LEIDSCH DAGBLAD Vierde Blad Dinsdag 2 November IS? NOORDWIJK. Gevonden: een bril; een vulpotlood; ten rijwielbelastingmerk; een rijwiel; een rozenkrans; een R.K. kerkboek; een stel smidsloopers; een sleuteltje; een vulpen. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen woraen uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 18 tot 19 uur ten politiebureau te Noord-Binnen. NOORDWIJK BINNEN. Onze plaatsgenooten, de heeren C. M. v. d. Lee L. Wzn. en C. M. Zandvoort A. Jzn. slaagden te 's-Gravenhage resp. voor het diploma machineschrijven B 2 en B 1 De geslaagden waren leerlingen van mei. Visser, alhier. NOORDWIJKERHOUT. Slachtoffers van de iepziekte. Al'.e boomen rond het plein der Ned. Herv. Kerk. werden gerooid. Alle lijden aan iepziekte. Zij zullen worden vervangen door jonge zilver-iepen die veel groeikracht jiebben. In de St. Victor-kf .'k hield de missio naris J. Dames uit Mill-Hill lEngeland) twee Uefdadigheidspredikaties. welke bijna f. 300 aan collecten opbrachten. OEGSTGEEST. De inbrekers weer aan het werk. houden reciteerwedstrijd voor leden van de Knapenvereeniging, als juryleden werden benoemd; ds. Erlnga en de heeren Ver schoor en van Veen. Aan dezen wedstrijd namen 5 leden deel. Eenzelfde wedstrijd voor meisjes bracht een 5-tal leden op het podium. Intusschen was nog een voorstelling ge geven getiteld „Holland" waarna de tweede groep van afgevaardigden het woord voerde waarvan alleen gebruik gemaakt werd door den heer A. Veenstra die sprak namens de Jongelings-ver. Als zeer gewaardeerde at tractie werd dan opgevoerd het komisch blijspel „Mechanieke Betje". Namens de jury bracht ds. Eringa rap port uit over de gehouden wedstrijden waarvan de uitslag is als volgt: Jongens: le prijs Hans Filippo, 2e prijs Piet den Ouden; 3e prijs Arie Smelink. Meisjes: le prijs Rie Rijnswou; 2e prijs Annie de Gelder; 3e prijs Nel Rotteveel. Een waardig slot was de vertooning van „de Oranjeboom" waarvoor groote ingeno menheid werd betuigd. Deze uitstekend geslaagde bijeenkomst werd met gebed besloten door ds. Eringa. Men geve acht op een geheimzinnige auto. Het blijkt, dat de inbrekers, die korten tijd geleden onze gemeente onveilig maakten, opnieuw met groote bruta liteit aan het werk zijn getogen. Het merkwaardige is, dat de „heeren" hier blijken te arriveeren in een mooie nieuwe zwarte auto, deze in een der lanen plaatsen vóór de woning, waar in zij denken in te breken en waarvan zij vermoeden, dat de bewoners afwezig zijn en dan rustig pogen hun slag te slaan. Deze auto is door voorbijgangers een van de vorige avonden reeds gesignaleerd in de Nassaulaan, waar een inbraak is gepleegd bij den heer V. Hieraan werd tot nu toe met het oog op het onderzoek der politie, nog geen ruchtbaarheid ge geven. In de woning van den heer V. werd van onder tot boven alles onderzocht, doch de buit was slechts gering; alleen een gouden horloge met ketting is ontvreemd. Gisteravond hebben de mannen een be zoek gebracht aan de woning van den heer H. aan de Prins Hendriklaan, waarvan de bewoners eveneens afwezig waren. Heden morgen werd ontdekt, dat een groote ruit aan de achterzijde der woning met behulp van een groote hoeveelheid gele zeep was versneden en daarna verbrijzeld. Precies dezelfde methode als bij den heer V., waar ook een ruit in de achterkamer was ver nield, is hier toegepast. Het blijkt, dat te ruim 8 uur de bewuste auto door een voor bijganger