Uit de Rijnstreek BOSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 10 November 1937 Op het gaspedaal getrapt. I pe brandstoffénha'ndelaar L. had bij het Witerultrljden, teneinde beter den draai kunnen nemen, het ongeluk op de gas- idaal te trappen lnplaats van op de rem, „jat de auto in de Zandsioot terecht kwam. Gelukkig bleet de cabine op den tal liangen, zoodat de chauffeur mei, den thrik vrij kwam. Met een kraanwagen tfrd de auto weer op het droge gebracht. STOMPWIJK. Raadsagenda. I De Raad van Stompwijk komt Vrij dag- Avond om 7,15 uur in openbare zitting iteen. Aan de orde komen, notulen, inge- men stukken, voorstel tot renteverla- iQg van geldleenlngen, voorstel tot het ingaan van een rekenlng-courant-over- Bkomst voor 1938, voorstel tot verhuur j de Korte Kniplaan, voorstel tot ver jaging van de gemeenschappelijke rege- M betreffende geneeskundig schooltoe- l-ht. voorstel tot toepassing van de steun- lgeiing voor kleine boeren, wijziging ge- Rïntebegrootlng 1937 De steunregeling aan kleine boeren. Voor de steunregeling aan kleine boeren left gioh uit deze geimeente een achttal igemeld. Deze steunverleening zal wor- jen verstrekt ini den vorm van tewerkstel- In eigen bedrijf. Voor 1937 zal noodig 5jj een bedrag van f.120.waarom B. V. den raad voorstellen dit bedrag te keren. De beslissing inzake te verleenen zal wonden gelegd in handen van ten commissie, bestaande uit een lid uit Landtwurwonganlsatles, een lid uit de «arbeidersorganisaties, een lid uit het van B. en W. en ambtshalve een rertégenwoordiger van den RSjkslandbouw- lorliéhtingsdienHt, en de betrokken dis- ietleider van den RiJkBcöntroledlenst voor steunverleening. VEUR-LEIDSCHENDAM. Zilveren jubileum van den heer J. Jiak De heer J. Nak, wagen voerder le klasse j de Ned. Spoorwegen, heeft onder vele Iblijken van belangstelling zijn 25-J. jubi leum en tevens zijn 25-jarig lidmaatschap Inn de afd. van de Ned. Ver. van Spoor- i Trampersoneel gevierd. Namens ae di rectie werd den jubilaris de gebruikelijke [ratificatie uitgereikt, terwijl namens het |il]dend personeel een gouden horloge werd (verhandigd. De huldiging van de zijde der rganisatie geschiedde ten huize van den Maris. - De Rijkspolitie heeft proces-verbaal gemaakt tegen den landarbeider V„ uit «termeer, wegens het zonder vergun- jagen. Het In zijn bezit zijnde jacht- veer is in besüag genomen. - De afd. vam den R.K. Bond voor »te gezinnen heeft zich. tot den raad [vai Stampwijk en Veur gewend om te men tot verlaging van electriciteits- en tarieven voor de grOote gezinnen. I - Voor de afd. van de K.JM.V. sprak in bet Patnonaategebouw de heer J. Bockling «ver gezinssttöhters. De spreker stelde vast, lat zijdie een gezin gaan stichten, moeten pbben een groot verantwoorde]ijkheids- ïvoel, een sterk godsgeloof en reine men- ihen. moeten zijro, terwijl beiden denzelf- pen godsdienst moeten belijden. Verder de vrouw van gelijke ontwikkeling «de man sdjn. Volgens spr. moet mem van ÖJn huis maken een hemelhuis. Wegens vertrek naar Uithoorn van let heer M. A. Otten, waar deze een be trekking heeft aanvaard bij de N.V. Bacon- 'ioriek. ontstaat een vacature in den Raad |Un Veur. De heer Otten werd in 1935 als Hist, gekozen op de CH.A.R. lijst, 'ger is de heer H. de Ruyter, die be urt tot de A.R. partij, zoodat deze zetel ri de dhr. Hist, verloren gaat. Gevonden: 1 reserve autoband met I?) 1 glacé handschoen. Adres bureau I'm politie. De Onderlinge Vereen, voor Zieken- IMsverpleging schreef over October 144 Weuwe leden ln. waardoor het totaal is ge lden tot 10770. In verpleging werden 43 |"(ien opgenomen. Besloten werd op 17 of 20 November as. een collecte in deze gemeente te houden. Er zijn nog zeer veel ingezetenen, die ge brek hebben aan voldoende winterklee- ding, dekking en schoeisel. Mej. Heemskerk bij wie men voor een goed doel nooit tevergeefs aanklopt, bood ons ook nu direct de behulpzame hand en spoedig waren ook eenige bereidwillige dames gevonden. Mej. Moerkerk werd ge- Laat men dan met milde hand geven, vraagd de afd. 