Last van Uw Zenuwen! LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 5 November 193] NAGEKOMEN BERICHTEN STADSNIEUWS. Uit cle Rijnstreek AGENDA Mijnhardt's Zenuwtabletten De e.v. Raadsvergadering zal hoogst waarschijnlijk Maandag 22 November as. plaats vinden. genover de inmenging van de conferentie De heeren F. Offeringa te Scheve- nmgen, J. de Bruin te Driebergen en S. Bijl, allen cand. aan de Rijksuniversiteit alhier, zijn door het Prov. Kerkbestuur van Friesland toegelaten tot de Evange liebediening in de Ned. Herv. Kerk. BINNENLAND. EFFECTENHANDELAAR MOET RECHERCHELIJSTEN RAADPLEGEN. De rechtbank te Amsterdam heeft in een vonnis van heiden de vraag of een com- missionnair verplicht is de recherchelijsten te raadplegen bevestigend beantwoord. Deze recherchelijsten immers zoo overwoog de rechtbank worden aan de bankiers en commissionnairs rondgestuurd om het verhandelen van gestolen effecten te be moeilijken en uit dien hoofde dienen de betrokkenen deze lijsten regelmatig te raadplegen, daar men zich anders aan schuldheling schuldig maakt. In het onderhavige geval had een'Am- sterdamsche commissionnair effecten ge kocht van een zeer bekend staande bank te Parijs. Later toen de Amsterdammer de stukken al weer had doorverkocht bleek, dat de effecten gestolen waren van een dame, tijdens een treinreis tusschen Bazel en Bern. De gestolen effecten stonden ver meld op de recherchelijsten, doch de com missionnair had hiervan geen nota geno men. De justitie was van meening, dat de Amsterdamsche commissionnair zich aan schuldheling had schuldig gemaakt. Daar het hier een prlncipieele quaestie betrof, had de officier f. 10.boete ge vorderd. De rechtbank achtte de schuldheling be wezen en veroordeelde den commissionnair tot een geldboete van een gulden, daar ook in aanmerking nemende, dat de secretaris van de vereeniging voor den effectenhan del, mr. W. Cnoop Koopmans in zijn rap port had medegedeeld, dat het vrijwel ner gens in den effectenhandel usance is, de recherchelijsten te raadplegen, aangezien dit in de practijk practisch onmogelijk is en te veel tijd vergt. WEERBERICHT. Barometerstand. GEYSENDORFFER NAAR AMERIKA VERTROKKEN. Met het middagvliegtuig naar Londen is de bekende KL.M.-gezagvoerder Geysen- dorffer hedenmiddag naar Engeland ver trokken, vanwaar hij per boot zich naar de Vereen, Staten zal begeven, om de voor Nederland bestemde Lookheed-vliegtuigen van de Lockheed,fabrieken over te nemen. Geysendorffer zal eerst een der beide nieuwe machines naar West-Indië vliegen en dan naar de Vereenigde Staten terug- keeren om de tweede te halen. In den loop van de bomende maanden zal dan ook het derde toestel, dat door de K.L.M. in Neder land zal worden gebruikt, per boot naar Europa verzonden worden, terwijl ook de vier voor de K.N.I.L.M. bestemde Lockheeds gereed zullen komen. BUITENLAND. Gistermiddag 3 uur: 770. Hedenmiddag 2 uur: 770. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroi. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774,4 te Riga. Laagste barometerstand 740,3 te Jan- mayen. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Oostelijke wind. Aan vankelijk licht, later toenemend bewolkt. Droog weer, mogelijk nachtvorst. Weinig verandering in temperatuur overdag. