LE1DSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 19 November 193; NAGEKOMEN BERICHTEN STADSNIEUWS. De Stadhuisbouw. WEERBERICHT. BINNENLAND. BUITENLAND. Rede van Delbos. De strijd in het Verre Oosten. BEURSOVERZICHT RECHTZAKEN Uit de Omstreken AGENDA De volledige afbouw aanbesteed. Hedenmorgen is door den architect van het Stadhuis. Ir. C. J. Blaauw. onders hands het derde en laatste deel van den Stadhuisbouw aanbesteed, omvattende den totalen afbouw. Er was als volgt ingeschreven: H. Kors- wagen Nzn. f. 337.935; Bik en Breedtveld 1.3449C0; W. P. de Vreede, Noordwijk f. 395.960: C. Alberts en Zoon, Amsterdam f. 359.600: Gebrs. Terlingen, Amsterdam ƒ.362.400; N.V. Ned. Aann. bedrijf voorh. H F. Boersma, Den Haag f. 364.400; N.V. Werninks BetonmtJ. f. 378.000; N.V. Hol! Beton MIJ., Den Haag f. 399.000; N.V. Ing. Bur„ voor Bouwnijverheid, Oegstgeest f. 407.000. Waar geen woonplaats is vermeld is deze Lelden. Het geheel wordt in beraad gehouden. VERKEERSSTREMMING. Hedenmorgen omstreeks 11 uur zijn op de smalle spoorbrug in den Haagweg twee auto's tegen elkaar gebotst, doordat de eene bestuurder den ander geen voorrang verleende. Beide wagens drongen op elkaar ln, waardoor de weg gedurende vrij langen tdjd geheel versperd was en het verkeer grodten hinder ondervond. Nu ook de Haagbrug onlangs werd ver breed, wordt het toch waarlijk de hloogste tijd. dat eindelijk ook deze rmalle brug, welke eigendom ls van de Ned. Spoor wegen, terdege onderhanden wordt ge nomen. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 745. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand: 767.3 te Vardö. Laagste Stand: 740.2 te Holyhead. Verwachting tot morgenavond 7 uur; Meest matige in het Zuiden tijdelijk toe nemende Zuidelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken, later tijdelijk opklarend. Regenbuien. Zachter ln het Noorden, ln het Zuiden weinig verandering in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind hedenmorgen aan de posten van IJmulden tot de Belgische grens: „Weest op uw hoede". BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De vorstlljn trekt zich regelmatig naar het Noorden terug, het vorstgebied reikt nog tot aan Groningen. De temperatuur ls in Midden- en Noordwest Dultschland nau welijks meer onder het vriespunt. In het Noordoosten komt lichte vorst voor. Terwijl de temperatuur sterk steeg ln het Zuiden van ons land. België, Noord en Midden en Zuidoost Frankrijk, werd het in het ge- heele Westen weer koeler. De as van het ge bied van lage luchtdruk loopt thans van Noord-Ierland over Engeland, het Zuiden van ons land naar de Alpen. Ten Noorden van deze lijn waaien Oostelijke winden met koude en valt hier en daar sneeuw, ten Zui den er van waaie krachtige Westelijke win den met lage temperaturen en opklarend weer. In Noord-Ierland en op de Westkust van Engeland vielen zware regens en even zoo langs de kust van de Golf van Biscaye. In Bretagne en in Midden-Frankrijk waren de regens minder zwaar. Het gebied van lage luchtdruk heeft nog ultloopers over de Golf du Lion en vermoedelijk nog een voor de kust van Portugal. Over IJsland stijgt de luchtdruk. In Zweden zijn de barometers stationair, behoudens ln het Zuiden, waar de luchtdruk dalende ls. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W.Z.W., 10 gr. C., opklarend. Londen: W., 7 gr. C., betrokken. Berlijn: O.Z.O., —1 gr C„ regen. Nice: NO., 13 gr. C., regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. <41 gr. F.) 12 uur 'smldd.: 7 gr. C. <45 gr. F.). HOOQWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. V.m. te 3 u. 23 min.; n.m. te 15 u. 42 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Vrijdag: 4.33 n.m. tot 6.57 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 19 tfOV. op: 17 u. 07; onder: 8 u. 47. BURGEMEESTER VAN BENTHUIZEN. Bij Kon. Besluit van 17 Nov. is met ingang van 1 December 1937 benoemd tot burgemeester der gemeenten Benthuizen en