BINNENLAND PUROL Een zeep met een schat aan schoonheid! De gewijzigde positie der Vrijz. Democraten LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 29 November 1937 Derde Blad No. 23821 gemengd nieuws Dames- en Meisjeshanden jS;ie Jaargang Mr. Oud bespreekt de militaire uitgaven Auto-dievenbende ontmaskerd. Arrestaties te Amsterdam. Sinds geruimen tijd zijn de Indische buurt tn de 'omgeving van de Weesperzijde te Amsterdam onveilig gemaakt door helhaal- <jt diefstallen van langs den weg staande julo's en zelfs van auto's uit garages. Ook twam het voor, dat „men" een auto zon- ter chauffeur huurde en er dan wel voor rorgde dat er binnen den kortst mogelijken ijjd van de heele auto niets meer te be speuren was, d. w. z.. dat zij via tal van iasschenhandelaren, of op een automarkt waar behalve tweedehandsche wagens óusook wel minder eerlijk verworven voer tuigen verhandeld worden in*de groote poop verdwenen. Merkwaardig was, dat bij deze diefstallen KA speciale voorliefde voor één merk, en sel „Chevrolet" aan den dag werd gc-legd. doch de commissaris van het bureau van politie in de Linnaeusstraat. de heer J. C. Staal, die het onderzoek in deze affaire leidde, kon dit verklaarbaar maken door er op te wijzen dat het hier een zeer gang baar merk geldt, waarvan de wagens niet ioo heel gemakkelijk van elkaar zijn te onderscheiden. Het door de politie ingestelde onderzoek verd een maand geleden in vaste banen jeleid door de mededeeling dat ergens in een klein plaatsje in het Noorden van ons hnd een auto ver beneden de waarde ten Terkoop werd aangeboden. Dit bleek een gestolen voertuig te zijn en op grond hier- jan arresteerde de politie óp het eind van vorige maand twee Amsterdammers die jn het bezit bleken te zijn van een van óe Weesperzijde gestolen auto. Verdacht van heling zijn zij voor den officier van justitie geleid en thans in het huis van be waring opgesloten. Daarna is de auto van Louis Davids, die van de Weesperzijde was ontvreemd, ergens in den Midden Beem- ster opgespoord. Het voertuig bleek intus- schen al „vierdehandsch" te zijn geworden. De helers bleken te zijn twee personen resp. uit Haarlem en IJmuiden. die ter beschik king van de justitie zijn gesteld. Eergisteren is de politie er door nauw keurige en grondige naspeuringen ir. ge slaagd twee bekende Amsterdammers aan te houden en later nog een college van hen Doch dit is nog pas het begin van het heele onderzoek dat ongetwijfeld nog tal van euveldaden meer aan het licht zal brengen. Behalve de reeds genoemde auto s sijn er immers nog vele auto's meer in Amsterdam en daarbuiten gestolen. Ook in Den Haag heeft deze combinatie sant dat het een georganiseerde bende is. daar twijfelt niemand meer aan veel uulo's gestolen. VIER JAAR PENSIOEN VERGETEN. De heer M. H. te Lisse is vroeger jaren m dienst geweest bij den dienst van Ge meentewerken te Arnhem. Hierdoor had hij recht gekregen op pensioen. Daar hij echter meende dat dit pensioen eerst op 65- jarigen leeftijd zou aanvangen werd door hem tegen dien tijd uitkeering van dat pensioen aangevraagd. Echter bleek, dat hij niet op 65-jarigen, doch op 60-jarigen leef tijd pensioengerechtigd was. zoodat-_ hij ruim 4 jaar te laat was. Hij diende bij het Gemeentebestuur van Arnhem een verzoek in om alsnog de pensioengelden over de reeds verstreken jaren te mogen ontvan gen. Aangezien hier niet van opzettelijk ,.i7uim gesproken kan worden achten B. '.n W van Arnhem het verzoek billijk en rragen zij den Raad hen te machtigen om het pensioenbedrae over het verstreken tijdvak zijnde f. 3526.72. alsnog uit te be talen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE LISSE. Auto door electrische tram gegrepen. Zaterdagmiddag had te Lisse een ernstig luto-ongeluk plaats. De heer J. Kraak. Dierenarts in die gemeente reed met zijn