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned Meteoroi Instituut te De Bilt. De hooge drukking nam bij de Oostzee tot bijna 775 m.M. toe; ook in het Zuid westen nadert hooge drukking. De depressie krijgt bij IJsland verster king; ook in Spanje daalt de barometer. Op de Britsche eilanden nam de wind af en is de lucht meest betrokken of nevelig. Ierland heeft opklaring. In Scandinavië hield de lichte vorst in liet Noorden en ln het binnenland aan, om de Zuidelijke Oostzee bleef het zachte weer aanhouden met vrij warme en voch tige lucht tot op een kilometer hoogte en opdroging in het Oosten daarboven. In Zuid-Oost Duitschland valt plaatse lijk motregen. Frankrijk en België hebben grootendeels opgeklaard weer met nog eenigen nevel aan Het Kanaal, de temperatuur is er onder normaal gedaald. In Zwitserland Is de lucht nog betrok ken, de hoogste toppen melden sneeuw met temperatuur minus 10 graden. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: NO, 3 gr. C., mooi. Londen: N.N.O., 6 gr. C„ mist. Berlijn: N.O., 6 gr. C., betrokken. Nice: N., 13 gr. C., mist. LUCHTTEMPERATU UR. 9 uur voorm.: 4 gr. C. f39 gr. F.) 11 uur voorm.: 8 gr. C. (46 gr. F.). 2 uur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.). nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 4 u. 09 m.; nam. te 16 u. 20 m. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Vrijdag: 4.55 nam. tot 6.32 voorm. MAANS- OP. EN ONDERGANG. 5 Nov.: op 9 u. 27; onder 17 u. 34. De Brusselsche conferentie. Om kwart voor elf is vanmorgen de be sloten vergadering van de Zuidzeeconfe- rentie te Brussel begonnen, onder voorzit terschap van Spaak, De bijeenkomst was gewijd aan de bestudeering van den tekst der nota. die aan Japan zal worden ge zonden, alsmede aan de samenstelling van de beperkte ondercommissie. De vergadering werd om half twaalf ge schorst, om den delegaties gelegenheid te geven, zich te beraden over de teksten, die aan haar goedkeuring zijn voorgelegd. Delbos is reeds vertrokken, Eden gaat hedenmiddag huiswaarts. Gebruik makend van zijn verblijf te Brussel, heeft Eden een onderhoud gehad met van Zeeland over diens economische zending. Het ontwerp-nota, dat Spaak in zijn kwaliteit van voorzitter hedenmorgen in de conferentie der negen mogendheden ter tafel heeft gebracht zou de volgende punten behelzen: 1. Het document zou constateeren, dat Japan in zjn antwoord op de uitnoodiging niet de geldigheid betwist van het negen- mogendhedenverdrag, waarvan artikel één voorziet in de territoriale onaantastbaar heid en de onafhankelijkheid van China. De conferentie, die krachtens dit verdrag bijeen is, behoorde dus niet de vijandig heid van Japan te wekken. 2. Weliswaar is de conferentie bijeenge roepen in verband met een resolutie van het consultatieve comité van den Volken bond, zij heeft echter een eigen bestaan, aangezien zij in toepassing van het negen- me,gendhedenverdrag bijeen is gekomen. De mogendheden zouden even goed bij eengeroepen hebben kunnen worden zon der besluit van Genève, aangezien de toe stand in het Verre Oosten een bijeenkomst rechtvaardigt. Trouwens, de Vereenigde Staten, die vertegenwoordigd zijn. zijn geen lid van den Volkenbond en a contra- rio is Rusland, dat geen deel uitmaakt van het negen-mogendhedenverdrag eveneeas aanwezig. 3. De conferentie heeft het voornemen een beperkte commissie te benoemen, wan neer Japan er mede accoord gaat onder handelingen te openen. Op deze wijze zal in groote mate rekening gehouden worden met den wensch van Tokio slechts een klein aantal mogendheden, die het meeste belang hebben in het Verre Oosten, tus- schenbeide te zien komen. De nota zou besluiten met uitdrukking te geven aan de hoop, dat Japan onder deze omstandigheden gunstig de mogelijk heid onder het oog zal willen zien in con tact te treden met Ohina en de conferentie. In de bijeenkomst van hedenmorgen heeft de Mexicaansche gedelegeerde den nadruk gelegd op de noodzakelijkheid van