Uit de Omstreken LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 6 December 1937 WEERBERICHT. AGENDA AALSMEER. De Snljbloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week was de handel aan de veilingen nog verre van op gewekt. Wat de rozen betreft, hiervoor was op meerdere dagen een zeer bevredigende vraag voor export, wat ongetwijfeld aan de opbrengst ten goede kwam. Als hoogste prij zen werden voor deze bloemen van 1520 cent per stuk voor de meest gevraagde soor ten, o.m. de Mad. Edith Helen, betaald. In het laatst der week echter werden de prijzen van deze producten weer meer of minder lager. Van Am. anjers wordt het aanbod steeds minder; om dezen tijd, wanneer het zonnetje zich zeer sporadisch laat zien. ont wikkelt de anjer slechts wein-.g in de kas sen Het is een bloemsoort, welke zon en licht bij haar groei niet kan missen. De prijzen, welke voor deze oloemen in goede kwaliteit werden betaald, bleven vrij vast en bewogen zich, naar gelang der variëtei ten, tusschen 716 cent per stuk. Bij klein aanbod kan prijs van de Jap. leliekelken wat ophalen, n.l. van 13—17 cent voor de beste. Ook de grootbloemige chrysanten wer den eenigszins hooger in prijs; van 10—18 cent werd Zaterdag voor de beste bloemen besteed. De kleinbloemige bleven, ondanks verminderd aanbod, een matige opbrengst geven, welke zich voor le kwaliteit bewoog tusschen 1025 cent per bos. Van seringen is nu de tijd aangebroken, waarop het aan bod dagelijks van grooter beteekenis wordt. Waren het aanvankelijk nog zoo goed als uitsluitend de witte Marie Legraye-takken (de beste om vroeg te trekken), nu komen ook de Mad. Fl. Stepman (eveneens wit), los, arenals een enkele blauwe soort. Hoe wel in het algemeen de prijzen eenigszins hoogér werden, zal de opbrengst toch nog weinig bevredigend zijn voor de bloemisten, vóor'Sl in aanmerking genomen de zeer tióoge uitgaven aan brandstof, welke de Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 747. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766,8 te Abisko en Ingoe. Laagste barometerstand 740,3 te Gro ningen. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot zwakke wind uit Westelijke richtingen; zwaarbewolkt tot betrokken: tijdelijk opklarend, enkele regen- of sneeuwbuien. Temperatuur om het vries punt des nachts, overdag weinig verande ring in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De luohtdrukverdeeling blijft in groote trekken dezelfde. Een lang gerekt gebied van lagen luchtdruk, met een as van West-Noord-West naar Oost-Zuid-Oost gericht, ligt tusschen een gebied van hoo- gen luchtdruk binnen den Poolcirkel en een dat reikt van de Azoren tot benoor den Afrika. De hoofdminima liggen ten Westen van Schotland en ten Noord- Oosten van ons land. De laatste beweegt zich langzaam naar het Oostzeegebied. In Scandinavië, Finland en in Oost- Europa vriest het overal matig tot streng. Vooral in het Zuiden van Noorwegen ko men temperaturen ver onder normaal voor. In Ierland en Engeland komt lichte vorst voor, in Centraal-Europa alleen in Zwitserland. In de bovenlucht worden zeer lage temperaturen waargenomen en de neerslag valt op vele plaatsen in den vorm van sneeuw. De Alpen.stations mel- dpn eveneens zeer lage temperaturen (Saentis min 14 graden, Jungfraujoch min 18 graden i met sneeuw en sterken wind uit Noord-West. Het binnenland van Scandinavië en verder Finland en de Bal- tische Staten, zijn bedekt met een geslo ten sneeuwdek. Centraal-Europa is echter nog sneeuwvrij, behoudens enkele plaat sen in Noord-West Duitschland en op de Belgisch-Fransche grens. Aan de kust van (je Golf van