Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 9 November 1937 öSSÏÏ--- De gevaarlijke grap GEMENGD NIEUWS Verkouden. Dampo RECHTZAKEN De voorrangs-puzzle te Lisse. ZWANENBERG JVRAGENRUBRIEK WAGEN REED BIJ AVOND ZONDER ACHTERLICHT. Ernstige aanrijding te Hilversum. Qd <ien Utrechtschen straatweg te Hil- rversum is gisteravond een ernstig ver keersongeluk geschied, dat naast groote materieele schade aan een drietal personen ernstige verwondingen heeft bezorgd en bovendien twee paarden het leven heeft gekost. V Een met een paard bespannen wagen waarachter een tweede paard vastge bonden was. is door een achterop- rijdende auto aangereden. De botsing had met zulk een vaart plaats, dat het achtenste paard, over den wagen, op het voorste paard werd geworpen, ten gevolge waarvan dit onmiddellijk dood was. De voerman K.. wonende te Bussum. werd evenals de naast hem zittende S. uit Laren van den bok geslingerd. De auto sloeg om, waardoor de bestuurder, M. S. uit Hilver sum, snij wonden opliep. Nadat de drie slachtoffers naar de R.K. ziekenverpleging waren vervoerd, bleek, dat K. oa. ook inwendige kneuzingen had op- geloopen, waardoor zijn opneming in het ziekenhuis noodzakelijk was. De beide an deren konden na behandeld te zijn, naar huis worden vervoerd. De aangereden wagen, die naar wij ver namen geen achterlicht voerde (waaraan (vermoedelijk ook het ongeluk te wijten is 1 werd geheel versplinterd. Ook de auto ls zwaar beschadigd. Het paard, dat achter den wagen had gekropen, bleek zulke ernstige venrondin- een te hebben bekomen, dat het ter plaatse moest worden afgemaakt. Neus en hoofd verstopt. Tranende oogerfc Schorre keel. Hoesten en vol op de borsf. ftso-XwiiJucht op en geneest, Pot 50- ct. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. t- munhardt - De automobilist vrijgesproken. Maar de Ambtenaar gaat in hooger beroep. 746 (Ingez. Med.) EEN FRIES OP AVONTUUR. Zondagmiddag is het ss. ,,Rhea" van de K.N.SM. de Amsterdamsche haven binnen- geloopen met een verstekeling aan boord, die na maandenlange omzwervingen weer in het vaderland is teruggekeerd. Deze 21- jarlge Fries, die werkloos was, wilde om streeks acht maanden geleden, zijn geluk eens in het buitenland gaan beproeven en vertrok daartoe naar Frankrijk, waar hij eenigen tijd werkzaam is geweest. Van daar ging hij naar Spanje en nam werk aan in een munitiefabriek. Al gauw werd dit werk verwisseld voor den dienst aan het front: hij schaarde zich aan de zijde van de regeeringstroepen. Hier streed hij mee. tot het regiment, waarbij hij was in gelijfd, de wijk moest nemen voor de troe pen van Franco. Op de vlucht belandde hij weer in Frankrijk, waar hij dienst nam in het vreemdelingenlegioen, met de hoop op een ontvluchtingsmogelijkheid voor oogen. Van Marokko werd hij op transport ge steld naar de Sahara, en hier deed zich na eenigen tijd de kans tot ontvluchten voor. In Tunis wist hij als verstekeling aan boord van de Rhea te komen en hij had het ge luk eerst in volle zee te worden ontdekt. Het eerste proces over de voorrangs wegen, dat op 25 Oct. j.I. voor den Haarlemschcn kantonrechter, mr. P. Bijl de Vroe in behandeling kwam en gistermiddag werd voortgezet met het, hooren van enkele nieuwe getuigen, is althans in eerste instantie geëin digd met een vrijspraak van den be trokken automobilist uit Amsterdam. Dezen was ten laste gelegd, dat hij op 8 Augustus, toen hij te Lisse uit een zijstraat op den Heereweg kwam, welke deei uitmaakt van den hoofdweg Haar lemDen Haag en voorrangsweg is, aan een wiclrijdster geen voorrang had verleend. Het meisje was naar links gezwenkt om voor de auto langs te ko men, maar slaagde daarin niet, zoo dat een aanrijding was ontstaan. De situatie ter plaatse is zeer