LEIDSCH DAGBLAD Uit de Rijnstreek Gouden Echtvereeniging te Leidschendam LEID5CH DAGBLAD Vierde Blad Donderdag 11 November 19]] VISSCHERIi-BER ICHTEN Plaatst Uw advertenties Het echtpaar Vermeer-Dekker Jagerslaan 2 J. M. Kijnenburg, Duin- voetlaan 32 M. Kollberg, Prinsenweg 101 B, W. Kooperberg, Santhorstlaan 63 Ph. C. Kortman en vrouw, L. Kerkdam 30 A. Krope, Bremhorstlaan 10 P. J. M. Luypen, Eikenlaan 5 M. E. Meerburg, Acacialaan 15 C. van Ofwegen, Raad huislaan 1 C. Pollender, Julianaweg 8 M. Pothof en gezin, Duindigt 7 M. A. D H. Schalekamp en gezin. v. Zuylen van Nijeveltstraat 33 A. Schipper, Haven 3a M. A. Scholten, Narcislaan 33 J. W. Schrijvers en vrouw, Hallekensstr. 45 C. A. van der Kooij geb, Steijger, Raap horstlaan 21 W. H. Streng en gezin, Heerenweg 14 J. J. C. Baron Taets van Amerongen en gezin. Acacialaan 15 W. C, van der Veen, Van Bommellaan 2 J. v. d. Veen Vonk en vrouw, Storm v. 's-Gra- vesandeweg 119 A. v. d. Velde, Kamp Waalsdorp. reg. grenadiers P. Th. Ver- hoeff en vrouw, Croeusstraat 43 C. Vinkhuijzen, v. Z v. Nijeveltstr. 32 I. H. Wetzelaar, Bremhorstl. 35 H. Winkler, L. v. Koot 15 H. Wulfsen, Prinses Maria- laan 22, Vertrokken: Wed. E. L. M. von Pohlreieh geb, v. d. Kun, naar Den Haag, Kijfhoeck- laan 27 M. Hejduk naar Spanje J. Ravensbergen naar Rijnsburg, Moleneind 6 A. Zeilstra naar Workum. Zijlspad F 61 E. Kloppenburg naar Maassluis. Prinse kade 27 G. v. Mourik naar Zwammer- dam, C 139 W. A. Helmers naar Köthen, Did. M, A. Kortekaas naar Den Haag, Hoytemastraat 71 J. M. de Regt naar Den Haag, Parkweg 5 1. IJzerman naar Den Haag, Breitnerlaan 120 E. M. M. Godefrooy naar Venlo, Kaldenkerkerweg, Klooster Bethanië S. M. F. Sodenkamp naar Den Haag, Bentinckstraat 147 Ch. M. Hindriks, naar Groningen. Joz. Israëls- plein 4 C. Nell naar Den Haag, Bloklan derplein 13 W. N. Andeweg naar Gouds waard, Molendijk A 144 J. J. de Haas naar Den Haag, Aun. Drostlaan 34 G. v. Los naar Heerde, F 6 Wed. A. P. Dek ker geb. Groot naar Californlë T. v. d. Marei naar Voorburg, Nelenstraat 19 J. L. Noordermeer en vrouw naar Leiden. Ha- zebroekstraat 4 B Vreede naar Ham burg, Did. J. J. v. d. Ende naar R'dam, Oostplein 14, Marinierskazerne P. H. Overdevest en vrouw naar Voorschoten, Donklaan 66 M. C. v. Kuyen naar Den Haag, Zuid Buitensingel 256 P. J. v. Pelt en gezin, naar R'dam, G. W. Burgers- plein 1 J. C. Pierlot naar Den Haag, Bleyenburg 2a C. M. Raadschelders n. Noordwijk, Klein Ophem 7 K. M. Fied ler naar A'dam, Pr. Hendriklaan 38 W. A. Bödeker naar Nieuwe Pekela G 68 E. Futter naar Den Haag, Bavooylaan 13 S. Hyze naar Den Haag, v. Dorpstr. 26. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Johannes, Z. van W. J. v. Leeuwen en M. J. Pfingsten. Overleden: B. G. S. Schregardus 64 j„ echtgenoot van H. A. v. Weelderen P. J. C Immink, 76 j., ongeh. S. E. van der Beek 43 j., echtgenoote van W. F. H. A. Mac Lean H. L. Larsen 45 j„ echtgenoot van S. E. L. Menzel E C. Peres 82 j., wed. van A. Vas Dias A. ten Harinsen van der Beek 69 j., weduwnaar van C. Gostelie M. E. Wetsels 21 J„ ongeh. Ondertrouwd: D. H. Meijer en W. C. van der Veen. Getrouwd: A. L. Thierens en G. Reijntjes C. Vriesendorp en C W. de Vries J. L. Noordermeer en A, Oudshoorn. Wassenaarsehe Middenstand. Door de Wassenaarsehe Middenstand- yereeniging werd een vergadering belegd met het doel te geraken tot oprichting van een middenstands-jongerenvereeniging. De bespreking had tot