Biscaye vielen zeer zware regens, evenzoo op enkele plaatsen om de Noordzee (té Vlissingen in den nacht 26 m.M WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W.Z.W.. 2 gr. C., half bewolkt. Londen: W.. 2 gr. C„ goed. gerlijnZ.Z.O., 2 gr. C„ veel wolken. Nice: Windstil, 5 gr. C., regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 1 gr. C. (34 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 2 gr. C. (36 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 4 u. 56 m.; nam. te 17 u. 05 m. LICHT OP VOOR FIETSERS. Maandag: 419 n.m. tot 7.23 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 6 Dec.: op 10 u. 12; onder 19 u. 10. seringen-trekkerij meebrengt. Als hoogste prijs werd voor witte seringen van 2530 cent betaald, terwijl de eerste blauwe tot 18 cent noteerden. Bij klein aanbod werden de calla's tot 28. de anthuriums tot 13 en de amaryllis tot 8'/s cent betaald. De hellebarus, zoowel de purperkleurige als de witte, benevens de poinsettia's, brachten reeds een Kerstmis idee aan de veiling. Voor deze producten is het feitelijk nog te vroeg, daar ze bij voor keur in verband met het. Kerstfeest gewoon lijk gevraagd worden. De witte hellebarus werd verhandeld van 40—70 cent., de purper kleurige van 58 cent per 10 stuks. Aan de veilingen van potbloemen en -planten ble ven nog steeds de bloeiende begonia's en cyclamen den boventoon geven, hoewel het aanbod zoowel van azalea's als poinsettia's ook reeds van beteekenis wordt. Over het algemeen genomen werd de markt in de afgeloopen week iets meer opgewekt dan den laatsten tijd het geval was, waardoor de prijzen eenigszins beter werden. Nachtelijke inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken ten huize der familie D. Keessen Cz., aan den Uiterweg. Door een raam aan de achterzijde der woning is de dief de ka mer binnengedrongen, waar pl.m. f. 18 werd buitgemaakt. Toen de huisgenooten wakker werden en een onderzoek instelden, had de inbreker nog kans te vluchten. Het onder zoek der politie met een speurhond leidde naar den waterkant, zoodat er dus wel van een vaartuig gebruik zal zijn gemaakt om het erf te bereiken. Den laatsten tijd wordt deze gemeente in Ibenemende mate onvei lig gemaakt door Insluipers. Den kinderen van den speeltuin „Aals meer" is Zaterdagmiddag hec Sint Nlcolaas- feest bereid in hotel „De drie Kolommen". Ruim 200 kinderen en ouders waren van de partij. De heer J. M. Wentzel, voorzitter, sprak een welkomstwoord. Ter afwisseling der chocolademelk en andere tractatles. ver toonde een goochelaar zijn kunsten. Ook zijn leuke kinderfilms vertoond en liedjes ge zongen o. 1. v. mevr. SoharffMannes ipiano). Sint Nicolaas zelf bracht met Zwarten Piet een bezoek om den kinderen cadeautjes uit te reiken. Een mooi, gezellig feest. kop koffie, waarvoor de heer Botermans een welverdiend dankwoord in ontvangst had te nemen. De opening en sluiting ge schiedde overeenkomstig den grondslag, waarop deze vereeniging zich bij haren arbeid stelt, n.l. Gods Woord. LISSE. DE GEMEENTE-BEGROOTING 1938. HAARLEMMERMEER. Verdronken. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur werd in de genievaart bij den ouden spoorweg overgang nabij den Kruisweg drijvende gevonden het in staat van ontbinding ver- keerende lijk van een manspersoon. Het werd door de zorg van de politie overge- oracht naar de algemeene begraafplaats te Hoofddorp en bleek te zijn dat van den 53-j. schoenmaker Jacob Heemskerk, wo nende te Rotterdam. Vermoed wordt, dat hem een ongeluk is overkomen. Hij laat een weduwe met (trie jeugdige kinderen achter. De Chf. Zangver. „Looft den Heer" te Nieuw-Vennep bestaat deze maand 25 jaar. Door het bestuur wordt in verband hiermede een herdenkingsavond georga niseerd in de Ned. Herv. Kerk aldaar. De Middenstandsver. „Haarlemmer meer" en de Chr. Middenstandsver. „Haar lemmermeer" hebben het plan opgevat een cursus te organiseeren, waarbij de deelne mers in het bezit kunnen komen van een middenstandsdiploma. Vooral voor de Jonge Middenstanders zal dit Instituut voor Middenstands-ontwikkeling van groot be lang zijn. