Uit de Omstreken LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 10 November 19]] SiiA 'n„ IVjjnfartjfyë' „JOSUA" WEERBERICHT. NOVA-BIOSCOOP Katwijk a. Zee Heden avond 8 uur laatste voorstelling ..San Francisco" AGENDA UITVOERING „EXCELSIOR" AALSMEER. In de Naai- en Knipschool sprak mevr JacobsArriëns, over: „Kinderver zorging, opvoeding en speelgoed maken van waardeloos materiaal". De w.n. voor zitster der school, mevr. M. Veer-Koudijs, heette haar welkom, waarop mevr. Jacobs, die zelf leidster van een kinderhuis is, veel interessants vertelde uit eigen ervaring, in verband met den omgang met kinderen en het hen op oordeelkundige wijze bezig houden. Zooveel mogelijk moet hun de ge legenheid geboden worden, zélf bezig te zijn. Wanneer over lastige kinderen ge sproken wordt, wilde spr. den ouders vra gen of zij zelf hiertoe de aanleidende oor zaak niet zijn. vanwege nerveuze stemming e.d. tegenover hun kroost. Niet alleen de moeders, doch ook de vaders dienen de groote verantwoordelijkheid, welke in deze op hen rust, in te zien. Het allerbelangrijkste n.l. de verzorging en opvoeding der kinderen wordt door de meisjes vergeten. Daarom raadde spr. haar aan een te organiseeren cursus te volgen. Mevr. Veer-Koudijs sprak het slot woord. HAARLEMMERMEER. ERNSTIG ONGELUK. Oude man door auto aangereden. Gisteravond omstreeks 10 uur werd op den Kruisweg te Hoofddorp de 68-jarige arbeider C. N. v. W. die daar op den weg liep, aangereden door een auto, bestuurd door den heer G. alhier, De oude man sloeg tegen den grond, werd ernstig gewond opgenomen en 'bij den heer V. binnenge dragen, De hulp werd ingeroepen van dr. N, die een voorloopig verband legde en overbrenging naar een ziekenhuis nood zakelijk achtte, hetgeen geschiedde met de auto van den Gem. Gen. Dienst naar het £ekenhuis ,De Deo" te Haarlem, waar een beienJbreuk, armfractuur. kneuzing van eeltige ribben en zwaar verwond gelaat ge constateerd werd. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur; 759. BCNNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. kfeteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.6 te Black- sod. Laagste barometerstand 745.8 te Kopen hagen. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige, tijdelijk wellicht krach tige Noordelijke tot Westelijken wind,, Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk nog regen- of hagelbuien. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Tën Noordwesten van IJsland nadert eeh nieuwe depressie, welke het hooge- drukgebled over den Oceaan in het Noor den aanpast. Dit gebied nam hierdoor in beteekenis af en de kern ligt thans iets Zuidelijker. Het breidde zich echter over Noord-Scandinavië uit. De depressie over Zuid-Zweden trok Zuid-Zuidwestwaarts, werd dieper en breid de zich uit. Het centrum ligt thans in de omgeving van Kopenhagen, laagste baro meterstand 745.8 aldaar. In het Zuidwesten op den Oceaan bleef de luchtdruk laag. Op de Noordzee en in de omgeving daarvan waait het krachtig tot stormachtig uit het Noorden met af wisselende bewolking en regen- of hagel buien. Op het Westen van de Britsche eilanden en in Frankrijk is de wind zwak tot matig, eveneens uit Noordelijke rich tingen, met gedeeltelijk bewolkte 'lucht. Meer Oostwaarts is de wind Westelijk, met plaatselijke regen. De hooge Alpentoppen melden ook slecht weer, sneeuw met mist en harden Westelijken wind. De tempera tuur op Jungfraujoch bedroeg hedenmor gen —11 gr. Celsius. In Scandinavië nam de vorst toe, plaat selijk daalde het kwik tot onder —10 gr. C. