BINNENLAND KARSOTE £en roode das De conferenties te Londen en Brussel LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 5 November 1937 Derde Blad No. 23808 met groene stippen Dobbel ma ti ti lekker... man! 4 Bestrijdt Griep en/ Verkoudheid Direct j 78ste Jaargang UN/TEN ItTKRE Langzaam worden vorderingen gemaakt is iets/waar mannen met smaak niet van houden. WILLEKEURIGE TABAK is iets, waar mannen met smaak niet van houden. Een rustige das en een pijp geurige tabak, dat zijn dingen waar man nen met smaak van houden. Met dassen hebben wij niets te maken. Met tabak des te meer. Wij maken de geurigste: IBIS! Maandag a.s. verdwijnt het crisis-botermerk. Wordt vervangen door export-toeslag Naai' wii vernemen heeft minister teenberghe besloten om met ingang van aandag a.s. het crisisbotermerk af te -haffen en dit te vervangen door een xpcrttoeslag. In den vervolge zal deze :;slag steeds gelijk zijn aan den tot boter ragerekenden noodig geachten melksteun. Minister Steenberghe heeft tevens be- -ten, dat de regeling ten aanzien van -as en melkproducten voorloopig nog veranderd zal worden gelaten, maar èl wordt de mogelijkheid bestudeerd, ook voor deze producten den eten steun en heffing te laten vervallen te vervangen door een systeem van -rt-toeslagen, dat dan afhankelijk zou- n worden van den bot er-export! "-"dag. PERMANENTE SAMENWERKING TUSSCHEN PROTESTANTSCH CHRISTE LIJKE PATROONSCENTRALES EN HET C.N.V. VERPLICHTE ZEKERHEIDSSTELLING. Voor de gevolgen van auto- ongevallen. Bij beschikking van de ministers van terstaat en van justitie is een commis- ingesteld met de opdracht, een onder- li In te stellen terzake van het verplicht dien eener verzekering tegen de gelde- "ke gevolgen van de aansprakelijkheid olgens de wet, voortvloeiende uit het ge- ruik van motorrijtuigen, en den uitslag an dat onderzoek neer te leggen in een an hen uit te brengen rapport, waaraan 'oor de commissies noodig geoordeelde ettelijke voorschriften in ontwerp met lichting zijn toegevoegd. In deze commissie zijn benoemd: tot lid en voorzitter de heer prof. mr. F. Scheltema, hoogleeraar aan de gemeen- lijke universiteit van Amsterdam; tot 'en de heeren: mr. H. T. Asser, directeur an de Hollandsche brand- en levensver- keringsociëteit van 1808 te Amsterdam; P. J. Bloemers, burgemeester van Arn- :m, voorzitter van den Kon. Ned. Toe- istenbond, A.N.W.B.; ir. M. C. E. Bon- aerts. oud-minister van waterstaat, lid n de Tweede Kamer, voorzitter van den -nd van bedrijfsautohouders in Neder- nd; mr. N. R. H. van Essen, advocaat en rocureur te Amsterdami juridisch advi- "ur van de Kon. Ned. Automobiel Club; F. L. Heineman, referendaris bij de deeling vervoer- en mijnwezen aan het epartement van waterstaat; J. E. van der tijden, administrateur bij het departe- cnt van waterstaat; mr. J. W. Holleman, junct-directeur van de N.V. verzeke- gsbank de Nieuwe Eerste Nederland- he te 's-Gravenhagemr. W. Nolst Tre- té, advocaat te Rotterdam; mr. M. A. v. in, van Alkemade, rechter bij de arron- nenterechtbank te 's-Gravenhage en A. Stoop, werkzaam bij het departe- "nt van justitie; tot secretarissen de "ren fnr. H. H. Menalda. commies bij tl departement van waterstaat en mr. W. Scheltema. commies bij het depar- ent van justitie. Eerste vergadering van het convent. Dezer dagen kwamen de vertegenwoor digers van de drie Prot. Chr. patroons centrales (Chr. Werkgeversbond, Ohr. Boe ren. en Tuindersverbond, Chr. Midden standsbond) en het Christelijk Nationaal Vakverbond bijeen tot officieele stichting van het conveht, de vaststelling van het reglement en de aanwijzing van het bu reau. De voorloopige voorzitter, de heer A. Borst Pzn. heeft de vergadering met ge