BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 8 December 193] ABDIJSIROOP GEMENGD NIEUWS Hebt Gij hei telkens op de luchtpijpen AKKER's verstèrkte FAILLISSEMENTEN Inbreker legt bekentenis af. Een lange reeks van inbraken gepleegd. Toen 22 September j.l. een inbreker werd gevat, die kort te voren in een villa in de Zonnenbloemenlaan te Aerdenhout gouden voorwerpen had ontvreemd, bestond het vermoeden, dat er medeplichtigen waren. De politie vond een fiets en daarop een merk en een nummer. Zij is daarmede naar de fabriek gegaan en na een moeilijk onder zoek is gebleken, dat de fiets twee jaar ge leden door een Amsterdammer B. gekocht was. Het bleek, dat deze aangehouden was, omdat hij verdacht werd van een inbraak bij een houtvester in Apeldoorn. Hij ont kende echter en daar er geen bewijs te le veren was. zou men hem vrij moeten laten. Op verzoek van den officier van justitie te Haarlem is B. naar Bloemendaal overge bracht. verdacht van inbraak in de Zonne bloemlaan te Aerdenhout. De man legde een bekentenis af. Zijn mededader van der H. werd onlangs door de Haarlemsche rechtbank tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. Ook werd een zekere H. aangehouden. Bij een huiszoeking vond de recherche inbrekerswerktuigen en gestolen goederen. Hij legde eveneens een bekentenis af. Met de aanhouding van B. heeft men een goeden vangst gedaan. Hij heeft namelijk thans bekend tal van inbra ken gepleegd te hebben. In de eerste plaats bekende hij ingebroken te heb ben in de villa van den houtvester te Apeldoorn. Een groote inbraak heeft hij ook gepleegd in een villa op de Craye- nestersingel te Heemstede. Daar waren veel gouden voorwerpen en tafelzilver gestolen en tevens een bedrag van 3000 gulden. In Bloemendaal heeft hij inge broken in twee onbewoonde villa's en in Heemstede heeft hij een diamanten ring ter waarde van 9000 gulden ontvreemd. Bij de firma Langkat te Bussum heeft hij een brandkast met dynamiet gefor ceerd en een bedrag aan geld gestolen. Ook heeft hij ingebroken in de Gooische Stoojpwasscherij te Bussum. In Soest was reeds een brandkast geopend en was het geld klaar gelegd, doch B. werd in zijn werk gestoord en moest vluchten. Voorts heeft hij waarschijnlijk in Den Dolder ingebroken en in Hilversum een bedrag van 400 gulden gestolen. Bij de inbraken zijn mededaders geweest, waarnaar een onderzoek wordt ingesteld. Nog meer arrestatie's zijn te verwachten. Het plan bestond dezen winter inbraken te plegen in Bloemendaal en Heemstede. In verband met het bovenstaande kan nog worden gemeld, dat de inspecteur der cen trale recherche te Amsterdam, de heer H. J. Moll, die de leiding heeft van het onderzoek In verband met de inbraak In de hout vesterij te Apeldoorn, in den nacht van Zon dag op Maandag wederom een arrestatie heeft verricht. Als verdacht van medeplich tigheid is een 35-jarige Amsterdammer aan gehouden, die inmiddels op transport is ge steld naar Apeldoorn. In totaal heeft de recherche thans acht personen gearresteerd, die verdacht worden bij deze inbraak be trokken te zijn. neem dan bjj het eerste verschijnsel, hoe gering ook, dadelijk de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop en Ge zult ondervinden, dat dit voor U hèt aangewezen middel is. Abdijsiroop is een natuurlijk kruiden-middel, •jnonschadelijk voor maag en hart en deze oude beproefde „genees-cruyden" heelen, verzachten en versterken de ontstoken «n gevoelige slijm vliezen van Uw ademhalings-organen goed en grondig. Bovendien bevat de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop de krachtig hoest-bedwingende stof: „codeine" welke snel Uw verkoudheid doet ..rijpen", de slijm doet verdwijnen, de hoestprik- kel verdrijft en die prikkelende hoest stopt en bedwingt. Daarom noemt men Akker's Abdijsiroop voor oud en Jong ,,'s Werelds béste Hoest-siroop. tegen Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma. Flacon S0 ct., 11.50, f,4J, f 4 20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacor, hoe voordeetlger het gebruik. 