Uit de Omstreken ÏIIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 3 December 19]; WEERBERICHT. AGENDA EMSER-ZOU Gemeenteraad. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: G. Heerikhuisen, Hofdijck 49; A. J. Cosijn en gez., Koninginnelaan 4; A. J. Scheer, de Kampenaerstraat. 57: P. H. gan Wijk, Regentesselaan 27; M. C. Schouw Rhijng.str.weg 40; M. van der Kaaij geb. Lagerweij. Rhijng.str.weg 114; P. van der Kaaij, Rhijng.str.weg 114; J. Teeuwen en gee.. Rhijnzichtweg 21; M. Langhout. de Kempenaerstraat 87a; M. E. K. Erkenberg, Emmalaan 17; P. A. Knaap en gezin, Rijn- zichtweg 3. Vertrokken: B. Blijleve naar Leiden, Pr. Hendrikstraat 31a; A. Scheer, naar Leiden Morschweg 20: E. van Esveld naar Wasse naar. Wavopark 11; A. J. de Wijs naar Leiden, v. 't Hoffstraat 38b; K. Moes en gezin, naar Leiden. Narmstraat 21. Burgerlijke Stand. Geboren: Paulus Willem Gerardus z. van P. Brusse en A. M. Anker; Gustaaf P. A. z. van A. Cosijn en J. A. J. Kan; Johanna Öomelia Jacoba d. van J. den Ouden en A. Donrepaal; Marinus Cornelis z. van J. v. d. Kamp en J. H. Strijk. Overleden: C. Labree, 62 Jaar. RIJNSBURG. De Financiën der Veilingver. „Flora". ..JDe winst- en verliesrekening van de Vei lingver. .Flora" over het boekjaar 1936/37 is als volgt samengesteld: Debet, afschrij ving Inventaris f. 576.25; idem auto f.100.-; onkosten f. 11.641.15; export Amerika f. 102.81; porti en zegels f. 151.04; tentoon stelling f. 650.10; loonen f. 35.483.11; belas tingen f. 1.494.52; onderhoud gebouwen 1. 7.016.61winst f9.188.51. Totaal f66.404.10 Crediet: Veilingkosten f. 62.262.52; plaat- senhuur f. 2.818; cantinehuur f.300.^aal- huur f.100.bloemen f. 3.39.53; contribu- tiën f. 475.Interest f. 109.05. Totaal f. 66.404.10, Balans per 1 October 1937. Actief. Coop. Boerenleenbank f. 1.591.92; Kas f. 1.119.82; post-girodlenst f. 528.61; Koopers f. 26.656.59 veilingskosten n.t.v. f. 152.28; plaatsenhuur f.946.zaalhuur n.t.v. f. 30.Ned. Sier teelt Centrale f. 349.71; centrale verwarming f. 5000.gebouwen en terrein f. 84.960; koelhuis f. 54.245.81; Inventaris f 9000. auto f.100.onkosten, voorraden f. 1.075; Porti en zegels f202.50; overreg. f. 1.To taal f. 185.958.94. Passief. Raiffeisenbank f. 25.250.35: princip. f. 2.537.79; terug te be talen aan koopers f. 175.38; onderhoud ge bouwen n. t. b. f. 670.waarborgsommen f. 2.772.50; winst koelhuis 35/36 f. 2.447.45; afschrijving koelhuis f. 29.514.26; reserve tot afschrijving f. 20.855.23: kapitaal f. 92 547.47 winst f. 9.188.51. Totaal f. 185.958.94. Barometerstand. Vergadering Ned. Chr. Landarbeiders Bond. De afd. Rijnsburg van dezen bond ver gaderde achter „Avondrust". De voorzitter, de heer G. v. Duin opende na het zingen van ps. 83 3 met gebed. Verslag werd uit gebracht van de Districtsvergadering. Daar uit bleek, dat in de bollenstreek het loon verhoogd is tot f21 p. w. met den vrijen Zaterdagmiddag. De voorzitter deelde mede, dat de geheele afdeeling van het T.B.C.-fonds zal deelne men. De propagandavergadering zal 21 Dec. te Lisse worden gehouden. Een verzoek was ingekomen om te geraken tot oprichting van een studieclub, ten doel hebbend het organisatieleven in zijn geheel te bestudee- ren. Stempelen voor de werkloozenkas zal plaats hebben van 10.3011 uur v.m. Daar na werden een 8-tal landelijke vragen be sproken, welke aan het Hoofdbestuur zullen worden gezonden; alsmede twee plaatselijke vragen n.l. Rijnsburg voor de steunregeling te plaatsen in de 7e klasse en het stem pelen slechts eenmaal per dag te doen plaats hebben. Na uitvoerige