U opgemerkt. Hij zag twee man nen bij deze auto staan, die daaraan oogenschijnlijk een kleine reparatie ver richtten. Hieraan heeft hij echter verder geen aandacht geschonken Diepe indrukken van voetstappen in den tuin wijzen er op, dat de mannen vermoe delijk overhaast de vlucht genomen heb ben. Waarschijnlijk zijn zij, na het ver brijzelen van de ruit. geschrokken van het rinkelen der telefoonbel. want 't ia geble ken dat er tusschen half negen en negen uur langdurig van buiten de stad is opge beld. omdat door de afwezigheid der be woners geen antwoord werd ontvangen. Wellicht hebben zij door deze merk waardige samenloop van omstandigheden gedacht, dat een alarmsignaal in werking •was getreden! Een groote hoeveelheid in papier ver pakte gele zeep lag in de eetkamer op den grond. Ook dit wijst er op. dat de in brekers onverwacht en in haast deze zeep hebben moeten achterlaten. Een auto is ook bij de vorige in braken door voorbijgangers gezien, zon der dat zij het vermoeden hadden, dat deze aan „langvingers" toebehoorde. Het zal voor een ieder zaak zijn, nauw lettend 's avonds acht te geven op deze geheimzinnige auto, toebehoorend aan de individuen, die zich op geraffineerde wijze van andermans eigendom trachten meester te maken. Het is te hopen, dat de politie, die geen moeite ongedaan laat, de inbre kers te pakken te krijgen, in haar pogin gen mag slagen! Gecombineerde Jaarvergadering. In Irene is gisteravond een gecombineerde Jaarvergadering gehouden van de Geref. Knapenvereeniging „Timotheüs" en de Ger. Meisjesvereeniging „Klimop". De vergadering werd geleid door den heer M. J. L. Ramp die na het zingen van psalm 68 10 voorging in gebed en dan een kort openingswoord sprak. In afwijking van de gewone wijze, werd het jaarverslag van beide vereenigingen door een 8-tal meisjes en 3 jongensleden in zang en spreekkoor voorgedragen en waar uit wij een gezond vereenigingsleven moch ten opmerken, vooral van de meisjesvereen. die. om den enormen groei van het ledental In twee afdeelingen is gesplitst. Door mej. N. Filippo werd een inleiding gegeven welke zeer in den smaak viel. Hierna werd aan afgevaardigden gelegen heid gegeven het woord te voeren, waarvan achtereenvolgens werd gebruik gemaakt door den heer Verschoor die sprak namens de kerkeraad der Ger. Kerk en mej. N. Riet veld namens de meisjesvereen. „Mirjam". Vervolgens hield mej. N. v. Dijken een voordracht over „Onze Toogdag", bedoelen de als herinnering aan de dit jaar ln Artls te Amsterdam gehouden jeugd-toogdag. Mej. A. Smink hjeld dan een inleiding over „Willem van Oranje" waarop als aanslui ting van het gesprokene, een tableau uit het leven van Prins Willem van Oranje werd voorgesteld. Na gemeenschappelijken zang werd een korte pauze gehouden, waarna voor een te RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. De electriciteitstarieven Aanbieding der gemeentebegTOoting Verkoop van grond. De Raad vergaderde. Na goedkeuring der notulen volgde os. een verzoek van exploitanten van bedrijven in de gemeente, waarin aangedrongen wordt op tariefsver laging electriciteit en inkorting der sper- uren. B. en W. deelen mede. dat de over dracht aan Leiden nog altijd op een be slising wacht. Hangende de onderhande lingen, kan geen wijziging aangebracht wrden. De heer Zandbergen zou wel willen verlagen; het kan nog zoo lang duren. Weth. v. d. Vijver zeide. dat B. en W. overtuigd zijn van