bed geopend en zijn blijdschap uitgespro ken over het tot stand komen van dezen vorm van regelmatige samenwerking. Daarna werd het conceot-reglement be sproken en na enkele wijzigingen vastge steld. Voor het jaar 1937 zal het bureau be staan uit de heeren A. Borst Pzn. te Rot terdam (voorzitter) en J. Schipper te Utrecht. Stadhouderslaan 43—45 (secre taris). Als twee'de voorzitter en tweede secretaris zullen voor 1937 fungeeren resp. de heeren A. Stapelkamp te Utrecht en mr. A. Hoekema te 's-Gravenhage. In be ginsel werd voorts het bureau voor het jaar 1938 samengesteld. Daarna werd. na een inleidend woord van den heer Stapelkamp, uitvoerig ge handeld over de vraagpunten.' „op welke wijze kan totstandkoming van collectieve arbeidscontracten Worden bevorderd en arbeidsconflicten door arbitrage worden voorkomen". Besloten werd deze vraag punten in eigen kring nader te bezien, teneinde de bespreking op de vc'gendo vergadering te kunnen voortzetten en een conclusie te kunnen trekken. KON. VER. „LITTERIS SACRUM Blijkens een aan de donateurs rondge zonden circulaire zal bovengenoemde ver- eeniging op 20, 24 en 27 Nov. voor het voet licht brengen „Candida" van den geestigen Ierschen tooneelschrijver G. Bernard Shaw Op 28 en 29 Januari zal het Rotter- damsch Hofstadtooneel twee gastvoorstel- lingen geven van een stuk, hetwelk door liet bestuur gekozen zal worden uit het welvoorziene repertoire van dit gezelschap. Tenslotte speelt Litterls weer in Maart; bij de keuze van het stuk voor de slotvoor- stellingen zal in de eerste plaats getracht v/orden, den jongeren krachten van Litte rls een kans te geven. missie, mr. De Vrieze, jeugdherinneringen ophaalde uit den tijd, toen hij als student in Groningen Tourniaire als groen op het tooneel leerde kennen. Verder voerden nog het woord Ko Ar noldi en Louis Saalborn, Carla de Raet Siuizer, Lou Ezerman en Van Dellen. Met enkele woorden dankte Tournialrt voor de hem gebrachte hulde. VEERTIGJARIG TOONEEUUBILEUM VAN OSCAR TOURNIAIRE. Huldiging in den Stadsschouwburg te Amsterdam. Na de opvoering van „Freddy's bekee ring" is Oscar Tourniaire gisteravond in den Stadsschouwburg te Amsterdam, ter gelegenheid van zijn 40-jarig tooneeijubi- leum gehuldigd. Van mevrouw De MannBouwmeester, die in een loge de voorstelling had bijge woond, kreeg hij de eerste bloemen. Namens het Amsterdamsche gemeente bestuur wenschte wethouder Broekman den jubilaris geluk en bcod hem een groote krans in de stadskleuren aan. Prof. Van Rcoy huldigde als voorzitter van het huldigingscomité Oscar Tourniaire namens diens vele vereerders en bewon deraars. Louis van Gasteren sprak namens de collega's, terwijl de secretaris van de com- VASTE IJSSELBRUG TE DEVENTEP Voorbereidend werk begint. Te Deventer is een aanvang gemaakt met de toebereidselen voor grondboringen en driehoeksmetingen voor het leggen van een vaste brug over den IJssel bij het Pothoofd aldaar. DE FINANCIEN DER VEEHOUDERIJ CENTRALE. Tekort van ruim zeven millioen ingeloopen. Het Hbld. verneemt, dat uit het jaarver- (g der Veehouderijcentrale, hetwelk niet rit gepubliceerd, blijkt, dat in het jaar 6 het bestaande nadeelige saldo ad f7.3 llioen is verminderd tot een half mil- 'n, omdat men de crisisheffing op tund- "sch liet voortbestaan. De personeel- en administratiekosten m de Centrale hebben bedragen f. 290.086. van het aankoop-apparaat f. 401.068. amen rond zeven ton. waarbij komt 150.000 voor steun aan gedupeerde han- laren Daar komen nog bij hoewel zij rin de boekhouding der Veehouderij- ntrale omgaan f. 950.000 voor het oor- 'ken van de biggen en het schetsen van kalveren, benevens de kosten van de nlrole op de naleving. HET AUTO-LOON-VERVOER. Een