Een nieuwe goudangst LEIDSCH DAGBLAD - Vierde BEad Zaterdag 13 November 193] Financieel-Economisch Weekoverzicht BELEGGINGEN Achteruitgang in de Amerikaansche conjunctuur. Het buitenland vlucht in den gulden VAN DER DRIFT Co. RECHTZAKEN THIJS OP DE „TAAIE HAAI99 Wij leven vlug in aezen roerigen tijd, wij moeten wel „quick change artists" zijn met onze hersenen, die wij telkens weer moeten Instellen op en wennen aan haast in een ommezien gewijzigde omstandigheden, die wij moeten kne den, om althans een vluchtig begrip te krijgen van de wonderlijke metamor- phosen in 's werelds economische ge dragingen, om wellicht den volgenden dag weer voor het feit te staan, dat alles toch weer anders is dan wij had den gedacht. Wie had zes maanden geleden kunnen bevroeden, dat de goudangst van toen, dus de vrees voor een verlaging van den goudprijs, voor revaluatie van den dollar en de hieruit voortvloeiende deflationis tlsche gevolgen, eerlang zou plaats ma ken voor een nieuwen goudangst, doch van geheel tegengesteld karakter, namelijk vrees voor verhooging van den goudprijs, verdere devaluatie van den dollar en de daarmee ln verband staande inflatlonis- tische mogelijkheden en gevaren? Wij hebben in de afgeloopen weken deze me tamorphose zich zien voltrekken. Nadat gedurende de lente van dit jaar als ge volg van een al te dwaze haussebeweging en naar aanleiding van Roosevelt's vage dreigementen tegen de haussiers, het te voren opgepotte goud in ontzaglijke hoe veelheden op de markt was gesmeten (volgens schattingen ten bedrage van ca. 800 millioen dollar) en dit goud den weg naar de Ver. Staten had gevonden, is thans plotseling een tegengestelde beweging ont staan: het publiek is weer begonnen, goud te verzamelen. Een dringende vraag naar dit metaal brak zich baan, met het ge volg, dat in Londen (de eenige werkelijk vrije goudmarkt) de premie, die betaald moet worden boven den prijs van versche ping naar New-York, ongekende afmetin gen aannam. Zeer groote bedragen aan goud zijn aldus in enkele dagen tijds in de particuliere safes opgeborgen. Vanwaar deze plotselinge goudzucht? Het antwoord hierop is niet moeilijk te geven, hoewel het toch op zichzelf geenszins bevredigt. Deze goudzucht dankt zijn ontstaan aan een vrij ongemotiveerde vrees voor een verde devaluatie van den dollar. Men verkocht dus dollars of dollar waarden tegen ponden en waar men onder de huidige omstandigheden ook in het pond en vooral ook in de goe derenmarkten geen bijzonder vertrou wen heeft, zetten velen de aldus ver kregen saldi gedeeltelijk weer om in het „waardevaste" goud. De vrees voor den dollar baseerde men op den achteruitgang in de Amerikaan sche conjunctuur, die inderdaad afmetin gen heeft aangenomen van buitengewonen omvang. De bedrijvigheid in de staalnij- verheid is verder gezakt tot 41 pCt. tegen Vorige week 48.6 pCt. en 74 pCt. een jaar geleden; de wagonladingen toonen een merkbaren achteruitgang; de afzet der nieuwe automobielmodellen valt sterk te gen, zoodat men de prijzen, die juist met het oog op de verwachte gunstige conjunc tuur waren verhoogd, weer moet omlaag- zetten; de goederenmarkten verkeeren in zeer gedeprimeerde stemming; de netto winsten zijn dalende. Dit zijn ongetwijfeld symptomen van een omslag in de conjunctuur en de vraag is slechts, of deze omslag in een uitgesproken crisis zal uitloopen dan wel een tijdelijke scherpe reactie is op een overdreven en gedeeltelijk op een kunstmatigen