discussie werd tot doorzending besloten. Daarna sluiting. De bij de Ned. Herv. Gemeente alhier beroepen predikant, ds. G. C. van Niftrik van Vollenhove, bracht een bezoek aan de gemeente. In het kerkgebouw waren velen bijeengekomen om kennis te maken. De Naaikrans .Kuip in Nood" heeft de j aarlijksche uitdeeling gehouden als re sultaat van een jaar arbeid. Totaal werden 275 stuks kleedingstukken uitgereikt aan 100 behoeftige gezinnen. De Geref. Jongelings Vereenigingen herdachten hun 63-jarig bestaan. Er be stond daarvoor van de zijde der leden groote belangstelling. Gistermiddag 2 uur: 749. Hedenmiddag 2 uur: 749. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 770.4 te Vardoe. Laagste stand 741.6 te Calais. Verwachting tót morgenavond 7 uur: Meest matige Oostelijke tot Noordelijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring. Kans op regenbuien. Iets kouder. BDITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De hooge drukking in Lapland nam weer In beteekenis toe, terwijl ook in het Zuid westen op den Oceaan de luchtdruk geste gen is. Bij IJsland verscheen een nieuwe depressie. Geheel West-Europa verkeert nog onder invloed van de depressie, waar van het centrum thans tusschen Brussel en Parijs ligt. De diepte van deze depressie is evenwel wat afgenomen. In Zuid-Scan- dinavië en op de Britsche eilanden waaien krachtige tot stormachtige Noord-Ooste lijke tot Noordelijke wónden, met regen- of sneeuwbuien. In Frankrijk waait het krachtig uit Noordwest tot Zuidwest. Ook hier valt plaatselijk regen. Aan den Oost kant van het depressie-centrum is het luchtdrukverval veel geringer, in Duitsch- land en Midden-Europa is het vrijwel wind stil, met gedeeltelijk bewolkte lucht en plaatselijk nevel. Ook de hooge Alpentoppen liggen in de wolken, het sneeuwt er en de temperatuur Is acht tot dertien graden onder het vries punt. De temperatuur is op de Britsche eilanden en in geheel Scandinavië onder normaal, op het vasteland van West- Europa is zij er boven, De vorst drong tot in Noörd-Denemarken door. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4>/j gr C. (40 gr F 12 uur 'smldd.: 6'/. gra C. (44 gr. F.), HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 3.23 uur; nam. te 15.32 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Vrijdag: 4.21 n.m. tot 7.18 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 3 Dec.: op 8.15 uur; onder 16.16 uur. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. De kwestie met de Steunregeling tot de ware proporties teruggebracht Weer een handeling der begrootingen aangehouden. Na een geheime zitting van l'/« uur over het gebeurde bij de Steunregeling las de voorz. het volgende voor: Bij de controle der steunadministratie is gebleken, dat de ambtenaar, belast met de uitvoering der steunregeling, in de uitbe- talingslijsten zelfstandig veranderingen heeft aangebracht, tengevolge waarvan f. 25 meer ten laste dezer gemeente is ge komen dan vermeld in de declaraties aan het Rijk. Daaruit zou kunnen worden geconclu deerd, dat de ambtenaar zich dus f. 25 heeft bevoordeeld. Evenwel is aan B, en W. aannemelijk gemaakt, dat hij géén per soonlijk voordeel daarmede heeft beoogd en ook niet heeft gehad. In vorenstaande is niettemin aanleiding gevonden, administratie en kas van den Gemeente-Ontvanger en van het Burg. Armbestuur aan een uitvoerig en nauwge zet onderzoek van accountants van het Verificatiebureau der Ver. van Ned. Ge meenten te onderwerpen, waarbij alles volkomen in orde werd bevonden. Al werd dus geoordeeld, dat de