LAATSTE BERICHTEN EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 25 October 1937 VISSCHERIJ-BERICHTEN faillissementen sport rechtzaken De strijd in Spanje beurso verzicht Stadsnieuws Binnenland Buitenland MARKT WlltllTINr^P; WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 749. binnenlandsch weerbericht. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meceoro, Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 761.8 te Isafjord. Laagste barometerstand 727.8 te Scilly. Verwachting tot morgenavond 7 uur: ïraohtlge tot matige wind uit Zuidelijke ichtingen. Zwaar bewolkt tot betrokken net tijdelijke opklaring. Tijdelijk regen, ater regenbuien. Aanvankelijk weinig ver- tndering ln temparatuur. Later kouder. AVRO'S BONTE DINSDAGAVONDTREIN. Ie BtlITENLANDSCH WEERBERICHT. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroi Instituut te De Bilt. Het geheele waarnemingsgebied wordt cgenomen door een uitgebreid gebied van agen luchtdruk met verschillende minima. Jlepe minima trekken met een betrekkelijk ïringe snelheid ln Zuldwest-Noordooste- ijke richting door het Westen over Enge- and en de Noordzee en verdwijnen langs Noorsche kust naar de Poolzee. Minder diepe minima nemen hun weg lors over Centraal-Europa naar Polen en Baltlsche staten. Over Groenland ligt gebied van hoogen luchtdruk. Langs Oostzijde van de lijn, die de opvolgende lepe minima van het depressie-gebied lertlnden. waaien warme winden, die over Noordzee, ln het Oostzeegebied en angs de Noorsche kust tot hoog in het [oorden hooge temperaturen veroorzaken, lan de Westkust waaien koude polaire linden, zoodat op Janmayen en op Us- and sneeuwstormen voorkomen en in Ier and en tot ver Zuidelijk op den Oceaan Ie temperaturen laag zijn. De depressies ;aven regen over uitgestrekte gebieden. De zware regens vielen op de Noorsche let en aan den ingang van Het Kanaal, m de Golf van Blscaye en in het geheele ebied ten Westen van Ierland heerschen zate stormen. het vasteland blijft het weer, niet- igenstaande de lage barometerstanden. en in Oost-Frankrijk, Zwitserland n Zufd-Duitschland is het weer helder en lndstll en was de nacht zelfs zeer koud. In Oost-Duitschland Is daarentegen het eer bewolkt met zware regens. Het is te verwachten, dat het storm achtige weer, met nu en dan regen, voorloopig het heerschcnde type voor onze omgeving zal zijn. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.Z.O.. 10 gr. C., regen. Londen: Z.Z.O.. 11 gr. C„ regen. Berlijn: Windstil. 7 gr. C.. zw. bewolkt. Nice: Z.Z.O., 15 gr. C„ betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. tuur voorm.: 7 gr. C. (45 gr. F.) Huur 'smidd.: 9 gr. C. (48 gr. F.) lurnam.: 9 gr. C. (48 gr. F.) BOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorin, te 7 u. 05 min.; nam. te 19 u. 30 nlnuten. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Maandag 5.16 nam. tot 6.11 voorm. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 25 October: op: 21 u. 51; onder: 12 u. 46. VLAARDINGEN. 25 Oct. Volle zand 1.8.20—8.50, Hom. en kiudt- :lek f.8, Ule zand f. 6.90—7.10. Volle Wel- 'm-f. 8.509.10, Volle Eng. wal f. 9 109.30. steurharing f.7—7.20, IJle maatjes f.7.20 «er kantje. Uitgesproken: bet ,ÏLweek va" 18 Oct- tot en met 23 m l93' werden in Nederland 60 faillisse- nten uitgesproken. VERGADERINGEN VAN SPOORWEG PERSONEEL. Invoering Reglement Dienstvoorwaardcn tot 1 October '38 uitgesteld. Zaterdag Is door den Centralen Bond van spoor- en tramwegpersoneel te Utrecht een buitengewoon Congres over de R.D.V.