Horst. Wijziging uitgeoefend be- i: hoeren -en dameskapper, klelnhan- in toiletartikelen, parfumerieën en irenwinkel. Nieuwe Eigenaar: Horst. Alphen a. d. Rün. G. van (SNEEUWVAL EN DE TREINENLOOP. tngevolge van den sneeuwval Is gister dag de treinenloop ln het Zuiden en «ten van ons land ernstig gestagneerd, i vier uur vertrokken de treinen 2 a 3 tie laat van Eindhoven en Den Bosch, fcidoor de geheele treinenloop te Utrecht s in de war geraakte. Sommige treinen hcht-Den Haag-Amsterdam werden op- beven en extra treinen van Utrecht wer- S jigelegd. daar de treinenloop volgens [dienstregeling niet meer plaats had. "tor het wachten op aansluiting te echt en Woerden werd de treinenloop baanvak UtrechtLelden ook ver- I. Alle treinen na 6 uur nam. kwamen _r met vertraging aan, de laatste trein 8 zelfs ongeveer een half uur te laat. Achtereenvolgens kwamen heden volgen de berichten binnen: Afdeelingen van het keurcorps van Tsjang Kal Sjek zijn ln aller ijl naar de Itwanhoeamen, de poort der overwinning, gezonden om de Japansche troepen tegen te houden. De Japansche artillerie heeft hier een bres geschoten en de Japansche troepen hebben reeds het vliegveld en de kazerne buiten de poort bezet. Volgens de Nitsji Nitsji Sjimboen hebben de Japan sche troepen de Taiping-men. de Noord- Oostelijke poort van Nanking bezet. Uit Nanking wordt gemeld: De Japansche aanval op de poort der overwinning is afgeslagen. Het Chineesche blad Takoengpau beves tigt, dat de Japansche troepen gisteroch tend het vliegveld Tatsjatsjau bij de Kwanghoea poort hebben bezet. In den strijd is de geheele Chineesche bezetting gesneuveld. Gisteren wierpen zestig Japansche vliegtuigen eenlge honderden bommen op de stad. Ook bij Tsoengwa ten Zuid-Oosten van Nanking wordt fel gestreden. Tweeduizend Japansche soldaten, gesteund door dertig vechtwagens, vielen aan en werden drie keer achtereen teruggeslagen. De aanval lers verloren 500 man. Aan Cchineesche zijde werd een brigade-generaal gewond, vc-ertien officieren en talrijke minderen sneuvelden of Werden gewond. Tsjlnklang is nog steeds in handen van de Chineezen Hierna volgde uit Japansche bron het elders vermelde bericht, dat de Ja panners Nanking zijn binnengedrongen Een Chineesch succes. Uit Hangtsjau wordt vernomen, dat Woetsjing door Chineesche troepen is om singeld. In de voorsteden wordt hevig ge vochten en het lot is den Chineezen gun stig. Naar verluidt, hebben de Japansche autoriteiten van Nanking versterking ge zonden naar Kwangte en Woetsjing. Verder wordt in de Chineesche pers me- t-Onze stadgenoot de heer P. J. Huibers [tslaagd voor het examen geschiedenis 0. -Een alhier woonachtige timmerman is ~n perceel op het Hofwljckplein te Den beroofd van een bedrag van ruim j verband hiermede zijn drie personen, i drie goede bekenden van de Haagsche ■tie, in arrest gesteld en dezer dagen "i het Huis van Bewaring overgebracht. degedeeld, dat Chineesche vrijscliaren Nanwel en Poetoeng hebben hernomen. Deze vrijscharen tellen in totaal zeven duizend man, verdeeld ln afdeelingen van honderd. ZIJ trekken rond in het gebied Fengslen, Nanwei en Tsjoenentsja. Chineesch manifest. Een aantal Chineezen te Sjanghai heeft een manifest uitgevaardigd, waarin zij o.a. zeggen: „wij zweren onze eer te handha ven en weigeren samen te werken met den vijand of zijn goederen te koopen. Wij ver tegenwoordigen drie millioen Chineesche burgers ln Sjanghai en wij verwerpen de organisaties, welke de vijand hier heeft op gericht. WIJ zweren van ganscher harte trouw aan de centrale regeering en zullen Tsjang Kal Sjek geheel steunen Uit den Japanschen kabinetsraad. Het kabinet heeft vanmorgen in een ple naire bijeenkomst het besluit goedgekeurd van de conferentie der vijf ministers, in zake de politiek van Japan ten aanzien van den toestand in China. Naar vernomen wordt, houdt dit besluit in: 1. Japan zal zijn „kruistocht" in China niet laten varen, zoolang de Chinee sche regeering haar anti-Japansche houding niet herziet. 