tariefsverlaging. Eohter laat de positie der Begrooting het niet toe. Wèl nadert de overdacht aan Leiden de eindbeslissing. De verplaat singskosten van den Veearts in den Keu ringskring Katwijk worden van f. 300.op f.500.gebracht. Ged. Staten hebben de begrootingen voor de bedrijven goedge keurd. Eenige wijzingen ln het beheer werden voorgesteld en goedgekeurd. Voor de betreffende keurloonen stellen Ged Staten een nieuwe verordening voor. Het voorstel van B. en W. brengt de keur loonen hier op dezelfde bedragen als in Katwijk. Goedgekeurd, evenals de verorde ning op de Invordering der keurloonen. Voorloopige vaststelling rekening ge meentebedrijven 1936. De commissie tot het nazien der reke ning verklaarde bij monde van den heer G. van Duin. dat er geen aanleiding tot op- of aanmerkingen bestaat. De rekenin gen werden dan met alg. st. aldus vast gesteld Gasbedrijf: verlies f. 2759,60; electrici- teitsbedrijfwinst f. 5207,27; waterbedrijf winst f. 2697,37. De voorzitter bracht dank aan de commissie voor haar werkzaam heden. Volgde voorloopige vaststelling gemeente- rekening 1936. Bij monde van den lieer Knijff verklaar de de betrokken commissie, alles in de beste orde. Met alg. st. werd de rekening aldus vastgesteld: Gewone dienst: ontvangsten f. 172.213.30, uitgaven f. 174.492,58, nadeelig saldo f. 2279,28. Kapitaaldienstontvansten f. 97.356.54, uitgaven f. 96.889,39, batig saldo f. 467,15. De voorzitter dankte de commissie. De gemeentebegrooting 1938 en die der bedrijven 1938 werden hierop aangeboden en zullen ter visie worden gelegd. De overeenkomst met de N V. Bank voor Ned. Gemeenten werd in zooverre gewij zigd. dat met ingang van 1 Januari 1938 geen rente wordt uitgekeerd van een be drag, dat een tiende der gewone uitgaven overschrijdt. Op voorstel van B. en W. werd een per ceel grond aan den Buitenweg, groot 1800 vlerk meter verkocht aan Gebr. Teljeur te Valkenburg tegen f. 3,50 per vlerk, meter Er zullen middenstandswoningen op ge bouwd worden. De koopers zijn verplicht het terrein op te hoogen en de sloot te dempen en te rioleeren. De heer Zandbergen vroeg of het nieuwe uitbreidingsplan is geraadpleegd. De voor zitter antwoordde bevestigend. De heer Zandbergen achtte het wenschelljk dat, zooals in analoge gevallen is geschied, de kooper ook zal bijdragen in de eventueeie kosten van straat- en trottoir-aanleg door de gemeente. Hierover werd breedvoerig gesproken. Uiteengezet werd dat B. en W. thans een voordeelig aanbod hebben, waarop zeker moet worden ingegaan. Het aanleggen van straten en trottoirs moet de gemeente dan voor eigen rekening nemen. Met 8 tegen 1 stem, die van den heer Zand bergen, werd tot den verkoop besloten. De voorzitter deelde mede, dat de over dracht van grond aan de woningbouw-Ver. Spinoza" heeft plaats gehad tot een be drag van f. 7442. B. en W. stellen voor een bedrag van f. 6200 te bestemmen voor vervroegde af lossing van een loopende leening met een rentevoet van 51/8Met alg. st. goed gekeurd. Het in de vorige vergadering genomen besluit, dat de raad in beroep zal gaan bij de Kroon, tegen het besluit van Ged. St. inzake onbewoonbaarverklaring van 41 woningen, zeide de voorzitter, dat nader gebleken is, dat geen beroep voor den raad openstaat. De belanghebbenden zelf kunnen zich tot de Kroon wenden en er op wijzen, dat het besluit van Ged, Staten ln strijd is met de wet of met het algemeen belang. Het besluit tot beroep