BINNENLAND LEiDSCH DAGBLAD, Maandag 1 November 1937 No. 23804 Bommenwerpers boven Amsterdam U zoekt een jeugdige teint Vierde Biad 78sfe Jaargang Prins Bernhard woonde de demonstraties bij SPREEKCEL De nieuwe burgemeester van Haarlem. Baron de Vos van Steen wijk benoemd. BU K. B. van 29 Oct. is met ingang: V3n 15 November benoemd tot burge meester der gemeente Haarlem: dr. J. E. baron de Vxr» van Steenwijk. met toekenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester der gemeente Zwolle. Dr. J, E. baron de Vos van Steenwijk is <0 April 1889 te Zwolle geboren. In zijn -ibcorteplaats doorliep hii het gymnasium sladeerde vervolgens wis- en strrekunde Cr de Leidsche Universiteit en was van ';)14—1919 observator aan de Sterrewacht te Leiden. In 1918 behaalde hij den doc torstitel. Van 1919—1925 was dc heer de yos van Steenwijk leeraar aan het Neder- antlsch Lyceum te 's-Gravenhage. In 1925 vertrok hli naar Parijs om op te treden als rliet de la section des relations scientl- (:qucs aan het Instituut international de Cooperation Intellectuelle. Tot 1931 ver- vuide hij deze betrekking. In genoemd jaar v,erd hij benoemd tot secretaris van het pationaal crisis-comité en na twee jaar als oodanlg werkzaam te zijn geweest, ging hij als burgemeester naar Zwolle, zijn ge boorteplaats. terug. Van de hand van baron de Vos van "teenwijk verschenen verschillende publi caties op het gebied der sterrekunde. Aanleg van rijwielpaden in werkverschaffing. Ter ontsluiting veui het natuurschoon voor de geheeie provincie. De rijkscommissie van advies voor werk- crschaffing en werkverruiming ln Zuid- olland heeft de medewerking der provin cie ingeroepen voor het aanleggen van rlj- elpaden in Werkverschaffing. In verband met de sinds eenlgen tijd in- etreden verbetering der conjunctuur zou Idus schrijven Ged. Staten aan de Prov. toten van Zuid-Holland wellicht de kunnen rijzen, of voor de uitvoering >n werken in werkverschaffing nog vol- nde aanleiding bestaat. Als men echter enkt, dat Zuid-Holland, volgens de ge- "tns. opgenomen in het Maandschrift in het Centraal Bureau voor de Statistiek ai ultimo September J.I., nog ruim 104.000 «kloozen telt. d.i. bijna 1/3 gedeelte van (t cijfer voor het geheeie land. terwijl in «e provincie op dat tijdstip niet meer dan 100 werkloozen bii een werkverschaffing aren te werk gesteld of nog geen 3 pet. an het totale aantal, dan zal het wel voor eder duidelijk zijn, dat in deze provincie steeds groote behoefte bestaat aan rateerdering van werkgelegenheid. Dat het aantal te werk gestelden in Zuid-Holland in zoo ongunstige verhou ding staat tot het totale aantal werk loozen, vindt voornamelijk zijn oorzaak in het ontbreken van geschikte werk- rerschaffingsobjecten. Te meer valt het daarom te waardceren. dat genoemde commissie thans een plan heeft ont worpen, dat in dit opzicht gunstige perspectieven opent. De commissie zegt o.a. dat hetgeen haar voor oogen staat Is een rijwielpadcnnet ter ontsluiting van natuurschoon voor de geheeie pro vincie en dat zij zich voor dit doel voor- loopig een jaarlijksch crediet van f. 100.000heeft gedacht. Wat het rijwielpad door de duinen betreft. IJlt het plan op voortreffelijke wijze aan 0 de reeds in uitvoering zijnde of voorge- omen bebossching van duingebieden. Deze :sschen zullen door den aanleg van rijwiel- den voor velen gemakkelijk bereikbaar orden Ook andere streken in de provincie, dke rijk zijn