2. De Japansche erkenning van het be wind van Tsjang Kai Sjek wordt ingetrokken. 3. Alle aandacht zal worden besteed aan den opbouw van het nieuwe China. Chincesehe koelies leggen werk neer. 700 Chineesche koelies, in dienst van een Japansche ijzermijn in Johore (bij Singa pore). zijn in staking gegaan. Zij verklaar den niet te willen medewerken aan de voortbrenging van metaal, dat bestemd is voor munitie tegen de Chineezen. Men verwacht, dat de koelies werk zul len vinden bij Chineesche of Engelsche werkgevers. FRANSCHE PERS OVER ITALIË'S VER LATEN VAN DEN VOLKENBOND. Ten aanzien van het vermoedelijk uittre den van Italië uit den Volkenbond schrijft Marcel Pays in de Excelsior, dat Rome, Berlijn en Tokio door een gemeenschap pelijke onverzoenlijke houding tegen den Volkenbond misschien willen pogen een grooter prijs betaald te krijgen voor hun eventueel terugkeeren. Men moet evenwel afwachten of het gebaar van Mussolini niet tot gevolg zal hebben, dat Parijs, Londen en Washing ton minder geneigd zullen zijn koloniale, politieke, economische en financieele con cessies te doen. Donnadleu schrijft in de .Epoque", dat de wereld thans wordt verdeeld in twee kampen: de landen, die de internationale wet erkennen en de landen, die hun eigen genoegen tot wet verheffen. VERZAMELING VAN OUD-IJZER IN HET RECHTSCHE SPANJE. Tot het publiek in het geheele door Franco bezette gebied is een oproep gericht, om al het beschikbare oud-ijzer te verza melen en ter beschikking van de regeering te stellen. Het ijzer is bestemd voor het j herstel der spoorwegen en andere werken, die tijdens den burgeroorlog vernield zijn. In iedere provincie is in verband hier mede een speciale oud-ijzer-commissie in gesteld. Voortaan moet iedere handelaar in oua-ijzer een vergunning van den staat hebben om zaken te kunnen doen. Hij, die zonder vergunning in oud-ijzer handelt, zal als een smokkelaar worden beschouwd. Verder moeten alle fabrieken cn spoorweg-maatschappijen opgave doen van de voorraden oud-ijzer, die zij ln haar bezit hebben. Zij mogen deze niet van de hand doen zonder vergunning van den staat. [uiten verantwoordelijkheid der Red.) Copic van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. INBREKER GEARRESTEERD TE NAALDWIJK. De laatste weken werden er in het West- land en speciaal in Naaldwijk en 's-Gra- venzande verscheidene diefstallen gepleegd. In samenwerking met de' gemeentepolitie van 's-Gravenhage heeft ie Naaidwijksche politie een persoon gearresteerd, zekere H. M„ die niet minder dan 15 diefstallen en één inbraak op zijn geweten heeft. De man legde een volledige bekentenis af en is naar het huis van bewaring te Den Haag overgebracht SCHOENREPARATIE. lijnhecr de Redacteur. Beleefd verzoek plaatsing van onderstaande. Bij voor tmijn dank. lat cr voor werkloozen veel wordt ge- ui om het leed van werkloos zijn te achten, vind ik mooi. Maar laat men vooral niet vergeten, dat dit heele- I ten koste komt van hen. die nog iets ionenZoo las ik in het Leidsch Dag- 4 van 7 Dec. een voorstel van het M. H. verstrekking van goedkoope schoenre- 'tie. Een zeer mooi werk. Pl.m. 1200 per jaar. Ik vraag mij echter af, wat (t cr van den werkenden schoenmaker icht komen als aanstonds dit voorstel Mjkheid