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W.N.W., 3 gr. C., tamelijk mooi. Londen: N.W., 2 gr. C., goed. Berlijn: W.Z.W., 4 gr. C., betrokken. Nice: Windstilte, 12 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 41/; gr. C. (40 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 7 gr. C. (45 gr. F.). HOOGWATERTUDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 7.25 uur; nam. te 19.51 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Woensdag: 4.47 uur n.m. tot 6.41 uur v.m. Weder drie inbraken. Gistermorgen ontdekte de beer M. aan den Venneperweg nabij den Leimuiderdijk in Haarlemmermeer, dat ongewenschte be zoekers 's nachts door opschuiving van een raam de woning waren binnengedrongen en dat in een der vertrekken alles over hoop was gehaald. Vermist werd eenig kleingeld en een partijtje sigaren. In denzelfden nacht werd vermoedelijk door dezelfde personen ingebroken in de woning van den winkelier K. aan den Huigsloterdijk. Toen de dieven een raam hadden geforceerd, viel er een potje van het kozijn op den grond, hetgeen zooveel leven veroorzaakte, dat de bewoners wak ker werden, gingen kijken wat er aan de hand was en een paar mannen Ijlings de vlucht zagen nemen. Verder werd ingebroken in een motor vaartuig van den heer v. S. liggende in de Ringvaart bij Burgerveen. De dieven zijn tot de machinekamer doorgedrongen en hebben van de machine eenige onderdeelen losgeschroefd en meegenomen. De politie stelt een onderzoek in. Witte Kruis vergadering. In de onder leiding van den heer Gehrels gehouden vergadering van den Kring „Vijfhuizen" van de afd. Haarlemmermeer van de N.H. Ver. „Het Witte Kruis", wer den tot bestuursleden herkozen mevr. Nan- ninga, mevr. Verdonk en de heer M. C. Vissers. Het bleek, dat het ledental iets was te- ruggeloopen en thans ruim 400 bedraagt. Besproken werd de met het Witte Kruis te Halfweg en het gemeente-bestuur van Haarlemmermeer gerezen moeilijkheid; een kwestie waarvoor nog geen oplossing schijnt te zijn gevonden. In hoofdzaak ging het over hét punt „zelfstandigheid", een ingewikkeld probleem, dat reeds tot veel gewrijf en geschrijf heeft aanleiding ge geven. Ook kwamen nog ter sprake de moeilijkheden met den Kring „Badhoeve dorp" en de afd. Haarlemmermeer. Vergadering Besturenbond. De afd, Haarlemmermeer van den Chr. Besturenbond hield in de Landbouw te Hoofddorp onder leiding van den heer Tanls een propaganda-vergaderlng. De heer Koudstaal, evangelist bij de Ned. Hervormde Kerk aan den Aalsmeerderweg sprak over: „De vloot vaart uit" en be sprak de propaganda die voor de Chr. Vak- beweging gemaakt wordt en de uitnoodi- ging die tot allen komt om zich bij deze vloot aan te monsteren. De heeren C. van Baren en Stavenkamp bespraken de economische crisis en ,De Zeilen geheschen". Het zangkoor „Badhoevedorp" bracht onder leiding van den heer Ter Braake verdienstelijk eenige liederen ten gehoore. Voor de schuld van de Kerk. De dameskrans aan de Lijnden „Bidt en Werkt" heeft haar arbeid van een jaar lang weder mooi beloond gezien. De bazaar, die daar voor de schuld van de Kerk gehouden werd en waarvoor een groote belangstelling bestond, is schitte rend geslaagd; niet alleen financieel, maar ook door den goeden geest die er heeft geheerscht. Nu de penningmeesteres van bovengenoemde vereenlging weder f. 650 voor het beoogde doel heeft kunnen af dragen, is het tijdstip waarop het mooie plan om het kerkgebouw van de daarop nog rustende schuld geheel vrij te krijgen, geheel verwezenlijkt wordt, binnen niet te langen tijd te verwachten. Centrale verwarming Kerkgebouw. Ten behoeve van de Ned, Herv. Kerk te Nieuwvennep werd door de leden een som bijeengebracht om te komen tot een cen trale verwarming van het kerkgebouw. De spoedig daarna aangewende pogingen om de nog ontbrekende som bijeen te krijgen, werd met zooveel succes bekroond dat verwezelijktng van het mooie plan verzekerd is en naar men hoopt nog voor den as. winter tot uitvoering zal kunnen worden gebracht. Voorwaar een mooi geschenk, dat onge twijfeld door velen van harte zal worden toegejuicht! Het wordt beschouwd als te zijn aangeboden ter gelegenheid van het 75jarig bestaan dezer kerkelijke ge meente. Door den Commissaris der Koningin is aan den heer C. van der Maarel, met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend als veldwachter der gemeente Haarlemmermeer. - Bij