Verdeeling van den belastingdruk LESDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 10 November 19]] Geen opheffing van het bankgeheim KERK- EN SCHOCMEUWS Uw HOEST Wijziging belasting op pleziervaartuigen LAND- EN TUINBOUW verdwijnt in 24 uur! akkers Abdijsiroop SPREEKCEL \7 Technische herziening omzetbelasting. Aan de memorie van antwoord inzake het zevende hoofdstuk B der Rijksbegroo- ting voor 1938 is het volgende ontleend: Sedert 1914 is, onder den drang der om standigheden, de staatsbemoeiing in be langrijke mate toegenomen. Die toeneming maakte op verschillend gebied afzonderlijk financieel beheer noodzakelijk. Deze ontwikkeling is mede veroorzaakt door den crisistoestand van de latere ja ren, welke het Rijk heeft gedwongen tot tal van bijzondere bemoeiingen, voor wel ker financiering een bijzondere vorm moest worden aanvaard. Vergelijking met den toestand van voor 1914 komt den Minister dan ook niet juist voor: niettemin wil hij gaarne overwegen, of de overzichtelijkheid van het budget kan worden bevorderd. In het belastingsysteem in 1925 was, volgens een destijds gemaakte berekening, de verhouding tusschen de directe en de indirecte belastingen (de gemeentelijke belastingen daaronder begrepen) 67 33. Voor 1935 leidt een op denzelfden voet opgezette berekening tot de verhouding 59 41. De verschuiving ten ongunste van de in directe belastingen is te wijten aan de tijdsomstandigheden, die vooral de op brengst der belastingen naar inkomen en vermogen hebben gedrukt, ondanks het feit, dat de tarieven door opcentenheffin- gen tot het uiterste zijn opgevoerd. Ver wacht mag worden, dat, naarmate door verbetering van den economischen toe stand de inkomens en vermogens weer zullen stijgen, de verhouding zich in an deren zin zal wijzigen. De enkele leden, die van meening zijn, dat in het huidige belastingsysteem groote vermogens en hooge inkomens te veel wor den ontzien, zullen na kennisgeving van een door den minister overgelegd over zicht stellig van het tegendeel worden overtuigd. Het denkbeeld, een behoorlijk bestaans minimum vast te stellen, dat buiten elke heffing zou vallen, acht de minister on uitvoerbaar. Ook wat de rijwielbelasting betreft is het naar zijn oordeel, afgezien van de omstandigheid dat deze een zuivere bestemmingsheffing is, vrijwel onmogelijk om bij de heffing met de draagkracht van de gebruikers rekening te houden. De groote gezinnen. Naar aanleiding van de vraag of, en, zoo ja, hoe de Minister voornemens is te stre ven naar een rechtvaardiger verdeeling van den belastingdruk, in het bijzonder naar een verlichting van dien druk voor de groote gezinnen, deelt de Minister mede dat de Regeering met het bepalen van haar gedragslijn dienaangaande wacht op de voorstellen van de commissie-Fleskens. Hoe dc stand van het onderzoek dier commis sie is, kan de Minister niet mededeelen. Wèl staat voor hem vast, dat even- tueele maatregelen ten bate van de groote gezinnen niet zullen moeten be staan in verhooging van den kinder aftrek voor de personeele belasting. Ook de kinderaftrek voor de personeele belasting is. naar de meening van den Minister, niet voor verhooging vatbaar. Bankgeheim. De Minister is van oordeel, dat al zijn er ook naar zijn meening wel bezwaren aan te voeren tegen het bestendigen van het zg. bankgeheim de economische na- deelen, welke uit de opheffing van dit