-her- zienlng gehouden terwijl gisteren door de Ned. Vereeniging van spoor, en tramweg personeel te Utrecht een zeer druk bezocht Uit alle oorden des Het aftreden van v. Zeeland. Zal kabinet aanblijven onder De Man De vraag doet zich voor, of wanneer van Zeeland aftreedt, hij dit alleen zal doen dan wel het geheele kabinet met zich zal meesleepen. De meening wordt uitgesproken, dat on der de huidige omstandigheden en aan den vooravond van de negen mogendheden- conferentle, België niet zonder regeering kan zijn. Wanneer van Zeeland ln over eenstemming met de andere ministers mocht besluiten alleen af te treden, zou het kabinet onder leiding van den minister van financiën, Hendrik de Man, zijn taak voortzetten De Man zou dan ad interim van Zeeland tijdens diens afwezigheid ver vangen. Overweldigende belangstelling. Er blijkt hier ter stede overweldigende belangstelling te bestaan voor den eersten bonten Dinsdagarvondtreln, welke 2 Novem ber as. van hier naar de Avro-studle te Hilversum vertekt. Vanmorgen begon in ..Oud Hortuszicht" de plaateverkoop en reeds om vijf uur, toen het ln de natuur nog nagenoeg geheel don ker en vrij koud was, schaarden zich de eeiste gegadigden in de queue, die om 7 u. circa 60 personen omvatte!. Toen dan ook eenmaal de verkoop be gon. was in een oogenbllk de trein uitver- kooht. Er zullen echter nog twee bonte Dinsdagavondtrelnen van Lelden loopen, zoodat nu reeds bewijzen voor een tweeden en derden Dinsdagavondtrein werden af gegeven. In het geheel zullen 1500 luistervinken van Leiden met een bonte Dinsdag avondtrein naar Hilversum vertrekken. EEN INTERVIEW MET MINISTER SPAAK. De „Westfaelische Landeszeitung" behelst een gesprek van haar correspondent te Brussel met den Belgischen minister van bultenlandsche zaken, Spaak, waarbij deze o.m. het volgende verklaarde: ,.Ik ben van meening, dat aan de op rechtheid van Dultschland's waarborg van onschendbaarheid ten opzichte van België niet te twijfelen valt. Het moet betreurd worden, indien men door onhoudbare ver dachtmakingen den waren stand van zaken zoekt te vertroebelen. De onafhankelijke richting der Belgische politiek kan ook door den Volkenbond geen gevaar loopen. want bij het geheele optreden van den bond moet steeds het souveretne recht tot zelfbeschik king der regeeringen afzonderlijk den door- congres is gehouden. Uit alle oorden des Har geven Van een eventueele toepassing lands was het spoorwegpersoneel naar van artikel 16 van het Volkenbondspact en Utrecht gekomen om aan het congres deel daarmede van de mogelijkheid van een mi- te nemen I "tairen doortocht door ons land zonder Naar wij nader vernemen is de invoering onze voorafgaande toestemming kan geen van het nieuwe Reglement Dienst Voor- 1 sprake zijn. Wij zouden een dergelijke toe waarden waarover tusschen de Directie en organisaties geen overeenstemming is be reikt tot 1 October 1938 uitgesteld AANRANDING TE HEILOO. Meisje door messteken verwond. De twintigjarige dochter van den vee houder Van de Boogaart uit den Boekeler- meerpolder te Heiloo ging vanochtend om vier uur naar het land om de koeien te halen. Zij werd bij het damhek plotseling door twee mannen aangerand. Toen het meisje zich .verweerde, brachten de onver laten haar een tiental messteken in de borststreek toe, waarna zij haar in een sloot wierpen en de vlucht namen. Niettegenstaande haar verwondingen zag het meisje kans, uit het water te komen en haar huis weer te bereiken. Onmiddellijk werd een geneesheer gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Het slachtoffer verkeerde in een zeer overspannen toestand. Haar verwondingen zijn echter niet van ernstigen aard. De politie staat voor een raadsel. Het meisje kon geen signalement opgeven Zij kon alleen mededeelen. dat de mannen naar sterken drank rooken. PAKHUIS TE ZAANDAM UITGEBRAND. Vanmorgen tegen zeven uur werd brand ontdekt ln het centraal magazijn van de coöperatie „De Eenheid", staande aan de Westzijde te Zaandam. Weldra was de ge alarmeerde brandweer aanwezig, die met drie stralen 't vuur bestreed maarniet kon verhinderen, dat het pakhuis met de voor raden een prooi der vlammen werd. Na een uur werken was de brand gebluscht. De oorzaak van den brand