uto achteruit het erf af, terwijl de elec- itische tram in aantocht was. Hij reed met hjn wagen tot op de trambaan, die daar het midden van den weg ligt, om daar- anaar de richting van het dorp te rijden. Ongelukkigerwijze weigerde echter de mo tor zoodat een aanrijding door de electri- 'chetram onvermijdelijk was. De auto werd Door de tram gegrepen. Behalve de be stuurder dr. K. zaten nog twee zoontjes achter in de auto. Doordat de tram de auto aan de achterzijde greep, werd één an hen zeer ernstig aan het hoofd ge- Vond en liep een zware hersenschudding CP De oudste zoon kwam er beter af, ter- *1)1 dr. K. zelf ongedeerd bleef. De auto, void totaal vernield en weggeslingerd. Ook Do tram liep schade op en kon niet verder rijden. Deze moest later door een andere tram meegenomen worden. Door dr. Duy- tiaer van Twist werd geneeskundige hulp ■crleend. Het ongeval trok veel belang- a'elling. Door de politie is proces-verbaal aPEemaakt. doodelijk ongeval in de residentie. Oude dame onder auto geraakt. Gisterochtend tegen 11 uur is een 74- ,J'jSe dame, C. E. uit Rotterdam, vermoe- oe'iik tengevolge van onvoorzichtig over heen van den rijweg, op de Schenkkade j**k Aaelheidstraat door een auto aange- 'wen. t Met ernstige hoofdwonden en een her- •eschudding is mevr. E. naar het Zieken- eis aan den Zuidwal overgebracht, waai' 1 echter enkele uren daarna is overleden. motorrijder op slag gedood. Zaterdagavond te ongeveer 6 uur is de '"Jarige motorrijder H. Kooi, zoon van fn havenmeester te Lemmer, bij Hom- 'us in de nabijheid van Sneek, na het Wen van een stilstaande auto. met J" Motorrijtuig tegen den afsluitboom ccn brug gereden. Hij werd op slag Zijn verloofde, die aohter op de bleef ongedeerd. CASTELLA de schoonheidszeep, die kostbare olijfolie bevat... De zeep, die Uw huid soepel en jeugdig houdt! Dot nut aan de Caitelia-prtji traag toor 'n gratie reit tiaar Zwitserland. - Deze u te it u-at winnaar: de beer A. P. tan der Graaf, Vondelstr. 186b, Amtterdam(W.) 1985 (Ingez. Med.) KIND VERMIST TE MAASLAND. Sedert Zaterdagmiddag vier uur wordt het 4-jarig zoontje van den heer P. van M. te Maasland vermist. Ondanks naspo- ringen van de politie en omwonenden is het tot op heden nog niet gelukt het kind te vinden. Het vermoeden bestaat, dat het jongetje in de omgeving van de wo ning verdronken is. JONGEN VERDRONKEN TE ROTTERDAM. Bij het van boord gaan van de in de Merwedehaven te Rotterdam liggende Ba tavier IV. waarop hij had gespeeld is de dertienjarige H. de Roo, wonende aam de Bakkershaven te Schiedam tussehen kade en schip te water geraakt. Direct schoten eenige menschen toe. maar men slaagde er pas na twaalf minuten dreggen in het lichaam van den jongen op te halen. Aan gezien de knaap reeds eerder te water is geraakt en toen na acht minuten onder geweest te zijn nog bijgebracht is kunnen .worden, heeft men ook thqns met kunst matige ademhaling en met zuurstofappa raten gedurende ongeveer anderhalf uur gepoogd de levensgeesten weer oo te wek ken. Ditmaal mocht het echter niet meer gelukken. SMOKKELAFFAIRE IN GLOEILAMPEN ONTDEKT. Door den crisis-opsporingsdienst te Roo sendaal is een zekere S. uit Roosendaal aangehouden. Hij bleek een aantal gloei lampen te vervoeren, welke van smokke larij afkomstig bleken te zijn Bij een uitvoerig onderzoek is de bedoelde dienst op het spoor gekomen van een uitgebrei- den smokkelhandel in gloeilampen. In verband hiermede is een inval gedaan in een pakhuis van een zekeren M. van L. te Roosendaal, waar o.a. de vloer en de zol dering werden opengebroken. Bij dit onderzoek kwamen tienduizenden gloei lampen voor den dag. Het onderzoek duurt voort. branden. Te Zaandam is in den nacht van Za terdag op Zondag een felle brand uitge- ken in de garage van den vrachtrijder H. Hoogmoed, aan den Zuiddijk. De van steen gebouwde