beschikking van den Minister van Financiën is de ontvanger der directe be lastingen, de heer M. F. Fokkema ver plaatst van de inspectie der directe belas tingen te Haarlemmermeer naar de in spectie dier middelen te Amersfoort. Het echtpaar J. Seysener en C. Kapl- teijn herdacht zijn 55-jarige echtvereeni- ging. Hun woning aan de Leidsche straat was al sinds de bruidsdagen versierd en bij avond met electrsohe lampjes verlicht. De belangstelling voor het heugelijke feit was groot, 's Avonds heeft de R.K. Har monie „Crescendo" een serenade gebracht. Ook daarvoor bestond veel belangstelling. In de afgeloopen week is het aantal ingeschreven werkloozen gestegen van 199 tot 207. Als notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn de heeren W. C. van den Akker, J. H. van Waveren H.Azn. en J. de Graafl her kozen, terwijl in de vacature-De Jong is gekozen de heer O. H. Zijlstra. KATWIJK AAN DEN RIJN. Door de crediteuren in de nalaten schap van wijlen den heer Eerdbeek, in leven notaris alhier, werd een vergadering gehouden in „Du Rhin". Uit de mededee- lingen van de liquidatiecommissie bleek, In tegenstelling met verschillende ge ruchten, die bij het overlijden van den heer Eerdbeek verspreid werden, en waar zelfs gesproken werd van een débacle, dat de crediteuren geen, of zoo goed als geen verlies zullen lijden. Gerekend kan n.i. worden op een uitkeering van 95 a 100 '/o der vorderingen. De maandelijksche collecte voor de restauratie der Ned. Herv. Kerk heeft f. 42.58'/; opgebracht. MAANS- OP. EN ONDERGANG. 10 Nov. op: 12.36; onder 22.28. HILLEGOM. Een snoek van 53Vt c.M.i De hengelaars-vereen. „Tusschen het Riet" heeft een onderlingen wedstrijd op snoek gehouden in de vaart tusschen de Hilligommer- en Lisserbrug, met 40 deel nemers. Het gelukte den heer H. B, Hom berg een snoek te vangen van 53'/; cM., waarmede den eersten prijs is gewonnen. Over het algemeen viel de vangst tegen. Bazar ten bate der Chr. Fröbelschool. De bazar ten bate van de Chr. Fröbel en bewaarschool aan den Stationsweg is in de zaal van Hotel Sistermans geopend. De voorzitter, de heer H. Runia, verwel komde namens het bazarcomité de aan wezigen en dankte hen, die medewerkten aan de organisatie van den bazar. Burgemeester jhr. Van Nispen tot Pan- nerden zeide gaarna voldaan te hebben aan het verzoek om dezen bazar te openen. Hij wenschte hem veel succes toe en hoopte dat hij aan het doel zal beantwoorden. De muziek werd verzorgd door de radio- centrale; deze zette het Wilhelmus in, dat door allen gezamenlijk is gezongen. Toen ving de verkoop aan de vele mooie stands aan. Ook werd de gelegenheid ge opend om zich te vermaken met de diverse spelen, wat tezamen ten doel heeft de kas der vereenigtng te versterken. Deze aantrekkelijke bazar is reeds druk bezocht. 830 KATWIJK AAN ZEE. Een nieuw trottoir. Van gemeentewege is een groote verbe tering tot stand gebracht in de Tramstraat ter hoogte'van het Stationsgebouw. Aan den huizenkant, ter hoogte van Casa Cara is een trottoir aangebracht, dat zeer in het belang is voor de veiligheid der voet gangers, in verband met het daar heer- sChende drukke rangeeren der trams. Het comité voor de B-steun doet een dringend beroep, de deze week te houden huiscollecte voor kleeding, schoeisel en dekking te steunen. Mogen velen bereid zijn om door een grootere of kleinere bij drage hun medeburgers te steunen! Een „Münhardtje" werkt krachtig en veel zijdig.'waardoor pijnen bijzowder snel ver dreven* worden. Na gebruik valt de pijn als het ware van U af zonder dat eenlg gevoel van zwaarheid of moeheid achter blijft. U zult dan ook verheugd en ver baasd zUn zooals ..MUnhardtjes" helpen bijHoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijnen, Spit, Spierpijn, Rheumatische pijnen. Migraine, Periodieke pijnen. Kou, griep cn moeheid. Bereid volgens recept. Apotheker MUnhardt. Koker 12 st. 50 ct. Proefverpakking 2 st. 10 et. Bij Apoth. en Drogisten. „MIJNHARDTJES" 797 (Ingez. Med.) Orat'. v. G. F. HANDEL. DONDERDAG 8.10 uur in de OUDE KERK. Tekstboekje (bew. v. toegang) 50 ct, aan de Kerk. - Zie.de raambiljetten. 