Binnenland Wijziging der crisisinvoerwet goedgekeurd ter LEiDSCK DÊGBLmD - Derde Blad Vrijdag 3 December 19J MILD AMERICAN CIGARETTES n overhemd Regeering wil geen aanvallende handelspolitiek voeren Onderhandelingen met Duitschland in critiek stadium GEMENGD NIEUWS IndiëNederland door de lucht. De vijfhonderdste retourvlucht volbracht. Hulde aan de piloten. Toen gistermiddag te kwart voor vijf ge lagvoerder Hulsebos. komende uit Batavia, met de „Reiger" op Schiphol neerstreek, had hti daarmee de vijfhortderste vlucht in deze richting volbracht. Als tweede bestuurder vfe.s aan boord P. Noomen, als werktuig kundige M. Veenendaal. als marconist H C. Moulijn en als steward Th. Eggenhuizen. Evenmin als men van de vijfhonderdste vHlcht naar Batavia een feest had gemaakt, gebeurde dat met de vijfhonderdste retour vlucht Maar eivenals toen, in den morgen van den dertienden November, liet men ook nu deze gebeurtenis niet geheel onop gemerkt voorbijgaan en waren er verschei dene belangstellenden bij de aankomst van het Indië-vliegtuig Aanwezig waren o a de heeren A. Ples- man. directeur der K.L.M.. ir. M, H. Damme directeur-generaal van P.T.T., ir. Ch. F. van Haatten, directeur van verkeer en water staat in Ned-Indië. thans met verlof hier te lande. H. Martin, chef van de Indlë- afdeeling der KIM., de heer Moes. In specteur van de Indie-lijn. de heer Dellaert, gemeentelijk havenmeester ran Schiphol, alsmede gezagvoerder Parmentier. Toen de leden der „Reiger"-bemanning uit het toestel stapten, werden zij harte lijk door den heer Plesman begroet. .Met deze vlucht", zoo zeide de directeur der KLM., „is de vijfhonderdste vlucht van Indië naar Nederland voltooid. Wij Hebben vijftien mlllioen kilometer op deze lün afgelegd. Helaas zijn ons daarbij tegen slagen niet bespaard gebleven. Maar thans beginnen wij aan de tweede vijftien millioen KM., die we hopelijk zonder tegenslagen zullen voltooien en ditmaal binnen den tijd van drie jaar". De heer Plesman dankte ten slotte het personeel, dat door zijn stip. ten arbeid deze resultaten mogelijk had gemaakt. In de bovenzaal van het restaurant ble ven de autoriteiten, de teruggekeerde be manning en hun familieleden nog even in gezellig samenzijn bijeen, waarbij de heer Plesman een dronk uitbracht op de piloten Parmentier en Hulsebos. de beide -gezag voerders op de 500ste vlucht naar en van Indië. Ook in commercieel opzicht mag de vijf honderdste retourvlucht een succes ge noemd worden Aan boord van de „Reiger" bevonden zich bij aankomst op Schiphol 9 passagiers, waarvan 7 doorgingen naar Londen. Het vliegtuig had voor tusschen- trajecten 108 K G oost uit Indië meege nomen en voor Nederland 420 KG. post. De Indische posterijen hadden Voor deze vlucht een bijzondere enveloppe laten ver vaardigen voor verzamelaars. CENTRAAL SEINHUIS VOORSCHOTEN. BIJ Hierdoor komen 12 seinhuiswachters overcompleet. (Van onzen spoorwegmedewerker). Nabij Voorschoten zal een centraal elec- tirsch seinhuis der spoorwegen gebouwd worden, waardoor verschillende andere seinhuizen opgeheven zullen worden. Daar dit nieuwe seinhuis door 2 man t>ediend kan worden, zullen 12 seinhuiswachters overcompleet worden. DE NIEUWE CHEF VAN DEN STAF VAN HET VELDLEGER. Benoeming te wachten van luit.-kol. A. H. Schimmel. Luitenant-kolonel van den generalen staf A. H. Schimmel, hoofd van de sectie B (technische dienst) van het hoofdbureau van den generalen staf, zal worden be noemd tot chef van den staf van het Veld leger, welke functie door het overlijden van kolonel Van Santen was open gekomen. Majoor V. E. Wilmar, chef van den stat van de Ie divisie, zal worden benoemd tot hoofd van de sectie B van het bureau van den generalen staf. (Vad.) STAATSRAAD Mr. SCHOKKING. Naar de „Stand.'' verneemt, is mr. J. Schokking, lid van den Raad van State, overwerkt en moet hij gedurende eenigen tijd rust houden. DE CATASTROPHE VAN DE „PETRAKIS NOMIKOS". Het Tweede Kamerlid, de heer van den Brule. heeft aan den minister van Justitie de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van de catastrophe od het Grleksche s.s. ,.Pe- trakis Nomlkos". -welke ramp heeft plaats gehad op 31 October 1936. en is het juist dat daaromtrent een justitieel onderzoek is ingesteld? 