grondslag gebaseer de hausse. Wie onze overzichten vrij regelmatig heeft gevolgd, weet dat wij naar laatstgenoemd alternatief over hellen: wij zien in de dezen conjunc tuurachteruitgang omringende omstan digheden geenerlei directe crisisver schijnselen. Wel verwachten wij een periode van algemeen lagere winstmar ges, waarop kosten en prijzen hun evenwicht zullen vinden. Wij zien dan ook geen reden voor een Vlucht uit den dollar, omdat zonder eent- gen twijfel hef conjunctuurverloop in de Ver Staten binnenkort zijn weerslag ook ln Europa en de grondstoffen-producee- rende landen zal vinden. En al hebben wij weinig vertrouwen in officieele ver klaringen, zoodra het de monetaire poli tiek van een land betreft, wij weigeren te gelooven, dat Roosevelt van zijn recht ge bruik zal maken, den dollar tot 50 pCt. van zijn oorspronkelijke pariteit te deTa" lueeren. Wij gelooven. dat langzamerhand ook de Amerikaansche autoriteiten het ge brek aan blijvende waarde van deprecia- tievoordeelen hebben leeren inzien, terwijl zij er zich wel voor zullen hoeden, door een verbreking van het Dne-landen-ac- coord nieuwe onrust en ontwrichting ln het leven toe roepen. Men mag ook niet vergeten, dat den laatsten tijd op politiek en economisch gebied de betrekkingen tus- schen de Ver. Staten en Engeland steeds nauwer worden aangehaald en men de be sprekingen omtrent een handelsverdrag tusschen beide landen niet door eenzijdige valuta-manipulaties zal durven verstoren. Men kan daarentegen niet verwachten, dat Roosevelt werkloos bij den achteruit gang van de conjunctuur zal gaan neer zitten. Hij heeft nu eenmaal zijn zinnen gezet op ingrijpen en ordening en hij is niet bang voor experimenten. Toch be vindt hij zich thans voor een dilemma: wil hij buiten het monetaire om de con junctuur weer kunstmatig op gang trach ten te brengen, dan is een uitgaven- en koopkracht-verhoogende politiek een ver- elschte. doch hoe zal hij dit kunnen rij men met zijn pogingen, om op korten ter mijn evenwicht in de begrooting te bren gen? Het vraagstuk Amerika blijft nog vol haken en oogen. De bereidheid van de Ver. Staten, goud aan Europa af te staan (wij begrijpen nog steeds niet, hoe men bij de ontzaglijke overdaad van goud in Amerika ooit hier aan heeft kunnen twijfelen!), heeft voor- loopig een einde gemaakt aan den nieu wen goudangst. Toch heeft ln korten tijd een sterke repatrlatle van Europeesche beleggingen en „hot money" uit de Ver. Staten plaats gevonden. Vooral Frankrijk is hierin voorgegaan, nu op politiek, eco nomisch en financieel terrein aldaar een rustiger atmosfeer ls ontstaan. Engeland heeft natuurlijk het zijne tot de repatrla tle bijgedragen. De Scandinavische landen en Zwitserland zijn evenmin achter geble ven. doch Zwitserland heeft besloten den strijd aan te binden tegen het „vlucht- geld"vraagstuk en den bultenlandschen ka pitaal-vluchtelingen moeilijkheden ln den weg te leggen. Men zal moeten afwachten, of die barrières effectief zullen zijn: zoo ja. dan ls het te vreezen, dat Nederland het toevluchtsoord bij uitnemendheid zal worden, met alle onaangename ge volgen van dien. Reeds thans blijken ons land en de gul den een uitnemend onderdak te verschaf fen. De monetaire ontwikkeling der laat ste weken heeft dit ten duidelijkste bewe zen. Niet slechts vonden aanzienlijke liqui daties in Amerikaanschewaarden plaats, doch het buitenland vlilchtte regelrecht in den gulden. Ons Egalisatiefonds