wordt? Aangezien toch ze de grootste helft van onze klanten Hoos is. Dus wie gedupeerd wordt eelt men niet te vragen. Bovendien 1 ik wel eens willen dat men mij eens tekende hoe men met f. 0.50 materiaal J paar schoenen goed kan repareeren. Isoeten die werkloozen, die toch al over P te veel schoeisel beschikken, hun Penen laten bederven met minderwaar- Tjn rommel. Mijn idee is: verstrek den flloozen bonnen en laat hen naar hun Pi schoenmaker gaan. Wij betalen be- P"S. Wij zitten op zware lasten. Of t'en er soms nog meer schoenmakers PPelaars worden? Daar is de gemeente P ook niet mee gebaat. J. CRAMA Jr. Kraalerstraat 28, Leiden. PLUIMVEETENTOONSTELLING TE AMSTERDAM. In een van de bovenzalen van het aan de tentoonstellingshal grenzende Apollo- paviljoen te Amsterdam heeft de minister van Economische Zaken, mr Steenberghe, hedenmorgen om even over halfelf de inter nationale pluimveetentoonstelling „Avi- corni". die gedurende drie dagen ln de hoofdstad zal worden gehouden, geopend. Onderofficier wegens spionnage gearresteerd. De politie te Brussel heeft een onder officier van het tweede regiment lucht vaarttroepen te Bierset gearresteerd, die verdacht wordt van spionnage. Reeds eenigen tijd verdacht men een jonge vrouw te Brussel van spionnage voor rekening van een buitenlandsche mogend heid. BU een in haar1 woning verrichte huiszoeking vond men verscheidene docu menten. alsmede het bewijs, dat zij betrek, kingen onderhoudt met een militair uit Luik. Ook werd een cheque voor een vrij hoog bedrag in beslag genomen. Het onderzoek, dat te Luik werd voort gezet. leidde tot de aanhouding van den onderofficier, wiens taak het was. kaarten od te stellen voor den generaien staf. De aangehoudene is in verzekerde bewaring gesteld. Het onderzoek, waaromtrent het Darket de grootste geheimhouding betracht, wordt voortgezet. RADIOREDE VAN DEN ENGELSCHEN KONING. Heden werd officieel medegedeeld, dat de Engelsche koning op den Eersten Kerst dag door middel van de radio een toespraak zal richten tot al zijn onderdanen. De koninklijke familie zal de Kerstdagen doorbrengen op Sandrlngham Castle. AANRIJDING BIJ DE HAAGSCHE SCHOUW. Vanmiddag omstreeks 1 uur is de heer W. v. d. W. uit Haarlem even voorbij de Haagsche Schouw op den Haagschen straatweg met zijn auto geslipt. Hij is in botsing gekomen met een tegenligger en vervolgens tegen een boom aangereden. De auto is totaal vernield. De aangereden tegenligger botste ver volgens tegen een vrachtauto, beladen met glas. Beide werden beschadigd. De heer v. d. W. kreeg een lichte her senschudding en is naar zijn woning ver voerd. VERWACHTE SCHEPEN. I'- '.'omende voor de Zaterdagmarkt: |««ha LÏM 165, Vangst 7 m. tong. 12 .ter'oot. 50 m. groote schol, 8 m kleine 15 m. gul. Totaal 92 manden. weinig wol en ten opzichte van gisteren onderging de koers in doorsnee zoo goed als geen verandering. De Amerlkaansche petroleum-aandeelen trokken nauwelijks eenige belangstelling. De berichten omtrent de booractiviteit op diverse Amerikaansche petroleumvelden werden zuiver voor kennisgeving aangeno men en kunnen van hieruit dan ook niet op hun werkelijke waarde worden ge taxeerd De Rubberafdeeling was stil. Het toon aangevende fonds deed zijn naam eer aan. Amsterdam Rubbers waren tenminste het eenige aandeel, die blijken van aanwezig heid gaven. Ten opzichte van gisteren viel geen noemenswaardige wijziging te ronstateeren. De Tabaksafdeeling was stil. Van affaire was eigenlijk niets te bemerken De stem ming was prijshoudend, tenminste de Su- matra-aandeelen konden zich gemakkelijk op peil houden. De affaire in Industrieelen was onbetee- kenend. De