aan natuurschoon, zullen ln vereenkomstige omstandigheden voor reede lagen der bevolking kunnen worden Plsloten. De uitvoering van dit plan zal -orr.de niet alleen ten goede komen aan o werkloozen. doch ook aan de velen, die a ""spannenden arbeid in de buitenlucht orpoozing en herstel van krachten zoeken d deze veelal niet zullen vinden door het rijaen van de rijwielpaden, welke naast ïroote verkeerswegen worden aange- R.K. KRUIDENIERSBOND. De Ned. E.K. Kruiaeniersbond hield zijn r~yerpdering in het „Kasteel van Ant- orpen te Utrecht, die geopend werd met op rede van den voorzitter, den heer Hen- r"-s. uit Nijmegen. en°Ür den directeur van het bondsbureau, .1 "eer H. Post, werd vervolgens een be- .?^ne?9d financieel verslag over 1936 uit- ■»iïï De raming voor 1936 bleek voor de t? zijn geweest. •jet financieele overzicht werd hierna hl de vergadering goedgekeurd. aftredende hoofdbestuursleden, de S?.o- de Jong uit Amsterdam en J. F. ati ult Enschede, werden bij accla- aje herkozen. f.e "aiddagvergadering kwamen vesti- rak»S<Kn' spertijd en vakopleiding ter nk.k he"r Post, directeur van het a r!Lur?a9. gaf een uiteenzetting, waar- ,,(®a de practische zijde van deze at df ™crd belicht. Spr. deelde mede, ulden' °Jfic'ecle aanvrage van de drie driif 'orsbonden, coöperatie- en groot- 'ancho wet 00k voor de kruldenlers- eiük ki„a te kondigen, binnenkort mo- 'stpr ,i?ncn enkele weken tot den ml- Dan lrrden Sericht' öandBmi de consequenties. Voor be- 'jzigtj "keiiers blijft de toestand onge- UET WILLEM-DL-ZWIJGERHUIS DER N. S. B. GEOPEND. Zaterdagmiddag heeft de algemeen lei der van de natlonaal-socialistlsche bewe ging, ir. Mussert, met een korte toespraak, In aanwezigheid van de N.S.B.-Kamerle- den, de leiders met hun medewerkers en medewerksters van de diensten, thans in het Willem-de-Zwljgerhuis als Haagsche afdeeling van het hoofdkwartier der N.S.3. gevestigd, en van een beperkt aantal an dere personen, dit gebouw, gelegen aan de Zeestraat 76 te Den Haag, geopend ver klaard. Fransche Dieseltrein te Amsterdam. SCHEEPVAARTMAATSCHAPPIJEN VERHOOGTN TARIEVEN. De Stoomvaart Maatschappij „Nederland" en de Rotterdamsche Lloyd hebben, met ingang van heden voor de afvaarten op of na 1 Dec. a.s. van Amsterdam/Rotterdam nieuwe passagetarieven vastgesteld. Dat voor de derde klasse ls gelijk gebleven, ter wijl de andere tarieven in verschillende mate zijn verhoogd. Sedert meer dan 30 jaar wordt Siroop Famel door doktoren gewaardeerd ais een betrouw- baar geneesmiddel ter bestrijding van HARDNEKKIGE HOEST. BRONCHITIS en andere aandoeningen der ademhalingsorganen KLEINE FLACON ƒ1.IS GROOTE FLACON ƒ1.90 9589 (Ingez Med.) Voetbalsupporters in 7 uur van Parijs naar onze hoofdstad. Zaterdagavond zijn de Fransche suppor ters voor den voetbalwedstrijd Nederland- Frankrijk te Amsterdam aangekomen met een speclalen trein, den Franschen Diesel, j Het driedeelig treinstel lijkt uiterlijk zeer veel op de diesels, zooals men die in Ne- derland kent, maar het interieur is veel comfortabeler en prettiger voor de reizi gers, hetgeen voor een goed deel al komt, i doordat men er slechts eerste en tweede klasse aantreft. In de eerste klasse zijn er heerlijk zittende, met rood leer bekleede fauteuils, in de tweede klasse zijn de zit tingen overtrokken met keurig bewerkte, geweven stof. In den trein zijn een buffet en een bar ingericht en alles wijst op een tot in de finesses uitgevoerd