QrtiUl/iaïdl* De voltooiing van het nieuwe Luchtschip L. Z. 130 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 18 November 19]] ^KtN/T IM VISSCHERIJ-BERICHTEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VRAGENRUBRIEK Over eenige maanden de eerste vlucht Uit de geschiedenis der Zeppelins AGENDA GEBOREN: Gerard Johan, z. v. G. J. v. Gaaien en M. Dekker Johannes Cornells, z. v. J. A. Meyers en C. P. Onvlee Weintje Johan na, d. v. J. Kagenaar en W. v. Duijn Gerardus Petrus Nicolaas, z. v. J. Hermans en J. Koelewyn Tryntje Alida, d. v. R. Handgraal en A. Goudkuil Abraham, z L. Rudolf en M. Bondar. Johanna, d. v. D. Terlouw en A. Overdyk Johanna Ma ria, d. v. J. v. d. Burg en B. Lieferink Frans Hendrik, z. v. F. H. Swaak en G. Mizee. ONDERTROUWD: W. M. Flim jm. 33 J. en C. G. S. de Boer Jd. 26 J. GEHUWD: C. v. Ede jm, en G. Borsboom jd A v. d. Kaay jm. en A. A. v. Leeuwen jd. F. H. Montanus wedn. en J. E, Schrama jd. G. Pouw jm. en C. L. Mioch jd. G. Tegelaar jm. en E. P. SwinkeLs jd W. v. d. Zeeuw jm. en S. F. H. v. wyk jd. W. F. v. Gessel jm. en L. v. d. Linden jd P. I. J. Denk jm. en L. de Witte jd. A. Hederik jm. en N. v. d. EUk jd. L. G. L. Schryvers jm. en E. J. de Vreugd jd. P. y. M. Wasschen en in chloorwater laten bleeken. Bewaren, uitgelegd, op een beslist droge plaats. 1278 (Ingez. Med.) WEERBERICHT. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 761. Hedenmiddag 2 uur: 754. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand: 774.0 te Vardö. Laagste stand: 741.7 te Blacksod. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Oostehjke tot Zuidelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Waar. schynlük eenige regen. Zachter vooral in het. Zuiden. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind hedenmorgen aan alle posten: "Attensiesein neer". BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie breidt zich geleidelijk naar het Nooroosten uit en de hooge drukking nam vooral in Zuid-Scandinavië af. De vorst is vooral in Noord-Scandinavië afge nomen, maar zij hield toch in geheel Scan dinavië aan. In Zweden is plaatselijk veel sneeuw gevallen en de sneeuw houdt, nog aan Duitschland heeft betrokken lucht, met temperatuur eenige graden onder nul. Alleen in het Zuiden is de temperatuur boven het vriespunt en viel hier en daar sneeuw. In Frankrijk en Zwitserland is de temperatuur gestegen en lichte tot matige regen gevallen. Thans hebben de lagere toppen mist. met stormaehtigen wind. De hoogere daarentegen helder weer, met ongeveer tien graden vorst. De Britsche eilanden hebben krachtigen tot storm aehtigen Zuidoostelijken wind. met regen in het Zuiden en Westen, te Valentia zelfs 40 mm. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: O., 6 gr. C., zw. bewolkt. Londen: O.. 4 gr. C., mist. Berlijn: O.. 2 gr. C.. betrokken. Nice: Windst., 9 gr. C„ mooi. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. 4 gr. C. (24 gr. F.) 9 uur voorm.: 3 gr. C. (26 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 1 gr. C. (30 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 2 u. 37 min.; nam. te 14 u. 58 minuten. LICHT OP VOOR FIETSERS. Donderdag: 4.34 nam. tot 6.56 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 18 Nov.: op 16 u. 08; onder: 7 u. 32. De Vondel-herdenking. Gisteravond is in den Amsterdamschen Stadsschouwburg de groote Vondel-herden- kingsplechtlgheld gehouden, waarvan het hoogtepunt vormde de bekendmaking van het gedicht .Amsterdam en Vondel", dat Albert Verwey. kort voor zyn dood, in op dracht van het Amsterdamsche Vondel- comité had voltooid. Dit gedicht, dat voorgelezen is door prof. dr. N. A. Donkersloot, maakte zeer grooten indruk. De Haarlemsche Motet- en Madrigaal- vereeniging, onder leiding van Sem Dres den, opende den avond met het zingen van twee fragmenten uit „de Kruisbergh" van Vondel, getoonzet door Corn. Padbrué, uit gegeven in 1640 en in partituur gebracht door prof. dr. A. Smyers. Vervolgens werd Psalm 138 van J. P. Sweellnck ten gehoore gebracht. De Amsterdamsche wethouder van Kunstzaken, de heer E. Boekman, betrad vervolgens het spreekgestoelte, die een rede hield, waarin hy er op wees, dat Von del aan Nederland en niet aan Amsterdam alleen behoort. Zyn figuur is te groot dan dat hy zou kunnen zijn een locaal bezit, doch Amsterdam heeft in de herdenking van die nationale figuur een eigen plicht te vervullen. Op deze rede liet het zangkoor zich wederom hooren. Daarna was het woord aan den grooten Vondelzegger Paul Huf, die zyn voordracht begon met de „Geboortezang aen Gre- gorius Thaumaturgus. mynen geboorte- helligh, den 17de van Slaghtmaent 1647", dat hy door nog zeven andere gedichten liet volgen. Na de pauze sprak prof. dr. N. A. Donker sloot de herdenkingsrede uit. getiteld: „Vondels grootheid". Na de groote herdenkingsbyeenkomst van gistermorgen in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, hebben gistermiddag twee kleine deputaties kransen gelegd op het graf van Vondel. Te twee uur was het een deputatie onder leiding van mr. H. J. J. Scholtens, burge meester van Bevenrijk. Tegen drie uur verschenen tientallen leden van de Ned. Vereeniging van letter kundigen in de Nieuwe Kerk. Dr. P C. Bou- tens, vooratter van deze Vereeniging, hield namens de Nederlandsche letterkundigen een herdenkingsrede. Na zyn rede legde spr. een krans neer Het Vondel-congres begonnen. Groote belangstelling. Het Vondelcongres, dat een der hoogte punten vormt in de reeks van plechtig heden ter herdenking van den geboorte dag, nu 350 jaar geleden, van onzen natio- nalen dichter, is heden begonnen in de aula der Amsterdamsche gemeente-univer siteit. De belangstelling voor dit congres was zoo groot, dat reeds gerulmen tyd van tevoren de inschrijving moest gesloten worden. Het aantal deelnemers, onder wie ver scheidene Vlamingen en andere buiten landers. bedraagt ongeveer zes honderd. Niet alleen literatoren en neerlandici, maar ook vele andere Vondelminnaars, zijn hier samen gekomen. Om half elf ving het congres aan met een toespraak van wethouder E. Boekman, die de aanwezigen een woord van welkom toeriep namens het Amsterdamsche Von delcomité. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, heeft vervolgens het congres geopend met het uitspreken van een rede. waarna mevr. Jacqueline RoyaardsSand- berg voordroeg de „Uitvaart van Maria van den Vondel", „de Kruisberg", de „Lijk- klacht van het vrouwenkoor over den dood van mijn ega" en tenslotte „Kinder-iyk". De eerste inleider was prof. P. H. Mol- kenboer O.P., die sprak over ..Het dichter lijke in Vondel". De volgende spreker was prof dr. Jozef Muls, die tot onderwerp had gekozen: .Vondel en Zuid-Nederland". De eerste congresdag werd besloten met een referaat van dr. Jan Romein over „Vondel's plaats in de Europeesche cul tuur". TWEEDE ABONNEMENTSVOORSTELLING. Maandag a.s. heeft de tweede abonne mentsvoorstelling plaats. Dan geeft het Centraal