nakoming der internationale verplichtin gen. De Chineesche gedelegeerde bood vervolgens tijdelijke terugtrekking der Chineesche delegatie aan, met behoud van al haar rechten, wanneer haar aanwezig heid een hinderpaal mocht vormen voor de andere delegaties bij de gedachtenwis- selingen over de aan Japan te zenden nota. De Italiaansche gedelegeerde ver zocht de Chineesche delegatie te blijven, Spaak sprak denzelfden wensch uit, Gezaghebbende Duitsche kringen ver klaren, dat de berichten, volgens welke Duitschland een initiatief zou nemen voor een bemiddelingsactie tusschen China en Japan, ongegrond zijn. Japansche kringen hebben tegenover een vertegenwoordiger van Havas catego risch verklaard, dat naar hun meening een zoodanige tusschenkomst vrijwel on mogelijk was. Het Chineesch- Japansche conflict, aldus zeggen zij, gaat alleen Ja pan en China aan. Japan zou de inmen ging niet dulden van een derde mogend heid, hoe vriendschappelijk zijn betrek kingen met haar ook mogen zijn. Uit Chineesche bron verklaart men ken nis te dragen van de geruchten over een Duitsche bemiddeling. Men bepaalt zich er echter toe, te verklaren, dat dit be middelingsplan niet door China is uitge werkt. MILITAIR BONDGENOOTSCHAP MET TURKIJE? Tusschen Griekenland en Turkije 'zal, naar uit welingelichte krmgen verluidt, een militair bondgenootschap gesloten worden, welks duur bepaald zal worden on 10 jaar. Men verwacht, dat de desbetreffende over eenkomst over ongeveer twee maanden zal worden onderteekend De reis van mi nister Metaxas naar Ankara zou vo'gens de genoemde kringen de voorbereiding van dit bondgenootschap ten doel hebben gehad. BFvOöR VAN OTTO VAN HABSBURG BIJ DE WEERMACHT. De broeder van Otto van Habsburg. de derde zoon van den overleden keizer Karl, aartshertog Felix, zal volgens een mede- deeling van de officieuze Wiener Polizei- Korresponderuz. zijn intrede doen in de Theresiaansche militaire academie in Wle- ner-Neustadt Met hem zal voor de eerste maal een lid van het Huis Habsburg in de Oostenriiksche weermacht worden opge nomen. VONDEL-HERDENKING Adam in Ballingschap, enz. Costumeering enz. van ERATO, Oude Singel 14. Tel. 889. Bestelt nu de St; Nicolaas garderobe, ook Pruikwerk. 588 (Ingez. Med.) Gevonden: een rijwielplaatje (gratis), bloemenmanden, varken, portemonnaie m. inhoud, gummilaarzen, zakmes, ronde paal, kleeding en sigarenkoker. Inlichtingen po litiebureau. De collecte ten bate van het tekort van de diaconie der Geref. Kerk alhier ten bedrage v. f. 700 heeft opgebracht f. 770,35. BODEGRAVEN. —De bazar van de Luth. Gemeente heeft een netto bate opgeleverd van f. 435. welk bedrag is gestort in de kas van het Bouwfonds. BOSKOOP. I!*. 'tatie-bureau voor Zuigelingen in gevaar? Naar wij vernemen bestaan er bij het bestuur van de Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis" afd. Boskoop plannen om het Con sultatiebureau voor zuigelingen op te hef fen. De redenen van deze vermoedelijke stopzetting zijn van financieelen aard. Het zou te betreuren zijn, indien deze nuttige instelling zou moeten verdwijnen. Voor Zondag 7 November zal de Zon- dagdienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef. 38. Mej. A. Boer Pd. slaagde te Amersfoort voor het opticiensdiploma Technisch Ge nootschap. TERREINEN VAN DE STANDARD OIL IN BESLAG GENOMEN. Volgens den correspondent van de „New York-Times" in Mexico heeft president Cardenas terreinen van de Standard Oil tot een oppervlakte van 350.000 acres in beslag genomen. Deze terreinen vormen een deel van het twee miliioen acres groote olieland in de drie zuidelijke staten Th- baxco, Campeche en