Moerkapelie, mr. J. A. S. Holland. De nieuwe burgemeester is 31 jaar en thans gemeentesecretaris van Lexmond. KOMST VAN DE POLITIE VOORKOMT MOORD. Liefdesdrama te Dordrecht. In den nacht van Woensdag op Donder dag is de 22-Jarlge magazijnknecht B. R. uit Dordrecht de woning van mejuffr. F. aan de Lindestraat aldaar binnengedron gen, met de bedoeling haar van het leven te berooven. B. R was by mej. F. in huls geweest, doch 14 dagen geleden heeft zij hem na ren oneenigheid de deur gewezen. Daar zijn liefde voor mej. F. niet beantwoord werd, zon hij reeds eenigen tijd op wraak. Met een broodmes gewapend, ls hij de woning aan de Lindestraat binnengedron gen, na twee ruiten en een deur te hebben vernield. Agenten, die gezien hadden, dat de man de woning binnendrong, gingen even eens naar binnen en zij vonden belden ln een hevige worsteling op derv grond liggen. De indringer werd spoedig overmeesterd en naar het politiebureau overgebracht. Mej. F. had geen verwondingen opge- loopen. R. heeft een bekentenis afgelegd. DE POSTVLUCHTEN. Het KIj.M.-vliegtuig „Oehoe" ls van Indië komend om 12.22 uur hedenmiddag op Schiphol geland. UIT NED. OOST-INDIË DE „KRAKATAU" WERKT WEER. BANDOENG, 19 November Aneta/ANPi. De leider van het vulcanologlsch onder zoek telefoneerde van zijn waarnemings post te Pasaroean, dat de Krakatau weer in werking Is. Op 17 November om 10.30 uur plaatselij ken tijd vond een uitbarsting plaats tot een hoogte van 500 meter, terwijl vandaag om de tier. minuten erupties worden waarge nomen. De Fransche minister van bultenland- sche zaken, Yvon Delbos heeft ln de Ka mer de bultenl. politiek behandeld. Hij zeide: De Fransche politiek bestaat er ln te werken aan het blusschen van reeds ont stoken branden, het beletten van nieuwe branden, het behoeden van Frankrijk en de wereld voor de gevaren van een oorlog. Wij moeten in staat zijn een aanval te ontmoedigen en ons verstaan met alle vre delievende naties. De crisis, die de Volken bond doormaakt legt ons zekere plichten van actie op, zoodat wij in het eerste gelid moeten staan van de naties, die voor den vrede werken. Spr. stelt het belang in het licht van de overeenstemming tusschen Frankrijk en Engeland ter waarborging van den vrede. Hieruit volgt niet, dat de daden der beide landen identiek zijn, een accoord is echter altijd gemakkelijk. Na vervolgens herinnerd te hebben aan de monetaire overeenkomst tusschen Frankrijk. Engeland en Japan, zegt spr., dat alle landen naar toenadering streven. Het geschut doet zich echter hooren in Spanje en het Verre Oosten. De zorg der regeering gaat er voortdu rend naar uit den oorlog te stuiten en den vrede te bevestigen. Wat den toestand ln 't Verre Oosten betreft, de verdediging van den vrede bestaat niet in het steunen van formules, maar ln een dagelljksche actie. In overeenstemming met Engeland en Amerika ls, over het geheel met succes, gestreefd naar beveiliging der onderdanen in de interna tionale concessie te Sjanghai, waarheen dui zenden Chlneezen de wijk hebben genomen. Wij hebben den wil een permanente solida riteit te handhaven met Groot-Brittannië en de Vereen. Staten ter verdediging van onze belangen ln China, die gelijk zijn aan de hunne. De Volkenbond heeft erkend, dat het vergeefs zou zijn een collectieve actie te trachten te ondernemen. De geheele Vol kenbond heeft de bijeenkomst van de Brus- selsche conferentie bepleit. De volstrekt aanvaardbare voorstellen de zer conferentie zijn door Japan verworpen. Wanneer men de regeering verwijt, niet vol doende een Volkenbondspoiitiek te voeren, vergeet men, dat eenstemmigheid noodlg ls en dat het gevaarlijk zou zijn te vertrou wen op een universaliteit, die nog niet be staat". De Fransche regeering heeft doen weten, dat zij nooit de veiligheid harer grenzen en de vrijheid der verbindingen in deMld- dellandsche Zee ln gevaar zou laten bren gen. Met de actie van Nyon tegen de zee- schulmerij is de nauwe FranschEngel3che samenwerking ter betere