purol: Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 23 November 1$]; Burgeroorlog DE VOOROUDERS ONZER KONINGIN EN PRINSES HOLLANDSCH ZWITSERSCHE ORANJE STAMBOOM REEPEN (5 ZEER FRAAIE B IJ PASSENDE VERRASSING Mooie, Gezonde Huid GEMENGD NIEUWS LAND- EN TUINBOUW eratische meerderheden (b.v. Amsterdam klompen worden verstrekt, zelfs geen schoenen op medisch advies? Waarom moet Leiden afwijken van de practijk, die het geven van schoenen fi nancieel niet toelaat? Spr. toont aan. dat Amsterdam zelfs bij Leiden iets ten achter staat. Om f.2200 zou spr. niet tegen schoenen zijn; het gaat, zooals gezegd, om andere dingen, in de eerste plaats het schoolver zuim. Mevr. BRAGGAAR repliceert. Zij stelt het belang van het kind boven alles. Van meer schoolverzuim merkt men toch ook niet. nu al zooveel schoenen worden ver strekt? De reparaties heeft spr. moeten loslaten, zij het noodgedwongen. Ook in Amsterdam is alweer een voor stel ingediend om schoenen te verstrek ken! En tegenover de Leidsche normen stelt spr. de Haagsohe, als veel gunstiger. Over het voorstel van mevr. Braggaar staken de stemmen 1717. Vóór de S.D.A.P. en de heeren v. Weizen, Manders en Key. De resteerende punten worden alle aan gehouden. EEN RECTIFICATIE. Wethouder VERWEY wil een fout her stellen. Het is hem nader gebleken, dat er inzake invoer-keurloonen een aparte regeling bestaat voor fabrieken, zoodat deze niet onder de regeling vallen, zooals hij 's middags had verklaard. RONDVRAAG. De heer VAN ECK vraagt spoed bij het brengen van de gunning van de aanbeste ding van het Stadhuis in den raad en spoed voor het praeadvies over het adres der omwonenden der Annakliniek. Wethouder WILBRINK zegt, dat B. en Wj» diligent zijn. De heer TOBÉ vraagt, waartoe de raads zittingen dienen als wij zoo bij den neus worden genomen als nu weer zij het zorïder opzet door wethouder Verwey. Eerst het gemengd zwemverbod, nu dit weer! De heer GOSLINGA informeert naar een onderwijskwestie, de heer v. d. REYDEN wijst op den toestand aan de Oostdwarsgracht, de heer COSTER van den hoek SteenstraatBinnenvestgracht, de heer MANDERS over het innen van geld op de parkeerterreinen. Daarna 11 3/4 uur sluiting. OP DE zijn 95 foto's (Historische en Officieele) van alle leden van het Huis van Oranje, vanaf 't jaar 1487 tot heden toe, afgedrukt. Verzamelt deze foto's en plakt ze op den bijbehoorenden stamboom (alom verknigbaar a 7 h ct.). Zendt ons den volgeplakten stamboom vóór 30 Juni 1938 toe en gij ontvangt een 1587 (Ingez. Med.) ONGELUK AAN BOORD VAN GRIEKSCH STOOMSCHIP. Gisteravond werd door het, voorgaats van den Nieuwen Waterweg liggende, Grieksche stoomschip „Marionga D. Ther- miotis" geneeskundige hulp gevraagd voor den 29-jarigen timmerman J. Russele, die bij het repareeren van een olieleiding brandwonden aan handen en gelaat had bekomen. Dr. Knip heeft zich, vergezeld van eenige leden van den eersten hulpdienst, met de sleepboot „Witte Zee" naar het schip be geven. Nadat geneeskundige hulp was verleend is het slachtoffer aan boord van de „Witte Zee" gebracht en naar een zieken huis te Rotterdam vervoerd. De toestand van den man is ernstig. Alle ruwheid en roodheid, pukkeltjes en ui'slog. worden weggenomen door Beide in doozen van 30-60,Tube 45 ct. Bij Apoih. en Drog. mmmmmammm mijnhardt awm 158S (Ingez. Med.) Gestolen ring ingeslikt. Diefstal te Den Haag opgehelderd. De diefstal van een platina ring met brillanten bezet, ter waarde van f. 1200. op 28 October j.l. gepleegd in de juweliers zaak van de firma Steltman aan het Noordeinde te Den Haag. heeft een wel zeer onverwachte ontknooping gekregen. De dievegge bleek namelijk te zijn een jonge, ongehuwde vrouw uit gegoede Haag- sche familie. Haar arrestatie is te danken aan de op lettendheid van een bediende van de ju welierszaak. Deze bevond zich namelijk Zaterdag j.l. in den