ls onbekend. AANBESTEDINGEN. Vanwege Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland ls heden aanbesteed het maken van de aarden baan en de kunstwerken voor den nieuw aan te leggen weg van Hll- dam naar Benthuizen en voor 't rijwielpad langs den betonweg van Benthuizen naar Boskoop, alsmede het maken van de aar den baan en de verhardingen van een ge deelte van den weg HazerswoudeHooge Rijndijk, onder de gemeenten Benthuizen en Hazerswoude. Laagste inschrijver was K. F. Barendregt te Den Haag voor f. 135900. Voorts is door Gedeputeerde Staten aan besteed het verbeteren van het bestaande lichaam van den weg SassenheimNoord wij kerhout (gedeelte van den provincialen weg nieuwe rijksweg Oegstgeest Haarlem- mermeerpolderSassenheimNoord wijker- hout) en 't aanbrengen van een rijwielpad. Laagste inschrijver was J. Ista te Rotter dam voor f. 50480. stemming daarvan afhankelijk stellen, dat zulk een doortocht eventueel geschiedt op grond van een gemeenschappelijke actie, waaraan minstens ook de nabuurstaten van België deelnemen. België zal het echter geen enkel land toestaan, zijn grenzen te schenden. Ove rigens zal de Belgische regeering alles doen om de totstandkoming van een Weste. lijk pact te bevorderen België is van mee ning, dat de bestendigheid van den Euro- peeschen vrede afhangt van de tostand- koming eener harmonische verhouding tusschen de groote mogendheden, inclusief Italië. De vooruitzichten op zulk een Wes telijk pact zijn op het oogenblik echter niet bijzonder gunstig, daar eerst een alge- meene ontspanning moet komen ln de in ternationale kwesties, welke thans ln het middelpunt der belangstelling staan". Tenslotte uitte Spaak zich als volgt over de negen-mogendheden-conferentie: ,,De conferentie zou haar taak slechts dan eenigermate bevredlgénd kunnen vervul len, indien zij niet van tevoren een soort gerechtshof vormt voor de handelingen van een bepaald land, doch Indien men eerlijk en ijverig er naar streeft, de be staande tegenstellingen te overbruggen, en daarmede een wcrkelijken grondslag voor den vrede te bereiken. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Mishandeling, F. G. uit Den Haag, heeft B. uit Rijnsburg mishandeld. Dat gaf de verdachte toe, maar hij be toogde dat B. begonnen was met slaan, en hij zich alleen had verweerd. De mishandelde was het daarmede niet eens. De Officier vroeg f. 25 boete subs. 25 da gen hechtenis; de politierechter vonniste tot f. 20 subs. 20 dagen hechtenis. Vernieling in de cel. In de cel van het politiebureau te Voor schoten had J. H. S. uit Lelden een ruitje stuk geslagen. Voor vernieling moest hij dus terecht staan, doch hij Het verstek gaan De Officier wees erop dat verdachte reeds 23 maal wegens diefstallen ls veroordeeld en 3 maal terzake mishandeling. Voor de vernieling vroeg de Officier drie maanden gevangenisstraf De politierechter vonniste tot een maand gevangenisstraf. Diefstal. Ten nadeele van den H. uit Alphen aan den Rijn, had H. G. v. d. R aldaar een hoe- De zuivering van Asturlg. De troepen van Franco hebben ln Asturië zeer grooten bult gemaakt. Het inventari- seeren hiervan zal enkele weken ln beslag nemen; o.a. werden bult gemaakt dertig stukken geschut, vijftien vliegtuigen, waar van twaalf ln staat onmiddellijk op te stijgen, een trein met geniemateriaal, twaalf tanks van Russisch fabrikaat en verscheidene munitie-depots. Nog steeds komen afdeellngen regee- ringstroepen haar onderwerping aanbieden. Zij worden ondergebracht in concentratie kampen, welke de rechtsche autoriteiten in allerijl hebben opgericht bij Gijon, Oviedo en Avila. Hiervandaan worden zij verder naar het achterland gebracht, waar zij te werk wor den gesteld aan het verbeteren van wegen en bruggen. Gisteravond hadden 20.000 man zich overgegeven en men vermoedt, dat nog twee maal dit aantal in het mijn- gebied verblijven. De kruiser