LEIDSCH DAGBLAD - SpartMad Maandag 25 October 1937 U.V.S. verliest van H.V.V. (2—3) Alphen opnieuw geslagen (1-3) Wat de Westel. Ie klassers deden De Leidenaars zijn niet fortuinlijk Een speler van het veld gezonden. Ondanks veldmeetrderheid tegen Overmaas. I Het is of het noodlot U.V.S. blijft achtervolgen, immers reeds met 3 in vallers uitkomende werd v. Leeuwen in het begin van den wedstrijd voor 10 min. onklaar. Hij kreeg een diepe vleeschwonde in de linkerknie waar schijnlijk door een spijker in de schoen van een tegenstander. En als dan de wedstrijd 15 min. oud is wordt Platteel van het veld gezonden wegens natrap pen. Nog nooit is Platteel met de strafcom- missie in aanraking geweest, en iedereen weet dat zijn spel het niet meebrengt der gelijke praktijken toe te passen. Dit geval werd o.i. veel te zwaar gestraft. Wel zat hij in de knoop met een HW'er maar zelfs eenige H.V.V.'ers hebben niets ongeoor loofds gezien. In de eerste helft waren het de H.V.V.'ers die den toon aangaven. De tweede helft toonde ons een U.V.S., dat een uitstekende partij speelde, waar H.V.V. niet aan te pas kwam. Eén doel punt- was werkelijk een te schamele be looning. Het was en bleef een onstuimig aanvallend U.V.S. en een wanhopig verde digend H.V.V. en soms kregen wij 't idee dat H.V.V. met 10 man speelde inplaats van U.V.S. De doelpunten die H.V.V. maakte waren het gevolg van erqstige fouten in de U.VH.-verdediging. Jammer dat. Burgy, die overigens zeer goed op dreef was zijn doelman in de eerste minuten van den wedstrijd niet vertrouwde, en inplaats Uitstekende eerste helft van L. F. C. Zij leidde toen tegen V.V.I). met 70. van het werk aan Onderwater over te laten den bal nog wilde wegschoppen, waardoor hij, onhoudbaar voor Onderwa ter het leer in eigen doel deponeerde. U.V.S. kan aanvankelijk geen vat krij gen op het spel van H.V.V. en als het Leidsche doel in gevaar komt scoort Burgy in eigen goal. Wederom is H.V.V. in den aanval. Sillevis omspeelt Burgy. Hansen kopt onder den voorzet door. Onderwater loopt, uit en mist en Pasteur brengt met een kopbal den stand op 20. Als v. Leeuwen, die even was uitgevallen, dan terugkomt is er dra meer leven ln de U.V.S.-voorhoede. Schoten van Ostrom en Van Leeuwen gaan net naast. Dan wordt Platteel weggezonden. Met tien man geeft U V.S. het echter niet op en joowaar weet v. Leeuwen als hij de H.V.V. verdediging passeert met een schitterend schot te scoren, 21. Als H.V.V. weer sterker wordt veroor zaakt Hansen een vrijen trap. Door ver keerd opstellen van U.V.S. kan Bool vrij in schieten zonder dat Onderwater het kan verhinderen, 31. De tweede helft brengt direct een sterk aanvallend U VB. H.V.V. kan zich met geen mogelij kheld losbreken. Slechts een enkele maal komt zij ln het doelgebied van U.V.S. maar de verdediging weet er daar wel raad mee. Van Goor breekt door maar schiet tegen den paal. Dan snelt Oostrom weer langs de lijn Zijn voorzet belandt bij van Leeuwen en het ls 32. De honderden Leidenaars vuren U.V.S. sterk aan. In een kwartier tijd worden zes cor ners op het H.V.V.-doel genomen, alle zon der resultaat. Nog even probeert H.V.V. het maar Del fos redt ten koste van een corner. Wat U.V.S. ook probeert de gelijkmaker komt niet en met U.V.S. ln den aanval komt het einde van dezen vooral in de tweede helft fraaien wedstrijd. Scheidsrechter Wesselink floot niet on verdienstelijk. De opstelling van H.V.V. was: Doel: Danikelman; achter: Gentis en Deyber; midden: Blankenberg. Niki en Bool; voor: Hubert. Oolthof, Pasteur, v. d. Luur en Sillevis BodegravenOlympia 05. De uitslag is geflatteerd. De overwinning van Olympia ls verdiend, maar de uitslag is sterk geflatteerd. De wedstrijd heeft zeker niet dat eenzijdige karakter gedragen, als de uitslag zou doen vermoeden. Over het geheel genomen is Bodegraven %elfs het meest in den aanval g?weest, doch hier deed zich het geval voor, dat Olympia elke kans