ambte naar zichzelf niet heeft willen bevoordee- len, zijn B. en W. toch in het belang van den dienst en van den ambtenaar tot de meening gekomen, dat het wenschelijk was hem van de werkzaamheden terzake uitvoering van de steunverleening te ont heffen. Na overleg met den districtleider van den Rljkscontroledlenst is de onthef fing geschied met ingang van 18 Nov. j.l. Sinds dien datum wordt het werk gaande gehouden met de hulp en leiding van een Rijkscontröleur, totdat to dezen dienst weer zal zijn voorzien. B. en W. zijn nu van meening, dat het gewenscht is, dat, zooals trouwens in de meeste gemeenten het geval Is, de werk zaamheden der steunverleening in één dienst vereenlgd worden, met de werk zaamheden verbonden aan de Arbeidsbe middeling en Werkloosheidverzekering, omdat toch deze drieledige bemoeiingen eigenaardig bij elkaar behooren. Deze drie diensten zijn van een onbedui- denden omvang geleidelijk uitgegroeid, althans gezamenlijk tot een volledige dag taak. De voorz. bracht het voorstel tot vereeni- gtog van den dienst in stemming, hetwelk werd aangenomen. Het voorstel van B. en W. om het salaris van het hoofd van dezen dienst te bepalen op f. 1200.werd eveneens goedgekeurd. Inzake de reiskosten voor den schoolarts waren de meentogen verdeeld. De commis sie stelde voor de bestaande vergoeding van f. 1000 te handhaven. De heer v. Zonneveld meende, dat f. 1000 te hoog was, men kan best voor f. 700 een auto rijden. B. en W. achten f. 1000 noodig. Na een korte discussie zegt de voorz. den heer v. Zonneveld toe dat hij de commissie van beheer in kennis zal stellen met het verzoek om bij een paar autohandelaren te vragen, voor welk bedrag zij het geheele Jaar een auto leveren. Besloten werd tot toetreding bij de Fraude-Rlsico-Onderltage; jaarpremle f. 87.50. Men draagt gezamenlijk de even- tueele schade. Volgde behandeling van een schrijven van den heer Slegtfcamp c.s. De voorz. deelde mede, dat volgens het uitbreidingsplan een weg loopt over het Sportpark „Rusthoffen een weg naar de Lindelaan. Aan de Lindelaan wordt nu gebouwd en naar aanleiding daarvan hebben eenige eigenaren van achter of naast liggende perceelen zich tot den raad gewend, inzake recht van uitweg. Zij achten zich bena deeld en vragen schadevergoeding. Ook tot Ged. Staten hebben zij zich gewend. Aan Ged. Staten hebben B. en W. be richt, dat de gemeente geheel buiten de zaak staat. Er wordt gebouwd volgens het uitbreidingsplan De heer v. Zonneveld meent, dat dit een zaak is voor den Burg. Rechter, doch B. en W. behandelen dergelijke zaken niet serieus genoeg. Dergelijke gevallen kunnen voor komen worden, vooral daar B. en W. in dit geval met de clausule in het contract be kend waren. De voorz.: B. en W. waren niet met alles bekend. Doordat er nu gebouwd is, is slechts een kleine bocht in den aan te leg gen weg noodig. De heer Bisschops vindt het eigenaardig, dat een dergelijke ver gunning verleend werd. De uitweg bestond nu eenmaal en B. en W. hadden daar re kening mee moeten houden. De heer Dannijs zegt, dat deze zaak reeds 6 jaar geleden geregeld is. B. en W. waren er van op de hoogte en belang hebbenden zijn ter gemeentehuize geweest met hun bezwaren. Hij beweert, dat de Burgemeester op de hoogte was, al zegt hij het tegendeel. De voorz.: „ik zal het U niet kwalijk nemen, maar het past U niet en U hebt het recht niet aan ons te twijfelen; de Gem.