commissie „Van Lidth de Jeude" voor groepsvorming. De bond van bedrijfsautohouders in derland (B.B.N.), waarvan de oud-mi- 'er van Waterstaat, ir. Bongaerts, ai- meen voorzitter is, bereidt een reorga- atie voor, welke bedoelt het vervoer rS weg in geheel Nederland in .roepen" bijeen te brengen. Ook voor ei-leden van den B.B.N. is de deur ge- ™a(' doordat zy voor één jaar zich als epitant-lid kunnen aansluiten, oor de organisatie van de belangrijke meP ..loonvervoer" is onlangs op lnitla- V Van den. B BN- een geheel zelfstan- ?e commissie ingesteld, waarvan de oud- K™r van waterstaat, jhr. ir. Van - de Jeude, het voorzitterschap heeft aard en nar. J. Nblen te Amsterdam 'nnriü., ris optreedt. Het loonvervoer ls 'rvn?'gesplitst in zes takken: lyn- envTI' wdd" of ongeregeld vervoer, ha- '-r TT' stadsvervoer. byzonder ver- K .n internationaal vervoer. Voor elk Weld J, n ri een voorloopig comité ln- ïn Ji, om een zoo groot mogelijk en -nva2 gevarieerd mogeiyk deel van het it „Tocr achter zich te krijgen, bestaat aast v n' die Ud z«n van den B.B.N., D het T^annen uit andere organisaties di; de led van het autovervoer zoo- u'.ober„Centra'e van organisaties voor heel jJfP.svervoer en ondernemers die E>n jjenen iedere organisatie staan, nvervoel orSanisatie van het geheele verba h dzn weg is vooral urgent ne ha(„,.met de plannen van de regee- icderen, e de coördinatie van het u to- ?J.eiTcer. De regeering miste t»t "resent n voorbereiding daarvan een r latief orgaan voor het autover- fóSn»r ,?e ol3iectieve. uiterst deskundige °opt dw»n ^r. ir. Van Lidth de Jeude "n 0p commissie een beroep te mogen dverWv", vertrouwen van het geheele oD -|f„ atlgs den weg in Nederland 1 in medewerking tot het gestelde OVERHEIDSTOEZICHT OP PARTICU LIERE LOTERIJEN GEVRAAGD. De Vereeniging van Hoofdagenten van Particuliere Loteryen heeft tot den minis ter van Justitie het verzoek gericht, om overheidstoezicht op het particuliere lote- rijbedryf te willen instellen en dit bedrijf aan wetteiyke regelen te onderwerpen. Requestrante wyst er op, dat het par ticulier loterljbedrijf blijkens de ervaring in een behoefte voorziet. Diverse onderne mingen geven spaarbonnen of spaarkwi- tanties uit. die niets anders zün dan ver kapte loterybriefjes. Duizenden menschen verdienen op eerlyke wijze hun brood in dit bedrijf, dat zeker zesmaal meer Smzet heeft dan de Nederl. Staatsloterij. Voor de goede instelling is toezicht niet noodzakelyk. maar de twyfelachtige on dernemingen verzwakken het vertrouwen ook in het bona fide bedryf. Adressante wyst er op, hoe reeds etteiyke malen het vertrouwen van het publiek misbruikt werd. „De Tüdgeest", „Het Witte Kruis" „De Lichtstraal" en nog- onlangs ,De Unie" kwamen hun verplichtingen niet na. Al deze geliquideerde instellingen werden over het algemeen beheerd door dezelfde personen. Zy vonden byna uitslui tend hun voortzetting in „De Witte Stad". Ook „De Unie" werd door „De Witte Stad" overgenomen. Toezicht van de Overheid, het stellen van betrouwbaarheidseischen aan instellin gen en personen, die in dat bedryf werk zaam zyn zou zeer nuttig zyn. Thans speelt de onderwereld in dat bedryf een rol van beteekenis en worden obscure blaadjes als „De Vraagbaak" betaald om het publiek van „voorlichting" te dienen. Een redelyke belasting op dit bedryf zou zeker 1 millioen gulden in de Schatkist brengen. (Vad.) Enkele druppels Karsote c.p Uw zak doek zyn voldoende. Adem de aange name, tacteriën-docdende dampen diep in. Ge zult onmiddellijk ver- 4 lichting voelen en snel en afdoende een eind aan Uw verkoudheid maken. Karsote is verkrygbaar by /O apothekers en erkende dro- gisten a f. 0.70 per flacon (zakformaat) en f. 1.