bankgeheim zouden voortvloeien, van dien aard zijn, dat hij geheel deelt in het stand punt, door zijn ambtsvoorganger te dezer zake ingenomen, ook wat betreft de rege ling getroffen inzake het gebruik maken van gegevens verkregen bij de uitvoering van de Zegelwet en de wet op de Coupon- belasting. Personeele belasting. Naar de meening van den Minister biedt de wet op de personeele belasting den ge meentebesturen voldoende gelegenheid om, zoo noodig. den druk per personeele belas ting voor koffiehuizen en restaurants te verlichten. Voorstellen tot het geheel doen vervallen van de personeele belasting voor koffiehuizen enz. zijn van den Minister niet te verwachten. Voor eene nieuwe algemeene herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde en ongebouwde eigendommen acht de Mi nister den tijd nog niet gekomen. Ook de omstandigheid, dat zulk een herziening schatten gelds zou kosten zonder baten voor de schatkist op te leveren, weerhoudt hem van het doen van voorstellen daartoe. Hoewel de Minister erkent, dat het in de practijk vaak moeilijkheden oplevert, vast te stellen of een motorrijtuig, dat behalve voor bedrijf of heroes, co'" voor privé doel einden wordt gebruikt, al dan niet nage- nog uitsluitend voor bedrijf of beroep wordt gebezigd, is hij van oordeel, dat het vooralsnog aanbeveling verdient, de be staande redactie te handhaven. Het denkbeeld, de personeele belasting van motorrijtuigen samen te smelten met de motorrijtuigenbelasting, acht de Minis- xer, gelet op do verschillende beslissingen, die aan die heffingen ten grondslag liggen, onuitvoerbaar. Naar aanleiding van hetgeen met betrekking tot de belasting naar den grondslag pleziervaartuigen werd op gemerkt, deelt de Minister mede, dat hij bereid is, het denkbeeld van af schaffing of verlaging van die belas ting in overweging te nemen. Omzetbelasting. Met betrekking tot de technische herzie ning van de omzetbelastingwet zij opge merkt, dat de voorbereiding daarvan thans zoover is gevorderd dat het ontwerp van wet dezer dagen het departement van den mi nister zal kunnen verlaten. In dat ontwerp is niet vervat een van het bestaande stelsel afwijkende wijze van hef fing waardoor de kleinhandelaar in den ver koopprijs de omzetbelasting verdisconteerd vindt, wijl dit postulaat Juist bij het be staande stelsel van heffing van de omzet belasting in het algemeen reeds is vervuld. De minister is van oordeel, dat de heffing van omzetbelasting op gas behoort te wor den gehandhaafd. De minister schat de perceptiekosten voor het rijk van de omzetbelasting op ongeveer 2'/i3 millloen gulden. Uitgaande van de raming over 1938 zal de netto-opbrengst over dat jaar 7272,5 miUioen gulden bedragen. Winstbelasting. Zooals blijkt uit de memorie van antwoord betreffende hoofdstuk I der Rijksbegroo- ting 1938, is de Minister van oordeel, dat niet tot vervanging van de dividend- en tan tièmebelasting door een winstbelasting moet worden overgegaan. Voor zoover in voering van een winstbelasting wordt be pleit met het doel, het ontgaan van de be lastingen naar het inkomen door gebruik making van den rechtsvorm der naamlooze vennootschap te bestrijden, deelt de Mi nister mede, dat ook hij overtuigd is van van de noodzakelijkheid, dat ten deze zoo spoedig mogelijk de noodige voorzieningen worden getroffen. Bij de overweging van het verslag door de commissie