resultaat dat werd be sloten in Januari a.s een avond te organi- seeren waaraan de jongeren hun mede werking zullen verleenen en waarop dan definitief tot oprichting van een midden- stands-j ongerenvereeniging zal worden be. sloten. S. uit Voorschoten deed aangifte van diefstal van 10 lichtschakelaars en lood- kabe' van een bouwwerk aan den Storm Van 's Gravensandeweg. AARLANDERVEEN. Alhier is de 3-daagsche bazar, geor ganiseerd door de muziekver. ..Excelsior", en welke wordt gehouden in het vereeni- gingsgebouw, onder vrij groote belangstel ling door den eere-voorzitter, den heer P. Verdonk, geopend. Deze dankte voor de belangstelling en releveerde het verloop van den vorigen bazar. Hij hoopte, dat deze eveneens zou slagen. Voorts dankte spr. de commissie tot regeling en hen die op eenigerlei wijze deze organisatie heb ben gesteund. De bazar maakt een goeden indruk en zal zeker aan de verwachtingen voldoen. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 11 Nov. 1937 Ta. bot 8636 ct. per K.G.: Tong 10488 ct.; Heilbot 11058 ct.; Griet f.2412 per 50 K.G.; Groote schol f.19; Middel Schol f.21; Zetschol f.26—20; Kleinschol f.20— 4.50: Schar f,8.504.50; Groote schelvlsch f. 45.50; Middel schelvisch f.3836.50; kleinmfiddel schelvisch f.3019; kleine schelvisch f.176.20; groote gul f.2217; kleine gul f. 17—2.70; Wijting f. 5.60—1.60: Makree! f. 5.501.65; Versche haring f 3.70—2; kleinmiddel liake f.27—25; kleine heek f. 18.509.50: Kabeljauw f. 98 48 per 125 K.G.; Vleet f.21 per stuk; Leng 1.2.16—1.60; Koolvisch f. 0.85—0.25; Rog f. 2114.50 per koop. Volle haring Eng. wal f. 8.807.90; IJle haring kanaal f. 7.80: Steurharing kanaal f. 7.10 per kantje. Aan den afslag 14 trawlers: IJM. 50 met f.1520: IJM. 384 met f.1980; IJM. 96 met f. 1940; IJM. 86 met f. 1160: IJM. 95 met f.2110; IJM. 77 met f.1470: IJM. 116 met f 2490; IJM. 59 met f.2490; IJM. 1 met f.2560; IJM. 42 met f.1650; IJM. 72 met f.1760; IJM. 432 met f.1330; IJM. 82 met f 2980; RO. 46 met f.2580 besomming. 1 trawllogger, KW. 35 met f. 600 en 2 Deensche kotters: E. 179 met f.830; E. 45 met f. 1270 besomming. 10 loggers met versche haring- SCH. 225 met f.1330; SCH. 496 met f.900; SCH. 1912 met f.170; SCH. 66 met f.1690; KW. 163 met f. 530; SCH. 246 met f. 1220: SCH. 245 met f.1200; SCH. 280 met f.1500; SCH. 57 met f.1230. KW. 172 met f.950 besomming. 1 logger met pekelharing. IJM. 490 met f. ''000 besomming. Binnen van de havingvisscherij- KW. 140 met 26 last en 110 kisten versche; KW 123 met 22 last en 325 kisten versche; KW 138 met 18 last en 150 kisten versche: KW. 26 met 28 last en 120 kisten versche; KW 153 met 27 last en 100 kisten versche; KW. 4 met 3 last en 210 kisten versche. De pekelharing van de KW. 153 is te IJmuiden verkocht, terwijl die van de KW. 4 aan boord blijft. De overige pekelharing is naar Katwijk verscheept. ALPHEN. Zendingsrede van ds. A. W. H. Odé. In de Ned. Herv. Kerk Julianastraat trad, in verband met de zendingsweek op ds. A. W H. Odé van Koudekerk. De dienst werd geopend met het zingen van Ps. 72 56, waarna ds. Odé na belijdenis des geloofs een schriftgedeelte las uit 1 Corinthe 9, om daarna in gebed voor te gaan. Spr. wees er op dat kerk en zending niet als iets afzonderlijks moeten worden be schouwd, doch dat kerk en zending naast elkaar een eenheid moeten vormen. Als tekstwoord ter overdenking koos hij 1 Cor. 9 16 de woorden: „En wee mij, indien ik het Evangelie niet