vooravond in een der café's aan de Heerengracht. Plotseling werd zijn aandacht getrokken door een elegante jonge vrouw, in wie hij, tot zijn eigen verbazing, de dievegge van den pla tina ring meende te herkennen. Toen hij de vrouw nog iets beter opnam, vermin derde zijn twijfel nog meer, en die ver dween geheel, toen hij aan een der han den van de café-bezoekster den gestolen ring ontdekte. Zonder opzien te baren begaf de man zich naar de telefooncel in het café en belde de politie op. In zeer korten tijd verschenen er twee rechercheurs, die daarop de jonge vrouw op aanwijzing van den juweliersbediende aanhielden. Op het oogenblik van haar arrestatie had de vrouw den ring echter niet meer aan. Het bleek, dat zij kans had gezien den ring in te slikken. De rechercheurs bracht de jonge vrouw naar het hoofdbureau van politie over. Daar werd zij aan een verhoor onderwor pen. De politie kwam hierbij tot de voor haar min of meer ontstellende ontdekking, dat de aangehoudene iemand van goeden huize was. Over de beweegredenen van haar daad heeft de arrestante zich nog niet uitgelaten. Zij is in het hoofdbureau van politie opgesloten. Men zal zich van dezen diefstal herin neren, dat de bezoekster van de juweliers- zaak op een van de laatste dagen van Oc tober geruimen tijd in den winkel door bracht. Zij liet zich door den winkelbedien de allerlei waardevolle voorwerpen toonen, doch er bleek niets bij van haar gading. Toen zij na eenige uren vertrok, had zij niets gekocht. De winkeljuffrouw, die haar had geholpen, begon onmiddellijk het uit gestalde materieel op te ruimen. Daarbij was o.a. een tableau met zeven kostbare ringen. Een van die ringen viel bij het wegbergen op den grond. Toen de juffrouw het gevallen voorwerp weer op zijn plaats wilde brengen, zag zij, dat de ring niet paste. Zij ontdekte toen onmiddellijk, dat het een waardelooze ring was. en dat aeze in de plaats van den met brillanten bezetten platina ring was gelegd. De win keljuffrouw snelde den winkel uit, maar de ciiénte was toen in het straatgewoel niet meer te vinden. Men verkeerde uiteraard li' de meening, dat de geraffineerde dief stal door iemand van het „vak" was ge pleegd. De arrestatie van de jonge vrouw, nu Zaterdagavond j.l., is wel een heel on verwachte ontknooping. SCHEEPSBOTSING BIJ CADZAND. Het Noorsche stoomschip „Gudvang" en het Finsche stoomschip Emily" zijn gis teren ter hoogte van Cadzand bij het Belgische lichtschip „Wandelaar" in den mist met elkaar in aanvaring geweest. De „Gudvang" is met een zwaai beschadigden boeg te Zsebrugze binnengekomen. De ..Emily" kr-eeg boven water schade aan den achterspiegel. Doordat de roerkoning werd getroffen, was het schip niet meer te be sturen en was sleepbootassistentie noodig De Belgische sleepboot „Goliath" heeft het schip opgehaald en gisteravond omstreeks half acht op de reede van Vlissingen ge bracht. Het is waarschijnlijk dat het schip, dat in ballast van Bristol-kanaal naar Brussel voer, door een of twee andere sleepbooten, de „John P. Best" en misschien ook de „Baltic" naar de Belgische hoofd stad zal worden gesleept. De „Emily" is een ijzeren schip, dat in 1882 Is gebouwd. Het meet 1565 bruto reg ton en 928 netto reg. ton. Het behoort toe aan de reederii A. Anderson te Mariehamn De „Gudvang" is gebouwd in 1912. Het behoort toe aan de reederii H. Giercen te Oslo en meet 1469 bruto reg ton en 876 netto reg. ton. UITZICHT BELEMMERD DOOR ROOK VAN STOOMTRAM. Op den Maastrichtschen weg bii Roer mond heefj, gisteren een ernstig ongeluk plaats gehad Het 15-jarige meisje Valkenaard uit Roermond fietste in de richting Roermond op het rijwielpad. Uit tegenovergestelde richting naderde een auto bestuurd door J. H. uit Wassenaar. Doordat de rook van een naderende stoomtram neersloeg, had hij geen uitzicht zoodat hii remde. Door de gladheid van den weg en zijn