gevaarlijk aangezien automobilisten, die uit de zij straat komen, geen uitzicht op den voor rangsweg hebben. Zij kunnen eerst zien of er verkeer nadert, nadat zij met een ge deelte van hun auto reeds op den Heere weg zyn gekomen. Dit is des te gevaarlij- \feer omdat de Heereweg daar geen trottoirs heeft en het verkeer gewoonlijk vlak langs de huizen rijdt. De Amsterdamsche auto mobilist was langzaam de zijstraat uitge reden en had. de wielrijdster ziende, die van links naderde, gas gegeven om haar gelegenheid te verschaffen achter de auto om te rijden. Het meisje was evenwel door ce plotselinge verschijning van de auto ge schrokken en naar links uitgeweken, waar door de botsing ontstond. Een getuige verklaarde, dat het meisje niet achter de auto langs had kunnen rij den. Twee dames, die bij verdachte in de auto zaten, waren echter overtuigd, dat dit wel degelijk had gekund. De ambtenaar van het O. M., mr. Broerse achtte het van secundair belang, wat de wielrijdster heeft gedaan of had moeten doen. Zij rekende er op. dat de auto zou stoppen. Verdachte heeft dit niet gedaan, zoodat hij schuld heeft. Een beroep op de moeilijke situatie ter plaatse ging volgens het O. M. niet op, want verd behoefde slechts anderhalven meter uit de zijstraat te rijden om een vrij uitzicht over den Heereweg te krijgen. Het verkeer zou hij daardoor niet geblokkeerd hebben, want er bleef in dat geval nog zes meter ruimte voor het verkeer uit belde richtingen over. De ambtenaar eischte thans f. 10.- boete, subs, acht dagen hechtenis. De verdediger, mr. Alfred Levy uit Am sterdam betoogde in zijn pleidooi, dat de wet spreekt van „den doorgang vrijlaten" en niet van „voorrang verleenen". De weg gebruikers worden vrijgelaten in de wijze, waarop zij den doorgang willen vrijlaten, zij kunnen dit doen door sneller of lang- MIJNWERKER GEDOOD. Gistermorgen is de 35-jarige houwer A. Petric uit Heerlen, bij het verrichten van werkzaamheden in de ondergrondsche wer ken van de Oranje Nassaumijn 3 te Heer. lerheide, door een omvallende betimmering zoodanig getroffen, dat de dood onmiddel lijk intrad. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. KINDJE VERDRONKEN. Gistermiddag ls de vijfjarige Okkie van Komen, aan den Frieschen wal. te Zwolle, te water geraakt. Toen het ventje, na een kwartder dreggen, werd opgehaald waren de levensgeesten geweken. DIENSTMEISJE WEGENS BRAND STICHTING AANGEHOUDEN. In verband met een feilen brand, welke Zaterdagavond heeft gewoed in de kapi tale boerderij van den landbouwer N. Bou- man te Wagenborgen (gem. Termunten) heeft de recherche, na een uitgebreid on derzoek, als verdacht van brandstichting, aangehouden de 21-jarige dienstbode A. B., die bij de familie Bouman in betrekking was. Na een langdurig verhoor heeft zij tenslotte bekend den brand te hebben ge sticht. De fijnstejange groenten COOT Do m»^0 bintje» het 'eld- -- maakt tiat smaakt! 753 (Ingez. Med.) BRANDSTICHTERS GEARRESTEERD. 757 (Ingez. Med.) zamer te gaan rijden of door stoppen. In het geval van verd. was stoppen niet de aangewezen manier, want de wielrijdster was nog op een behoorlijken afstand en bo vendien zou de stilstaande auto het ver keer op den Heereweg geblokkeerd hebben. Stoppen ln de zijstraat is eveneens prac- tisch onmogelijk, want mèn kan er dan wel altijd blijven staan, daar het verkeer op den voorrangsweg buitengewoon druk is. Ten slotte zeide mr. Levy, dat de weg gebruikers bij het opvolgen van de ver keersregels hun gezond verstand moeten gebruiken. De bepalingen vormen voor nie mand een vrijbrief om onverwachte ma noeuvres te maken. Na repliek van het O. M zeide de kan tonrechter. dat het pleidooi van mr. Levy bij hem twijfel had doen rijzen aan de schuld van verdachte, dien hij daarom