2464 (Ingez. Med.) ERNSTIG ONGELUK IN DEN HAARLEMMERMEER. Eén meisje gedood. Een ernstig ongeluk, waarvan een 15-j. meisje het slachtoffer werd, is gistermorgen op den Nieuweweg in den Haarlemmermeer, even over de grens van de gemeente Haarlem geschied. Een K.LM.-auto, komende van Schiphol, slipte door de gladheid van den weg, greep het meisje en slingerde het onder een van de tegenovergestel de zijde komende taxi. Het kind was vrijwel onmiddellijk dood. De smalle wegen in den Haarlemmer meer waren gedekt met ijzel, zoodat het meisje, A. van Bruggen, besloot, met haar vriendinnetje naar de school in Haarlem te loopen. Met de fiets aam de hand wan delden zij over den nieuwen weg. Zij wer den ingehaald door een auto van de K.L.M., bestuurd door den eenigen inzittende, den chauffeur V. uit Amsterdam. V. zag, toen hij de meisjes wilde voorbijrijden, van den anderen kant een taxi naderen, weshalve hij remde. Hierdoor slipte de wagen en zigzagde naar links. Het aan den binnen kant loopende meisje van B. werd door de auto gegrepen en onder de taxi geslingerd, welke met de voorwielen over het slacht offer heenging. Het deerlijk verminkte lijk werd naar het ziekenhuis te Haarlem vervoerd. De K.L.M.-auto was met een harden slag tegen een boom gebotst, waardoor de rechter zijkant zwaar werd beschadigd. Eerst in de sloot langs den weg kwam de auto tot stilstand. De chauffeur, die zeer, overstuur was. werd naar Schiphol over gebracht. De inzittenden van de taxi, drie onderwijzeressen uit Haarlem, en de chauffeur, de 23-j. K. uit Haarlemmermeer, kwamen, evenals het vriendinnetje van het slachtoffer, met den schrik vrij. Plafond ingestort te Heerlen. Een doode en meerdere gewonden. Door nog onbekende oorzaak is gistermiddag even over vieren een plafond van het Hollandia-theater in de Saroleastraat te Heerlen, dat op het oogenblik verbouwd wordt, inge stort. Eén arbeider werd gedood en zeven bekwamen verwondingen. De laatste dagen zijn aan de bioscoop herstelwerkzaamheden verricht, doch tot op heden konden de voorstellingen nor maal doorgang vinden. Gisteren evenwel is het thater voorloopig tot eind December gesloten, teneinde tot de groote verbou wing over te gaan. Een groot aantal ar beiders bevond zich in het gebouw, doch acht waren op de plek, waar het ongeluk geschiedde, aan het werk. Van een hoogte van bijna vijf meter stortten zij omlaag. Het instorten, dat met een harden slag gepaard ging. werd in den omtrek duide lijk gehoord. De politie verscheen spoedig ter plaatse en begon onmiddellijk met het transporteeren van de gewonden naar het St. Josephziekenhuis te Heerlen, Zij werd hj erbij geassisteerd door enkele doctoren uit den omtrek. Vooral de arbeider M Horsels uit Gut- tecoven (gem. Limbricht) bleek er erg aan toe te zijn. Hij had zware verwondingen aan het hoofd opgeloopen en is na aan komst in het ziekenhuis overleden. De overige vijf ernstig gewonden, t.w. P Hustings uit Guttecoven, J. Hustings uit Sittard. F. Sprado uit Brunssum en J. Mamakers uit Hieerlerhelde zijn ter ver pleging in het ziekenhuis