verkondig!". Spr. be handelde den achtergrond, inhoud en be dreiging van deze woorden. Wat den ach tergrond betreft wees hij er op hoe de ge meente van Corinthe het den apostel Pau- lus steeds lastig maakte en hem verweet dat liij het Evangelie niet bracht om niet, doch om eigen roem en loon, doch hoe juist het tegendeel waar was. Hij deed zulks als door des nood hem opgelegd en werd ge drongen anderen te brengen wat hij zelf door genade had ontvangen. Ook in de christengemeente gaat het dikwerf als bij de gemeente van Corinthe en denkt men bij de zending, dat het alleen maar gaat om het geldelijke, dat echter niet als loon doch slechts als middel wordt gebruikt tot verkondiging van het Evangelie. In dit verband is het voor de christenen dikwijls beschamend als men ziet hoe de zende lingen met achterlating van alles wat hen hef en dierbaar is, naar den vreemde gaan, gedrongen door de liefde van Jezus Chris tus om zich geheel op te offeren. Spr. stel de hiertegenover den angst van het arme heldendom, den rijken inhoud van het Evangelie. Wat de bedreiging betreft wees spr. op de groote verantwoording, roeping en taak die de christenen en kerk ten op zichte van de zending hebben te vervullen, tot prijs van God en zegen van vele hei denen. Na het zingen van Ps. 119 86 eindigde spr. met dankgebed. Verkiezing notabelen N.H. kerk Oudshoorn, Bij de gehouden verkiezing van notabe len der N.H. kerk te Oudshoorn in verband met het aftreden van de vrijz. notabelen de heeren J. Habben Jansen en G. den Hertog Wzn., waren door de rechtzinnige lidmaten als tegen-candidaten gesteld de lieeren E. A. v. Diggele en J. J. Anker, De uitslag was als volgt: J. Habben Jansen 317 st., E. A. v. Diggele 335 St., J. J. Anker 4 st. en 18 ongeldige en blanco st. Geko zen werd dus voor den heer Habben Jan sen de heer E. A. v. Diggele (rechtzinnig). Op den heer G. den Hertog Wzn. werden uitgebracht 318 st., J. J. Anker 339 st., E. A. v. Diggele 2 st. en 9 ongeldige en blanco st Voor den heer den Hertog werd dus ge- gekozen de heer J. J. Anker. Beide recht zinnige candidaten werden dus gekozen, zoodat de verhouding der notabelen, die was 6 vrijz. en 2 rechte., nu wordt 4 rechte, en 4 vrijz. Op de Verlengde Aarkade had een auto-bestuurder het ongeluk, dat het voor wiel van zijn auto liep, waardoor de wagen met zijn as over den grond sleepte en dreigde te kantelen; door krachtig rem men kon de bestuurder den wagen geluk kig tot stilstand brengen en werd met be hulp van derden het wiel gemonteerd. Langs de Boschlaan en de nieuwe vijver zullen eikenboomen worden geplant; reeds is een zending van deze boomen aangekomen. Op den hoek van den Heerenweg en Oudshoorscheweg zijn het daar staande verkeersbord van den A.N.W.B. en de straat, antaarn geheel omver gereden, alsmede :en lantaarn langs den Kortsteekterweg. h beide gevallen zijn de daders bij de po- it-ie bekend. Door C. V. werd bij de politie aan gifte gedaan van Ifet feit, dat door een hond in zijn schuur een zestal konijnen is verscheurd. De politie tracht den eigenaar van den hond op te sporen. De e,v. raadsvergadering is bepaald op Maandag 22 Nov. a.s.. des avonds half acht. Bij de ten overstaan van notaris H, G, Boks gehouden verkooping in hotel ..De Vergulde Wagen" werd de hypotheek, groot f. 2500, ten laste van mej. wed. A. Kroon alhier, in bod staande op f. 1850 op f. 100 afgemijnd door den heer B. A. C. Zaal te Nieuwkoop, aan wien deze vordering werd toegewezen. VLAARDINGEN, 11 Nov. Binnen van de haringvisscherijVL. 