vrij sprak. De ambtenaar van het O. M. verklaarde ln hooger beroep te zullen gaan. KAAGSCHE POLITIERECHTER. BUITENLANDSCH GEMENGD. HET HUWELIJK VAN KONING FAROEK. Het huwelijk van koning Faroek van Egypte, dat oorspronkelijk op 6 Jan. was vastgesteld, is uitgesteld tot 20 Januari. TERRORIST GEARRESTEERD. Te Rijssel, in Frankrijk, heeft men den gevaarlijken terrorist Koloman Buday ge- airesteerd. In zijn bagage heeft men tal rijke kaarten van Fransche steden gevon den. voorzien van aanwijzingen, welker bc teekenis men niet kent. Koloman Buday is te Boedapest geboren. HU was meester in de rechten, doch werd van de advocatenlijst geschrapt wegens zijn terroristische opvattingen. Hij heeft reeds verscheidene malen de aandacht van de politie getrokken. In 1930 loste hij ver scheidene revolverschoten op de Hongaar se: e legatie te Weenen, waarbij de gezant- schapsraad gewond werd. In 1932 schoot hij in een Volkenbondsvergadering te Ge neve een revolver leeg. De een deed het voor 7 gulden per brand, de ander voor zijn genoegen. Een zeventienjarig jongmensch uit Lu- cheska Vaso in Joego-Slavlë heeft bekend, verantwoordelijk te zijn voor het uitbre ken van zeven branden, die sinds Augustus in het district hebben gewoed en waarbij groote schade ls aangericht. De jongen verklaarde zeven gulden voor Iedere brandstichting ontvangen te heb ben van een verzekeringsagent. Daar slechts weinige personen in dit district te gen brand verzekerd waren, hoopte de agent op deze wijze meer klanten te krijgen Een andere brandstichter, die aangehou den was, heeft bekend, in de laatste twee Jaar 27 branden te hebben aangestoken ln de dorpen Razvane en Hotcha. Deze vuur maker oefende echter dit emplooi uitslui tend daarom uit, wijl hij het zoo prettig vond gebouwen ln lichter laaie te zien. DE ZIEKTE VAN KONINGIN-MOEDER MARIA VAN ROEMENIË. De gezondheidstoestand van de koningin moeder Maria van Roemenië ls minder gunstig geworden en verschillende buiten- iandsche specialisten zijn naar Boekarest ontboden Koningin Maria van Joego slavië vertoeft aan het ziekbed van haar moeder, die thans 62 jaren oud is. Familie-kwestie. Tezamen met zijn moeder load J B. L. van S. uit Alphen aan den Rijn zijn oom van S. beleedigd. waarvoor hij ln de ver dachten/jank kwam. De politierechter had onlangs de zaak aangehouden, omdat verdachte niet ver schenen was. Evenals bij het geval van zijn moeder, was ook hier een familiekwestie bij be trokken. Na een uitvoerige bespreking van de in terne kwestie, stelde de officier vast, dat in ieder geval niet beleedigd mag worden. Vroeger is verdachte al eens veroordeeld geweest en toen hield hij een tijdje op met schelden, maar nu is hij weer begonnen. Daarom vroeg de officier f. 50 boete subs. 50 dagen en twee maanden gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politierechter vonniste tot f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis en een voorwaardelijke straf van twee maan den met een proeftijd van twee Jaar. Het rijwiel in huurkoop, P. H, uit Leiden had een rijwiel in huur koop, dat hij. alvorens volledig te hebben betaald, verkócht. H. bekende. De officier wees er op, dat hij ook neg terecht moet staan wegens diefstal van een rijwiel. In verband hiermede ls een rapport aange vraagd en werd de zaak aangehouden. De parkeerkwestie in Noordwijk De auto-bewaker J. C. uit Noordwijk zou zich aan vernieling hebben schuldig ge maakt. Van een auto zou hij een richting wijzer hebben afgerukt. Deze kwestie hield verband met de mishandeling, die I. uit Amsterdam had gepleegd, toen hij, zooals we gisteren hebben vermeld, weigerde par- keergeld te betalen. De officier van jus titie wees er op, dat P. op de treeplank der auto stond, toen I. wegreed. Toen moest