De geredde bemanning van de Aarssen- De „Silverrush" Tweede Blad 78sfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD FEUILLETON Kameraad Moeder faitlMAÜ811 li 18 VOOR POOLSCUE Y1SSCHERS TE SCHËVENINGEX is door den Poolschen gezant, dr. W. Babinsky officieel geopend. Mej. Hagendoorn overhandigt mevrouw Babinsky, bloemen. Links de gezant. ALS ATTRACTIE WERD TIJDENS DE DRAVERIJEN OP DUINDIGT de z.g. ,,Silverrush"-veldloop gehouden, georganiseerd door de „Trekvogels", Bij een hindernis. Jan Zeegers neemt juist op fraaie wijze de hindernis. Roman van CHRISTEL BROEHLDELHAES. 62) Het werd doodstil ln de zaal. De zenuwen tot het uiterste gespannen en allen £r+!en 'n stille aandacht naar de he chtenis van den man, wiens eerzucht hem Tenslotte in de gevangenis zou brengen. Nu kwam aan het licht, dat Alk op laaghartige jvyze van de toeneiging van Camilla Tie- oruck gebruik had gemaakt om zijn doel te bereiken. Hij vertelde, hoe het jonge ï?8 er bij hem op had aangedrongen met haar vader over hun verhouding te spreken. Met opzet echter had hij haar uaarvan afgehouden en daarbij had hij "aar steeds weer verzekerd, dat zij zouden trouwen zoodra het hem gelukt was het yf»,1 te vinden. Van Könlgstein had ze ha? „voor bet laatst geschreven, maar hij om h r nog acht dagen laten wachten hïL sPanning, waarin zij verkeerde, zoo m°gelijk op te voeren. Toen had hij iet telegram verzonden en daarbij bleek, berekening juist was geweest. Er ven t antwoord. Indien dit was ultgeble- 01 wanneer hij een afwijzend antwoord Professor Tiebruck zou hebben ont- n0en, dan zou hij door middel van Ca va-getracht hebben zich in het bezit ,,vereischte volmacht te stellen. 1,-v ™en heeft mij, zoo besloot hij glim eer, v. yroe?er wel eens gezegd, dat er hypnotische kracht van mij uitgaat. Misschien heeft deze er Camilla Tiebruck dan nu wel toe gebracht mij het „redden de" telegram te zenden. Hebt u dan geen oogenbllk gevreesd, dat juffrouw Tiebruck de ware toedracht zou verraden? vroeg de president. O. nee, antwoordde Alk met een in faam lachje. Een vtouw, die lief heeft, doet zoojets niet. En juffrouw Tiebruck had mij lief! Tiebruck verliet het gerechtsgebouw als een vrij man. Hij was van alle rechtsver volging ontslagen. Zijn naam was rein en onbezoedeld gebleven. Maar de man, wien hij naast zijn gezin, zijn volle vertrouwen had geschonken, had er niet tegen op ge zien een anderen naam door het slijk der openbaarheid te sleuren, nl. dien van de jonge Camilla. Daar was niet zoo gemak kelijk overheen te komen. Meisje, zijn meisje. Romana's arm rustte in den zijne. Zijn trouwe, zorgzame, verstandige vrouw. Wat had ze van het begin af van Alk gezegd' Hij had zich oDgewonden. omdat ze zoo afwijzend gestaan had tegenover een ver bintenis tusschen Alk en Camilla. Zij wilde Camilla uit huis hebben. Omdat ze met het instinct van de echte, moederlijke vrouw voelde, dat er gevaar dreigde. En hij had pas toegegeven, toen het reeds te laat was. Wij richten haar wel weer op, hoorde hij naast zich de stem van zijn vrouw, die zijn gedachten scheen te raden, je zult eens zien, wat een prachtig, volwaardig mensch zij wordt na deze bittere les. Ze heeft Alk's warep aard al leeren kennen en het is slechts de gedachte, haar vader bijna aan een onwaardige ten offer te heb ben gebracht, die haar zoo heeft aange grepen. Je zult zien, dat we haar weten te redden Ja, zei Tiebruck, jaen zijn hand zocht de hare met zachten druk. We hebben veel moeten doormaken, maar jij zal het wel klaar spelen. Ik weet, dat het je ook ditmaal zal gelukken. Als ik jou niet had, Romana Zij baanden zich door de stille rijen nieuwsgierigen een weg naar hun wagen. Tiebruck zag er vermoeid en afgemat uit, alsof de zenuwsloopende rechtzaak hem tot een ouden man had gemaakt. Hij zag niet eens, hoe Erwin Westphal, gebruik makend van de algemeene aan dacht voor den hoofdpersoon van het pro ces. schielijk achter hen het gebouw ver liet, waarschijnlijk wel in het besef voor dé tweede maal in een zaak-Tiebruck een ge voelige nederlaag te hebben geleden. 