1 NationaIe BUITENLAND Hevige Japansche aanval bij Sjanghai LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 25 October 193T f DE ALGEMEENE TOESTAND Het Spaansche conflict. Wees uw eiqEN ^erFOO^j LEVENSVER?EkERINq -BANk Rottei^/v De Chineezen teruggedrongen BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Het week-end is benut voor tal van be sprekingen te Londen en Parijs Inzake de r.on-interventie in Spanje. De zitting der sub-commissies is'tot morgenmiddag 4 uur uitgesteld om meer tijd te hebben voor be studeering van den toestand. De ..Informazlóne Diplomatlca" bevat ten artikel van officieuze zijde, waarin ge zegd wordt, dat de wending, die de bespre kingen te Londen hebben genomen, met veel aandacht in Italiaansche verantwoor delijke kringen gevolgd wordt. Het ls een feit, aldus dit artikel, dat het Italiaansche initiatief In de vorige vergadering, dat in alle te goeder trouw zijnde kringen als een werkelijke bijdrage tot de Europeesche sa menwerking werd toegejuicht, niet de ge volgen gehad heeft, die men ervan had mogen verwachten. Toen men tot de toe passing der aanvaarde beginselen genaderd vas. rezen er ernstige moeilijkheden, die de besprekingen belemmerden en de resulta ten der eerste bijeenkomst in gevaar brach ten. De houding van den Russischen gede legeerde was in openlijken strijd niet het- r--en besloten was. Verder was de Britsch- Fransche houding tegenover het Russi sche standpunt onbegrijpelijk toegeeflijk, wat overigens in gezaghebbende Italiaan sche kringen niet al te veel verwondering gewekt heeft. Het is een dwaasheid te gelooven, dat Italië nog meer belangrijke concessies kan doen. Dit artikel heeft een biizonderen Indruk gemaakt, doordat de ..Informazione" niet alleen geïnspireerd, maar, naar men zegt, ook geredigeerd wordt door den chef der rezeering in persoon. De Italiaansche ambassadeurs te Parijs eh Londen hebben opdracht gekregen den regeeringen van Frankrijk en Engeland of ficieel mede te deelen, dat. het aantal Ita- h'antche vrijwilligers in Scanje ongeveer eO.OOO bedraagt, zooals ook door de ..In fo'mazione Diplomatlca" ls geschreven De ..Times" van heden oubliceert een schrijven, dat onderteekend is door een aantal linksche politici, onder wie sir Nor man Angell en waarin ten aanzien van de Engelsch-Italiaansche betrekkingen o. m. he' volgende wordt gezegd: ..De politiek die er In bestaat vergiffe nis te schenken aan hen, die in georeke blijven ten aanzien van de wetten, en de ooaen te sluiten voor hun daden, mislukt volkomen als middel om den weg naar den vrede te betreden. Nu is het duidelijk, dat het doel. dat Italië wenscht te geven aan dc „Engelsch-Italiaansche besprekingen" bestaat in plechtige en formeele vergiffe nis voor zijn verovering van Abessynië, het ontvangen van de-verzekering dat men wel de oocen zal willen afwenden, van wat in werkelijkheid zijn verovering van Spanje ie en het verkrijgen van de belofte, dat men in den vervolge niet meer zal trach ten het Volkenbondshandvest toe te pas sen. Dit zou in waarheid een poging zijn om de anarchie als recht te stellen en de wetsverachting eerbiedwaardig te maken. Een verzoening, die tot zoo'n prijs gekocht zou zijn. kan niet begrepen worden als grondslag voor de vestiging van den vrede' Na verder gezegd te hebben, dat Abes synië ..bezet en niet veroverd" is. vraagt het schrijven dat men zich aan de begin selen zal houden en haalt het als gevallen, waarin langdurig geduld tenslotte trium- feert aan het voorbeeld van Polen, dat van Elzas-Lotharingen en dat van het Vati- caan. BELGIË Naar een crisis. Y zer-herdenking. FRANKRIJK Een rede van Chautemps. Een monument voor Salcngro. Betooging der vakvereenigingen. ZUID-SLAVIË Rede van Stojadinowitsj. Op het congres der jeugdafdeellng van de regeeringspartij te Belgrado heeft Stoja dinowitsj een belangrijke rede gehouden over de binnen- en'buitenlandsche politiek. Hij bracht de schitterende ontvangst in