verzekering van den vrede gebleken. Gehoopt moet worden, dat de belde Spaansche partijen zul Ier. medewerken tot het terugtrekken der vrij willigers. Frankrijk aanvaardt bij voor baat de toepassing der desbetreffende overeenkomsten op voorwaarde, dat aile betrokken staten evenzoo handelen. Ten aanzien van zijn reis naar Boedapest. Bel grado en Praag verklaarde Delbos nog, dat men deze ln het buitenland wel heeft wil len voorstellen als een bekentenis van zwakte. Frankrijk denkt aan geen enkel complot. Het streeft slechts naar behoud van den vrede, waarvoor alier samenwer king noodig ls. TWEE JOURNALISTEN GEARRESTEERD. Het Poolsche Telegraaf agentschap ver neem'. uit Moskou, dit 6i hoofdred"-teur van het „Journal de Moscou", Viktor Kin, en een tweede redacteur van dit blad, ge arresteerd zijn. Kin was vroeger corres pondent voor het agentschap Tass ln Rome en Parijs. DE HEER SIMPSON OPNIEUW GEHUWD. In de Brooklawn Country-club te Fair field (Ver. St.) is gisteren het huwelijk gesloten tusschen den heer Ernest Simpson den vroegeren echtgenoot van de hertogin van Windsor en mevrouw Mary Kirk Raf- fray. een vroegere schoolvriendin van de hertogin. De plechtigheid droeg een zuiver particulier karakter en was voor niemand toegankelijk. BIJ Sjanghai. Volgens het Chineesche telegraafagent- sehap Central News hebben de Chineesche troepen de Japanneezen, die zich op 17 November meester hadden gemaakt van Foesjan, teruggeslagen. De woordvoerder van het Japansche le ger heeft echter verklaard, dat de Chinee sche troepen terugtrekken ln zuidwestelijke richting van Kasjing, dat de Japanneezen gisteren hebben veroverd. Overigens zou het Chineesche front zijn ingeslagen op een punt, 10 k.m. ten zuiden van Foesjan. Aan den spoorweg SjanghaiNanking zouden de Japanneezen de Chineesche verdedigings linie bij Soetsjau hebben bereikt. 1C Bemiddelingsgcruchtsn. Eenige leiders der regeering van Nanking die ln nauw contact staan met Tsjang Kal SJek o.m. de ministers Koeng en Soeng, hebben, volgens het Japansche blad „Yomloerl Sjimboen" om de goede diensten verzocht van den Britschen zaakgelastig de, teneinde zijn bemiddeling te verleenen in het conflict tusschen Japan en China. Het blad gaat als volgt voort: Deze leiders van Nanking voorzien, dat China een be slissende nederlaag zal lijden en ten slotte niet slechts Nanking, maar ook Hankau, Tsjangsja en Tsjoengking zal verliezen, indien de vijandelij kheden tegen Japan voor onbepaalden tijd worden voortgezet. Zij zouden derhalve den Britschen zaakge lastigde hebben verzocht de Japansche vredesvaarwaarden te peilen, welke, zoo verzekerden zJJ, door China gretig zullen worden aanvaard, Indien zij redelijk zijn. (Onnoodlg te zeggen, dat wij dit slechts onder voorbehoud geven, Red. L.D.). AMSTERDAM, 19 November. Het zakenverkeer op de Amsterdamsche effectenbeurs heeft den laatsten tijd wei nig te beteekenen, doch daarbij is het een bemoedigend verschijnsel, dat de markt een groot weerstandsvermogen aan den dag legt. Dat een gereserveerde houding wordt aangenomen, moet hoofdzakelijk daaraan worden toegeschreven, dat het niet gemakkelijk is, zich omtrent de ont wikkeling van den economisohen toestand een goede voorstelling te vormen. De situatie hier te lande is verhoudings gewijze niet onbevredigend, zoodat hou ders van inheemsche fondsen daarin geen aanleiding vinden tot realisatie over te gaan. Daar staat echter tegenover, dat het ver loop der zaken in de Ver. Staten minder hoopvol Is. Wanneer in Amerika de de pressie, die op het oogenblik valt waar te nemen, mooht aanhouden, dan zou men daarvan overal ter wereld den weeromslag gevoelen. De conjunctuur in Amerika ls een factor, die nu eenmaal niet kan worden uitgeschakeld In dit verband be hoeft slechts te worden gewezen op de prijzen van tal van cultuurproducten, die naar beneden zijn gegaan, hoofdzakelijk omdat het verbruik ln de Ver. Staten ls verminderd. Slechts behoeft te worden gewezen op de