'koken od zich te nemen Het crisiscomitc zou zoo gaarne milder onder toezicht van onzen commissaris den kleeren verstrekken, vooral ondergoed, heer slageT, wien dit werk zeker ten volle maar hiervoor is voorraad of geld noodig. is toevertrouwd. Spr, hoopte dat dr. Walen kamp ,Tr. na eenigen tijd gunstige resul taten kan melden. Hiermede verk'aarde spr. Warmond's kindervoeding voor ge opend. De burgemeester dankte hierop den voor zitter van het comité voor dit mooie resul taat, Het initiatief va-n B. en W. aldius spr, is uitgegroeid tot een groot succes Thans werd overgegaan tot uitreiking van warm eten aan de kleine kleuters. Na vat wii gezien heben, zijn wij er van over tuigd. dat hier een mooi en groot sociaal werk wordt verricht, dat aller steun en medewerking verdient. VOORSCHOTEN. Uitvoering „St. Genesius". In het R.-K. Vereenlgingsgebouw heeft tooneelvereeniging „St. Genesius" een |ï'„vJe[mg gegeven. De zaal was uitste- «nd bezet. Bij afwezigheid van den geestelijken aó- b t r' opende de oud-voorzitter, de heer r£ Van Hemert- Daarna ging het voordoek vaneen voor I™ opvoering van ,,'t Kan nou lije". Het ■'"It yerd Rood vertolkt en er is har- ff gelachen om de dolle situaties! 'irea 11 uur was de uitvoering geëin- en werd aangevangen met een uurtje wsTu' Dit was voor I>et eerst en ook dit ro?,„ v'€i bijzonder ln den smaak. De pauzes wertlen voortreffelijk met muziek Feltae' door de Jaszt,nnd ..The Noissy avtos. Het was 8toed geslaagde allen keerden voldaan huiswaarts. Bet Criascouuté B-steun. Eén dezer dagen heeft in het Raadhuis crisiscomité B-steun vergaderd onder bei fitter. van den heer J. A. Mens, voor- li&WfBt werden enkele nieuwe leden dat a Hferd en deelde de voorzitter mede, ecvm ïeer A- J- Turion, ontheffing had iipiv?3® van de functie van secretaris- i^^meester. Nadat deze ontheffing werd °P voorstel van den bemSF tot secretaris-penningmeester -- ™d de heer C. van Meurs. ambte- 11 Bil Maatschappelijk Hulpbetoon. öat Besprekingen werd o.m. bepaald, GertS!1 dc ondersteunde weridoozen. die zullen in aanmerking komen, bonnen liers t °rden verrtrekt, die bij de winke len "Is betalingsmiddel zul ten ïn'^e?' Meegedeeld werd. dat reeds werkioozen deelnemen aan de Bijeenkomst „Kcuchenius". De A-R. Studle-Prop.club „Keuchenius" heeft een vergadering gehouden in de zaal achter de Ger. Kerk. De alg. adjunct, dc heer H. van Veen opende, waarna mej. A. van Oosterom een inleiding hield over ..Beroepskeuze" Be handeld werd het belang en de moeilijk heid van de beroepskeuze. Na de pauze volgde hierover een uitgebreide bespreking. De heer L. Los behandelde dan het poli tiek binnenlandsch maandoverzicht, waar na de bestuursverkiezing plaats vond. Herkozen werd mej. R. van Oosterom en in de vacature L. Los, die zich niet meer beschikbaar stelde, werd de heer W. Eggink Jzn. gekozen. Vergadering Nutsdepartement. In het „Wapen van Voorschoten" heeft een vergadering plaats gehad van het Dep. Voorschoten der Mij. tot Nut van 't Alge meen onder leiding van den voorzitter, jhr. A. J, Gevers Leuven. De verslagen, betreffende de win terbij eenkomsten, ambachtsteekenschool en bi bliotheek werden onder dankzegging goed gekeurd, alsmede de rekening en verant woording van den penningmeester. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. M. de Ruyter. Bij de bespreking van de winteravonden werd besloten de Schiedamsche Tooneel- vereeniging „Utile Dulcl" uit te noodigen zoo mogelijk nog deze maand een uitvoe ring te geven. Ook de heer R. van der Ende deed de toezegging een lezing over een nader te bepalen onderwerp voor het Departement 'te zullen houden, terwijl naast den spreker vanwege het hoofdbestuur door het be stuur getracht zal worden leden uit eigen kring uit te noodigen voor bezetting der overige avonden. Vergadering „Het Groene Kruis". In hotel Deurloo vergaderde de afd. van de Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis" onder leiding van den heer M. F. Berkhout, voor zitter. De voorzitter heette in het ijzonder wel kom het nieuwe bestuurslid de heer P. J. H. Peeters. De pennlngmeesteresse. me). M. S. J. van Geest, bracht verslag uit. De commissie voor controle had de boeken in orde be vonden. De rekening 1936 sloot in ontvang sten en uitgaven op f. 4713-81'/* met een batig slot van f. 1303.67'/> (vorig saldo f. 1227.65). De begrooting 1938 werd vastge steld tot een bedrag van f. 5228. De secr. de heer J. H. Rutten, bracht het jaarverslag uit. Veel nuttig werk werd ver richt. Het aantal leden bedraagt ruim 700. De 6 ligtenten zijn steeds ln gebruik, waarvan er drie het eigendom zijn van de afdeeling. Zoowel het consultatiebureau voor zuigelingen als het bureau voor kleu ters mogen zich in een druk bezoek ver heugen. 'i. Aan het verslag van de huisbezoekster, zuster Bannen 't Loo, Inzake de T.B.C. be strijding, zij ontleend, dat 27 gezinnen met 33 patiënten onder controle staan en dat 665 bezoeken afgelegd werden. De verslagen werden aldus vastgesteld: de voorzitter wenschte zuster Bannen 't Loo geluk met haar herstel en de her vatting van haar arbeid. Woorden van waardeering werden gericht tot zuster A. Prins, die gedurende de ziekte van de wijk zuster had waargenomen. Dr. A. In 't Veld bracht verslag uit van de vergaderingen ln 1936 en 1937 van de Z.-Holl. Ver., die onder dankzegging wer den goedgekeurd. De voorzitter dankte den heer J. H. Rut ten, die gemeend heeft te moeten bedan ken als bestuurslid. Als bescheiden hulde bood hij hem een fraaie bloemenmand aan. Tot bestuurslid ln de vac. Rutten werd gekozen dr. A In 't Veld en in de vac. mej. van Geest, die eveneens had bedankt, de heer B P. Kousemaeker. Na de benoeming van de commissie van controle, waarin zitting hebben de heeren Taal. Pen en Niersman deed dr. A. In 't Veld enkele mededeelingen Inzake de vestiging van een gezondheidscentrum met kleuterscholen, waarvoor de plannen aan de commissie voor onderzoek zijn toege zonden. Geboren: Adriana Petronella Alida, D. van P. A. Warmendam en J. A. Waaijer. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij het agentschap der arbeidsbemid deling, bedraagt deze week 147 mannelijke personen en 1 vrouwelijke. WARMOND. Feestavond R.K. Volksbond. Voor een stampvolle zaal hield de afd Warmond van den Ned. R.K. Volksbond een grootie f eestverga dering in hotel „De Stad Rome". De Voorzitter de heer M. J. Hogeboom opende en heette speciaal den geestelijken Adviseur Kapelaan ten Hen gel en de tooneelisten welkom. Spr. wees er op, dat het eerste stukje dat het programma vermeldt, een aanspo ring. Inhoudt om de T.B.C. bestrijding naar beste krachten te steunen. Hierna zette het strijkje onder leiding van den heer L, v. d. Kerkhof 'n vroolijken marsch in, waarna op verzoek van den Voorzitter gezamenlijk het Bondslied