197 met 39 last: VL. 49 met 30 last; VL. 79 met 34 last; KW. 49 met 26 last; KW. 32 met 27 last en GDY. 379 met 30 last. Prijzen: Volle Eng. wal f. 8.508.80; klei ner f.9 10—9.40; Ijle f. 8.20; Steurharing f. 7.20—7.80 per kantje. Te Scheveningen waren 7 schepen bin nen met 192 last en 170 kisten versche. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: „Amsterdam", IJM. 58. Vangst; 750 m. makreel; 200 m. haring en 100 m. diversen. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 10 Nov Tusschen 52 gr. 36' en 52 gr. 38 N.B.: VL. 112 met 100; VL. 121, zonder vangst en VL. 308 met 310 kantjes. Alles wel. BODEGRAVEN. Jongetje verdronken. In een onbewaakt oogenblik had een 3-j. zoontje van den heer H. kans gezien met nog een paar peuters te gaan wandelen en te gaan spelen in een zandhoop tusschen de Zuidzijden en den Rijn, Daarbij moet de kleine H. te water zijn geraakt, wat door niemand werd opgemerkt, tot de andere kleintjes het thuis kwamen vertel len. Onmiddellijk ging men zoeken, maar aanvankelijk was er in den Rijn niets van een kindje te bespeuren. Toevallig kwam ook de vader voorbij en ook deze bleef zoeken. Plotseling zag men een spoor van de kleine bovenkomen zoodat de man in het water sprong en het kind op het droge haalde. Het zag reeds geheel blauw, maar scheen nog te leven. Jammer genoeg was echter geen medische hulp te bereiken en kon men zelfs geen E.H.B.O.'s vinden. Wel werd nog getracht kunstmatige ademha ling toe te passen en werd dit later door den dokter voortgezet, maar het mocht helaas niet meer baten! De kleine bleek reeds te zijn overleden. GEMEENTERAAD. De verminderde kaasaanvoeren Behan deling en goedkeuring der begrootingen. Bij de gistermiddag gehouden gemeente raadsvergadering ontbrak alleen de heer v. d. Marei, Ingekomen was een schrijven van den heer J. Beijen e.a. vormende een commissie uit belanghebbende organisa ties, die het terugloooen van de aanvoeren op de Kaasmarkt heeft bezien. Verzocht werd ten spoedigste maatregelen te willen nemen, opdat de te smalle Rijnbrug wordt verbreed. Allereerst omdat deze aanleiding geeft tot verkeersstagnatie en daardoor de kaasmarkt hindert, bovendien om het al gemeen belang. De voorzitter wees erop, dat deze zaak de volle aandacht van B. en W. heeft en dat alles gedaan wordt wat mogelijk is, om dezen onmogelijken toestand te doen ver dwijnen. De heer Beijen stelde een motie voor waarin de Raad B. en W. vraagt ten spoedigste stappen te doen en toezegt eventueel een bijdrage te zullen beschik baar stellen. Hij deelt mee, dat het groot waterschap Woerden bereid zal zijn finan- cieele offers hiervoor te brengen. Dit is den voorzitter bekend; er is her haaldelijk geconfereerd en er ziin reeds teekeningen besproken. B. en W. zullen doen wat zij kunnen, maar het_ is moeilijk en wanneer de gemeente zich er voor spant en bovendien nog bereid is offers te brengen, dan worden die onevenredig hoog Het is een brug in een Rijksweg en als men ziet wat het Rijk doet om onbeteekende bruggetjes in den weg te verbeteren, dan ls het duidelijk, dat het Rijk hier zeker een taak heeft. De heer Beijen liet dan de financieele tirade vervallen, waarna het voorstel werd aangenomen. De Emmakade de Goudschewe? en een deel van Nieuwer- brug. strekkende van de malerij van Dam tot de grens van Rietveld, wordt in de