opgenomen. Hun toestand is naar omstandigheden redelijk wel. Twee arbeiders, die licht gekwetst wer den. zijn, nadat hun verwondingen door doktoren behandeld waren, naar hun woning vervoerd. De hoofdinspecteur van de recherche, die met het onderzoek belast is, heeft in overleg met den directeur van publieke wérken het werk stop doen zetten. EEN KLEPTOMANE. SLACHTOFFER VAN TRAMONGELUK OVERLEDEN. De 65-jarige Ed. V„ die Zondagavond zwaar gewond in het ziekenhuis te Oost burg werd opgenomen, doordat hij werd aangereden te Aardenburg tengevolge van eigen onvoorzichtigheid door den stoom tram BreskensMaldegem, is aan de ge volgen der bekomen verwondingen over leden. IN KOKENDE TEER GEVALLEN. De 33-jarige C. van Leeuwen wonende aan den straatweg te Rijsoord viel op h°t terrein der N.V Staalindustrie aan de Keiiewsg te Rotterdam in een emmer kokende teer. Met brandwonder, aan beide banden is de man in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Een dame te Utrecht, in wier woning een heel magazijn werd aangetroffen. In een der groote magazijnen te Utrecht is een 60-jarige dame op heeterdaad betrapt bij een poging, een aantal goederen te ont vreemden. Toen zij naar het politiebureau was overgebracht, bleek, dat zij onder haar mantel een grooten zak droeg, waarin zich o.m. zes paar kinderkousen, een paar schor ten, eenige broeken, verscheidene flesschen met eau de cologne bevonden. Waarschijn lijk waren al deze voorwerpen van diefstal afkomstig. De politie heeft ten huize van deze dame, die geenszins in behoeftige omstandigheden verkeert, een huiszoeking verricht en daar vond zij een heel magazijn van allerlei huis houdelijke en andere voorwerpen, die, naar verondersteld wordt, alle van diefstal af komstig zijn. Daaronder waren tien para- plules, een groote hoeveelheid coupon- stoffen, kwasten, borstels, wel vijftig paar nieuwe kousen, pantoffels, flesschen met eau de cologne, busjes conserven, kleeding- stukken. doeken, ondergoed, pannen, poets lappen, chocolade-artikelen en zelfs ver scheidene ritssluitingen. Aan sommige arti kelen waren de prijskaartjes nog bevestigd. In haar woning werden verder nog ver schillende groote tasschen gevonden, waar in de gestolen voorwerpen gemakkelijk kon den worden verborgen. De dame. die ver moedelijk een kleptomane is, ontkent even wel de in haar woning gevonden voorwerpen te hebben gestolen. Zelfs ontkent zij het geval van diefstal, waarbij ze op heeterdaad werd betrapt. (N. R. Crt.) OVERBOORD GESLAGEN. Ter hoogte van het havenhoofd onder Pernis is op de Nieuwe Maas een zolder schuit met een deklast ijzer gekapseisd. De zolderschuit, welke werd gesleept door de sleepboot „Iris", kapitein de 40-jarige M. van Vessem, voer in de richting van het Boerengat, toen de schuit door den sterken stroom plotseling ging gieren en omsloeg. De 53-jarige roerganger L. v. d. Waal wo nende in de Potgieterstraat te Schiedam sloeg overboord. Hij werd opgepikt door de bemanning van de sleepboot „Iris" die den man in bewusteloozen toestand naar Per nis overgsbracht. Hier werd hij door dr. van den Eerg met een zuurstofapparaat weder bijgebracht. Zijn toestand was even wel van dien aard, dat hij per auto van i den geneeskundigen dienst naar het ge- meenteziekenhuis te Schiedam moest wor- jden vervoerd. Haagsch journalist gegijzeld. Hij weigerde de bron van zijn inlichtingen te noemen. Bericht over geheime raadsvergadering. Gisterochtend is de heer C. L. Han sen te Den Haag, verslaggever van „Het Vaderland", die door den rechter commissaris ais getuige werd