Philipsaandeelen werden op ongeveer het slotpeil van gisteren ingezet en maakten daarna vrijwel geen fluctua ties meer mede. Unilevers werden een klei nigheid lager afgedaan. A.K.U.'s' waren onveranderd. De handel op de Suikerafdeeling beperk te zich tot H.V.A.'s, die een paar procen ten lager werden afgedaan, zoodat de be richten omtrent afdoeningen van de N. I. V. A. S. hoegenaamd geen effect sorteer- dea Scheepvaartaandeelen werden op zeer kleine schaal verhandeld en bewogen zich meerendeels op het niveau van gisteren. De beleggingsmarkt was stil. De stemming voor de Ned. Staatsfondsen was aan den ge- drukten kant, zoodat in enkele gevallen een fractie lager werd afgedaan. Braziliaansche waarden lagen wederom vast in de markt, daar men alsnog hoopt op een eenigszins bevredigende regeling. Fransche fondsen on regelmatig. WISSELKOERSEN. Londen 8.99 18.98 1/2). Berlijn 72.47 1/2 (72.47 1/2), Parijs 6.111/2 (6.11), Brussel 30.57 (30.56 1/2). Zwitserland 41.59 (41.60). Kopenhagen 40.15 40.121/2). Stockholm 46.35 (46.32 1/2). Oslo 45.20 (45.17 1/2). N.- York 1.79 7/8 (1.79 5/8). Praag (6.33). Oost. Bankpapier (33.80Lire (7.35). Prolongatie 1/2. Part, disc 1/83/16. Daggeld 1/4. Registermarken 33 3/8, Crediet Sperr- marken 13 1/4. Effectensperrmarken 13 1/4 Reismarken 52. Bankpapier 39 1/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Zeg. Kees!dat is je oudste zuster. die die agent te pakken heeft!Wat zou ze nou weer uitgespookt hebben!! ITALIAAN VLIEGT NAAR DE HIMALAYA De Italiaansche vlieger en journalist, Lualdi, is, vergezeld van een tweeden be stuurder en twee deskundigen, te Turijn opgestegen in een tweemotorig vliegtuig, om een vlucht van 22.000 kilometer te on dernemen naar het Himalaya gebergte. De locht is georganiseerd door het Turijnsche dagblad ,La Stampa". UIT NED. OOST-INDIË I 'UtINGVISSCHERIJ BEtBNDIGD. t ;W 70, KW 79. KW 124. KW 47. KW 26, KW 20 en KW 140 hebben de pósscherii beëindigd. '"INOPRIJZEN STERK GEDAALD. 'njzen van de versche haring zijn sterk gedaald, zoodat verwacht rirdent dat het nu met de haring- jjj'ii spoedig atèeioocen zal ziin De liepen zelfs terug tot 30 cent per Jor welken prijs ze werden gekocht 4 vischmeelfaibrieken. DE SALARISHERZIENING. BATAVIA, 10 Dec. (Aneta/A.N.P.)Ten aanzien van de kosten, welke de salaris herziening zal medebrengen, valt nog te melden, dat de uitgaven, bij realisatie van de voorstellen, voor burgerlijke en militaire landsdienaren te zamen 12 millioen gulden zullen bedragen, n.l. 9.500.000 - gulden voor burgerlijke landsdienaren en 3.500.000.- gul den voor de militaire. In dit bedrag is alles begrepen, dus ook de loonen van werklie den en maandlooners, zoowel ais de kinder toeslagen en standplaats-toeslagen. Voor enkele van de allerhoogste betrek kingen zijn op bescheiden schaal ambtstoe- iagen uitgetrokken. DE MASSA-MOORD IN FRANKRIJK. Medeplichtigen van Wiedmann gearresteerd De politie heeft te Nantau een zekeren Roger Million met zijn vriendin gearresteerd. Zij worden verdacht medeplichtig te zijn aan de misdaden van Eugen Wiedmann, die bekend heeft vijf moorden te hebben ge pleegd. KOLONIALE VERLANGENS. Ten aanzien van de koloniale verlangens van Polen schrijft de „Express Poranny", dat het belangrijkste voor Polen niet is de vorm, waaronder het toegang verkrijgt tot koloniale grondstoffen en tot de mogelijk heid van emigratie, waardoor het eens ko loniën ln volledig eigendom zal kunnen be zitten, het land vraagt, dat op de eerste plaats wordt voldaan aan zijn levensbe langen. Frankrijk heeft dit standpunt be grepen. Ook heeft het begrepen, dat Polen moet beschikken