Chiapas. Zij zullen genationaliseerd worden bij decreet. Bij decreet zijn eveneens de ondergrond- che rechten genationaliseerd van 500.000 acres land in Tabaxco. waarvoor een con cessie was gegeven aan een met Fransch kapitaal gefinancierde maatschappij, op grond vap de overweging, dat de maat schappij ln gebreke is gebleven het land binnen een behoorlijken tijdslimiet te ver- aeelen Men beschouwt deze actie van Car- oenas als een stap naar de geleidelijke eli minatie van Amerikaansche en Engelsche oiiebelangen. ALPHEN. Vergadering Chr. Middenstandsvereeniging. De Chr. Middenstandsver. vergaderde in het vereenigingsgebouw onder leiding van den voorzitter den heer C. A. Bos. Na ope ning en vaststelling der notulen, bracht de heer Th. A. van Leeuwen, commissie-lid het verslag der A. M. A.-actle uit. Het bleek, dat deze actie als reclame object voor de deelnemers zeker geslaagd is. De reke ning aan ontvangsten en uitgaven sloot op een bedrag van f. 3487.13'/i met een batig saldo van f. 103.89. De heer v. Leeuwen bracht dank aan de leden van het dagel. bestuur en mede-comitéleden voor de vele werkzaamheden, die uitstekend zijn ver- •loopen. Hij betreurde het dat verschillende bakkers en slagers niet aan deze actie had den deelgenomen. De heer B. Smits, inmid dels met nog 2 leeraren ter vergadering gekomen, gaf een uiteenzetting omtrent het eventueel houden van een cursus v. d. Middenstanders ter verkrijging van een diploma voor de vestigingswet. Besloten werd een commissie te benoemen uit leden en bestuur die een en ander nader zullen bezien en regelen. Vervolgens kwam nog in bespreking het al of rüet voeren van een St. Nicolaar-actie;'-«lgemeen bestond hier voor niet veel belangstelling. Besloten werd hiervan af te zien. Na de rondvraag volgde sluiting. Het verschil tusschen Vrijzinnig en Orthodox. In vervolg op de> behandeling van boven genoemd onderwerp, hield dr. J. P. Canne- gieter, predikant der Ned. Herv. Kerk te Oudshoorn, in het Nut een lezing over de Christus-figuur. De belangstelling was bui tengewoon groot. Na een korte inleiding zeide spr. dezen avond te zullen spreken over de Christus-figuur of het Christen dom. dat toch Jezus Christus is. Spr. wilde deze lezing verduidelijken met lichtbeel den. doch wees er op, dat het tot de on mogelijkheden behoort een juiste uitbeel ding te geven, temeer daar in de Evange liën geen juiste beschrijving van dag tot dag omtrent het leven van Jezus Christus wordt gegeven. In den loop der eeuwen heeft de kunst evenwel getracht alle mo gelijke beelden, schilderstukken te ontwer pen omtrent Christus en in dit verband vertoonde spr. daarna een groote serie kunstwerken van zeer groote meesters uit Italië, andere landen en ook enkele wer ken van Nederlanders als van gebrs. Van Eijk, Toorop en de machtig mooie werken van Rembrandt, die volgens spr. telkens weer zijn religieuze gevoelens in zijn werk moest uitleven. Onder de talrijke kunst werken zagen wij de verschillende uitbeel dingen van Jezus 1 Christus als de Goede Herder, zijn sterven aan het kruis, de ver schijning aan de Emmaüsgangers, de we deropstanding en de verrijzenis in alle glorie; aan het H. Avondmaal, als Koning der Koningen en Triomfator over leven en dood. Een groote kunstzinnige collectie, waarbij sDr. bij ieder werk, vanaf 230 jaar na de geboorte van Christus tot de werken der 20ste eeuw, een uitvoerige toelichting gaf. Tenslotte wees spr. er op, dat, wélke beschouwing men ook over Christus moge hebben, het er op aan komt, dat men Jezus Christus een plaats moet geven in eigen hart. Juist de zonde is. aldus spr., dat, toen Jezus