Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 2 November 19)) „Zoo is het leven" GEMENGD NIEUWS Julius Barmat gearresteerd. Door de Amsterdamsehe politie. Gisteravond om 8 uur heeft de vreem delingendienst van de Amsterdamsehe po litie op verzoek van den procureur des Ko- nings te Brussel. Julius Barmat, in zijn woning aan het Minervaplein te Amster dam gearresteerd. Barmat is per politie auto naar het hoofdbureau van politie over gebracht en aldaar gedurende den nacht opgesloten. Het verzoek om uitlevering is hedenmorgen ter behandeling aan de rechtbank te Amsterdam doorgezonden en Barmat zelf voor den officier van justitie geleid. Julius Barmat wordt verdacht van bedriegelijke bankbreuk en verduistering, die verband houden met de zaak van de Belgische Noorderbank en van de bank Goldzieher en Penso. Dit was de aanlei ding tot. de uitvaardiging van het bevel tot inhechtenisneming, dat onmiddellijk als verzoek aan de Amsterdamsehe politie is overgebracht. Botsing tusschen autobus en tram. Acht licht gewonden te Amsterdam. Gisteravond te half tien is op de Wees- perzijde, tegenover perceel 21, in de buurt van het Tulpplein te Amsterdam een ern stig ongeluk gebeurd, waarbij acht perso nen zijn gewond. Een bus van lijn K. kwam. doordat de bestuurder moest uit wijken voor een auto, in botsing met den motorwagen van lijn 3. De bus kwam van den kant van de Ber- lagebrug en was van den Radloweg op weg naar de Mauritsstraat. De bestuurder reed met de gewone voorgeschreven snelheid. Ter hoogte van Weesperzijde No. 21 ston den eenige auto's geparkeerd. Even voor de bus dit punt passeerde, kwam van de zijde van het Tulpplein de tram. Op het zelfde moment startte een der auto's en wilde de richting van het Tulpplein oprij den. Op het laatste moment zag de be stuurder van de bus, de heer Gieskes, de auto vlak voor zich op den weg. Hij poog de een aanrijding te vooTkomen, wierp het stuur naar links, doch kwam op dat oogen- blik in botsing met het voorbalcon van den motorwagen van lijn 3. Met een vreeselijken slag, die straten ver gehoord werd, drongen de beide voertuigen in elkaar. Onder de passa giers van bus en tram ontstond een paniek. Glas en houtsplinters spatten naar alle kanten. Het voorste gedeelte van de bestuurderscabine van de bus het nieuwste model dat bij de ge meente in gebruik is werd gedeelte lijk ingedrukt. De bestuurder sloeg met het hoofd tegen de voorruit en raakte beklemd. De bestuurder van de tram kwam er beter af. Met een lichte been wonde en hevig geschrokken stond hij enkele oogenblikken later op straat. Hij had nog de tegenwoordigheid van geest gehad om op het laatste moment uit alle macht te remmen. De passagiers, zoowel in de bus als in de tram, wer den dooreen geworpen. Zeven passa giers liepen min of meer ernstige snij- wonden op. Door den geneeskundigen dienst zijn twee personen naar hun woningen vervoerd. Twee andere licht gewonden zijn naar het Binnengasthuis gebracht, doch konden la ter naar hun woning worden vervoerd. De andere vier gewonden zijn na ter plaatse te zijn verbonden, op eigen gelegenheid naar huis teruggekeerd. Kon haar been nauwelijks gebruiken door rheumatische pijn in de knie. „Ik heb altijd erg veel last gehad van rheumatische pijnen. Eén knie was zóó pijn lijk, dat ik mijn been nauwelijks gebruiken kon. Op aanraden van een vriendin pro beerde ik de kleine dagelljksche dosis Kru- sohen Salts en vond hierbij beslisit baat. Ik voelde mij over het geheel veel beter en heb nooit meer een aanval van rheuanatH- sctoe pijn gehad.". Mevr. A. G. te L. Rheumatische pijnen worden meestal ver oorzaakt door een overmaat van urinezuur in het organisme. De zes zouten in Kru- schen Salts zorgen er voor, dat dit gevaar lijke urinezuur, alsmede alle andere scha delijke afvalstoffen langs natuurlijken weg zacht en volkomen worden verwijderd, zoo dat de oorzaak van Uw pijnen wordt weg genomen. Krusdhen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f. 0.40, f. 0.75 en f1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten-verpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. 