Almirante Cervera heeft zich meester gemaakt van twee schepen, die ongeveer 150 Asturische persoonlijkheden naar de Fransche kust vervoeren. Te Douamenez ln Frankrijk zijn 14 leden der Asturische regeering. onder wie Tomas, veelheid kabellood, metaalplaten enz. ge- Ue president, aan boord van den ongewa- stolen penden stoomtreller „Abascal" uit Gijon De verdachte liet verstek gaan, en de be- aangekomen. Tegenover de pers verklaarde nadeelde vertelde dat hij den diefstal niet had zien plegen, doch later de diverse mate rialen vermiste. De Officier wees erop dat verd. reeds preventief gevangen heeft gezeten, en dus was gewaarschuwd. Niettemin pleegde hij dit feit, waarvoor de Officier drie maan den gevangenisstraf vroeg. De politierechter vonniste tot een maand gevangenisstraf. Klappen met een zandschop. Met een zandschop had A. M. O. uit Alphen aan den Rijn J. eenige klappen ge geven. Volstaan werd met een geldboete van f. 25 subs. 25 dagen hechtenis te vragen. Tomas, dat hij zeker was van een uiteinde lijke overwinning der Spaansche regeering. Indiien het buitenland zich van inmenging had onthouden, zou, aldus Tomas, de strijd reeds geëindigd 'zijn. De president zeide verder, dat de leden der regeering naar Valencia of Barcelona zullen gaan om zich ter beschikking van de Spaansche regee ring te houden. Een schip met vluchtelingen is vergaan, waarbij een milicien en een vrouw ver dronken. Italianen moeten Mj de verovering van Gijon niet aanwezig zijn geweest, heet het, alleen Spanjaarden. Spanjaarden moeten Frankrijk verlaten. Overeenkomstig de instructies van den De politierechter legde, in verband met de "J*""™~~c, n. Q?n omstandigheden f. 12 boete subs. 12 dagen t iJ T GRANAAT ONTPLOFT IN FRANSCHE CONCESSIE TE SJANGHAI. Een door luchtafweergeschut afgescho ten granaat is tot ontploffing gekomen boven de Fransche concessie. Er vielen écn doode en acht gewonden, allen van Chl- neesche nationaliteit. BROADBENT GEEFT OP. De vlieger Broadbent heeft in verband met tegenwind en zandstormen zijn po ging tot verbetering van het record Enge land—Australië opgegeven, en keert naar Engeland terug. AMERIKA EN DE NEGEN MOGENDHEDENCONFERENTIE. „Journal American" meldt, dat de Ame- rlkaansche regeering naar van bevoegde zijde verklaard wordt, aan de negenmo- gendhedenconferentie een program zal voorleggen, dat twee hoofdpunten behelst: 1. Onverwijlde staking van de vijande lijkheden, zonder Japan of China over winnaar of overwonnene te noemen; 2. Vreedzame oplossing der territoriale en economische kwesties ln het confUct van het Verre Oosten. De onderteekenaars van het negen mogendhedenverdrag zou den hierbij hun bemiddeling verleenen. DAMMEN. P.D.L.V. (Lisse). had^L de beker- en bordenwedstrijden J r uei'ste roi">e tot uitslag: Eera Warmerdam 0—2; D. Al- dó Stelt 1—1: C. Baartman- C. f f.,,. Sr afgebr.; G. Balkenende— hou'tV n'S 3~0; A- v- Rossen—A. Wijn- l_i. H ',R' v- Drunen—D. Vergunst Jr. ionp Ulgenbrood—B. Kuipers 0-2; Y. i%era i Als®ra 1li Z. de Jong—J. 2o- t '7 v- d. MeulenJ. Schrler LangbroekA. Balkenende 2—0. UIT NED. OOST-INDIË De brand te Singkawang. Chineesch kind teruggevonden. RUSSISCH SCHIP VERGAAN. Naar de Prawda Sewere uit Archangel meldt, ls het Sovjet-Russische vrachtschip Majek tijdens een zwaren storm in de Witte Zee vergaan. Elf personen zijn daar bij om het leven gekomen. hechtenis op. Heling. M. H. uit Stompwijk, thans gedetineerd in het Huls van Bewaring, had ruim f. 4 ont- vangn van geld, dat van misdrijf afkom stig was. Wegens heling moest hij terecht staan. J. H. uit Veur deelde mede, dat hij een portemonnaie met geld bij zijn zuster had weggenomen en daarvan had H. een deel ontvangen. Verdachte zei niet te hebben geweten dat het geld van diefstal afkomstig was. doch de getuige merkte op dat dit wel het geval was. De Officier zei dat H. beslist het ver keerde pad op