groote vaart begon hii echter te slippen. Hij botste eerst tegen een steenen paal vervolgens tegen een boompje en kwam toen over het rij wielpad in het bouwland terecht. De be stuurder en inzittenden kwamen met den schrik vrij, doch het meisje dat door de auto gegrepen werd. werd met zware ver wondingen naar het St. Laurentlus zieken huis te Roermond vervoerd Haar 'oestand is zoodanig, dat zti is bediend VAN HOOIZOLDER GEVALLEN EN OVERLEDEN. De 83-jarige landbouwer J. L. te Ooster hout i Betuwe i die gistermiddag hooi van den zolder gir.g halen, stapte mis en viel van zes meter hoogte op den vloer. De man werd hoogst ernstig gewond. Hü is enkele uren na het ongeluk overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. NOODWEER EN OVERSTROOMINGEN IN' PORTUGAL. Bij het zware noodweer en de wolkbreu ken. die geheel Midden-Portugai geteisterd hebben, is vooral schade aangericht m de vruchtbare Taagvlakte. waar groote op pervlakten zijn overstroomd. Vele huizen rijn vernield. Een zestigjarig man is on der de puinen van een instortend huis be dolven. Overigens zijn geen menschenle- vens verloren gegaan. De scheepvaart heeft veel schade geleden. VIJF KINDEREN DOOR HET IJS GEZAKT EN VERDRONKEN. In een dorp in het district Karthaus (Pommcrellen) zijn vijf kinderen van acht tot vijftien jaar bij het spelen door het ijs gezakt en verdronken. Onder de slacht offers bevinden zich drie kinderen uit één gezin. BRAND IN EEN BIOSCOOP. Kort voor het einde van de voorstelling is brand uitgebroken in een bioscoop te Belbec bij Rouaan (Frankrijk). Onder de 250 toeschouwers brak een paniek uit en hoewel onmiddellijk de nooduitgangen ge opend werden liepen vijftien personen ern stige brandwonden op. DE RIJKE ARME. Na de arrestatie te Warschau van de be roepsbedelares en landloopster Sadarska, is de politic tot de ontdekking gekomen, dat deze „bedelares" spaarbankboekjes, baar geld en waardepapieren tot een totaal bedrag van rond een millioen zloty bene vens nog een groot buitengoed bezit. Haar dochter studeert momenteel aan de Sor- bonne te Parijs. De bedelares hield zich ook op groote schaal bezig met het uitleenen van geld, door J. P. BALJÉ. Toen Ramiro Gonzalez zijn oogen weer opsloeg, was het al donker. Hij steunde even pijnlijk, en het duurde zeker een volle minuut, voor hij bèsefte. wat er ge beurd was. Maar toen stond die hel, welke hij had meegemaakt, ook weer in volle felheid en duidelijkheid voor zijn geest: dat verwoede gevecht om het kleine stadje, waarbij de twee strijdende partijen elkaar geen duimbreed grond toegaven. Zij stre den daar. zonen en dochters van één land, als verbitterde vijanden, met den lust te vernielen en te vernietigen, te verwonden en te dooden, alles en allen, die zich ver zetten. Onophoudelijk hadden de schoten geknald en had het zware geschut ge dreund, en nog hoorde Ramiro Gonzalez het ronken van de vijandelijke vliegma chines in zijn ooren. Nooit had hij kunnen denken, dat hij door zoo'n panischen angst bevangen zou worden bij het hooren van een vliegmachine! Gek had hem die angst bijna gemaakt, telkens, wanneer zoo'n vlie gend oorlogsmonster boven het stadje cir kelde en zijn moordende bommen liet neer ploffen. Als een waanzinnige liet hij zich telkens op den grond vallen, zijn hoofd met de armen beschermend. Toen had hij plotseling een stekende pijn gevoeld en had hij zijn bewustzijn verloren. Nu was het avond, nacht misschien, en hij lag nog op dezelfde plaats. In zijn hoofd gonsde het pijnlijk. Voorzichtig pro beerde hij. of hij zich niet kon bewegen, maar er drukte iets op zijn beenen stukken steen, vermoedelijk zelfs een heele muur. waren op hem neergevallen. Met zijn rechterhand wist hij enkele brok ken te verwijderen, en tenslotte kon hij zich langzaam uit het puin loswerken. Langzaam bewoog hij zijn armendaar na zijn beenengelukkig, die