359 (Ingez. Med.) BOTSING TUSSCHEN TRAM EN VEE AUTO TE HAARLEM. Twee gewonden. Gistermiddag is op den hoek van den Koninginneweg en de Tempelierstraat te Haarlem een tractor met oplegger, waarin I varkens werden vervoerd, door een tram gegrepen en ongeveer zeven meter opzij ge duwd. Het gevaarte, dat bijna twintig me ter lang was, kwam terecht op de stoep voor het huis op den hoek van de Stol bergstraat en den Koninginneweg en ver nielde een lantaarnpaal en een mast van ce bovenleiding van de tram. Een daar juist passeerende wielrijder, de 25-jarige C. de B wonende in de Vaartstraat en een jongetje, de 7-jarlge C. van M., werden door het gevaarte gegrepen en tegen een tuinhek geslingerd. Hoewel men aanvan kelijk het ergste vreesde, bleken belden er goed afgekomen te zijn. De wielrijder had aileen uitwendig letsel gekregen, maar werd toch naar een ziekenhuis overge bracht; het jongetje liep schaafwonden op aan beide beenen. De trambestuurder kreeg door glasscherven wonden aan de I handen. Het tramverkeer Amsterdam—Zandvoort had ongeveer een half uur vertraging. Vad. BOERDERIJ AFGEBRAND BIJ LEMMER. Te Eesterga bij Lemmer is de groote boerderij van den heer M. Wima, eigen dom van den heer Pasman te 's-Graven- hage, totaal afgebrand. De vijftien koelen welke op stal stonden, alsmede enkele stuks van den inboedel konden worden gered. Voor het overige ging alles, waar onder een partij van ongeveer 150.000 KG. hooi, in vlammen óp. Huis en inboedel wa ren verzekerd. OP ONBEWAAKTEN OVERWEG DOOR DEN TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Vanmorgen werd op de spoorlijn Bergen op ZoomWouw, ter hoogte van den onbe- waakten overweg Wouw, wachtpost 7, door een lijnwerker het lijk gevonden van den ruim 50-jarigen E., wonende te Heerlensche heide onder Wouw. De man is vermoedelijk gisteravond door den goederentrein, welke te omstreeks tien uur ter plaatse passeert, aangereden en gedood. KIND VERDRONKEN. Gisternamiddag omstreeks 6 uur werd op de boerderij van den heer P. de Reuver te Loenen het 3-jarig zoontje Johan vermist. Al de huisgenooten gingen zoeken, met het resultaat, dat het jongetje in een sloot achter de boerderij werd teruggevonden. Het gaf geen teeken van leven meer en dr. De Jongh constateerde, dat de levensgees ten waren geweken. Het kind moet, zoekende naar afgeval len peren, in het water zijn gevallen. BRAND IN EEN SIGARENFABRIEK JE TE DEN HAAG. In den afgeloopen nacht te circa half vijf ontdekten omwonenden, dat brand was uitgebroken in een slgarenfabriekje, gevestigd in een bovenhuis aan de Fisher- straat te Den Haag. De brand liet zich in het nachtelijk donker aanvankelijk vrij ernstig aanzien, in verband waarmede twee motorspuiten uitrukten. Het bleek, dat het vuur in het reeds genoemde sigaren- fabriekje was ontstaan en wel in de on middellijke nabijheid van een kachel, welke dezen nacht had gebrand, omdat de in de fabriek aanwezige sigaren moesten drogen. Dank zij het doortastend optreden van de brandweer, die met twee stralen water gaf, was men het vuur, dat aan de achterzijde van het perceel reeds naar buiten was geslagen, vrij spoedig meester. De aanwe zige sigaren circa 1000 stuks en een hoeveelheid tabak ging verloren. De eige naar, de heer Th. A. Akkerman, was niet verzekerd. Het aangrenzende bovenhuis, een lokaliteit van de Nederlandsche arbei derscentrale, waar het vuur via een onder den vloer gelegen gat reeds was doorge drongen, kreeg veel waterschade, evenals een waterstokerij, welke in het beneden huis is gevestigd. BUITENLANDSCH GEMENGD. VISSCHERSBOOT VERGAAN. Tijdens een hevigen storm is een Noor- sche visschersboot vergaan. De zes opva renden zijn verdronken. JEUGDIG ARBEIDER TUSSCHEN MACHINE GERAAKT. Te Musselkanaal is de 19-jarige onge huwde fabrieksarbeider J. P., werkzaam op de aardappelmeelfabriek, bij het verrich ten van zijn werkzaamheden door tot nu toe onbekende oorzaak tusschen de ma chine geraakt. De jongeman brak daarbij beide beenen en een arm. In zorgwekken- den toestand is hij naar het academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd. SPOORWEGONGELUK TE CALAIS. 