herinnering, die hem te Parijs en Londen ten deel was gevallen. Verder herinnerde hij aan het werk zijner regeering tot ver sterking van de betrekkingen met de na buurlanden. een werk waarvan de grond slagen, naar Stojadinowitsj zeidc, gelegd werden door wijlen koning Alexander. „Wij zijn erin geslaagd," aldus Stoja dinowitsj, „van onze vroegere tegen standers goede en loyale vrienden te maken. Enkelen hunner, daarvan ben ik overtuigd, zijn tot goedo vrienden ge worden met volkomen begrip van de wederzijdsche belangen." Komende tot het tot stand gebrachte werk ln het binnenland bracht Stojadino witsj den vooruitgang op economisch en fi nancieel gebied in herinnering. Met betrekking tot de overeenkomst tus- schen de oppositie en Matsjek wees spr. er op, dat de jeugd vastbesloten moet zijn de ondeelbaarheid en eenheid van den Zuld- Slavischen staat te waarborgen. Eerbied voor de drie namen van ons volk, Servisch, Kroatisch, Sloveensch en gelijkheid daarvan, eerbied voor de er kende eerediensten en voor de beide alphabets, en eerbied voor de overleve ringen, dit alles moet worden beschermd want op deze manier zullen wederzijd sche eerbied, vertrouwen en achting zich ontwikkelen. De oppositie organiseerde een tegen-de monstratie. De oppositie verwijt de regee ringspartij stormafdeelingen te willen op richten. Op verscheidene punten van de stad deden zich vechtpartijen voor tusschen politie en demonstranten. De oppositie had een optocht georgani seerd, waarin doeken met opschriften wer den meegedragen. Deze opschriften luidden o.a.: „leve de Fransche democratie", „leve de vereenigde oppositie". In de gevechten met de politie werden verscheidene personen gewond. De politie verrichtte talrijke arrestaties. Naar de bladen melden heeft minister president van Zeeland een gedetailleerd rapport van zijn kabinet ontvangen over dc kwestie der Nationale Bank en heeft hij zich de. zaak door den procureur-gene raal uiteen laten zetten. Van Zeeland heeft gisteren den middag doorgebracht od zijn bezitting nabil Braine le Comte. Hij heeft zijn co'lega's Spaak en Jascar ontransen Men verzekert, dat stappen gedaan zijn om van Zeeland er toe te brengen aan 't bewind te blijven. Doch het blad „Le Peuple" meldt, dat behoudens on voorziene omstandigheden het gansche kabinet hedenavond zal aftreden. En volgens latere berichten zou het vaststaan, dat van Zeeland hedenmid dag om 4 uur mededeeling zou doen van zijn besluit om af te treden. Zulks in een zitting van den ministerraad, die op dat uur is vastgesteld. De Engelsche pers komt intusschen van Zeeland te hulp. De -Financial News" richt in dit verband zelfs een werkelijke waar schuwing tot het Belgische volk. Het blad schrijft: „bet zou voor allen, die od de hoogte zijn van de Belgische aangelegen heden, duidelijk moeten zijn, dat de stabi liteit en de welvaart van het koninkrijk geheel afhankelijk zijn ran het aanblijven of niet van van Zeeland als hoofd der regeering. Hij boezemt niet alleen in België, maar ook in het buitenland vertrouwen in Wanneer hij zou aftreden, zou niets den val van den Belga kunnen verhinderen" Ook de Fransche bladen beschouwen het vooruitzicht van een Belgische crisis met ongerustheid. ,.1'Epociue" schrijft: „van internationaal standpunt gezien zou deze crisis od een slecht oogenblik komen. Van Zeeland was door Frankrijk en Engeland ermede belast het onderzoek naar een economische ont wapening tot een goed einde te brengen Zaterdag a.s. zal te Brussel de negen- mogendheden-conferentie bijeenkomen Het internationaal belang, zoowel ais het Bel gische belang, zouden dus onze buren er toe moeten brengen voorziohtie te zijn met een ministerieele crisis". Maar het laat zich aanzien dat deze hulp te laat komt De bladen melden verder, dat generaal Étienne zelfmoord heeft gepleegd en bren gen in herinnering, dat deze bij het berei ken van den leeftijdsgrens in 1929 directeur is geworden van de bank Goldzieher en Penso. In een