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: z van T. Ouwehand en M. van Duijn Cornells, z van U. van der Plas en A de Zwart Maartje. d van D. Kuijt en W. Dijkhuizen Maartje, d. von D. Schaap en A. Verdoe6. Overleden: Arend van der Boon. 24 jaar ongehuwd Willem Freke 3 maanden, z. van J. Freke en M J Kletnhout Agatha Johanna Adriana Puinlbroek. 42 jaar. wed. van A Steenvoorden Lena Schaap. 19 Jaar. d. van J. Schaap en G. den Hollander Levenloos aangegeven kind van J. J. Wijsman en M. G J van der Meel Dide- riha Philippina de Koning d van D. de Koning en J Hoek Gijsbertus van der Does. wedr. van C. van Keppel, 90 jaar. Ondertrouwd: A. H. W. van Ingen en N. Oudshoorn G. Pronk en K van Duijn G. Hoek en J. Guijt A. Ouwehand en A van der Plas. Getrouwd: W. van der Plas en W. van Dijk A. van Duijvenbode en P. van der Niet W. van der Plas en W. Ros.. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering „Hulpkas bij Ziekte". De „Onderlinge Hulpkas bij Ziekte" voor Katwijk aan den Rijn en omstreken hield haar 22ste jaarvergadering in het gebouw der Chr. Jongelingsvereeniging aan de Voorstraat alhier. Uit de jaarverslagen van den secretaris, den heer P. Slingerland en den penningmeester, den heer P. A. Schoneveld, bleek, dat het ledental 52 be draagt en aan ziektegeld in het afgeloopen boekjaar f. 339.77werd uitgekeerd. Niet tegenstaande deze hooge uitgaven kon nog een flink bedrag aan de reserve worden toegevoegd, zoodat met ingang van het nieuwe boekjaar de bezittingen der ver eeniging f. 850.59 bedroeg. De contributie bedraagt bij aansluiting beneden 22 Jaar 13 ct. per week met een uitkeering van 48 dagen a f. 1.50 per dag. De aftr. bestuurs leden, de heeren P. Slingerland en P. A. Schoneveld, werden herkozen. Een com missie uit de leden, zal, in samenwerking met het bestuur, trachten het ledenaantal op te voeren. Eenlge jaren geleden heeft ook zulk een actie plaats gehad, die toen (tel succes had. De vergadering, die on der leiding van haar len voorzitter, den hter G. Varkevisser. een aangenaam ver loop had, werd bezocht door 27 leden, be nevens het lid der commissie van advies, cis. H. Meijering. Tot dit aangename ver- ioop droeg ook bij het gebruik van een Eenige der voornaamste cijfers. Aam de diverse posten is het volgende ontleend: Gewone dienst: De gewone dienst sluit met een bedrag aan ontvangsten en uit gaven van f. 505.271. 59 waarbij inbegrepen is een post onvoorziene uitgaven van f. 3.462.43. Algemeen beheer: totaal ontvangsten f. 72.811,55; uitgaven f. 30846,16. Onder deze posten zijn begrepen de wedden van burgemeester, secretaris, wethouders en ambtenaren ter secretarie; voorts druk- en bindwerken, presentiegelden raadsleden, ontvangst voor legesgelden, premieverhaal voor pensioenen. Openbare veiligheid: totaal der ontvang sten f. 1130.94; uitgaven f. 21.922,34; jaar wedden politiebeambten f. 9823.32; idem kleeding en uitrusting f. 787,50; belooning en premies aanbrandmeesters en brand- spuitlieden f. 700; aanschaffing van brand- bluschmiddelen f. 270; straatverlichting en onderhoud daarvan f. 6475. Volksgezondheid: totaal der ontvangsten f. 13.175, uitgaven