over grondstoffen, wil het sterk worden door zich te industriallseeren, want „op het oogenblik tellen de zwakken niet meer mee". Frankrijk heeft verder het belang van het vraagstuk der emigratie ingezien, waar van de emigratie der Joden slechts een onderdeel is. Hier moet een groote politiek worden gevolgd. Niet in de academische besprekingen te Genève. doch in de recht- streeksche onderhandelingen tusschen de verantwoordelijke politieke leiders van twee verbonden landen is het vraagstuk uiteen gezet. Dit is een groote stap in de goede richting. Tatarescu en Antonescu hebben Delbos geen enkelen specifiek kolonialen eisch voorgelegd, doch verklaarden, dat indien zich In overzeesche gebieden mogelijkheden zouden aanbieden voor bevolkingsoverschot ten van zekere landen. Roemenie, dat thans van een te talrijke bevolking begint te lijden, tot deze landen zou wenschen te behooren. KERK EN STAAT IN MEXICO. President Cardenas heeft gisteren een decreet afgekondigd, waarbij de kerk van het H. Hart te Jalapa in den staat Vera Cruz zal worden gesloten en gemaakt zal worden tot een bibliotheek en museum van kunst en geschiedenis. TWEE AMERIKANEN IN RUSLAND VERDWENEN. Twee Amerikanen, de schrijver Donald L Robinson en zijn vrouw zijn. naar bekend werd. op geheimzinnige wijze verdwenen. De Amerikaansche ambassadeur is hiervan ver wittigd en stelt thans een ondeizoek in. AMSTERDAM. 10 December. Op de beurs te New-York heeft zich wederom eens een kleine reactie voltrok ken. Verwondering behoeft dit overigens niet te baren. De koersen op de Amerikaan sche beurzen waren zóó sterk gedaald, dat een herstel, alleen reeds om technische redenen, gemakkelijk verwacht kon worden. In den werkelijken toestand van de Ver. Staten is echter nog geen wending ten goede gekomen, zoodat men niet kan ver wachten, dat zich reeds een flinke hausse beweging zou baanbreken. Omtrent de regeeringspolitiek blijft men in het duister tasten. Het congres is reeds enkele weken in een speciale zitting bijeen, doch tot heden heeft men omrent de werk zaamheden van dit staatsinstituut niets vernomen. De hoop, dat tijdens deze zitting wetsontwerpen inzake herziening van de belastingen op onverdeelde winsten en op kapitaalwinst nog in behandeling zou wor den genomen, begint in rook te verdwijnen. Het feit. dat verschillende Amerikaansche maatschappijen behoorlijke dividend-uit- keeringen doen, stemt tot genoegdoening. De Bethlehem Steel Corporation heeft een dividend van 1 dollar aangekondigd, zoodat deze maatschappij dit jaar in totaal 5 dollar per gewoon aandeel uitkeert. Men houdt er echter rekening mede. dat dergelijke divi denden betrekking hebben op reeds ge maakte winsten en dat de onmiddellijke vooruitzichten niet bijster gunstig zijn. Een typisch voorbeeld van de huidige situatie vormen de Spoorwegen, waarvan de inkomsten zoodanig achteruit gaan, dat on middellijke invoering van de gevraagde ta- riefverhoogingen wordt bepleit. De verklaringen van president Roosevelt en zijn medewerkers geven niet veel hou vast en het blijft moeilijk zich een goed oor deel van de situatie te vormen. De middagbeurs. In den toestand op de Amsterdamsche effectenbeurs was vrijwel geen verandering gekomen Het meest typeerende verschijn sel van de markt was het gebrek aan af faire. Nieuwe gezichtspunten hadden zich niet voorgedaan en ook gaf het koersver loop van Wallstreet maar weinig indicatie. De lichte reactie in New-York gaf aan leiding tot een kleine koersdaling der Ame rikaansche waarden, doch van meer dan een aanpassing was eigenlijk geen sprake. In verband met de verschillende factoren van onzekerheid