CORRESPONDENTIE Het haantje van den toren Beste raadselnichtjes en -neefjes, Weer een massa brieven; jullie weten nu langzamerhand wel, hoe ik dat vind. Jullie weten ook nog wel, hoe ik laatst schreef, dat herfst en winter den besten raadseltijd met zich mee brengen. En al wanen we ons overdag in den nazomer waar we niets op tegen hebben, nietwaar de vroeg in vallende schemer vertelt ons toch daarnaast dat we eigenlijk al in het echter raadsel- weer zitten: we zijn al meer en gezellig thuis bij elkaar. En daar past onze kinder krant goed bij. Het verheugt me dan ook, dat onze raadselkring zich steeds uitbreidt de laatste weken. De nieuwelingen zijn natuurlijk weer har telijk welkom. Het 2e raadsel hadden maar enkelen ge heel goed. Velen hadden in schuine richting misgerekend; ook over de diagonaal moest de som der cijfers 15 zijn. Ik gaf hier 3 op lossingen, maar er zijn er meerdere te vin den, waarbij je steeds dezelfde cijferrijtjes houdt, die je echter nog om kunt zetten van onder naar boven, van rechts naar links. En daarbij steeds de schuine richting ook na tellen. Ook gebruikten sommigen niet elk cijfer, en daardoor een ander cijfer dubbel. Dit was ook foutief. Een lang praatje over dit eene raadsel,■hè! Nu kan, wie lust heeft, er nog wat op na-puzzlen, en me vertellen, hoeveel goede combinaties hij (zij) vinden kan. En nu met spoed aan de briefjes. Lena Prevo. Goed er aan gedacht, hoor. Nu zag je brief er van buiten uit, zooals het eigenlijk hoort. Een hartelijke groet van mij terug. Piet Kruysdijk. Prettig, dat je weer in- suturt, je weet, neefjes van vroeger, en nieuwe neefjes, allen zijn welkom. Ik hoop 't zelfde als jij, en voor de winteravonden is het oplossen der raadsels een echt gezel lig werkje. Drietal van Vliet. Nu, ik was blij, van jul lie te hooren. Zulke getrouwen als jullie miste ik natuurlijk. Neen, ik ontving heele- maal geen brief de laatste weken. Maar gelukkig: alles wel aan boord. Dat is hoofd zaak. En dan geen prijsraadsels meer mis- loopen! Hartelijke groeten terug aan jullie ouders. Jannie van Biezen. Neen, dus het is nog niet in orde bij jullie thuis. Ik hoop zoo, dat je me spoedig betere berichten zult kunnen zenden. Zoo alleen thuis valt ook niet mee voor je, dat begrijp ik. Het beste voor jullie allen. Tine Verbiest. Wat een deugniet, die schoenmakersjongen, om Mevrouw zoo te laten schrikken. Gezellig, dat je me die leuke verhaaltjes schrijft. Loekie Favier. Prettig, dat je ook weer mee doet. En voor het wegbrengen van je brieven behoeven jullie nu niet ver meer te loopen Ria Smits. Je bent een goede „raadsel"- nicht: je brief brengt elke week een nieuw raadsel mee. Weer bedankt. Bennie de Bruin. Houd jij zoo van voet ballen? En geniet je er van door de radio, naar den wedstrijd te luisteren? Zie jewel, dat ik geen raadsel vergeet? Maar moeilijk was 't voor de meesten; dat lees je wel hier boven Annie Bekooy. Wat verras je me dadelijk dezen tweeden keer. Heel hartelijk bedankt. Ik vind 't prettig, je ook te kunnen „zien". En daarbij zie ik een mooie poppenwagen, mooie poppen, mooie pijpenkrullen. Fijn is het in den Leidschen Hout, hè! Jannie en Wouter van Kampenhout. Ja, dat lijkt me beter, je brief aan mijn huis te bezorgen; dan zal hij ook steeds ibeter op tijd zijn. Las je hierboven van raadsel 2 Jullie telden maar in één richting. Jannie Kop. Leuk, dat je toch nog het 2e raadsel vond. En heb je den datum begre pen, dien ik je vorige maal opgaf? Je vraagt om een vraag? Ziehier: merk je wel, dat je in een drijvend huis woont, wiegt het heen en weer, als het hard waait? Jannie van Groeningen. Nu ben je al weer een jaartje ouder. Gelukkig nog niet te oud voor raadselnichtje! Jan de Graaf. Dat kwam mooi uit, je nieuv/e boek juist met de Herfstvacantie. Ik ben blij ,dat je er van genoten hebt. Henny Hoogstraten. Nu zijn er twee blij: jij en ik. dat je vriendin ook mee gaat doen. Je hebt dus prettige dagen gehad deze week, met Riekje bij je. Ik verheug me ook over al je postpapier, dat begrijp je! Dezen keer heb je heel duidelijk geschreven, en 't adres ook. Riekje Leemans. Ik geloof, dat ik het nóg anders moet schrijven: er zijn er d r i e blij Henny, jij en ik. Dus je weet, hoe welkom je bent. Wat gezellig, dat jullie zooveel