rede heeft Jaspar nog eens ge wezen op den noodzaak het reeeeringsver- bond te handhaven, daar een linksche of een rechtsche regeering onbestaanbaar is Ook de R K. minister Pierlot liet zich aldus uit. Ter herdenking van den slag aan den Ijzer hielden gisteren de oudstrijdersver- eenigingen haar traditioneele oDtochten en defileerden zij voorbij het graf van den Onbekenden Soldaat. Ook de socalistische oudstrijders begaven zich naar het graf van den Onbekenden Soldaat Onder het publiek weTden wel tegenbetoogingen gehouden, doch ernstige Incidenten deden zich niet voor. DANZIG Anti-semitisme. Een delegatie van Poolsche Joden heeft zich in verband met antl-semltische on lusten, die Zaterdag te Danzig voorvielen en waarbij twintig Joodsche winkels ge plunderd zouden zijn en dertig personen gewond, gewend tot den Poolschen com missaris-generaal. Deze beloofde stappen te zullen doen bij den Senaat. Vandaag zullen alle Joodsche winkels uit vrees voor nieuwe represailles gesloten blijven. De Danzigsche politie schijnt een pas sieve houding tegenover de troebelen be waard te hebben. Aangekondigd wordt, dat een boycot van alle Joodsche advocaten en artsen in de eerstvolgende dagen zal worden geor ganiseerd in het heele gebied der vrije stad Danzig. „Vorposten" het orgaan van dc Hltler- partij. verklaart echter, dat de nat- socialistische partij het niet met deze actie eens is en haar streng afkeurt. ROEMENIË De verjaardag van kroonprins Michael. Naar aanleiding van den 16den verjaar dag van kroonprins Michael en zijn be noeming tot luitenant, hebben vanmorgen te Sinaia gToote feestelijkheden plaatsge vonden. Van buitenlandsche zijde waren hierbij o.a. tegenwoordig kroonprins Paul van Griekenland, de Zweedsche kroonprins Oustaaf Adolf, de broeder van den koning der Belgen, prins Karei, voorts een Engel sche delegatie onder leiding van generaal Jeffrey, de plaatsvervangende chef van den Franschen generalen staf, generaal Georges, de Poolsche maarschalk Rydz- Smigly en de inspecteur-generaal Syrovy. Griekenland en Turkije waren eveneens door militaire delegaties vertegenwoordigd. Om te beginnen vond een gemeenschap pelijke godsdienstoefening plaats. Daarna las de Roemeensche minister van oorlog het decreet voor, waarbij de kroonprins tot officier wordt benoemd, en vervolgens vond ten aanschouwe van koning Carol en de eeregasten een défilé der troepen plaats, waaronder zich ook een afdeeling onder bevel van den kroonprins bevond. Gisteren heeft minister Chautemps te Chateauroux een nieuw volkshuis ingewijd en het congres van de radicaal-socialisti sche federatie van West-Frankrijk gepresi deerd. Na de vergadering werd een diner aangeboden waaraan Chautemps een tafel rede uitsprak. De minister-president wees er op, dat bij de jongste verkiezingen is gebleken, dat 't Fransche volk politiek rijp is, de verkie zingen zijn kalm verloopen. Volgens spr. is i uit de verkiezingen het volgende op te ma- I ken: er bestaat geen strooming naar het extremisme, de meerderheid van de regee ring is gehandhaafd en de radicaal-socia listen hebben 200.000 stemmen gewonnen. Verder zeide Chautemps, dat de radicaal- socialisten een element van democratisch evenwicht vormen en derhalve mogen zij niet verzwakt worden. Derhalve is eenheid een eerste noodzaak. Spr. toonde aan, dat het niet.waarschijnlijk is, dat het komende nationale congres de samenwerking met de linksche eenheid niet zou voortzetten nu de toestand aanmerkelijk is verbeterd en de regeering wordt geleid door een radi caal-socialist. Hij wees er op, dat het ge vaarlijk zou zijn, de uiterst linksche par tijen in de oppositie te dringen. Vervolgens zette Chautemps het pro gramma van de regeering uiteen, dat bij de Kamer zal worden ingediend. Hij be gon met te herinneren aan hetgeen tot stand is gebracht: de begrooting ls weer in evenwicht gebracht, manipulaties op de wisselmarkt zijn verboden en de goudvoor raad is verbeterd. Spr. wees