2. Indien het bedoeld onderzoek ls afge- loopen, ls de minister dan bereid mede te deelen. tot welk resultaat het heeft geleld? 3. Indien het bedoeld onderzoek nog niet is afgeloopen. acht de minister het dan niet gewenscht. dat od bespoediging wordt aangedrongen? 4. Ind'en he' onder-zoek wel ls afgeloo pen en tot resultaat zou hebben gehad, dat In deze zaak geen vervolging wordt Inge steld. acht de minister dan termen aan wezig de redenen hiervan mede te deelen? TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche zuivelcentrale, 5 tot en met 11 December. Consumptiemelk regee- rlngscontract, taxcgedcelte 7,25 cent even tueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regee- rlngs-mlnlmumprijs 6.40 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2,5 cent.' (Van onzen Parlementairen medewerker). De Kamer heeft bij den aanvang der vergadering een aantal wetsontwerpen af gedaan; bij eenige daarvan werd gedebat teerd. Dit was o.a. het geval bij het ontwerp, waarin de Regeering voorstelt (het ont werp is nog van het vorig kabinet) voor 1.5 millioen gulden deel te nemen in een preferent aandeelen-kapitaal van 2 mil lioen voor de Stoomvaart-maatschappij Zeeland. De maatschappij gaat 2 nieuwe schepen bouwen, die 6 mlllioen gulden kosten; de Zeeland ziet kans 4.5 mlllioen zelf bijeen te krijgen en heeft nu ge vraagd, of de Staat de resteerende 1.5 mil lioen aandeelen-kapitaal wil nemen. De Regeering stelt voor dit te doen, mede omdat de Zeeland in de oorlogsjaren op uitdrukkelijk verlangen der Regeering den dienst op Engeland ls blijven onderhou den, hoewel de maatschappij daardoor zeer ernstige verliezen leed (zij verloor o.a. 4 van haar schepen), welke verliezen zij echter door goed beleid te boven ls geko men. De Regeering, van oordeel dat er nu aanleiding is de Zeeland bij haar nieuw bouw te helpen, stelt voor, die IV» millioen aan aandeelen ten laste te brengen van het Verkeersfonds. In de afdeelingen was reeds gebleken, dat er In de Kamer algemeene instemming met het voorstel bestond. Alleen was toen reeds ernstig bezwaar gerezen tegen het denkbeeld, om de IV» mlllioen ten laste te brengen van het Ver keersfonds. En aan dit bezwaar gaven eenige sprekers ede heeren Krijger en van Braambeek) uiting. ZIJ waren van oordeel, dat het Verkeersfonds voor doeleinden, als dit ontwerp op het oog heeft, niet is op gericht, en dat er nooit aan is gedacht, om ook de zeevaart in de werking van het Verkeersfonds te betrekken. De Minister van Waterstaat echter stelde zich op een ander standpunt, omdat, volgens hem, de strekking van het Verkeersfonds wel de gelijk ls, om alle uitgaven, die op het ver keer betrekking hebben, tn één fonds te concentreeren. Daarom was de Regeering van oordeel, dat ook het betrokken ont werp uit het fonds mag worden gefinan cierd. Hij noemde trouwens nog enkele andere posten, op het zfee-verkeer betrek king hebbende, welke op de begrooting van het Verkeersfonds voorkomen. De sprekers achtten hun bezwaren wel niet ondervangen, maar legden zich bij de zaak neer en zoo werd het ontwerp zonder hoofdelijke stemming aangenomen. DE CRISIS-INVOERWET. De Kamer heeft zich overigens gisteren bezig gehouden met een wetsontwerp dat heel wat pennen en monden in beweging had gebracht: de wijziging van det Crisis invoerwet, dat is de wet op grond waarvan de contingenteerings-polltlek wordt ge voerd. Het beoogt tweeërlei; ten