's Avonds zat Tiebruck lang aan Camilla's bed. Ze herkende hem niet en in haar koortsdroomen. welke haar geen oogenbllk rust lieten, riep ze in haar lnnerlijken nood zijn naam en dien van Heinz Alk en Ro mana. Tiebruck legde zijn hand op haar gloeiend voorhoofd, zijn ijskoude hand, die onmid dellijk verlichting bracht. Arm kind, zei hij voor zich heen, moest je dan eerst de bitterste, allermoei lijkste school doorloopen om de onverbid delijkheid van het leven te leeren kennen? Hoe zacht hij het ook zei, Romana, die naast hem stond en hem dezen dag, na alle beproevingen, welke hij had doorstaan, geen oogenhlik verliet, had het toch ge hoord. Desondanks zullen we het tot stand brengen, zei ze, vol vertrouwen. En de groote man klemde zich vast aan haar hand, als aan een staf In September liet Laura Pasting zich weer eens bij Romana aandienen. De naam deed Romana even opschrik ken; ze had weinig meer aan deze vrouw gedacht en daarmee slecht haar woord ge> houden. Mevrouw Pasting toonde zich echter al lerminst gekrenkt. Zwijgend drukte zij de hand, die Romana haar toestak. Ik weet, dat u ontzettend veel hebt doorgemaakt, mevrouw Tiebruck, zei ze, al heb lk dan nauwelijks tijd gehad het proces in de bladen te volgen. Ook lk heb moeilijke dagen achter den rug Het kind? fluisterde Romana. wie de rouwkleeding van haar bezoekster nu eerst op viel. Ja, ik heb het kind gehadzei Laura Pasting. Een maand lang, vier onvergetelijke weken heb ik moeder mogen zijn. Maar nu ben ik weer alleen.Haar met zooveel moeite bewaarde zelfbeheer- sching liet haar in den steek. Alles is weer voorbij, snikte ze. 't Is, alsof men mij alleen' maar eens wilde laten voelen hoe heerlijk, het is een kind te hebben Romana wist niet, wat zij hierop moest antwoorden. De smart van de vrouw greep haar meer aan dan ze in woorden zou ver mogen uit te drukken. Het kind leek sterk en flink, maar het kreeg het aan de ingewanden. Ik heb ge daan wat ik kon, maar het jonge leven was SiSt njs§r be rediisB. Zooals het een moe der te moede moet zijn, die haar kind ziet sterven, zoo moet ook een moeder voelen, die haar kind moet verlaten Zij hief het hoofd op en keek Romana aan met een van diep gevoel getuigenden blik. O, ik heb er veel over nagedacht. Wat ik zelf heb doorgemaakt, stelde mij in staat te begrijpen, hoe mevrouw Marga- rete Pasting, de moeder van Günther, ge storven moet zijn. En als dan het eerste leed achter den rug is, zoekt zoo'n man en vader maar weer een andere vrouw, zonder zich af te vragen wat er van het kind wordt en of zij zich ook daarover zal ont fermen. Dan schijnt zoo'n vader blind voor alle hoogere belangen en neemt hij zich eenvoudig een vrouw, zooals ik er een was Ook na deze. op hartstochtelijken toon geuite zelfbeschuldiging scheen Laura Pas ting geen antwoord te verwachten. Niet om u dat alles te zeggen, ben ik hier gekomen, vervolgde ze wat kalmer. Er is iets, waarbij ik uw bemiddeling noo- dig heb. Zoudt u mij willen helpen, dat Günther weer bij me terug komt? Zegt u hem alles! U behoeft mets te verzwijgen. U weet nu zooveel van me. Zegt u hem maar, dat ik weer een kind zou willen heb ben, waar lk goed voor kan zijn Zij stond op. Romana zag haar oogen, die gezwollen waren van het vele schreien. Zij voelde een intens medelijden met deze vrouw, die nu eerst van haar blindheid ge nezen was. Wilt u zelf niet eens met Günther pra ten? Ik geloof, dat hij thuis is. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd).. BIJ HET 30-JARIG JUBILEUM van de Kon. Ver. voor luchtvaart werd het be stuur op Ypenburg gecomplimenteerd. V l.n.r.H. M. Damme, (lid van het hoofd bestuur), de heer Wallaardt-Sacre, (algem. seer.) ir. J. E. F. de Kok (voorz.), ir. de Vogel (oud-voorz.en de heer van den Bergh van Heemstede (vice-voorzitter). DE LUCHTBESCHERMINGSTENTOON STELLING IN DEN HAAG. - In den Die rentuin werd een demonstratie gegeven met thermiet-ladingcn, die een hitte ver spreiden van 3000 graden Celsius. Tijdens de proeven. de geredde bemanning van het vergane xoorsche schip „aars- SEN" door de IJm- 115 te IJmuiden bi nnengebracht. De bemanning begeeft zich naar het hotel. Geheel links de kapitein van de vergane boot. IMY.S.—SPAREfc 8-1. - De D.W.S.- keeper stompt naar den bal, die precies tusschen hem en een Sparta-speler wordt weggekopt. DE BEKENDE TOONËELSPEELSTE R RIKA HOPPER hield ter gelegenheid van haar 60en verjaardag te Amsterdam een receptie. Een oud-gediende, August Kiehl komt de kunstcnarëS geluk wenschen.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5