Het aftreden der Belgische regeering RECHTSZAKEN, LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 26 October 1937 Van Zeeland voor de radio GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN buitenlandsch gemengd. HEEMSKERK's RECHTSKUNDIGE BUREAUX vennootschap onder firma De minister van onderwijs. Hoste, heeft gisteren de pers de volgende mededeeling overhandigd „Het kabinet is te vier uur bijeenge komen onder voorzitterschap van Van Zeeland. De minister-president deed mededeeling van zijn besluit tot aftre den. De overige ministers meenden, dat het hun plicht was zich bij hem aan te sluiten en het collectieve ontslag der regeering aan te bieden. Van Zeeland begaf zich daarna naar het koninklijk paleis. Na zijn vertrek stelden de aftredende ministers den tekst op van een brief aan Van Zeeland, waarin zij uiting gaven aan hun gevoelens van trouw en aanhankelijk heid. Deze brief luidt: „Gij hebt besloten den koning ontslag te vragen. Wij moeten zwichten voor de redenen, die u er toe gebracht hebben, aldus te handelen en met name voor uw 200 gewettigde bezorgdheid uw geheelevrij. lieid te herkrijgen. Toch hebben wij op het oogenblik, dat gij de regeering verlaat, jegens u een plicht te vervullen. Wij wil len u spreken over onze achting, onze vriendschap en ons vertrouwen. Sinds dertig maanden zijn wij getuigen van uw werkzaamheid, uw toewijding voor de openbare zaak, uw vurige vaderlands liefde. Het werk, dat gij verricht hebt aan het hoofd der regeering zal eens door allen worden beoordeeld, zooals dat moet. Wat ons betreft, wij blijven er trotsch op uw medewerkers te zijn geweest". Radio-rede van Van Zeeland. Gisteravond heeft de afgetreden minis ter-president Van Zeeland voor den zender van den Franschen omroep van het natio naal radio-instituut een rede gehouden tot het Belgische volk. waarin hij o.a. zeide: „Enkele uren geleden heb ik aan den koning het collectief ontslag van het ka binet overhandigd. De twee regeeringen, die ik de eer had te presideeren, waren ge vormd onder het teeken der meest ruime nationale unie. Dit was het eenige klimaat, onder hetwelk het werk van het econo misch herstel en van de nationale opbeu ring. die het land voor zijn redding noo- dig had, kan bloeien. In de afgeloopen maanden werd de at mosfeer van eenheid en onderling begrip verstoord. Een vage ontevredenheid, die niet juist kon bepaald worden, heeft ele menten aangetast, waarop ik niet heb ge rekend en zonder dewelke de nationale unie mij niet denkbaar voorkomt. Zoo ontstond langzamerhand een ver warde politieke toestand, die met den dag zwaarder drukte op de initiatieven en het beleid der regeering. Tegelijk met het ontbindende werk ontwikkelde zich in het land een hate lijke en steeds hernieuwde lastercam pagne. De oppositie, die niet bij mach te was, de regeerinff in haar politiek zelf te treffen, nam haar toevlucht tot methodes, die een land, dat zelfrespect heeft, onwaardig zijn. Deze oppositie richtte haar aanvallen op personen en had het hierbij vooral gemunt op het hoofd der regeering. In een dergelijke atmosfeer kon geen vruchtbaar werk geleverd worden. Tijdens een korte afwezigheid, waartoe «mijn gezondheidstoestand mij had ge dwongen, is de toestand verslechterd tn plaats van verbeterd. Openlijk werd gewag gemaakt van een „meerderheidscrediet". Persoonlijke aanvallen werden met ver nieuwde kracht gevoerd. Tenslotte rezen de jongste incidenten in verband met de Na tionale Bank. Ik ben van oordeel, dat deze inci denten mij noch rechtstreeks, noch persoonlijk raken, maar ik kan