be bouwde kom opgenomen. Het actueele punt „beslissing in de waterleidingproce dure", waarbij B. en W. aanvankelijk voor stelden te berusten in het vonnis van de Arr. rechtbank, werd van de agenda afge voerd. doch op verzoek van meerdere le den daarna verschoven tot het eind van de vergadering, waarbij de voorzitter be loofde in comité mededeelingen te zullen doen. Een belangrijke discussie volgde bi] de gewone herbenoeming van de leden der commissie tot wering van schoolverzuim. De heer v. d. Heijden klaagde over de on evenwichtige samenstelling, waarbij de R.K. practisch gepasseerd zijn. Hij stelde voor de commissie met 2 R.K. leden uit te breiden. Dit voorstel vond steun bij den heer v. Os; de voorzitter bestreed het, door te wijzen op de onbelangrijkheid van het werk der commissie, waarvoor geen 9 leden noodig zijn. Tenslotte werd het voorstel aangenomen. De aftr. leden werden her kozen, terwijl in de vac. Maaskant werd gekozen de heer A. Beversluis en nieuw benoemd werden de heer E. Bogaart en mevr Telkers. Het uitbreidingsplan, dat enkele kleine wijzigingen onderging, werd vastgesteld. Daarna volgde de behandeling der be grootlng. De volle aandacht viel op de alge meene beschouwingen, terwijl van de eigenlijke begrooting practisch niets werd gezegd. Die beschouwingen werden geopend door het rapport van de financieele com missie, die uitvoerig de cijfers had nage gaan en de oorzaken van de betere positie had opgespoord. Er bleef tenslotte een voordeelig verschil van f. 8200 dat werd ge bruikt om de opcenten op de personeele belasting te verlagen van 150 op 125 en van ce Fondsbelasting van 60 op 55, terwijl de hoogere normen voor auto's enz. werden teruggebracht tot de Rüksnormen. Opmer kingen had de commissie niet. Vervolgens sprak de heer Beijen, die aandrong op opheffing der opcenten op ongebouwde eigendommen, op betere be reikbaarheid van de politiepost per tele foon, omdat men nu zelden gehoor krijgt. Voorts verzocht hij om bij de gunstiger financiën de behoeftiger wat meer te steu nen en informeerde naar de Raadhuis kwestie, De heer v. Elk besprak de moei lijkheden om een candidaat voor den 8. D. A. P. zetel te vinden, vroeg meer werkver schaffing, waarbij hij als object wees op een sloot, die gedempt zou moeten worden en dat niet mocht en besprak vervolgens de Kaasmarkt. Hij wees op de z. onjuiste behandeling van de boeren door politie en marktpersoneel en drong aan om meer op de marktbelangen, dan op die van het ver keer te letten. De heer Jongeneel wees op andere oorzaken van de daling der aan voeren; er wordt minder kaas gemaakt. De heer Noordhoek wees ook nog op het ma ken van zwaardere kaas. waardoor men minder partijen heeft. Ook de heer Jon geneel achtte het optreden der politie on tactisch. De voorzitter had veel lof voor de politie, die met te geringe bezetting heel veel presteert. Juist door dit optreden wordt bij de markt veel verkeersellende voorkomen. Een voorstel Beijen-Noordhoek om de bewaarschoolsubsidie weer op te voeren tot f. 10 werd bestreden door B. en W. en door de fractiegenooten dezer beide heeren. Alleen de R.K. fractie steunde, doch de stemmen staakten. Na aanneming van beide begrootingen, gaf weth. v. d. Poll een exposé van de nieuwe tariefswijzigingen, die voor de vast- reohtgebruikers een korting van 10 pet. beteekenen en f. 2000 zullen kosten. Daarna volgde geheime zitting, Voor het Nutsdepartement draaide de