2 dooden. Bij aankomst van den sneltrein Brussel- Calais zijn door tot nu toe onbekende oor zaak de locomotief en tender, alsmede het eerste personenrijtuig omgeslagen, waar door het spoor werd versperd. Twee personen zijn om het leven geko men. namelijk de machinist en de stoker. Men is onmiddellijk begonnen met het vrijmaken der sporen. HET DOODELIJK ONGEVAL AAN DE WAALHAVEN. De wielrijder, die Zondag j.l. aan de Waalhaven te Rotterdam door een auto bus van de R. T. M. iaangereden en ge dood en wiens identiteit niet kon worden vastgesteld, is gebleken te zijn de 28-jarige J. G. Crone, gewoond hebbende aan de Carnlsselaan aldaar. De hondjes en het monument van den discuswerper. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Beleedigd. Op de veiling te Oegstgeest, had mej. de B. uit Utrecht, beleedigingen geuit tegen Van S. Nu zei de Juffrouw, dat Van S. haar ook had beleedigd. De politierechter geloofde dat er van beide zijden onbehoorlijke dingen waren gebeurd. De officier vroeg f10 boete subs. 10 dagen hechtenis. De politierechter vond f. 1 boete voldoende. De doove verdachte. J. H. W. C. uit Lelden, stond terecht omdat hij bij de opgaven voor de steun verleening geld dat zijn zoon ingevolge de Invaliditeitswet ontving, had verzwegen. De doove verdachte betoogde dat hij ner gens van af wist. De officier vroeg vrijspraak en de poli tierechter was het hiermede eens. Steunkwestie. De steunverleening te Alphen zou door P. van 't W. zijn benadeeld, daar hij de verdiensten van zijn zoon niet had opge geven. Naar verdachte betoogde, had zijn zoon niets verdiend, en de werkgever Z. uit Alphen zei, dat de betrokkene geen loon heeft gehad, pas na zijn trouwen was eenlg loon gegeven. Toen was de zoon in de steunverleening gegaan. De politierechter meende dat Z. geen waarheid sprak. In de handelingen van Z. zag de politierechter dat geholpen is om den zoon, zoodra dit kon, in de steunver leening te plaatsen. De politierechter zag zich, nu de getuigenverklaringen geen voldoend bewijs gaven, genoodzaakt vrij te spreken. Geld dat verrekend was. Th. J. W. uit Sassenheim zou een bedrag van f. 12.50 hebben verduisterd. Hij zou dit geld voor E. uit Haarlem hebben ont vangen, doch niet afgedragen. De verdachte zei evenwel dat hij het bedrag had verrekend op een vordering die hij bij E. had, en de dochter van laatst genoemde had bij volmacht van haar vader, daarvan een bewijs gegeven. De officier vond evenwel dat W. in con tanten had moeten betalen en vroeg, het tenlaste gelegde bewezen achtend, f. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. De politie rechter deelde de meening van den offi cier niet, en was van oordeel dat eigen lijk E. onjuist heeft gehandeld. De verdachte werd vrijgesproken. Met steun geknoeid. C. J. v. d. P., uit Voorschoten had ge knoeid met zijn steunopgaven; hij ver zweeg een bedrag van f. 1.20. Nu zei ver dachte, dat dit bedrag de afbetaling van een oude schuld was, daarom had hij niets opgegeven. De officier wees erop dat verdachte wel gunstig bekend staat, doch hetgeen hij deed was niet juist. De officier vroeg drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De poli tierechter vonniste .fot f. 25 boete voor waardelijk met een pjp^ftijd van drie jaar. Beleediging. W. F. uit Alphen aan den Rijn, had tegen van A. uit die gemeente beleedigen- de woorden geuit. Verdachte gaf dat toe, en hij had er eigenlijk wel spijt van. De officier vroeg f. 5 boete subs. 5 dagen. De politierechter vonniste conform den eisch. Inkomsten verzwegen. N. van T. uit Lelden verzweeg steungel- gen; in een bepaalde week gaf hij zijn Inkomsten