mee. Ik hoor nog wel eens, of het vlot, en naar je zin wordt. Jack en Suze de Geus Even vertellen, dat ik jullie postpapier erg mooi vind. En wat schrijft Jack toch altijd keurig. Nico Smit - Hoe is het met je? Weer be terende, of beter, hoop ik? Ja, als je ziek bent, is de kinderkrant dubbel welkom. Dank voor je raadsel en anekdote. Be terschap voor jou, en groeten aan je Zusjes. Tini Seriier Je Grootmoeder was zeker wel trotsch op haar kleindoohter, die zoo'n mooien wensch voor haar opzei? Natuur lijk mag je met Jannie samen doen, als je het te moeilijk vindt. Arie Samsom - Prettig, dat je zooveel leuke bezigheden weet voor deze maanden, nu je meer op huis aangewezen bent. Van verveling heb jij gelukkig geen last. Je ver zint zeker allerlei mooie figuren?' Hester Slootweg - Het is wel achterna, maar toch nog hartelijk gelukgewenscht met je verjaardag. Cobi Erades - Ik ben je Tante hoor. „Rookwolken" was ook goed. Prettig, dat je mee doet. Hoe oud ben je? Doe Je het met je vriendin samen? Rietje Brandt Natuurlijk ook welkom, en je ziet, je naam prijkt er al tusschen. Je had 3 raadsels goed, dus net genoeg. Als je 11 jaar wordt, behoor je bij de grooteren; dan moet je er dus 4 hebben. Jaap Kruit - Jij houdt van gaatjesver siering! Dat was natuurlijk een feestdag bij Grootvader. Je raadsel is zoo niet goed; je kunt hier niet i voor y gebruiken. Pro beer het wat te veranderen. Jo Outshoorn - Alle 3 raadsels van je heb ik al van anderen.Dus dat tref je niét en wèl. Puzzel zelf maar uit, waarom niet, waarom wèl. Maar Ik krijg nog wel andere van je, en die hoop ik dan te kunnen gebruiken. Jan de Graaff Weer welkom bij ons; ik hoop, dat je weer met pleizier mee zult doen. Wat het wegbrengen van den brief betreft, heb jij het nu makkelijk. Jopie Schipper - Het brengt toch ook weer gezelligheid mee, als je nu meer in huis moet zijn. Ja, hier kregen we ook ongezouten buitjes. Marietje Verboom Ja, je hebt gelijk, dat plaatje „van een stout engeltje" was bijzonder geschikt voor nateekenen. Trou wens. als je van teekenen houdt, vind Je wel vaker iets in het krantje. En hoe zal je rapport er uitzien, denk je? Bennie de Bruin - Je bent één dag na St.-Nicolaas jarig, is het niet? Dat is haast te veel tegelijk. Wat je vraagt, is niet mis. Daar zullen je Ouders en St. Nic. nog wel eens heel ernstig over moeten denken. Piet Kruysdijk Ik geloof, dat ik jou ook ken. Ga je niet vaak bij je Vader achterop de fiets naar school? Nu hoor ik weer van jou, of dit uitkomt. Prettig, dat Je nichtje er was. Cornelis Arbouw - Dat was gezellig, dat je weer eens een briefje bij je raadsels schreef. Wat knap, dat je al schaakt. Maar ik geloof niet, dat ik tegen jouw broer een partij zou durven spelen! De oude poes is nu zeker jaloersch op de jonge. Dank voor je anekdoten. Jannie en Wouter van Kampenhout - Dat is een gewichtige rol, die jij Je mis schien toebedeeld krijgt. Jannie. Ik hoor graag nog eens, of het doorgaat en of jij je woordje dan ai kunt doen! Coot je Mandersloot - Natuurlijk ook hartelijk welkom; daaraan zul je niet ge twijfeld hebben. Je zag; je 1ste brief be reikte me te laat. (Lees vooral het slot van deze correspondentie). En tevens dank voor je ingezonden raadsel. Aukje v. d. Walle - Weer een nieuwelin- getje, ook welkom. Een buurtgenootje van me, hè. Moeder en Vader mogen je gerust nog een beetje helpen. Bram Smits - Dank voor dit raadsel. Maar het moet een poosje wachten, daar we dezs stad pas gehad hebben. Ik heb nog andere van je, die komen eerst aan de beurt. Ria Smits - Ook bedankt voor je leuke anekdote en aardig raadsel. Wat schrijf jij toch keurig. Marianne Immink - Ja, druk heb ik het hiermee, maar het is een prettige drukte. Ieder kiest uit de raadsels, wat hij (zij) he1 makkelijkst vindt. Inderdaad was raadsel IV heel moeilijk; slechts enkelen vonden hc' .eiske Mulder - Wat een gezellige lange brief En je schreef over een prettige ver rassing, en een minder prettige! Dat was een muisje met een staartje! Daarna heeft de St. Nicolaas-pop zeker best gesmaakt. Trieneke van Manen - Er zijn meer raadselnichtjes aan het borduren. Raad- seltijd en borduurtijd, hè, in deze winter maanden. Schiet je er al mee op? Annie Bekooy - Neen, Je Moeder kan haar verjaardag helaas niet verzetten! Het is wel leuk, maar het geeft toch wel een beetje te veel van het goede tegelijk. Fijn, dat St.