werd gezongen, waarbij de heer Machen als solist optrad. Thans werd overgegaan tot opvoering van de schets „Luistert en denkt". Dit stuk was samengesteld door den heer J. v. Vliet alhier en was een zuiver tendenz- stuk dat als strekking had het noodzake lijk steunen van de T.B.C. bestrijding. Na afloop werd een verloting gehouden die f. 34.opbracht, terwijl de collecte ten bate van ..Hulp in Nood" f. 8.07 opleverde. Na de pauze werd opgevoerd het beken de blijspel van H. Burgers „De universeele erfgenaam". Wij hebben dit stuk reeds eenmaal gezien en waren toen vol lof over de wijze, waarop de spelers zich toen van hun taak kweten. De hoofdrol werd ook ditmaal vervuld door den heer A. Koppers en in den loop der jaren is gebleken, dat hij nog niets van zijn talenten heeft in geboet. Meerdere malen dreunde de zaal van het lachen! De voorzitter bracht den spelers hartelijk dank voor dezen genotvollen avond, waar bij hij speciaal een woord van dank richtte tot den heer C. Machen, regisseur der ver- eeniging. onder wiens bekwame leiding zulk een prachtig resultaat verkregen was. Mede bracht hij dank aan het Warmonds Muzlek-ensemble dat onder leiding van den heer L. v. d. Kerkhof voor vroolijke muziek had gezorgd en die na afloop de aanwezigen nog noodde tot een dansje. Niet vergeten wilde spr. de winkeliers die belangeloos zulke mooie prijzen beschik baar hadden gesteld. Nadat de kapelaan nog een propagandistisch woord had ge sproken werd deze zoo geslaagde avond gesloten. MET EEN PAKJE POE IK IN ANDERHALF UUR DE/ f WAS VAN 5 PERSONEN/ - Ongetwijfeld bespaart Uw weimechfne U heel wat tijd an moelta. Maar aan werkelijk volmaakt ratuUaat bereikl U, wanneer U da „overvatta" Rinto In de wasmachine gebruikt. Rinjo werkt veel vlugger en zuiniger dan gewone zeep- poedert en maakt Uw wasgoed veel witter. Aanmaken li mat Rlnto nlat maar t nodig en door de speciale eigen schappen, die gewone zeeppoe ders niet bezitten, kan hat volmaakt reinigende Rinso sop zelfs meerdere malen achter een worden gebruikt. Rinso wasdag is da ideale wasdag. 802 ïngezMed.)' WASSENAAR. Vergadering „Wassenaar en Omstreken". In het Wapen van Wassenaar vergader de de tuinbouwvereen. „Wassenaar en Om streken". Vele leden van de pl. ver. voor Vreemdelingenverkeer waren mede aan wezig. De voorzitter wees er op. dat de No- vembervergadcring bijna steeds een der mooiste vergaderavonden van het jaar is, omdat deze in het teeken staat van de Chrysanthemums en de cyclamen. Daar om had het bestuur ook gemeend ook an deren daarvan te laten genieten. De her J. R. Laarman, voorzitter van de cursuscommissle deelde mede, dat de cur sus in plantenziekten en beschadigingen begonnen is met 23 leerlingen. De jury. bestaande uit de heeren van Zetten, Laarman en van den Spiegel deelde de uitslag mede: Prijsvraag I (de schoonste vaas afge sneden tros-Chrysanthemus) G. Vertind, le pr. met 27 p.; 2de pr. J. Noord met 24 p.; 3de pr. W. M. van Tol met 21 p. Prijsvraag II (3 variëteiten afgesneden grootbl. Chrys., van ieder 3 stuks), le pr. de heer Verboog met 27 punten. Prijsvraag III (Chrys. Blache Poitavine in pot gekweekt) le pr. P. Zegwaard met 29 p.; 3de pr. J. Noord met 21 punten. Prijsvraag IV (1 kleinbloemige Chrys. ir, pot gekweekt zonder grondscheuten)le pr.. P. Zegwaard met 30 p.; 3e pr. J. Noord met 21 punten. Prijsvraag V (kleinbl. Chrys op minstens 30 c.M. stam)le pr„ P. Zegwaard met 29 p.; 3de pr. J. Noord met 21 punten. Prijsvraag VI (1 grootbl. Chrys. in pot gekweekt zonder grondscheuten), 1 pr. P. Zegwaard met 29 punten. Prijsvrag VII (6 cyclamen): le pr„ C. v. d. Salm