UILTJE Uit de Omstreken I [5IDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 8 December f937 BLEEKE BET" Sinds jaar en dag bleef de sigaar der kenners! Florida" 6 ct. DICKIE DONS GAAT OP AVONTUUR P« samenvoeging van Veur en Stompwijk. De meeningen in het Voorloopig Verslag. Ifet volgende ls ontleend aan het voor lag verslag over het wetsontwerp tot i'ereeniglng van de gemeenten Veur en 6tompwijk en wijziging van de grens tus- cchen de gemeenten Leidschendam en Nootdorp: Verscheidene leden achtten de toelich- llng tot het ontwerp onvoldoende. Dat de iemeenten Veur en Stompwijk aan eikan ker grenzen en voor een klein gedeelte aan elkaar zijn gebouwd, vormt naar iun meening voor vereenlging dier gemeen ten geenszins een afdoende motief. De omstandigheid, dat tengevolge van de stijging van het aantal inwoners van Veur tot boven de 500 het ambt van bur gemeester der beide genoemde gemeenten riet langer, gelijk thans, door één en üen- icltden persoon kan worden vervuld, en evenmin dat van secretaris, kan ook niet ils een doorslaand argument worden be schouwd. Verscheidene andere leden achtten de tn de memorie van toelichting voor het ohtwei-p aangevoerde gronden alleszins doeltreffend. Met de regeering waren zij ran oordeel, dat de voorgestelde samen voeging van de gemeenten Veur en Stomp- rijk aanbeveling verdient. De hierboven in de eerste plaats aan het woord zijnde leden betreurden het, dat in de toelichting een behoorlijke ult- lenzetting wordt gemist met betrekking tot de bezwaren, door de gemeente Veur tegen de voorgenomen vereeniging aangevoerd. Sommige leden vroege, of de regeering bereid is, de werklooze landarbeiders, die bh het tot stand komen van de voorge stelde samenvoeging de voor hen geldende steunnorm verlaagd zouden zien, daarvoor té vTiJwaren. Belanglooze medewerking vcor ''et Vaandelcomité. Zooals bekend, is onlangs een vaandel- comité opgericht om de Oranjevereenlglng in het bezit te doen stellen van een vaan del. Hiervoor zijn de ingezetenen bezocht en iedereen is in de gelegenheid gesteld, om naar vermogen hieraan bij te dragen. Het succes, hiermede geoogst, was bevredigend. Het comité heeft nu daarenboven door be middeling van notaris Matthijs, lid van het comité, mej. H. v. d. Kreke. Danckertstraat 50, Den Haag, bereid gevonden een prach tig vaandel voor de Oranjevereenlglng be langloos te vervaardigen. De heer P. A. Sehoneveld, lid van het comité, maakte een teekening op ware grootte, die de goed keuring van me), v. de Kreke en van het comité geheel kon wegdragen Met deze buitengewone hulp ls het comité in staat de Oranjevereenlglng een schitterend stuk werk aan te bieden. Niet alleen het comité, doch ook alle leden der Oranjevereenlglng zullen en mej, v. d. Kreke en den heer P. A. Sehoneveld hoogst dankbaar zijn voor zulk een buitengewone en welwillende mede werking! Er is hier opgericht een Retraiteclub. Tot bestuursleden werden benoemd mej. A. CaspersEbbink, mej. J. v. SchieGrim bergen, en de heeren A. J. Mulder. W. Cas pers en Jac. P. Rietveld. Laatstgenoemde zal als voorzitter fungeeren. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Jan, z, van Willem Joos Adriaanse en Anthonina Meulpolder - Jan Johan, z. van Hendrik Johannes tan den Does en Maria Petronella Post. Loop der Bevolking. Gevestigd: Abraham den Hertog en ge- tin, arb. van Zoetermeer Simon van den Berg en gezin, zonder beroep, van Goude- rak Hendrik Johannes v. d. Does en ge- tin, tuinder, van Nootdorp. Vertrokken: Jan Blijleven. kruidenier, naar Dordrecht Adrlana Blijleven, huis houdster, naar Dordrecht Gerritje Ver meulen, dienstbode, naar Delft. HAARLEMMERMEER. Inbraken. Des nachts ls Ingebroken bij den