820 LISSE. Rede van ds. H. Ligtcnberg. Voor de J.V. der Geref. Gemeente trad op ds. H. Ligtenberg met het onderwerp: „Een welbestede dageraad". Nadat gelezen was Ps. 63 sprak ds. Lig tenberg naar aanleiding van den tekst Ps. 63 2, n.l. „Ik zoek U in den dageraad". Spr. wees op de duisternis die zich in vele opzichten van ons allen meester heeft gemaakt en wierp een blik in den welbe stede dageraad van het Paradijs, toen alles nog luisterrijk schoon was. Doch de hoogmoed der menschen bracht hen tot den val, waardoor het schoone begin een droeve dageraad werd. Toch was niet alles verloren, door Gods genade en ontfer ming. Een weg ter redding werd in den Midde laar geopend, alzoo was het weer een wel bestede dageraad. De mensch bezit van nature geen dage raad, maar verkeert ln duisternis. David wist echter God te zoeken in den dageraad. Dit heeft ook tot de jongeren veel te zeg gen. Een ernstig woord richtte spr. tot de jongeren om in de jeugd God vroeg te zoeken, zooals ook David dit in zijn jeugd gedaan heeft. Dan zal God U in Uw ouder dom niet veriaten. Di Ligtenberg vermaande God te zoeken tot heil der ziel. In het zoeken van God is groote zaligheid. Mogen wij dan ontdekt worden aan onze zonden en de Zon der Gerechtigheid voer ons opgaan. Spr. eindigde met een woord van troost en opbeuring tot het volk van God. De eerste Nutsavond. Op de groote bovenzaal van „De Witte Zwaan" is de eerste Nuts-avond in dit sei zoen gehouden. De voorzitter, dr, J. M. van Dijk, opende en zette het winterplan uit een. Het bestuur vertrouwt op een vol doende deelneming aan den te houden oudercursus. Dan werd overgegaan tot de vertooning van het handpoppenspel „De tooverviool", een zeer aardig amusementsstukje in 9 ac- ten. Dr. van Dijk sprak een slotwoord. In deze gemeente is een Januari- comité opgericht. Het stelt zich ten doel cm in de maand Januari behoeftige kraamvrouwen van alle gezindten van een baby-uitzet te voorzien. Om tot dit doel te geraken is geld noodig. Daarom zal door de dames van het voor dit doe] opgerichte comité in deze week een lijst ter teekening worden aangeboden, om giften hiervoor te verkrijgen. Ook thans werd door de Diaconie der Ned. Herv. Gem. de jaarlijksche buitenge wone inzameling gehouden. Het respecta bele bedrag van f. 1765.— werd bijeenge bracht. De in deze gemeente gehouden col lecte voor de spaarregeling voor het klee ding-. schoeisel- en dekkingsfonds heeft ruim f. 680.opgebracht. Als lid van het kiescollege der Ned. Herv. Gem. werden de aftredenden herko zen en gekozen als nieuwe leden de heeren Guldemond, G. Marseille en S. C. v. d. Stelt NOORD WIJKERHOUT. Tot steun der plaatselijke t.b.c.-pa- tiënten, werd ln café „De Zwaan" een too- neelultvooring gegeven, door het Comité van „Herwonnen Levenskracht". De zaal was geheel gevuld; ook was de R.K. Gees telijkheid tegenwoordig. Voor de K.J.M.V. ln Hotel Gouwen- berg trad als spreker op de bekende rede naar P. J. Hofstede, met het onderwerp: „Vrijmetselarij". OEGSTGEEST. Bijeenkomst der A.R. Kiesverecniging. De A.R, Kiesvereeniging vergaderde in de bovenzaal van de Ger. Kerk. De waarn. voorzitter de heer J. J. C. van Dijk, opende met het laten zingen van Ps. 89 vs. 8 en gebed. Hij las Psalm 46 en sprak zijn teleurstelling uit over het slech te bezoek op dc vergaderingen. De gemeenteraadsverkiezingen zijn we der in 't zicht. Moeten wij aldus spr. de twee broeders, die onze partij in den Raad vertegenwoordigen, alleen laten staan of moeten we als één man achter hem staan? Spr. wekte op, niet te verslappen in de actie. De secr. mr. C. J. Woudstra las de notulen, welke vastgesteld werden. Als bestuurslid werd hierop gekozen de heer G. Noort. Tot voorzitter werd met groote meerderheid gekozen de heer J. C. van Dijk, die onder applaus zijn be noeming aanvaardde. Vervolgens