-Opzichter heeft ons volle ver trouwen". De heer v, Breda: deze zaak leert ons, dat B. en W. meer rekening met de toe komst moeten houden en het uitbreidings plan gebreken heeft. Deze heele kwestie had voorkomen kunnen worden door de vergunning niet te verleenen. De voorzitter geeft dit toe, maar alles ls niet te voorzien. Tenslotte werd het adres voor kennis geving aangenomen. Goedgekeurd werd een leening aan te gaan groot f. 15000. tegen "/o. Een voorstel tot aanstelling van P. Cas- pers tot gemeente-werkman werd goedge keurd, evenals dat tot heffing van 75 op centen op de gemeentefondsbelasting 1938/39. De voorz. zeide inzake het nieuwe gas- tarlef dat we nu weer met de werkelijkheid rekening moeten gaan houden, vandaar dit voorstel. Het tarief luidt: Tarief A. 9 cent per M. Tarief B. I 6 cent per M. en vastrecht f. 1.per mnd. Tarief B II 4'/i ct. per M. en vastrecht f. 2 p. mnd. Na uitvoerige discussie werd dit voorstel aangenomen. Tegen de heeren van Breda en Wannijs. Met alg. st. werd de heer P. van Dijk tot lid van het Burg. Armbestuur benoemd. Nadat besloten werd de behandeling der gemeentebegrooting en die der bedrijven aan te houden tot Donderdag Dec., ging de raad uiteen. Burgerlijke Stand. Geboren: Martha Jacoba, D. van J. A. Zomer en C. L. Moerkens Cornelis, Z. van K. Hobo en H. Groenenberg Henk, Z. van H. J, Schmohl en R. F. van Bens- bergen Jacobus Johannes. Z. van W. Hoogeveen en C. J. van der Linden. Ondertrouwd: G. J Vos 29 j. en E. de Kwaasteniet 26 j. Overleden: Th. van der Burg 68 J„ scht- genoote van C. Homan M. C. van Duljm 48 j„ echtgenoot van C. van de Bruijn. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Stans, Hoofdstraat 126, v. Maasland K. v. der Klooster, Fl. Schou tenstraat 14, van Barstogerhorn C. Hoo- genboom, Hoofdstr. 161, van Alkemade G. C. du Crolx, Molenstraat 15, van Bus- sum F. Cammenga en gezin, Jac. van Beijerenlaan 15, van Zaandam C. A. v. Beveren Charbonlaan 14, van Noordwijk Chr. van Koert, n. Schoutenstraat 38, van Nieuwkoop G. van Dijk, Zandsloot- kade 9. van Den Haag H. van Ruiten, Beukenlaan 6. van Lisse M. J. A. Meijer en gezin, Lindelaan, yan Noordwijk H. J. Venneman, Hoofdstraat 82, v. Boxmeer. Vertrokken: J. P. Verdegaal, Wilhelmi- nalaan 2, naar Lisse. Aan het postkantoor alhier werd ge durende November bij de Rijkspostspaar bank ingelegd f. 19805.43 en terugbetaald f. 13334.50. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4167 Met het rooien van de door de iep ziekte aangetaste boomen is een aanvang gemaakt. Op de Teylingerlaan is men be gonnen. Men hoopt, dat er spoedig weer nieuwe boomen geplant zullen worden. Ds. J. v. Nes van den Haag sprak voor de afd. van den Ned. Chr. Vrouwen bond over „Het joodsche leven van den wieg tot het graf". Spr. wees op de plicht om den Jood door gebed, daad en woord tot Christus te brengen. Aan de hand van een uitgebreide verzameling lichtbeelden, besprak hij: het opgroeien van de kinde- ïtn; het Joodsche huisgezin; verschillende hoogtepunten in het Joodsche godsdien stige leven. Voorts gaf spr. een uitgebreide toelichting op verschillende Joodsche ge bruiken. Interessant waren de beelden en de bespreking deed ons zien. hoe nauw een echte Jood het wel met den godsdienst meent. Dat de Heere hen toch maar de oogen mag openen voor het groote heil van Christus, dat het overgroote deel nog steeds verwerpt, aldus spr. Met zeer groo- len dank aan God liet spr. als een van üe laatste platen zien een groep van Joden, bekeerd tot het Christendom, en die nu op hun beurt weer voortrekken om hun broe ders in duisternis, medebezitters te doen v orden van het geloof in den Eenigen Za ligmaker. Propaganda-avond „Het Hoogcland". De ver. „Het