P. zich ergens aan vasthouden en het is be grijpelijk, dat toen de richtingwijzer sneu velde. Daarom vroeg de officier voor P. vrijspraak. De politierechter deed conform uitspraak. Als volgende verdachte in deze zaak stond H. W. uit Noordwijk terecht, die toen L met zijn auto wilde wegrijden, ae richtingwijzer vastgreep en deze daardoor afrukte. De officier wees er op, dat deze methode eigenlijk het eenlge verweermid del is, dat autobewakers bezitten, om auto mobilisten die niet willen betalen, vast te houden. Maar dit komt toch ntet te pas en de strafbaarheid van het feit wordt er niet door opgeheven. Daarom vroeg de offi cier f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. W. zette uiteen dat het des zomers meer malen voorkomt, dat automobilisten bij parkeeren weigeren te betalen. In som mige gevallen is hiervan aangifte gedaan bij de politie, doch tot een vervolging schijnt het niet te komen. Toen nu I. weigerde het verschuldigde bedrag te voldoen, was verd. zich te bulten gegaan, hetgeen hij betreurde. De politierechter hield rekening met de omstandigheden en legde f. 1 boete subs. 2 dagen hechtenis op. Tijdens een opstootje Toen te Leiden een opstootje ontstond zou de schipper J. H. zich hebben schuldig gemaakt aan mishandeling. Hij zou L. J. v. d. Kroft, die in een auto zat, een klap ln het gelaat hebben gegeven. De ver dachte ontkende dit; er stond een groot aantal menschen om de auto en enkelen bevonden zich op de treeplank. Iemand anders zou toen de klap gegeven hebben. Enkele getuigen, o.m. de broer van ver dachte werden gehoord, die verklaarden dat H. niet had geslagen. Om nog een broer van verdachte te hoo ren, werd de verdere behandeling der mak aangehouden, door J. P. BALJÉ. Men had Carps er op de één of andere manier leeltjk in laten loopen en toen hij Donderdagsavonds bij het bridgeckibje kwam. werd lüj er nog eens extra tussohen genomen. Hij zelf lachte misschien wel het- hartelijkst van allemaal; Carps was een aardige kerel, die wel wat hebben kon. Maar naderhand werd hli ernstig. „Dit was een onschuldig grapje", zei hij, „en er zat niets ernstigs achter. Maar het kan wel eens gevaarlijk zijn, moppen uit te halen. Ik heb er mijn grijze harén aan te danken!" Carps was zeker nog geen veertig en zoo grijs als Iemand van tachtig. Zijn vrienden hadden eigenlijk nooit vermoed, dat dit een bijzondere oorzaak had gehad en Iedereen keek dan ook verwonderd, toen ze Carps' ernstig gezicht zagen. .Jullie hebt allemaal wel eens gehoord, dat Iemand in één nacht grijs werd en ie hebt dat waarschijnlijk niet geloofd. Hier zit zoo'n man voor lullie. En ik zal vertel len. hoe het gekomen is; zet je maar schrap, jongens, want het wordt een ge schiedenis met een moraal, zooiets als de oude versjes van Van Alphen". Carps keek het kringetje een; rond en toen hij alleen maar belangstellende ge zichten zag, begon hij: „Zooals ik jullie al zei, heb ik mijn grijze haren te danken aan een grap, maar dit keer één, d e ik zelf uithaalde. Het is zoo wat een jaar of tien geleden en ik ging na mijn tweede verlof met de boot naar Indië terug. Ik was al in Holland aan boord ge gaan en er was nog niet veel te beieven geweer, toen we Marseille bereikten. Daar werd de boot vol. Ik stond od het dek toe te kijken naar de inscheping en ik vroeg me af. wie Ik wel bij me in de hut zou krijgen, toen ik op het dek een paartje zag, dat op uiterst teedere wij-ze afscheid nam. Het waren twee jonge snuiters en ze kon den elkaar bijna niet loslaten. Er was nog een derde knaap bii, vermoedelijk de broer van het meisje Eerlijk gezegd, vond ik het nogal een vervelend gezicht Ze stonden bei. den zoo'n beetje te -sn/ottere-n en ik vond de jongen bepaald onsympathiek. Hij maakte een