op de nood zakelijkheid de begrooting in evenwicht te houden. Hij zal de Kamer vragen wets ontwerpen aan te nemen, waarbij de ver houding tusschen kapitaal en arbeid ge regeld zal worden, o.a. de regeling van ar beidsconflicten en straffen op overtreding van arbitrale regelingen. Bovendien zal een wetsontwerp worden ingediend, tot steun aan oude arbeiders, die geen bron nen van inkomsten hebben. Het onderzoek dat zal worden ingesteld naar de productie, heeft niet ten doel terug te komen op de besluiten Ir.zake de werk week van veertig uur, doch heeft ten doel de industrie methodisch te organiseeren, cpdat de invoer kan worden verminderd en de uitvoer vermeerderd. Vervolgens ver klaarde de minister-president, dat het voor het welzijn van het land noodzakelijk is, dat orde en rust heerschten opdat de so ciale maatregelen succes zullen hebben. Ten aanzien van de buitenlandsche po litiek zette de minister-president uiteen, dat de politiek van Frankrijk gericht is op bet handhaven van den vrede. Spreker wenscht, dat ln het tragisch geval van Spanje een einde zal komen aan de schen ding van het recht, anders zullen Frank rijk en Engeland hun vrijheid van hande len moeten hernemen. Frankrijk is steeds bereid den vrede te dienen, doch het is bovendien vastbesloten zijn grondgebied en zijn levensbelangen krachtig te verde digen. Het is bereid nauw samen te wer ken met alle landen die door hun daden te kennen geven hun internationale ver plichtingen na te willen komen en de vrij- I held van anderen te eerbiedigen. In aanwezigheid van vijftigduizend per sonen is het monument van Roger Salen- gro, voormalig socialistisch minister en burgemeester van Rljssel onthuld. Leon Blufn bracht in zijn rede hulde aan de na gedachtenis van Salengro en hoopte, dat de tegenwoordige regeering na het weder bijeenkomen van de Kamers definitief de wet zal doen aannemen tot bestraffing van laster in de pers, welke de regeering Blum reeds door de Kamer heeft doen aannemen. Vervolgens maakte Blum melding van de campagne der „reactie" die weder aan de macht wil komen om het beweerde faillis sement van het Volksfront af te wikkelen. Hij wees erop, dot de jongste kantonale verkiezingen de Volksfront-meerderheid en de socialistische partij echter terrein heb ben doen winnen. Zaterdag is in het bosch van Vincennes een betooging gehouden tegen de hooge kosten van levensonderhoud, georganiseerd door den bond van vakvereenigingen te Parijs en omstreken. Henry Reynaud, de algemeene secretaris van oen bond van vakvereenigingen, wees op het verband tusschen de crisis in de blnnenlandsche en die in de buitenland sche politiek. De moeilijkheden, die wij thans ondervinden, zijn een gevolg van de onvoldoende toepassing van het program ma van het Volksfront. Hij eischte de vol ledige toepassing van dit programma. Ra- camond, secretaris van het Verbond van den arbeid, zeide dat deze betooging een tweeledig doel had, namelijk de verdedi ging van hetgeen in Juni van het vorige Jaar tot stand was gebracht en de internationale solidariteit met de strijders voor de Spaansche republiek. Hij deed een beroep op de eensgezindheid van het prole tariaat en verklaarde dat wanneer de ar beidersklasse niet langs legalen weg haar wettige eischen kan doorzetten, zij de mo gelijkheid heeft inwilliging daarvan te verkrijgen door actie. Er is ten slotte een motie aangenomen, waarin o.a. aanpassing der loonen en toe passing van het sociale program van het Volksfront wordt geëlscht. In een andere motie wordt het herstel van den vrijen handel met het Republi- keinsche Spanje geëlscht. Sluit een verzekering bij de Nationale met uitkering op 65 jarige leeftijd, Vraagt inlichtingen 9888 (lngez. Mcd.) Sedert Zaterdagmorgen doen ae Japan sche troepen tezamen met de marinetroe pen een feilen aanval op de Chineesche stel lingen van het Oostelijk front bij Sjanghai, o.a. op Klangwangtsen en Tatsjangsten. ZIJ zijn er in geslaagd, aldus het