comfort. Deze „Automeur rapide", welke eigenlijk bij dc Fransche spoorwegen Ls ingevoerd ter gelegenheid van de wereldtentoonstel ling te Parijs en welke uitsluitend dienst doet tusschen Brussel en Parijs, heeft de reis naar de Amstelstad in ruim zeven uur afgelegd. Om tien over half één Fransche tijd is men uit Parijs vertrokken en om 8.15 was men te Amsterdam. In Frankrijk heeft de groene bliksemtrein met een snel heid van 140 K.M. per uur gereden. In Roosendaal kregen de Fransche bestuur ders er waren er in verband met de „lange" reis ditmaal twee een Neder landsche bestuurder en een Nederlandsch ingenieur van de spoorwegen bij zich, die hen aanwijzigingen gaven over seinen, snelheid enz. In Nederland had de trein met een snelheid van ongeveer 85 K.M. gereden. De heer C. van Zwtjndregt, een der officials van het centraal bureau van de Nederlandsche relsvereeniging, die de rit van Roosendaal naar Amsterdam uit studie-oogpunt had meegemaakt, vertelde ons, dat men op de verschillende stations, welke men „aandeed" veel publieke be langstelling had ondervonden. De Fran sche reizigers waren hierover opgetogen. De Fransche supporters waren uiterst te vreden over deze reis. welke georganiseerd was door de gecombineerde reisbureaux ..Fxprlnter", in samenwerking met ..France Tourisme". Van vermoeidheid was geen sprake, dank zij het comfort, de beste stemming, de korte reis en: de bar. Nadat Zaterdagmorgen een défilé door de stad had plaats gehad in verband met den luchtverdedigingsdag, verzamelde zich tegen 2 uur op het gereserveerde gedeelte van de Berlagebrug, die voor het publiek gesloten was, en voor welker omgeving men voorzien moest zijn van een speciale toe gangskaart. een groot aantal hooge autori teiten van land- en zeemacht, de eerste mi nister. dr H. Colijn en de minister van defensie. J. J. C. van Dijk. alsmede de Com missaris van de Koningin ln Noord-Holland, de burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, en zeer vele vooraanstaande perso nen uit het openbare leven des lands en van de hoofdstad. Kort voor half drie arriveerde Prins Bernhard, die gekleed was in de grijze uniform van kapt. der grenadiers en die ontvangen werd door den commandant van het veldleger, lt.-gcn. Baron van Voorst tot Voorst. Met den leider der oefeningen, majoor J. G. V. Zegers, van den staf der militaire luchtvaart, en eenige andere hooge officie ren begaf hij zich naar den toren van het brugwachtershuisje, midden op de Berlage brug. Van hier uit gaf majoor Zegers voor de microfoon een uiteenzetting van wat zich in de lucht en op den grond afspeelde, welke verklaringen met behulp van luidsprekers voor het talrijke publiek, dat zich langs den Amstel verdrong, hoorbaar werd gemaakt. Tegen half drie verschenen de eerste vliegtuigen, komende uit Noordelijke rich ting. boven den Amstel. Het waren een escadrille Fokker S. 4 les-vliegtuigen, on der leiding van den eersten luitenant-vlie ger-instructeur W. van Gemeren, gevlogen door leerlingen van de luchtvaartschool. die slechts vier maanden in opleiding zijn. Dan volgde een escadrille overgangs-vlieg- tulgen van den marlne-vliegdlenst. Kool- hovens van het type F.K. 51. onder leiding van den officier-vlieger eerste klasse. A. W C. den Ouden. Voor een bijzondere attractie zorgde de tweede luitenant Van der Bosch, van de luchtvaartschool, die met het door Soester- berg aangekochte Bucker Jungmann-vlieg- tuig eenige