Tooneel iCees Laseur) „Nee..., dochter, nee...!", bhjspel van Mark Reed. O.a. spelen mede Mary Dresselhuys, Mien Duymaer van Twist, Rie Gilhuys, Oor Her mus, G. Tersteeg e.a. Onze Beriynsche correspondent schryft ons d.d. 16 dezer: Unter den Linden 47. dicht by de Pas sage. ligt het Beriynsche bureau van de „Dultsche Zeppelin-Reederei". Hier zyn wij eens gaan lnformeeren, hoe het er met de voltooiing van het eerste Helium-Lucht- schip uitziet, want sedert de catastrofe van Lakehurst heeft het vertrouwen in de Zep pelin-luchtvaart een gevoeligen knak ge kregen en het zal ook nog wel eenigen tyd duren, voor het in zyn vroegeren omvang is hersteld. Bijgeloovige menschen zouden er ongetwyfeld nog iets anders achter gaan zoeken, wanneer zij gewaar werden, dat de ongelukken klaarblijkelyk nog altyd niet van de lucht zyn. Want onmiddellijk voor ons bezoek is de eerste luchtvaart-steward ter wereld. Heinrich Kubis verongelukt. Geen wonder, dat Wolfgang Lambrecht, üe persreferent der Zeppelin-Reedery hier van onder den indruk is. „Kubis was een onzer bekwaamste en ervarenste stewards. Reeds voor den oorlog trad hy in dienst bij Graaf Zeppelin en twee ernstige ongelukken heeft hy persoon ïyk meegemaakt, waaronder de ramp van een half jaar geleden met de „Hindenburg" Na afloop van zakelijke besprekingen is hy vlak voor ons bureau by het overste ken door ,een motorfiets aangereden en gedood. U kunt zich voorstellen, dat ons dit verlies ter harte gaat „Kort na de catastrofe van Lakehurst ls ons laatste luchtschip „Graf Zeppelin" van Friedrichshafen naar Frankfort a. d. Main gevlogen en voor ons personeel was zulks een weemoedig afscheid. Want iedereen wist. dat het luchtverkeer voor onbeperk- ten tyd zou worden stopgezet. Deze laat ste Zeppelin wordt sedert September in de luchthaven van Ryn-Main door tallooze bezoekers als een museumstuk bezichtigd en bewonderd. Binnen drie weken tijds telden we reeds 100.000 geïnteresseerden en de honderd duizendste bezoeker, een jongetje van zeven jaar. kreeg een klein model van den on- vergetelyken „Hindenburg" als souvenir ten geschenke. Veel belangstelling in Nederland. Ook het buitenland toont nog altyd veel belangstelling voor ons bedryf en daarby staan Engeland en Nederland vooraan. Onze gedachten gaan onwillekeurig even terug naar het jaar 1894, toen het eerste ontwerp van een luchtschip door een hier toe speciaal gevormde commissie van des kundigen aan den toenmaligen keizer werd voorgelegd. Men erkende theoretisch wel iswaar de mogelykheid van een geheel nieuw luchtverkeer, maar niemand durfde zich aan den bouw van zulk een reus achtig toestel te wagen. Maar juist deze tegenstand sterkte den ondernemingslust van graaf Zeppelin en reeds in 1898 had hy doör particuliere bemiddeling een ka pitaal van rond een millloen mark byeen- gebracht. De oogen der gansche wereld waren 2 Juli 1900 op Friedrichshafen ge vestigd, en uit alle deelen der wereld wa ren belangstellenden naar het Meer van Constanz gekomen, om dit nieuwste won der persoonlyk te beleven. Met vyf perso nen en 350 K.G. ballast ging het lang zaam de hoogte m en omstreeks acht uur 's avonds moesten ook de felste tegenstan ders van graaf Zeppelin toegeven, dat het luchtschip zyn bestaansrecht had bewezen. De luchtschepen tydens den oorlog Sedertdien werden er voor leger en vloot luchtschepen gebouwd en tydens den oor log bewezen zij ook hun strategische be- teekenis. Graaf Zeppelin beleefde het rampzalig