— per flacon (2 x de kleine maat). ROTTERDAMSCH-HOFSTAD- TOONEEL. De directeur van het Rotterdamsch- Hofstad-Tooneei, de heer Cor van der Lugt Melsert, heeft aan alle thans bij dit gezel schap geëngageerde acteurs en actrices een brief gezonden, waarin hij hun mededeelt, dat de N.V. Vereenigd Rotterdamsch- Hofstad-Tooneel voor het seizoen 1938 1939 geen nieuwe verbintenissen zal aan gaan. m Uit bovenstaande mag echter niet wor den afgeleid, dat het gezelschap wordt ontbonden. Dat schynt absoluut niet de bedoeling te zijn, alleen een vrij-maken van beide party en is het doel. 530 (Ingee. Med.) NIEUWE UITGAVEN. Verschenen bij L. J. Veen's Uitg.-Mij. te Amsterdam „Eerste hulp by ongelukken, in vragen en antwoorden", deer dr. M. L. van der Stempel. W. J. Thieme en Cie, Zutphen: „Jongens en Luchtvaart", doer J. H. W. van der Meulen. ass. bedrijfsleider der K.L.M. Een technisch jongensbeek over de moderne luchtvaart. „De strijd om de Polen", deer Joh. Koll. Uit het Duitsch vertaald door J. Dijkstra. Ui'tg. Mij C. A. J. Dishosck N.V. te Bus- sum: „Het lucht-vaartboek voor de jeugd", door Ant. J. van Gir.kel en T. van Buul. N.V. Em Querido Uitg. My. te Amster dam: „Drie dccde dwergen", door F. R. Eek- mar. in de serie .De Meermin", keurcol- lectie van corspr. en vert. detectiveromans. „Een sprookje op aarde" (Ik verdwaalde in een dierenkolonie) door Siegfried E. van Praag. Nederl. Keu-r'coekery te Amsterdam: „Java's Pracht en Praal", door H. W. Ponder. Bewerkt dcor dr. C. P. Gunning. Ingele d door Z. Exc. dr. H. Colijn. Buitengewoon interessante beschrijving van een der rijkste en schoonste eilanden der wereld docr een buitenlandsche. ver lucht met talryke fraaie foto's. Uitg. Jacob Dykstra, Groningen: „Geneeskundige Hulp", door dr. J. Me- bius. Populair-geneeskundig en hygiënisch handboek. N.V. Noord-Hollandschc Uitg. Mij.. Am sterdam: „Speelgoed", dcor C. Branner, geaut. vertaling uit het Deensch door M. de Geider-Jansen. (Ingez. Med.) Uitg. J. Philip Kruseman, Den Haag: „Hce maak ik vrienden en leef ik ge lukkig?" door dr. Dale Carnegie, Nederl, bewerking van John Kooy. Voorwoord en bewerking van deel 6 door dr. B. Premsela. Uitg. van Holkema en Warendorf N V., Amsterdam „Honderd recepten van sandwicncrêmes, belegde broodjes, theebroodjes etc.", door G. van den Bosch. Uitg. P. N. van Kampen en Zoon, Am sterdam „Pensioen", door Willem Elsschot. VERHOOGD GEZINSPENSIOEN VOOR GEMEENTE-AMBTENAREN. De centrale van hoogere gemeente ambtenaren heeft den minister van Bin- nenlandsche zaken in een uitvoerig adres verzocht te willen bevorderen de indie ning van een ontwerp tot wijziging van de Pensioenwet 1922, in dien zin. dat toe kenning van een hooger pensioen aan weduwen en weezen dan berekend over een grondslag van maximaal f. 3000 mo- gelyk zou zyn. Adressante zegt o.m. het wel zeer be vreemdend te achten, dat de aanspraken oo pensioen, wat de hoegrootheid daar van betreft, met betrekking tot een aan tal hooger bezoldigden in ongunstiger ver houding staan tot het bedrag van hun salaris en den daaruit voortvloeienden pensioensgrondslag, dan ten aanzien van lager bezoldigden en dat immers het col lectief karakter van de bydragen een percentsgewijze gelyke aanspraak op pen sioen zou doen verwachten. Adressante bepleit een beperking van den grondslag voor de berekening van het gezinspensioen tot een bedrag van f. 5000 tot f. 6000, waarby een percentage van 51/! pCt. over den pensioensgrondslag op de desbetreffende ambtenaren zou zyn te verhalen, en verder, dat het percentage van dien grondslag, ook voor zoover deze f. 3000 te boven gaat, hetwelk als gezins pensioen kan worden genoten, niet lager worde gesteld dan 