prachtige stunts boven de Ber lagebrug uitvoerde, halve, heele en dubbele rolls, duikvluchten en langen tijd vliegen op den rug. De marine zorgde voor afwisseling, door een escadrille van vijf marine-vliegtuigen. Fokkers van het type C. 7 W„ die in formatie kwamen aangevlogen, gevolgd door een ma rine-bommenwerper T. 4, welk toestel, on danks zijn zwaarte, zeer wendbaar bleek te zijn. Natuurlijk moest de T. 4 het afleggen tegen het nieuwste Fokker catapult-vlleg- tuig der marine, de C. 11 W.. die, bestuurd door den officier-vlieger eerste klasse P. Vroon, herhaaldelijk laag over de Berlage brug dook. dan snel optrok, om ln een prachtige stijgvlucht bijna steil omhoog te klimmen en even later v/ederom neer te duiken, tot hij laag boven het water zweef de en eenmaal zelfs even over den Amstel taxiede, alvorens hij de machine opnieuw de lucht in trok. Het was drie uur. toen werd aangekon digd, dat de eerste formatie vijandelijke bommenwerpers den Amstel naderde. Zij bestond uit vijf Fokker-verkenners van het type C. 10, die ln dit geval verondersteld werden bommenwerpers te zijn. Nauwelijks waren zij de nieuwe Amstelbrug overgevlo gen, of het luchtafweergeschut, dat op het opgespoten terrein naast dc Berlagebrug stond opgesteld, trad in werking. Terwijl de oefeningen boven den Amstel en in het bijzonder boven de Berlagebrug in vollen gang waren, dromde het publiek steeds dichter samen om de demonstraties gade te slaan. Tegen half vier vond een tweede aanval plaats, ditmaal op de geringe hoogte van 400600 meter, teneinde den luchtdoelmi trailleurs gelegenheid te geven, in actie te komen. Het luchtafweergeschut is Immers alleen maar bruikbaar tegen aanvallen op grootere hoogten. Uit het Noorden naderden op grooten af stand van elkaar twee formaties, elk van 5 bommenwerpers De eerste formatie werd gevormd door Fokker verkenners C. 10. de tweede door marinervliegtuigen C 8 W. Te kwart voor vier naderden alle deelne mende vliegtuigen nogmaals de Berlage brug. ditmaal vliegende in twee gesloten formaties, ieder van ruim twintig vliegtui gen. teneinde in paxadevlucht de autori teiten op de brug te passeoren. De voorste groep, waarin voorrnamelijk de marinevliegtuigen bijeen zaten, stond onder leiding van den officier-vlieger 1ste klasse D. J. R. Beugeling. de tweede, waar in alle deelnemende eskaders van de jacht- vliegtulgafdeeling meevlogen, onder leiding van den commandant dezer afdeeling. ka pitein H. van Weerden Poelman. Tegen vier uur was de middagoefening afgeloopen en vertrok Prins Bernhard per auto naar Soestdijk. Nachtelijk bombardement. Tegen acht uur zou het laatste gedeelte van het programma der luchtverdedigins- demonstratie beginnen. Drie-motorige bom menwerpers zouden trachten een haven, die verondersteld werd zich te bevinden tusschen Nieuwe brug en Berlagebrug. te bombardeeren. Te acht uur precies werd de eerste driemotorige bommenwerper gesigna leerd. De witte bundels van een zestal zoek lichten, die zoowel bij genoemde bruggen als op verwijderden afstand van den Am stel ln Zuid en Oost stonden opgesteld, stre ken langs den slechts weinig bewolkten hemel en nauwelijks had een der zoeklichten de vijandige machine in zijn straal gevat, of de andere bundels schoten te hulp en hielden het vliegtuig in het kruispunt van de stralenbundels gevangen. De aanvallen werden afgeslagen door luchtafweergeschut, luchtdoelmitrailleurs en vliegtuigen. Bij het