niet Juist op. Hij bekende. De officier vroeg drie maanden gevan genisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politierechter vonniste conform dezen eisch. Erf vredebreuk. H. A. de J. te Oegstgeest pleegde erf- vredebreuk. Hij was op het erf van G. te Voorschoten gekomen, en die had hem den toegang geweigerd. Nu betoogde ver dachte dat hij bepaalde redenen had om op het erf van G. te komen. De officier kon geen voldoende bewijs vinden in deze zaak, en om nadere in lichtingen te verkrijgen, werd de kwestie aangehouden, om nog eenige getuigen te hooren. Verduistering in dienstbetrekking. De gewezen stationhouder der Posterijen A. W. B. uit Woubrugge, stond terecht terzake van verduistering, in dienstbe trekking gepleegd. Behalve dat gelden wa ren verdwenen, zou verdachte op een be lastingbiljet waarop f. 175 werd betaald, f.45 hebben afgeschreven. De vroegere directeur van het postkantoor te Alphen, meende dat verdachte niet als ambtenaar kan worden beschouwd. Hij heeft geen vast dienstverband met salaris; hij heeft alleen provisie van den omzet. De officier meende B. wel als ambtenaar te kunnen aanmerken, omdat hij onder geschikt is aan den directeur. Het feit is zeer ernstig gezien de positie die verdachte had. De officier zag geen reden om te vol doen aan het advies der Reciasseerlng om tot een voorwaardelijke straf te veroor- deelen, en vroeg zes maanden onvoorwaar delijk. De verdediger wees erop, dat B. heelt willen trachten schulden die wijlen zijn vader nog had, af te doen. Deze groote eerlijkheidszin heeft hem, met nog andere factoren buiten zijn schuld, tot de on juiste daad gebracht. Spr. wees op het groote vertrouwen en de sympathie welke B. in zijn gemeente nog heeft, blijkens een schrijven van tal van vooraanstaande in gezetenen. Pr. merkte op dat verdachte zelf groot berouw heeft, en door ontslag enz. reeds zwaar is gestraft. In verband hiermede verzocht pi. met een voorwaar delijke straf te willen volstaan. De politierechter zal schriftelijk vonnis wijzen. Belastingambtenaar beleedigd. Tegen een assistent der belastingen had A. v. d. P. uit Katwijk aan Zee beleedi- gende woorden geuit. De verdachte liet verstek gaan. De officier vroeg f. 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. De politierechter vond dit te weinig, en légde f. 20 boete subs. 20 dagen hechtenis op. Onjuist briefje. G. G. L., uit Voorhout zou een briefje hebben afgegeven aan iemand die bij hem gewerkt had, en waarop een lager bedrag door BERT LOVEN. Toen Edward Green, na vijf jaar tus schen de grauwe kale muren van de ge vangenis te hebben doorgebracht, weer als een vrij mensch in de natuur werd ge plaatst, had hij zich stellig voorgenomen, een goed mensch te zijn. Een goed mensch.... een wrange glim lach speelde om zijn mond, toen hij dacht aan het verleden. Aan het meisje, dat hij met zijn geheele hart liefhad, voor wie hij vijf lange Jaren in de gevangenis ge zucht had. Voor haarvoor Edith Mosley. Terwijl hij langzaam, nog een beetje on wennig naar de stad wandelde speelden z'n beverige vingers met de eerlijk verdiende geldstukken in zijn zak. Vijf en zeventig pond sterling, eerlijk verdiend geld, alsof hij vroeger niet altijd eerlijk zijn brood verdiend had. Hij dacht terug aan haar, aan zijn meisje. Hij zag haar weer in het groote warenhuis op dien bewusten avond. In de byouterie-afdeeling waarin zij dikwijls kwam, alleen om zich te verlustigen in de schittering van de nagemaakte Juweelen. Alleen om zich daarin te verlustigen. Hij zag haar weer op het moment dat zij handig iet® tusschen haar Japon liet glijden. En even later nog eens en verder op bij de polshorloges weer. Hij was ach tergebleven om iets vcor zichzelf te koopen en zij was doorgeloopen naar de byouterie- afdeeling, om te kijkenalleen om te kijken. Eerst had hij het niet willen gelooven, het kon niet waar zijn. Edith, zijn lieve ling een winkeldievegge. Hij haastte zich naar haar toe, om