f. 15.044,85. Subsidie aan het Groene Kruis f. 500; kosten van den keuringsdienst ingevolge de vleeschkeu- ringswet f. 9215, waarin door andere ge meenten bijgedragen f. 5100; kosten van den keuringsdienst ingevolge de warenwet f. 964.95. De kosten voor eén bad- en zwem inrichting zijn niet. te begrooten. In af wachting van voor de' gemeente financieel betere tijden hebben de voorgenomen stichtingsplannen van een open zwem inrichting nog geen verderen voortgang gehad. Bijdrage in den schoolartsendlenst f. 1193.21; Subsidie exploitatie Ziekenauto door den heer Scheepmaker f. 200, waar voor het vervoer, hetwelk ten laste der ge meente komt, gratis geschiedt. Openbare werken: totaal ontvangsten f. 22.737,92, uitgaven f. 61.353,93; jaarwed den en loonen van ambtenaren en werk lieden bij dezen dienst f. 14.705.53; onder houd straten en pleinen f. 7.918.50 (vorig jaar f. 2200), verschillende straten zullen worden herbestraat en van nieuwe of vernieuwde trottoirs worden voorzien. Onderhoud wandelplaatsen en plantsoe nen f. 1.368.30; het ligt in de bedoeling aan den Heereweg hoek Bondstraat een plant soen aan te leggen en de houten schutting te doen verdwijnen Kosten van de ge- meenterelniging f. 6.127.50. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen: Jaarwedden onderwijzers Openbare school f. 4854; onderhoud schoolgebouw en ter rein voor lichamelijke oefening f. 729; verlichting, verwarming en schoonhouden f. 816; Vergoeding van het Rijk krachtens de L.O.-wet f. 5250; schoolgelden f. 700; bijdrage andere gemeenten f. 250; Bijdrage aan andere gemeenten Inzake het Openb. Uitgebreid Lager Onderwijs f. 245; een aantal leerlingen bezoekt de Ulo-school te Hillegom. e» Openbaar voorbereidend lager onderwijs f. 2.435.42. Vergoeding aam bijzondere scholen krachtens de L.O.-wet f. 17.721. Ontvangst schoolgelden f. 6400; (v. J. f. 3500). Ver goeding voor terreinen en gebouwen f. 7046.37. Vergoeding aan bijzondere Ulo-scholen f. 4475.—: ontvangst schoolgelden f. 3100. Vergoeding voor terreinen en gebouwen f. 2142.13. Subsidies voor bijzonder voorbereidend lager onderwijs f. 2739. Onderhoud Rijksbloembollenschool f. 1350, vergoeding van het Rijk in de kosten van uitbreiding f. 900. Ondersteuning aan behoeftigen en werk- loozen: Kosten van verpleging der krank zinnigen uit deze gemeente f. 22.178. Subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur f. 28.000.—. Op het B.A. zijn ook aangewe zen werkloozen die ziek zijn of uitgesloten zijn van de Rijkssteunregeling. Kosten van werkverschaffing wegens aanleg van een nieuwe straat van de Gladiolenstraat naar den Broekweg f. 14.536. Steun aan werkloozen f. 105.000.waar in het Rijk bijdraagt f. 86.831.03. RIJNSBURG. Gedurende November hadden voor de Rijkspostspaarbank 87 inlagen plaats tot een bedrag van f. 2152.75 en 23 terugbeta lingen tot f. 1345.47. Bovendien 745 giro stortingen. De wintercollecte voor de Diaconie der Ned. Herv. Gem. heeft f. 850 opgebracht. Gedurende November hadden aan het Postkantoor alhier voor de Rijkspostspaar bank 87 inlagen plaats tot een bedraz van f. 2152.75 en 23 terugbeta)ingen tot f. 1345.47 Bovendien 745 giro stortingen. Woensdag 8 December te 2 uiur n.m. zal ben huize van den heer G. J. Rijkmans, arts alhier, gedegenheid bestaan tot koste- looze inenting. De collecte voor het St. Nicolaasfeest der werkloozen heeft ruim f. 20 opgebracht. Bovendien schonken onderscheidene win keliers giften in natura. Met uitzondering van het product uien waren de afgeloopen week de prijzen aan de groentenvellimg bedroevend slecht. In zonderheid de gele kool bracht zóó weinig op, dat groote hoeveelheden gedenatureerd moesten worden en voor veevoeder werden weggehaald. De pl. afd. van de B.V.L. is er in ge slaagd een nieuw oefenlokaal te betrekken n.l. het perceel achter de woning van den heer J. v. Iterson Jr Door het aanvoeren van bloemen enz. leende het gebouw Flora er zich den laatsten tijd minder voor. VEUR-LEIDSCHENDAM. Een intern conflict. Tusschen de R.