Hoogeland" tot stichting en instandhouding van arbeidskolonies, heeft in het dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk een geslaagden propaganda filmavond georganiseerd. Ds Vermet opende en gaf een uitvoerige scets over aan lager wal geraakten, om daarmede in verband te brengen de nood zakelijkheid van toetreding tot het Hooge land, welke beoogt redding te brengen aan deze, aan lager wal geraakten. Gedraaid werd de geluidsfilm „Door de branding", waarvan wij Indertijd reeds verslag gaven. Gedurende de pauze gaf de propagan diste nog een uiteenzetting over het werk der vereeniging. Na de pauze kreeg men een treffend beeld van het resultaat der reclasseering. Nadat enkele populaire Profiltifilms wa ren vertoond, sprak de heer Bieleveld, bij verhindering van ds. Boukema een op wekkend slotwoord. Ged. Staten hebben verdaagd hun be slissing op het besluit van den raad van Veur van 22 Juli J.l. tot dan de R.K. Bouw- veree.n St. Willibrordus te Veur terugbe talen van f. 7060.05. Volgens rijkscontrole heeft de gemeente Veur dit bedrag teveel genoten. Onder den invloed van alcohol geraak te aan den Oostvlietweg, een Haagsche zwerver ln de Vliet, Na door den heer S. op het droge te zijn gebracht, is de man in de politiewacht ondergebracht en later naar den Haag overgebracht. HEDEN: Jeruël: Spr. J. B. Monsma, 8 uur nam Remonstr. Kerk: Vondelherdenklne 8 1/4 uur nam. Stadszaal (foyer): Bazar Oranje Garde Zaterdag. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge. neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21. Van half drie tot hal vier. 's Donderdags: Inenting tegen diph- terle, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Pnaeventieve Ge. neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholist® 8 uur nam. Ge 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal: Tentoonstelling sohilderwert H. F. Boot (tot 12 Dec.). VOORHOUT. A.s. Maandag zal het verpoozingslo- kaal voor de werkloozen alhier, worden ge opend. Ook dit jaar zal dit weer de groote zaal van het Parochiehuis zijn. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. de Roode en Joh. Qosterlee; C. Brussee van Riijnetiurg en Joh. Rhijnsburger. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ernstige aanrijding. Des avonds heelt aan de Veunsohe- straatweg nabij de grens van Voorschoten een aanrijding plaats gehad tusschen een wielrijder en een motorrijder. De wielrijder V. uit Voorburg is achter op aangereden door de motorrijder M„ wonende in Veur. V. werd, nadat de drs. van der Stam en Reyers de eerste hulp hadden verleend, met een hersenschud ding en eenige verwondingen naar St. Antonius Hove vervoerd. Volgens de motorrijder was deze ver blind door het lioht van een tegenligger en had daardoor den wielrijder niet opge merkt. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Tot het ondergaan van een maagope ratie is de heer H. J. van Delft, gemeente secretaris van Stompwijk en Veur opgeno men in St. Antonius Hove te Voorburg. Ais waarnemend secretaris treedt thans op de lieer Bieleveld, hoofdcommies ter secretarie VOORSCHOTEN. Zilveren Zangersjubileum. 22 November j.l. herdacht de heer F. van Vliet den dag dat hij 25 jaar geleden toe trad tot het R.K. Par. Zangkoor, alhier. Dit jubileum is feestelijk dezer dagen gevierd to het RK. vereenigtogsgebouw. Pastoor P. Meijer sprak een woord van welkom tot den jubileerenden zanger en zijn echtgenoote en complimenteerde hem met zijn zilveren zangersjubileum. Met den wensch dat de jubilaris nog vele jaren een sieraad mag zijn van het zangkoor, ein digde spreker. Daarna sprak de heer Th. A. Lamboo, voorzitter der feestcommissie den jubilaris namens het zangkoor toe en feliciteerde hem met de viering van dit feit en bood hem en zijn echtgenoote als blijk van waar deering een klok aan. Nog verschillende sprekers hebben het woord gevoerd, terwijl de avond verder werd gevuld met muziek. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Bartholomeus, z. vian G C Roodakkers en J. T. M. van Rest. Gehuwd: H. Rol, 60 jaar en C. C. Köge- ler, 57 jaar; H. de Graaff, 42 Jaar en J. C. Henneveld, 34 jaar. Ondertrouwd: H. R. A. Vink, 27 jaar te Maasland en J. M. Valk, 26 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. E. Bleijerveld, Hofweg 27; Mej. E. Kaufmann, Leidscheweg 501; Mej. E. Kaufmann, Leidscheweg 501; Mej. G. Huner. Rijndijk 128; Mej. A. M. de Koning, Veurscheweg 3; T. Westerbeek, Leidsche weg 133; M. Hartman, Leidscheweg 94; A. J. Duindam, Leidscheweg 74. Vertrokken; G. J. J. de Graaf, naar Was senaar, Langstraat 35; C. A. Favre, naar Den Haag, Namenschestraat 34; G. J. König, naar Den Haag. Namenschestraat 34; E. Blonk, naar Haarlem. Santpoorter straat 70; W. de Reus, naar Katwijk aan Zee, Havenstraat 7c. Het aantal ingeschreven werkzoeken den bij het agentschap der arbeidsbemidde ling bedraagt deze week 167 personen. In het raadsverslag wordt gemeld, dat een kasgeldleening is aangegaan van I 25000.tegen hoogstens 2%. Dit moet zijn tegen hoogstens 2% boven het promesse disconto van de Ned. Bank. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur naa' „Een avontuur in Polen". Woensdag-, Donderdag-, en'Zaterdaj middag 2 uur - Zondag van 27 uur dooti voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nas Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. „Arme Rijken". Zondag van 2 tot 7 uur doorloopeto voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam „Meisjespensionaat". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,151 Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. gtr. „Jan Ongeluk". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 e 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstellin Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam „De wandelende dood". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag en Zaterdagnam. te 2V> uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee): mijnen van Koning Salomon". 8 uur nam De avond-, nacht- en Zondagdienst dt apotheken wordt van Zaterdag 27 Nov. aa t/m. Vrijdag 3 Dec. as. waargenomen dooi de apotheken.' P. du Croix, Rapenburg 5 telef. 807, en J. Doedens, Wilhelminaparl 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond „Tot Hulp der Menschheld" echter val nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen vox spoedTecepten. De geneeskundige Zondagsdienst te Lel den wordt van Zaterdagavond 8 uur to Maandagmorgen 8 uur waargenomen dooi de doctoren Bertel, De Graaff, Kortmai er. Jasperse, Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Leemhuis,tel. 2030. HET NATUURLIJK is alleen verkrijgbaar vierkante glazen flacom Per flacon f. MO 2308 (Ingez. Med) WARMOND. De verbetering van den Heerenweg voltooid. De verbetering van den Heerenweg na bij het raadhuis is thans voltooid. De beide vijvers liggende voor de N.H. Kerk en pastorie zijn verlegd, terwijl aan beide zijden van den weg trottoirs zijn aange legd. Dat hierdoor een belangrijke ver betering is tot stand gekomen, niet het minst, met het oog op de veiligheid van het verkeer, behoeft zeker geen betoog! Onder groote belangstelling