sa men spelen. En de raadsels kunnen jullie nu ook samen doen. Ongeveer duizend jaar geleden werd door den toenmaligen Paus vastgesteld, dat alle kerken een haantje op de torenspits moesten hebben om de geloovigen, die toen nog allemaal Katholiek waren, te herinne ren aan de daad van den apostel Petrus, die Christus driemaal verloochende vóór het kraaien van den haan. Het eigenaar dige is, dat later de Protestantsche kerken ■dit gebruik overnamen, terwijl de Katho lieken nu meestal een kruis op den toren hebben. Ons torenhaantje is dus reeds afkomstig uit de 9e eeuw! Trieneke van Manen. Nu behoef ik niets meer te vragen over je feestdag, wat een pret zullen jullie gehad hebben. En je ca- deaux waren ook niet mis! Toos en Beppie Bouter. Ik vond het ook leuk, zoo goed met je kennis te maken. NU zul je me toch wel goed kennen, als lk weM eens in den winkel kom. Ja, er breekt hu juist een leuke tijd voor je aan. Wat veel menschen zie jij op één dag! Hartelijke groeten terug aan je Vader en Moeder. Rie Kettenis. Wat kan zoo'n hondebeet leelijke gevolgen hebben. Neen, bijtende honden zijn niet aardig meer, integendeel. Het beste met je Tante. Cobi Bekkers. Je bent een knap raadsel nichtje, je hebt alle raadsels goed. Dat vind ik ook prettig. En ik hoop maar, dat ons kinderkrant je je nog veel prettige uurtjes zal bezorgen. Groet je je Tante ook van mij? Liesje van Drlel. Dat waren twee fijne Woensdagen achter elkaar. Eerst je boek halen (heb je er al verder in gelezen?), en deze week Vader jarig. En genoten van alles? Marietje Prenen. Je bent nu toch 11 jaar? Je onderteekent 10, de oude gewoonte nog zeker! Kind, wat heb je veel gekregen. En zulke mooie cadeaux. Ze hebben je allemaal flink verwend, hoor. Corrie Kuit. Dank voor je raadsel; het wordt opgeborgen, tot het aan de beurt is. Spelen jullie nog wel op 't strand, nu 't zulk heerlijk weer is? Ja, Joh. schreef over de fiets. Johanna Koekebakker. Zeg, jongedame, niet je naam vergeten! Je liet me nu maar raden, dat deze brief van jou was! Als hij niet in één enveloppe zat bij die van Cor rie, dan.... Wat krasse oudjes, je Groot ouders. Feliciteer je Grootmoeder nog van mij, en wensch haar geluk met haar goede gezondheid. Dank voor raadsel en anekdote, Beide aardig. Corrie de Pree. Bedankt voor je aardige anekdote. Nico Smit. Jouw oplossing van raadsel 2 was wel aardig bedacht, maar je moest alle cijfers van 1 t/m 9 gebruiken. Toch had je nog genoeg goede oplossingen. Je ziet, 't is verstandig, er altijd een 'of meer extra te geven, als je. .deze weet. Alida Stikkelorum. Ja, de Kerstliedjes moeten al een tijdje van te voren geleerd worden. Maar. dan voel je toch den Kerst tijd langzaam aan. heerlijk dichtbij komen. Vindt je het broertje het ook zoo fijn? Jan Bronsgeest. En doe je leuke spelletjes thuis aan tafel? De nichtjes hier ook, hoor. Bedankt voor je raadsel. Leny Hartwijk. Natuurlijk mogen jullie briefjes in één enveloppe. Ik hoop ook, dat je Zusje lang mee blijft doen. Ja, 't weer blijft verrukkelijk, heerlijk om te wandelen. Jo Outshoorn. Dus het 2e raadsel wilde bij jou niet lukken. Als je veel te doen hebt, vliegt de tijd om. Spreek je je nichtje Ans vaak? Zij is tóch niet ziek? Ik mis haar den laatsten tijd. Adri Arbouw. Nu, dat was me ook wat, je naam te vergeten. Ik had wel even aan je gedacht, door 't schrift, maar durfde hier niet op vertrouwen. En vind je het bij den nieuwen Meester ook weer prettig? Drietal Keijzer en Piet Lagas. Wat leuk, dat er Openbare Les was op de Vakschool. Daar waren zeker alle Ouders? En ging het koken goed, Annie? Nu, 't lukt misschien wel weer eens met een prijs; hoop doet le ven, hè! Lydia Botermans. Mocht je ook bij de plechtigheid van 't doopen zijn? En is Bep pie nog steeds zoo lief? Wat leuk, dat je Coba af mocht halen. Nu ben je tusschen- persoon af; je wordt bedankt voor je goede diensten Tini Rotteveel. Hartelijk welkom! Je le briefje was te laat, je 2e op tijd. Nu moet je maar geduld hebben voorloopig. En als je wat lezen of spelen mag, gaat de tijd toch gauw om. Ik hoop, dat onze krant je ook eiken Zaterdag gezellig bezig zal houden, 't Beste met je Zusje en jezelf. Zeker mag je een raadsel insturen. Jan en Tini Truijers. Hartelijk welkom! Zijn jullie heelemaal