had hij niet gebroken. Met moeite richtte hij zich op en hij betastte zijn lichaam. Hij voelde zich stijf en hier en daar was een pijnlijke plek, maar hij scheen er betrekkelijk goed van af gekomen te zijn. Alleen op zijn hoofd zat een buil, daar had hij een flinke schram opgeloopen, die zijn verdooving veroorzaakt had. Ramiro Gonzalez probeerde na te den ken. In de verte hoorde hij flauwtjes schieten, maar in het stadje leek alles uit gestorven te zijn. Het meest waarschijn lijke leek hem, dat geen van beide par tijen het stadje, waarom gevochten was. had durven bezetten, en dat hij zich nu dus in „Niemandsland" bevond. In ieder geval zou het voor hem zaak zijn, zich terug te trekken in de richting, waar hij zijn kameraden vermoedde. In het donker zocht hij naar zijn ge weer. Hij wist, dat hij het vlak naast zich had gelegd, onder het bereik van zijn hand, toen hij zich op den grond had ge gooid. Na eenig zoeken, vond hij het dan ook terug. Maar op hetzelfde moment, dat hij zich weer oprichtte, klonk in de nach telijke stilte de knal van een schot en hij hoorde, hoe de kogel tegen den afgebrok- kelden muur achter hem ketste Haastig zocht hij achter dat stuk muur een schuilplaats. Er waren dus nog ande ren in het stadje, en die anderen bleken vijanden te zijn. De nacht was donker, maar zoo nu en dan kwam even de maan van achter een wolk, en die oogenbiikken benutte hij, om scherp de omgeving af te turen. Eenmaal meende hij op een dertig meter afstand iets te zien bewegen maar hij schoot niet. In dezen wreedaardigen burgeroorlog had hij al geleerd zuinig om te gaan met zijn munitie en slechts te schieten, als hij zeker was van zijn doel. Zeker een half uur lag hij gebukt achter het muurtje, voor hij zijn eerste schot loste. Dat was, toen hij op dezelfde plaats opnieuw iets zag bewegen. Een kreet be wees hem, dat hij geraakt had. Toch durfde hij zich nog niet vertoonen. Misschien was zijn tegenstander slechts gewond, misschien waren er meerdere. En een truc, die vrijwel nooit faalde, beves tigde zijn theorie. Toen de maan weer even scheen, stak hij op den loop van zijn ge weer zijn hoed boven het muurtje, en prompt volgde het antwoord: de knal van een schot. Ramiro Gonzalez uitte nu op zijn beurt een kreet. Het was een krijgslist, want hij was niet gewond. Maar hij wilde zijn te genstander in den waan brengen, dat hij getroffen was. Mogelijk kwam deze dan te voorschijn, en kreeg Ramiro zijn kans. Minuten gingen voorbij, voor de maan weer een beetje licht in de verlaten straat goot. Scherp tuurde Ramiro Gonzalez in de richting van zijn vijand. Hij zag bewe ging, maar hij schoot niet. Ramiro was zoo langzamerhand een gewiekste rot ge worden in dezen burgeroorlog, hij had her haaldelijk zijn hachje moeten verdedigen, en hij kende vele kneepjes van het krijgs- vak. Zich stil houden was nu geboden, den ander uit zijn tent lokken. Het scheen te lukken! Voorzichtig trad een gestalte te voorschijn, een gestalte, die aarzelend kwam, gereed, om bij het minste gerucht weer weg te duiken. Maar Ramiro hield zich doodstil. Hij had zijn geweer in den aanslag, maar hij zou pas schieten, als de figuur van zijn tegen stander zich duidelijk tegen de huizen af- teekende. Hij had pech, dat de maan weer even verdween, en toen die terugkwam, was zijn vijand al vlakbij. Ramiro aarzelde geen oogenblik meer. Scherp klonk het geluid van het schot, hij zag den ander wankelen en neervallen en toen verdween de maan opnieuw. Met kloppend hart bleef Ramiro Gonza lez achter het brokkelige muurtje wegge doken. Het duurde lang ditmaal, voor hij weer iets kon zien. Lang uitgestrekt lag de gestalte in de overigens verlaten straat. Weer probeerde hij de truc van den hoed op den geweerloop, en toen er niets ge beurde, ook niet bij een herhaling, waagde hij het, het beschuttende muurtje te ver laten. Hij liep