belangrijke Nutsfilm over het leven en het werken van Pasteur. Uitermate boeiend is dit leven gewijd aan de bestrijding van de hondsdolheid en de thuisblijvers, die wellicht een geleerde ver handeling verwacht hebben, zullen zich achteraf beklagen, Mr. la Gro wekte op om toch vooral in den levensstrijd niet bij de pakken neer te zitten, maar dóór te vechten, zooals Pasteur dit met zoo zeldzaam resultaat gedaan heeft. Voor de geheele georganiseerde R.K. jeugd draaide in het Patronaatsgebouw de film van het Jeugdwerk in het Bisdom Haarlem. Allereerst werd een film gegeven van den Katholiekendag in Utrecht. Het werk van de Graal werd geteekend in de nu volgende Driekoningenfilm, terwijl later verschillende films over het mannelijk jeugdwerk werden vertoond. BOSKOOP. Huldiging van mej. Trijntje van der Willik. In het feestelijk met bloemen versierde kerkgebouw der Remonstrantsche Ge meente alhier, heeft onder groote belang stelling van hier en elders de huldiging plaats gehad van mej. Trijntje van der Willik, ter gelegenheid van het feit, dat zij 25 jaren kosteres dier gemeente is. De hul diging. die op verzoek van mej. van der Willik een zeer sober karakter droeg, werd geleld door ds. G. J. Hoenderdaal, Rem. pred. alhier, die uitvoerig het vele memo reerde dat „Trijntje" (zooals zij in de wan deling wordt genoemd) in het belang der kerk en haar leden had verricht. Eigenlijk aldus spr., is mej. v. d. Willik langer dan 25 jaar, ja bijna 50 jaar, aan de gemeente verbonden, daar zij haar vader, die koster was, altijd trouw ter zijde stond. Voorts wees spr. er op, dat zij haar werk altijd met opgewektheid en liefde heeft vervuld en dat haar belangstelling voor het ker kelijk leven altijd zeer groot is geweest. Het was dan oc'- voor spr. een genoegen om de jubilaresss namens het bestuur en leden der Rem. gemeente twee fauteuils met vier stoelen en een fraaie wandklok aan te bieden. Nadat nog velen onder het aanbieden van geschenken en bloemen het woord tot mej .v. d. Willik hadden gericht, dankte de Jubilaresse allen hartelijk voor de prachtige geschenken en de tot haar ge sproken woorden. Van de gelegenheid om „Trijntje" te complimenteeren maakten velen gebruik. Tot slot bleef de Jubiiaresse met het be stuur der gemeente nog geruimen tijd ge zellig bijeen. Voor Zondag 14 November, zal de Zon dagsdienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger telef. 136. in bi het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenigt prijsveihooging door onze plaatie- lijke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze „Kleine Advertenties" den aangeboden. Na goedkeuring zal t. den leden gratis ter hand worden gesteld De contributie voor dit jaar bedraagt gezin f. 1.man/vrouw of beiden, kindera beneden 16 jaar geen contributie, boven jaar met een maximum van drie klnderai f. 0.50. Hierna volgde sluiting. NIEUWKOOP. Bladriet, dat in vlammen opgaat. In verband met de actie tegen prijsda ling van het riet der Alg. Ver. voor Riet- cultuur, welks voornaamste doel is regelmatigen en loonenden afzet te bevor deren van het product, I.e. het bladriet, bt stemd voor het afdekken van de bloem- bollenvelden ter bescherming tegen vorst, worden thans ook in onze gemeente verschillende partijen riet aan de vlammen prijsgegeven, om aldus te trachten bet prijzemüveau zoo mogelijk te handhaven LEÏMUIDEN. v Vergadering van Wijkverpleging In het koffiehuis van mej. Sneeboerwerd