met 29'/t p.; le pr. W. M. van Tol met 29 p.; 2de pr„ P. Zegwaard met 26 p.; 2de pr. J. Sietinga met 23 p.; 3de pr., J. Noord met 21 punten. Prijsvraag vm (3 varens)le pr., P. Zeg waard met 30 p. Prijsvraag IX (6 primula's): le pr., W. M. van Tol met 29'/» p.: le pr., D. A. de Iiooij met 27 p.: 2e pr. G. Verlind met 24 p. De secretaris deelde mede, dat dit nu de 15e maal is dat de heer P. Zegwaard den eersten prijs wist te behalen met het in zenden van een kleinbl. Chrys. in pot ge- Kweekt zonder grondscheuten. Bij monde van den heer de Rooij werd namens de jury bestaande uit hemzelf, W. D. Schnitzler en J. Anderson, medegedeeld, dat het ingezonden opstel onder motto Dubbele Montagne over de cultuur van de perzik was bekroond met een 2den pr. met 25'/i punt. De Inzender bleek te zijn de heer G. Verlind. opgaven werden nader beoordeeld door Tot leden van de Kascommissie werden onzen medischen adviseur dr. Walenkamp hierop benoemd de heeren J. J. D. Marbus Jl". en nadat een tweetal commissieleden en W. M. van Tol. een gedeelte der resp. ouders heeft be- 1 Hierop hield de lieer W. F. de Bree een zocht, was het mogelijk een eerste groep lezing over „Een reis naar en door Zwit- van 25 kinderen samen te stellen. Voor seriand". Aan de hand van ontelbare lan- deze medewerking van de schoolhoofden taarnplaatjes wist hij spoedig allen ln den en dr. Walenkamp Jr. bracht spr. zijn waan te brengen, zélf alles met eigen ocger. welgemeenden dank. te aanschouwen. WARMOND. De actie van het comité voor kindervoeding. Het wees een groote gebeurtenis, toen voor de eerste maal aan een 25 tal kinderen een warme maaltijd kon worden, verstrekt, waarbij het voltallige comité voor kinder voeding aanwezig was. alsook de burge meester met de beide wethouders, de pastoor, de dominé, dr. H. G. A. M. Walen kamp en de beide schoolhoofden. De heer J. Heitlager. voorzitter van het comité heeft Eillen begroet en verheugde zich over aller sympathie en medewerking. De inzameling der giften en gelden dbor bemiddeling van den heeT van Delft Jr. -had een vlug verloop, aldus spr die den heer -van Delft daarvoor hartelijk dankte ais- mede den collectanten. Het financieele resultaat was zeer gunstig. Weer is eens bewezen, dat men toy de Warmondsche ingezetenen, %ls het een góed werk betreft, Inlet tevergeefs aanklodt. Dank zii de medewerking van de heeren Bureksen en de Vries resp. hoofd van de Kath school en de school met den bijbel kwamen wii in het bezit van een paar lijs ten met de namen van die kinderen, welke volgens hen het meest -voor uitreiking van warm eten in aanmerking kwamen. Deze ALPHEN. Autobus te water. Des nachts is in den Hoorn nabij de scheepswerf van de fa. K. een autobus, af komstig uit Den Haag, die achttien perso nen had vervoerd naar Zevenaar, op den terugweg in een sloot gereden, vermoede lijk door het springen van een achterband. Gelukkig was de bus ledig. De bestuurder en een mede-Inzittende kwamen geheel onder water, doch werden gelukkig gered. De autobus werd later gelicht. Geen dienstbode-cursus. Wegens onvoldoende belangstelling zul len de plannen tot oprichting van een dtaifltbode-cursus, waarvoor op de ge- meentebegrooting voor 1938 reeds een be drag was uitgetrokken, niet 'kunnen door gaan. Propaganda vergade ring Chr. Besturenbond. De Chr. Besturenbond organiseerde ln gebouw Concordia een propaganda-verga- dering. De eere-voorzitter de heer v. d. Pol opende met schriftlezing en gebed. Ds. Mul der herinnerde eraan, dat jaren geleden de predikanten met wantrouwen werden aan gezien In de vakbeweging. Thans is het ver heugend. dat dit niet meer zoo is. De vak beweging toch vindt niet haar hoogste doel ln het materleele, doch moet haar hoogste doel vinden in Christus. De heer K. Boer bestuurslid van den Chr. Bouwvakarbel- derbond sprak over „Keerend Getij". Wij Kunnen spreken van een eb in het sociale leven, gezien de 7 jaren crisis waarin wij leefden. 