einde van den oorlog niet meer, want de harde Vrede van Versailles maak te aan lederen vorm van militaire en par ticuliere luchtvaart een. einde. Pas in 1926 begon men in het bui tenland, mede door toedoen van dr. Eekener, in te zien, dat de internatio nale luchtvaart niet, buiten Duitsch land kan en het Duitsche volk heeft in die moeilijke jaren toch zóó levendig aan de „Zeppelin-Eckener-collectc" deelgenomen, dat de basis voor een nieuw luchtverkeer kon worden bereikt Sedertdien heeft men niet stilgezeten en ware de ramp van Mei 1937 niet tusschcnbeidc gekomen, dan zou het luchtverkeer per „Zepp" ongetwijfeld wel een vergelijking met dat van de „Duitsche Luft-Hansa" kunnen door staan. Het nieuwe luchtschip. Omtrent het thans in aanbouw zynde luchtschip waarvan niemand nog weet, welken naam het behoudens ,.LZ 130" zal dragen deelde men ons nog het vol gende mee: Het nieuwe luchtschip wordt geheel In den styi van het verongelukte gebouwd, want reeds bij de „Hindenburg" had men rekening gehouden met verbruik van helium. Alleen de indeeling van de passagiersruimten heeft een wyzlging on dergaan. Het aantal cabines moest men van vijftig terugbrengen op veertig en zy liggen zoo. dat voortaan het daglicht naar binnen valt. Door een andere Indeeling van de. ruimte kon met dezen wensch van vele passagiers thans voor de eerste maal reke ning gehouden worden. De lengte der „LZ 130" bedraagt 248 meter en zyn grootste doorsnee 41.2 M. De indeeling van de motoren is dezelfde als by het verongelukte schip en zy wor den ook ditmaal geleverd door de Daim- ler-Benz-Werke te Untertürkheim, De hoogste prestatie der machines wordt op circa 4200 P.K. getaxeerd. De gondel voor den kapitein en de bemanning wordt in den boeg onder het luchtschip gebouwd. Het voorste gedeelte hiervan biedt plaats voor den kapitein en den stuurman, terwyl de overige ruimte voor de navigatie bestemd is Boven dezen gondel bevindt zich- de radio-cabine met alle benoodlgde construc ties voor den draadloozen dienst. De heliumvulling Tenslotte wilden wy graag nog iets na ders weten omtrent de nieuwe heliumvul ling en van deskundige zyde werd ons dienaangaande het volgende verteld: In 1895 ontdekte men tydens een bestudeering van de zon een op de aarde onbekend gas, dat naar zijn karakter helium, dat wil zeg gen: zon genoemd werd. Wat later stelde men vast, dat zich ook tachtig tot hon derd K.M. boven de aardoppervlakte he lium bevindt. Productieve heliumbronnen vond men vrywel uitsluitend in de Ver- eenigde Staten en in Canada. Dit edele gas is absoluut onbrandbaar, en dus de ideale vulling voor luchtschepen. Reeds in 1917 liet de Amerikaansche regeering de C7 hiermee vullen en het resultaat was be vredigend. Uitvoer werd direct wetleiyk verboden en daarom moesten alle lucht schepen in andere landen met waterstofgas „evuld worden. Thans is men hierop terug gekomen en zullen wy met een bedrag van een half millloen Mark het nieuwe lucht schip met helium kunnen vullen. Een ab soluut gevaarloos luchtverkeer van land tot land wordt hierdoor mogelyk gemaakt en begin 1938 zal de „LZ 130" zyn eerste vlucht kunnen ondernemen. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT. Ter gelegenheid van het zevende lustrum •.an de Indologen Vereeniging zal op 3 Dec. in den Leidschen Schouwburg een vertoo ning worden gegeven van Johan van 01- üenbaraevelt, treurspel van Albert Verwey. Die kogel mag daar niet liggen, u moet die boven in het net leggen! PREDIKBEURT. SASSENHEIM. Gemeente Gods: Vrijdagnam. 