heer B. aan den Sloterweg alhier. Nadat de dief of dieven aan den achterzijde een klein raampje hadden geforceerd en de nauwe opening waren binnengedrongen, kwamen ïij in den stal terecht. Toen werden zij (chter doordat de bewoners wakker ïerden in de verdere uitvoering van bon plan gestoord, waarop zij zonder bult aeder de vlucht namen. Ook bij een drietal bewoners van Bad- hocvedorp hebben de ongewenschte be zoekers zich toegang tot de hulzen ver schaft door het indrukken van ruiten, het- letn gemakkelijk ging, doordat de wonin- ;en pas gebouwd waren en de stopverf jemakkelijk verwijderd kon worden. Ver mist werden eenige gouden en zilveren Toorwerpen, die echter geen groote waarde vertegenwoordigde, alsmede eenlg klein- geld. HILLEGOM. Zilveren jubileum van den heer C. v. Mare. Dezer dagen was de heer C. van Mare 25 laar machinezotter op de drukkerij der fa. H. Kamberg Jzn. alhier. Dit is eerst ge vierd met felicitaties en aanbieding van de gebruikelijke enveloppe door de patroons en vervolgens was er een huiselijk feest. Zijn collega's hebben zich evenmin onbe tuigd gelaten en hem een mooien fauteuil aangeboden, terwijl aan de eohtgenoote 'an den jubilaris een bloemenmand ls ge- Khonken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Actie van de Hanze. De Hanze alhier heeft grootsche plannen! Een winkelweek met Etalage-wedstrijd denkt de afdeellng te houden in de Kerst- Wek. Aan deze actie, zoo verwacht het bestuur, zal de geheele winkelstand zeker rillen meedoen. De Hanze gaf een voor beeld, mogelijk door meerdere te volgen, al. door een medaille beschikbaar te stel en voor dit doel .Een jury, hiervoor nog te benoemen uit afdeelingen op andere Plaatsen, zal de uitspraak doen over dezen etalage-wedstrijd en wel op Donderdag 'per Kerstmis. Voor de deelnemers zijn "ieraan geen kosten verbonden. De Hanze jtnvacht, dat iedere winkelier nu eens zijn btste beentje zal voorzetten! Het „mijn en dijn". Van den heer v. d, V. die zijn vrachtauto «alt in de garage van den heer Gesink in "t Voorstraat bleek de startmotor te zijn verdwenen. De motorkap was weer netjes gesloten en niemand kon eenige aanwij- vtg geven. Maar de politie bleek deskun- te zijn in dergelijke opsporingsgevallen. Jstgehouden werd de handelaar H. H. uit bin Tooropstraat in wiens auto ook wer- een dergelijke motor werd aange- noifen H. die aanvankelijk nergens van ™t werd in verzekerde bewaring gehouden «dat hij gistermorgen heeft bekend en NOVA-BIOSCOOP. 2463 HEDENAVOND Hollandsere succesfilm met Sylvain Poons, Fientjc de la Mar, e.a. 99 LISSE. Aanzienlijke stijging der werkloosheid. Het werkloozenaantal Is wederom aan zienlijk gestegen, thans staan ruim 500 werkzoekenden ingeschreven. NOORDWIJK. Verkeersonderwijs op school. Dezer dagen heeft het hoofd van politie alhier aan alle hoofden van scholen ln deze gemeente een aanschrijving gericht, waarin gevraagd wordt, medewerking te willen verleenen tot het bevorderen van verkeersonderwijs op de scholen. In dezen tijd van toenemend snelverkeer en het steeds grooter wordend aantal ver keersongevallen op den weg, is het geven van dergelijk onderwijs aan de leerlingen van de lagere scholen stellig van groot nut! dgil Bezoek van St. Nicolaas. Onder zeer groote belangstelling heeft St. Nicolaas een bezoek gebracht aan de kinderen van de llghal van het Groene Kruis. Hij werd door eenige bestuursleden ontvangen. De voorz., dr. Niekerk, heette den bisschop hartelijk welkom, waama de Sint zich met de kinderen onderhield en hen soms vermanend, dan weer vriendelijk toesprak. Zij werden inmiddels van ge schenken en lekkernijen voorzien, waarbij de kinderen uit volle borst eenige liedjes zongen. De