wist te benutten, terwijl bij Bodegraven nu eenmaal niets wilde gelukken. Zoo werd kort na den aan vang door ten Brink een opgelegde kans gemist, om Bodegraven de leiding te geven en de talrijke uitstekende voorzetten van de Jong hadden zeker beter lot verdiend. Eerst na een half uur spelen gelukte het Olympia, de leiding te nemen, toen zij pro fiteerde van een te ver opdringen van de Bodegravenbacks en de linksbinnen der gasten met een onhoudbaar schot van Groeningen passeerde 01. Olympia heeft daarna succes met een strak schot weder om van den linksbinnen 0—2. Nauwelijks is Bodegraven van den schrik bekomen of de gasten krijgen een corner. De bal wordt keurig voor doei geplaatst en op kniehoogte opgevangen en ineens ingeschoten door den linksbinnen. Na de thee ls Bodegraven aanvankelijk veel sterker, doch het wil met lukken. Als de Jong is doorgebroken en wordt gehaakt, schiet Boelen uit de straf schop het leder tegen de staander. Even later brengt de deklat voor Olympia red ding. Als elk succes uitblijft verslapt Bode graven, waarvan Olympia handig profi teert om onhoudbaar een vierde doelpunt te scoren. Bodegraven is dan een geslagen team en kort voor het einde is het de rechtsbuiten der gasten, die met een keurig schot van Groeningen geen schijn van kans geeft, zoodat Olympia uiteindelijk met 50 weet te zegevieren. t M.S.V. D—NOORDWUK IV 2—2. Hoewel de thuisclub met de rust de leiding had met 10 hebben zij dezen voorsprong toch niet bunnen handhaven. De gasten kwamen er nadien goed in en wisten tot tweemaal toe het net te vinden, waartegen de M.S.V.-reserves slechts één doelpunt wisten te stellen zoodat het einde kwam met 22. Alphen heeft voor de zooveclste maal, ondanks een meerderheid in het veld, de beide punten aam de tegen partij moeten laten. Vooital tijdens de eerste helft was deze meferderheld der thuisclub wel zeer opvallcjnd. De be zoekers moesten zich dan ook vooral in deze periode met enkele uitvallen te vreden stellen. Het was bij de thuisclub weer de voorhoede, die van; de geboden kansen geen gebruik wist tc maken. Stuk voor stuk bleven alle spelers ver beneden hun gewonen voipn. v. Leeu wen, Bezemer en Vriesektijop kunnen beslist beter doch zullen oti. met meer zelfvertrouwen moeten spiel en. Ten slotte heeft de wedstrijd tegen Sliedrecht toch getoond, dat .met eenige veine deze voorhoede voor doelpunten kan zorgen. Thans speelde Baltes mid denvoor, die vanaf deze pïaats het eenige Alphen-doelpunt gemaiakt heeft, dat van goed gehalte was, Btunee was evenwel de geestelijke vader van dit doelpunt, daar hij de bal goed had vrij gemaakt en daarna gcied door speelde naar Baltes. In de mlddenlinie was Goedbhrt weer van de partij. Over het algemeen bpeft deze linie hard gewerkt, doch men zal meer aandacht moeten besteden aan de,vleugels, door het spel veel meer open te houden. De achterhoede was goed zontfer, dat men evenwel geheel feilloos speelde, een tweetal doelpunten ontstonden dun ook door kleine foutjes in de Alphenfiche de fensie. Tegen het einde moest Hesseling zich wegens een lichte -blessure laten ver vangen, waardoor deze verdediging veel minder weerstand kon bieden aan de krachtige aanvallen der bezoekers .hoe goed de Graaf zich ook weerde. De eindstand werd 8O. Met 80 won L.F.C. gisteren van de concurrente V.V.D. uit Den Haag, en het is duidelijk dat elk element van strijd in deze ontmoeting was uitge schakeld. De Leidsche ploeg was verre weg superieur en zij zou de dubbele cijfers bereikt hebben indien zij in de tweede helft even goed had gespeeld als voor de rust! Dit elftal van L.F.C. heeft ons gedurende de eerste drie kwartier inderdaad verrast door z'n aardige spelopvatting, zijn voortdurend streven om er iets goeds van te maken en de voortreffelijke wijze waarop van de geboden kansen gebruik werd ge maakt. Dat het team der kanaries nochtans ook zwakke zijden heeft bleek na de hervatting en voor