gehoord in een strafzaak, in gijzeling gesteld (voorloopig voor den tijd van 12 da gen), omdat hij weigerde de bron van zijn berichten noemen. Naar wij vernemen zou deze zaak zich als volgt hebben toegedragen. Op 20 September is er een geheime ver gadering van den Haagschen gemeenteraad gehouden. Over de in deze geheime verga dering behandelde kwesties zou de heer Hansen inlichüngcn hebben gekregen, welke hij in het blad, waaraan hij verbon den is. heeft gepubliceerd. Volgens deze publicatie zou in bedoelde geheime verga dering crltiek zijn uitgeoefend op het be leid van den directeur van het Gemeente lijk Electrisch Bedrijf en. voorts ter sprake zijn gekomen de kwestie van het stroom- leveringscontract met Rotterdam en het contract met de gemeente Rijswijk. De burgemeester wenschte te weten van wie deze inlichtingen uit de geheime ver gadering afkomstig waren. De heer Hansen weigerde echter elke inlichting daaromtrent te geven. De burgemeester heeft daarop in een volgende geheime raadsvergadering aan de leden, die aanwezig waren, de vraag ge steld of zij inlichtingen over het in de vorige vergadering behandelde hadden verstrekt. Allen gaven een ontkennend antwoord. Aan de niet-aanwezige leden van den raad heeft de burgemeester de zelfde vraag schriftelijk gesteld. Ook van dezen kwam een verklaring in, dat zij niet de bedoelde inlichtingen hadden verstrekt. De burgemeester heeft toen een aan klacht bij de justitie ingediend tegen het onbekende raadslid, dat zijn ambtsgeheim geschonden zou hebben, door mededeelin- gen uit de geheime vergadering te doen. Deze kwestie bevindt zich thans in het stadium van gerechtelijk vooronderzoek. De heer Hansen is eenige malen als ge tuige door den rechter-eommissaris ge hoord doch heeft zich steeds op het stand punt gesteld, dat hij zijn zegsman niet wenschte te noemen. Ook gisterochtend werd hij door den rechter-commissaris verhoord en na dit verhoor werd hem medegedeeld, dat hij. in verband met zijn weigering om als getuige in een strafzaak Inlichtingen te verstrek ken, in gijzeling werd gesteld. Het bestuur van den Nederlandschen Journalisten Kring heeft het volgende telegram aan de Arrondissementsrecht bank te 's-Gravenhage gezonden: De Nederiandsche Journalisten Kring, met leedwezen kennis genomen hebbende van het feit, dat de journalist C. L. Han sen wegens het zich verschoonen van ge tuigenis omtrent de bron van een mede- deeling in zijn blad door uw college in gijzeling is gesteld: brengt eerbiedig onder de aandacht van Uw college, dat naar de opvatting van den Nederlandschen Jour nalisten Kring de journalist, die de eer van zijn beroep wil hoog houden, uit hoofde van dat beroep tot geheimhouding van den naam van zijn zegsman ver plicht is. Derhalve verzoekt de Nederiandsche Journalisten Kring u eerbiedig bij uwe verdere overwegingen een voor den be trokkene gunstige beschikking te willen nemen. INDUSTRIE-FINANCIERING. In 1936 ruim twee millioen aan credieten. Ontleend is aan de toelichting op een suppletoire begrooting van Economische Zaken voor 1936 Bij de wet van 1 Augustus 1936 tot wijziging en verhooging van het 10de hoofdstuk der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1936 (industriefinanciering) is een memoriepost uitgetrokken voor het verstrekken van een geldleening aan de „N.V. Maatschappij voor industrie-finan ciering". In totaal is tot eind 1936 door genoemde vennootschap aan credieten een bedrag van f. 2,242,500 verleend Hiervan werd intusschen f. 1.760.500 terugbetaald (c.q. niet opgenomen), van welke