zag zich voor de taak geplaatst, aan deze vraag te voldoen, eerst door aankoopen van dollars, later, toen het dollaraanbod te sterk werd door aankoopen van ponden tot zeer groote bedragen. Gelijk bekend, worden deze aankoopen weer omgezet ln goud, dat vervolgens regelmatig aan de Nederlandsche Bank wordt overgedragen. Gedurende de afgeloopen zes weken steeg de goudvoorraad van onze cen trale bank aldus met 129 millioen gul den. Hij staat thans op het fenomenale bedrag van 1394 millioen. Neemt men in aanmerking, dat deze voorraad nog volgens de oude pariteit gewaardeerd is, dan komt men tot het resultaat, dat deze voorraad overeenkomt met 200 gulden per hoofd der bevolking! Hiertegenover staat als natuurlijke te genhanger een overvloed aan doodliggend geld, die den rentestandaard hier te lande voor onafzlenbaren tijd zal moeten druk ken. Wij kunnen ons dan ook niet voorstel len, dat de Nederlandsche Bank onder deze omstandigheden het noodig zou oor- deelen, het embargo op bultenlandsche leeningen scherper toe te passen, teneinde de regeering de gelegenheid te geven, het niet geplaatste deel der Nederlandsch-In- dische conversleleenlng kwijt te raken. WH het publiek den 3"/o standaard aanvaar den, dan zal het dit wel automatisch doen wil het 't niet, dan zal ook indirecte dwang in welken vorm ook, hoegenaamd niets uit richten. Onze effectenbeurs heeft de laatste twee maanden wel sterk geleden onder een aan houdenden, ofschoon in het algemeen niet panlekachtigen, verkoopsdrang. Het resul taat is. dat de totale koerswinst geduren de de afgeloopen twaalf maanden behaald spoorloos is verdwenen. Waar onze beurs in zoo sterke mate wordt beheerscht door Wall Street eenerzljds, door de goederen- prijzen anderzijds, is zulks niet te verwon deren en wij beschouwen het huidige koerspeil in het algemeen dan ook niet als overdreven laag. Wij moeten wel voor oogen houden, dat bij een groot deel der cultuur maatschappijen de winstmarge sterk is ingekrompen en dat onze exportindu strie op den duur den invloed zal moe ten ondervinden van de gedaalde koopkracht in de verschillende grond- stof-produceerende landen. De goederenmarkten, speciaal de mark ten van onedele metalen, rubber en koffie, hebben deze week aan een hevige prijs daling blootgestaan. Terwijl de onedele metalen en rubber sindsdien een herstel hebben vertoond, blijft koffie onder sterke pressie staan. Uit hoofde van de aanzien lijke belangen, welke vele onzer cultuur ondernemingen in de koffie-industrie be zitten. zijn de jongste gebeurtenissen op koffiegebied alleszins de aandacht waard. Men weet. dat jarenlang Brazilië reeds tracht door valorisatie en vernietiging van koffie op groote schaal aan 's lands voor naamste welvaartsbron steun te verleenen. Voor deze economisch dwaze politiek werd een hooge uitvoerbelasting geheven, die evenwel nog niet voldoende was, om de zware kosten te dekken. Brazilië forceerde aldus den prijs van zijn product omhoog, doch vergat, dat er nog andere koffie-pro- duceerende landen waren, welker productie aanhoudend vermeerderde. Brazilië levert thans iets meer dan de helft der wereld productie, doch zou in staat zijn nagenoeg het heele wereldverbruik te dekken. Con ferenties om tot een wereldquota-systeem te komen, mislukten en zoo nam Brazilië aLs eerste zijner dictatoriale maatregelen, het besluit, de uitvoerbelasting met 75 o te verminderen, waardoor dus aan de Bra- ziliaansche producenten de gelegenheid wordt geboden, vrijelijk op de wereldmarkt te concurreeren. Een scherpe daling van den koffieprijs was het gevolg en het lijdt geen twij fel, of moeilijke tijden zullen voor de koffie-producenten, met name ook de Ned.