Japansche Telegraafagentschap, de centrale positltes der Chlneezen te doorbreken en ruim 100.000 man Chineesche troepen ln de streek Kiangwangtsjen en Tatsjangtsjen op te sluiten. Tatsjangtsjen, dat ligt op ongeveer 10 k.m. ten Noordwesten van het Noorder station van Sjanghai, vormt een centrale sleutelpositie der Chineesche defensielinie over ongeveer 40 k.m. en vormt de verbin ding van het Noorderstation van Sjanghai. Kiangwangtsjen en Miauhangtsjen in het Oosten met Lloehotsjen in het Noorden. De Japansche troepen hebben reeds een gepro- jecteerden sector van Tatsjangtsjen bezet, terwijl de hoofdmacht der Japanneezen Tat sjangtsjen omsingelt. De verovering van Tatsjangtsjen zou beteekenen het in tweeën snijden van de Chineesche positie en het opsluiten van ruim 100.000 man Chineesche troepen. Een Japansch detachement is de Tsoemakreek overgestoken en rukt op ver ten Zuiden van Tatsjangtsjen, terwijl een tweede Japansch detachement de Went- saupingkreek overgestoken is en in Zuid westelijke richting oprukt naar de spoorlijn SjanghaiNanking. De Chlneezen zijn in volledigen aftocht en trekken terug naar Nansiang en Loengsoea. Klaarblijkelijk zijn de Chlneezen van plan hun verbindingen met Nantau, het Chineesche kwartier van Sjanghai te beveiligen door sterke stellin gen in te nemen te Hoengiau en ten Zuiden van de Soetsjaukreek. Tot zoover de Japansche berichten. Van Chineesche zijde verklaart men echter, dat zij hun stellingen vrijwel hebben weten te handhaven trots de zeer felle aanvallen. Nader wordt nog gemeld: De Japansche troepen bevinden zich thans op minder dan anderhalve mijl afstand van Nansiang. Er wordt verwoed gestreden, man tegen man, in de onmiddellijke omgeving van Tatsjlang, dat met den grond gelijk gemaakt wordt door een regen van Japan sche granaten en bommen. Buitenlandsche waarnemers verwonderen er zich over. dat de Chlneezen zich niet heb ben teruggetrokken uit Kiangwan Zij ge- Weer een Britsch-Japansch incident Een Japansch vliegtuig, dat de aan de internationale concessie grenzende Chi neesche wijk bombardeerde, daalde Keswickroad tot geringe hoogte en opende machinegeweervuur op een detachement Britsche soldaten. Een dezer soldaten werd gedood. De Britsche admiraal heeft direct geprotesteerd. Een onderzoek en even- tueele ontheffing van den vlieger ls toege zegd. Den Britschen strijdkrachten is be vel gegeven uit zelfverdediging tc vu ren, wanneer dit noodzakelijk mocht zijn en zonder aarzelen. De Britsche troepen zijn niet voorzien van lucht afweergeschut. maar beschikken ov« Lewis-machincgeweren, die gemakke lijk voor luchtafjveerdoeleinden kunnen worden aangepast. In het Noorden. Hoewe' de Japanners nog van eenlge vor deringen melding maken, schijnt het in liet Noorden toch vrij rustig te zijn De Japansche autoriteiten laten zelfs door schemeren. dat in de naaste toekomst aan het Noordelijk front geen nieuwe sensatlo- neele opmarsch verwacht kan worden. In verband met de terreinmoeilijkheden en den tegenstand der Chlneezen. De strijd krachten der Chineezen ten Noorden van de Gele rivier worden geschat op 62 divi sies met ongeveer 500.000 man Daarvan liggen 27 divisies in Sjansl, 19 in Honan, 10 in Sjangtoeng en 6 in den sector Ta- mingfoe. Tayoean wordt door 12 divisies verdedigd. De gouverneur van SJantoeng, general Han Foe-tsjoe, heeft ln een interview me! Chineesche journalisten te Tsinan ver-I 'daard, dat hij. volledig gehoorzamend aar de instructies van Nanking en van maar schalk Tsjang-kal-SJek, de Japanse!» troepen tot het bittere einde zal bestrijdt! en bereid is ieder offer te brengen. De conferentie der negen mogend heden. Denemarken heeft de uitnoodiging voor deelneming aan de negen mogendheden- conferentie aangenomen. Tot dusver ii looven, dat de Chineezen de wereld willen toonen, dat zij werkelijk tot den dood toe nog geen antwoord ontvangen van Japan, strijden. Bolivië, Zweden en Noorwegen. De confe- Een verovering van