som f. 1.710.0000 in mindering van het onderhavige artikel is geboekt, zoodat ten laste daarvan is gebleven f. 532.500. Het ligt in de bedoeling, dit laatste be drag t.z.t. weer via de N.V. maatschappij voor industriefinanciering In 's rijks schat kist te doen terugvloeien. Een heldhaftige redding 50 jaar geleden. Morgen is het een halve eeuw geleden, dat de naam Dorus Rijkers voor het eerst op ieders lippen kwam. In den vroegen ochtend van den 9den December 1887 tusschen vier en vijf uur strandde bij ruw weer met harde storm vlagen uit W.Z.W., de Duitsche bark .Renown", met een lading rijst op weg van Bangkok naar Bremen, te Nieuwediep nabij de Keizersbult. Drie dagen lang beukten de wilde golven het schip en het land volgde in angstige spanning de held haftlge reddingspogingen, die door de roeiers onder leiding van Dorus Rijkers, die ruim een jaar tevoren zijn loopbaan als bootsman begonnen was, onder uiterst moeilijke omstandigheden werden uitge voerd. Men slaagde erin 23 van de 25 op varenden aan wal te brengen. De tweede stuurman verdronk, terwijl een lid der be manning door uitputting bezweek. Voor deze heldhaftige redding ontving Dorus Rijkers de gouden draagmedaille der N.ZH.R.M. Na 1887 Is deze medaille slechts twee maal uitgereikt, n.l. in 1919 aan Jan van Kan te Noordwijk aan Zee en in 1935 aan M. Toxopeus te Oostmahorn. WARME DRANK VOOR KOUDE DAGEN per tonnetje 95 ct„ bij Uwen winkelier R. H. W. - LEIDEN. 2134 <In8K. Med.) Statistiek over November: Noord Holiand (excl. Amsterdam) Amsterdam 32; Zuid Holland excl Haag en Rotterdam) 33: Den Haag*7 Rotterdam 18; Utrecht 7; Gelderland Noord Brabant 26; Limburg 9; Zeeland Friesland 10; Groningen 8; Drente Overijssel 11. Totaal 220 faillissementen. Totaal vanaf 1 Jan. 1937 2949 failliss menten. Totaal dezelfde tijdvak vorig jaar 40i faillissementen. VRAGEN VAN DEN HEER LOERAKKER. De heer Loerakker stelde aan de minis ters van Economische Slaken en van Sociale Zaken de volgende vragen; 1. Is het den ministers bekend dat de Meelfabriek N V. Koechlin te Voorburg ge sloten is wegens opneming van dit bedrijf in het hoofdbedrijf van de N.V. Meelfabriek „de Sleutels" te Leiden en dat het perso neel van eerstgenoemde fabriek bijna ge heel is ontslagen? 2. Is het den ministers bekend, dat de arbeiders daarbij zijn ontslagen met een opzeggingstermijn van twee weken, waarbij meerdere arbeiders zijn, die gedurende wie jaren in die onderneming werkzaam waren; dat slechts een beneden iedere redelijke verwachting blijvende vergoeding in vooruitzicht is gesteld en dat deze arbei ders voorts geheelten laste van de ge meenschap worden gebracht? 3. Achten de ministers, mede in verband met het feit dat de Nederiandsche maal- industrie door de werking van de Land- bouw-Crisis-Wét, welke den import van bloem vrijwel geheel afsluit, een in feite beschermde en uit dien hoofde geenszins noodlijdende bedrijfstak is, sluiting van de fabriek te Voorburg en de wijze waarop de arbeiders zijn ontslagen, in overeenstem ming met wat van een door regeerimgs- maatregelen toch in bloei gehouden onder neming mag worden verwacht? 