garage ging geheel verloren. Een zelfde lot trof den daarin aanwezigen voer tuigen. n.l. acht auto's, een verhuiswagen, twee platte wagens en een motorfiets. De nog in de tanks aanwezige benzine deed de vlammen steeds feller oplaaien. In de garage was. mede van steen, een stal gebouwd, waarin zich een paard be vond. Zooals begrijpelijk, was bij het ont dekken van den brand het eerste werk het dier uit zijn gevaarlijke positie te bevrij den. De wijze, waarop het zich echter tegen deze reddingspogingen verzette, was oorzaak, dat daarvan moest worden afge zien, zoodat het dier. naar men meende, zoo goed als zeker zijn dood tegemoet ging In strijd met deze verwachting bleek echter, toen de brand gebluscht was, het paard nog springlevend te zijn, niettegen staande het dak boven zijn hoofd was in gestort en op de muren rustte. Om het dier te bevrijden moest het worden uitge zaagd en toen bleek de viervoeter zelfs ongedeerd te zijn. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. H. was voor zijn garage en voor zijn eigen wagens verzekerd, doch niet voor de voertuigen van' derden. Ver scheidene eigenaren hiervan waren niet verzekerd. Gisteravond omstreeks negen uur brak brand uit in het woonhuis van den graan handelaar H. J. A. Kusters, gelegen aan den Dijk te Heerewaarden. Het vuur greep snel om zich heen en toen de motorspuit der gemeente Heerewaarden water kon geven, stond het geheele gebouw reeds in lichter laaie. Ook het achter het woonhuis gelegen pakhuis, waarin zich een groote partij graan en een vrachtauto bevond, werd door de vlammen aangetast en ging geheel verloren. Bij het uitbreken van den brand was de eigenaar alleen thuis. De motorbrandspuit kon slechts uitbreiding van de vuurzee voorkomen, woon- en pakhuis brandden geheel uit. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade, welke aanzienlijk is. wordt door verzekering gedekt. BUITENLANDSCH GEMENGD. AVARSCHAUPALESTINA-VLIEGTUIG GEVONDEN. Alle zes inzittenden om het leven gekomen De pogingen om het vermiste vliegtuig van de lijn WarschauPalestina op te sporen, hebben eindelijk resultaat gehad. Een reddings-expeditie heeft het vlieg tuig'gevonden. dat totaal vernield bleek. De drie passagiers en do drie leden der bemanning zijn om het leven gekomen. STRIJD OP LEVEN EN DOOD MET EEN BEER. Veertien personen zwaar gewond. Een reusachtige grijze beer uit het Tau- rus-gebergte heeft bij Adana in Zuid- Anatolië veertien mannen zwaar gewond, voordat men er in slaagde hem met een dolk te dooden. De beer drong eerst een schapenhok binnen in het dorp Silhan, waar hij tal van schapen doodde. De eigenaar, die op het lawaai afkwam, haalde een geweer en loste een schot op den beer, die licht werd gewond. Het reusachtige dier. woedend geworden door de pijn, stormde op den man af, die de vlucht nam in de richting van een tentenkamp. De veertig bewoners van de tenten, die volkomen door den beer werden verrast, grepen elk wapen, dat hun voor de hand kwam. om zich tegen het monster te verdedigen. Na een verwoeden strijd slaagde een der mannen er in. den beer een dolk in het hart te steken. Veertien mannen moesten naar het zie kenhuis worden overgebracht, om de ern stige wonden, welke de beer hun had toe gebracht, te laten verbinden. Verlaging van de personeele belasting op motorrijtuigen. Op het verzoek van de K.N A.C. aan alle gemeentebesturen om tot verlaging van de personeele belasting op motorrijtuigen te willen overgaan, mocht zij van verschillende dier besturen gunstige beslissingen ont vangen. Zoo za.1 met ingang van 1 Januari 1938 het tarief dezer belasting worden verlaagd in Eist, Sittard, Bodegraven. Schaesberg, Eenrum, Stad Delden, Ridderkerk, Tegelen, Enschedé, Coe- vorden en Wieringen, terwijl in enkele andere gemeenten de opcenten zullen worden verlaagd. Het meest doeltreffende besluit nam op 26 October 1.1. de raad van de gemeente Nieuw-Lekkerland. die de in de wet op de personeele belasting genoemde tarieven eenvoudig halveerde. ACHT STUDENTEN VERDRONKEN. Tijdens een bezoek aan een waterkee- iing nabij Nagano (Japan) is een groep studenten door het aanstroomende water verrast. Acht hunner werden gedood, ver scheidene anderen gewond. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DE SLACHTOFFERS VAN DE _SPECHTRAMP TE AMSTERDAM AANGEKOMEN. Gistermorgen tegen elf uur is te Amster dam het s-s. „Simaloer" aangekomen, dat de stoffelijike resten aan boord had van de bij de ramp van de Specht omgekomen leden der bemanning. Stork. Ruben en Stodieck. Bij de aankomst waren aanwezig mr. Slotemaker. algemeen secretaris der KL.M en de K.LM.-piloot Kooper. namens'de ver eeniging van vliegtuigbestuurders. Op wensch van de familie zal de ter aardebestelling in alle stilte geschieden. De werkelijkheid mag niet uit het oog verloren worden. In de Zaterdagmiddag te Leeuwarden voortgezette algemeene vergadering van den Vrijzinnig Democratischen Bond werd. na het openingswoord van d^n voorzitter, prof. Kranenburg, en na afdoening van en kele huishoudelijke zaken de bespreking van het rapport der commissie over het middelbaar onderwijs aan de orde gesteld. Na eenige discussie werd besloten geen de finitieve beslissing te nemen, maar zich nog eens over het rapport te beraden. Het hoofdbestuur zeide vervolgens bereid Ic zijn onder de aandacht der kamerfrac ties te brengen een voorstel Assen, waarin verzocht wordt er bij de kamerfracties op aan te dringen, stappen bij de regeering te doen om de werkverruiming in de eerste plaats bij het staatsbedrijf der posterijen in ruime mate te doen geschieden. De rede van mr. Oud. Zaterdagavond heeft oud-minister mr. P. J. Oud een radiorede gehouden, waaraan wij het volgende ontleenen: Na een inleiding over het karakter van het vorige kabinet-Colijn, de positie der Vrijz. Democraten daarin en van den ver kiezingsuitslag besprak mr. Oud de gewij zigde positie van de V. D. nu geen hunner meer deel uitmaakt van het kabinet. Werkelijkheidsbesef moet ons ook in de toekomst blijven leiden. Zouden al onze wenschen vervuld worden, wij zouden het tekort op de begrooting aan merkelijk gaan vergrooten; wij zouden komen op het hellende vlak, dat voert naar het financieel bederf en finan cieel bederf leidt onherroepelijk tot. on dergang der democratie. Zeker, het gaat met de middelenop brengst niet slecht, maar het gaat op lange na niet zoo goed. dat de geweldige achter uitgang van de middelenopbrengst, waar van wij in de laatste jaren getuige hebben moeten zijn, er door wordt goedgemaakt. Het is mogelijk, dat als straks het nieuwe jaar komt. de opbrengsten gaan medeval- len. Het is mogelijk, maar spr. ziet geen enkelen grond om het te verwachten. En ais het eens werkelijk zoo komt, dan zal het straks mogelijk zijn dingen te doen. die nu niet kunnen gedaan worden. Men zal tot spr. zeggen; maar de mi litaire uitgaven dan? Spr. betoogde, dat er op het stuk der defensie iets moet gebeuren. De ellendige torjtand in de wereld dwingt er toe, maar het moet in het redelijke blijven. Als het gelukt die veiligheid zoo te organiseeren, dat zij een zoodanige preventieve werking heeft, dat de vrede blijft verzekerd, dan is dit het geld dubbel en dwars waard. Onze militaire toerusting, hoe hoog ook opgevoerd, kan ons die zekerheid echter nooit verschaffen. Daarom moeten wij het belang der landsverdediging zien in ver houding tot andere belangen. Hoe zwaar het ons viel, wij hebben in April 1936 ons militair program gewijzigd, omdat het niet anders kon, maar het is evenzeer onze plicht, ons te verzetten, wanneer men dingen vraagt, die naar onze meening de redelijke verhouding tussehen de verschillende