er niet vreemd tegenover blijven, want zij be treffen het groote instituut, waaraan ik de eer heb gehad gedurende vijftien jaar in verschillende hoedanigheden mede te werken. Deze incidenten die nen spoedig volledig opgehelderd te worden. Dit is noodig voor de Bank en het is noodig voor mijzelf. Met mijn vrijheid van handelen terug te nemen, zal ik daartoe ongetwijfeld het mijne bijdragen. Kortom onder dergelijke voorwaarden kan ik, in deze onzuivere politieke atmos feer de verantwoordelijkheid niet meer dragen, de leiding van 's lands politiek in handen te houden, want het is niet meer mogelijk, dat deze regeering nog goed werk kan verrichten. Ik betreur dit ten zeerste, want ons werk is nog niet geheel af: wat nog op ons programma staat was de krachtsinspanning waard, welke wy be reid waren, er aan te geven. Toch is het grootste deel onzer taak volbracht. De eco nomische en financieele toestand in België is zeer gezond. De schatkist beschikt over ruime reserves. Instellingen, die ten doel hebben, eventueele moeilijkheden te ver helpen. staan paraat. Men kan er mede volstaan, er een doelbewust gebruik van te maken". Aan het slot van zijn toespraak spoorde minister-president Van Zeeland zijn land genoot en aan, hun nationale leven hoog te houden, om het land zijn verheven en sterke plaats te doen behouden, welke het zich heeft verworven. Wat hem persoonlijk aanging, zeide Van Zeeland nog: „Ik wacht met volle ver trouwen op het oordeel, dat het land ver der over mijn beleid zal vellen. Moogt gij vereenigd blijven, zooals gij het gisteren waart, aaneengesloten en vast beraden, om meer dan ooit te trachten van het gemeenschappelijke vaderland het groote land te maken, waarvan onze va deren droomden _en waar elk van ons, wat ook. zijn taal of geloof mag.zyn, zich trotsch en gelukkig kan voelen en in voor spoed, in vrede en vrijheid zijn volle lots bestemming zal kunnen verwezenlijken". Van Zeeland afgetreden als Kamerlid. Van Zeeland heeft den president van de Kamer mededeeling gedaan, dat hij af treedt als Kamerlid voor Brussel. (Van Zeeland werd op 11 April j.l. gekozen toen Degrelle zijn tegenstander was.) Het is niet waarschijnlijk, dat een tusschentijdsche verkiezing zal worden gehouden om Van Zeeland te vervangen. Van Zeeland bereidt processen voor. Van Zeeland heeft zijn advocaten op dracht gegeven alle tegen hem ge schreven persartikelen te verzamelen. Hij heeft besloten een reeks processen aanhangig te maken. "Men spreekt van een twintigtal. ARRESTANT SPRINGT UIT DIESELTREIN Gewond langs spoorbaan liggende vond men hem. Een arrestant, die door de politie naar Utrecht zou worden overgebracht, heeft hans gezien tusschen Gouda en Utrecht nabij Blok II aan de Achterwillens uit een Bieseltrein te springen. De trein reed in volle vaart, toen de ar restant zijn kans schoon zag en op onge bruikelijke manier den coupé verliet. Hij kwam wonder boven wonder nog vrij goed terecht, al werd hij ook aan hoofd, han den en rechterbeen gewond. Spoorwegper soneel vond den man langs den spoorbaan en verbond hem voorloopig. Aangezien men niet wist met wien men te doen had leen de men hem nog een rijwiel, waarmede de man later in de richting Gouda wegreed. Inmiddels was de politie echter in het ge weer gekomen en deze hield hem onder weg aan. Men bleek te doen te hebben met een 21-jarigen Duitscher, die, ver dacht van diefstal van twee colbertcos- tuums. door de Rotterdamsche politie naar Utrecht werd overgebracht. De man is onder politiebewaking voor loopig in het v. Iterson Ziekenhuis te dezer