slungelaehti-gen indruk, het was een echte melkmuil en ik vond het meisje veel te aardig voor zoo'n harkerig jochie Mis schien kwam het wel daardoor, dat ik den knaap niet uit kon staan Ik besloot naar m'n hut te gaan om eens te kiiken wien ik tot metgezel zou krijgen, maar er was nog niemand. Er stond alleen wat bagage en ik ziag, dat mijn medepas sagier van der Voort heette. Juist wilde ik weer naar boven gaan, toen mijn nieuwe hutgenoot binnenkwam. Jullie hebt mis schien al begrepen, dat het de melkmuil was. dien ik afscheid had zien nemen Hij was precies zoo vervelend, als ik ge dacht had. dat hij zou zijn. Zoo groen als gras. iemand die zoo verlegen was, dat hij er niet in slaagde, met andere menschen in kennis te komen en zich toen als een klit aan mij vastklampte. Een knaap met een olifantshuid bovendien, want ik was noeal eens grof tegen hem, maar hij rea geerde nergens op. Hij leuterde maar door ovier zijn meisje, tot ik er half gek van werd. Heele verhalen hing hii van haar op, die me er van moesten overtuigen, dat er op de wereld geen tweede bestond zooals zij en dat ze toch zoo dol op hem was. En tenslotte Het hii me een brief lezen, dien ze hem meegegeven had „om lederen dag over te lezen, tot hli Port Said bereikte1, Want daar zou hij weer een brief van haar krijgen. Ze bleef een paar weken aan de Rivièra. vertelde hii. 't arme kind mocht ook wel eens wat hebben, nu ze zijn gezel- schap moest missen! Ik werd er wee van en de brief was al even zoetelijk en kie- verig als zijn verhaaltjes Tenslotte begon lk hem een beetje te plagen, maar dat had geen invloed op hem. Hii was er zoo één. die nooit verder gekeken had dan zijn eigen benauwd kringetje, die zijn eigen gedachtengang bleef volgen als een aftandsch caroussel paard zijn cirkeltje en hij had rtog van die ouderwetsche ver heven ideeën van onwankelbare, eeuwige trouw Ik werd er zoo beu van. dat lk besloot hem een gevoe ig lesje te geven. In P::t Said lag ik od de loer en het gelukte me Inderdaad den brief van ziin meisje op le vangen. Hij liep rond als een kip, die z'n el niet kwijt kan raken, toen hij geen brie! vond, en toen de boot afvoer, had hii. gelooi ik, wel In Port Said willen blijven wachten op bericht. Nu was mijn plan het volgende. Ik was goed bevriend met den marconist en it had van hem een formul.er van een radio- brief gekregen Ik schreef: „Beste Kees. „Je bent' nu goed en wel op weg naat „Indië en nu kan lk Je alles wel bcken- „men. Onze verloving moet maar uit zijn, „Ik hou van een ander, en als ik In Hol land terugkeer nia de vacantle aan to „Rivièra gaan we vlug trouwen. Ik wilde „je dat niet eerder zeggen, omdat ik brng „was, dat je anders je carrière zou ver- .gooien en niet naar Indië gaan. „Wees sterk en wordt een man. Denk „maar niet meer aan mij. ELSA". Toen hij 's avonds in onze hut zat te suffen en te piekeren over ziin meisje, zei ik zoo losjesweg: „O ja. van der Voort, er is .een .radiobrief voor ie gekomen". Zijn gezioht was de moeite waard Daar had de stakker heelemaal niet aan gedacht. Een radiobrief! Natuurlijk, echt iets voor zijn meisje. Zijn zelfverzekerdheid, die even weg was geweest, keerde weer terug, cn met een glimlacht om zijn lippen, maakte hii den brief open. Toen hii de eerste regels gelezen had, werd hij lijkbleek. Ik dacht, dat hij in el kaar zou zakken. Zoo'n uitwerking had ik er heelemaal niet van verwacht. Onbewi :- ■lijk zat hij enkele oozenblikken met d n brief verfrommeld in zijn handen. Toen uitte hij een rauwen kreet en zonder ergens naar te kijken, rende hij de hut uit". Even hield Oarps op met vertellen, en weer keek hii het kringetje rond. Het was alsof hi! het effect van zijn volgende woor. den wilde verh-oogen door de kleine pauze. „We hebben hem