8 uur, paster v. d. Woude van Rotterdam. ZOETERMEER. Ver. tot verbr. der Geref. Waarheid: Vrijdagnam. 7 uur, de heer Redeiykheid van Ouderkerk. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Eenrum 'Gron.i als hulp prediker G. Winters, cand. te Doetlnchem; te wyk (Br.) J. C. Terlouw te Garderen. Aangenomen: Naar Lathum en Bahr, F. C. Baart, cand. en hulppred. te Arn hem; naar Ofckenbroek (toez.) W. Helns, cand. en hulppred. te Assen. VRIJE BAPT. GEM. Beroepen'. Te Enschedé. M. F. Dekkers, cand. te Apeldoorn. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Papendrecht, M. W. Nieu- wenhuijze te Franeker. ALGEMEENE SYNODALE COMMISSIE De najaarszitting. n. In de gisteren te 's Gravenhage voort gezette najaarszitting van de Algemeene Synodale Commissie der Ned. Herv Kerk werd een opdracht van de Synode inzake het nader onder oogen zien van de moge lijkheid van samenstelling van de Wedu wen -en Weezen-Hulpbeurs met het Pen sioenfonds in handen van de heeren Bolt en mr. Lisman gesteld om advies. Een verzoek om vernietiging van een be sluit in hooger beroep van het classikaal bestuur van Utrecht, ingediend door een lidmaat, werd verworpen. Een verzoek van het Prov. Kerkbestuur van Overyssel om goedkeuring van de grenswyziging der gemeenten Daerle en Wierden zal by de Synode worden over gebracht evenals een bericht van het clas sicaal bestuur van Den Bosch inzake grens wyziging. Van de Ned. Herv. legerpredikanten kwam de mededeeling in dat hun arbeid geregeld voortgaat. Vervolgens hield de vergadering zich bezig met het verslag over het derde kwar taar van dit jaar van den arbeid ter be hartiging van de geestelyke belangen van de Herv. Nederlanders in Duisburg en om geving. Een schryven van de Prot. Kerk in Ned. Indië in betrekking tot de benoeming van een dienstdoend predikant der Ned. Herv. Kerk zulks in verband met een circulaire die terzake van de Synode uitging, werd voor kennisgeving aangenomen. Na gewonnen inlichtingen zal een schry ven van een kerkeraad inzake het quotum by de Synode worden overgebracht. Dit zelfde zal ook gebeuren met een schryven van het Prov. Kerkbestuur van Noord- Brabant en Limburg inzake het quotum van de gemeente Gemert. De vergadering benoemde tot lid van den Raad der Kerken dr. R. B. Evenhuis te Scheventngen en tot lid van den Herv. Schippersraad ds. W. A. Zeydner te Rot terdam. Voer advies worden verschillende af schriften van uitspraken en besluiten in hooger beroep gesteld in handen van de heeren ds. Addlnk en ds. Barbas. Aan het Prov. Kerkbestuur van Gronin gen zullen nader inlichtingen gevraagd worden inzake een schrijven van den Raad van Beheer op de predikantstractementen over de combinatie van de gemeenten Ham en Farmsum, waerna de zaak bij de Sy- n' i zal worden gebreebt. Evenzco wc: 't ln handen der Synode ges'.eld een ve zoek van het classikaal bestuur van Den Bosch om een beslissing te nemen Inzake een mrl HEDEN: H. Morschweg 12: Bybellezing te i nam. In den Vergulden Turk: Aandeelhouder, I verg. N.V. Meelfabriek de Rijn v.h tl wed. T. J. Bots. 4 uur nam. 1 Luxor-theater: Feestavond 3 Oct. v» 8.15 uur nam. Nutsgebouw Bazaar kerkkoor r. Animo". 7—10 uur nam. Frediker: Geref. Bond. Spr. ds. Lekke:- kerker van Oldebroek. 8 uur nam. SchouwburgNed. Operagroep„Die luid gen Welber von Windsor". 8.15 uur naaü Volkshuis: Spr. prof. dr. J. H. Oort ore: „Onze aarde". 