belangen dreigen te ver sforen. Laat ons goed begrijpen: onmatige opdrijving der militaire uitgaven be dreigt de gezondheid der staatsfinan ciën. Maar onmatig opvoeren van an dere uitgaven heeft hetzelfde gevolg. Wij zullen tegen beide moeten waken. Vervolgens sprak de heer Oud over grond slag en bet-eekenis der democratie. Spr. wilde niet zeggen dat de staatkun dige democratie zooals wij die thans in Ne- oerland kennen, feilloos zou zijn. Verre van dien, maar die democratie is nog van zeer jongen datum. Heel veel gelegenheid om te loonen, wat zij kan. heeft de democratie in Nederland nog niet gehad; zij heeft bo vendien haar taak moeten verrichten in een allermoeilijksten tijd. De democratie Kwam te staan voor economische en finan- cieele problemen, zoo geweldig, als maar zelden in eenig tijdperk onzer geschiede nis zich hebben voorgedaan. Men moet er zich altijd weder rekenschap geven, dat wij leven in een tijdperk van overgang. Voor ons. vrijzinnig-democraten, staat ook op het terrein der economische en so ciale verhoudingen altijd weer het begin sel der synthese voorop. Natuurlijk zijn er belangentegenstellingen tussehen de ver schillende groepen, het ware struisvogel politiek het te ontkennen, doch voor een harmonische samenwerking zijn al die groepen met hun verschillende belangen noodig. Het kan geen dier groepen op den duur goed gaan. wanneer de andere lijden. Daarom was de steun aan de agrarische bedrijven niet slechts een daad van recht en billijkheid tegenover de landbouwende 'bevolking, doch een daad van wijs beleid tegenover het geheele volk. De V.-D. ver werpen ieder streven om ons volk, op welk terrein ook. te verdeelen. Zoo is het ook in de samenleving der vol ken. Deze zal alleen dan zich kunnen ont plooien in de richting eener werkelijke harmonie, wanneer ook hier het beginsel der eenheid in verscheidenheid wordt be seft. Na deze rede kwamen de afgevaardigden en leden met vele belangstellenden bijeen in hotel ..Spoorzicht" te Leeuwarden waar een gezellige avond werd gehouden. Op hartelijke wijze is afscheid genomen van den afgetreden voorzitter prof. mr. R. Kra nenburg. Na een wijdingssamenkomst, geleid door ds. J. Eikema van Schagen. werd de ver gadering gisteren voortgezet met de ver kiezingen voor leden van het hoofdbestuur. Bij enkele candidaatstelling werd mr. M. Slingenberg te Haarlem verkozen ver klaard als voorzitter van den bond. zulks wegens periodieke aftreding van prof. mr. R Kranenburg, die niet herkiesbaar was. Tot lid van het hoofdbestuur werd bij enkele candidaatstelling verkozen ver klaard in de vacature A. Sietsma. de heer D. A. Flentrop te Zaandam, terwijl de lieer A Bartels te den Haag. eveneens bij en kele candidaatstelling, herkozen werd ver klaard. Tenslotte werd in de vacature mej. mr A Goudsmit, die niet herkiesbaar was, gekozen mej. mr, F. A. Guent'nerte, Am sterdam. Hierna sprak prof. ir. W. Schermerhoin Le Delft over „De plaats van den landbouw ir. de volkshuishouding", waarna de heer Lbels sprak over het onderwerp .,Dc- be looning van den arbeid van hen, die in de agrarische productie werkzaam zijn. moet in een redelijke verhouding staan tot de belooning van anderen arbeid". BEGRAFENIS PROF. DR A. H M. J. VAN ROOY. Zaterdag heeft te Amsterdam de plech tige uitvaart plaats gehad van den dezer dagen in het St. Canisiusziekenhuis te Nijmegen overleden ree tor-magnificus der Amsterdamsche universiteit prof, dr. A. H. M. J. van Rooy. Om half elf was de plech tige H. Mis van Requiem in de R.K kerk aan de Obrechtstraat, opgedragen door mgr. dr. G. C. van Noort. deken van Am sterdam. met assistentie van kapelaan Zegers als diaken en kapelaan Koene als subdiaken, waarbij het koor de gebruike lijke Gregoriaansche gezangen zong. Aan de zij-altaren werden tegelijkertijd voor de zielerust van den overledene