van de zijde der werkloozen heeft de burgemees ter het ontspanningslokaal voor de werk loozen geopend, waarbij het woord is ge voerd door den burgemeester en den voor zitter van de R.K. Volksbond den heer Hogenboom. De eerste vertrouwde, dat het herstel zich in 1938 zal voortzetten. Voor Warmond bestaan hoopgevende teekenen. In dit verband wees hij op een door de gemeente te sluiten overeenkomst met de N.V. Ned. Basalt Maatschappij te Zaan dam. die ter goedkeuring aan den raad zal worden voorgelegd, en waarbij verschil lende werkloozen aan het door deze maat schappij uit te voeren werk, in verband met den aanleg van den Rijksstraatweg tewerk gesteld kunnen worden. Laten wij, aldus spr. met vertrouwen de toekomst te gemoet gaan! Na de opening werd direct met een ge animeerd dam- en kaartspel begonnen. WASSENAAR. DE BEGROOTINGEN GOEDGEKEURD. Wedstrijden op Zondagmorgen verboden. Aan de orde zijn de begrootingen van de gemeente, der bedrijven en de diensten. De commissie van onderzoek doet een beroep op B. en W. om te trachten verbe tering in de bezoldiging van het politie personeel te verkrijgen. ZIJ dringt er op- aan zoo spoedig mogelijk over te gaan tot verlaging van de tarieven voor gas e» water. De heer Boender vraagt of wel voldoend! aandacht is besteed aan het werkloos' heidsvraagstuk. Hij wijst op de noodzake lijke verbetering van den Oostdorperwei en een deel van de Van Zuylen van Nije- veltstraat. Voorts vraagt hij met het Rij' in overleg te treden omtrent verlichtte van den Rijksweg, om betere verlichtte! van andere wegen, zooals Katwijkscta weg. Oosbdorperweg en Kieviet. Verdi acht hij rioleering van de Kieviet nooda kelijk en vraagt hoe het staat met dj verbinding van den Deijl met Deijlerooro Ook hij dringt aan op verbétering van salarissen der politie. De heer Hendriks spreekt namens R.-K. fractie. Spr. vraagt aandacht voor de opleiding der Jeugd. De wenschen yah den heer Boender betreffende rioleering, politie en verlichting onderschrijft hij. De heer Lankhorst bepleit eveneens be tere verlichting en wijst op verschillen* klachten van den middenstand over tarieven. De heer Wildt Meyboom, die eveneens een lans breekt voor betere verlichtten acht het wenschelijk dat de gemeente ncn aansluit bij de Rijkssteunregeling. Hij ver zet zich tegen het brengen van 3/4 deel der loonen voor de duinbeplanting op*11 kapl taaldienst. De heer Breedvelt wijst er op, dat middenstand actiever dient te worden; gemeente moet zich hier niet te veel mee bemoeien. Rioleering van de Kievit acht ook MJ noodzakelijk. De oversteekplaatsen op Rijksweg dienen verbeterd te worden. De heer Idenburg zag eveneens gaame de tarieven verlaagd. Hij onderschrijft °e meening van den heer Wildt Meyboom betreffende de financiering van de wers- verschafflng. Verder bepleit hij strengere handhaving van de Zondagswet. Hij vraagt geen toe stemming te verleenen voor wedstrijd®' op Zondagmorgen. Bovendien vraagt nu bestrijding der baldadigheid en inricht™ van een speelterrein. De heer Dresselhuys wil al het moge'1.1 ,e doen om vakcursussen in het 1®"° roepen voor Jeugdige werkloozen. D® k en watertarieven vindt hij te hoog- }*- heer Idenburg wijst hij er op, dat de z. dagswet verouderd is. De voorzitter deelt mede. dat tarlem k ut' vuuisnuer aeeir meae. ua. laging op het oogenbük niet mogelij ij' De commissie zal de tarieven echter nenkort nader bezien. Enkele P|aim?n0 pe werkverruiming zijn in voorbereiding' toestand in de Kievit is niet van dien 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6