8.15 uur nam. Katwyk aan Zee (Casa Cara): Geref Bond. Spr. ds. v. Lokhorst. 7.30 uur naa.' Vrijdag. Evang. Gem.: Spr. de heer J. Peereboon 8 uur nam. Nutsgebouw Bazaar kerkkoor „q Animo". 710 uur nam. Prediker: Ver. van kinderen Gods: de heer Dronkers. 8 uur nam. Stadszaal: Verg. van spaarders Sport- fondsenbad; 8'/> uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge- neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot hall vier. 's Donderdags: Inenting tegen diph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrydags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau y. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Man en Vrouw". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur doori voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam „Blumen aus Nizza". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Slavenschip". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zondag doorl, voorstelling 27 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 7, „De charge van de lichte brigade". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „De ellendlgen." Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag en Zaterdagnam. te 2Vi uur. Nova-bioscoop (2Katwyk aan Zee): „De witte engel". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Zaterdag 13 t/m Vrij dag 19 Nov. a.s. waargenomen door de apo theken: D. J. van Driesum, Mare 110, Tel 406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28. Tel. 3553 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 18 Nov. Tarbot f. 1—0.88; Tong f. 1.28—0.86; Heil bot f. 1.200.64 per kg.; Groote schol f.24: Middel schol f.24: Zetschol f.24; Kleinschol f.22—16; Bot f. 17—13; Schar f. 13.50-4.50; Tongschar f.3217; Groote schelvisch f.43 42; Middel schelvisch f.3832; Kleinmid- del schelvisch f. 2816; Kleine schelvisch f.12—5.10; Groote gul f. 18.50—14; Kleine gul f.14—5.40; Wyting f.9—3 40; Makreel f.9—6.50; Versche haring f. 4.65—2.85 per 50 kg.; Kleine heek f.1611 per 50 kg.; Kabeljauw f. 66—33.50 per 125 kg.; Vleet f. 1.70—1.25; Leng f. 3.70—1.95; Koolvisch f. 1.45—0.30 per stuk; Rog f. 17.50 per koop. Aan den afslag 4 trawlers: RO. 53 met f. 2650; IJM. 167 met f. 2930; IJM. 89 met f. 3400; IJM. 85 met f. 2450; 4 loggers: KW. 28 met f.500; KW. 75 met f.580; KW. 162 met f.640; KW. 86 met f.1090; 3 loggers met versche haring: KW. 122 met f.690 (en 25 last pekelharing); SCH. 35 met f.1500; IJM. 490 met f. 850. Nagekomen besommingen van gisteren (versche haring): SCH. 103 met f.1520; KW. 153 met f.2021; SCH. 50 met f.730. VLAARDINGEN, 18 Nov. Binnen van de haringvisscherijVL. 3 met 37; VL. 56 met 31: KW. 29 met 43; VI» 85 met 35 en VL. 14 met 34 last. Te Scheveningen was geen aanvoer. KATWIJK AAN ZEE, 17 November. Aan den afslag één party haring. PfUs: Volle f. 8.65—8.15; IJle f. 7.95. VERWACHTTE SCHEPEN. Thulsstoomende voor de Vrijdagmarkt: Mary IJM. 189, vangst 290 m. diversen en 90 stuks styve kabeljauw. En Avant IJM. 8, vangst 300 m. makreel. 180 m. gul en koolvisch. 70 m. wijting en braadschelvisch. 15 m. platvisch, 70 m. ha ring, 30 m. varia. Totaal 665 manden en 230 stuks styve kabeljauw. geschil over de grensregeling tusschen gemeenten van Den Bosch en Rosmalen- Ook zal in handen den: Synode P? .T worden een advies van het Prov. Kerk bestuur van Zeeland in betrekking tot combinatie van de gemeenten Biervliet e Hoofdplaat. De president verdaagde hierna de zi'tin» tot heden. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6