-Nicolaas ook in Wemeldinge naar je gevraagd heeft. Wim en Cor Bekkering Dat is geen halve maatregel, die wekker, die Moeder jullie 'smorgens op de kamer stuurt. Geen kans je te verslapen. Moortje's aard blijkt dus niet te kunnen veranderen Hij moet dan zeker veel „aan het lijntje". Jo Drabbe - Het was echt raadselweer, Zondag, en dat merk ik ook aan véle lange brieven. Dank voor dit nieuwe raadsel. En natuurlijk geef ik je graag een versje: Ieder krijgt zijn eigen deel, D' een vindt 't weinig, d' ander veei; 't Ligt aan de tevredenheid, Of ge er blijde mee zijt. Marie van Akker - Neen, hoor, een keertje overslaan hindert niet; er komt wel eens wat tussohen. Wandelen jullig naar Wassenaar, door de Papelaan zeker? Jitske van Akker - Neen. mijn doch tertjes wisten er niets van. dat ik de Raad seltante was. Je begrijpt hun verbazing Wat gezellig zaten jullie bij elkaar Zon dagmiddag, eoht huiselijk. Egbert van Akker - En van jou ook nog een woordje. Ik vind het wat flink dat je zelf al brieven schrijft. Kun je al een beetje dammen? Trijntje v. d. Bosch - Dank voor Je leuke anekdote; lk moest er in mijn eentje al om lachen. Tini Rotteveel - Je mag me Tante noe men, hoor. Bij een nichtje hoort toch een tante. Je raadsel* is best; dat heb je zeker in bed liggen uitdenken. Dus nog maar ge duld houden. Kees van Diggele - Leuk, dat Moeder zoo verrast was; het gaf natuurlijk een vroolijk oogenblik. Aardig, dat je Gerrie en Liesje ook kent, allen van dezelfde school. Ifs slot correspondentie voor het insturen, en stuur jij rechtstreeks naar mijn adres; Wasstraat 5. dat geeft meer kans, dat Je brief er op tijd is. Joh. en Lauwerens Honcoop - Weikom bij ons. Joh. moet minstens 4 oplossingen goed hebben en Lauw. 3 Het oplossen der raad sels. zal best lukken. Mijn adres is: Was straat 5. Adri Arbouw - Dus op school blijft het prettig. Je stuurt een aardig, maar moei lijk raadsel, een echt denkraadsel. Danl: je wei. Ans Outshoorn - Nu stuur je een fijnen, langen brief. De juffrouw zal in haar schik geweest zijn, met die mooie cadeaux. En ging de voordracht ook goed? Wat een aardige naam heeft de vereeniging. Lydia Optendrees - Ook van harte wel kom. Gezellig, om met je zusje samen de raadsels op te lossen. Henny Hoogstraten - Ja. van het Won- derhuisje is een aardig versje. En tot slot vind je dan een drankje, en: ,,dat drankje, luister goed, dat maakt stoute kinderen zoet". Dat zwemmen Is fijn voor je. 't Zal prettig zijn, weer alleen te lezen. Riekje Leemans - Neen, 't was geen versje uit de kinderkrant. Ja. die raadsels mag je wel inzenden. Wat heel oud is. wordt voor ons weer nieuw. Geven jullie samen opvoerinkjes in de keuken, dat zou ik wel eens willen zien! En alvast hartelijk gefe liciteerd met den 24sten November. Piet J. Boogaarts - Weer hartelijk wel kom. Je kunt nog tot je 16e jaar meedoen. Zaterdag, of Zondag, in een verloren oogenblikje, zal het nog wel lukken. En dank voor je raadsels en aardige anek dote. Drietal Laman - Marietje, dank voor je raadsels. Jullie hebben verleden Donder dag dus voor Vader tot een feestdag ge maakt. 