van voorbereiding uitgebracht met betrekking tot het op 8 Februari 1934 ingediende ontwerp van wet houdende voorzieningen betreffende de hef fing van belastingen van besloten vennoot schappen enz. is de Minister tot de conclu sie gekomen, dat de oplossing van het vraagstuk in eenigszins andere richting moet worden gezocht. Hij hoopt, dat zijn voorstellen dienaan gaande, belichaamd in een nieuw wetsont werp, spoedig aan het oordeel der Staten- Generaal zullen kunnen worden onderwor pen. Accijnzen. Het vraagstuk van verlaging van de ac cijnzen op bier en gedistilleerd is bij den Minister nog in overweging. Voor zoover uit de gegevens, die den mi nister ten dienste staan, kan blijken, is het niet juist dat de smokkelhandel en de clan destiene productie van gedistilleerd sterk zouden toenemen. Uit de desbetreffende rapporten krijgt men Integendeel den in druk, dat de omvang der fraude afneemt. Invoerrecht op sigarettenpapier. De Minister geeft zich ernstig rekenschap van het feit, dat de smokkelhandel in siga rettenpapier groote afmetingen heeft. Hij zoekt daarom naar middelen ter beteuge ling van dit euvel. Daar dit onderzoek nog gaande is, is het hem niet mogelijk thans reeds mede te deelen of de aan de hand gedane middelen voor verwezenlijking vat baar zijn. Wel kan reeds worden medegedeeld, dat het invoerrecht op sigarettenpapier moeilijk zou kunnen worden vervangen door een verhooging van den accijns op kerftabak, welke wordt gebezigd voor het zelf vervaar digen van sigaretten. Een wetsvoorstel tot wijziging van de Tabakswet zal binnenkort kunnen wor den tegemoet gezien. De minister meent er echter al terstond op te mogen wij zen, dat aan verlaging van den tabaks accijns niet kan worden gedacht, 's Lands financiën laten zulks niet toe. SANEERING VAN HET BLOEMBOLLEN- BEDRIJF. De Vereeniging tot behoud van het bloembollenvak in Nederland (Antl- .Saneering") heeft den minister van Eco nomische Zaken namens 2300 leden drin gend om onmiddellijke opheffing van saneeringsmaatregelen bloembollenvak ver zocht. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Heb twee Azalea's, een witte en een dubbele rose. Hoe krijg ik daar bloe men in? Th. R.—IJ. te L. Antw.: Wanneer deze planten in het a.s. voorjaar zullen bloeien, moet u nu den bloemknop in de toppen van de scheutjes kunnen zien. Mochten deze knoppen zich in den loop van den zomer niet hebben ge vormd. dan bloeien de planten ook niet. Om deze knoppen tot bloemen te krijgen zet u de planten vooral koel (vorstvrlj) en geeft matig water. Wanneer in het voor jaar de knoppen zwellen, geeft u meer water en af en toe in water opgeloste bloe- menmest. Het vertrek, waar de planten den winter door verblijven, dient dagelijks te worden gelucht. Vraag: Hoe moet een pruim Reine Vic toria gemest en gesnoeid? Th. R U te L Antw.: Geef den boom nu een laagjestal- mest en spit dat onder. Strooi daarna per vlerk, meter 3 ons gebluschte kalk en hark dit flink in den grond. Geef in Maart a.s., PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. KATWIJK AAN ZEE. Zaal Chr. Prot. Bel.: Nam. 7 uur, ds. G. J. Streeder van Leiderdorp. NIEUWVEEN- Geref. Kerk: Nam. 7 uur (Dankstond ge was), ds. Sj>eelman. NIEUW VENNEP. Geref. Kerk: Nam. halfacht (Dankstond gewas), ds. Smilde. VOOR DONDERDAG 11 NOVEMBER. ALPHEN AAN DEN RUN. Evangelisatie: Nam. 7 1/4 uur (Dankuur gewas), de heer A. J. Dekker. LISSE. Ned. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, leesdienst. NIEUW-VENNEP. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Zwiep van IJmuiden. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur. ds. Mulder van Veenendaal. SASSENHEIM. Chr. Geref. Kerk: Nam. halfacht. ds. I. de Bruyne. ZOETERMEER. Ver. tot verbreiding der Geref. Waarheid: Nam. 7 uur. ds. v. d. Groof van Schoon hoven. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, (Dank stond gewas), de heer L. Paul van Bent huizen. NED. HERV. KERK. Viertal te Wehe en Zuurdijk W. G. v. d. Lecq te Kantens, J. L. Brinkerink te Nes op Ameland, P. v. Wijnen te Ureterp en J. Smidt te Oo-sterlittens. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Papendrecht D. Biesma te Drogeham en M. W. Nieuwenhuijze te Franeker. Bedankt voor Dokkum J. V. Dijken te Aalten. Ds. J. D. v. d. VELDEN. As. Zaterdag herdenkt ds. J. D. v. d. Velden te Rotterdam, em. predikant van dc Geref. Kerk van Kralingen, den dag waarop hij voor 50 jaar in het predikambt bevestigd werd. Jan Dirk van der Velden werd 1 Oct. 1859 te Bodegraven, waar 2Jjn vader hoofd was aan een der eerste' Chr. scholen in ons vaderland, geboren en was als hulponder wijzer werkzaam aan de school van zijn vader te Oldebroek. De jubilaris studeerde aan de Vrije Universiteit, waarvan hij een der eerste discipelen is en waar hij college liep bij Kuyper en Rutgers Sr. In 1887 can- didaat- geworden bevestigde wijlen ds. G. H. v. Kasteel van Kollum hem 13 Nov. van dat Jaar te Buitenpost bij de Ned. Geref. Kerk, waaraan de jubilaris zich verbond sprekende over 2 Cor. 1 24. In 1889 vertrok ds. v. d. Velden naar Maasland, welke standplaats hij in 1892 met Middelburg verwisselde. In 1897 ver trok de jubilaris naar Klundert en 4 Sept. 1902 bevestigde zijn collega ds. S. Oudkerk van Kralingen, hem aldaar, waarna ds. v. v. Velden intrede deed met Jer. 1 11 en 12. Tot 25 Sept. 1929. toen hem eervol emeri taat verleend werd, heeft ds. v. d. Velden de kerk van Kralingen gediend. Met een predlcatie over Ef. 3 20 en 21 legde hij de als Gii direct Akker's Abdijsiroop neemt. Gij zult dadelijk de gunstige werking on dervinden van de vanouds beproefde „genees-kruyden", waaruit Abdijsiroop in hoofdzaak bestaat, thans door den beleen den Apotheker Dumont nog versterkt door nieuwe, snel werkende toevoegingen. Daardoor is nog meer dan vroeger, nu het beproefde hoest-geneesmiddell P«r flacon 90 ct., f. 1.50, f. 2.40. Overal verkrijgbaar. Hoe grootor flacon, hoe voordeeliger hef gebruik. 804 (Ingez. Med.) DIVERSE KLACHTEN. Een lezer heeft verschillende bezwaren legen de gemeentelijke autoriteiten. In de eerste plaats acht hij het ongehoord, dat dc Stadhuisbouw tijdelijk ls stopgezet, orn aat het bestek voor den afbouw nog niet gereed is. Voorts klaagt hij erover, dat de weinige asfaltwegen in onze stad dezer da gen zijn voorzien van een laag teer met zand, zeer ten ongerieve van wielrijders en voetgangers. In Kaiserstraat. Nieuwsteeg, Zonneveldstraat en Papegracht ontbreken trottoirs en is de bestrating droevig slecht. De Trekvaartbrug wacht nog steeds op de beloofde vernieuwing. In de Lindenstraat en Johan de Wittstraat staan de lantaarn palen midden in den rijweg. De Narcissen- straat en P. de la Courtstraat (N.Z.) zijn bij avond onverlicht. En tenslotte protes teert hij tegen de afwezigheid van het col lege van B. en W. bij de officleele opening der „overdekte". eveneens per vierk. meter 5 ons A.S.F. kor rels (12 x 10 x 18). Ook deze ondiep onder werken. Over den snoei schrijven we in de komen de weken uitvoeriger. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". Dat was tóen. Maar nu een modernen tijdmeter: een Junghans klok! De beste en mooiste! Verfijnd van vorm, voornaam van karakter en met een zeldzaam mooien gongslag. De stiptheid en duurzaamheid zelve 1 801 (Insez. Med.) bediening neer, maar bleef in zijn oude gemeente wonen. Ds. v. d. Velden was leeraar godsdienst onderwijs aan de Chr. H.B.S. te Rotterdam en bestuurslid van de Geref. scholen te Kralingen, terwijl hij ook deel uitmaakte van de examen-commissie van den School raad. Ook was hij vanwege de classis Rot terdam deputoat voor de zending en van wege de Part. Synode van Z. Holland-Zuid secundus-curator van de Theol. School te Kampen. In 1909 werd hij door de Generale Synode benoemd tot deputaat voor de zending onder de Joden, van welke college van deputaten hij voorzitter is. Bij herha ling maakte ds. v. d. Velden deel uit van de Part. Synode, terwijl hij ook als kerk- visitator optrad. Tijdens zijn emeritaat is ds. v. d. Velden nog als hulpprediker werk zaam geweest te Schiedam. Ook met de pen heeft hij zich niet onbe tuigd gelaten. Van zijn hand verschenen: Hanna en haar lofzang; Zonde en genade; De hammaaloth-liederen; Stemmen des gsestes; Tot prijs zijner heerlijkheid een bundel die verscheen bij zijn emeritaat. Ook schreef ds. v. d. Velden onder het pseudoniem „Alfeüs", „Losse schetsen uit het pastorale leven". Meer dan 20 Jaar ls de Jubilaris redacteur van de Kralingsche Kerkbode en ook redacteur van het 2 maandelijksch Zendingsblad voor de Zcn- d'.ng onder de Joden. De verdiensten van ds. v. d. Velden von den erkenning in zijn benoeming tot rid der in de orde van Oranje-Nassau ter ge legenheid van zijn 40-jarig ambtsjubileum. DE NED. HERV. RADIO OMROEP. De eerste algemeene vergadering. Onder presidium van ds. A R. Rutgers, Ned. Herv. predikant, te Rotterdam, zulks bij ontstentenis van den voorzitter, ds. D. Louwerse. Ned. Herv nredlkant te Wisse- kerke, die ongesteld is. kwam de vereeniging voor Ned. Radio-Omroep te 's Gravenhage in Malson Brammer In eerste algemeene vergadering bijeen. De voorzitter opende de vergadering met het doen lezen van Ezech 34 en gebed. In zijn openingswoord heette spr allen welkom en vertolkte het leed wezen over de afwezigheid van ds. Louwerse Spr wees er od dat men bijeengekomen ls om het heil der Ned. Herv. Kerk en niet uit kertkistlsche motieven. Het geloof dat God een roeping heeft voor dc Ned. Herv. Kerk De Ned. Herv. Kerk is nog altijd te veel als een verstrooide kudde met gebrek aan geestelijke eenheid Daarom wordt, aldus spr die kerk zoo veronachtzaamd en met haar zoo weinig rekening gehouden. Spr. oordeelt om een voorbeeld te noemen, dat het zoo geheel anders is met de R K. Kerk. Toch is de Ned. Herv. Kerk nog volks, kerk. En het in die kerk herlevend kerk besef acht spr. een verblijdend teeken, want er spreekt uit een besef wat die kerk moet zijn. De Herv. Kerk is een ;ld van het lichaam van Christus. De roeping der Ned. Herv Kerk acht spr. dat zij ls Prot. volks kerk Dit roepingsbesef gaat herleven en daaruit ls geboren het verlangen om ook het belangrijk