Christus voor den rechterstoel van Pilatus moest verschijnen, het volk Piiatus verzocht niet Jezus die zich den Christus noemde vrij te laten, doch riep om Jezus Bar-Abbas. Ondanks alle verschil moet toch de eenheid gevonden worden in Jezus Christus, n.l. die eenheid, die men noemt „in Jezus Christus, Onzen Heer". Verbeteringen in het Nutsgebouw. In het Nutsgebouw zijn wederom ver schillende restauraties aangebracht. Thans heeft men groote zorg besteed aan de verandering en betimmering van de hal. De mooie wandbetimmering en goede pla fondverlichting, benevens het ingebouwde loket voor kaartverkoop geven een smaak- vollen indruk, terwijl als een belangrijke verbetering tevens de aangebrachte lucht- verversehingsinstaUatie genoemd kan NIEUWKOOP. In den loop van de volgende week hoopt de plaatselijke Commissie voor Bij zonderen Nooden in Nieuwkoop en Noorden een speldjescollecte te houden, waarvan de opbrengst zal dienen om behoeftige Inwo ners van brandstoffen in den komenden winter te voorzien. De commissie hoopt op een ruime bijdrage der ingezetenen want de behoefte is groot. TER AAR. GEMEENTERAAD. Uitbaggeren slooten Tekort op begroo ting 1938 geraamd Wegenverbetering Een electr. klok aan den Aardam? Over vuilnisophalen. De raad vergaderde. Mededeeling ge schiedde van een Ingekomen schrijven van het bestuur van den Noordeindschen- en Geerpolder. Het bestuur bleek van meening dit werk zonder kosten zelf te kunnen uit voeren, aangezien de ingelanden bij pol- derkeur verplicht zijn voor het uitdiepen op een behoorlijk peil zorg te dragen. Het bestuur van den Korteraarschen Polder wil, naar medegedeeld werd, inzake de Ringsloot van dien polder een dergelijke regeling treffen, waarbij door den polder moet worden gezorgd voor materiaal. Van de loonen en de verschuldigde premies moet door den polder 15°/o in de kosten worden bijgedragen. Een adres van de R.K. Middenstandsver eeniging verzopht jtpeslag op levensmiddelen in verband met dén ongunstigen toestand waarin vele ingezetenen zich bevinden, een en ander in verband met een ministrieele circulaire over deze materie. De voorz. zeide, dat hem van een dergelijke, circulaire niets bekend is. Het bleek, dat hier vermoedelijk bedoeld wordt de steunregeling voor inwo nende zoons. De heer Hoogeboom bracht ter sprake de financieele positie der tuinders en arbeiders en wilde meer geld beschikbaar stellen voor onderstand en voor betaling door de gemeente van het doktersfonds, in daarvoor in aanmerking komende gevallen. De voorz. memoreerde de moeilijkheden waartoe deze wijze van onderstand, naar het oordeel van den raad bij een vorige be handeling van deze kwestie, zou leiden. Na bespreking besloot de raad met alg. st. dat de zaak door B. en W. nog eens ernstig on der het oog zou worden gezien. Hierna werd de begrooting voor 1938, als mede die van het Electr. Bedrijf, aangebo den. De voorz. deelde mede, dat de begroo ting niet sluitend is. De ontvangsten worden door B. en W. geraamd op f. 156.502.de uitgaven op f. 163.100. In bespreking kwam hierop, na toelich ting van den voorz., een met de gem. Alphen aan den Rijn te treffen regeling inzake het bezoeken door kinderen uit deze gemeente van de school voor uitgebreid lager onder wijs. Naar de meening van B. en W. zijn de voorstellen, zooals die door Alphen worden gedaan, wel acceptabel, waar niet meer in rekening zal worden gebracht dan de ex ploitatiekosten per leerling, verminderd met het schoolgeld, dat door de ouders wordt betaald. Besloten werd deze regeling bij wijze van proef voor een jaar aan te gaan. Het volgende voorstel betrof de verbete ring