x Friesche kloF klaarbare slimheid RAADSELS [...4....!.._IJ ANEKDOTEN Oplossingen Goede oplossingen CORRESPONDENTIE tUc-tok lie oude Friesche klok, vfar hangt in onze gang, lang. al zoo lang k, tiik-tok! tik-tok. ►en je mooi, ji.1 oude klok zon en maantje beide, koetjes in de weide, k, tiik-tok! .k, tik-tok ter naar de Friesche klok. "telt een oud verhaaltje, ivfar eigen klokketaaltje. de k, tik-tok! P j k. tik-tok. dfie oude Friesche klok, jou-w Grootmoe als klein meisje, as ook zoo'n vroolijk sijsje, k. tik-tok! k. tik-tok... ertel eens. Friesche klok. mijn Girootje zes jaar oud was, toen.... óók weieens stout was? k, tik-tok! k. tik-tok. dat vergeten, klok? wou jij het niet verklikken? hoor! Ga dan maar weer tikken: k. tik-tok! MARIE MüCHON. roemde schrijver Conain Doyle, die bekende detectiveverhalen over Holmes heeft geschreven, zat eens trein tegenover een klein parmantig |je, dat hem opeens eerbiedig aan- et de woorden: ,.Wat ben ik toch inheer Oonan Doyle, zulk een be id als U zijt, te leeren kennen", mijnheer, hoe kent u mij dan?" zal ik u vertellen, mijnheer. Ik ben zoo slim als Sherlock Holmes, weet lert u maar: Ik zie duidelijk, dat rs gekreukeld zijn en dat de pun- omgebogen; dit wijst er op, dat ele kudde verslaggevers u nog op - tste oogenblik voor u in den trein heeft vastgehouden. Uw haar staat uit afkeer van al die opdringerige en, die om uw handteekening heb- •ochten. Uw hoed is gedeukt, want »fbt u bij 't instappen in de hand ge- Uw linkerlaars is vuil; daaraan zien, dat u in 't gedrang bent ge- U hebt ook gerookt, hier ligt nog rtje asch op uw pantalon. U had u id om een krant te koopen, anders dijr nu wel in zitten lezen. nslobte.... staat met groote letters koffer; Conan Doyle! schrijver lachte eens hartelijk en xjn grappenmaker een volledige uit- 1 m zijn werken aan. Hij moest be- zei hl], dat hijzelf niet zoo slim Sherlock Holmes 1 voor allen om uit te kiezen; de grooteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. i. Ingezonden door Ria Smits. Als men het heele A. B, C eens op een diner noodigde, waarom komen de laatste 6 letters dan altijd te laat? n. Ingezonden door Rie Kettenis. ij s f 1 Plaats in deze hokjes letters, zoodat de verschillende regels, te beginnen bij den top, te lezen geven: 1. Een medeklinker. 2. Eiland in het IJselmeer. 3. Een gedroogde vrucht. 4. Een deel van den voet. 5. Komen op de kleeren, wanneer de straten modderig zijn. 6. Een aanwijzing, een teeken. 7. Meisjesnaam. De middenrij noemt van den top naar den voet een tijd, waarin veel vogels ons verlaten. III. Ingezonden door Trijntje v. d. Bosch Mijn eerste is een toiletartikel; mijn tweede een bloem. En mijn geheel heeft op een of ander gebied strijd gevoerd, en de overwinning behaald. IV. Ingezonden door Lenie Brocaar. Welke helft maakt een geheel uit? V. Ingezonden door Mientje de Neef. Men vindt mij in den hagel, Maar nimmer in de sneeuw, Wel altijd bij een luipaard, Maar nimmer bij een leeuw. Nooit in een frisschen regen, Wel altijd in den dauw, De arend voert mij mede, Ik leef in 's hemels blauw. VI. Ingezonden door Corrie de Pree. Mijn geheel vindt men op de kermis. Een 6, 7, 8, 9, 10 ziet men veel in Holland. Door 2. 3, 4, 6 kijkt men uit elk huis. 6, 7, 8 is een dier, dat in den grond leeft. 6, 3, 4, 10 is een hemellichaam. 1, 2, 5, 9 is een getal. VII. Ingezonden door Jannie de Neef. Mijn geheel is een vorstelijk persoon uit de Vaderlandsche geschiedenis en bestaat uit 15 letters. 3. 8, 11. 5, 9 is een plaats ln het Gooi. 8, 12, 9 is een voorzetsel. 10, 10, 11 zit aan het hoofd. 1, 2, 6 is een jongens naam. 14, 15 is een persoonlijk voornaam woord. 7, 8, 9, is een voorzetsel. 4, 2, 3, 3, 15 is een plaats in Noord-Frankrijk. 13 is 9. VIII. Ingezonden door Drietal van Vliet. Verborgen plaatsen. Dat is geen mooie witte kalk, maar je moet het er mee doen. Ik ga door naar huis. Ga je nog naar den dierentuin? 