werd na discussie in getrokken met 8 st.; ds heer v. d. Gugten hield zich buiten stemming. Verschillende wijzigingen, af- en over schrijvingen ln de begrooting 1937 werden goedgekeurd, nadat de voorzitter deze had toegelicht. De heer Zandbergen vroeg naar de ant woorden op zijn vragen in de voorlaatste vergadering gesteld. Deze vragen betroffen versterking van een schutting in de Brou wersstraat van de wed v. d. Zwan, het verlof voor het gemeente-personeel op 31 Augustus en verdere verjaardagen van leden van het Kon. Huls en den vrijen Zaterdagmiddag voor de gemeente-werk lieden. De voorzitter antwoordde, dat deskun digen op verzoek van B. en W. een onder zoek naar de bedoelde schutting hebben "gesteld. Zij achten versterking niet noo- dig. Omtrent verjaardagen van vorstelijke personen houden B. en W. de beslissing aan zich. De vrije Zaterdagmiddag wordt niet ingesteld. Een vertegenwoordiger van den bond kon zich met het standpunt van B. en W. vereenigen. Alleen zal voor de werklieden die 's Zaterdagsavonds dienst doen een regeling worden getroffen. Daarna geheime zitting. Loop der Bevolking. Gevestigd: Prijna Heemskerk, van den Haag. Vertrokken: Alb. v. d. Mey, naar Katwijk aan den Rijn Jan Heemskerk naar Weetveld (Duitschland). Burgerlijke Stand. Geboren: Willemijntje Johanna, d. van C v. d Mey en T v. d. Kwaak Cornelia Marina, d. van C. M. Koot en G. Zwaan Jacoba Margaretha Johanna, d. van D Koekebakker en J. M. Voorst Hendrikus, z. van H. de Mooy en G. den Haan Klasina Jacoba. d. van S Glasbergen en M. v. d Eykel. Overleden: Gerritje Pauw. 20 jaar, d. van N. Pauw en A. Pauw. Ondertrouwd: Nlco.'aas v. Egmond jnv 22 jaar en Adrlana Petronella v. d. Mey j.d. 20 jaar. Getrouwd: Alb. v. d. Mey j.m. 26 jaar en Jozina van Beelen, j.d. 21 jaar. Valsche aangifte inzake diefstaL Door B. S werd aangifte gedaan van Inbraak en diefstal van f. 1100. Na uitge breid onderzoek door Rijks- en Gemeente politie en na langdjrig verhoor heeft S. bekend een valsche aangifte te hebben gedaan. Daarvan Is proces-verbaal opge maakt. De Unie-collecte heeft hier ruim f. 205 opgebracht. Een goede bekende van de Amster- damsche politie heeft kans gezien in onze gemeente zijn luguber bedrijf in practijk te brengen. Met de zgn. „Cbngo"-loten is een Ingezetene een belangrijk bedrag afhandig gemaakt. De jaarlijksche Dankstond voor de oogst zal in de Ned. Herv. Kerk volgende week gehouden worden. SASSENHEIM. Twee wielrijders door personenauto aangereden. Vanochtend omstreeks negen uur zijn twee wielrijders in de Hoofdstraat alhier door een personenauto aangereden. Tenge volge van de gladheid van den weg slipte de auto nabij de R.K. kerk en greep de wielrijders, C. V., uit Leiden en onze plaats genoot Z. C. V. brak beide beenen, terwijl Z. licht gewond werd. Nadat de eerste me dische hulp was verleend, werd V. naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Z. kon naar zijn woning warden vervoerd. De beide rijwielen werden totaal vernield. Aan het postkantoor alhier werd ge durende October '37 ingelegd f. 12.220.79 en terugbetaald f. 17.175.62. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4148. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Getrouwd: B L. M. van Veen en G. J M. Goeman C. A E. Leenen en C. C de Groot C. Mocking en E. J. Jansen VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. v. Klaveren, Katwijk en N. Oosterlee, alhier. VEUR. Burgerlijke Stand. Getrouwd: G. A van der Krogt en E G. Zaat. VEUR-LEIDSCHENDAM. Zilveren jubileum van den heer J. Nak. De wagenvoerder le klasse J. Nak van het depot Leldschendam-Voorburg van de Ned. Spoorwegen herdenkt morgen zijn 25- jarig ambtsjubileum. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld dat de jubilaris dan ook 25 Jaar lid Is van de afd. Leidschen- damVoorburg van de Ned. Vereen, van Spoorwegpersoneel. Gedurende een aantal jaren was de heer Nak ook nog penning meester van de plaatselijke afdeellng van de S. D. A. P. Het zal den jubilaris dien dag zeker niet aan blijken van belangstel ling ontbreken. Gedurende October j.l. Is ten post- kantore alhier en het bijkantoor in de buurtschap op de Rijkspostspaarbank in gelegd f. 1.14141.45 (v. m. f. 17408.371 en terugbetaald f. 15836.92 (v. m. f. 12637.93). Het aantal in omloop zijnde boekjes be draagt 2722 (V. m. 2716). Gevonden; 1 kano met toebehooren; 1 rozenkrans; 1 zwarte gymnastiekschoen. Adres bureau van politie. VOORHOUT. Er hebben zich hier slechts 18 werkloo- zen opgegeven voor de bekende spaarrege ling B steun. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Zendingsvereeniging. In het gebouw voor Chr. belangen heeft de Ned. Herv. Zendingsvereeniging een ver gadering gehouden onder leiding van ds. H P. Fortgens, voorzitter. Na opening met het zingen van ps. 105 vs. 105 vs. 3 en 5. gebed en het lezen van ps. 72 sprak de voorzitter een kort openingswoord, ln het bijzonder tot den heer J. C. Boeré, uit Haar lem, administrateur bij de Ned. zeemans centrale, die zou spreken over „De Zeemans zending". Op een prettige wijze heeft de heer Boeré laten hooren en door lantaarnplaatjes laten zien, hetgeen voor hen gedaan wordt, die de zee bevaren. De zeemanshuizen te Ham burg, Genua, Londen en Rotterdam, eigen dommen van de zeemanscentrale, werden besproken. De heer Boeré schetste de lief devolle ontvangst, die de officieren en man schappen in de tehuizen ondervinden en de kracht die daarvan uitgaat. Nadat spr. zijn lezing had beëindigd, heeft de voorzitter hem bedankt en de hoop uitgesproken dat het woord tot zegen van de gemeente mag zijn. De collecte bracht op f. 15.37, die onder dankzegging van den heer Boeré werd ontvangen. Hierna had een huishoudelijke vergade ring plaats, waarin de voorzitter welkom heete den secretaris, den heer C. v. Meurs, die ln de plaats van den heer Th, J. Broers Sr. gekozen was. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het batig saldo der kas bedroeg f. 168.95','.. Het ophalen van de zendingszakjes werd bepaald ln de week van 14 Nov. 21 Nov. as. Na rondvraag en bespreking van het doorgeven van de zendingsportefeuilles, werd de vergadering met gebed door den voorzitter en het zingen van gez. 219 vs. 5 gesloten. Ds. J. C. Houtzagers naar Curasao. Naar wij vernemen, is ds. J. C. Hout zagers, Geref. predikant alhier, voorne mens eind December, vergezeld van zijn echtgenoote. naar Curasao te vertrekken, waar hij tijdens het verlof van dr. Kroeze zal arbeiden onder de militairen en de Hol- landsche Gemeente aldaar. De mannnelljke lidmaten van de Geref. Kerk hebben tot ouderling gekozen de hee ren D. J. v. Cullenborg, VerweiJ en G. C. Verrips en tot diaken de heer T. de Groot Jr. Hiertoe aangezocht voor de Classis, hoopt ds. J. C. Houtzagers, Geref. Predi kant, alhier, 24 December a.s. te vertrekken naar West Indlë, om werkzaam te zijn on der de