stede ondergebracht. Zijn pijnlijk verwor ven vrijheid is dus wel van zeer korten duur geweest. Tel. KOSTERSWONING AFGEBRAND. Door onbekende oorzaak is brand ont staan in de woning van den heer M. van de Wetering koster van de R.K. kerk te Gc-ijsteren bij Nijmegen. Het vuur, da.t door een krachtigen wind werd aangewakkerd, greep met groote snelheid om zich heen, zoodat de familie Van de Wetering zich slechts met groote moeite door een raam in veiligheid kon stellen. Daar de wind richting gunstig was, liepen de pastorie, die ruik een treurige vermaardheid gekregen hec-ft door den moord op pastoor Litjens, liv" bijna twee jaar geleden, en de kerk geen gevaar. D :ostsrswonlng brandde tot oen grond toe af. Van den inboedel kon niets worden gered. De schade wordt dooi verzekering gedekt. Hbld. VAN ZEVEN METER HOOGTE GEVALLEN De 24-jarige timmerman D. A. Verduin uil Gorinchem, werkzaam bij het bouwen van een loods aan de glasfabriek te Leer dam, stortte, met een plank in de hand, van zeven meter hoogte naar beneden. In bewusteloozen toestand werd het slacht offer naar het ziekenhuis te Leerdam ver voerd; vermoedelijk heeft de man enkele ribben gebroken. TWEEJARIG KIND KRIJGT TRAP VAN EEN PAARD. Op het erf van den landbouwer v. d. B. in de buurtschap Harselaar bij Barneveld ls een droevig ongeluk gebeurd. Terwijl het tweejarig dochtertje van den landbouwer op het erf speelde, stonden de ouders naar een paard te kijken, aldus de Tel. Zonder dat de ouders het opmerkten, kwam het kind naderbij en wilde achter het paard om naar zijn ouders loopen. Op hetzelfde oogenblik sloeg het dier achteruit en trof de kleine tegen den slaap. De hevig ont stelde ouders lieten onmiddellijk een ge neesheer komen, die echter slechts den dood kon constateeren. VONNIS TEGEN SCOTTSBORO-NEGER BEVESTIGD. Het Amerlk. hooggerechtshof heeft het vonnis tegen den neger Haywood Patter son, die tot 15 jaar gevangenisstraf was veroordeeld wegens deelname aan den cverval te Scottsboro in 1931, bevestigd. De rechter. Hugo Black, heeft wegens zijn vroegere lidmaatschap van de Ku Klux Kian, niet deelgenomen aan de beslissing van het hof. OVERSTROOMING IN BOSNIË. Houtvesterswoning met zeven personen weggespoeld, In Bosnië zijn door den overvloedigen regenval de rivieren sterk gezwollen. Na- bó Boegojne is een houtvesterswoning met zeven personen weggespoeld. Van de men- chen heeft men niets meer teruggevonden KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het kantonge recht alhier terecht staan L. van der P., uit Leiderdorp, omdat hij met een jacht geweer had rondgeloopen. Op een vraag van den kantonrechter of hij vergunning had, om dit geweer in huls te hebben, verklaarde verd. nooit vergun ning gehad te hebben. Het O. M. eischte f. 10 boete of 5 dagen hechtenis en ver beurdverklaring van het in beslag geno men geweer en de patronen. De kanton rechter veroordeelde verdachte tot f. 7.50 boete of 3 dagen hechtenis met verbeurd verklaring van het In beslag genomen ge- C. Th. van der B. uit Noordwijk stond terecht omdat hij in zijn woonhuis een groote hoeveelheid spfjsvet zijnde gesmol ten rundvet en reuzel aanwezig heeft ge had. zonder dat de verelsohte banderolles waren aangebracht. Het O. M. eischte f. 50 boete of 20 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vet. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 50 boete of 20 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vet. H. van Z„ bloembollenkweeker te Sas- senheim stond terecht omdat hij rijdende met zijn auto op de brug welke den Goo- weg met de Dorpsstraat t-e Noordwijker- hout verbindt, hoewel dit duidelijk door borden was aangegeven, met groote snel heid was doorgereden waarop hij in bot sing was gekomen met een defecte vracht auto. welke door een auto gesleept werd. De heer W, v. Tol, garagehouder uit Noord- wijkerhout, verklaarde dat verdachte zeer hard gereden had en als hij niet gestopt had, tegen hem was opgebotst. Ook was er door werkzaamheden, welke aan de brug verricht werden, geen voldoende door gang geweest. Het O. M. vond dat verdach te onbehoorlijk gereden had en eischte f. 15 boete of 10 dagen hechtenis Verdachte hield daarop een uitvoerig pleidooi en toonde met teekeningen aan, dat er vol doende ruimte was, maar dat getuigen niet correct gereden hadden, waarop het O. M. het requisitoir wijzigde en vrijspraak vroeg. Uitspraak conform. 9 G. L.. ohauffeur uit Edam, stond te recht omdat hij met zijn vrachtauto bij het kruispunt aan de Haagsche Schouw de bocht had afgesneden met het gevolg, dat een motorrijder teneinde een aanrijding te voorkomen met zijn motorrijwiel over een vluchtheuvel was uitgeweken en daarbij met groote hevigheid tegen een paal was opgebotst, waarbij het motorrijwiel ernstig beschadigd was. Het O. M, eischte f. 10 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak conform. B. O., slager alhier, stond terecht, om dat hij, komende met zijn auto met opleg ger van de Mareslngelbrug, plotseling naar rechts was uitgeweken; waardoor hij den weg had afgesneden voor een wielrijder, die op den Rijnsburgersingel reed. Deze, de heer G. Lancester, ambt. bij de Ned. Spoorwegen, verklaarde dat hij ge heel rechts reed. Verdachte was plotseling met zijn vrachtauto den Maredijk inge draaid. Get. kon nog tijdig op zij springen, maar de fiets kwam onder de auto terecht en werd ernstig beschadigd, waarvoor hij een civiele vordering van f. 8.50 indiende. Het O. M. eischte f. 15 boete of 8 dagen hechtenis, met toewijzing der civiele vor dering a f. 8.50. Uitspraak conform. G. van D„ sigarensorteerder alhier, stond terecht omdat hij toen hij op vermoeden van misdrijf was aangehouden, een val- schen naam had opgegeven. Verdachte verklaarde dat hij in overspannelT toestand verkeerde Het O. M. eischte f. 10 boete of 6 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Nog moest terecht staan G. H. de G., uit Stompwijk, omdat hij op den nieuwen Rijksweg nabij het viaduct een auto had bestuurd, terwijl hij onder den invloed van aicohol verkeerde en niet in staat geacht kon worden, een auto naar behooren te be sturen. De Rijksveldwachter G. Apeldoorn uit Den Haag verklaarde, dat hij verdachte had willen aanhouden, omdat het achter licht van zijn auto niet brandde. Bij aan houding kwam een alcohollucht uit de auto hem tegemoet en bleek verdachte be schonken te zijn. Mr. Sormani erkende de overtreding, maar zijn cliënt had in Den Haag een slaatje gebruikt, waardoor hij onpasselijk was geworden. Om wat op te knappen, had hij eenige borrels gedronken. Zijn cliënt heeft een groot gezin en gevangenisstraf of intrekking van zijn rijbewijs zou voor hem de ondergang beteekenen. daar hij de auto voor de zaak moet gebruiken. Het O. M. vond het feit bijzonder ernstig, doch wilde in verband met deze omstan digheden nog oen geldboete vragen en eischte f. 50 of 30 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f75 boete of 1 maand hechtenis. Belastingzaken, Huurzaken, Voogdijzaken, Moeilijkheden, Requester), Recherche en Informatiën, Adviezen Vestigingswet. Incasso zonder vooruitbetaling. Advies f, 0.50 LEIDEN - OUDE VEST 