CHIEF WHIP «I IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad I/// Officieele Crisispublicatie Zaterdag 20 Mevember Dj' Ruim 500 K.M. per uur in een auto De populariteit van CHIEF WHIP stijgt nog dagelijks, omdat het de beste sigaret voor ieders gezondheid is IDEAAL-TAX De crisis van het internationalisme. Voordracht van prof. Salvador de Madariaga. Op uitnoodiging van de juridische facul teit der Leidsche Studenten en van de vereeniging ter bestudeering van inter nationale vraagstukken heeft prof. Salva dor de Madariaga gisteravond gesproken over de crisis van het internationalisme. Het. lag aanvankelijk in de bedoeling deze lezing te doen houden in het klein-audi- torium, maar de belangstelling was zoo overweldigend groot, dat verhuisd moest worden naar het groot-auditorium van het Leidsche academiegebouw dat geheel ge vuld was. Onder de aanwezigen waren om. mr. A. van de Sande Bakhuyzen, pre sident-curator der Leidsche Universiteit, mr. Beelaerts van Blokland, oud-minister va® buitenlandsche zaken, prof. dr. J. A. J. Barge, rector-magnificus der Leidsche Universiteit, jhr. prof. mr. W. A. J. M. van Eysinga. raadsheer in het Hof van Inter nationale Justitie, tal van .hoogleeraren, het collegium van het L.S.C. en vertegen woordigers van andere studenten-vereeni- gingen en vele anderen. Na een inleidend woord van den praeses van de juridische faculteit der Leidsche Studenten ving de heer Madariaga zijn in de Fransche taal uitgesproken voordracht aan met er op te wijzen, dat dit niet de eerste maal was. dat hij in dit universiteits gebouw het woord heeft gevoerd. Sedert dien is er echter wel heel wat veranderd In de werld. Spr. betitelde ziohzelf als een pessi-optimist, hoewel de basis van zijn optimisme ergens anders ligt dan in het geen hij in en buiten den Volkenbond ge durende vele jaren heeft opgedaan. De tijd is in politiek opzicht slecht te noemen. Wij zijn thans zeventien jaar na het tijdstip dat men dacht een redelijk systeem voor het internationale leven gevonden te heb ben. Er zijn er op het oogenblik, die be weren dat de Volkenbond niets heeft be reikt, en anderen, die van meening zijn. dat er in de toekomst uit den Volkenbond iets goeds geboren zal worden. Maar. aldus spr., mag men uit het feit. dat de Vol kenbond fouten heeft gemaakt .concludee- ren, dat hij nooit iets zal bereiken? Ten slotte is een Volkenbond een soort regee- ring en maakt een regeering geen fouten? Elke regeering vergist rich van tijd tot tijd; zco heeft ook de Volkenbond zich meermalen vergist en hij zal zich nog wel vaker vergissen. Op deze wijze moet hij, zichzelf steeds verbeterend, opgroeien. Tegen den Volkenbond worden in hoofd zaak de twee volgende grieven geuit als oorzaken van zijn mislukkingen, n.l.: Ie de afzijdigheid van de Vereenigde Staten van Amerika, en 2e. het ontbreken van een sterke eigen Volkenbondsweermacht. Beide argumenten noemde spr. onjuist. Ook zonder medewerking der Vereenigde Staten ware veel meer tot stand te bren gen geweest dan tot heden is geschied, maar men gebruikte deze afwezigheid vaak maar al te gaarne om eigen tekort komingen te camoufleeren. Beschikt de Volkenbond niet over de vijfenvijftig legers.vloten en luchtmachten zijner aangesloten leden? Niet deze legers enz. mankeeren. maar de kracht om deze legers tot een eenheid te brengen. Het ontbreekt den Volkenbond dus niet aan materieele, maar aan moreele kracht. Ge mist wordt een enkel