haar te vragen het gestolen goed terug te bren gen, maar hij durfde niet, tenminste niet hier op de plaats der misdaad. Hij trok haar mee naar buiten in een stille straat en bracht haar het verkeerde en gevaar lijke van haar daden onder het oog. Zij boog het hoofd en knikte. Edward Green nam de sieraden van haar aan, om ze terug te brengen, maar]>et was te laat. Een hand rustte op zijn schou der en een scherpe stem gelastte hem mee te gaan naar het politiebureau. Daar vond men de gestolen goederen op hem en men betichtte hem van den diefstal. Edward zweeg en viel uitgeput in een stoel. Hijeen diefTerwille van haar, terwille vam zijn onuitsprekelijke liefde voor Edith. Om haar de schande van de gevangenis te besparen. Hij zweeg en.zuchtte. Vijf jaar lang. Eenmaal had ze hem in zijn cel mogen bezoeken en toen had ze hem beloofd, te zullen wachten, tot hij vrij was. Nu was hij vrij en onwillekeurig ver snelde hij zijn pas. om des te eerder haar te zijn, voor wie hij zich opgeoliw had. Voor wie hij zijn eer verspeeld hat' Het eenvoudige huisje waar Edith de. stond er nog. Hij had er op zijn te dikwijls van gedroomd. Een oude, stuursche vrouw opende o zijn bellen de deur. Of Edith thuis was?Edith ley? Ze haalde de schouders op en antwooijj, Verhuisd, verleden week. Ze wist niet precies het nummer, m het moest in dc Houstonstreet zijn. Laaih den middag had hij het gevonden en i* belde hij aan. Een ruwe man, met van drank ri pen oogen keek hem wo" trouwend toen hij naar Edith Mos! vroeg. Wie ben je? vrcr hij heesch, Ik ben Edward u.reen. Edith kent wei. Wilt u haar even roepen of mag binnenkomen? De man bromde iets maar lleit hem nen. Een vreemde man, dacht Edward. Hier is iemand, om je te sprek^ Edith! riep de man naar boven. Bovenaan de trap verscheen een vrouwengelaat, een schaduw van het Hij meisje van vijf jaar geleden. Edith! stotterde hij ontzet. Edward? JIJ?.... Ik ben vrij, Editlh. Ik kom mijn 1 opeischen. Ze slaakte een diepen zucht en vfeu een stoel. Edward, vergeef mij. Het Is te laat. kon niet langer wachten, die man is echtgenoot. Hij betrapte mij in.,, byouterie-afdeeling en hij dwong mij hem te trouwen. Ik heb een ellendig Edward. Geen werk, geen brood en kinderen, die honger lijden, Edward! Haar stem stoktede man had i kamer verlaten. De Jongeman lichtte ha: hoofd op en keek recht in haar oogen. Edlthdat had ik niet van je r». wacht. Meer zei hij niet. De goudstukken ras- melden in zijn zak en met zenuwachï; trekken haalde hij ze eruit en slingerde i op de tafel. Hiermompelde hij. Vijf en reut- tig pondeerlijk verdiend geld. Vw jóu en je kinderen. 's Avonds werd de gevangenisdeur p-l" opend voor Edward Green. —Ik kom terug, zei hij met een onbegdj- 'pelijken glimlach. Sluit mij op. ik wil ra ken envergeten.... De directeur keek hem met een mimet- tenden blik aan. Schande!Nog geen dag op voeten en nu alweer vijf en zeventig pxi sterling verbrast. Green, je moest je schamen. (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbeh dan verdiend was, aangegeven stond. Dit was gedaan, omdat de arbeider dan aan den dienst d§r steunverleening een lager bedrag aan verdiensten behoefde op te geven. De officier vroeg f. 25 boete subs. 20 dagen hechtenis. De politierechter meende het briefje niet als een wettig bewijs te kunnen aanmerken, en sprak verdachte vrij. Steunfraude. M. C. uit Leiden verzweeg geld dat hij verdiend had. aan den dienst der Steun verleening. Verdachte zei uit armoede te hebben gehandeld. De officier meénde dat de verdachte tot een maand gevangenisstraf moest worden veroordeeld. De politierechter hield het vonnis aan teneinde de reclasseering te hooren. Beleediging. Toen in een park te Oegstgeest een dame wandelde, had B. haar beleedigd. De zaak was reeds eerder behandeld. De officier vroeg een maand gevange nisstraf. De politierechter vonniste tot drie maanden gevangenisstraf. Bedreiging. Toen A. v. V. en V. te Alkemade door de Dorpstraat