eerste, deze wet, die op 1 Ja nuari a.s. zou vervallen, voor den tijd van drie jaar (tot 31 December 1940) te verlengen, zoodat gedurende deze verlenging de contingenteerlngen kun nen worden voortgezet; ten tweede, aan de Regeering „uit breiding van de handelspolitieke be voegdheden" te geven, n.l. „het in handen krijgen van meer objecten, geschikt om bij normale commercieele onderhandelingen aan de wederpartij te kunnen worden aangeboden in ruil voor behoud of uitbreiding van onze eigen exportmogelijkheden". Deze uitbreiding zal mogelijk maken, „dat ook ten aanzien van alle landen ge zamenlijk en ten aanzien van een of meer met name genoemde landen een invoer regeling kan worden tot stand gebracht, In het laatste geval al dan niet gepaard gaande met vaststelling van een gezamen lijk contingent voor andere landen". Wij citeerden de Memorie van Toelichting. Met andere woorden: de Regeering vraagt machtiging, vraagt nieuwe bevoegdheden, om bU economische onderhandelingen de beslissingen te nemen, welke zij noodig acht. Het is met name dit tweede punt, waartegen wel wat deining is ontstaan, omdat men meent, of vreest, dat zoo doende aan de Rcgcering veel te groo- te bevoegdheden worden vérstrekt, buiten de Staten-Generaal om, met name ook de bevoegdheid om in pro- tectionistisehen geest op te treden. Op 16 November, bij het algemeen de bat, heeft de Minister-President echter verklaard, dat de nieuwe bevoegdheid vol strekt niet zal worden „misbruikt" om „met volle zeilen ln protectionistische richting te gaan sturen". De bedoeling is alleen „versterking van haar positie ln onderhandelingen met het buitenland op het terrein van de handelsbeweging". Dr. Colljn erkende toen, dat de Regeering „een blanco-volmacht" vraagt, „om bij onderhandelingen te kunnen beschikken over een zoo sterke wapenrusting, dat men inderdaad aan het buitenland zich niet op genade of ongenade behoeft over te geven". Maar protectie is niet het doel, „omdat het kabinet dan van te voren zijn homo geniteit zou hebben moeten prijsgeven, en dat is uitgesloten". Aidus de Mlnlster-Pr mldmt. Het was een .opposant, die, als eerste spreker, het debat en het vuur opende: de heer Bierema. En de strekking van zijn geheele rede kan worden weergegeven met de woorden: vrees dat de Begeering te ver zal gaan, vrees, in weerwil van het feit dat bij Nota van Wijziging een zekere matiging was aangebracht. De contlngenteerlng zal meende hij meer en meer een handels object worden, een object ook dat zal worden neergelegd in verdragen, zoodat zij een blijvend karakter zal krijgen, hetwelk ln strijd is met de crisis-instelling er van. Als men het criterium van „overmatlgen Invoer" gaat loslaten, als men agressief gaat optreden in plaats van defensief met de wapenen uit ons economisch arsenaal, dan ls men zoo meenden de liberalen op den verkeerden weg. Het standpunt van dr. Van den Tempel, die namens de sociaal-democraten sprak, was eenlgszins gematigder. Zeker, ook zij waren ongerust, zij vreesden vooral dat het toch wel eens ln protectionistische richting zou kunnen gaan, maar omdat de goedkeuring der Staten-Generaal voor de genomen beslui ten (later) toch noodig zal zijn, waren de socialisten bereid voor het ontwerp te stemmen. 