het moreel der spelers was dat misschien ook wel goed. Een ploeg, welke van eigen supe rioriteit overtuigd is, zal meer dan eens voor onaangename verrassingen komen te staan. En voor L.F.C., dat dit seizoen ongetwijfeld tot de sterksten behoort, zou dat heel jammer zijn. De geelzwarten staken gisteren direct voortreffelijk van wal. Er was een zeer .verdienstelijke combinatie, de spelers toon den initiatief en doorzettingsvermogen en er waren vele van die kleine trekjes to hun spel, welke toekomstperspectieven in zich droegen. V.VD. werd onder den voet ge- loopen en ln snel tempo kwamen de doel punten. Na 3 minuten was het 10 door midvoor Ouwerkerk en een fraai staaltje van open spel werd binnen het kwartier beloond met een tweede goal van rechts buiten Van Leeuwen, die magnifiek in greep bij een verre pass van linksbuiten Herreur. Ouwerkerk zorgde voor 30 en 40 en er was precies een half uur ge speeld toen Herreur den voorsprong al op 50 had gebracht. Van Leeuwen en Zwa nenburg verhoogden tenslotte nog voor de rust de score tot 70. laatstgenoemde uit een strafschop wegens hands toen de Haagsche back een doelpunt voorkomen had door den bal met den vuist uit het doel te slaan. En het merkwaardige van deze groote score tegen het aanvankelijk inder daad gevreesde V.V.D. was, dat zij niet eens geflatteerd mocht worden genoemd. Met den wind tegen en een alles op den aanval zettend V.V.D. kreeg de thuisclub het na de pauze echter moeilijker, waarbij kwam dat de enorme voorsprong den L-F.C.'ers parten speelde. Thans bleek hoe zeer het spel van L.F.C. het gevaar in zich houdt van te kort te worden gehouden en hoe ontactisch het is aan die methode te blijven vasthouden indien het duidelijk wordt dat zij geen succes meer kan bren gen. Het was in de eerste plaats de taak geweest van den uitstekenden midhalf Zwanenburg om de attaques meer open te houden, doch bij al zijn goede kwaliteiten bleef hij volharden in het short-passing, waarop de Hagenaars nu beter waren inge steld en dat thans trouwens het noodige tempo miste. Toegegeven dat L.F.C. pech had toen haar rechtsbuiten achtereenvol gens tegen paal en lat schoot, maar een doelpunt verdiende dit aanvals-spel toch feitelijk ook niet, zoomin als dat van de geheel falende V.V.D.-ploeg, die bij eiken aanval zoover opdrong dat haar backs over de middenlijn stonden. Dat de Kanaries uiteindelijk den voorsprong nog vergroot ten dankten ze aan een Hagenaar, die den bal'met de hand wegsloeg, waarna Ouwer kerk uit den strafschop den stand op 8—0 bracht. FEYENOORD—STORMVOGELS 3—2. Voor de rust heeft Feyenoord verreweg het beste deel van het spel gehad. De uitvallen van Stormvogels waren niet tal rijk, maar wel gevaarlijk. Na een half uur moest Van Male uitloopen. maar Van Pel was hem te vlug af en de bezoekers had den de leiding (0—1). Dat bleef zoo tot aan de rüst. Het spel was in de tweede helft drie minuten oud, of De Vroet bracht uit een voorzet van Paauwe met een mooien kop bal de partijen op gelijken voet (1—1). Een fout van doelman De Vries bezorgde Feyen oord op goedkoope wijze de leiding (21). Uit een pass van Kantebeen wist Vente den voorsprong tot 3—1 te vergrooten. Stormvogels gaf zich nog niet gewonnen en toen Van Male een bal niet ver genoeg wegwerkte, was het door toedoen van Gerrits Sr. 32. EXCELSIOR—AJAX 0—3. Aanvankelijk wisten de backs van Ex celsior door stevig ingrijpen de aanvallen te breken, maar toen het spel een kwar tiertje aan den gang was, kreeg Van Wijn gaarden den bal bij een algemeenen aan val goed voor de voeten, waarna hij on houdbaar inschoot (01). Daarna bleef in de eerste helft het spel vrijwel gelijk opgaan. De rust ging dan ook in met onveranderden stand. Na de hervatting nam Ajax het spel spoedig geheel in handen. Telkens weer werden aanvallen ondernomen, terwijl de tegenaanvallen van de Rotterdammers maar weinig in getal waren. Nadat Van Reenen een keihard