4. Indien vraag 3 ontkennend moet wor den beantwoord zijn de ministers dan be reid het noodige te verrichten opdat de fabriek te Voorburg wederom in bedrijf wordt gesteld of indien zulks niet mogelijk blijkt, betere voorzieningen door genoemde ondernemingen ten behoeve van het ont slagen personeel worden getroffen? STEUN AAN NOODLIJDENDE GEMEENTEN. Meer noodig dan geraamd was. Op de begrooting voor het dienstjaar 1936 werd voor rijkssteun aan noodlijden de gemeenten uitgetrokken f. 3.450.000, In den loop van 1936 bleek evenwel, dat het toegestane bedrag niet toereikend zou zijn om aan de aanvragen om rijkssteun te voldoen. Uit de thans beschikbare ge gevens is gebleken, dat met f. 5.100.000 zal kunnen worden volstaan. Het meer benoo- digd bedrag ad. f. 1.650.000 wordt thans bij de Tweede Kamer aangevraagd. AUTO RIJDT OP REPAREERENDEN CHAUFFEUR. Slachtoffer ernstig gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Gisteravond omstreeks half acht bemerkte een chauffeur van de firma W .uit Markelo, die met een achtwielige vrachtauto op den Rijksweg AmsterdamAmersfoort reed, dat het achterlicht van de auto niet brandde. Nabij den Thirisweg onder Naarden, zette hij den wagen uiterst rechts van den weg in de nabijheid van een lantaarn en ging daarop het achterlicht herstellen. Uit de richting Amsterdam naderde een personen-auto, waarvan de bestuurder den vrachtwagen te laat opmerkte. De auto reed tegen den vrachtauto-chauffeur op, die te gen den grond werd geworpen en zwaar ge wond bleef liggen. Nadat hem de eerste hulp was verleend, werd hij per brancard naar de Majella-stichting te Bussum ver voerd. De man bleek een zware hersen schudding en een ernstige verwonding aan zijn schouder en vermoedelijk een verbloe ding te hebben opgeloopen. EX-WETHOUDER VAN SCHAGEN IN HECHTENIS GENOMEN. De ex-wethouder van Schagen, tegen wien, in zijn beroep van accountant, de vorige week een politieonderzoek werd ge opend, in verband mei vermoedelijk por hem gepleegde onregelmatigheden bij het afwikkelen van nalatenschappen, is na verhoor door den rechter-commissaris te Alkmaar dr. Krabbe, in hechtenis geno men. Hij wordt er oa. van verdacht, te hooge bedragen voor successierechten te hebben gedeclareerd. De gearresteerde heeft, zoo dra de onregelmatigheden aan het licht kwamen, als wethouder van Schagen be dankt. BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIG ONGELUK BIJ ONBEWAAKTEN OVERWEG. acht personen om het leven zijn gekomen heeft een sneltrein op een onbewaakten overweg een slede gegrepen, waarop zich een gezelschap bruiloftvierenden bevond. Vier personen werden gedood, een vijfde ernstig gewond. De bestuurder van de slede had in wedstrijd tegen andere sleden den naderenden trein niet gezien. ACHT DOODEN BIJ EEN AUTO-ONGELUK. Op den weg tusschen Mexico Stad en La redo is een autobus omgeslagen, waardoor acht personene om het leven zijn gekomen en 43 werden gewond. SCHIP ZINKENDE. Bij het station Oegalen (Noord Koerland) bericht ontvangen, dat het s.s. „Qua-ring- ton Courtmetende 600 ton, zich in lang zaam zinkenden toestand bevindt in de Roode Zee. Het schip was op weg van Cal cutta naar Charleston en Baltimore met een lading jute. Het heeft een bemanning van 35 koppen aan boord. VOOR DONDERDAG 9 DECEMBER. Hilversum I, 1875 M. 8,009.15 KRO 10 00 NCRV,, 11.00 KRO., 2.00—12.00 NCR 8.009.15 en 10.00: Graf.muziek io Morgendienst 10.45; Gram.muziek 11.30: Godsdienstig halfuur 12.00: B richten 12.15: KRO-Orkest en Gran platen 2.00: Handwerkuur 3.00: Gi mofoonmuz. 3.454 Bijbellezing 4: Handenarbeid voor de jeugd 5.15: ft] en piano 6.00: Christ. Friesch halfuur 6.30Gram.muziek 6.45: C.N.V.-kwa tiertje 7.00: Berichten 7.15: Vo postzegelverzamelaars 7.45: „Weldadj heidspostzege^", causerie 8.00: Beric ten ANP. Herhaling S.O.S.