stel hersens en één hart, die het geheel in de goede richting zullen leiden. Nu zijn deze vijftig legers nog afhanke lijk van de gevarieerde politieke inzichten van evenveel landen. Zoo praedomineeren bij de leden van den Volkenbond de materieele krachten, in verband waarmede zij hun bewapening steeds hooger opvoeren, fietgeen niet noo- dig is, omdat alleen de moreele kracht ten slotte de eenig doorslaande factor is. Er bestaat in de samenleving tenslotte geen force materielle, er is slechts een force morale; de force materielle is slechts een manifestatie van de force morale. Op het ocgenblik is de Volkenbond niet in staat tot het nemen van besluiten, noch in positieven, noch in negatieven zin. Wat is hiervan de oorzaak? Zooals de sleutel van de negentiende eeuw de vrijheid was, zoo is de melodie van deze eeuw de soli- dariteitsgedachte. We onderscheiden hier bij de subjectieve en de objectieve solida riteit. In de objectieve solidariteit gaat de enkeling geheel mee en op als een serie object in den stroom. Er is bij de menschen een objectieve solidariteit van gemoeds bewegingen en denkwijzen, ontstaan als gevolg van het snelle, niet bij te houden tempo der gebeurtenissen van onzen tijd. Deze solidariteit is er, zelfs bij elkaar fel hatende groepen; bij deze is immers de solidariteit gericht op hetzelfde doel, het elkander haten. Maar het tegenwoordige geslacht is zich van deze objectieve soldariteit nog met be wust; het is in dit opzicht ten achter bij den snellen vooruitgang der teihniek etc., die alle grenzen tusschen de verschillende landen over de geheele wereld heeft doen wegvallen. De Volkenbond werd geschapen door menschen, die verder waren met de sc - a - riteitsgedachte dan de meesten der tijd- genooten; zij waren daarmede ,.vóór bij de genieën en ten achter bij de zaken". Spr. behandelde in dit verband het sanc tie-artikel en karakteriseerde dat als een vooruitloopen op de gevoelens, doch een achterblijven bij de werkelijkheid. De sancties passen niet meer in een tijd. dat men de wereld als een onverbrekelijk ge heel moet zien. Zij pasten misschien wel in een achter ons liggend international me maar niet meer in de wereldeenheid van het heden. Zooals de zuigeling nog niet weet dat hij een eenheid is, zoo weet. ock de wereld thans nog niet haar eenheid. Het is onmogelijk om tegen de natuur in te gaan en de tijd zal komen, dat alge meen zal worden ingezien, dat aan een samenwerking tusschen allen in de wereld niet valt te ontkomen. Men te'-oeft daar om niet te wanhopen omdat in de toe komst meer en meer zal worden Ingezien, dat er slechts één oplossing is, namelijk om te komen tot de organisatie van de federatieve republiek der naties. Prof. mr. Telders sprak een slotwoord. Cap. Eyston verbetert snelheidsrecord. Eindelijk is cap. G. E. Eyston, de oefaamde Engelsche coureur, er met zijn speciaal gebouwden racewagen, „Thunderbolt" in geslaagd het absolute snelheidsrecord op zijn naam te bren gen. Op de Bonneville Salt Beds (Ver. St.) heeft cap. Eyston gisteren over den kilometer met vliegenden start met een gemiddelde snelheid van 502.436 K.M. gereden, terwijl hij den mijl met een gemiddelde uursnelheid van 501,181 K.M. aflegde. Het oude absolute snel heidsrecord stond op naam van zyn landgenoot Sir Malcolm Campbell met een snelheid van 484.621 K.M., geves- t;gd op 3 September 1935 te Daytona. Niet allen heeft cap. Eyston het meest begeerde record in de automo