militairen aldaar tijdens den verlof tijd van ds. Kroeze. ICULLP/ miNCINj WASSENAAR. ERNSTIG MOTORONGEVAL. Motorrijder blijft met verbrijzelde kaak liggen. Nabij de Maaldrift alhier, heeft op den Rijksstraatweg een botsing plaats ge had tusschen een auto en een motorrijwiel. De motorrijder P. K. alhier, reed met groote vaart in de ridhting Leiden. Voor hem uit reed een vrachtauto, die bij de tankinridh- tlng van Van der Heijden links af sloeg. De motorrijder kon niet meer passeeren en bot ste met groote vaart tegen de linkerzijde van de auto. K. maakte een geweldigen slag tegen de auto en bleef daarna op den weg liggen, met een verbrijzelde kaak en ver wondingen aan de linkerzijde. Per particuliere auto werd hij, na ter plaatse behandeld te zijn, huiswaarts ver voerd. De motor was totaal vernield. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. ZEVENHOVEN. Ingebruikneming gerestaureerd Kerkgebouw. Morgenavond te 7 uur, zal het gerestau reerde kerkgebouw der Ned. Herv. Gem., waarvan wij dezer dagen een beschrijving gaven, in gebruik worden genomen. Uitgenoodigd zijn de twee vroegere pre dikanten nJ. ds. Walvaart te Doesburg en ds. Wolfendberger, te Sneek. Des avonds zal de toren electrisch worden verlicht. De vervolg-landibauwcursus van den I'.T.B. is weer begonnen, onder leiding van den heer v. d. Brink te Zwammerdam. Deze wordt gevolgd door 14 leerlingen. Het mond- en klauwzeer heerscht op 59 bedrijven. Er stierven drie runderen en drie kalveren. Een drietal veehouders deed aangifte, dat deze ziekte geweken is. ZOETERWOUDE. F. V. uit Leiderdorp reed alhier per rijwiel op het rijwielpad aan den Hooge Rijndijk. Toen plotseling de bakkersknecht J. L. uit Leiden dwars over het rijwielpad ging morst V. om L. niet aan te rijden naar links uitwijken, waardoor hij in bot sing kwam met mej. L. uit Boskoop, die daar Juist, eveneens per rijwiel, passeerde. Beiden wielrijders (stens) kwamen te vallen waarbij zij zich nog al vrij ernstig bezeer den. De rijwielen werden hevig beschadigd. Tegen den wielrijder V. is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Wil jij even op de goudvisschen let ten, terwijl ik het aquarium schoonmaak?! HollandAmerika Lijn SPAARNDjul R'dam n. New York, pass. 31 Oct. D[?l geness. BOSCHDIJK, New York n. R'dam, 1N,I te Halifax DINTELDIJK. 31 Oct.pJ R'dam te Seattle BURGERDUK, I Oct. van New Orleans n. R'dam, Mij Nederland POELAU BRAS. uit:, 1 pass. 31 Oct. Dungeness. 1 ENGGANO, uitr.. 2 Nov. v. Suez. HollandWest Afrika Lijn MAASKEgl uitr., 2 Nov. te Bordeaux. Kon Ned. Stoomb. Mij. VENUS. R'q,! n. Gibraltar, pass. 31 Oct Dover AU MAAR, thuisr.. 31 Oct. te Liverpool BODEGRAVEN, 30 Oct. van Talcahus^ te Corral ORESTES, thuisr 21 c-M van Callao ORPHEUS. 1 Nove: nm. 2 uur van Aarhuus naar stecj CALYPSO. 1 Nov. nm. 2 u. van j werpen te Hamburg ACHILLES. 1 k! van Izmir te Istanboul ARIADNE, I Nov. van Danzig n. Kopenhagen MEROPE. 1 Nov. van Amst. te Kops. hagen HERMES, 31 Oct. van Strata n. Volos. OOSTA RICA, thuisr.. pass. 1 Nov. 4 u. de Azoren EUTERPE, Bord) n. Amst., pass. 1 Nov. n.m. 5 u 20 zier JUNO. Piraeus n Antwerpen, tal 2 Nov. v.m. 1 u. 55 Dungeness Mttui 29 Oct, van San Domingo te Curacao - PLUTO. 2 Nov. van Gothenburg te tel SIMON BOLTVR, 1 Nov. van Crlstó n. Carthagena NEREUS, 2 Nov. Stettin te Amst. Halcyon Lijn STAD ZAANDAM. Vlas dingen n. Bilbao, pass 30 Oct. Lizard - STAD ZWOLLE. 