67 9961 (Schriftelijke adviezen na storting op onze Giro No. 310834). (Tngez. Med.l behoort, zoodat de vraag moet worden ge steld, of een mesthoop bij zoodanig bedrijf, daar aanwezig ten gehruike bij die cultuur, is een inrichting in den zin van art. 2 der Hinderwet. Uit de geschiedenis van de totstand koming van dit artikel blijkt volgens mr. van Lier, dat de wetgever daarbij inrich tingen op het oog had, welke het karakter dragen eener handels- of nijverheidsonder neming. Daarom acht de advocaat-gene raal dan ook het Kon. besluit van 1918, waarin gezegd wordt, dat de wet niet on derscheidt tusschen inrichtingen, die wel en die niet van industrieelen aard zijn, onjuist. Ook uit de woordkeuze in het artikel, waarin gesproken wordt van inrichtingen tot bewaring en verwerking van afval, en waaronder ook „mest" wordt genoemd, blijkt, dat men niet dacht aan mesthcopen in de landbouwbedrijven, waarvoor mest geen afval is, maar aan inrichtingen waar afval bewaard en verwerkt wordt met doeleinden dan waarvoor de landbouwer een mesthoop heeft. Deze laatste mesthoo- pen zijn derhalve geen inrichtingen tot bewaring of verwerking van afval in den zin van art. 2 der Hinderwet, zoodat mr. van Lier concludeerde tot vernietiging van liet vonnis van den kantonrechter, en tot ontslag van rechtsvervolging van den champignonkweeker. OPSTELLEN VAN ACTEN VAN VAN DER HEIJDEN H. Rijndijk 105. Leiden, Tel. 3405 Besprekingen 's avonds. 1905 (Insez Med.) HOOGE RAAD. Een champignonkweekersbedrijf te Wassenaar. Aan J W. J. L. te Wassenaar was ten laste gelegd, dat hij zonder de overeen komstig de Hinderwet vereischte vergun ning een inrichting tot het bewaren van mest in werking heeft gehouden ten dien ste van een champignonkweekersbedrijf, en de Haagsche kantonrechter heeft hem deswege veroordeeld tot een geldboete van 50 cents. Van dit vonnis kwam L. in cassatie en de advocaat-generaal bij den Koogen Raad, mr. van Lier, heeft gisteren in deze zaak conclusie genomen. Mr. van Lier overwoog, dat, ook in den zin der wet, het cham pignonkweekersbedrijf tot den tuinbouw KANTONGERECHT TE HAARLEM. Wegens liet overschrijden der maximum snelheid met een auto op 5 Augustus j.l. in de Haarlemmermeer, moest terecht staan Th. J. R. uit die gemeente. Verd. liet verstek gaan. Bij controle bleek dat de remmen niet in orde waren. De ambte naar eischte tegen verd. voor het eerste feit een geldboete van f. 10.—, subs 5 dagen en voor het tweede feit een geld boete van f20.subs. 10 d. hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verd. voor het eerste feit tot een geldboete van f. 5. subs. 5 dagen en voor het tweede feit werd verdachte veroordeeld overeenkomstig den eisch. Toen op 10 Aug. de gemeente-veldwach ter N. M. H. uit Hillegom met zijn rijwiel stil stond in de Hoofdstraat te Hillegom achter de auto van verdachte J. P. v. d. A. uit Lisse, heeft deze zijn auto achteruit gereden zonder zich er van te overtuigen of dit mogelijk was. Het rijwiel werd aan gereden. De ambtenaar eiscijt.e f.20.—, subs. 10 dagen hechtenis. De Kantonrech ter veroordeelde verdachte tot f. 10. subs. 5 dagen hechtenis. 0 Vervolgens stond terecht C. M. S. uit Leimuiden, die op 9 Aug. met zijn auto C. 5 V. H. uit Heemstede te Hillegom heeft aangereden. De ambtenaar eischte f. 20; subs. 10 dagen hechtenis. Vonnis f. 10. subs. 5 dagen hechtenis en toewijzing der civiele vordering groot f. 6.72. 