3ij vroegen echter een duidelijke verklaring van den Minister, waardoor hun ongerustheid zou worden weggenomen. Ook de katholieken zouden voor het ont werp stemmen, dit bleek uit de rede van den heer Van der Putt, die wel eenige bezwaren had van ondergeschikten aard, maar die erkende, dat de Regeering, om een doelmatige handelspolitiek te kunnen voeren, practlsche middelen noodig heeft, en daarom bereid was, aan de Regeering de gevraagde uitbreiding van bevoegdhe den te geven, waarvan hij overigens ook een goede preventieve werking verwachtte. „De politiek van de leege hand is vastge- loopen", zei hij; de Regeerine moet wat 1 n de hand hebben en dit zal de nieuwe bevoegdheid haar geven. Ook van christelijk-historische (de hee ren De Geer en Bakker), van anti-revo- lutionnalre (de heer Schouten) en van vrijzinnig'-democratische zijde (de heer Schilthuls) werd ongeveer ln dien geest gesproken. Mr. De Geer wees er op. dat het ontwerp het parlement niet bindt voor de toekomst, Inzonderheid niet wat de Tariefmachtigingswet betreft. En de heer Schilthuls had nog wel eenlg bezwaar, maar het was niet overwegend; een door hem ingediend amendement, dat de nieu we bevoegdheid nog eenlgszins beperkte, trok hij in. Behalve dr. Bierema hielden de socia list Van der Waerden (die van zijn fractie afweek), de communist De Visser en de natlonaal-socialist de Marchant beschou wingen, die volstrekt tegen het ontwerp gericht waren: het ging hun te ver. Wat den heer de Marchant betreft, ging het eigenlijk niet ver genoeg. Minister Steenberghfe heeft in zijn ant woord de bedoelingen van het ontwerp nog eens uiteengezet. Hij heeft zeer uitdrukkelijk ontkend, dat de Regeering een aanvallende han delspolitiek zou willen weren. Voor die ongerustheid ls geen reden. Zij wil alleen bij economische onderhandelingen sterker komen te staan: dit karakter van het ontwerp heeft de Minister nog eens nader toegelicht, -wij gaven het ln het begin van dit overzicht reeds aan. Welke maatrege len zal de Regeering dan op grond van de nieuwe bevoegdheden nemen? Dit kan de Minister onmogelijk vooruit zeggen; dit zal van de omstandigheden afhangen. Hij verklaarde zich echter bereid, aan de vaste Kamer-commissie voor handelspolitieke aangelegenheden regelmatig alle mogelijke inlichtingen te geven, en deed een drin gend beroep op de Kamer, om de Regee ring de beschikking te geven over alle maatregelen, welke zij meent noodig te hebben. Ten aanzien van een nieuw handels verdrag met Duitschland deelde de Minister mede, dat daaromtrent inder daad onderhandelingen zijn gevoerd, waarbij de mceningen zeer uiteen ble ken te loOpen, zoodat de situatie in derdaad zeer moeilijk is. De Neder landsche eischen zijn thans bij Duitschland in verder onderzoek. Bij de stemming bleek, dat een groote meerderheid bereid was, de Re geering de gevraagde nieuwe bevoegd heden te geven: met 58 tegen 9 slem- men werd het ontwerp goedgekeurd. Tegen stemden alleen de liberalen, de communisten, de na'.ion aal-socialist en en de socialist Van der Waerden. Avondvergadering. Begrooting van Defensie en Wijziging Dienstplichtwet. In de avondvergadering ls aan de orde gekomen wat zonder eenigen twijfel het hoofdpunt vormt van dit begrootingsdebat: Defensie. En dat deze avond- een lange nacht-vergadering zou worden, stond te voren vast, Indien.er zich maar genoeg sprekers hadden laten Inschrijven. Er wa ren er slechts 5: de overigen hadden geen lust na middernacht te spreken. Tot zijn teleurstelling moest de voorzitter dus de vergadering reeds om 12 uur sluiten. De algefneene besohouwlngen over de fensle-begrootlng en die over de wtjzl- dier Dienstplicht-wet werden gelijk- 2292 (Ingez. Med.) tijdig gevoerd, maar wel ls duidelijk, dat in de gegeven omstandigheden laatstgenoemd ontwerp meer de aandacht trok dan de eigenlijke begrooting. Zooals men weet, stelt de Regeering daarin voor, om den diensttijd voor de onberedenen te verlen gen van 5'/» tot 11 maanden en het jaar- lijksche contingent te vergrooten van 19.500 tot 32.000 man. Maar er zijn amen dementen ingediend, om zoowel de 11 maanden als de 32.000 man te verminderen, hoewel de Regeering ln de stukken heeft verklaard, dat zij van haar voorstellen geen afstand kan doen. In het debat van gisteravond stonden de beide zienswijzen reeds duidelijk tegen over elkander, al heeft alleen de heer Duymaer van Twist zich bij het ontwerp