1937 ls wel iets beter en men kan spreken van een keerend getij. De vakbon den hebben reeds veel voor de werkioozen gedaan. Ondanks de werkloosheid bleef de bemanning behouden. Het ledental bleef ongeveer gelijk. „Arti et Rellgioni" zorgde dan voor verdienstelijke afwisseling. De heer A. Groeneveld zorgde voor declamatie. Hierna sprak de heer G. Hordijk, voorzitter van den Chr. Metaalbewerkersbond over ,,'t Zeil geheschen". De ehristenarbeider neemt in het maatschappelijk leven een uitzon derlijke plaats in. De chirstelijkheid moet door ons worden uitgedragen en blijken in de practijk. Het zeil moet dan ook christe lijk geheschen worden, hetgeen spr. nader uitwerkte. Spr. wees tenslotte op de plicht, van iederen christen-arbeider om zich aan te sluiten bij de Chr. Vak organisatie. Ds. J. Th. Meijer, pred.-dir. der Martha- Stichting, sloot met dankzegging. Het mocht de politie gelukken de daders op te sporen van de diefstal van eenig lood uit in aanbouw zijnde huizen aan de dr. Lovinklaan. Het zijn vier jon gens van ongeveer vijftien jaar. Het lood werd bij een opkooper in beslag genomen. Ook dezen winter zal weer een vak cursus voor jeugdige werkioozen worden georganiseerd. Aanmelding kan geschieden ter secretarie, kamer 4, en bij den heer W. v. Diest, Hooftstraat alhier. Op den Rijn heeft de proefvaart plaats gehad van het schoenerschip .Schwalbe", eigenaar kapt. J. Hoeve van Groningen, waarin geplaatst werd een nieuwe 3 cylinder 4-tact compressorloze „Industrie" Dieselmotor van 90 P.K. uit de Motorenfabriek „De Industrie" D. en Joh. Boot N.V. alhier. De ..Schwalbe" liep op de K.M. palen een snelheid van 16 K.M. per uur: deze in stallatie werd daarna tot volle tevreden heid door de 'kapitein overgenomen. Raadsstukken. Aankoop grond. B. en W. berichten hier omtrent den raad: van de commissie van bijstand voor het grondbedrijf kwam bij ons in het voorstel om over te gaan tot aan koop van eenige perceelen grond, gelegen tusschen de Nieuwesloot en het verlengen van de Cornells de Vlamingstraat, tot een totale oppervlakte van 6.44.08 H.A. voor den prijs van f.4500 per H.A., van de N.V. Bouw en Handelmij. „De Rijnstreek", alhier, met welke maatschappij ter zake overeenstem ming is verkregen. B. en W. kunnen zich met dezen voorgestelden aankoop vereeni gen en stellen den raad voor daartoe te besluiten. Schoolschoonmaak 1938. De aanneem- sters van de schoolschoonmaak over 1937 hebben zich bereid verklaard dat werk, alsmede het aanmaken der kachels in de scholen Raadhuisstraat en Schoolstraat, ook gedurende 1938 uit te voeren voor de zelfde bedragen als voor 1937 gelden. B. en W. stellen den raad voor deze werk zaamheden ook voor 1938 weder aan haar op te dragen. Aankoop loods. Naar het oordeel van den van gemeentewerken en de commissie van bijstand voor de openbare werken, be staat dringend behoefte aan een eenvou dige loods van flinke afmetingen, op het opslagterrein der gemeente „De Kievit", ten noorden van de spoorhaven, voor op berging van materialen van grooteren om vang. Tot nu liggen deze materialen groo- tendeels in de open lucht, waardoor ze uiteraard sterk in waarde dalen en voorts ook diefstal gemakkelijk is. Waar nu de gelegenheid zich voordoet, aldus B. en W.. om op voordeelige voor waarden een bijzonder