-Indische cn Surinaamsche, aan breken. Waar het koffieverbruik zeel- onelastisch is, kan men bovendien niet verwachten, dat het lagere prijspeil tot een verhooging der consumptie aan leiding zal geven. BEMIDDELING VOOR HYPOTHEKEN. Makelaarskantoor OUDE VEST 29 - TELEF. 513 615 (Ingez. Med.) HAARLEMSCHE RECHTBANK. Diefstal van rijwielplaatjes. Terecht .stonden W. J. S. en M. K. beiden uit Heemstede en gedetineerd in het Huis van Bewaring. Hun was ten laste gelegd, dat zij tijdens de Jamboree te Vogelenzang van verschil lende rijwielen belastingplaatjes hadden ontvreemd o.a. van -J. Braakman en H. Ruman uit Hillegom. De officier van Justitie elschte tegen beide verdachten een gevangenisstraf van 1 jaar met aftrek van voorarrest. De verdedigers van verdachten verzoch ten alvorens vonnis te wijzen over beide verdachten een reclasseeringsrapport in te winnen. Na raadkamer willigde de recht bank het verzoek in. De zaak werd voor onbepaalden tijd geschorst. KANTONGERECHT TE DELFT. De kantonrechter te Delft veroordeelde den autobestuurder J. H.. die geen gevolg gaf aan het stopteeken dat de brugwachter te Stompwijk hem gaf, tot f.3 boete subs. 2 dagen hechtenis. Voorts werd bij verstek R. v. d. Z. te Leiden wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet veroordeeld tot f. 7.50 boete subs. 4 dagen hechtenis, en J. J. V. te Stompwijk voor dezelfde overtreding, tot f. 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Terecht stond de 36-jarige P. v. R. uit Haarlemmermeer, zonder beroep, wien ten laste was gelegd, dat hij op 13 Augustus j.l. te Hillegom, zijn vrouw waarmede hij in onmin leeft, geschopt en geslagen heeft. De kwestie gifigKOver een kind, hetwelk bij zijn vrouw thuis is en welk kind verdachte van tijd tot tijd komt bezoeken. Verd. was in overspannen toestand, toen hij een anderen man in het gezelschap zijner vtouw aantrof. Vervolgens werd nog een getuige gehoord, die een en ander had ge zien. De officier eischte een geldboete van f. 15 subsidiair 9 dagen hechtenis. De poli tierechter veroordeelde hem tot een geld boete van f. 12 subsidiair 6 dagen hech tenis. Vervolgens moest terecht staan J. v. K. uit Hillegom. Verd. was niet verschenen. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 22 Augustus j.l., toen hij onder den invloed van sterken drank verkeerde te Lisse den eigenaar van een taxi, B. v. d. S. te Lisse eenige klappen en stompen had toege diend. Ais getuige werd nog gehoord de zoon van den taxi-ondernemer M. v. d. S. De officier van justitie eischte een geld boete van f.10 subsidiair 5 dagen hech tenis. Overeenkomstig den eisch werd ver dachte veroordeeld. Hierna stond terecht de 29-jaxige los arbeider A. M. de R. uit Hoodfddorp. Hem was mishandeling ten laste gelegd. Op 6 Oct. had hij oneenigheden gehad met den mede-arbeider J. V. Volgens verdachte had getuige J. V. hem geruimen tijd getergd, waardoor hij in een woedende oui den ge tuige een klap, met een aardappelenriek op zijn arm heeft gegeven. De officier eischte een geldboete van f. 6 subs. 3 dagen. De politierechter veroor deelde verdachte tot een geldboete van f. 5 subs. 3 dagen hechtenis. In de verdachtenbank nam plaats B. L. uit