bielwereld op zijn naam gebracht, hij verbeterde tevens twee wereldrecords, die over den kilometer en den mijl met vliegenden start; terwijl hij, als vierde en misschien wel voornaamste feit, de 500 KJVI. grens passeerde, zoodat hij dus de eerste coureur is, wien een der gelijke prestatie is gelukt. Op de ritten in Zuidelijke richting behaalde de Engelschman bij den kilo meter een gemiddelde uursnelheid van 513.557 KM. en bij den mijl 511.335 KM. In Noordelijke richting bereikte hij een gemiddelde snelheid van 491.798 K.M. per uur. INTERESSANTE TENTOONSTELLING IN „ENDEGEEST". De arbeidstherapie heeft een gezegenden invloed op den patiënt, die door geestelijke stoornissen niet in staat is een plaats in de maatschappij in te nemen en leert ons zien, hoe deze menschen onder deskundig toezicht nog heel wat weten te presteeren. De jaarlijksche tentoonstellingen in de Centrale ontspanningszaal van Endegeest leert ons telkens weer opnieuw de resulta ten, die langs dezen weg bereikt kunnen worden. Doch wat meer zegt: deze men schen worden op aangename wijze bezig gehouden, wat hun lot zeer verzacht. Wie zou niet gaarne van zijn belangstelling doen blijken door de as. tentoonstelling te gaan bezichtigen en iets te koopen om dit werk te doen voortgaan. En zegenrijk werk, dat aller steun verdient wordt hier ver richt en daarom is een bezoek in de eerst komende dagen van de volgende week aan de tentoonstelling in „Endegeest" zeer aan te bevelen. 1437 Ongcz. M,d| ging, uit hij opnieuw woordelijk, zij het toevallig, in het Zittingsverslag der Ko ninklijke Academie van Wetenschappen van 27 Juni 1908. Twee weken later, op 11 Juli 1908, overwint Kamerlingh Onnes het he lium. Aan het eind van zijn verslag der glorieuze proef herhaalt deze bovenge noemde woorden, als een eenvoudige hulde aan den anderen grootmeester. De hoogleeraar besloot met te zeggen, dat de herinnering aan het bezoek van Van der Waals aan het Natuurkundig La boratorium in 1911, ter bezichtiging van het vloeibare helium, door een foto van mr. A. H. Kamerlingh Onnes, zal blijven leven; aan deze foto, waarop Van der Waals en Kamerlingh Onnes bij het he- liumtoestel afgebeeld zijn, mag men een symbolische beteekenis toekennen. 1425 Th. J. VAN DER HEIJDEN Koninginnegracht 10, Den Haag, Telef. 115085 - Hooge Rijndijk 105. Leiden, Telef. 3405. Besprekingen te Leiden 's avonds (Ingez. Med.) DE LEIDSCHE KOOP- EN GESCHENKEN- WEEK. In het pand Frinsessekade no. 4 zijn op smaakvolle wijze de vele geschenken geëta leerd. die van 8 December a.s. af tegen inlevering der bons zullen worden uitge reikt. Vele deelnemende zaken hebben de Organisatie-Commissie op aangename wijze verrast door het aanbieden van waarde volle en practische cadeaux, die bij de uit te reiken geschenken zijn gevoegd en ook in de bovengenoemde étaleges zijn ten toongesteld. Werd gisteravond een muzikale wande ling gemaakt door het muziekgezelschap ,.P. C. en L.", Maandagavond as, zal zulks van 79 uur geschieden door het Harmo nie Gezelschap „De Post". De stoet wordt opgesteld. Boommarkt en zal de volgende route volgen: Boommarkt, Kort Rapenburg, Prlnsessekade. Steenstraat. Boerhavestraat, Morschstraat, Haarlemerstraat. Pelikaan straat, Hooigracht, Nieuwe Rijn. Kraaier- brug, Kraaierstraat. Hoogewoerd, Bree- straat, Kort Rapenburg, Apothekersdijk, Kippebrug, Aalmarkt, Vischmarkt, Koren beurs, Nieuwe Rijn, Watersteeg, Hooge woerd, Breestraat, Vrouwensteeg, Boom- markt, alwaar