neergelegd. Aan den eenen kant kleine scha keeringen ter zijde gelaten staan zij die de Regeering ten volle willen geven wat zij vraagt, omdat dit voor de handhaving van onze onafhanke lijkheid noodzakelijk is, en die het toe juichen dat de Minister met deze ver strekkende voorstellen is gekomen; aan den anderen kant staan degenen, die, erkennend dat onze weermacht met het oog op dé internationale om standigheden versterking behoeft, zoo wel wat het personeel als het mate rieel betreft, toch oordeelen dat de Regeering ln haar voorstellen te ver gaat en deze daarom willen matigen. Hierbij doet, natuurlijk, allereerst de flnancieele factor zich gelden. De tegen standers oordeelen, dat hetgeen de voor stellen zullen kosten de draagkracht van ons land niet alleen verre te boven gaat, maar dat zoodoende voor alle andere urgente belangen niets kan worden ge daan, hetwelk meenen zij reeds over tuigend gebleken is. Zij verklaren zich daarom bereid, ten deele met de Regeering mee te gaan. De voorstanders daarentegen, toegevend dat de voorstellen heel veel millioenen zullen kosten, meenen dat het geld daarvoor gevonden moet en zal worden, en dat wel goed is be steed, omdat het behoud van ons zelf standig volksbestaan primair moet worden geacht: al het andere is daar aan ondergeschikt. In het debat van gisteravond was er gelijk wij zelden slechts één spreker, de heer Duymaer van Twist, die bereid was de plannen der Regeering, zooals zij daar liggen, te steunen. Intusschen verklaarde hij, dat hij voor de opleiding van den sol daat een diensttijd van 5 maanden vol doende acht, maar dat ln het bijzonder voor de grensbeveiliging genoeg mannen op de been moeten zijn gedurende het ge heele jaar en daarom ging hü met de 11 maanden accoord. Ging de generaal dus geheel met het ontwerp mee, de heer van Houten (Christen-Democraat) wilde er ln het geheel niets van weten. Hij staat nog op het bekende standpunt van geen man en geen cent, dat allengs alle andere frac ties hebben verlaten, maar de zijne niet. Hij was dus radicaal én tegen de begroo- ting én tegen de wijziging der Dienst plichtwet. De heeren Albarda, sociaal-democraat, en Usselmuiden, katholiek, namen' het tus- schenstandpunt in. dat wij hier boven heb ben aangegeven, het standpunt van hen, die meenen dat onze weermacht moet wor den verbeterd, maar dat de voorstellen der Regeering te ver gaan. Zij wezen er op, dat er ook onder de militaire deskundigen verschil van meening ls over de noodzake lijkheid er van. De Regeering zei de katholieke spreker moet haar verlangens temperen, zoodat ze aanvaardbaar worden en de heer Albarda verklaarde, dat hij de voorkeur gaf aan meer herhallngs-oefe- ningen boven een zoo veel langeren eerste- oefenings-tijd. De situatie is zeker niet gemakke lijk. Het staat absoluut vast, dat de Rcgcering haar verlangens niet zal temperen. In de Memorie van Ant woord heeft de Minister van Defensie verklaard zijn voorstellen absoluut noodzakelijk te achten. Verwerping daarvan, of van een deel er van, be- tcekent zonder twijfel een kabinets crisis. En dat de meerderheid der Ka mer deze ral willen uitlokken, gcloo- ven wij niet. De heer Usselmuiden, die niet verder wil gaan dan een eerste' oefèning van.zëfe' POLITIE ONTDEKT COMPLOT VAN MAGAZIJNDIE VEN. Goede vangst van rechercheur te Amsterdam. Eenige dagen geleden werd door de firm Carl Blrkenstock, groothandel ln haarde haardkachels, fornuizen en aanverwan artikelen, aan het politiebureau Spaan dammerstraat te Amsterdam aangi; gedaan, dat zoowel uit het hoofdmagazi der firma op het Prinseneiland, als elde uit filialen ln de stad, een vrij groote ho veelheid haardkachels, fornuizen enz. ut vermist. Aangezien deze artikelen niet ongemer konden worden medegenomen, stond 3 den aanvang af vast, dat zij op een wein de aandacht