licht van fakkels marcheerde ten slotte de marinekapel uit Den Helder de Berlagebrug op. waar onder leiding van ka pelmeester Leistikow en met medewerking van de tamboers en pijpers een taptoe werd uitgevoerd, die een bijzondere attractie was voor dc duizenden Amsterdammers, die slechts zelden van een dergelijke uitvoering kunnen genieten. De taptoe werd besloten met het Wilhelmus, waarna de kapel door een deel van de binnenstad naar de marine kazerne aan de Groote Kattenburgerstraat trok. Aan het einde van den luchtverdedi gingsdag gaf de oud-commandant der marine, vice-admiraal Quant, die bij de voorbereiding en organisatie ervan een zoo groote rol heeft gespeeld, ons als zijn mcening te kennen, dat de demon stratie in elk opzicht voortreffelijk ge slaagd was. Er Ls heel wat correspondentie noodig geweest tusschen de Fransche en Neder landsche spoorweginstanties, alvorens deze bliksemdiesel de Nederlandsche grens kon passeeren. Men heeft hier namelijk aller lei gegevens noodig gehad omtrent den bouw van den trein ln verband met bijv. de Nederlandsche perrons, welke veel hoo- ger zijn dan die ln Frankrijk. Gewoonlijk gaat men zich persoonlijk hiervan over tuigen, voor deze enkele gelegenheid was dit. niet noodig. Onqer leiding van den chef van het centraal station te Amsterdam, de heer H. Jongstra, werd de trein op een z.g. ver zonken" spoor geplaatst, waar het Fran sche treinpersoneel gelegenheid had de diesel te controleeren. Begrijpelijkerwijze trok de trein ook belangstelling van de zijde van het technisch personeel van het centraal station. Gisteravond om 5.52 uur vertrok de trein weer uit Amsterdam. PRINSES JULIANA BIJ DE PADVINDSTERS. Een bezoek aan de leidstersvergadering in de jeugdherberg te Blaricum. Geheel onverwacht heeft Prinses Juliana Zaterdagavond een bezoek gebracht aan de leidstersvergadering van het Ned. Padvlnd- stersgilde, welke werd gehouden ln de jeugdherberg Zonnehoeve te Blaricum. Hare Koninklijke Hoogheid, dae verleden jaar beschermvrouwe van het Ned Pad- vindsteragllde was geworden bij gelegenheid van net twlntlglartg bestaan van het gilde, had toen reeds het verlangen te kermen gegeven gaarne een ontmoeting te willen hebben met de leidsters Dit is toen uit gesteld ln verband met de verlovingsfeesten. De Prinses was vergezeld van freule M. J. Baronesse van Heemstra en werd aan den Ingang van „Zonnehoeve" ontvangen door de nresldente van het hoofdbestuur mevr. E van den Bosch-de Jongh, terwijl het geheeie hoofdbestuur en de 180 aan wezige leidsters zich in de hal hadden op gesteld en de Prinses met gejuich ontvingen. Hier werden de trainers, de dames Bun- genberg De Jong. Knappert en Bruyn, allen uit Den Haag,.aan Hare Koninklijke Hoog heid voorgesteld. Mevr. Van den Bosch-de Jongh sprak daarna de Prinses toe en ver telde hoe verheugd men was met dit on verwacht en verrassend bezoek. De Prinses gebruikte vervolgens met het hoofdbestuur dc thee en onderhield zich daarna heel ongedwongen met de leidsters. Er werd voorts een kampvuur ontstoken en een tooneelstukje opgevoerd. Omstreeks half acht ls Prinses Juliana naar het Paleis Soestdijk teruggekeerd. U vindt die in Casteüa! Castella is geen ge wone zeep... doch een schoonheidszeepZij bevat kostbare olijfolie, die Uw huid soepel en jeugdig houdt! DEN HAAG VERBIEDT DE SPEEL AUTOMATEN. Binnen een week moeten ze verdwenen zijn uit de café's. De Haagsche politie treedt krachtig op