-K. Harmonie „St. Caeci- lia" en den RK. Volksbond is een kwestie gerezen, welke geleid heeft tot een feite lijke ontbinding der eerstgenoemde ver eeniging. Deze oneenigheid spruit voort uit het 2 jaar geleden genomen besluit van het R.-K Werkliedenverbond, waarvan de R.-K. Volksbond een onderafdeeling is, dat die leden, welke deel uitmaken van de K.D.P. geroyeerd moeten worden, ook uit de onderafdeellngen. In de statuten van „St, Caecilla" is opgenomen een bepaling, dat haar leden verplicht zijn lid te zijn van den Volksbond. De nieuwe voorzitter, de heer Blokland, heeft gemeend het besluit van het R.K. Werkliedenverbond te moeten uitvoeren, als gevolg waarvan de 2 K.D.Pers, die lid van St. Caecilla zijn, uitgeworpen zouden worden. Vele leden van St. Caectlia ver zetten zich hiertegen. Het grootste deel der leden heeft er nu het bijltje bij neergelegd, zoodat bij gebrek aan krach ten de repetities zijn stopgezet. De Volksbond elscht nu de muziekin strumenten van de uitgetredenen van St. Caecilla op, aan de hand van een bepa ling zijner statuten, welke zegt, dat bij ontbinding van een onderafdeeling, de bezittingen overgaan naar den Volksbond. St. Caeciiia's leden weigeren dit echter, van oordeel, dat zl] de instrumenten zelf betaald hebben, al werd er jaarlijks een subsidie ontvangen. St. Nicolaas in de O. L. school, In de gymnastiekzaal van de O. L. school aan den Westvlietweg was Zaterdagmid dag door de oudercommissie voor de leer lingen een St. Nicolaasfeest georgani seerd. Aanwezig waren de leden van de oudercommissie, verscheidene ouders en enkele belangstellenden. -St. Nacolaas en Zwarte Piet werden door het hoofd der school, den heer Kool, hartelijk welkom ge- heeten Nadat de Jeugd verschillende toe passelijke liedjes had gezongen en op rui me wijze was onthaald, heeft St. Nico laas zich nog eenigen tijd met hen bezig gehouden. Tot slot kregen allen een ca- aeuatje mede naar huls en behoorde, na dat de heer Kool allen voor hun mede werking had bedankt, ook dit geslaagde feest weer tot het verleden. Geslaagd St Nicolaasfeest. Zaterdagmiddag had de bestuurders- bond LcidschendamVoorburg voor de kinderen zijner leden een St. Nicolaasfeest georganiseerd, waaraan door ruim 300 kin deren werd deelgenomen en dat uitstekend is geslaagd. De aanwezigen werden aan genaam bezig gehouden door het vertoo- nen van verschillende kinderfilms en mu ziek van het ensemble de Veen uit den Haag. Het hoogtepunt was de komst van St. Nicolaas en Zwarte Plet, welke aan al len verschillende versnaperingen uitreikte vergezeld van hier een goed- en daar een afkeuring. Het was reeds ruim zes uur loen de kleintjes voldaan huiswaarts keer den. De ver af wonende kinderen werden per autobussen i thuisgebracht. Alle mede werking, was belangloos verleend. Onder leiding van den heer W. Kla- renlberg hield de afd. LeidschendamVoor burg van de Nat. Ohr. Geheel-Onthouders- vereenlglng haat achtste jaarvergadering, welke ook ditmaal een feestelijk karakter droeg. De voorzitter herdacht het overlij den van het jeugdige lid de Jager. Goed gekeurd werden de Jaarverslagen van secre taris en penningmeester; het ledental is gestegen tot 100; er ls een batig saldo van f. 7.35. Ook de verslagen