wil. en reeds eerder is ver oordeeld. Nu werd vier maanden gevange nisstraf gevraagd. Verdachte vroeg een clemente straf; de politierechter besloot de Reclasseerlng om advies te vragen. Inbraakje. In een schuur van v. V. te Zoeterwoude, had A. C. v. V. ingebroken, waarbij hij be halve eenige sneden brood, briefkaarten had ontvreemd. De benadeelde v. V. zei van meening te zijn, dat de verdachte naar een bepaalde briefkaart zocht, die voor hem minder pret tig was. omdat deze handelde over gestolen maden Verdachte gaf dit toe. De Officier vroeg zes maanden gevange nisstraf waarvan vier voorwaardelijk. De politierechter vonniste tot vijf maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. BUITENZORG, 25 October (Aneta/ANP.) Blijkens een telegrafisch belicht van den resident van de Wester-afdeeling van Borneo is het Chlneesche kind, dat bij den grooten brand te Singkawang werd ver mist, later in goeden welstand aangetrof fen. De nadere raming van de schade geeft, evenals de eerste schatting, een be drag van circa twee millioen gulden aan Voor de hulsvesting en voeding der slachtoffers zijn de noodzakelijke maatre- I baar aantrekklijk genoeg geacht om weer gelen genomen. 1 eens tot aankoop over te gaan. AMSTERDAM, 25 Oct. De koersdaling in Wallstreet en de onze kerheid Inzake den internationalen politie leen toestand veroorzaakten heden op de Amsterdamsche Beurs een zwakke stem ming. De omzetten waren echter kleir. Aan vankelijk was er hoegenaamd geen vraag en bij de opening bewogen vrijwel alle koersen zich op een sterk verlaagd peil. doch alstoen werden de noteeringen blijk- Tenminste openbaarde zich vooral voor locale fondsen hier en daar eenige vraag, zoodat onder beurstiid een ODgaande rich ting kon worden gevolgd. Desniettemin bleven de koersen aanzienlijk beneden het peil van Zaterdag. De Amerlkaansche fond sen waren gedecideerd flauw en U.S. Steels wa~en bii de opening 5 lager vergeleken bij het vorige slot. Daarna echter kon een verbetering worden waargenomen. De overige Amerikaansche industrieelen. alsmede de spoorwegfondsen gedroegen zich op overeenkomstige wijze, zij het dan ook dat de koersvariaties minder groot waren. Ten opzichte van de locale markt hield het publiek zich wel is waar op den achter grond, doch ook hier trad het op de lagere noteeringen als kooper op. Vooral de Scheepvaartpapieren konden zich onder beurstijd niet onaardig herstel len. Koninklijke Booten die een zevental punten lager werden Ingezet, liepen een goede tweetal proeenten naar boven. Ne- derlandsche Scheepvaart Unies avanceer den, na belangrijk lager te zijn geopend, meer dan twee punten. Industrieelen werden op zeer kieine schaal verhandeld en van affaire in de Philips aandeelen was nu en dan niets te bemerken. Per saldo werd door dit fonds een koersverlies van een tiental procenten geleden. Unilevers verloren een vijftal punten. Ook Aku's werden lager afgedaan. Van de Rubberfondsen kregen zoowel Amster dam Rubbers als verschillende Incourante soorten groote nadeelige verliezen te regi- streeren. Het hoofdfonds liep aanvankelijk nog iets verder terug, doch kon zich nadien vrij aardig herstellen. Van de Tabakken waren Dell Batavia's een paar punten lager, evenals aandeelen Dell Maatschappij. Senembah's liepen, na lager te zijn geopend, een vijftigtal prooen- ten naar boven. De petroleumafdeeling had een kalm voorkomen Koninklijken kwamen ongeveer 10°/c lager te liggen. Op de Suikerafdeellng kregen H.V.A.'s een flink verlies te boeken. De beleggingsmarkt was stil en weinig veranderd. Integralen werden iets lager algedaan. Fransche fondsen hadden een gedrukt voorkomen. WISSELKOERSEN. Londen 8.95'/i, Berlijn 72.66; Parijs 6.09, Brussel 30.50. Zwitserland 41.69, Kopenha gen 40.00, Stockholm 48.17'/!, Oslo 45.00, New York 1.80 7/8, Praag 6.34, Oostenr. bankpapier 33.60. Lires 7.35. Prolongatie '/z. Part. disc. 