hield de nieuwgekozen voorzitter nog een herdenkingsrede, getiteld: „Enkele grepen uit het leven en de werken van dr. Kuyper". Spr. schet ste uitvoerig dezen stoeren Calvinist, ook als kampioen van de ware democratie, de man der „kleine luyden". Hij besprak Kuyper's strijd met zijn geweldige tegen standers bij de stichting van de Vrije Universiteit. IDt was voor hem het hoog ste punt zijner aspiraties. Hij memoreerde de staatkundige ver wikkelingen waarin dr. Kuyper werd ge mengd, de vrijmaking van het bijzonder onderwijs en de scheiding tusschen hem en de Savomin Lohman. Hij teekende hem in zijn alzijdige beteekenis als let terkundige, als filosoof en als wereld- groote, die ln groote achting stond bij buitenlandsche geleerden. Spr. besloot met te wijzen op de dankbaarheid, die men aan God versohuldigd is voor de gave, die Hij ons ln dezen man schonk. De secr. de heer Wondstra, dankte voor deze schoone rede. Na rondvraag volgde sluiting door den heer Colijn met dankzegging. Uitvoering der R.K. Harmonie „Triumph". De R.-K. Harmonie „Triumph" gaf in het geheel gevulde Patronaatsgebouw haar 120ste uitvoering onder leiding van den heer Corn, de Haan. De Harmonie zette in met een pittigen marsch, waarop de voorzitter, de heer W. den Boer, zich speciaal richtte tot den burgemeester, den heer A. J. van Gerre- vink. Hij wenschte hem, op deze eerste uitvoering, na zijn herstel, van harte ge lijk. Vervolgens verwelkomde hij de paters van het Collegium van Katwijk, mr. E. Bolsius en den oud-directeur der Harmo nie, den heer Jac. Kroon. Voorts zeide spr., dat helaas een aanval moest worden gedaan op de reserve, in verband met de noodzakelijke aanschaffing van enkele nieuwe instrumenten en grondige restau ratie van de oude. De directeur heeft reeds aangeboden gratis privélessen te willen geven aan nieuwe leden, welk bewijs van medeleven op hoogen prijs zal worden ge steld, Spr. wekte voorts de jeugd op, zich als werkend lid op te geven. Hierna werd het muzikale gedeelte van het programma vlot afgewerkt, w.o. voor kwamen de beide nummers, waarmede op het concours van dezen zomer zoo'n groot succes is behaald. Ook beluisterden wij o.m. een concertwals; het correcte en zui vere samenspel, waarvoor den directeur een extra compliment toekomt, heeft ons bijzonder getroffen. Er volgde een geweldig applaus! Mr. E. Bolsius, die destijds als donateur ook het vaandel heeft aangeboden, beves tigde vervolgens de op het concours ver worven prachtige zilveren lauwertak op het vaandel. Hij bracht den heer De Haan een welverdiende hulde voor zijn waarlijk kunstzinnige leiding. Het Amsterdamsche Tooneelgezelschap voerde dan op het blijspel van Jan Nie- meyer „Trouwen is niet gemakkelijk". De regie was in handen van den heer Ed. J. M. Terlingen. Wij vermelden hiervan het volgende: Op zeer goede wijze is dit stuk, vol van gezonden humor, en waarbij de lachsalvo's telkenmale door de zaal klonken, uitge voerd. Een warm applaus viel allen mede spelenden ten deel. In de pauze heeft de burgemeester een krachtig' propagandistisch woord gespro ken. waarbij hij hulde bracht aan het kra nige muziekcorps en den directeur. De geslaagde avond werd besloten met een woord van dank en hulde door den voorzitter. RIJNSBURG. Bijeenkomst der B.V.L. HEDEN: Marekerk: Zendingsbidstond: Spi, j. Kuilman en ds. Straatsma. 8 1/4 uur naj, Nutsgebouw: Verkooplng door e,, Kwartiertjesbond, 25 en 79 uur. Rapenburg 61Ledenverg. Ned. Gen. t zedel. verbet, der gevangenen. 8 uur Rapenburg 10: Bazar Rehoboth. Gt. opend 's middags tot 5 uur; 's avonds 7 te' 10 uur. Ka t w ij k-a a an-Z e e; Casa Cara:fc heer Sohoonderbeek van Ede, 7 uin jj nam. Oegstgeest: Willem de Zwijger Gemeente Gods. Spr. P. v. d. Woude, e nam. Donderdag. Gerecht 10: Alg. Ned. Vrouwen Vr Bond. 3 uur nam. H. Morschweg 12: Bijbellezing. Spr, heer Veltkamp van R'dam. 8 uur nam. Leger des Heils: Samenkomst te 8 nam. Nutsgebouw: Verkooplng door fo Kwartiertjesbond, 1012, 25 en 7—8 m Rapenburg 10: Bazar Rehoboth. (k opend 's middags tot 6 uur; 's avonds 7 10 uur, Stadszaal: Residentie-orkest o. I. r Dobrowen. Solo-pianiste Myra Hess, 8 u nam. K a t w ij k-a a n-Z e e, Casa Can* Geref. Bond. Ds. Pop, Ned. Herv. predikst te Monster. K a t wij k-aan-Z e e (Oude Kerk): Uit voering van „Excelsior". 