nooit m'eer te! u-?te- zien", zei hij heel zacht. Iedereen was onder den Indruk van het verhaal. „Dat was een heel fatale grap", zei er één. Carps knikte. „Misschien begrijpen jullie, dat ik ln dien nacht grijs werd. Ik had immers den dood van dien jongen op mijn geweten Naderhand ben ik er overheen gekomen Want het merkwaardige is, dat ik den volgenden dag den brief van zijn meisje heb opengemaakt, om haar adres te weten en andere dingen, die nvsschien van belang konden ziin. en laat ik jullie nu vertellen, dat ln dien brief bijna het zelfde stond, wat tk in den radiobrief co- schreven hadze maakte het met hem uitl!" Auteursrecht voorbehouden. Nadruk verboden. 755 (Ingez. Med.) Oplichting. Wegens oplichting van f. 2,50 stond A K. uit Nieuwkoop terecht. HIJ liet verstek gaan. De benadeelde, K. uit Nieuwkoop, deed mededeeling van de onjuiste handel wijze van verdachte, waarna de officier er aan herinnerde, dat verdachte al eerder tot vier maanden gevangenisstraf ls ver oordeeld. Nu vroeg hij zes maanden ge vangenisstraf. De politierechter vonniste conform dezen eisch. Fraude bij den postdienst. De vorige week heeft terecht gestaan de vroegere kantoorhouder van het- station der posterijen te Nieuwerbrug A. W. B„ ter zake van verduistering gepleegd In zijn dienstbetrekking. De officier van justitie had tegen hem zes maanden geëischt. De politierechter heeft ln deze zaak schrifte lijk vonnis gewezen en B. veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk met «en proeftijd van drie jaar. Politie beleedigd. J. van D. uit Katwijk aan Zee beleedigde een veldwachter uit die gemeente. De ver dachte liet verstek gaan, zoodat. zonder getuigenverhoor, de officier f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis en voorwaarde lijk twee maanden gevangenisstraf met een proeftijd van drie Jaar eischte. De politie rechter vonniste conform dezen eisch, Aan het schelden Mej. T. C. v. d. K. uit Voorschoten schoia tegen mej. de G uit die gemeente Dit- werd evenwel door de verdachte ontkend. De officier wees er op dat verdachte ais twistziek bekend staat en vroeg f. 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. De politierechter legde f. 30 boete subs. 30 dagen hechtenis op'. HAAGSCHE RECHTBANK De overval op dokter De Ridder. De rechtbank deed heden uitspraak in de strafzaak tegen de twee jongelieden, den 23-jarigen kantoorbediende J. C. V. en den eveneens 23-jarigen los-werkman J. J. H. Z„ die in Augustus van dit jaar een overval gepleegd hebben op dokter De Ridder, in diens woning aan het Oranje plein te Den Haag. Ter zake van dezen overval en een door hen gepleegde inbraak in een meubelfa briek aan het Smidswater werden beiden lot 3 Jaar gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was tegen beiden vier Jaren ge weest. Het tweetal heeft voorts nog terecht ge staan voor een inbraak in een wijnhandel in de Anna Paulownastraat, tezamen met den 19-jarigen kapper L. J. O. Deze laatste verd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar, conform den eisch en de beide anderen tot een gevangenisstraf van leder 8 maanden, eveneens conform den eisch. A. J. v. D. Een dergelijke regeling mof» door onderling overleg tot stand 1 l!' Indien dit onmogelijk i-, dan kan d n' peerde zich tot den kantonrecht 1' wen den, die dan een regeling voorschr .rt. A. J. v. d. B. U zoudt een ndr kan nen Indienen bij de Tweede Kamer to richten aan den Voorzitter. C. v. D. te L. De vergoedin i schijnlijk gegeven als oelconi 'j1 optreden. De a ereenlglpg moet dan nog de rechten betalen. S. Z. te L. De verplichting om bi 'ie' onderhoud te voorzien houdt op, wanneer de schoonmoeder tot een tweede huwen!' is overgegaan. o 7

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10