0 Wegens het rijden met een rijwiel zon der een goed werkende bel en rem en we gens het veroorzaken van een aanrijding met mej. K. M. uit Haarlem, op de Pas toorslaan te Hillegom, stond terecht A. V. uit Haarl.meer. Voor het eerste feit eischte ue ambtenaar f.2.subs. 1 dag hechte nis, voor het tweede f. 2.subs. 1 dag hechtenis en voor het derde feit f. 5. subs. 5 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verd. tot f. 1.subs. 1 dag; f.1.—. subs. 1 dag en f.2, subs. 2 dagen hechtenis. De wielrijder J. I. uit Hillegom had zich te verantwoorden wegens het veroorzaken van een aanrijding met een auto, bestuurd door H. W. H. in de Prins Hendrikstraat te Hillegom. De ambtenaar eischte f. 5. subs. 3 dagen hechtenis. Vonnis f. 3.—, subs. 3 dagen. Wegens diefstal van een groote hoeveel heid snlj.boonen ten nadeele van P. J. P. uit Amsterdam, moest terecht staan H. Vr. uit Aalsmeer. Verdachte liet verstek gaan. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 15.—. subs. 10 dagen hechtenis. De Kan tonrechter veroordeelde tot f. 12.subs. 6 dagen hechtenis. Wegens overtreding der arbeidswet stond, terecht E Br. uit Hillegom. Verd. had een liind beneden de 16 jaar laten venten. Ver dachte bekende De ambtenaar eischte f. 15 subs. 6 dagen. De Kantonrechter was van meening, dat verdachte de boete niet kan betalen en veroordeelde hem tot 1 dag hechtenis. Verdachte werd na afloop der zitting direct aangehouden, daar hij nog ten hechtenisstraf van drie dagen moest ondergaan. 9 9 De slager C. K. uit Aalsmeer stond te recht wegens overtreding der vleeschkeu- ringswet. Bij verd. was 43 pond ongekeurd vleesch aangetroffen, ingevoerd uit Zand- voort. Daar verdachte binnenkort voor nog meer dergelijke feiten terecht moet staan eischte de ambtenaar een geldboete van f. 30.— subs. 20 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde hein tot f. 20 subs. 10 dagen hechtenis. Voor een zelfde feit stond terecht de slager J V. uit Haarl.meer. Op 4 Sept. Jj. was bij verdachte een hoeveelheid on gekeurd vleesch in beslag genomen. De ambtenaar eischte f. 25.subs. 12 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde tot f. 15.subs. 10 d. hechtenis. 9 9 0 Hierna stond terecht C. Sn. uit Haar lemmermeer Ook bij hem was op 4 Sept. een hoeveelheid ongekeurd vleesch in be slag genomen. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 25.subs. 12 dagen hech tenis. Vonnis f. 15.—, subs. 10 d. hechtenis. DE STRAFVERVOLGING TEGEN Ir. MUSSERT. Naar wij vernemen, heeft mr. A, J. van Vessem te Utrecht als raadsman van Ir. A. A. Mussert heden beroep in cassatie aangeteekend tegen de beschikking van liet Gerechtshof te Amsterdam, waarbij Ir. Mussert in verband met de relletjes op het Blauwe Zand te Amsterdam naar de open bare terechtzitting werd verwezen. Tegen de beschikking van het Hof zal een drie tal cassatiemiddelen worden voorgedragen. WOENSDAG 27 OCTOBER 1937. Hilversum I, 1875 M. - Algemeen Pro- gramma, verzorgd door de NCRV 8.00: Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek lgr.pl.) 8.30: Gram.muziek 9.30: Ge- lukwenschen 9.45: Gram.muziek 10.30 Morgendienst 11.00: Gram.muziek - 11.15: Ensemble Van der Horst 12.00: Berichten 12.15: Gram.muziek 12.30: Vervolg concert 1.30: Gram.muziek - 2.30: Christ Lectuur 3.00: Zang en piano 3.45: Gram.muziek 4.00: Be richten. Gram.muziek 4.15: Het Nederl. Strijkkwintet, en soliste 5.45: Gram.- muziek 6.30: Voor tuinliefhebbers - 7.00: Berichten 7.15: Literair halfuur 7.45: Reportage 8.00: Berichten ANP, Herhaling S.O.S.