voorzitter van Volksonderwijs, ae heer Terbeek. dankte den bestuursleden van het Groene Kruis voor hun belang stelling voor dit bezoek. St. Nicolaas maakte dan met Zwarten Piet een rondgang door Noordwijk tot aan de O. L. School, waar de leerlingen en on derwijzend personeel zich aansloten. Ver volgens ging men naar Hotel Royal om het Jaarlijksehe Sinterklaasfeest te vieren. St. Nicolaas kwam onder het gezang der kin deren de zaal waardig binnen. De voorzit ter van Volksonderwijs, de heer Terbeek begroette hem hartelijk en dankte voor de milde gaven der ouders en kindervrienden. Ging vorige Jaren, aldus spr., dit feest uit alleen van Volksonderwijs, nu is dit in samenwerking met de Oudercommissie, die zich gaarne beschikbaar stelde, om te zamen te trachten het openbaar onderwijs naar voren te brengen en de openbare school hoog te houden. Daarna sprak St. Nicolaas den kinderen toe, die zeer ver wonderd keken hoe St. Nicolaas alles zoo goed wist en vaak de puntjes op de i zette, tot groot vermaak der grooteren. Enkele dames deelden versnaperingen uit en de kinderen genoten van de films, die vertoond werden door het R.D.B.-Theater De heer Terbeek dankte ten slotte den Sint en Piet voor hun bezoek. Nadat nog eenige films bewonderd wa ren, dankte de heer Terbeek alle aanwe zigen, alsmede den heer Stafleu voor het geen deze voor de kinderen gedaan heeft. Spr. dankte ook de heeren Roelevelt en Van Reljsen voor het vertoonen der prachtige films, den heer Beuk, die geheel belangloos het rijtuig voor St. Nicolaas beschikbaar stelde en het onderwijzend personeel. Het hoofd der O L. S.. de heer Klunder, dankte hierop den heer Terbeek namens ouders en kinderen, voor alles wat hij voor hen ge daan had. De kinderen ontvingen nog eenige lek kernijen, waarop deze gezellige miiJdag ten einde was. B. en W. hebben aan de pl. vereen. „Hulp in de Huishouding" toestemming verleend tot het houden van een verloting. B. en W. hebben tot geneeskundige, belast met den doodschouw voor het Jaar 1938 benoemd de heer J. A. Coenraads Nederveen, gemeente-arts voor dat jaar. op vrije voeten is gesteld. Een proces- ÏSJwi was echter het onaangename ge- RIJNSBURG. St. Nicolaasfeest in het Ontspanningslokaal Het bestuur van het -orkloozen-ontspan- ningslokaal had ock c' t jaar weer besloten een St. Nlcolaasfeestje te organiseeren voor de kinderen der werkloozen. De heeren van der Kwaak en van der Weyden hadden gecollecteerd. Dank zij mede de bijdragen van vele winkeliers konden in het lokaal een 160-tal kinderen verzameld worden. St. Nicolaas en Zwarte Piet waren aan wezig. Na het zingen van eenige vroolijke liederen bracht de heer P Zwaan harte lijk dank aan de burgerij, die ook ditmaal weer de noodige middelen had verschaft. Nadat mej. Brussee een toepasselijk ver haal had verteld, werden alle kinderen onthaald op lekkernijen en speelgoed. Dankbaar en verheugd gingen allen huis waarts. Dit St. Nicolaasfeest is weer uit stekend geslaagd I De maandelijksche collecte voor de Kerkvoogdij heeft in de Ned. Herv. Kerk ruim f. 63 opgebracht. Langzamerhand neemt het aantal werkloozen ln deze gemeente toe: thans staan reeds 121 werkzoekenden ingeschre ven. SASSENHEIM. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert morgenmid dag te half drie ter behandeling der vol gende agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Behandeling gemeen tebegroo- tlng en bedrljven-begrootlng. De gemeentebegrooting. De begrooting voor de gemeente sluit met een bedrag van f. 338.395,74 in ont vangst en uitgaven, waarvan f. 2643,55 voor onvoorziene uitgaven. De begrooting begint met een tekort over 1936 van f. 3644,01. Om de begrooting sluitend te maken was wederom de hulp van het Rijk noodig. Zoo draagt het Rijk 99% in de kosten bij voor steunverleening en werkverschaffing, bovendien neg een bedrag van f. 22,000 als ultkeerlng uit het werkloosheidssubsidie- fonds. Bijna 30% van de totale uitgaven moeten besteed worden aan sociale lasten, n.l. f, 101.219,61 of f. 16,85 per Inwoner. Voor steunverleening is uitgetrokken f. 65.000 tegen f. 80.000 in 1937. Voor het Burg. Armbestuur wordt f. 18.000 of f. 1500 meer gevraagd. Het openbaar onderwijs kost f. 975.02 en het bijzonder onderwijs f. 27.358. Hiervan komt ongeveer f. 11.000.— terug, waarvan f 6000 aan schoolgelden. Het Ulo-onderwijs kost f. 9.254.48. hiervan komt terug f. 6000 en schoolgeld en f. 1150 van andere gemeenten, waaruit kinderen de ■hier gevestigde scholen bezoeken. De Vermakelijkheidsbelasting wordt ge raamd op f. 300 i vorig jaar f. 4001. De Straatbelasting op f. 7500 (70001, de havengelden op f. 1000 900). Op 1 Januari zal de schuldenlast der ge meente f. 1.614.063.87 bedragen, voor rente en aflossing is benoodigd f. 100.529.57. On der de schuldenlast zijn begrepen de voor schotten verstrekt aan de Wonlngbouw- vereenlglng „Vooruitgang". Voor de bedrijven wordt alleen van het waterbedrijf winst verwacht, n.l. f. 3.675.39; het Badbedrijf zal f. 3.376.63 kosten. Het aantal werkloozen ls zeer sterk gestegen en bedraagt thans reeds 237. VEUR-LEIDSCHENDAM. St. Nicolaas bezoekt de O. L. school. Als laatste ln de rij der St. Nicolaasfeest- vierders, was de beurt aan de O. L. school ia Veur. Toen de leerlingen, a.s. leerlingen en eenige oud-leerlingen des middags het lokaal betraden, was dit door de zorgen van het onderwijzend personeel keurig versierd. Tot de komst van St. Nicolaas werd de jeugd bezig gehouden door den bekenden goochelaar den heer Van Gennen uit Den Haag, die ln verband met de jaarlijksehe uitstapjes naar de Bataaf, voor de leerlin gen geen onbekende was. Nadat de jeugd verbaasd had gestaan over diens kunnen, kwam St. Nicolaas met zijn zwarten Piet binnen. De Voorzitter van de Oudercom missie. de heer G. Kerkhoff, riep allen een hartelijk welkom toe, dat werd gevolgd door het zingen van toepasselijke liederen. St. Ni colaas heeft hierop de leerlingen voor zoo ver dit noodig bleek, onderhouden over hun tekortkomingen. Nadat allen op ruime wijze waren onthaald, volgde zang en een pop- penkastvertooning door den heer v. Gennen Voorzitter Kerkhof dankte allen, die aan het welslagen hadden medegewerkt. Voor zien van een groote zak met versnaperin gen keerde de jeugd voldaan huiswaarts. Een woord van dank aan de milde gevers! VOORHOUT. Schrikbarende toeneming der werkloosheid. De werkloosheid ls deze maand te dezer plaatse schrikbarend gestegen. Niet minder dan 138 werkloozen meldden zich alléén ln de afgeloopen maand aan. Hun getal be draagt thans ln het geheel 213. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Pieter, z. van P. Buwalda. en G. Hoekstra. Ondertrouwd: H. van Veen 24 J. on A. G. Oosterom 22 j. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. A de Langen, Leldsche- weg 366 J. H. Snijders, Leidscheweg 191 Mej. C. Hoogervorst, Schoolstraat 94 Mevr. J J. Sluitervan Reeven, Leidsche weg 493 J. Qualm, Donklaan 31 Mej. J. L. Koeman, Donklaan 31 L. de Bruljn, Veur.scheweg 80 Wed. J. NelemansMol, Veurscheweg 80 F. B. A. v. d. Hulst, Leidscheweg 86. Vertrokken: Mej. M. A. van den Broek naar Bergschenhoek, Bergweg 65 Mej. M. A. Spee naar Amsterdam, Kinkerstraat 188190 G. M. Letterie naar Leiden, de Laat de Kanterstraat 2 A. van Engh naar Rijswijk Z.