instrument van de radio te stellen in dienst van deze roeping en door eigen zendtijd gelegenheid te krijgen dit het geheele Ned. volk te doen hooren. De Ned. Herv. Kerk. aldus besloot spr. moet zijn het orgaan om in Nederland Gods koninkrijk te openbarei) en de beginselen der Hervorming uit te dragen. Hierna bracht de secretaris ds. G van Yperen. Ned. Herv. predikant te Water landkerkje verslag uit van de verrichtingen van het voorloopig bestuur waarbli hli te vens enkele Ujnen uitstippelde waarlangs de vereeniging zich verder zal moeten ont wikkelen. De penningmeester, dr. W Jansen van Goes, gaf vervolgens een overzicht van den stand der kas en de gemaakte uitgaven Belde verslagen werden goedgekeurd. Alsnu kwam aan de orde het ontwerp statuten. Na een geanimeerde discussie be noemde de vergadering een commissie van redactie voor deze zaak. De middaigvergadring werd bij verhin dering van ds. Rutgers gepresideerd door ds. A. J. v. Rennes. Ned. Herv. predikant te Strüen. Allereerst werd een concept, huishoudelijk reglement opgesteld en even eens in handen gesteld van de commissie van redactie. De voorloopige vereeniging werd vervolgens ontbonden en de Ver voor Ned. Herv. Radio opgericht De voorzitter richtte een woord van dank aan de leden van het voorloopig bestuur voor den arbeid die zli hebben verricht. Bij de verkiezing van een nieuw bestuur stelden de leden van het voorloopig bestuur zich beschikbaar om in het definitief bestuur zitting te nemen. Besloten werd het aantal bestuursleden tot 11 (elf) uit te breiden. De overige bestuurs leden weiden eveneens door de vergadering gekozen. Aangezien niet allen die gekozen werden ter vergadering aanwezig waren, kan de definitieve samenstelling nog niet worden vermeldt. De vergadering machtigde het bestuur om een Vereen igingsraad als commissie van advies in te stellen, alsook een propaganda, commissie te benoemen en eveneens een commissie van redactie van het orgaan. Bij de rondvraag gaf ds. J, W. Enzerink, Ned. Herv. predikant te Lelden, nog en kele wenken voor de propaganda De vergadering, die door vele leden ook van buiten Den Haag. bezocht was. werd door ds. v. Rennes met dankzegging ge sloten. Bti het bestuur kwam voor het werk der vereeniging bereids een verrassende gift ln. DONDERDAG 11 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 M. 8.009.15: KSo 10 00 NCRV, 11.00 KRO, 2.0012.00 NCRv' 8.009.15 en 10.00: Gram.muziek 10.15: Morgendienst 10.45: Gram.ny 11.30: Godsdienstig halfuur ijg Berichten 12.15: Gram.muziek 12j: KRO-Orkest en gram.platen 2.00 li- werkles 3.00: Gram.muziek 3.45: bellezing 4.45: Berichten. Cursus hul denarbeid voor de Jeugd 5.15: Amstc. damsch Salon-orkest 6.45: CNV-Kmi. tiertje 7.00: Berichten 7.15: Caustf „Oorlog en Vrede" 7.45: Reportaje 8 00: Berichten ANP. Herhaling SOS- richten 8.15: Christelijke zangvereq, ging „Excelsior", het orkest van de H.0; en solisten (Om 9.45: Causerie „De g penstiistand op 11 November 1918" en 10.00 Berichten ANP) 10.45 Gymnast: les 11.0012.00: Gram.muziek. Hl Schriftlezing. Hilversum n, 301 M AVRO-Uitzendta{ 8.00: Gram.muziek 10.00: Morgenwij 10.15: Gewijde muziek (gr.pl.) 10 Orgelconcert 10.55: Praagsche Str kwartet en Declamatie 12.15: Het u roeporkest en gram.platen 2.00: Voor" Vrouw 2.30 Zang en piano (In de pa®. Gram.muziek) 3.00: Knipcursus j.ft Gram.muziek 4.00: Voor zieken en ad zittenden 4.30: Orgelspel 4.50: Va:, de kinderen 5.30: Arpad von Karolp": Hongaarsch orkest 6.00Grammuie; 6.30: Sportpraatje 7.00: Voor de kin deren 7.05: AVRO-Dansorkest en s> liste 7.30: Engelsohe les 8.00: Be. richten ANP., Mededeelingen en event gram.platen 8.15: Revue-uitzending 9.00: Raidlotooneel 9.20: Het Om- orkest en solist (In de pauze: Gram muziek) 10.45: Reportage schaakmate 11.00: Berichten ANP. Hierna AVH' Dansorkest 11.4012.00: Gram.muziek Droitwich. 