de stoet wordt ontbonden. d) aan het bedrijfsleven ten spoedigste passenden en reëelen invloed te geven op de uitvoering der landbouwcrisismaatregelen, door aan de respectievelijke branches van landbouw, handel en nijverheid, gelegenheid te geven bedrijfsorganen te stichten, die van de landbouwcrisisinstanties inlichtingen kunnen vorderen en daardoor in- staat wor den gesteld om niet alleen een goede con trole op de landbouwcrislsmaatregelen te scheppen, maar ook aan Uwe Excellentie goede adviezen te geven ten aanzien van de in de Troonrede aangekondigde opheffing van daarvoor in aanmerking komende cri sismaatregelen en ten aanzien van de ver eenvoudigingen en verbeteringen welke ten deze kunnen worden aangebracht; e) te willen bevorderen, dat aan de land bouwcrisisinstanties bij de wet wordt voor geschreven, aan de door de Regeering er kende Bedrijfsorganen alle gevraagde in lichtingen te verstrekken, voorzoover deze uit hoofde van algemeen landsbelang ver strekt kunnen worden, ten aanzien waarvan bij verschil van meening het eindoordeel bij de regeering zou moeten blijven berusten. FABRIEK „CORRECTUM"" RAPENBURG 26 L£l D£N TEL. 22 57 2954 .Ingez. Med.) Herdenking professor J. D. van der Waals Sr. Door prof. dr. W. H. Keesom. Dr. W. v. Tuyn schrijft ons: Den 23sten Nov. a.s. is het honderd jaar geleden, dat prof. dr. Johannes Diderik van der Waals, hoogleeraar te Amsterdam van 1877 tot 1908, hier ter stede geboren werd. Ter herdenking van dit feit heeft professer dr. W. H. Keesom zijn college van hedenmorgen gewijd aan het geven van een over zicht van het wetenschappelijke werk van zijn leermeester in de natuurkun de tijdens zijn Amsterdamschen tijd. Allereerst gaf spreker een samenvatting" van het beroemde, later zelfs in het Duitsch, Engelsch en Fransch vertaalde proefschrift „Over de continuïteit van den gas- en vloeistoftoestand.", waarop Van dei- Waals 14 Juni 1873 te Leiden promoveer de en waarin hij de alom bekende toe standsvergelijking van Van der Waals af leidde. Vervolgens werden behandeld de beide andere onderwerpen, waardoor Van der Waals beroemd is geworden, namelijk de wet der overeenstemmende toestanden (18801 en de theorie der binaire mengsels (1889) de laatste theorie is van groote waarde geweest voor professor J. P. Kue- nen bij zijn Leidsche onderzoekingen over de retrograde condensatie. Groote beteekenis moet aan het werk van Van der Waals worden toegekend voor het ontstaan en de ontwikkeling van het Leidsche cryogeen laborato rium; het inzicht in de continuïteit van gas_ en vloeistoftoestand en de wet der overeenstemmende toestanden toch wezen Kamerlingh Onnes de rich ting voor deze ontwikkeling. Meerma len vermeldt Kamerlingh Onnes in zijn mededeelingcn, dat het verlangen naar een toetsing der theoretische beschou wingen van Van der Waals hem ge voerd had tot de stichting van een laboratorium, waarin bij lage tempe raturen kon worden gewerkt. In later jaren is omgekeerd de wet der c /ereenstemmende toestanden een gids 'geweest; bij de pogingen cm waters!en helium vloeibaar te me!" Men mag aan nemen. dat Van der Waals altijd over tuigd geweest is van de mogelijkheid hier van; de gedachte, „stof zal wel altijd aan trekking moeten vertoonen", waarvan Van der Waals reeds in zijn proefschrift uit- Uitvoering van Landbouw crisismaatregelen. Adres van de Kamer van Koophandel De K. v. K. heeft een adres gericht tot den minister van