3/161/4, Dag geld 1/4. Registermarken 35 7/8, Crediet Sperr- zaken heeft de poütie den in Frankrijk wonenden Spanjaarden medegedeeld, dat zij het Fransche gebied moeten verlaten in welke materieele positie zij ook verkeeren. Deze maatregel is niet van toepassing op vrouwen en kinderen, doch op alle man nen tusschen 18 en 48 jaar. Fransch schip gebombardeerd. In een door den vertegenwoordiger der stoomvaartmaatschappij „Paquet" te Port Vendres ontvangen telegram wordt medegedeeld, dat het Fransche schip „Oued Mellah", komende van Marokko en op weg naar Port Vendres, met een lading graan, op vijftig mijlen ten oosten van Barcelona is gebombar deerd door een vliegtuig van onbeken de nationaliteit. Het schip werd door een bom in het voorschip getroffen en moest door de bemanning worden ver laten. Deze werd aan boord genomen door twee Fransche oorlogsschepen, die op een per radio uitgezonden verzoek om hulp zich naar de plek, waar het schip zich bevond, hadden begeven. Alle opvarenden werden gered, doch het schip werd in den steek gelaten. De „Oued Mellah" drijft echter nog steeds en de hoop het schip te behouden is nog niet opgegeven Een sleepboot zal trachten het nog te sleepen. De „Oued Mellah" heeft een bruto ton nage van 2413 ton en een vermogen van 1250 pk. Men zie voor Nagekomen Berichten en Gemeenteraad van Leiden pag. 2 van het 2c Blad. AMSTERDAM 25 Oct. Veemarkt. Aan gevoerd 412 vette koeien, le kw. 6076. 2e kw 5866. 3e kw. 5056 ct. p. KG slacht, gewicht: 82 melk. en kalfkoeden 170230 per stuk: 93 vette kalveren 2e kw. 5458, 3e kw. 4452 per KG. levendgewicht: 80 nuchtere kalveren 711. 22 schapen 1730 per stuk: 500 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90—110 KG 70—71,. zware varkens 6869, vette varkens 6869 ct. per KG. slachtgewicht: 11 paarden 100170 per stuk. ROTTERDAM. 25 Oct. Veemarkt. Aan gevoerd totaal 2005 stuks 593 vette runde ren, 207 vette kalveren. 20 nuchtere kalve ren, 671 schapen en lammeren. 493 var kens. 21 bokken. Prijzen oer KG Vette koeien le kw. 76. 2e kw. 68, 3e kw. 50—56: vette ossen 74. 67, 5056: vette kalveren 100. 90. 7580; varkens (levend gewicht) 64. 62. 61; schapen: 55. 50. 45: lammeren 65, 60. 55. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 31. 2e kw. 28, 3e kw. 24; lammeren 21, 18. 16 ROTTERDAM, 25 Oct. Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van de Rotterd. Graanbeurs bij minstens 5 last, gezond, boordvriji. Stemming: Mals vast, overige prijshoudend. Rogge (per 100 K.G.) N. Russische 78 79 K.G. disponibel f8.50. Z. Russische 76/77 K.G. dlsp. f. 8.45. Amer. No. 2 dlsp f 7.85, stoomend f. 7.80. Canadeesche No. 3 disp. f. 8.65. Gerst iper 2000 K.G.) Z.-Russische 66/67 K.G. disp. f. 155. Idem 6465 K.G. stoomend f. 156. Canada No. 3 stoomend f. 152. Am. No. 2a disp. f. 143, stoomend 141. Yoego-Slavlsche No. 3 stoo mend f. 139. Haver (per 100 K.G.) La Plata Clipped 55 56 K.G. stoomend naar aank. 1.6.90—6.75. Mais (per 2000 K.G.) Gele La Plata aangekomen f. 13 5 50, stoo mend f. 136. La Plata Cinquantino disp. f. 154. stoomend naar aank. f. 152146. Mexed Benguela disp. f. 133. Zuld-Afn- kaansche No. 2 stoomend f. 133. Idem No. 3 stoomend f. 132.50. Idem No. 5 disp. f 134 Idem No. 8 disp. f 134. stoomend f. 132.50. Gele idem No. 8 stoomend f. 135.50. Boek weit 'per 100 K.G.) Amer.Canad. stoomend f. 8.75. Idem Nov./Dsc. f 8.70. Binnen- landsche granen (per 100 K.G.) Haver f. 6.257. Gerst Chevalier f. 88.25. Rogge tot, f.7.90. Peulvruchten (per 100 K.G.) Erwten, kleine groene f. 10.50- 11.25 soms iets meer, overigens f. 8.50 9.50 Schokkers f. 14—18.50 Bruine bOonen puike f. 1213 overigens f. 9.50—11. WESTLAND. 23 Oct. Export. Alicante 20 marken 13 5/8, Effectonsperrmarken 13 3/8, _28. golden champion 4246, gros colman Relzm arken 50'/«, Bankpapier 39. j 3543 j-e 1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3