fietsten, waren zij den schip per W. v. d. C. tegen gekomen. Die riep: „Ben je het. of hen je het niet." De Jongens vonden het veiliger hun fiet- ten neer te gooien, en weg te loopen, te meer omdat v. d. S. met een stok zwaaide en dreigende woorden riep. Toen de veldwachters kwamen, en de fietsen wilden meenemen, had v. d. S. zich HflOrfMTAD VPV^pt. De veldwachter had gezegd dat verdach te gunstig bekend staat, alleen.... de drank brengt nogal moeilijkheden. Er was een gunstig rapport der Recias seerlng, waarbij tot een voorwaardelijke veroordeeling werd geadviseerd, mits af stand wordt gedaan van den drank. De officier kon hiermede accoord gaan. Zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar werd geëischt, bene vens f. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis, en verbod tot drankgebruik. De politierechter vonniste tot vier maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, en verbod tot drankgebruik. een weldaad voor Uw huid n! Andere passagiers hadden yerdadiü daarop beetgegrepen .zoodat hij aan i:i voornemen geen gevolg had kunnen gets 'Door een en ander was een hevige con sternatie ln de bus ontstaan, vooral 4 dames waren zeer zenuwachtig en ban( geworden. Bij de sluis te Katwijk had de chaufiw gestopt en was verdachte uit de bus p- sleept; van dronkenschap had hij echte niets gemerkt, wat de kantonrechter m erg vreemd vond. Het O. M. vond het meer dan ergerlil om een chauffeur, die een autobus te stuurt te bedreigen en eischte f.20 tod' of 10 dagen hechtenis. De kantonrechte veroordeelde vend, tot f. 15 boete of 5 éi gen hechtenis. J. Swanenburg uit Den Haag moest te rechtstaan, omdat hij met zijn motorrij wiel op het kruispunt ZeewegBoulevw» te Katwijk aan Zee, terwijl het daar w' druk was, op roekelooze wijze had gereétt, waardoor.hij een dame, die geheel recbJ van den weg fietste, ondersteboven W gereden, waarbij do dame gewond werf- Eisch f. 25 boete of 8 dagen hechte» De kantonrechter veroordeelde verdach* lot f. 10 boete of 4 dagen hechtenis. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Niet gestopt. Voor den kantonrechter te Haarlem stond terecht A. W. T. uit Lisse, daar hij te Haarlem met zijn rijwiel door een rood stoplicht is gereden. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 6 sub®. 3 dagen hech tenis. De kantonrechter veroordeelde tot f. 5 subs. 3 dagen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het kantonge recht alhier terecht staan F. K., muzikant te Zandvoort, omdat hij in staat van dron kenschap, rijdende In een autobus Noord- wijk—Den Haag, den chauffeur van deze bus gedreigd had met een stoel de hersens te zullen inslaan, wanneer hij geen 10 cent vracht terugbetaalde, die hij naar zijn meening t« veel betaald had. J. M. van V., slager alhier, moest terecM staan omdat de keurmeester De Boer e zijn slagerij 1.3 KG. gerookt spek had MJ- getroffen, dat ln ondeugdelijken toesta» verkeerde. Verdachte erkende het maar schreef het bederf toe, dat bij re- pekelen van het spek het zout niet doende in het spek was gedrongen. 6' O. M. eischte f. 15 boete of 10 dagen hew tens. De kantonrechter veroordeelde s®" dachte tot f. 10 boete of 4 dagen hech tenis. W. van der M. uit Haarlem stond tereö omdat hij met zijn motorrijwiel hl Hoofdstraat te Sassenheim, niettegensta®' de herhaalde signalen van den tno* stuurder op de rails was blijven waardoor hij door de tram der N.Z.H. aangereden. Verdachte was bewuwg blijven liggen, terwijl het moto™**; „gekraakt" op het trottoir terecht was F komen. Verdachte verklaarde, dat hij j- had kunnen uitwijken. Ook had da bestuurder niet tijdig geremd. BorehJJj had hij f. 80 schade gehad, waarvan sleo f. 22 vergoed was. Het O. M.. dat nu "J woord kreeg, wees verdachte er op. men nooit een tram ln haar loop Iemmeren en eischte f.5 boete oi hechtenis. Over 8 dagen zal de W rechter schriftelijk vonnis wijzen. 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10