Economische Zaken, waar aan het volgende is ontleend: De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland veroorlooft zich Uwe Excel lentie met verschuldigden eerbied mede te deelen, dat zij ernstig vreest, dat het stre ven om de uitvoering van de landbouwcri sismaatregelen door z.g. „bedrijfsgenooten" te doen geschieden, er toe zal leiden, dat de behartiging van de belangen van handel en nijverheid zal worden opgedragen aan be drijfsorganen. die in meerderheid zullen zijn samengesteld uit personen, die belangen hebben, tegengesteld aan die van den par ticulieren handel en nijverheid. Een dergelijke regeling door „bedrijfsge nooten" zal voorts allicht medebrengen, dat het bedrijfsleven, noch de consumenten, zul len kunnen weten tot wie zij zich met hun klachten moeten wenden, daar alsdan de verantwoordelijkheid voor bepaalde maat regelen niet zal kunnen worden vastgesteld. Bij de vele onderling tegenstrijdige belan gen van producenten, handelaars, fabrikan ten en consumenten, zal uiteraard de over heid in vele gevallen direct of indirect zich zeer grooten invloed op de beslissingen dier bedrijfsorganen moeten voorbehouden. De medezeggenschap, welke ten deze wordt na gestreefd, zal dan ook voor een deel steeds een schijnmedezeggenschap worden. Naar de meening der Kamer moet het funest worden geacht, als van overheids wege de behartiging van de levensbelangen van de eene groep belanghebbenden wordt opgedragen aan een andere groep belang hebbenden met geheel tegengestelde belan gen, daar langs dezen weg zeker geen „recht" te verkrijgen zal zijn. Op grond van het bovenstaande, veroor looft de Kamer zich Uwe Excellentie daar om in overweging te geven, om: a) daar waar tegengestelde belangen be staan tusschen de daarbij betrokken be langhebbenden, de verantwoordelijkheid over de landbouwcrisismaatregelen te la ten waar deze thans berust, n.l. bij de re geering; b) daar waar het betreft regelingen al leen de eigen branche betreffende, het be drijfsleven in de gelegenheid te stellen even tueel zelf eigen zaken te regelen, zoodat ook handel en nijverheid in hun eigen branche weer als de rechtmatige belangh?bbpnd"n erkend zullen worden: c) aan handel en nijverheid een goede vertegenwoordiging te geven in de bestaan de landbouwcrisisorganen, voor zoover deze belangen van handel en nijverheid beharti- sen; TREINVERTRAGING. Toen gisteravond de electrische trein 1117, die om 17.53 naar Den Haag vertrekt op het station alhier binnenkwam, bleek dat tusschen Haarlem en Lelden de assen van een tweede-klas-rijtuig waren warm geloo- pen. Nadat de reizigers in een ander rijtuig waren overgestapt, werd het rijtuig uit den trein gezet. Door een en ander vertrok de trein met 20 minuten vertraging, terwijl hierdoor ook de daarop volgende treinen vertraagd werden. BEVESTIGING EN INTREDE Ds. KROON. In een nieuwe kringvergadering der Geref. Kerken in Hersteld Verband werden cie besprekingen over het op ds. K. H. Kroan uitgebrachte beroep voortgezet en werd het tenslotte met op één na alge- meene stemmen geaporobeerd. De bevestiging vindt plaats op Zondag 28 November e.k. te Noordwijk-aan-Zee in een dienst, geleid door ds. P. v. d. Vloed van Zandvoort en aanvangende te 3 uur namiddag. De intrede hier ter stede vindt des avonds om 6 uur plaats. VFRHUURDER.SBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. E De Najaarsvergadering. In het hotel den Burcht heeft de Ver- huurdersbond