40, welk percentage ook thans reeds geldt voor het deel van den pensioensgrondslag, dat ligt tusschen f. 2000 en f.3000. Men aoht het anderzijds echter ge- wenscht, dat by het wijzigings-ontwerp zekere overgangs- of UJdelyk geldende uitzonderingsbepalingen worden gemaakt, b.v. opdat die wyziging ten aanzien van ambtenaren, die de noodige particuliere verzekering ter aanvulling van het veel te lage gezinspensioen zelve reeds bekos tigden. voorloopig desgewenscht buiten toepassing biyven kan. De non-interventie. In voltallige bijeenkomst heeft de commissie voor niet-inmenging in den Spaanschen burgeroorlog gisternamid dag de ontwerp-resoiutie betreffende de verwijdering van de vrijwilligers en het toekennen van oorlogsrechten als mede de aanbeveling, volgens welke de voorzitter gemachtigd wordt, zich nopens de resolutie tot de Spaansche partyen te wenden, goedgekeurd. De Sovjet-Russische gedelegeerde, Maisky, heeft zich evenwel over de kwestie der oorlogsrechten van stemming onthou den. De Commissie heeft den voorzitter ge machtigd, zich onverwyid tot de Spaan sche partijen te wenden en haar te ver zoeken, de aangelegenheid als dringend te willen behandelen. Maisky verklaarde in zyn rede, dat Sov jet-Rusland het Britsche plan of de ont werp-resoiutie niet in zyn geheel kon goedkeuren, doch rekening houdend met het feit, dat een negatieve stem het ge heele plan tot verwydering van de vry- willigers zou torpedeeren, zou Sovjet-Rus- land de ontwerp-resoiutie goedkeuren met stemonthouding ten aanzien van de pun ten, die op de belligerentenrechten betrek king hebben. De Sovjet-Unie aanvaardde evenwel een onmiddellyke terugtrekking van alle niet-Spaansche stryders in Span je. Een doeltreffende controle was nood zakelyk voor werkelyke niet-inmenging en indien een bevredigend controlesysteem kon worden tot stand gebracht, zou Sovjet- Rusland wellicht zijn tegenwoordige hou ding met betrekking tot de contributie voor het controlefonds herzien. De Italiaansche vertegenwoordiger Grandi verklaarde, dat men goed dien de te begrijpen, dat een aanvaarding van het Britsche plan door Italië nog afhankelijk bleef van de onvoorwaar- delijke aanvaarding van het Britsche plan door alle zeven en twintig mo gendheden, die in de commissie verte genwoordigd zyn. De Italiaansche regeering, zoo voegde Grandi hieraan toe, acht zich niet gebon den door maatregelen betreffende de ver wydering van vrywilligers, indien er eeni- ge twyfel bestaat omtrent de eenstemmige verbintenissen van de andere regeeringen met betrekking tot de toekenning van bel ligerentenrechten en het herstel van het controle-systeem. Grandi verklaarde daar om. dat de commissie, niet in staat was, het Britsche plan ten uitvoer te leggen, voordat ófwel Sovjet-Rusland terugkomt op zyn tot dusver aangenomen houding en evenals alle andere mogendheden de negen onderling afhankelyke punten van het Britsche plan aanvaardt, dan wel de mogendheden erin toestemmen, maatrege len te treffen om aan de ernstige gevolgen van de Sovjet-Russische onthouding het hoofd te bieden. De Dultsche vertegenwoordiger, Woer- mann, en de Portugeesche vertegenwoordi ger sloten zich by het Italiaansche stand punt aan. De Australische vertegenwoordiger aan vaardde weliswaar het Britsche plan, doch sloot zich aan bij Duitschiand en Italië met betrekking tot de geschilpunten, na- melyk de onthouding van Sovjet-Rusland ten aanzien van de kwestie der belligeren tenrechten. De Hongaarsche en Albanee- sche vertegenwoordigers volgden dezelfde gedragslyn. De Fransche gezant. Corbin steunde in het algemeen het Britsche plan en drukte de hoop uit. dat iedereen de resolutie van de sub-commissie zou aanvaarden. De