bovengenoemde ledenvergadering geopend door den voorzitter den heer Muis, die het betreurde, dat er zoo weinig leden aanwe zig waren, (behalve het bestuur 16 leden). Een ieder moet propaganda voor de veree niging maken en leden zien te winnen, dan zal zij genoeg levensvatbaarheid hebben om te blijven bestaan. Alles wat in het ver leden en achter ons ligt mag niet meer voorkomen, aldus spr. De notulen werden door den Secr. den heer J. W. de Ren ge lezen en goedgekeurd. De heeren J. A. Bak huizen en Dr. Stapensea hadden bericht van verhindering gezonden. De Rijkssubsidie groot f. 348 is wederom toegestaan. Uit het verslag van de wijkzuster, bleek, dat er hier afgelegd waren 713 verpleegbezoeken, huisbezoek-zuigelingenzorg 12 bezoeken; voor T-B.C.-bestrijding werden 149 bezoe ken afgelegd in 14 gezinnen. Voor het door haar vele verrichte werk werd hartelijk dank gebracht. De financieele toestand is niet rooskleurig. De voorzitter spoorde tot zooveel mogelijk steun. Uit alles bleek, dat een vereeniging als deze nimmer mag ver loren gaan. Het reglement werd goedge keurd en zal aan het „Groene Kruis" wor- NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: D. M. v. Heusden n. Alpha a. d. Rijn; H. C. J. Hommel naar Ben» broek; B. C. Schram naar Amsterdam; W. Nout naar Leiden. Gevestigd: J. H. Pauw van Krimpen a.l IJsel; A. M. v. d. Staaij van Den Haaj; G. A. Oskam van LJselstein; J. Nieuw»; van Gouda; P. Pool van HaariemmermMi A. J. Hansma van Velsen. In de zaal van H. v. Eijk had ond< groote belangstelling de eerste uitvoeri» plaats in dit seizoen door de Nieuwveen sche tooneelclub. De heer C. v. Dijk opende waarna het blijspel „Haar laatste wil" speeld werd. Dit aardige stuk vond goede vertolking. Het publiek heeft wer kelijk genoten! De heer Plomp sloot den geslaagden avond met een woord van danl OUDE WETERING. Kerkelijke verkiezing. In de Geref. Kerk had de verkiezing plaats voor ambtsdragers wegens aftrede» van de Ouderlingen de heeren Jak. Vreekea en C. v .d. Lip en de aftredende diakenen de heeren C. Vergunst en K. Pulleman Hiervoor had de Kerkeraad de volgend dubbeltallen opgemaakt: voor Ouderlinge de heeren H. Bogaards en G. Meijer Sr. enJ Verwey Sr. en C. Hoogeweg en voor diaie nen de heeren A. Kaptein en J. Vreet!» Jak.z., E. Knibbe en C. Klootwijk, waam door de manslldmaten gekozen werden vw' Ouderling de heeren C. Hoogeweg en f Meyer Sr. en voor diakenen de heeren 1 Kaptein en J. Vreeken. De oogstcollecte in de Herv. Kerkheefl opgebracht f97.00. De oogstcollecte in de Geref. Kerk brac» op voor de Kerk f. 155.70 en voor de Diaco nie f. 70.00. Deze opbrengsten zijn veel minder dal verleden jaar. De 71-jarige Jacob Vermeer en de 70- jarige Johanna Vermeer, geboren Dekker, wonende Leidschekade 24, te Leidschen dam. hopen Woensdag 24 November a s den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. De belde oudjes zijn in het bezit van 8 kinderen. 37 kleinkinderen en 9 achter kleinkinderen. De bruidegom is gedurende 40 jaar ach tereen als heibaas werkzaam geweest bij den aannemer SchoónBöom te Vbor 1 doch moest 12 jaar geleden tengevoif een ongeval deze betrekking vaarwel Ben hPiti»» Niettegenstaande hun sober hebben de beide oudjes toch nog op zich genomen van een kleindocn Mogen er velen zijn, die dit gouden paar, dat het niet gemakkelijk hee' onvergetelijken dag zullen bereiden!

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14