-H., Broekslootkade 41 Mej. H. Hemm naar Melink Herkenbosch, Vlodropperstraat 113 J. Stol naar Noord- wijk. Bronkhorststraat 79 J. Sletlnga naar Wassenaar, Vlnkenlaan 19 Mej. H. G. van Hattem naar Nleuwerkerk a. d. IJsel, 's-Gravenweg B 9 Mej. G. Lemstra naar Noordwijk,. Bronkhorststraat 79 Mej. J. C. M. Lefeber naar Llsse, Heeren- weg 331 Mej. A M. de Koning naar Am sterdam, Joos de Moorstr. 33 Mej. C. L. M. Driessen naar Beverwijk. Relweg 51 Mej. M. J. Wolff naar Voorburg, Heeren straat 120. Bezoek van St. Nicolaas aan de O. L. School. De O.L. School a. d. Rijndijk werd ook dit Jaar weer bezocht door Sint-Nlcolaas, vergezeld door zijn trouwen Piet. Te onge 'eer 1 uur waren de kleinen verzameld in de lokalen der school. Aanwezig waren verder de burgemeester, de heer M. F. Berkhout en diens echtge- noote, de oudercommissie en vele ouders. Onder gezang van de jeugd trad de grijze bisschop de school binnen. Na een hartelijk welkomstwoord van het hoofd der school, den heer J. H. Romijn, richtte de Sint zich tot de kinderschaar. Enkelen moesten een vermaning in ontvangst nemen, om voort aan beter hun best te doen. Tevens had de Sint dit jaar nog een extra verrassing. Onder luid gejuich der aanwezigen trad binnen de heer Bartho Mistikus, een be kend goochelaar, die door zijn fraaie toe ren de aanwezigen ln verrukking bracht. In de pauze smulden de kinderen van een kopje chocolademelk en andere attracties; opgetogen werden ook de cadeautjes 'Ir. ontvangst genomen, waarvoor telkens een gestameld: „Dank u Sinterklaas'" wérd gehoord. Allen, groot en klein, waren het er over eens, dat het een heerlijke middag was geweest! Aanrijding bij de Haagsche Schouw?""" Aan den Haagsche Schouw had een aan rijding plaats. De bestuurder van een vrachtauto. K. S. komende uit Den Haag. meende dat daar ter plaatse de voorrang niet werd onderbroken en gaf dus géén voorrang aan de van rechts ko mende auto, bestuurd door P. v. R., met het gevolg, dat op dit gevaarlijke kruispunt beide voertuigen tegen elkaar opbotsten en aanzienlijke schade opliepen. De beide bestuurders kwamen er goed af. Twee Inzittende dames, die even tevoren opgenomen waren om mee te rijden, had den ernstige glaswonden ln het gelaat ge kregen. waarvan mej. C. B. zeer ernstige. Zij werd ter plaatse door dr. M. v. d. Stoel voorloopig verbonden en per ziekenwagen naar het Ac. Ziekenhuis vervoerd. ZEVENHOVEN. Wederom zijn hier 11 konijnen ge stolen bij inwoners. Het loopt tegen Kerst- mist en dan wil men blijkbaar een Kerst boutje hebben. Maar dit is toch niet de Juiste manier! Van de(n) dader(s) tot nu toe geen spoor. ZOETERWOUDE. HET UITBREIDINGSPLAN VROUWE NWEG. De diverse bepalingen. Inzake het thans door den gemeente raad ln zijn vergadering van 22 November j.l. vastgestelde plan tot herziening van het uitbreidingsplan, langs den Vlietweg en den Vrouwenweg, zij het nog het vol gende gemeld: De totstandkoming van een uitbreidings plan voor genoemd gedeelte der gemeente vond zijn oorzaak in het voornemen van bouwexploitanten, om langs den Vrouwen- weg, in aansluiting van de reeds voor 1926 ter plaatse gebouwde 50 woningen, nog een complex van 70 woningen van gelijke kwa- iTceit als de bestaande te bouwen. In de raadsvergadering van 26 Januari 1927 be sloot de gemeenteraad tot het doen ont werpen van een uitbreidingsplan met de bedoeling regelen te stellen volgens welke het bouwen in dat gedeelte werd toege staan. welk plan definitief werd vastge steld, na herhaalde besprekingen en wij zigingen, ln de vergadering van 20 Sept. 1928 en door Ged. Staten werd goedge keurd 14 Januari 1929. Herhaalde malen werd toen getracht wijziging te krijgen van de beklemmende voorschriften, doch het heeft nog geduurd tot 9 Januari 1933. voor dat definitief de voorschriften gewijzigd werden. Als men zou denken dat