nieuwelingen, of al leen voor mij? Graag je leeftijd er bij. j lie kunnen insturen in één enveloppe. Anneke Hartwijk. Natuurlijk mag je meedoen. Ik vindt 't ook prettig, als je L na wilt volgen, en een even trouw nicl worden. Cobi Lindhout. Een briefje, met bezee vingers geschreven, waardeer ik dubbel, begrijp je. Is het nu weer beter? Ja, ik 1 me goed voorstellen, hoe je elke week v langt naar de kinderkrant. Zoo verlang naar jullie briefjes. Leendert Ravensbergen. Nu, Moed wensch is wel vervuld, 't is steeds nog he lijk weer. Raadsel 2 had je verkeerd l grepen: alle 9 cijfers gebruiken. Dank v< je raadsels en anekdoten. Je le raadsel he er net ingestaan; je was in de war. Annie van Katwijk. Ik dank je heel hi telijk voor het kiekje, 't Is erg aardig, nu weet ik, hoe je er uit ziet. Mag je je pa pen meenemen? En lees je evengoed oi kinderkrant? Ik hoop, dat ik goede beric ten van je mag hooren. Het allerbe met je. Geertrui de Groot. Je vindt het wel lei Moeder wat te helpen. De meeste kindei houden van dergelijke werkjes. Je komt s ker op een vasten tijd voorbij 'sZondaj dat merk ik aan jullie brief in de bus. Trudy Blóte. Een half nieuwelingetjedi Ook bij mij welkom! Ja, de 6e klas is dri Je doet maar mee, als je tijd hebt; dat toch prettig. Je hartje hangt dus nog e beetje aan Leiden, merk ik. Rietje Fontein. Ook een nieuweling? K( er maar bij, hoor. En je begint goed: raa seis oplossen, en raadsels insturen. Dai je wel. Marianne Immink. Nu, ik vind dit o< vacantie, al is het dan maar kort. De Meest maakte zeker een grapje. En daar komt r vandaag een mooie ansicht: nu weet ik waarheen jouw „uitje" was. Wel bedan voor dezen mooien groet. Wim en Cor Bekkering. Prettig te leze dat jullie beiden van het boek genieten D geeft zeker wel avonturen, zoo over d< Oceaan? Carla Optendrees. Je hebt mooie cadea gekregen. Leuk, dat ik er ook iets van z Nu, dan ben je al aan Holland gewend. Gerrie Keinemans. En hoe heb jij het afgebracht met je kaartje? Een aardi wedstrijd. Ja, 't weer blijft kostelijk; Zwaï Jan is nog haast overbodig. Annie Klos. Ik hoop hetzelfde, Annie: d het geluk jou ook een keer zal dienen I ook hoop ik, dat je nu tijd hebt voor i raadsels. Groeten terug aan Johan. Jopie Schipper. Ik was dan toch blij m je briefje, al was 't maar kort. Na een rust gen Zondag hoop ik dan op een langer brief van je. Trijntje van den Bosch. Dit raadsel stoi juist deze week in onze krant en je ziet. waren meerdere oplossingen op mogelijk. Drietal Laman. Wat leuke versieringen jullie brieven. En Wim is nog mooi aan h kleuren geweest daarbij. Een goed beric over jullie rapport, Paul. En jullie hebb< maar een goeden Oom, die jullie wagen we heel maakt. Jo Drabbe. Ja, ik heb veel te schrijve maar je weet nu al, hoe graag ik dat d( Je duikt natuurlijk Vrijdag 't water in; z< vlak na de opening al, je bent er gauw b Is 't goed geraden? Bedankt voor je nieuu raadsel. Alida van der Holst. Nu is je raadsel dj aan de beurt. Dat wordt werken voor nichtjes en neefjes hieraan! In plaats vi hokjes heb ik puntjes genomen, dat is du del ij ker. Egbert van Akker. Al weer een brief, fi hoor. En toen het briefje af was, moest zeker gauw naar bed. Marie van Akker. Ja hoor, anekdoten zi altijd heel welkom; dank je wel. Wat pre tig, dat je de tweeling zoolang rond moe rijden. Lijken ze sprekend op elkaar? Jitske van Akker. Aardig, dat je nog ev< schrijft, na je Haagsch reisje, 't Was kost lijk weer, om te wandelen. Zusjes Hartevelt. Ja, jullie brief was w laat, maar gelukkig, doordat jullie hem t mij thuis posten, nog niet tè laat. En hoop, dat jullie allen genieten van Prijm boek. Eesje Bleyie. Hartelijk dank voor prachtige ansicht. Je stuurt me het moois van Haarlem. Wat vind ik het aardig, d je me op deze manier een groet zendt. H< je genoten deze dagen? Nu ben ik er weer. Zetten jullie stee< allen je leeftijd onder de raadsels, dat makkelijker voor me en voor jullie haa geen moeite. Dezen keer een groot raads er bij; ik hoop, dat jullie het allen oplo sen; er is nog al wat bij te denken. Wei er pleizierig aan. Tot volgende week. Allen hartelijk gegroet door juli Raadseltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOll

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22