8 uur 10 nam. Rijnsburg: Brouwerstraat 46, cte. Hist. Uni. Spr. TJ. Krol. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam! „Sherlock Holmes". Woensdag-, Donderdag-, en Zate middag 2 uur - Zondag van 27 uur d' voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nia „Proces met gesloten deuren". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur, Zondag van 2 tot 7 uur doorloopet voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur tax. „Born to dance". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uit Zondag doorl, voorstelling 27 u. en 8,151 Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str, I „Amor! op de baren". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zate Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorste Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u.iu „Het geheim van Charlie Chan". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uil. Woensdag en Zaterdagnam. te 2'/» uur, DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve G<- neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot ball vier. 's Donderdags: Inenting tegen dipb- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholist» 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag ei nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond! „Tot Hulp der Menschheid" echter vu nam. 8 uur tot v.m. 8 vur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst d« apotheken wordt van Zaterdag 6 t/d Vrijdag 12 Nov. a.s. waargenomen door (2 apotheken J. E. M. van Dijk, Haven 11 tel. 85 en A. J. Donk, Doezastr. 31, tel. 1311 en J. Doedens, Wilhelminaipark 8, Oegst geest, tel. 274. Hierna werden de huishoudelijke zake» afgedaan. Vooral de schletgelegenheid weid druk besproken. Algemeen werd ingezien, dat naar een andere gelegenheid moe! worden uitgezien. In verband met het aan brengen van bloemen voor de veiling ls de veiligheid niet voldoende gewaarborgd, He! bestuur zal daarom trachiten tot een juiste oplossing te komen. Nog werden 4 nieuw' leden ingeschreven, Ter gelegenheid van het 55-jarig hu welijk van het echtpaar A. Brussee—Va» Egmond bracht het muziekgezelschap „Wï- helmina" onder groote belangstelling het bruidspaar een serenade. De Chr. Nationale Werkmansbond heeft de winterwerkzaamheden weer gevangen. RIJNSBURG. In de Kerkzaal hield de Chr. Zangver. „Deo Volente" een goed geslaagde proP1' ganda-avond. De leiding berustte bij des heer Leppink, directeur der vereenigK Verschillende attracties vielen zeer ln y smaak der talrijke aanwezigen. Ds. Hort- gens van Voorschoten, consulent der K» Herv. Gemeente alhier, sprak een opwe«' kend woord. De maandelijksche collecte voor de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente Be droeg f. 56.42. SASSENHEIM. Jaarvergadering A.R. KiesvereenifiW' De A.R. Kiesver. „Nederland en or5?iï, hield haar jaarvergadering in ConconHSj De voorzitter, de heer J. Wiepken:spi» een kort openingswoord, waarna de secre taris en de penningmeester hun j slagen uitbrachten, welke goedgekeui» werden. Dan volgde bestuunsverWew wegens per. aftr. van de heeren J. WjJ kema en J. Duindam. Gekozen //erdeu De pi. afd. van de B.V.U hield haar eerste heeren M. Benschop'en D. Kruit, bijeenkomst in Flora. Nadat de eerste Wethouder W Warniar hield hleU^ schietoefening was afgeloopen verzamel- een toespraak waarin hii om besprik de den allen zich ln de cantine, waarde voor ^enSing' 7an het\u15ige 'vet werkloosheidsvraagstuk^ Na bespreking van eenige vra^n 2-2 Bonman de prijzen van den laatst gehou- den schietwedstrijd uitreikte. I spr. met dankgebed.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6