van verschillende wegen in de gemeen te waarmede ongeveer f. 10.000.gemoeid zal zijn, volgens de raming van B. en W„ n.l. f 6975.voor het leggen van een ge sloten wegdek op den weg van het St. Anthoniusgesticht naar Pulmot, f. 2100 voor het verharden van den Kortenaarschen weg en 1455.voor verbetering van den weg van Papenveer naar de veiling. Voorge steld werd voor het eerstgenoemde en het laatstgenoemde traject ongeveer hetzelfde materiaal te gebruiken als op den reeds afgewerkten Zuidelijken Korteraarschen weg. Op den Noordelijken Korteraarschen weg zal, naar in de bedoeling ligt, een dikke puinlaag worden aangebracht en ingewalst. Met afwerken van dit gedeelte kan, naar B. en W. meen.cn, beter worden gewacht, tot dat gebleken is dat de ondergrond het houdt. De heeren Hoogenboom en de Leeuw zagen liever, dat meteen een einde aan de stofplaag kwam, doch B. en W. bleven bij monde van den voorz. van meening dat hier, evenais dat bij andere wegen is gebeurd, eerst verharding en later afwerking met een stofvrij dek moet plaats hebben. Aldus aangenomen met aig. st. De voorz. gaf inlichtingen betreffende de werkverschaffing aan tuinders die a.s. Maandag aanvangt. Van het Rijk is de HEDEN: Oafé Bremmer; Verg. van den Ned. van Kapperspersoneel. 9 uur n.m. Stadsaaal: Filmavond N.CR.V. 8 uurn^ K a t w ij k-a a a n-Z e e (Casa Can)' Verg. van groententelers; 8 uur nam. Stadszaal 8 uur nam. Zaterdag. Variété-avond H. O. R. A. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur ma1 „Sherlock Holmes". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterda/. middag 2 uur - Zondag van 27 uur dood voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestr. 31. 8 uur naj „Proces met gesloten deuren". Woensdag- en Zatcrdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopem voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur mi „Born to dance". Woensdag- en Zaterdagmam. 2,30 115 Zondag doorl, voorstelling 2—7 u. en 8,15 n Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. stt, 1, „Amor op de baren". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 e 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdai Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstcllbj Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. naa „Het geheim van Charlie Chan". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag en Zaterdagnam. te 2>/> uur. Nova-bioscoop (Katwijk-a.-Zee): „San. Francisco". 8 uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Gt- neeskunde. Medisch Opvoedkundig Buxeai. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot hall vier. 's Donderdags: Inenting tegen dlpï- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholista 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps- keuze. 45 uur nam. WADDINXVEEN. Samensmelting van godsdienstige gemeenten. Alhier bestond een .Christelijke Afge* scheiden Gemeente", vele jaren gelede» gesticht door ds. De Groot, die een Pa» jaar geleden te Zeist als emeritus-predi kant overleed. Gedurende eenige jaren wj ds. Grisnicht zijn opvolger; deze vertrok» 1935 naar Harderwijk. Laatstgenoemde werd in het begin van dit Jaar opgerot» door ds. N. van der Kraats, overgekoi»® uit Den Helder. Thans heeft deze dir. Gemeente zich vereenigd met de reformeerde Gemeente onder leiding haar tegenwoordigen leeraar, ds. Van de Kraats. De^ se hooi kwestie. Inzake de nieuwe aanvrage van het to stuur der nieuw opgerichte Ned. goedkeuring ontvangen voor diepspitten van I vo? »1°' stichting van e ■71 U 1, +™h;{ lonno Herv. School vernemen wy, dat meoe»' De apotheek Hooigracht 48 is dag nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter vaa nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen vox spoedrecepten. De avond-, nacht, en Zondagsdienst d# apotheken wordt van Zaterdag 30 Oct. t/m Vrijdag 5 Nov. a s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef 512: G. F. Reyst Steenstraat 35, telef. 