't Was dan ook een heuglijk feit, feliciteer hem ook van mij hiermee. Drietal van Vliet - Bernard, nog harte lijk gelukgewenscht met den dag van gis teren. Dat is altijd maar een van de heer lijkste dagen van het jaar. Ik verheug me op jullie volgenden brief, waarin ik van al de festiviteiten zal hooren. Lydia Botermans - Cobi blijft het zeker fijn vinden op haar schooltje; de meeste kleuters zijn er graag. En dan heeft Moe der het 's morgens rustig met Beppie. Coba Verlind - Wordt je nu „Jacobje" genoemd? Ik begrijp, dat je blij bent, juist met de Decembermaand weer thuis te zijn; die brengt zooveel huiselijke feesten. Weer dat mooie postpapier- Unlco Uitdenboogaard - Welkom! Je hebt 4 raadsels goed, zooals je ziet, dus dat is best begonnen. Wat heb jij prach tige voornamen. Jannie de Neef - Je hebt al veel gebreid en genaaid. Is 't alles voor jezelf bestemd? Dat is extra leuk, er tegelijk je eigen gar derobe mee uit te breiden. Janu verleden week. Mientje de Neef - Ik was blij y te hooren. Je raadsels zijn welkoi je wel. Ik hoop 't andere spoedig t sen. Je eigen raadsel kun je er dat lossen, maar even goed vier ander Nelly de Neef - Nu, ik ben heel met je 6 goede oplossingen. Me „ra je dan maar voor de knapperds ov tig, dat je me steeds zult schrij je iets te vertellen hebt. Dank voor dige raadsels. Alida van der Holst - Jij spe 'woorden, of het maar niets is. Ik benieuwd, wie in het woordenspel! ..ziet" tot een uitkomst zal komen, moeilijk te raden zijn. Je vrien Nellie heb ik nu niet aangetroffen Gerrie Keinemans - Nu, ik hoop met dien verzamelwedstrijd weer zult wezen. Maar dit is meer geluk dere hing van jezelf af, van mooi t< Daarom was dat juist een groote ning voor je. daarbij iets te winne Annie Klos - Dus Joh. is geen li temmer, maar een muizen temmer laatste lijkt me ook een kunst, hoew der gevaarlijk. Nu moet ik je wat Annie: ik kan je raadsel heusch zen, je moet duidelijker schrijven, volgende maal nog eens. Joh. is alt kom, en de groeten terug. Cobi Bekkers - Wat een fijne lan van je. En wat prachtig postpapl je letter er in. Dat werd voor jou extraatje, nu de krant zoo laat kw ei waren moeilijke raadsels bij, n had er toch nog meer dan genoe Weer hartelijke groeten aan je Ta Liesje van Driel - Neen, hoor, 't w hier niet beter. Ja. Kees schreef dat hij jou kende. Wat stuur je me aardig postpapier. Corrie Kuit - Een poppenhuis is gauw te kinderachtig, zelfs ik h plezier in al die dingen in 't klelr amuseerden je dus best dien midd Joh. Koekebakker - Gelukkig, d: brieven me dan verleden week nog ten. Moeder heeft al een flink hul je, denk ik. Tine Verbiest - Hoe dom van mij te feliciteeren. Ik doe het-dan nog ai is het achteraf. Ert Is je wensch van je album, voor" je groote verza Marietje Prenen - Natuurlijk is erg, één keertje overslaan. En d totaal buiten je schuld. Je hond h respect voor onze kinderkrant. We het hem maar niet kwalijk nemen Jannie van Biezen - Ja. gezellige: zeker zoo. Vindt Moeder het niet om haar heen? En kun jij het w baas blijven? Hartelijke groeten Moeder. Toos en Beppie Bouter - Nu heb niet veel aan jullie te schrijven. I met haar schoen! Hartelijke groet! allen. Jannie Kop - Alles goéd, wat je Je zusje mag meedoen, natuurlijk enveloppe, zelfs op één velletje p: goed (behalve met prijsraadsels). 0< dat Je steeds raadsels instuurt, en een briefje er bij schrijft, als je vertellen hebt. Leny Hartwijk - Dat spijt me vi neke. Ze mag echter wel af en to doen, maar behoort dan natuurlijk de trouwe nichtjes. Jij verheugt je op den St. Nicolaastijd. Anekdoten ik graag. Jettie de Bree - Best, alleen raa< te sturen Liever alleen raadsels, da hè. Schrijf er alleen maar bij, als nieuwtje hebt, Rie Kettenis - Als je les krijgt, flink opschieten met zwemmen. J dat ik je slechts op 't laatste nipper! anders hadden we even gepraat, dan nog wel eens gebeuren. Truusje Sluymer - Dat was net je 3 raadsels; ze waren gelukkig gc Je er meer weet, doe je er maar eei voortaan. Stuur je liever rechtstreel mijn adres, dan is de brief er eeri bereikte hij me bijna te laat. Mijn lange brief van briefjes is w reed gekomen. Voor de nieuweling ook voor enkele anderen!), nog ee sturen tot uiterlijk Dinsdagmorgen aan Bureau Leidsch Dagblad, of aa adres: Wasstraat 5. Nu is het jullii weer van schrijven. Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door jullie scltante. Mevr. M. J. BOTERENBi

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22