van de verschil lende onderafdeellngen konden den bijval van de aanwezigen verwerven Ds. Hoekert sprak een propagandistisch woord, evenals de heer Ledeboer. De avond werd verder gevuld door zang. mandoline- muzlek en voordrachten, waarna de heer Ledeboer de sluiting verrichtte. De RK. Bond voor Groote Gezinnen zal met de a.s. Kerstdagen onder.de groote gezinnen een uitdeellng houden. De heer H. de Ruyter, gekozen tot lid van den raad van Veur in de vacature Otte, heeft deze benoeming niet aangenomen. Opvolger is thans de heer Flinterman. die echter de gemeente heeft verlaten. Thans ls aan de beurt de heer Slingerland (A.R.). De najaarscollecte onder de leden der Ned. Herv. Kerk ten bate van de zen ding heeft opgebracht f. 113.85, terwijl door de meisjesvereeniging Eensgezind heid voor het kerstfeest is ingezameld f. 110.30. Gedurende November is aan het post kantoor alhier en het bijkantoor in de buurtschap, op de rijkspostspaarbank inge legd f. 15.871.97 (v. m. f. 14.141.45 en terug betaald f. 11.230.41 IV. m. f. 15.836.921Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt 2727 (v m. 2722)). Gevonden: 1 wollen das, 1 zeilboom, 1 kinderrijwiel, 1 speelgoedpop. Adres bu reau van politie. De Ijsver. „Nut en Vermaak" ln de buurtschap Stompwijk hield ln de Gouden Leeuw onder leiding van den heer A. Waayer haar jaarvergadering. Goedgekeurd werden de jaarverslagen van secr. en penningmeester. Het batig slot bedroeg f. 131.41. Herkozen werden de bestuursle den de Boer en Janson. Na afloop volgde een gezellig samenzijn. Aan den buitengevel van het post kantoor alhier ls een tweetal automaten aangebracht voor postzegels van 5 en l'/t ct. Een belangrijke verbetering! Dinsdag. Haarlem (Ned. Prot. Bond); Lezing over Chrlstan Science, 7 en 8'/« uur nam. Stadszaal: Concert ten bate der BlinJ denwerkinrichting; 8 1/4 uur nam. Zomerlust: Balletgroep .Dynamo; s M nam. Woensdag. W. de Zwijgerkerk (Oegstgeest): Gem Gods, 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara)gprI de heer Schoonderbeek. 7.30 uur nam. Lisse (Kleuterschool Kanaalstr.); c. H. U. Spr. H. W. Tilanus. DAGELIJKS Lakenhal: Tentoonstelling schilderwerd H. F. Boot (tot 12 Dec.). DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Medisch Opvoedkundig B\r Boerhaavestraat 21. Van half drie vier. 's Donderdags: Inenting tegen teric, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Ccmsultatiebur. v. Alcohol! 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Consultatiebureau v. keuze. 45 uur nam. Beroepi BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur i „Een avontuur in Polen". Woensdag-, Donderdag-, en Zaten middag 2 uur - Zondag van 27 uur voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur i Woensdag- en Zaterdagnam, 2 uur. „Grazige welden". Zondag van 2 tot 7 uur doorloopenlij voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur l „Meisjespensionaat". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 ma Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 n Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 1 „Jan Ongeluk". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 e 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaten" Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelli Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. i „De wandelende dood". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 ma Woensdag en Zaterdagnam. te 2Vt uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee): ,i mijnen van Koning Salomon", 8 uur De apotheek Hooigracht 48 ls dag enl nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond „Tot Hulp der Menschheid" echter nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen w spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienstdej apotheken wordt t/m Vrijdag 10 Dec. waargenomen door de apotheken: M.BoekJ wijt Vischmarkt 4 tel. 552 en J. Docdenj Wilhelminapark 8 Oegstgeest, tel. 274. STEUN KOOLZAAD OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrali maakt bekend, dat de steun voor kool; zaad van oogst 1937, dat ln het tijdvak October 1937 tot en met 27 November 19; met Inachtneming van de gestelde voor schriften ls verkocht f. 0.50 per 100 KG zal bedragen. 2311 SASSENHEIM. Het damescomité maakt bekend, dat voor de uitdeeling van baby-uitzetten acht gezinnen in aanmerking komen. Voor de milde gaven, ontvangen van de ingezete nen, is het comité in staat aan bedoelde gezinnen de uitzetten te verstrekken. Geslaagd te c' i Haag voor het exa men L. O. mej. C. W. Beekman, alhier. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst jeugdige landbouwers en tuinders. De afd. van den L.T.B vergaderde. Tevens waren uitgenoodigd jeugdige land bouwers en tuinders van 17 tot 25 jaar, om te trachten een afdeeling te stichten van land- en tuinbouwers. De voorzitter, de heer G. v. d. Hulst, 1" -rite in het bijzonder welkom rector ">une uit Leiden en kapelaan Prrquin, tij verhindering van pastoor P Meyer. Rector Beune. deelde mede, dat hij niet eigener beweging kwam spreken, maar uit ging van het hoogst kerkelijk gezag. Het is de zorg van de kerk om voor el groep van hare leden een R.K. organist! op te richten. Spr. behandelde wat er in een dergel vereeniging gedaan kan worden om bekwamen op geestelijk en maatschai lijk, alsook op technisch gebied en sl zijn woorden met voorbeelden, wat er andere streken door de jeugdige boeren e tuinders gedaan wordt. Hij wekte alle joi geren op. dit voorbeeld te volgen en oa in dien geest te werken. De voorzitter dankte hem voor zijn dl delijk betoog. Tenslotte werd een afdeeling opgerid met aanvankelijk 9 leden. Herdenking eerste lustrum Chr. Besturen bond. In het gebouw voor Chr. Belangen heel een herdenking plaats gehad van liet eer ste lustrum van den Ohr. Besturend® Het muziekgezelschap Benvenuto verleen» welwillende medewerking. Nadat gezamenlijk was gezongen P& vs. 3 en 8, opende de voorzitter, de n« J. de Groot met het lezen van Nehenua en gebed. In zijn welkomstwoord daarna ricniu hij zich in het bijzonder tot den heef Stapelkant. voorzitter van het Ohr Fa Vakverbond, burgemeester M. F. Berkhou jkvr. Schimmelpenninck van der Oye ds. Houtzagers. Ds. J. C. Houtzagers sprak een woord, waarin hij zeide, dat de uitnooai ging van de keric wijst op het verband n» schen arbeid en religie. Ook Chh»"; plaatst de broodvraag ln het hart van „Onze VaJder". Ook hier staat de vraa om het stoffelijke zeer nauw in het ver band met het geestelijke. Als Chr. aroe ders moeten wij gelooven. dat HU. d»e Zijn Zoon niet gespaard heeft, ook voor de dingen van ons dagelijksch Jew Nadat met begeleiding van BenVC,T.j het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen, kreeg de heer Stapelkant woord voor zijn feestrede. Spr. deelde mede dat deze combinatie was van dc lustrumheraen en de November-actie van het Cnr. Vakverbond. h«tuu( Na de gelukwenschen aan het o» van den Chr. Besturenbond vervolg® met Bij keerend getij, het zeil sene» c Het parool, waarmede alle propagan het. land door trokken. .„«tiend Nadat in de pauze thee was rondg gaf de heer Blijleven een "Ujj? Restu* zicht van het werk van den Chr. renbond. Dit overzicht was in w® 2—-Z

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6