schot tegen de lat had geschoten, kwam het leder voor den doel- mond, waarna het aan Stam, den rechts buiten, werd toegespeeld, die onhoudbaar het tweede doelpunt maakte (02). Ook daarna bleef Ajax de sterkste. Van Reenen maakte met een zeer fraaien om haal het derde doelpunt. Het slot kwam met den stand 03, een uitslag die de ver houding zeer goed weergeeft. H.D.V.S.C.V.V. 1—1, H.D.V.S. heeft haar eerste puntje in dit seizoen behaald. Dank zij het goede ver dedigen van Dolleman en Adr. van der Tuyn, bijgestaan door de trapvaste achter spelers en den stopper-spil, slaagde de thuisclub er in de snelle C.V.V.-aanvallen af te slaan. Slechts eens, voor de rust, konden de achterspelers niet verhinderen, dat de linksbuiten de GTaaf van een through pass profiteerde, waarmede C.V.V. de leiding kreeg. Lang behield C.V.V. dien voorsprong niet, want na goed samenspel tusschen Borranl en Breitner doelpuntte laatstgenoemde met een schot onder de lat van korten afstand. In de tweede helft was het een vruchtelooze strijd van twee voorhoeden op het gladde veld de te sterke verdedigingen te passeeren. D.F.C—V.U.C. 0—1. Met de zon en den wind in den rug on dernemen de gasten in het begin een serie aanvallen, die slechts door de Dordtena- ren door energiek verdedigen onschadelijk kunnen worden gemaakt. De druk op het Dordtsche doel wordt steeds sterker, zon der dat de voorhoede van V.U.C. het doel kan vinden. D.F.C. moet zich vergenoegen met enkele uitvallen over links, waarMijn- ders echter zoo solide wordt bewaakt, dat elke aanval ln den kiem wordt gesmoord. De rust komt met blanken stand. Wie gedacht had dat in de tweede helft de rollen zouden zijn omgekeerd kwam be drogen uit. Het was weer V.U.C. dat het spel in handen nam en tal van hachelijke momenten voor het Dordtsche doel deed ontstaan. Na een kwartier geeft ^Beekhui- zen met een prachtig diagonaal schot V.U.C. de leiding. Het einde kwam met een zege voor de gasten (01). ■t gooi—Xerxes 4—3. Over het geheel genomen ontliepen bei de teams elkander in de eerste helft niet veel. Het was J. Kok, die keeper Damme gemakkelijk kon passeeren, toen de backs voor een vermeend buitenspel werkloos toezagen, 10. Gesteund door dit succesje was 't Gooi even sterker en smaakte door J. Cohen het genoegen een 2e doelpunt te scoren. Eerst toen was het v. d. Vaart die op on berispelijke wijze een strafschop wegens hands van een der Hilversumsche backs, in een doelpunt omzette. 21. Kort voor het ingaan van de rust had 't Gooi andermaal succes, toen J. Cohen dankbaar profiteerde van een foutief op stellen der Rotterdamsche backs en het leder keurig over Damme in het doel kopte, 3—1. In de tweede helft kwam alras tot uiting dat Xerxes den strijd nog geenszins ge wonnen had gegeven. Het was rechtsbuiten De Jong, die tot tweemaal toe, een van zijn snelle rushes met een doelpunt ver mocht te bekronen en derhalve den stand, gelijk, 33, opbracht. Vlak voor het einde bezorgde J. Cohen aan 't Gooi de overwinning 43. H.B.S.—HAARLEM 0—4. De Hagenaars namen het offensief. De rechtsachter der gasten maakte hands bin nen de beruchte lijnen, doch Van Vliet schoot in de handen van Vijgeboom. De aanvallen der bezoekers werden tal rijker en na 35 minuten opende Smit de score 01. Na de hervatting kreeg Haarlem een pe nalty, eveneens wegens hands. Smit be nutte deze 02. De thuisclub had hierna een kans den achterstand te verkleinen, doch wederom miste Van Vliet. Aam de andere zijde had Haarlem wederom sucoes, toen Kammeijer een kopbal inzond, welke vla den binnenkant van den paal doel trof 03. In de komende periode van Haagsche aanvallen, bleef de Haarlemsche verdedi ging volkomen de baas, zoodat een wel verdiend tegenpunt uitbleef. Nog 6 minu ten waren te spelen, toen Nlnnaber uiteen voorzet van de la Mar, den eindstand scoor de 0—4. V.S.V.