136 en J. Doedens, wlhelminapark l Oegstgeest. telef. 274. Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd b4 Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 620 (Ingez. Med! B. en W. omtrent de mogelijkheid van ver werkelijking zal, naar werd toegezegd, wor den ingesteld. Voorts opperde dezelfde spa- ker het idee het huisvuil bij ingezetene die daarom verzoeken van gemeentewege te laten ophalen, mede ter bestrijding ra ratten. De heeren Apeldoorn en Hoogen boom stelden vragen over de voorwaarden voor steun uit werkloosheidskassen en brandstoffenbons. De heer Verboom bracii! opnieuw ter sprake het tegengaan van c betamelijke kleeding van personen, die het Aarkanaal passeeren. Na instemming ra meerdere andere leden besloot de raad t noodig de verordeningen op dit punt a>» te passen. Hierna sluiting. Goed afgeloopen! Een meisje, dat op den Woudschen Dijt liep werd door een achteropkomend» vrachtauto, waarvan de bestuurder haat vermoedelijk door de zware mist niet ba» gezien, aangereden, waarbij haar mantel bleef vasthaken aan de auto. Na ov« eenigen afstand te zijn meegesleurd - gelukkig reed de auto niet hard en kon ht> meisje door hard te loopen op de been Wij ven kwam zij te vallen en scheurde 01 mantel los. Met enkele schrammen, schrik en vrij wat schade aan haar klee ding liep dit ongeval overigens niet slecht af. De bestuurder van de auto heeft schijn baar niets gemerkt. De collecte, gehouden voor de ver«si ming van den Ned. Herv. Kerk in den »4 winter, heeft ruim f. 140.opgeleverd. 73 H.A. land terwijl 10.000 M. mag worden worden waardoor het moeeliik is de vaal gebaggerd. Hiervoor mag in totaal voor woraen, waaraoor net mogelijk is de zaal f. 10.00o._ aan arbeidsloonen worden uit- !n korten tijd van versche luoht te voor zien. Met ingang van 8 November a.s. is onze plaatsgenoot de heer J. C. van Elk alhier, benoemd tot controleur bij de ge meentelijke steunverleening. Tot ouderlingen der Geref. Kerk al hier zijn gekozen de heeren A. S. Booy, K. J. J. H, v. d. Burgh; B. F. G. Spormann en W. Verduijn en tot diaken de heeren W. Brouwer en D. Honselaar. king verzocht wordt voor de stichting J® een school van 6 lokalen voor 288 MrllD x. xu.uuu.a-a.ii ai uuiuoiuuiicii wuiucii uit" 1i.nrocr gegeven, waarvan door het Rijk 75°/o wordt =e" °p, ®en terrein aan den Kerk ------ -- - 1 Het bestuur van de Ver. voor CM. vergoed. Met voldoening nam de raad ken nis van deze regeling, doch men betreurde,Schoo.onderwijs heeft tot twee k dat niet op eigen gronden door de tuinders 6611 s&nrenspreking te ve ln werkverschaffing mag worden gearbeid. verschillende schoolbestur Bij de rondvraag drong de heer de Leeuw ze gemeente om te trachten tot ee er op aan dat aan den bardam een electri- lossi" te komen, maar .Ill/oil bi/v - het bestuur sche klok zou wcvclrn Rc^'aatstj ten ter'cv - •Schoolvereen'^ing wikte, alleen op van omwonenden en voorbijgangers. De kes- ^ere schriftelijke voorstellen ingaan- ten raamde de heer de Leeuw op f.65—, nflHonn. Hftr M waarvan bovendien naar zijn meening wel j- hwr een belangrijk gedeelte door particulieren zou worden gedragen. Een onderzoek door Bedankt voor het beroep der Herv. Kerk te Eemnes-Binnen de h«' Jongebreur, candidaait alhier. 2 -2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6