op de gestalte toe, die roerloos bleef liggen. Misschien kon hij ammunitie buitmaken, en in ieder geval kon hij even nazien, of de ander mogelijk dingen bij zich had, die voor hem van waarde kon den zijn. Zijn vijand lag met het gezicht naar be neden, en hij moest 't lichaam omdraaien. De burgeroorlog had hem verlaagdel he De burgeroorlog had hem verhard, hij had al zooveel afschuwelijks meegemaakt, dat hij hiervoor niet terugdeinsde. Maar toch beving hem een gevoel van afkeer, toen hij het lichaam aanpakte. Zijn handen beefden een weinig, toen hij het omdraaide. Onwillekeurig wierp hil even een blik op het gezicht en toen schreeuwde hij plotseling luid zijn afgrij zen uit De verslagene was zijn zuster Sanchita, die als vrouwelijke miliciano ln hun eigen rijen had gestreden (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden). Bestuursvergadering van den Ned. Tuindersbond, Talrijke wenschen besproken, 9935 (Ingez. Med.) SPAANSGH VRACHTSCHIP VERGAAN. Het agentschap Febus meldt dat het kleine Spaansche vrachtschip Cale el Cofauba met man n muis is vergaan na de haven Castellon te zijn uitgeloopen Castellon ligt op 45 mijlen ten noorden van Valencia Voor het schip in de diepte verdween, werd een ontploffing gehoord. De oorzaak van de raniD staat niet vast, maar de mogelijkheid bestaat, dat het schip op een mlin is geloopen. NIEUWE BANEN VOOR TUINBOUW- EXPORT? De bond Westland voert besprekingen met den Zuid-Afrikaanschen gezant. De noodtoestand, welke dit jaar in den Nederlandschen tuinbouw heerscht. heeft het noodzakelijk gemaakt, dat er nieuwe wegen voor den export komen. De bond Westland, waarbij twaalf veilin gen ziin aangesloten, heeft met den gezant der Zuidafrikaansche unie. dr. van Broek huizen. thans besprekingen gevoerd betref fende export van Nederlandsche tuinbouw producten naar Zuid-Afrika. De voorzitter van den bond, de heer J. Barendse, deelde na dit onderhoud mede, dat de gezant geen afwijzende houding in nam tegenover een eventueele productie- uitwisseling. In den tijd. dat Holland een overvloed van druiven en andere tuinbouwproducten heeft, die wegens den geringen export bij groot kwanta moeten doordraaien, heeft de Zuidafrikaansche unie er behoefte aan en omgekeerd. In de maanden October en November is er in Zuid-Afrika veel vraag naar de mus- caatdruif, welke in het Westland dan juist veel ter veiling wordt aangevoerd. Dr. van Broekhuizen wees er den voor zitter van den bond op. dat Zuid-Afrika over het algemeen weinig van de crisis had geleden. De prijzen welke men in zijn land besteedde voor fruit, waren echter betrek kelijk laag. De heer Barendse verklaarde, dat er nog tal van moeilijkheden waren te overwinnen, alvorens men tot deze uitwisseling van tuinbouwproducten zou kunnen overgaan. In de dezer dagen gehouden hoofd stuursvergadering van den Ned. Tuinder- bond werd het wegens stijging van lr ledental boven de 1500 nieuwbenoemd lid voor het district Zuid-Holland, de he: Jochem van den Hout, geïnstalleerd. Het hoofdbestuur besloot om te blijr samenwerken met de contact-comm ter behartiging van de bloembollenkï kersbelangen. en het gaf den vertege woordlgers, den heeren W. Vennik en Varekamp, de vereischte machtiging, Ten aanzien van de ontwerpen van voer- en tariefwet stelt het hoofdbes zich op het standpunt dat onder de alge omstandigheden, meer dan ooit, gewenschte goederenruil alleen berei is bij een beheerscht systeem van den- t.crnationalen handel. Ter werkelijke dediging van onze export (ruil)- beia heeft onze regeering de gevraagde m liging absoluut noodig. Het H. B. ver" zich nogmaals voor actieve handelspol tiek, die gericht is op zoo groot mogeïj productie en internationalen goedere (handel). Wat den algemeenen toestand in de tu bouwbedrijven aangaat, deze is slech aan ooit. Al is het mogelijk dat bij loopende onderhandelingen met