werd wederom een gere serveerde houding aangenomen en zelfs de Staalaandeelen en Anaconda's gaven maar bescheiden omzetten te aanschouwen. Op de locale markt was het niet veel beter gesteld. Koninklijken werden in een open hoek verhandeld, doch bij nadere beschouwing was het veel geschreeuw en k BtHCHTIN< LEIDEN, 10 Dec. Ter Veemarkt totaal aan gevoerde runderen 420 stuks, di. kalveren 186. id. schapen 686. id. varkens 586 stuks. Stieren 9 stuks, prijs per stuk f. 1702.80, per kilo schoon gewicht 6066 ct., handel kalm: 112 stuks Kalf- en melkkoeien, per stuk f. 170290, handel tam; 177 st. vare koeien e.a., p. st. f.130215, handel tam; 122 st. vette koeien, p. st. f. 180300, per kilo schoon gew. 5274 ct„ handel tam; 77 gras kalveren, f.2470. handel stroef, duur; 6 vette kalveren f50105, per kilo schoon g.ew. 70—100 ct., handel t. vlug; 103 nucht. kalveren, f. 813, handel m 100 vette scha pen. f. 2630, handel m.; 586 vette lamme ren. f. 1823, handel m.: 265 mestvarkens, f.2035. handel traag: 273 biggen, f.16 f.20, handel traag; 3 veulens: 21 bokken en geiten f 47, handel traag; 48 zeugen, f 60- f. 95, handel traag. LEIDEN. lODec. Kaasmarkt.Goudsche kaas le soort f 27 tot f. 28 per 50 kilo. 2e soort f 26 per 50 kilo. 17 partijen, handel matig: Leidsche kaas 11e soort f.,25 tot f.27 per 50 kilo. 9 partijen, handel matig. BODEGRAVEN, 9 Dec. Eierenveiling B.PK.V. Aanvoer 5461 stuks kipeieren, prijs wit f. 4.805.30; bruin f. 5.205.40: kuikeneieren f. 3.704.80; Eendeieren f. 4.20—4.30. HOOFDDORP, 9 December. Granen en Zaden Rogge per 100 KG. f.77.35: Che valier Gerst f. 7.40—7.75: Wintergerst f. 7.40 —7 60: Haver f.66.25: Duiveboonen f.9— 10: Paardeboonen f 89; Groene Erwten f.8—10; Vale Erwten f.11—14; Gele Mos terd f.1517: Kanariezaad f. 8.509; Kar- wijzaad f. 21.50—22.50; Blauwmaanzaad f.29—30; Koolzaad f. 12.50—13.50. LEEUWARDEN, 10 Dec. Zuivel. Sleutel kaas 22—30. Nagelkaas 7—10, Goudakaas 26. Edammerkaas 2845. Aanvoer 1423. Miinboter 1.40. Veilingboter 1.39—1.29 per K.G Aanvoer 6/6. 3/12 vaten. Commissie 84. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus 13.5014.50. idem 40 plus 20 5021.50. Goudsche kaas 20 plus 13.50—14. idem 40 plus 20.50—21.50. Brood kaas 40 plus 21—22. Leidsche kaas 20 plus 13.50—14 Volvet 27—28 per 100 K.G. Stem ming goed. NIEUWKOOP, 9 Dec. Aanvoer 1896 eireen Prijs: Kipeieren f. 5.005.70: Eendeieren f. 4.004.50 per 100 stuks; Appeeln .f 0.35 per 10 K.G. NIEUWVEEN. 9 December. Kipeieren: aanvoer 558 stuks. Prijs per 100 stuks f.4.305.15; Eendeieren: aanvoer 6 stuks, prijs per 100 st. f. 2.95; peren per pond 4 cent. STOMPWIJK. 9 December. Blesse Paard. Kipeieren f. 5.35—6.25; Heneieren f. 4.10— 4.25 per 100 stuks. VEUR. 9 Dec, Vrije Veiling 6726 Kip eieren f 4.505.60 per 100 stuks. Kippen f. 0400.75; Konijnen 0.801.75; Duiven f 0.100.21 per stuk. VOORHOUT, 9 Dec. Slachtkonijnen van 0 901.90: halfwas van 0.120.70; Jonge hennen van 0.600.75. Alles per stuk. WESTLAND. 9 December. Coöp. Cen trale Westlandsche Snijbloemenveiling. Louis germ f.510: sax export f.89. beide per 100; freesia 1223 ct.; idem geel 6C72 ct.; herco 715 ct.; wilcox 611 c.: bilandel 69 c.; red bilandel 1018 c.; orange bilandel 611 c,: westlandia 1112 c.; jozef 820 c.: pres. de lange 16—24 c.: may vallace 20 c.; maison brons 1215 c.; golden seal 1015 c pierson 6577 c., al les per bos; cyclamen 1540 c.: begonia 2339 c.; calla 1840 c.: azalea f. 0.75 1.25, alles per pot. ZOETERMEER. 9 Dec. Eierveiling. Aan voer 5000 stuks. Prijs kippeneieren f.55.75, Heneieren f. 4.05—4.90; Eendeieren f. 3.U —3.9a 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3