-Benchten 8.15: Dubbelmannenkwartet „Kunst na Kracht" 9.00: Causerie „De gevolgenv aanrijding met automobielen" 9.30: 0 gelconcert (Om 10.00 Berichten ANP.) 10.45: Gymnastiekles 11.00—12.00: Gr mofoonmuzielk. Hierna: Schriftlezing. Hilversum H, 301 M. AVRO-Uitzcnding 8.00: Gram.muziek 10.00: Morgenwijdli 10.15: Gewijde muziek (gr.pl.) 10.3 Het Omroeporkest en solist. In de para Declamatie 12.30: Grammuziek 1.3 Orgelspel 2.00: Voor de vrouw 2 3 Viool en piano 3.00: Knipcursus 3.4 Grammuzlek 4.00: Voor zieken en thul zittenden 4.30: Gram.muziek 4.5 Voor de kinderen 5.30: Het Aeolian-C kest 6.30: Sportpraatje 7.00: Voor kinderen 7.05: AVRO-Dansorkest r Engelsche les 8.00: Berichten ANP. 14 dedeelingen 8.15: Het Concertgeboui Orkest en solisten (In de pauze: Repo tage) 10.45: Reportage schaakmatch 11.00: Berichten ANP. Sportreportage. 11.3012.00: AVRO-Dansorkest. Droitwich, 1500 M. 11.2511.45 12.05: Gram.muziek 12.50: Het Troc dero Cinema-Orkest 1.35—2.20: Gran muziek 3.10: „A dream that was not dream", causerie 3.25: Grammuziek 3.35: Het Stedelijk Orkest van Bourn mouth en solist 5.05: ..Tea-Time Tall causerie 5.20: Alvin Saxon's Band 6.20: Berichten 6.40: Causerie „Chine literature in translation" 7.00: BB' Empire-Orkest en solist 8.00: Reporta 8.20: Louis Levy's Band en zangsolist 9.00: „Men talking", causerie 9.2 Berichten 9.40: Variété-programma 10.20: Kerkdienst 10.40: BBC-Theati Orkest en solist 11.35: Michael Flome zijn Band 11.5012.20: Dansmuziek platen). Radio-Paris, 1648 M. 7.25 en 9.10 Gn mofoonmuziek 12.40: Giardino-orkest zang 3.05: Pianovoordracht 3.20: Grl mofoonmu2iek 4 20: Zang 5.20: Rl diotooneel 8.35: Vioolvoordracht 8, Symphonieconcert 10.50—11.05: Gran muziek. Keulen, 456 M. 5.50: Plietzsch Mark Orkest 7.50: Erich Börschel's orkest 3.50: Vtool en piano 11.20: Fabrieksoi 12,35: Stedelijk Orkest van Giessen 1.35: Vroolijk concert 3.20: Koor en C< legium Musicum van de Universiteit Bonn 5.30: Concert 6.30 Grammuzi 7.50: Radiotooneel 9.50—11.20: A beidsdienst-orkest, Stuttgarter Volksmu! en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 121 Gram.muziek 12.50: Zang 1.00 en 1, Omroeporkest 1.50: Zang 2.00—21 Gram.muziek 5.20: Omroeporkest 6. 7.23 en 8.20: Gram.muziek 9.20: Omroe symiphonle-orkest 11.00—11.20: Gran muziek. 484 M.: 22.20: Grammuziek 12.50 <n 1 30: Omroepkleinorkest 1.50—2.20: G: muziek 5.20: Pianovoordracht 5.3 Zang 6.35: Omroepkleinorkest 7 Zang 7.35: Gram.-muziek 8.20: Cr roepsalonorkest, -dansorkest en solisten 9.35: Radiotooneel. Hierna: Vervolg col eert 10.3011.20: Gezelschap voor Muziek, m.m.v. solisten. Deutschlandscnder, 1571 M. 7.20: Om- roep-Amusements-Orkest 8.10: I"" zember", maandoverzicht 9.20 Bericht® 9.50: Kwartetconcert 10.05: WeerbM richt 10.20—11.20: Barnabas von Geczjjs orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 9 December. 1ste Programma: lederen dag van 8—88 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—" uur: Kro, Ncrv enz. n- 3e programma: 8.00: Keulen 9™' Parijs Radio 12.05: Radio P.T.T. Nord - 12.20: Parijs Radio 13.20: Brussel VI. - 14.20: Radio P.T.T. Nord 15.05: Pa'v? Radio 15.35: London Reg. I 17.30: 19.5Q: Brussel Vi. 18.50: Keulen London Reg. 20.20- Weenen of dlv. 21.30: Boedapest of d'iv. - 21.50: Be ril* (Keulen, Stuttgart) 23.20: R. Danm» of diversen. q 20: 4e programma: 8.00: Brussel VI. „„j Diversen 10.35: London Reg- -10: Droitwich 14.25: London Reg- I Froitwich Pl.m 18.40: Brussel ri- 13.00: Droitwich 19.30: Sportpraaue den heer J. G. A. Janssen (journal'. R 20.00: Droitwich - 20.20: Gram.muc- w- D. - 22 00: Droitwich 22.45: Lon jS Feg. 23.45: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.^

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10