H. Missen opgedragen door prof. dr. B M Molken- boer, prof. dr. M. J H. Cobbenhagen, pastoor Nolet en mgr. van der Venne. De belangstelling was zeer groot: zoo merkten wij o.a. op den burgemeester van Amsterdam, dr. W de Vlugt, met de wet houders Boefcmian en Kropman, de rectores. magnifici van de rijksuniversiteit te Utrecht, de R.K. universiteit te Nijmegen en van de vrije Universiteit te Amsterdam, enz. Na de H. Mis van Requiem formeerde zich de stoet, met den doodenwagen en een auto beladen met bloemstukken voorop die omstreeks kwart voor twaalf op de be graafplaats Buitenveldert aan den Amster- damschen weg aankwam. In de kapel van het kerkhof verrichtte pastoor J. Th. Lager, wey de absoute en oo het kerkhof de Titui> gische beaardingsplechtigheid, waarbij een knapenkoor de gewijde gezangen zong. blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door Purol (geel en wit) beiden in doozen van 30 en 60 ct., tube45ct.Verkrijgb.bij Apoth. en Drogisten. 1991 (Ingez. Med.) HULDE AAN COMENIUS DOOR ESPERANTISTEN. Namens een bestaand eere-comité, onder bescherming van den gezant van Tsjecho- Slowakije te 's-Gravenge, dr. Ivan Krno, waren Zaterdagmiddag de Nederlandsche esperantisten uitgenoodigd tot een bezoek aan het Comenius Mausoleum en -museum (■e Naarden. Onder de talrijke esperantis ten. die aan deze uitnoodiging gehoor ga ven. bevonden zich vele Leidenaars. Een welkomstwoord werd gesproken door den burgemeester van Naarden. den heer Boddens Hosang. Hierna sprak prof. Julius Glück over: „J. A. Comenius in zijn betee- kenis voor de universeele taal". Nadat nog vele andere sprekers het woord hadden gevoerd, werd tot slot de Es- peranto-hymne gezongen. NEDERLANDSCH COLLEGE VAN ACCOUNTANTS. Zaterdag hield het Nederlandsch college van acountants in Den Haag zijn algemeene vergadering. Het. aftredende bestuurslid de heer G. C van Kuyk werd herkozen terwijl in de plaats van den bibliothecaris wegens diens vertrek naar Ned. Oost-Indië benoemd werd de heer E. Wolsheimer. Voorts werd besloten de examens vanwege het Nederlandsch college voor accountants in het voorjaar van 1938 te doen houden en deelneming aan deze examens wederom oo te stellen voor ieder die aan de eischen van ontwikkeling door het Nederlandsch college van accountants gesteld, voldoet. BOND VAN BELASTINGCONSULENTEN. In hotel American te Amsterdam hield de Bond van Belastingconsulenten Zater dag zijn algemeene najaarsvergadering, welke gepresideerd werd door mr. P. Don ker. Alvorens tot de behandeling der agen da over te gaan. herdacht mr. Donker den overleden voorzitter, wijlen den heer Kost. De begrooting voor het jaar 1938 werd goedgekeurd en het plan om vanwege de vereeniging een fiscaal-wetenschappelijk maandblad uit te geven vond volledige in stemming. Dit maandblad zal staan onder redactie van mr. A. W. Udo, oud-hoofdmge- specteur der directe belastingen. De aftredende bestuursleden, de heeren B. Meilink. Zwolle en J. den Hollander, Rotterdam (secretaris) werden herkozen, terwijl voorts besloten werd eerst in de voorjaarsvrgadering 1938 te voorzien in de vervulling van de vacature in het bestuur ontstaan door het plotseling overlijden van den voorzitter. Tot dien tijd zal het voor zitterschap door mr. P. Donker, Rotterdam worden waargenomen. VERSPREIDE BERICHTEN. Het hoofdbestuur van de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer heeft benoemd tot onder directeur binnenland de heer M. C. Wes terman. Aan G. J. F. Gobius du Sart is op zijn verzoek! met ingang van 1 Decem ber ontslag verleend als burgemeester der gemeente Ouddorp. Met ingang van 15 December is benoemd ot burgemeester Marum: D van Geel. De gewone audiëntie van den minister van Economische Zaken zal od Donderdag 2 December niet doorgaan.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9