Nunspeet, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Haarlem, wegens diefstal. Verdachte had in de maand Octo ber van zijn mede-arbeider B. D. te Haar lemmermeer een bankbiljet van f. 20 uit diens jas gehaald. Als getuige werd ge hoord de benadeelde B. D. De officier vond het feit zeer ernstig, VOOR ZONDAG 14 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 M. 8.30: NORV 9.30: KRO 5.00: NCRV 7.45—11.30: KRO 8.30: Morgenwijding 9 30: Gr platen 10.00: Plechtige Hoogmis 11.30: Gram.pl 12,00: Causerie ..Taak en plicht van den technicus" 12.15: R.K. Du-bbel- mannenkwartet „Simpelveld" en gram.pl. 1.00: Causerie „Sobrlëtas en de actie voor gezinsopbouw" 120KRO-orkest - 2 00: Vragerrbeantwoordlng 2 45: Oram.pl. 3.15: Solistenconcert 325: Gram.pl 3.45: Bariton en piano 4.00: Gram.pl. 4.15: Ziekenlof 4.55: Sportnieuws 5 00: Gereformeerde Kerkdienst. Hierna: Klein Chr. Gemengd koor, orgelspel en Gram.pl. 7 45: Sportnieuws 7 50: „West-Indië", causerie 810: Berichten ANP. Mededee'lngen 8 25: Gram.pl. 8.30: De KRO-Melodisten. de KRO-Lijsters en solist 9.20: Gram.pl, 9 30: Radio tooneel 10 30: Berichten ANP 10 40: Epiloog 11.00—11.30: Esperantolezing. Hilversum II, 301 M. 8 55: VARA 12.00: AVRO 5.00: VPRO 520: VARA 620: VPRO 8 00: AVRO 8.55: Gram.pl 9 00: Voetbalnieuws 9.05: Tuinbonwpraatje 9.30: Gram.pl. 9.45: „Van staat en maatschappij", causerie 10.00: VARA-Orkest en solist 10.40: De clamatie en gram.pl. 11.00: „Fantasia" en solisten 12 00: Orgelconcert 12.10: Kovacs Lajos' orkest, soliste en gTampl. 130: Causerie „Opium en zout" 1.50 Gram.pl. 2.00: Boekbespreking 2.30: Vondel-programma m. m. v. het Omroep orkest, solisten en declamator 3.15: Gram.pl. 3 30: Causerie „Georges Du- hamel, Speurder naar den Eeuwigen mensch" 4 00: AVRO-Dansorkest en soliste 4.30: Sportreportage en Sportnieuws ANP 5.00: „Gesprekken met luisteraars, causerie 5.30: Kinderuurtje 6 00: Sportuitzen- dlng 6.15: Sportnieuws ANP 620: Gram.pl. 620: Nu het nog tijd ls. Weest waakzaam" 6 45: Gram.pl. 7 00: Re- monstrantsche Kerkdienst 8 00Repor tage schaakmatoh, berichten ANP. mede- deelingen 8.15: Gram.pl. 8.50: Cause rie voor het comité voor bijzondere Nooden 9.00: Omroeporkest en soliste 9.35: Radiojournaal 9.50: Reportage schaak- match - 9.55: Gevarieerd programma 10.50: Reportage schaakmatch 11.00: Berichten ANP Hierna: AVRO-Dansorkest 10.3012,00: Gram.pl. Droitwlch, 1500 M. 12.50: Het Luton orkest en solist 1.50: Orgelspel 2.20 Voor tuinllefhebbers 2.40: Gram.pl. 3 20: Stedelijk Orkest van Eastbourne 4.20: Missiepraatje 4.40: Falkmon's or kest 5 20: Religieuze causerie 5.40: Het BBC-Orkest en soliste 6 30: Decla matie 6 50: Radiotooneel met muziek 8.15: Kerkdienst 9.05: Liefdadigheids- oproep 9.10: Berichten 925: HBC- Theater-orkest en solist 10.25: Reportage 10.50: Epiloog. Radio Paris. 1648 M. 7 20 en 8.15: Gram.pl. 1150: Orgelconcert 12 40: Gewüd concert 135: Gram.pl. en zang 3.20: Zang 3.35: W. Prady's orkest 5.20: L. Goldy's orkest 7.35: Zang 8 06: Duetten 8.35: Zane 8 50: „For- tunïo" opera 10 50: Gram.pl. 11.20 1.20: J. Bouillon's dansorkest. Keulen, 456 M. 5.20: Havenconcert 7.35: Solistenconcert 8.50: Grampl. 1025: Viool, cello en plano 11.20: E. Kaiser en G. Freundorfer en hun orkesten 1.20: Alt en piano 3 20: Omroep- schrammelensemble, -orkest, -koor en so listen 525: Solistenconcert 6 50: Amu- semeirtssextet 7.20: HJ-Orkesten en -koren 10.0511.20: A Lutteris orkest, zang en orgelspel (gr.pl). Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 9 25: Gram.pl. 9 50: Piano en viool 10 20: temeer dat hij dit van zijn eigen neef deed. Een strenge straf is zeer zeker op zijn plaats, gezien de 7 veroordeelingen van verdachte die overeenkomen met deze en eisohte tegen hem een gevangenisstraf voor den tijd van 6 maanden. De politierechter veroordeelde verdachte tot dienzelfde straf echter met aftrek van voorarrest tot en met 12 November. Tevens werd gelast dat aan den benadeel de het bankbiljet zal worden terug gege ven, wanneer de getuige zijn straf heeft ondergaan. 34. Oom Brom keek dus voorzichtig eens aan dek, en vond den toestand nogal gek; maar hij hoorde, waar twee mannen over spra ken, die bezig waren een kanon voor het gevecht gereed te maken hij hoorde, dat men nu een schip zou gaan berooven, en Brom-oom kon zijn ooren bijna niet gelooven Hij daalde vlug een drietal treden, en riep toen, buiten adem, naar beneden: „Wel, wel, wel het is daar een raar stel; de piraten kijken allemaal heel vastberaden, en de kanonnen zijn geladen er ls een schip in 't zicht, daar worden zij nu op gericht.... Leo vloog plots overeind, en stak zijn armen uit: „Aha!" riep hij, met dreigend stemgeluid; „daarmee ben ik zeer ingenomen, want nu is ook mijn tijd gekomen! Wij zullen onze vrienden thans geen zege praal vergunnen, maar hun eens laten zien wat wij wel kunnen komaan, Thijs IJs, help mij eens met 't kanon!" Met deze woorden was 't, dat 't waagstuk van Thijs IJs, oom Brom en Leo dus begon; en allereerst trok Leo nu een raar gezicht, want het kanon was lang niet licht! Gram.pl. 10.50: Gewijde muziek In pauze: Reportage 12.50: Salonorkest I.35: Omroepdanaorkest 1.50-2» Grampl. 2.35: Zang 3 05: J Schn, ders' orkest en accordeonmuziek Radiotooneel 8.20: „Die Fledenrnus'' operette 11 5012.20: Omroepdansórict 484 M.: 9.22: Gram.pl 10.35: OreelsS 10.50: Gramjpl. 1105: Pianowon dracht 11.20: Ed. Loiseau's orkest n grampl. 1.30—1.55 en 2.20—2 35: Graa platen 2.50: Accordeonmuziek 3» Symphonieconcert en gram.pl 52,; Grampl. 520: Radiotooneel 610 711 en 8 20: Grampl. 9.20: Radiotooneé' 9.40: Salon-orkest en soliste 10 30- Gi" p'aben 11.3012 20: Omroepdansoitet en solist. VOOR MAANDAG 15 NOVEMBER, Hilversum I, 1875 M. NCRV-Ultw. ding 8.00: Schriftlezing, meditatie tj. wijde muziek (Gr.pl.) 8.30: Gramoioo-, muziek 9.30: Geluirwenschen 9^ Gramofoonmuziek 10.30: Morgendlem 11.00: Chr. Lectuur 11.30: Gr.muSi 12.00: Berichten 12.16: Gr.muziek. 12.45: Orgelconcert 2.00: Voor de schole 2.35: Gr.muziek 3.00: Causerie ,\Vr de pot schaft" 3.30: Gr.muziek —'3,0 Bijbellezing 4.45: Gr.platen Sfl Voor de kinderen 5.45: Cello, plano f gramofoonmuziek 6.30: Vragenuur 7.C0: Berichten 7.15: Vervolg vragen»? 7.45: Reportage 8.00: Berichten A. P. Herhaling S.O.S.-berichten 811; Vondel-herdenking (sprekers, koor en 1 kest) 10.30: Berichten A. N. P. 10 35: Haarlemsche Orkestvereen. 10.45: Gje. nastiekles 11.00: Vervolg concert lis —12.00: Gramofoonmuz. Hierna; Schr,!;. lezing. Hilversum n, 301 M. Algemeen Pro gramma, verzorgd door de AVRO 8.00: Gramofoonmuziek 10.00: Morgenwijd»; 10.15: Gewijde gramofoonmuz. 