er nu gebouwd zou worden vergist men zich, want nog steeds achtte men de voorschriften te be zwarend, verschillende bouwplannen kon den dan ook de goedkeuring van den Raad en Ged. Staten niet verkrijgen. Na langen tijd van voorbereiding, waarbij de Prov. Adviescommissie en het Instituut Stad en Landschap van Zuid Holland gezamenlijk met B. en W. een ontwerp-plan konden aanbieden aan den Raad, werd bij raads- 2473 'Ir,Med i besluit van 28 Sept. 1937 een ontwerp-plan vastgesteld, waartegen door slechts één eigenaar bezwaar werd ingediend, welk bezwaar door den Raad ongegrond werd verklaard. Zoo ls dan tot stand gekomen een nieuw plan voor gronden gelegen langs den Vrouwenweg en den Vlietweg. voor wat laatstgenoemden weg betreft tot aan de boerderij van Moerkerk. Vastgesteld ln de vergadering van 22 November 1937, mag verwacht worden dat het zeer binnenkort de goedkeuring van Ged. Staten zal ver werven. In afwijking van het oorspronkelijke plan regelt het nieuwe plan alleen de bebouwing van gronden langs de genoemde wegen, dus niet in den polder. Voor den Vrouwenweg betreft het een lengte van 550 M. en voor den Vlietweg van 325 M., beide voor een breedte van ongeveer 50 M. en een bebou- wingsstrook van 10 M. Langs den Vrouwenweg is deze bebou- wingsstrook bestemd voor den bouw van dubbele woonhuizen met. ten hoogste per woning, één bijgebouw (uitsluitend ten be hoeve der bewoners), met dien verstande dat: 1. de afstand van eenlg deel van het woonhuis tot de zij-erfscheiding tenminste 25 M. bedraagt en dat, tot reeds bestaande, aan dezelfde zijde van den weg gelegen ge bouwen een onderlinge afstand wordt ln acht genomen van 50 M. minstens: 2. de woningen opgericht worden binnen de bebouwlngsstrook, zoodanig, dat de voorgevels ln hoofdzaak gelegen zijn in de naar de wegzijde gekeerde begrenzingslijn der strook. De 'oebouwingsstrook begint ongeveer 6 M. vanaf de grens van den Vrouwenweg. Langs den Vlietweg is de bebouwings- strook bestemd voor den bouw van enkele dan wel dubbele woonhuizen, met ten hoog ste per woning een bijgebouw, ook weer uit sluitend ten behoeve van de bewoners, met dien verstande, dat: 1. bij een enkel woonhuis de afstand van eenlg deel van het woonhuis tot de zij-erf scheiding tenminste 4 M. bedraagt en tot reeds bestaande, aan dezelfde zijde van den weg gelegen gebouwen een afstand wordt in acht genomen van tenminste 8 Meter; 2. bij een dubbel woonhuis gelden de ge noemde afstanden resp. 5 en 10 M.; 3. de woningen opgericht worden binnen de bebouwingsstrook met de voorgevels naar de wegzijde gekeerd. Verdere voorschriften zijn er niet gege ven. zoodat het plan dus vrij eenvoudig is. De collecte ten bate van de pl. com missie voor Bijz. Nooden heeft ongeveer f. 50.opgebracht. 11. Wat Dickie nu nog wel het meest benauwde, was, dat hij dien Theodorus Lap-oor niet goed meer vertrouwde; hij geloofde het verhaaltje van den diefstal nu niet meer en dat hij hierheen mee gegaan was, speet hem zeer.... hij was gefopt door Lap-oor's vriendelijk gepraat en het berouw was nu te laat „Kom", zei Theodorus, „help eens mee; dan brengen wij dien zak vlug naar mijn huis toe met z'n twee; je bent toch niet alleen maar met mij mee gegaan, om er nu zoo beteuterd bij te staan?" Dickie stotterde een beetje en hij kleurde tot er nu plotseling Iets ergs gebeurde! Er was een luikje in den grond daar hr dden zij niet op gelet totdat het plots'ilng open werd gezet! Daaruit rees thans 'n kabou ter op en Theodorus' hoedje vloog van schrik hem van zijn kop. .(Dieven!" riep de dwerg, „ik zal je pakken!"en Dickie voelde nu zijn moed tot onderin zijn schoenen zakken 3 2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7