1500 M. 10.45 Herdenking dienst 11.3011.40: „The ten milir dead", causerie 12.10: Gram.muziek 12.50: Trooadero Cinema-orkest 1.3 2 20: Gram.muziek 3.10: „The Story the Canterbury Treasure", causerie 3- Gram.muziek 3.35 Stedelijk orkest Bour nemouth en solist 5.05: „Going to Tropics", causerie 5.20: Ben Oakley: Band 6.20: Berichten 6.40: Boekbe spreking 7.00: Orgelspel 7.20: BBC- Theater-orkest en solist 8.1510.10: Wapenstilstandsdag-Programma. Radio-Paris, 1648 M. 8.00 en 112! Gram.muziek 12.40: Orkestconcert zang 5.20: Radlotooneel 7.20: Arte-kwartet 8.35: Zang 8.50: Na naai Orkest en Raugelkoor 10.50: Grj mofoonmuzlek. Keulen. 456 M. 5.50: H. Putsche's 01 kest 7.50: Omroepkleinorkest en -k 8.50: Planovoordracht 11.20: Lucht vaartmuziekkorps 12.35: Omroeporke. 3.20: Omroepkleinorkest 5.20: 1" en piano 6.30: Omroeporkest 7St Radlotooneel 9.5011.20: Schramm! orkest, mandolinekwartet, vocaal trio solist. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 9.35: Orgelspel 10.20: Gram.muziek 12.05J Zang 12 20: Gram.muziek 12.50: Om roeporkest 1.502.20 en 2.35: Gram.- muziek 3.20: Trinitas-Koor 4.20: Saj lonorkest 5.05 en 6.20Gram.muziek - 6.35: Planoduetten 7.20: Zang 8.2C Omroepsymphonie-orkest, radiotooneel fa gram.platen 10.30: Zang en accords® 10.50: Gram.muziek 11.3512.20 Om- roepdansorkest. 484 M.: 9.22: Gram.muziek 10.15: Vo cale duetten 10.50: Gram.muziek - 11.15: Reportage 11.35: Orgelconcert en zang 12.20: Gram.muziek 12.50: Sa-] lonorkest 1.30 Omroepdansorkest 15! 2.35 en 2.50: Gram.muziek 3.05: VM en plano 3.35: Salonorkest 4.30: Ka mermuziek 5.10: Gram.muziek 6.15: Reportage 6.35: Gram.muziek 6.45: Zang 6.55, 7.35 en 8.20: Gram.muziek - 8 35: Militair orkest en solist 10® Dansmuziek (gr.pl.) 11.2012.20: Gn- mofoonmuzlek. Deutschlandsender, 1571 M. 7 20: Hei Omroepkleinorkest en soliste 8.20: Be richten 8.35: Radlotooneel met muae! 9.20: Berichten 9.50: Planovoordraffli 10.05: Werbericht 10.20—11.20: Osia.' Joost's dansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF D DE R.O V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 11 Nov. 1ste programma: lederen dag van 8—" uur: Avro, Vara. enz. 2de programma: lederen dag van 8— uur: Kro, Ncrv. enz. 3e programma: 8.00: Keulen Parijs R. 13.20 Brussel VI. - P Brussel Fr. 14.35 Brussel VI. 15.20 Kes- len 16.20 Brussel VI. 17.10 Brussel n 18.35 Keulen 19.50 Boedapest of dlv.- 20.20 Brussel Fr. 22.20 Brussel VI. - 22.30 Brussel Fr. 4e programma: 8.00 Brussel VI. jjfj Droitwich 11.50 London Reg. - Droitwich 13.35 London Reg. Droitwich 18.20 Diversen 18.40 Load™ Reg. 19.00 Droitwich 19.30 Sport praatje door den heer J. G. A. Jon»] (journalist) 20.00 Drotlwich 20J Gram.muz. G.R.D. 22.00 Droitwich 22.40 Boedapest of div. 23.25 diversen- Wijzigingen voorbehouden. Dat Is gemakkelijk te raden! is die dikke mijnheer Buikmanl 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10