Nansiang door de rentie zal bijeenkomen in het Paleis der Japanneezen zou de positie van Sjapei zeer Academies te Brussel. De openingszitting netelig maken. Desalniettemin stroomen zal in de groote zittingszaal gehouden Chineesche versterkingen Sjapei binnen. worden. 'Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. PALESTINA De terreur. De terreurdaden blijven aanhouden. Bij na alle verkeer vindt thans overdag plaats. Het nachtelijk spoorwegverkeer ls ge slaakt en de voornaamste groote wegen zijn na zonsondergang zoo goed als ver laten, slechts patrouilleerende auto's be vinden zich daar dan nog. Een Arabisch huis, dat gelegen was dicht nabij de plaats waar de pijpleiding naar Irak herhaaldelijk was verbroken, is als strafmaatregel opgeblazen. Ook te Nabloes zijn 7 huizen opgeblazen. AUSTRALIË De verkiezingen brengen geen wijziging. De verkiezingen hebben volgend resul taat opgeleverd. Huis van afgevaardigden Vereenigde Australische partij 27, Agra rische party 16 en Arbeidersparty 31. Het kablnet-Lyons is dus zeker van een coali- stem gehoor gaven. Wil men evenwel te ORANJE EN JONG NEDERLAND. Het comité Oranje en Jong Nederland, meenende te handelen ln den geest van de Prinses der Nederlanden door aan een aantal a.s. moeders, die in behoeftige om standigheden verkeeren en in denzelfden tijd als Hare Koninklijke Hoogheid haar kind verwachten, een wieg en baby-uitzet te schenken, spreekt zyn hartehjken dank uit aan degenen, die reeds aan zyn roep- stem gehoor gaven. Wil men evenwel te tiemeerderheid, al heeft Labour vier zetels Oegstgeest en te Lelden, waar de Prinses eenlge jaren studeerde, Haar een grootsche hulde brengen door werkelijk ongeveer POLEN Huiszoeking in Duitsche gebouwen. De politie heeft in verschillende Duitsche gebouwen te Lodz huiszoekingen verricht en twee leden van een Duitsche pro- testantsche organisatie gearresteerd. LUXEMBURG. De regeeringscrisis. gewonnen. De cyfers voor den Senaat zyn nog niet bekend, doch ook daar zal Lyons zich wel een. zü het verkleinde, meerderheid ver overen. De groot-hertogin heeft Dupong, den minister van financiën in het vorige kabi net belast met de vorming van ®en nieuw kabinet. VEREENIGDE STATEN Proclamatie van Roosevelt. In een proclamatie, waarin de bevolking wordt opgewekt den llden November op gepaste wijze den wapenstilstandsdag te vieren, wijst Roosevelt op de wetteloosheid en de twisten, die de internationale veilig heid en zelfs de beschaving bedreigen. Hij voegt hieraan toe: Wij dienen opnieuw uiting te geven aan den wensch, een vredes-politiek te voeren, al het mogelijke te doen om den oorlog te vermijden, te arbeiden voor herstel van het vertrouwen en de orde tusschen de naties, en te herha len, dat het verlangen naar vrede nog steeds de groote meerderheid van de volkeren der aarde kenmerkt." De president dringt er op aan, dat de na'ionale vlag op alle openbare gebouwen zal geheschen worden, en het volk uitge- noodlgd tot herdenkingsplechticheden in de kerken en scholen, „waarby onze dank baarheid tot uiting zal gebracht worden voor den vrede". zeventig moeders gelukkig te maken, dan zullen nog velen zoowel financieel al» daadwerkelijk moeten medewerken om uit doel te kunnen verwezeniyken. Het giro* nummer van de pennlngmeesteresse 71234; het bureau Breestraat 119, waar de patronen en ook materiaal te krijgen zyn, is geopend 's Dinsdags van 10—12 en van 7—9 uur en 's Zaterdags van 25 uur. GEBOREN: Johanna Lamberta Maria, D. van H. J v. d Meij en H. M. A. den Hollander - Jacoba, D. van K. Nijdam en E. Kempes- ONDERTROUWD: P. C. Mooten jm. 28 jaar en P v; Berg, jd. 22 jaar; J. Fakkel, jm. 24 jaar en T. Brakel, jd. 23 jaar; J. Bavelaar. jm- 20 iaar en J. van Egmond jd. 29 jaar; Jr- F. M. Hendriks, jm. en C. Godschalk. J Ravensbergen, jm. 23 Jaar en J. yan Tongeren, jd. 22 jaar; J. J. Leeuwerik jm- 28 jaar en M. L. M. R. Schëffer jd. 31 1- 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2