voortbrengselen als rubber en palmolie. Hiermede wordt tevens ver klaard. dat het verloop van WalLstreet tegenwoordig voor de koersbeweglng op de Euiopeesche beurzen en niet het minst te Amsterdam zoo toonaangevend ls. Het wachten is thans op de voorstellen van Roosevelt ter verbetering van den toe stand en van de wijze waarop het congres die voorstellen tegemoet za] treden. Dat de verhoudingen in de Ver. Staten op het oogenblik niet bepaald gunstig wor den beoordeeld, wordt trouwens wel weer spiegeld door de hoogst weifelende houding van den Amertkaanschen dollar op de In ternationale wisselmarkt, welke houding voortspruit uit de al of niet gemotiveerde vrees voor eventueele monetaire maat regelen. De middagbeurs. Hoewel de .-Jcogplust op het oogenblik ver te zoeken isr-staat daar tegenover, dat het fondsenmateriaal zich in handen bevindt van krachtige houders, die hun tijd kun nen afwachten en hierdoor oefenen de ver schillende krachten, die op de Amsterdam sche effectenbeurs inwerken, minder in vloed uit, dan ln het tegenover gestelde ge val. De ondernemingslust was heden tot een minimum ingekrompen en de affaire was dientengevolge van kleine afmetingen. Van het flauwe verloop van Wallstreet trok men zich vandaag niet veel aan. Wel werden de Atoerikaansche waarden bene den de vorige prijzen afgedaan, doch des niettemin werd boven pariteit gehandeld, waarbij de grootste omzetten plaats vonden ln de staalaandeelen en de koperwaarden, in het bijzonder Anaconda's. De Public utilities legden een flink weerstandsvermo gen aan den dag. Op de beleggingsmarkt was dc belang stelling voor Braziliaansche waarden sterk bekoeld. Weliswaar werd nog in een open hoek gehandeld, doch de omzetten waren toch merkbaar ingekrompen en daarbij had het aanbod thans weer de overhand ge kregen. zoodat de meeste dezer fondsen wat lager werden genoteerd. Hoewel nadere berlohten uit Brazilië er op wijzen, dat de bestaande overeenkomsten voor de buiten- landsche leeningen zullen worden ge respecteerd totdat een nieuwe regeling zal zijn getroffen, wenischt men klaarblijkelijk toch nadere officieele verklaringen af te wachten. Van de overige buitenlamdsche beleggingspapieren werden de Ycmng-obli- gatiën begin beurs tamelijk druk verhan deld en daarbij openbaarde zich eenige vraag, zoodat een kleine koersverfcetering kon worden waargenomen. Fransche fondsen waren prijshoudend. De Ned. be- leggingsuapleren hadden een kalm verloop. Voor de Oude Schuld bestond een uitge sproken vaste stemming. Hoewel de omzet ten ln de locale waarden klein waren, was de stemming prijshoudend en rekening hou- POSTVVISSELVERVAL8CHER STAAT TERECHT. Een jaar geëischt. Voor het Gerechtshof te Amsterdam ston den terecht de 51-Jarlge P. P. en de 45- Jarige J. B„ twee medeplichtigen van den „lammen consul", de V., welk trio een groot aantal valsche postwissels maakte en in wisselde waardoor de staat voor duizenden guldens werd benadeeld. De getuigen verhooren in de zaken tegen P. en B. zijn gerulmen tijd geleden gehou den, in belde gevallen gelastte het hof een nader onderzoek, naar enkele onderge schikte punten. Uit het deskundigenrap port van dr. J. Schrijver kwam vast te staan, dat verschillende adressen en ont vangstbewijzen voor verd. P., wiens zaak eerst werd behandeld, waren geschreven. De procureur-generaal vordferde verd.'s veroordeellng tot een gevangenisstraf van een Jaar. De rechtbank had hem tot twee en een half jaar met aftrek van voorarrest ver oordeeld. AALSMEER. Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. De afd. van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw- en Plantkunde vergaderde in „De Oude Veiling", onder voorzitterschap van den heer G. Oud. De 'secr., de heer C. J. Augustijn, las de notulen die vastgesteld werden. De voorzitter herdacht waardee- rend het overleden eerelld de heer C. Kees- sen A.Wz., die tevens 13 jaar lid van het bestuur was geweest. De tulnbouwcursus ls begonnen met 36 leden; het ls zoo goed als zeker, dat er het 3e leerjaar aan wordt toegevoegd. De bindcursus zal geen doorgang vinden. In gekomen waren de prijzen, behaald op de tentoonstelling te Zurich»gravures in HJst en gouden medaille. De voorzitter deelde het een en ander mede, in verband met de Wlnterbljeen- komst der Mij., welke hier gehouden zal worden en waaraan een seringen-dag wordt verbonden, waarvoor spr. de mede werking der kweekers inriep. Uitgereikt werden de diploma's 2e knecht en de prij zen behaald op de keuring hier van Amer. anjers. De heer G. Schoonderbeek, hortu- lanus van de Rotterdamsche Diergaarde, hield een causerie over: „De cultuur van kleurplanten met lichtbeelden, waarop de voorzitter dezen drukbezochten en moolen avond sloot. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering Kleine Zelfstandigen. Deze vereeniging hield een goed bezochte ledenvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer H. de Mooy. Notulen en Jaarverslag werden gelezen door den secr., den heer G. Varkevisser. Deze liet een allesbehalve optlmistilschen toon hoo ren. Duidelijk moet het voor ieder zijn dat het in de bloemeribedrijven zeer ongunstig gesteld is en de gang van zaken in de tuinbouw nog gunstig afsteekt in vergellj- ling met de bloemenbedrijven, doch dat beide takken van bedrijf nog volle recht hebben op de aandacht van de Regeeitlng. Dat zulks geschiedt, bleek uit verdere me- dedeellngen. De secr. maakte dan de ver gadering bekend met het contact dat dezer dagen is verkregen ten opzichte eener con ferentie te zijnen huize, gevolgd door een conferentie met riiet nader te noemen Regeeringslnstantles. Met het oog op de verdere afwikkeling dezer aangelegenheid achtte het bestuur het beter nog eenige geheimhouding in acht te nemen maar het bestuur is gaarne bereid, om, zoodra de thans loopende onderhandelingen een vasten vorm hebben aangenomen, dit be kend te maken. Dit staat vast, dat de on derhandelingen een dusdanig karakter ver kregen hebben, aldus de voorzitter, dat het bestuur gegronde hoop heeft, dat datgene bereikt zal worden waarnaar gezocht wordt, nj, een aanvaardbare en uitvoerbare rege ling ten bate der noodlijdende bedrijven. Het bestuur van de Kleine Zelfstandigen van Katwijk aan Zee, welke vereeniging een ander doel beoogt dan de tuinders, was ook aanwezig en de besprekingen onder ling hadden een zeer aangenaam karakter. Een voorstel tot contrlbutlcverhooglng werd met alg. st. aangenomen. Er werd op aangedrongen, dat het bestuur pogingen zou aanwenden om de roeheffing op late aardappelen ongedaan te maken en om adhaesie te betuigen bij de groep telers, die hiervoor actie voeren. Vervolgens werd nog besloten om, evenals vorige jaren, ge bruik te maken van de door de gemeente aangeboden gelegenheid om een voorschot voor 1938 aan te vragen. Het bestuur deed de toezegging in de eerstvolgende weken in het belang der leden zoo actief mogelijk te zijn, waarop sluiting volgde. dende met de daling ln Wallstreet vielen de noteeringen bepaald mee. Koninklijken, die iets lager werden ingezet, liepen onder beurstijd een viertal punten naar boven. Rubberaandeelen waren niet veel veran derd. Amsterdam Rubbers bewogen zich voornamelijk even beneden 200°/«, Voor Ta bakken kwam nu en dan een noteering tot stand, die verband hield met toevallige vraag of aanbod. Van de Industrieelen wa ren de Phillpis-aandeelen goed prijshou dend. Aku's en Unilevers weinig veranderd. De Scheepvaartmarkt was stil. De bekende toonaangevende aandeelen kwamen iets lager te liggen. Op de Buikerafdeellng ble ven H.V A.'s op peil. WISSELKOERSEN. Londen 9.02 (9.013/4); Berlijn 72.84 (72.91); Parijs 6.13 (6.13); Brussel 30.67'/! 30.70); Zwitserland 41.73 1/2 141.75); Ko penhagen 40.27 1/2 40.271/2); Stockholm 46.52 1/2 (46.50); Oslo 45.32 1/2 (45.32'/i) New York 1.80 1/4 (1.80 3/8); Praag 6.35 (6.35); Oost. Bankpapier 33.65 (33.351: Lire 7.35. - Prolongate Part. d'sc. 1/8—? 