30 Oct. van Cagllartt Porto Vesme STAD SCHIEDAM, 30 Oct. Gibraltar. Kon. Paketv. Mij LEMATANG. 30 van Bangkok te Lorenzo Marque; -1 Maire, arr. 30 Oct te Saigon H0UT-I MAN. 29 Oct. v. Kaapstad te Hongta JavaChinaJapan Lijn TJINEGAJ 29 Oct. van Hongkong n. Takao TJLSALAK. 29 Oct. van Batavia Hongkong. bolland—Afrika Lijn SPRINGFON 31 Oct. n.m. 6 u van Port Soudan nu Aden BLOEMFONTEIN. 1 Nov. Antwerpen n. Hamburg BOSCHFOS-f TEIN. thuisr., 2 Nov. te Dakar venr NTJKERK, 1 Nov. van Mombasa nu Port Soudan. Java—New York Lijn KOTA PINANCj 30 Oct. van Savannah n. Baltimore - MADOERA, 31 Oct. van New York rjr| Java BINTANG, 1 Nov. van New Y«t te Sabang. KOTA TJANDI, New York n. Java. t 1 Nov. Kaap de Goede Hoop. RotterdamZ. Amerika Lijn ALPHAI uitr., pass. 30 Oct. Fernando Noronlu-J ALCOR. uitreis, pass. 1 Nov Ouessac-J ALWAKI. thuisr.. 1 Nov. van Rlo Ja: ALCYONE. 2 Nov. v. B. Aires te R'i HollandO. Azië Lijn GAASTERE uitr.. 1 Nov. van Antwerpen MI I KERK. 1 Nov. van Japan laatst Antw| pen te R'dam. Kon. Holl. Lloyd EEMLAND. 30 Oct tii| B. Aires via Santos n. Amst. Rott. Lloyd PALEMBANG. 31 Oct. I R'dam te Batavia GAROET, thuifflj pass. 1 Nov. Finisterre KOTA AGOE thuisr., vertrekt 2 Nov. van Louie wordt 3 Nov. v.m. te R'dam verwacht SITOEBONDO. thuisr.. 1 Nov. njn. 11 van Marseille TAPANOELI, 1 Nov.J Singapore n. Batavia WELT uitr., pass. 1 Nov. n.m. 7 u. Ouessant- INDRAPOERA, thuisr., pass. 1 Nov. r.E 4 u. Perim SOEKABOEMI. thuisr. Nov van Port Said KOTA GH)S| thuisr., 1 Nov. van Sabang. Mi) Oceaan LAERTES. Java via Londc] n. Amst., pass. 1 Nov. Dungeness. Diverse Stoomvaartberichten MAAS I Nov. van Hamburg te R'dam REGD't Antwerpen n. Londen, pass. 1 Nov. Vlei singen MARK, Sundsvall n. R'daal pass. 1 Nov. Brunsbuttel MERULA Oct. van Hamburg n. St. Kitts va. -I KATWIJK, 1 Nov. van Sunderland I Boucan MAASHAVEN, 1 Nov. van La| Palmas te La Pallice SCHIELAND. !'l Oct. man de Tyne te Hamburg si;l PHULIRSLAND, 31 Oct van Gdynia naï| R'dam VEERHAVEN, Rlo Janeiro n^l Havre, pass. 31 Oct. Madeira WAt'l HAVEN. Libreville, n. R'dam. pass. 31 0«l Tabou MEGARA. 1 Nov. v. SouthMJI ton n. Amst., begeleid door de sleepowl Ganges WOENSDRECHT. 31 Oct. vh| Atreco te Antwerpen MIDSLA1TO| Antwerpen n. Schotland, pass. 31 <*J| Vlhsstngen WALBORG. 29 Oct. Gdynia n. Klalpoda HANNAH, ah t| Oct. te Hull EBRO. sleepboot. 31 0h| v. Havre te Suez OOSTZEE, sleept»! 31 Oct. van Bordeaux n. Dakar R"l RISA, Oonstanza n. R'dam, pass. 30 0»! Gibraltar ERINNA, Haifa n. Pauiü* pass. 30 Oct, Gibraltar MACOMA *1 Oct. v. Trinidad te Las Palmas L SENVILLE. 30 Oct. van N. Westoun^l te Seattle WIERINGEN. 30 Oct I Archangel te Londen GRUTTOJ'JSI v. R'dam te Londen AMSTELSTROO" 31 Oct. v. Amst. te Londen HAVEN. pass. 31 Oct. Dungenes ;l WOENSDRECHT, Atreco n. AntwaV-1 jpass. 30 Oct. Bevezier ZWARTE ZLI sleepboot. Southampton n. Douancf»™! pass. 30 Oct. de Needles THEih'l R'dam n. Dublin en Belfast, pass. 3' v" I Lizard RIJNSTROOM. 31 Oct. Amst. te Bristol ZAANSTROOM. I Oct. van Amst. te Eastham, SPAR, 1 Nov. van Pictou te GarsW"', WENSUM, 1 Nov van Villa Const»®! te Manchester FARMSUM, Rosabel Amst. pass. 1 Oct. Nov. Madeira LEERSUM. 2 Nov. van Rdam te B WOLSUM. 31 Oct. van Santa Rosariq TROMPENBERG. 1 WaskTjot te Tornea JEANNETTtd Oct. van Nakskov n. Hull LEKHAV^ 31 Oct. van Hamburg te Bremen ALDERAMIN. 3 Nov. vm. 4 u te verwacht ALBADERIN. 3 Nov u. te R'dam verwacht.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14