Duits land veel gunstiger perspectieven on staan, zekerheid bestaat daaromtrent ui en waar de ervaring heeft geleerd dat o richtprijzen worden aangepast aan het schikbare bedrag (uitgetrokken is 10 hoen gulden l wil het H.B. nogmaals dringen op uitbetaling van behoorilj kostprijzen, en dus den begrootlngsp- slechts aanvaarden onder den ultdru lijken titel van „raming". Het H.B. verklaart zich tegen de r hoogde heffing voor aardappelen en pleit ook hiervoor een behoorlijk gsgar- deerden kostprijs, met aigeheele opnem' in de steunbepallngen van den tuinbou De voor dit jaar op meerdere plaat yeihoogde veilingomzetten, zijn, naar verschillende zijden wordt aangevoerd, zuivere basis voor berekening van den t' stand. De ingestelde of verhoogde mi mum-prijzen en het verplicht of vrijs! veiien door vele markttuinders, alsmede meerdere en betere fruitaanvoer, spe hierbij een belangrijke rol. Het bek maken van de bereikte gemiddelde veil prijzen wordt van groot belang geacht, de bespreking met verschillende Kamer den, die dezer dagen worden gehoud zal een en ander nader worden behand' Enkele leden zijn van meening dat, w* neer met de loopende onderhandelto met Duitschland, geen bevredigende res taten worden verkregen, het noodzak zal zijn dat ons veilingsysteem wordt b zien of verlengd tot een verkoopsyst dat het moeglijk maakt rekening te hou of aan te sluiten bij de in verschillende 1' den opgerichte inkoopsystemen. De gingen van de groenten en fruit-cen in dezen reeds betracht, worden onvold' de geacht. De doorgaande executie en totale ve ming onder de tuinders, roept om ing pen. ook al beseft men dat dit alleen g afdoende hulp kan bieden. Het H.B. me" dat de N.T.B. als medewerkende organ tie aan het onderzoek naar de vaste las in den tuinbouw, zich tot deze gezam' iijke actie diende te bepalen, doch 'oetre het in hooge mate dat deze actie krachtigen voortgang vindt. Het va lasten-vraagstuk is een onderdeel der e sis en het kan feitelijk niet los van dere factoren worden geregeld, doch het een feit dat bij de tegenwoordige prod tieprijzen én het geldende rentctype, rente in den tuinbouw, in schrille verhouding staat, en zonder meer ab" maal, onsociaal en oneconomisch mag den genoemd. Het H.B. wil gaarne den zamenlijken arbeid op dit terrein v" zetten, doch zal zoo noodig na de ben deling van de begrooting van het 1 bouw-crisisfonds, dit standpunt herzie Het H.B. acht het noodzakelijk dat in ingevolge art. 59 van de nieuwe pach op te richten pachtbureaux, de N-T.B. bevredigende wijze wordt vertegenwooro De beteekenis van de pacht voor alle bouwbedrijven, speciaal voor de meesL tensieve, maakt dit wel bijzonder ur5 Het H.B. heeft dienaangaande een a aan de regeering gezonden. LANDBOUWCRISISUITVOERWET 19" De kwaliteitscontrole. Aan een nota naar aanleiding van verslag der Tweede Kamer over het 1 ontwerp houdende nieuwe bcpaimgen pens het waarborgen van bepaalde ei schappen en hoedanigheden v®n,ïïu voerde voortbrengselen van het lan<«" tuinbouw-, veeteelt- en zuivel, (iandbouwuitvoerwet 1937) wordt ger.de ontleend De minister acht het van overneia- bevorderen van een kwaliteitsconno verscheidene landbouwexporiartikeie eisch des tijds. De ontwikkeling verkeer tusschen de groote interi» goederenmarkten wijst in een n waarbij de beteekenis van die con« meer op den voorgrond zal treden- J De Kamers zullen over de f"""° de nieuwe iandbouwuitvoerwet op conc gevallen evenzeer de gelegenheid vinden tot hoor en wederhoor van i antwoordelijken minister als hun ran deel gevallen is onder der werking 'andbouwultvoerwet 1929. £rS De van den minister gevraagde ,((i ring, dat hij bij het stellen van k eischen voor karwijzaad, maan mosterdzaad zal rekening houden bijzondere aspecten welke de uit die producten te zien geeft, wii W verieenen.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14