legen het voortschrijdende kwaad van de speelautomaten, aldus de „Tel." Aan alle verlofhouders en vergunninghouders in Den Haag heeft zij doen aanzeggen, dat binnen een week alle speelautomaten, welke in hun zaken staan opgesteld, verwijderd moeten zijn: Indien hieraan geen gevolg wordt gegeven, zal de politie tot scherpe maat regelen overgaan. Dit optreden van de politie, dat onder de talrijke caféhouders en automaten-exploi tanten nogal consternatie heeft verwekt, staat in verband met de toenemende klachten, dat belangrijke bedragen met deze gok-automaten worden verspeeld Het. is meermalen voorgekomen, dat steuntrekkers hun steun hier hebben ver speeld. waarna de vrouwen zijn gaan klagen bij de politie. Het verbod der politie treft ln het bij zonder die automaten, waarbij gelegenheid wordt gegeven tot hazardspel. Van de zijde der caféhouders wordt be zwaar gemaakt tegen het feit. dat men r,iet in andere inrichtingen als bijvoorbeeld sigarenwinkels en melksalons. welke geen verlofzaken zijn, optreedt. Naar wii ran bevoegde zilde vernamen is dit slechts een kwestie van tijd; de bedoeling is alle speel automaten. opgesteld in voor het publiek toegankelijke inrichtingen, te verbieden. ONAANTASTBAARHEID VAN ONS GRONDGEBIED. De heer Van Vessem stelt eenige vragen. Het Eerste-Kamerlid mr. Van Vessem, heeft eenige vragen gericht tot den minis ter van Binnenlandsche Zaken: 1. Indien de regeering s-nds Febiuarl 1.1. op het standpunt is blijven staan, dat de onaantastbaarheid van het Nederlandsche grondgebied niet het onderwerp kan zijn van met onze medewerking tot stand te brengen regelingen, hoe verklaart zij dan. dat volgens mededeeling van dr. M van Blankenstein ln het maandblad „De Vol kenbond" van Juni/Juli 1937 door haar secretaris-generaal van buitenlandsche za ken. den heer Snouck Hurgronje, een re geling ls ontworpen, op te nemen in een verdrag tusschen Frankrijk, Engeland en Duitschland, welke ontworpen regeling In het diplomatiek verkeer is gebracht en al daar bekend is als het plan-Snouck, vol gens welk plan deze mogendheden in een door haar te sluiten verdrag zouden be palen, „dat zij schending van den grond van België of van Nederland zouden be schouwen als een schending van hun eigen grenzen?" 2. Is de regeering niet van meening, dat een dergelijke aldus op initiatief en met medewerking der Nederlandsche regeering tot stand gekomen regeling de onaantast baarheid van ons grondgebied ernstig in gevaar zou brengen en bij de betrokken mogendheden aanspraken zou kunnen doen ontstaan op het treffen harerzijds van ver dedigingsmaatregelen op Nederlandsch grondgebied welke in strijd zouden zijn met de onschendbaarheid van het Nederland sche grondgebied en welke Nederland tot het slagveld van Europa zouden maken? 3. Is de regeering niet van meening, dat de opvatting belichaamd in genoemd door haar secretaris-generaal van buitenland sche zaken ontworpen plan in overeen stemming is met de opvatting belichaamd in de Britsche reg.-verklaring van 30 Juli 1934, houdende, dat de grens van Enge land gevormd wordt door den Rijn, welke opvatting een ontkenning beteekent van Dot mtt aan dt Casttlla-prijsiraag voor 'n gratis reit naar Zwitserland. Dtze ueck was winnares: Mevr. C G. (St Braconitr. Alex. Htgiusslraat 26, Deventer. 291 (Ingez. Med.) de onschendbaarheid van het Nederland sche grondgebied? 