-Berichten 8.15: Chr. Oratorlum-Vereeniging Hilversum, Instru mentaal ensemble en solisten 9.05: Cau serie: „Monumenten uit het verleden" - 9.30: Vervolg concert 10.00: Berichten ANP. 10,05: „De luchtverdedigingsdag te Amsterdam", causerie 10.45: Causerie over tafeltennis 11.0012.00: Gram- muziek. Hierna: Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. VARA-Uitzending, 10.00—10.20 voorm. VPRO 6.30—7.00 RVU, 7.308.00 VPRO. 8.00: Gram.muziek - 9.30: Keukenpraatje 10.00: Morgenwij ding 10.20: Causerie over rassentheorie en erfelijkheid (gr.-opn.l, gram.muziek en orgelspel 11.30: Causerie: „Werkver schaffingsproblemen" 12.00: Gramjnu- ziek 12.30: VARA-orkest 1.15—1.4S: De Ramblers 2.00: Kniples 2.30: Voo: ae vrouw 3.00: Voor de kinderen 531 Gram.muziek 6.00: „The Lucky Birds' en solist 6.30: „Weten, begrijpen, han delen", causerie 7.00: Koorconcert - 7.30: „De reep naar God", causerie 8.00 Herhaling S.O.S-Berichten 8.03: Be richten ANP.. VARA-varia 8.15: Radio- tooneel 9.30: Orgelspel 10.00: Bericii. ten ANP. 10.05: „Sag' beim Abschied leise Servus", operette (gr.opn.) 11,00: „Jeugd en puberteit", causerie 11.20: Fantasia" 11.4512.00: Gram.muziek. Droitwich, 1500 M. 11.05: Orgelspel - 11.35—11.50: Gram.muziek 12.05: BBC- Northem Ireland-orkest en het Eglantine Damestrio 1.05: Het Glasgow Corpora tion Gas Department orkest 1.502.20: Het MacArthur kwintet 3.50: Gram.- muziek 4.05Paedagogische causerie 4.20: Vesper 5.10: Gram.muziek 5.20: Big Bill Campbell en zijn Hilly-Billy Band 5.50: Gram.muziek 6.20: Berichten- 6 40: Landbouwcauserie 7.00: BBC-Har- monie-orkest en solist 7.50: Orgelspel 8.30: Radiotooneel 9.20: Berichten - 9.40: BBC-orkest en soliste 10.45: BBC- Variété-orkest en solisten 11.20: Dave Frost en zijn Band 11.50—12.20: Jazz muziek (gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 3.05, 8.20 en 10.35 Gram.muziek 12.20: Visciano-orkest en zang 3.05: Zang 3.20: Grarnunuriek 4.20: Zang 5.20: Orkestconcert 3 5012.05: Opera-uitzending. Keulen, 456 M. 5.50: H. Hagestedt'l orkest 7.50: Militair orkest 1120: Vliegeniers-orkest 12 35: Boerenkapet vocaal ensemble en de Stuttgarter Volks- musik 1.35: Gevarieerd concert 3.50: NIROM-Wereldconcert (gr.opn.) 4.20: Omroeporkest, -schrammel-ensemble en solisten 6.30: Gram.muziek 8.50: Ltt- terair-muzékaal programma 10.0011.20 Omroepdansorkest en solisten. Brussel, 322 en 404 M. 322 M.: 12.20: Gram.muziek 12.50: Omroepdansorkest 1.502.20: Gram.muziek 6.20: Om roepdansorkest 7.20: Gram.muziek - 8.20: Omroepsymphonie-orkest 9.50: He' Poolsche koor „Harfa" 10.30: Folkloris tisch programma 10.5011.20: Gram. muziek. 484 M.: 12.20: Gram.muziek 12.50: Kleinorkest 1.502.20: Gram.muziek - 5.20: Klelnorkest 6.35: Oude muziek - 7.35: Gram.muziek 8.20: „Songe d'une nuit d'été", opera. Deutschlandsender, 1571 M. 6 30: Carl Woitschach's blaasorkest 7.20: 8 Bauschke's dansorkest 8.20: Berichten 8.35F. Kauffmann's orkest en solist - 9.20: Berichten 9.40: Politiek overzien' 10.05: Weerbericht 10 2011.20: Het Omroepklcinorkest en solist. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF E>' DE R. O V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 27 October, lste progTamma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 8— uur: Kro. Ncrv. enz. 3e programma: 8 CO: Keulen Deuisohlandsender 10 35: Parii: H3" 11.20: Londen Reg 12 40: Keulen- 13.20: Brussel VI. 14 20: diversen 15w- Deutschlandsender 16.20: Keulen 17 50: Parijs Radio 18 20: Londen H«- 18 40: Keulen 20 20: Londen RW- 22 20: Berlijn 23 20: diversen 4e nrogiamma: 8 00: Brussel VI d'ïb—m 10 Cr D rit-wic* Lond-n Reg. 15.50: Droitwich diversen 19.00: Droitwich fW Weenen of diversen 2120: Droitwich Wijzigingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10