's Winters wijk ik niet voor de kou. Ik leid en jij steunt den blinde. Ingezonden door Cornells Ar bouw. De leeuwenkapper. Koos kwam voor het eerst in de dier gaarde. Voor het hok der leeuwen gekomen, riep hij, terwijl hij op de leeuwin wees: „Moeder, die leeuw is bij den kapper ge weest". Ingezonden door Leny Hartwijk. Betje; „Meester, Jantje plaagt me weer". Meester: „Ik zie er niets van,;. Betje: „Toe, Jantje, plaag me nog eens", der raadsels uit het vorige nummer. 1. Leeuwarden; Arnemuiden; Maassluis; Geertruidenberg; MedembUk. 2. Stofwolken. 3. Keisteen; kei, steen. 4. De hemel, de zon (of maan) en de sterren. 5. De kachel. 6. Maart; taart; staart. 7. CorrespondentieCor, pond, entree, Sien. 8. Leeuwarden; eeuw, leeuw, ar, den. ontvangen van: Ria Smits, Bram Smits, Aukje v. d. Walle, Emma de Groot, Geertrui de Groot, Jacques Vallentgoed, Cootje Mandersloot (vorige brief te Iaat ontvangen), Marie Brokaar, Jannie van Kampenhout, Wouter v. Kam penhout, Cornells Arbouw, Piet Kruysdijk, Bennie de Bruin, Marietje Verboom, Annie van Katwijk, Jopie Schipper, Dorrie Bleuze, (ook voornaam onder de raadsels), Jan de Graaff, Jo Outshoorn, Jaap Kruit, Cobi Erades, Rietje Bradt, Ans Vollenga, Rie Vol- Ienga, Prijna Slootweg, Hester Slootweg, Ida Maria de Graaf, Arie Samsom, Rie Har- tevelt, Prijna Hartevelt, Cootje Hartevelt, Jannie Hartevelt, Tini Seriier, Rietje Fon- teyn, Willy van Rijn, Henny van Vliet, Nico Smit, Jannie Van Groeningen, Jack de Geus Suze de Geus, Abraham Fakkel, Alida Stik- kelorum, Jan Bronsgeest, Cobi Lindhout, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Ber nard van Vliet, Marietje Laman, Paulus Laman, Willem Laman, Piet J. Boogaards, Henny Hoogstraten, Riekje Leemans, Rika de Graaf, Elsje Boterenbrood, Ineke Boter- enhrood, Annie Schipper, Mientje de Water, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Carla Op- tendrees, Lydia Optendrees, Ans Outshoorn, Adri Arbouw, Johannes Honcoop, Lauwe- rens Honcoop, Kees van Diggele. Tini Rot teveel, Trijntje van den Bosch, Marie van Akker, Jitske van Akker, Egbert van Akker, Jo Drabbe, Wim Bekkering, Cor Bekkering, Annie Bekooy, Trieneke van Manen, Meiske Mulder, Marianne Immink, Annie Klos, Gerrie Keinemans. Marietje Hoppenbrou wer, Alida van der Holst, Nelly de Neef, Mientje de Neef, Jannie de Neef. Unieo Uitdenboogaard. Coba Verlind, Lydia Bo- termans, Corrie de Pree, Gerard de Pree, Cobi Bekkers, Mimi Favier, Loekie Favier, Liesje van Driel, Tine Verbiest, Marietje Prenen, Leny Hartwijk, Jannie Kop, Toos Bouter, Beppie Bouter, Jannie van Biezen, Johanna Koekebakker, Corrie Kuit, Jettie de Bree, Rie Kettenis, Truusje Sluymer. Beste Raadselnichtjes en -Neefjes. Wat gezellig, dat er zooveel brieven ko men. Ook weer nieuwelingen er bij, die natuurlijk hartelijk welkom zijn. De don kere dagen beginnen weer te komen, en, Voor we het weten, klopt St.-Nicolaas al weer aan onze ruiten. Tenminste, ik hoop, dat hij geen reden zal hebben, jullie huis voorbij te loopen! Verder hoop ik. dat Velen van jullie hem bij zijn aankomst volgenden Zaterdag zullen verwelkomen. Wat zal dat hem goed doen, als hij die trouwe kinderschaar op zich ziet wachten en zich hoort toejuichen. Gen'.et jullie al vast allen deze weken van de voorpret; zoowel kleineren als grooteren, ieder op eigen manier. De oplossing op raadsel II ..rookwolken" was natuurlijk ook goed. En nu steek ik weer dadelijk van wal; ik zie er vandaag veel lange epistels bij, dus ik denk, dat mijn correspondent'e ook weer niet zoo heel kort zal worden: Cobi Lindhout Als je vaker breit, zul je er ook meer pleizier in krijgen. Er zijn zooveel leuke dingen te maken tegenwoor dig. Maar borduren is ook fijn. Je werkt dus nu aan je poppengarderobe. Jan Bronsgeest - Jij bent maar weer goed af met je electrische machine. Je „trilt" zeker heel wat, als je thuis bent na schooltijd. Echt weer er voor. Alida Stikkelorum - Ja, hier borduren we ook graag. Wat een fijn werk heb je hieraan; 't is een heele onderneming, maar nu je het graag doet, ben je er juist blij

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 21