4. Acht de regeering het niet geboden om, teneinde weg te nemen door het plan- Snouck eventueel in het buitenland ge wekte opvattingen als zou zij bereid zijn het Nederlandsche grondgebied beschik baar te stellen voor buitenlandsche troe pen als afweer- of opmarsch-gebied tegen andere mogendheden, de uitdrukkelijke verklaring af te leggen, gelijk zulks door de Belgische regeering voor België geschied ls (zie de Belgische verklaring opgenomen in de Fransch-Brltsche verklaring van 24 April '37. de verklaring van den Belgischen minister van buitenlandsche zaken in de Belgische Kamer van 29 April '37; de Bel gische verklaring opgenomen in de Duit- sche nota van 13 October '37 en een inter view met den Belgischen minister van buitenlandsche zaken gepubliceerd in de „Deutsche Allgemelne Zeitung" van 26 October '37), dat de Nederlandsche regee ring vast besloten is te zorgen, dat het Nederlandsche grondgebied nimmer ook niet ingevolge art. 16 van het Volkenbonds verdrag. gebruikt zal worden als door gangsgebied of als operatiebasis te land, ter zee of in de lucht tegen een onzer buur staten? INTREKKING HEFFING OP ZALM. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal dj heffing welke bij den invoer van versche, gezouten, gerookte, gedroogde en gekoelde zalm, tot een bedrag van f. 0.08 per K G. netto ten behoeve van het Land- bouw-crisisfonds worden geheven, met In gang van 1 November 1937 niet meer wor den ingevorderd. JAARVERGADERING ZUID-HOLLANDSCHE IJSBOND. In café „Bagatelle" in de Passage, te Den Haag, hield de Zuid-Hollandsche Ijsbond zijn jaarvergadering. Tot leden van de kascommissie 1937'38 werden benoemd de afdeeling Nootdorp, Voorburg en Rotterdam. In het bestuur werden herkozen de heeren G. P. Blom en H. C. A. M. Schölvinck en ln de plaats van den heer de Knokke van der Meulen werd gekozen de heer G. A. van den Bergh, bestuurslid van de Haagsche IJsclub. De onderlinge bondswedstrijd zal dit jaar indien Ijs en weder dienende ln de Kaag worden gehouden. Aan de afdeelingen Nootdorp en 's-Gra- venzande werd een diploma uitgereikt, om dat deze afdeelingen 40 jaar bij den bond zijn aangesloten. Een eere-medaille voor hen. die 25 jaar of langer een functie bij een afdeeling heb ben bekleed, ontvingen de heeren Jac. Lem merzaal. Zoeterwoude; F. van de Wel, Maas dijk: L. van Geest. Maasdijk: H. J. Vester, Voorhout; P. J. van der Hulst. Voorhout; L. P. Zonneveld, Voorhout; A. Groeneveld, Vlaardingen en Jac. van Toon. Vlaardingen. Voorts werd nog medegedeeld, dat de route van den 40 k.m.-rondrit moest wor den gewijzigd in verband met den nieuwen rijksweg naar Gouda, dat meer zorg zal besteed worden aan het afzetten van wak ken en dat de rijks- en provinciale water staat toegezegd hebben bij den bouw van nieuwe bruggen ijsverbindingen ten be hoeve van schaatsenrijders te zullen laten ophangen. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. ls met ingang van 15 Novem ber benoemd tot burgemeester der ge meente Voorst: mr. G. W. J. Baron van der Feltz, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der ge meente Zuidlaren. GEVAARLIJKE WEG BIJ RHIJNHOF. Een lezer wijst de betrokken autoriteiten op den gevaarlijken toestand, welke is ge schapen doordat de toegangsweg tot de begraafplaats „Rhijnhof" van een teerlaag is voorzien. De weg is doordoor zoo glad. dat de paarden de grootste moeite hebben zich staande te houden. Hij dringt aan op spoe dig Ingrijpen.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13