voor Leiden en Omstreken een goed bezochte ledenvergadering ge houden. In zijn openingswoord riep de Voorzitter, de heer J. Zitman den aanwe zigen dames en heeren het welkom toe. inzonderlijk den heer S. J. Mook, voor zitter van den Nederlandsche Bond van Hujs- en Grondeigenaren en Bouwonder nemers. Nadat de notulen van de leden vergadering, gehouden 22 Maart j.l. onver anderd waren goedgekeurd, deelde de Voorzitter mede, dat het bestuur een Adres heeft gezonden aan den Raad van Oegstgeest, inhoudende bezwaren tegen de invoering van een straatbeiasting in deze gemeente. Hij deelde mede, dat een deputatie uit het bestuur een onderhoud heeft gehad met den directeur van de Leidsche Duin water MIJ,, waar de verlangens en de be zwaren van den Bond uitvoerig werden besproken Hierna gaf de Voorzitter het woord aan den heer Mook om een en ander mede te deelen over het werk van de lan delijke organisatie. In een aangename, zakelijke causerie heeft de spreker de toehoorders een blik doen werpen in het omvangrijk werk, dat nationaal voor de belangen van de huiseigenaren ge schiedt. Het bondswerk komt niet altijd naar bui ten tot uiting, zeide hij, omdat veel bin nenskamers moet geschieden, door be sprekingen met Rijks- en Gemeente auto riteiten en hooge functionarissen aan de deoartementsbureaux. Achtereenvolgens liet spreker de be langrijkste vraagstukken, die de laatste jaren de aandacht en de werkkracht van het bondsbestuur hebben gevraagd de re vue passeeren. Hij wees op den grooten invloed, welke uitgaat van de Contact Com missie, die onder voorzitterschap van prof. Diepenhorst regelmatig bijeenkomt ter be spreking van- de algemeene belangen van het onroerend goed en welke commissie ge vormd wordt door vertegenwoordigers van de Vereeniging Van Directeuren van Hy potheekbanken, de Broederschap der No tarissen in Nederland, de Vereeniging tot bevordering van het Levensverzekerings wezen, den Nederlandschen Spaar,bank- bond, den Nederl. Bond van Bouwonderne mers en den Neder], Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers. Hij releveerde hoe. toen huurbelalings- stakingen in den lande de rechten van de huiseigenaren aantastten en de eigendom men aan vernieling blootstelden, de Bond in zeer korten tijd een Weerstandsfonds heeft opgericht, dat de stakingen krachtig en met succes heeft weten te bestrijden en belangrijke bedragen heeft beschikbaar ge steld voor de aangesloten contribuanten, die groote schade aan hun eigendommen had den geleden. Gekomen bij de moeilijkhe den. welke verschillende bu'se'genaren on dervind r door w.ep"'--7 van hun hypo theken of bil verlangd" extra afl(is '"ger. hierop, vertelde hij van het gunstig werx van de Bemiddelingscommissies, waardoor vele executies waren voorkomen en menig een voor totalen ondergang is bewaard ge bleven. Aan het slot van zijn rede, deelde DENATURATIEVERGOEDING ERffip, EN VELDBOONEN OOGST 1935. De Nederlandsche Akkerbouwcentn) maakt bekend, dat de denaturatieverge ding voor erwten van oogst 1937, welke gedenatureerd in het tijdvak van 15 i vember 1937 tot en met 20 November 1) f, 0.95 per 100 KG. zal bedragen voor groe erwten, door handelaren gedenaturee en voldoende aan. het standaardmoia van kwaliteitsklasse C, en f. 0.45 per li KG. voor voedererwten, door telers gak natureerd. De steunvergoeding voor veldboone welke aan de daartoe gestelde eischen m doen en door telers of handelaren zijn 51 denatureerd in genoemd tijdvak, zal 11, perper 100 KG. bedragen. 