16; daggeld 1/4. Regtstermarken 37 1/2; Crediet Sperr- marken 14 1/8; Effectensperrmarken 14 1/8, Reismarken 51; Bankpapier 38 1/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. HEDEN: Evang. Gem.: Spr. de heer J. Peereboo», 8 uur nam. NutsgebouwBazaar kerkkoor Animo". 710 uur nam. Prediker: Ver. van kinderen Gods; Spr de heer Dronkers. 8 uur nam. Stadszaal: Verg. van spaarders Sport, fondsenbad; 8'/i uur nam. Zaterdag Schouwburg: Litteris Sacrum „Candid»" 8 uur nam. Zomerlust: Leidsch Tooneelgezelschap' 8 uur nam. Zondag. Stadszaal: Voorstelling door dr. Fauit, 2.15 en 8.15 uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Qe- neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21. Van half drie tot hall vier. 's Donderdags: Inenting tegen dlph- terle, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Qe- neeskunde. Consultatiebureau v. Beroepi- keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „Verloren paradijs". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 2—7 tfur dooit voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31, 8 uur nam. „Gewetenswroeging". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopend» voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr 39: 8.15 uur nam. ,Nee, mevrouw dat nooit". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str, 7, „Met verzegelde orders". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Hé Nellie". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag en Zaterdagnam. te 2Vi uur, De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond! „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 13 t/m Vrij dag 19 Nov. a.s. waargenomen door de apo theken: D. J. van Drlesum, Mare 110, Tel. 406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, Tel. 3553 en J. Doedens, Wilhelminaparli 8, Oegstgeest, Tel. 274, NOORDWIJKERHOUT. Afscheid van kapelaan P. J. Hofstede. Aan kapelaan P. J. Hofstede, die naar Leiden vertrok werd een afscheidsavond aangeboden ln het Patronaatsgebouw. Ruim drie jaren was hij hier werkzaam en hij wist zich zeer bemind te maken. Vooral maakte hij zich verdienstelijk voor de Katli. Jeugdorganisatie en de Congregaties. Velen kwamen hartelijk afscheid nemen, terwijl verschillende cadeaux werden aan geboden. OEGSTGEEST. Pastoor de Vetten gaat heen. Pastoor P. M. de Vetten heeft tegen l Januari a.s. emeritaat aangevraagd. VALKENBURG. De „Dameskrans" heeft de kerkvoogdij weer verblijd met een gift van f. 75.— voor aflossing van de schuld op het zaaltje. In de vergadering van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn tot ouderling en diaken herkozen de heeren G. Terhagen en A. Oosterlee Az. Tot secretaris werd her kozen de heer Joh. v, d. Zwart. Een collecte voor de Kerk in de dank- stond voor het gewas bracht f. 46.96 op. VOORSCHOTEN. ln hotel Deurloo hield do winkeliers; ver. „Tosea" een ledenvergadering te' vens voor genoodigden onder leiding van aen waarn. voorzitter, den heer C. Bins. De heer F. L. van der Leeuw, dir. van het Bur. van den Kon. Ned. Middenstandsbond spra» ever „De vestigingseischen voor het mid' denstandsbedrijf", aan welk onderwerp w) reeds meermalen aandacht wijdden. beantwoording van verschillende vragen sloot de heer C. Bins de bijeenkomst wet een woord van dank aan den heer Buis. BH het agentschap der arbeidsbemid deling staan deze week als werkzoeker Ingeschreven: 152 mannelijke Dersonen en 1 vrouw. WASSENAAR. Op het examen voor machnneschrijves en Stenografie „Groote" slaagden de ren C. Gooverts voor het Duitsche Steno- eraf ie en W. v. d. Kroft. B. Rietbergen, Kimman, T. v. d. Meer, A. Zoetemelk en v. d. Eorg veer Stenografie ln de Ned- y Vcor r.-Tc'-.lneschrlJven: D. Bloemend- E. v. d. Wal N v d. Kleij, A. Pletersa v. Leeuwen, N. Rooijakkera, M. de Smit v. d. Klaauw, W. van Brussel, D. Bron"'1 Or. v. d. Berg, T. Paardekooper en M Niekeijk. Allen genoten hum opleiding M :de R.K. Ulo-school a. d. Kerkstraat 2 -1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6