10.30: Lyra-Trio 11.15: Declamatie 11.40: Kovacs Lajos' orkest en solisten (Gr.pl.i 12.30: Gr.muziek 1.30: Het Omroepor kest 2.00; Gr.muziek 2.15: Omroepor kest 3.00: Causerie „Snoepzucht, nagel- bijten, rooken en nog wat" 3.30: Omroep orkest en solist 4.30: Causerie „Mus Hall" 'Met gr.pl.) 5.30: Orgelspel, zan; en vioolsoli 6.35: AVRO-Dansorkest es soliste 7.00: Causerie „Geïllustreerd! Kerst- en Nieuwjaarskaarten" 7.31: Pianovoordracht 820: Berichten A. I P. Mededeelingen 8.15: Concertgeboire orkest 9.15: Gramofoonmuziek —9.21: Radiotooneel 10.20: Gr.muziek 11.00: Berichten A. N. P. Hierna AVRO-Danai- kest 11.40—12.00: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. 11.05: Orgelspel - II.35—11.50 en 12.05: Gr.muziek 122! Religieuze causerie 12.45: BBC-Schct-t orkest 1.20: Toeristenpraatje 1.35- 2.20: Orgelconcert 3.20—3.50: A Sail) bury's orkest 4.20Cabaretprogramma - 4.50: Gr.muziek 5.20: Het Bridgetat( Harpkwintet 5.50: Reportage 6.# Zang 6.20: Berichten 6.40: BBC-Mid land-orkest 7.40: Solistenconcert 82S Variété-programma 9.50: Berichten 10.10: Vervolg variété-programma 11.11 Joe Kaye en zijn Band 11.50—1220: Dansmuziek (Gr.pl.) Radio Paris, 1648 M. 7.50 8.50, 10.« en 11.20: Gr.muziek 12.20: Visclano-oi- kest en zang 3.05: Gr.muziek en 4.20: Zang 4.35: Cellovoordracht 5.20: Giordino-orkest 8.35: Vioolvoo: dracht 8.50: Nationaal Orkest, Raugei- koor en solisten 10.50: Gr.muziek. Keulen, 456 M. 5.50: Rhein-Man) sche Landesorkest7.50: Marine-orkest - 11.20: Verzoekconcert 12.35: Nedersal sische Symphonle-orkest en solisten 1.35: Gr.muziek 3.35: Het Otterstact- Trio en solisten 4.30W. Krüger's oito 5.20: Kamermuziek 6.30: Wal» Raatzke's kwintet 7.30: Omroepkleino: kest en E. Kaiser's orkest 8.20: West duitsch weekoverzicht 9.00: Zang -1' —11.20: Omroeporkest, Keulsch pianod» en solist. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 1221 Gr.muziek 12.50: Salonorkest lw- 2.20: Gr.platen 5.20; Salonorkest en 7.20: Gr.muziek 8.20: Omroep-SRJ phonle-orkest en soliste 10.30-11-» Gr.platen. 484 M.: 12.20: Gr.muziek 12.50: roeporkest 1.50—2.20: Gr.platen - Cellovoordracht 6.35Omroeporkest - 8 20: Radiotooneel met. muziek, In pauze: Gr.muziek 10.05: Muselte-orB- 10.30—11.20: Waalsch Cabaretp» gramma. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF c DE R.O-V. RADIO-CENTRALE. Voor Zondag 14 November. lste programma: lederen dag van 8"! uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van IH" uur: Kro, Ncrv. enz. 3e programma: 8.50: Keulen Fis 9.50: Brussel Fr. 10.20; Brussel VI- 10.35: Keulen 13.20: Brussel VI.-JJ* Brussel Fr. 14.35: Brussel VI. |J*: Brussel Fr. 17.20: Parijs Radio Keulen 19.20: Weenen of div. 21.25- Paris P.P. Pl.m. 22.00: Weenen» -9.W 1420: div. 22.30: Brussel Fr. 4e progTamma: 8.30: Brussel Fr. Diversen Pl.m. 13.35: Droitwich - - Diversen 14.40: Droitwich J'il London Reg. 16.40: Droitwich ''f.! London Reg. 17.40: Droitwich - J fï London Reg. 20.15: Droitwich - Diversen 21.25: Droitwich 2225. dapest of div. 23.25: Parijs Radio. Voor Maandag 15 November. I lste programma: lederen dag van I uur: Avro. Vara, enz. tj 2de programma: lederen dag van »-• 1 uur: Kro. Ncrv, enz ,jj; 3e programma: 8.00- Keulen "".ms; .Deutschl.sender 9.50: Keulen Parijs Radio 12.05: Droitwich - j Brussel VI. Pl.m. 13.35: Keulen - A,: Diversen 15.05: Parijs Rad'0 ,gn. Droitwich 15.50- Diversen .ij:-: don Reg. 17.20: Parijs Radio - London Reg. 19.20: Brussel VI. - London Reg. 20.20' Diversen Pariis Radio 20.50: Parijs Radio Berlijn 23.20: Diversen jji: 4e nrogramma: 8 00: Brussel VI. I Diversen 10.35: Droitwich - 09 11.35: London Reg. Pl.m. 12.45. wich 13.20: London Reg. wich 18.20: Diversen 18.40: Dro pttf itiPl Wijzigingen voorbehouden-^

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14