14 hij nog mede, dat in de juist op dien ii gehouden vergadering van het algem dagelijksch bestuur is besloten, om las wegen van overleg met autoriteiten trachten gedaan te krijgen, dat van onui lige steuntrekkers, de door hen verscta digde huurgelden van hun steunbedt door Maatschappelijk Hulpbetoon via plaatselijke vereenigingen van huiseigen ren aan de belanghebbenden kunnen woi den uitbetaald. Nadat de spreker nog enkele uit de re gadcring voortgekomen vragen uitvoei had beantwoord, bracht de voorzitter de heer Mook den hartelijken dank vandea wezlgen over voor zijn heldere en duid! iijke uiteenzettingen. Bij de behandeling van de coneept-bi grooting voor 1938, welke ongewijzigd va goedgekeurd, werden de besprekingen Oil dc financieeie voorstellen, welke door dl leden in de voorjaarsvergadering werd! ingediend en waarvan de bespreking t« wegens het late uur moesten worden derbroken, voortgezet. Deze voorstelle werden echter door de vergadering nil overgenomen. Tot leden van de kascon missie voor 1938 werden benoemd de lie ren C. van Brero, H. van Leeuwen en P, Ouwenhand Fz., die deze benoeming aai vaardden. Hierna werd de geanimeer vergadering door den voorzitter gesloten. PER 6 PERSOONS AUTO naar DEN HAAG1.1 ROTTERDAM f.5, AMSTERDAM f.S, TELEF. 1469 (Ingez. Med) TEEKENING PAUS PIUS XI. Onze stadgenoot de heer H. Lambc, H.Pzn. heeft thans een teekening (caraa dash conté) gemaakt van Paus Pius T Ook nu is weer een frappante gelijken verkregen. Weldra zal deze teekening den handel worden gebracht. VOORSTELLEN AAN DEN RAAD. De heer Schüller stelt voor: lo. De voorgestelde verordening, dende wijziging van de verordening op h Bouwen en Sioopen „nietaan te nemi 2o. Te besluiten dat B. en W. verordf ningen van bijzondere achtergevelrooillji* ontwerpen, en aan den Raad ter rJng voorleggen. De heeren Van der Voort en SchüllJ stellen volgende motie voor: De Raad spreekt de wenschelijkheid l dat een regeling wordt ontworpen voord herplaatsing van wachtgelders. De heeren Van der Voort en SchüL hebben volgend amendement ingediend 0 art. 91bis, 2de lid, laatste alinea, van - verordening tot wijziging van de verorft ning houdende regeling van den recMH toestand van de Ambtenaren en WerB' den in dienst der gemeente Leiden, - woorden achter „vastgesteld" te h'® vervallen, en daarvoor het volgende op" nemen; Over dit plan wordt de Algemeene m tenaren en Werklieden-Commissie F| hoord. Daarna wordt het aan den betmj ken Ambtenaar c.q. Werkman medegedee ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het candidaats-exa®dj Indisch recht de heer A, H. de Wilde (D® Haag). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL Nieuwe inschrijving: „Zuid". KorevsjdJ straat 3, Leiden, tabak- en sigarennai» E'genaar: W. J. van Eek, Woerden. Opheffing: Jac. Pet. Janvossenslee? Leiden, runder. en varkensslageril' vleeschwaxen. Wijzigingen: Het Wonder van Alpj1®";' ,1 lianastr. 29, Alphen a/d. Rijn. vert L.l reparatie van rijwielen, hulpmotoren, den, electr. artikelen, enz. BtivoepM* geoefend bedrijf: atelier voor de »®n ..L di"iig van lampekappen en ,,-er hill aviiekelen. alsmede een Inrichting v®p| vervaardigen van metalen verlicn1 r artikelen; tevens engroshandel. t..j. I P. J. Broekhof, Havendwarsstr. ,"7^1 wij kerhout. groentenhandel. ®tr I(ji, I eigenaar P. J. Broekhof, dd. 12 Nor' 1 2-1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2