trekkende wijze moesten d verwijderd. De recherche vond hierin ri doende aanwijzingen om deze zaak aan pakken en met succes Gisteravond ls zij er ln geslaagd een ta tal daders op te sporen en ook een deel ?i de ontvreemde goederen terug te vinden. De goederen bleken, alsof ze als besteiih aan klanten van de firma Blrkenstock g leverd moesten worden, uit de magazijn met bestelauto's naar een bestemming zijn overgebracht, welke aan deze firma bekend was en waar zij slechts ten bate v de ontvreemders en ten deele van de nle we eigenaars werden afgeleverd. In den loop van den avond arresteer de recherche een vijftal personen, waaro der eenigen. die bij de firma Blrkensti werkzaam zijn, alsmede eenige person die verdacht worden van heling. Vermoedelijk zijn nog andere leden i het personeel bij deze affaire betrokken kunnen verdere arrestaties en lnbeslagn mingen worden verwacht. INBRAAK IN EEN CONFEC TIE F ABRII Recherche te Groningen arresteert ecu viertal jongelui. In den nacht van Woensdag on Donde dag ls Ingebroken in de confectiezaak va de firma S. Muller in de Steenstilstraat Groningen. De daders hebben zich toegai verschaft langs een brandladder en kv men vandaar via het dak op den zold van de fabriek. ZU ontvreemdden hier a partij colbertcostuums en overjassen. Eeni gestolen costuums zijn gistermorgen vrot ln een tuintje teruggevonden Als verdacht van dezen diefstal m braak heeft de recherche gistermiddag 19-jarigen W. A. B. uit Stavoren, den jarigen S. S. Z. en den 19-Jarlgen G. beiden uit Groningen, aangehouden z S. zijn reeds eerder met de Justitie In aai raklng geweest en veroordeeld. Voorts wei wegens heling de 23-jarlge P. van Devei eens woonachtig te Groningen, geam teerd. Van D. had de goederen in woning verstopt. IN EEN BEERPUT GEVALLEN EN VERDRONKEN. Vanmorgen omstreeks acht uur ls de o jarige P. Biemans, wonende in de Heistra te Rijen, toen hij een beerput, welke nal zijn woning ls gelegen, opende, daarin vallen en verdronken. Toen de man na eenigen tijd niet ln terugkeerde, gingen zijn hulsgenooten onderzoek uit. Dokter Gladbeek kon elech den dood constateeren. De heer Biemans was gehuwd en vad' van vier kinderen. hu NIEUWE BRUG OVER DEN OUDEN IJSSEL TE DOEÏTNCHEM OFFICIEEL IN GEBRUIK GENOMEN. ond bn Vanmorgen tegen tien uur had, groote (belangstelling, de officieele in bruik neming plaats van de nieuwe l over den Ouden IJssel te Doeünchem Onder de vele aanwezigen merkten op mr. S. baron van Heemstra, commiss ris der Koningin in Gelderland, de heen J. L. B. Keurschot en mr. E. H. J. bar< van Voorst tot Voorst, leden van Gedepi teerde Staten, ir. E. J. Kempees, hoofi ingenieur van de provinciale waterstaa ir. H. W. Sebbelée, directeur der Gelde sche tramwegen, burgemeester, wethoi ders en gemeenteraadsleden van Doetii chem en watergraaf en heemraden het waterschap van den Ouden IJssel BRAND TE VALKENSWAARD. Gisteravond brak door nog niet bekei oorzaak brand uit in de woning van de] landbouwer Dieses aan de Peterstraat Valkenswaard. Het vuur greep zoo snel c zich heen, dat, toen de brandweer an veerde, woonhuis, stal en schuur één vlam menzee waren, waaruit niets meer kol gered worden. Alles brandde tot den grow toe af. Verzekering dekt de schade. ■IrBsyCéton met das tëtauUé 114* kleven 882 2340 (Ingez. Med) maanden en een contingent van 27.51 man, zal trouwens wel niet de eeail spreker van zijn fractie blijven. Er waren natuurlijk nog wel J nuances ln het debat. Zoo wenschte "v- heer Duymaer van Twist nog een knj' bij onze marine, terwijl de heer Altar hier niets voor gevoelde, maar advisee de luchtmacht voor Indië sterker te ken. Zoo waren er meer verschillen. de hoofdzaak blijft toch: eerste-oefen™ tijd en contingent. En hierover zullen vandaag nog heel wat meer hooren. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10