byeenkomst heeft dus geen verras singen opgeleverd. Tot dusver is nog geen verdere byeenkomst van de hoofdcommis sie of van de subcommissie vastgesteld. De kwestie van de samenstelling der twee naar Spanje te zenden commissies zal on derwerp van besprekingen vormen in de sub-commissie. Krachtens de bepalingen van het Britsche plan van 14 Juli is het de taak der Britsche regeering zich in verbin ding te stellen met de regecringen te Salamanca en Valencia over het terug trekken der buitenlandsche vrijwilli gers en de toekenning van de rechten van oorlogvoerenden. Lord Plymouth zal derhalve tot Eden het verzoek richten, dienovereenksmstig te handelen. De 9-inogendheden-conferentie. Om kwart over drie zyn de deelnemers aan de Pacific-conferentie gistermiddag in geheime vergadering byeengekomen. Eerst werd het resultaat van de gister morgen op het departement van buiten landsche zaken gehouden besprekingen uit eengezet, waarna van gedachten werd ge wisseld over de samenstelling en het pro gramma van een sub-commissie, welke een antwoord aan Japan zou moeten op stellen en haar diensten als bemiddelaar zou moeten aanbieden. Spaak bracht in herinnering, dat Japan, hoewel het de Belgische uitnoodiging van de hand heeft gewezen, niet de bepalingen van het verdrag van Washington verwor pen heeft. Norman Davis stelde daarop voor, een beperkte ondercommissie te vor men, welker taak het zal zijn, het ant woord op de Japansche nota op te stel len en tot Japan een beroep tot ver zoeningsgezindheid te richten. Eden steunde dit denkbeeld, waarna Al- drovandi herinnerde aan zijn voorstel, zich er toe te bepalen, China en Japan nader tot elkaar te brengen. Davis verklaarde echter, dat het niet in overeenstemming met het doel der conferentie zou zijn, de partijen tegenover elkaar te laten staan, zonder handelend op te treden. Ook Delbos steunde het voorstel tot vor ming van een beperkte ondercommissie, waaraan zou moeten worden opgedragen, haar diensten aan te bieden aan Japan en China. Het voorstel van Davis, aangevuld met dat van Delbos, werd daarop aan genomen. Tydens de besprekingen werd melding gemaakt van een officieus Japansch tele gram. volgens hetwelk Japan een even- tueele nieuwe uitnoodiging voor de confe rentie zou afwijzen. Dit is de reden, waar om het voorstel van Davis werd aangeno men. Gistermiddag verwachtte men, dat de voorgestelde ondercommissie zou worden samengesteld uit twee of drie Europeesche persooniykheden. Vanochtend te half elf zou men weer in besloten vergadering byeenkomen. Waar men Tokio op zal wijzen. De beraadslagingen deden de voornaam ste punten tot uitdrukking komen, welke de commissie tegen de weigering van Ja- Dan kan te berde brengen. 1. De regeering te Tokio rechtvaardigt haar weigering de uitnoodiging te aan vaarden met te verklaren, dat de confe rentie in feite uitgaat van den Volken bond. die de Japansche actie tegen China veroordeelde. Davis deed opmerken, dat de Vereenigde Staten ter conferentie vertegenwoordigd zijn. doch geen deel uitmaken van den Volkenbond. 2. Japan heeft het verwyt gemaakt, dat de conferentie te veel delegaties vereenigt van landen wier byzondere belangen in het Verre Oosten veelal betwistbaar zyn. Dit bezwaar vervalt, indien de confe rentie haar bevoegdheden delegeert aan een commissie, bestaande uit de vertegen woordigers van landen, die in hoofdzaak belang hebben by de zaken in het Verre Oosten. Men gelooft, dat de regeering te Tokio in een hachelyke positie zou worden ge plaatst. indien zy by haar negatieve hou ding blyft na dezen stap der commissie. Spaak heeft gisteren den deelnemers een diner aangeboden.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9