geschikte loods te koopen, welke opgesteld is op het terrein van het gemeentelijk abattoir te Rotter dam en een zeer spoedige beslissing te de zer zake, in verband met meerdere aan biedingen op die loods, noodzakelijk was, hebben zij in overleg met de commissie van bijstand voor dé openbare werken, besloten op die aanbieding in te gaan, in het vertrouwen, dat de raad daaraan zijn goedkeuring zal hechten. Het betreft hier een loods van 29.5 M. bij 13.05 M. waarvan de hoofdconstructie bestaat uit ijzeren liggers op ijzeren kolommen, met windver- band. De fundatie bestaat uit betonblok ken: vloer, dak en wanden zijn van hout en over een gedeelte van 14 M. bevindt zich in de loods nog een verdieping met houten vloer. De loods, welke in prima staat verkeert, ls twee Jaar oud. De kos ten van deze loods, met inbegrip van die, verbonden aan het demonteeren, overbren gen en weder opbouw, zullen bedragen rond f. 3500. In verband met het voren staande stellen B. en W. den raad voor het benoodlgde crediet, tot het evenge noemd bedrag, beschikbaar te stellen. ALKEMADE. Succes voor „Liefde voor Harmonie". De Harmonieclub te Roelofarendsveen die op een zeer lang bestaan kan bogen de vereeniging gaat haar gouden jubileum te gemoet heeft te Rotterdam op het con cours een tweeden prijs behaald in de derde afdeeling. Naast dit succes werd een eersten prijs toegekend aan vier dilettan ten van het gezelschap voor solo-muziek. Het zijn de heeren J. Koek, W. van Emme rik, J. de Jong en C. Huigsloot. Aan den heer Jac. de Jong Jaczn. werd een tweeden prijs toegekend. BOSKOOP. Od de ten overstaan van notaris Hout. zagers alhier gehouden verkooping, werden de oeroeelen van den heer J. van Tol Hzn. gelegen aan den Biezenwez in deze ge meente. t.w. het woonhuis, 150 roede tuin- veld, kweek, en trekkas en loods gegund aan den heer F. N. Boer alhier, voor de som van f. 12.041. Na een prettige gedachtenwisseling dankte de voorz. den heer de Bree. De secr. toonde de besdragende heestertak, Calicar- pa Geraldiane, prachtig bezet met violette trosjes bessen. In het kort beschreef hij ae wijze van snoei van dezen heester, om steeds van rijkelijk besdragende takken verzekerd te zijn. Na rondvraag volgde sluiting dezer geanimeerde bijeenkomst. Gevonden. Poes. 2 sleutels aan ring: drie honden; hangertje; portemonnaie met inhoud: be- lastingmerk; schoolétui; dames oorbel; pakje veters en elastiek; diverse hand schoenen; muts; portefeuille met lnh.; dames-armbandhorloge; leesboek; kolen maat. Inlichtingen bij de politie. ZEVENHOVEN. Bij den veehouder S.. in het naburige Blokland, heeft men een 30-tal volwassen konijnen gestolen. Van de daders Teen spoor. HAZERSWOUDE. Tegen de afsluitboomen gereden. Tengevolge van de zware mist, waardoor het uitzicht zeer belemmerd werd, heeft een bestelauto uit Leiden het ongeluk ge had tegen de afsluitboomen van den ge sloten spoorwegovergang op den Provin cialen weg te botsen. De auto en afsluit boom werden beschadigd. Persoonlijke on gelukken kwamen gelukkig niet voor. De Damsskrans „Wees een Zegen" heeft als resultaat van haar gehouden ba zar een netto-bedrag voor haar doeleinden kunnen boeken, groot f.728.—. De collecte voor verstrekking van kleeding. schoeisel en dekking heeft opge bracht f. 218.92. Bii de open/are verkooping in café Wed, Verhaar aan den Rijndijk, van een heerenhuis. met pakhuis en tuin van den heer G Los. ten o versta ar. van notari» Enigelberts alhier, waarvan de inzet wa« f. 9300. is afgemijnd op f. 10 000 door den heer J. ran der Sterre te Koudekerk. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7