—A.D.O. 2—4. V.S.V. liep hard van stapel en de bal had nog maar enkele wentelingen ge maakt, of Der Lugt had Koek reeds gepas seerd. Wegens buitenspel werd dit doelpunt echter geannuleerd. De start van A.D.O. was nog beter. Na een goed opgezetten aanval kwam de bal bij Van den Benkei, die met een keurig schot den ietwat verrasten Michel pas seerde, 10. Het Haagsche aanvals-quintet speelde een tempo te vlug voor de IJmuider mid denlinie, die als geheel een zwakken In druk maakte. Eerst doelpuntte Van den Benkei en daarna De Korte 03. Na de hervatting trapte A.D.O. af. Van den Benkei zette voor en Berg kopte schit terend in het net 14. Ook deze tegenslag ontmoedigde V.S.V niet. En nadat het A.D.O.-doel weer eens op het nippertje was ontsnapt, maakte V.S.V. door Sterk een verdleend tegenpunt 2—4. V.S.V. bleef in de meerderheid, doch A.D.O. trok haar binnenspelers terug, wat de taak van den V.S.V.-aanval niet gemak kelijker maakte. Met 24 kwam ten slotte het einde. Overmaas bezit een goed sluitend elftal dat zoowel technisch als tactisch af en toé goed spel liet zien, met als uitblinker linksbuiten Zoutewelle. Door te laat verschijnen der bezoeken laat de uitstekende Amsterdamsche scheid-, rechter Schluter om kwart voor drie be. gtonen. De eerste aanvallen zijn voor de gasten, doch dam neemt Alphen het leder over en weet mem een gestadlgen druk uit te oefenen op het Overmaas doel. Hier ka-, de groen-witte defensie er aanvankelijk niet ln komen en ontstaan er enkele goedt kansen voor Alphem. Men kan echter blijk baar de juiste combinatie niet vinden, waardóór het samenspel ln de voorhoedt te wenschen over laat. Baltes weet de score te openen doch de scheidsrechter had juist even te voren voor buitenspel geflo. ten, terwijl even later Bezemer uit voorzet van Vriesekoop keurig inkopt, doch ook dit doelpunt kan geen genade vinden in de oogen van den scheidsrechter, daar de bal achter schijnt te zijn geweest, Alphen blijft steeds sterker doch doelprat ten blijven uit. Dan ontstaat plotse lira het eerste Overmaas-doelpunt als de ba! hard over de ver opgedrongen Alphenseta achterhoede wordt heen getrapt. Britsem- mer loopt snel uit doch de Overmaas-mid denvoor Bogers is juist iets eerder bij i bal en weet deze op rustige wijze over i uitgekropen doelman heen in het verlaten doel te trappen 01. Zoo heeft geheel t< de verhouding ln Overmaas de leiding ge nomen, doch ondanks dezen tegenslag blijft Alpiien tot de rust sterker, zonder te kun nen scoren. Direct na de hervatting zet de thuisclub er een flink tempo in en wordt de Over maas-achterhoede weer flink aan den tand gevoeld. Het spel van Alphen blijft echte te doorzichtig en is te weinig varieerend om succes te hebben. Overmaas weet an dermaal op wel zeer onverwachte wbzt den voorsprong te vergrooten als na een voorzet van rechte zoowel de Graaf als Goedhart finaal over het leder heen trap pen. Hierdoor kreeg de Overmaas linksbui ten Zoutewelle het leder onverwachts voor de voeten waarvan hij echter dankbaar gebruik maakte door keihard langs Brit semmer in het net te schieten 02. Dit doelpunt is voor de thuisclub aan leiding om een hevig offensief in te zetten en de bezoekers worden weer geheel op eigen helft terug gedrongen. Alhoewel d! Rotterdamsche keeper thans wel me« werk krijgt duurt het toch geruimen tijd alvorens hij door Baltes met een keurig hard schot wordt gepasseerd, nadat Brunei hem hiertoe op de juiste wijze ln staat had gesteld 21. Hierdoor aangemoedigd blij!! Alphen in den aanval en doen zich talriib kansen voor om de partijen weer op ge lijken voet te brengen. Het zit Alphen eet- ter beslist tegen als Brunee juist naad schiet, Iets wat even later door Vriesekoc? herhaald wordt. Dan valt Hesseling uit e: komt Mulder het elftal completeeren. Hier door kan Overmaas eenigen tijd in is aanval komen en weet zij na een goede aanval geleid door den linksbuiten met «i fraaie kopbal van Jongkrijg de voorsproc; te vergrooten. Alphe nis een geslagen elf-u en de resteerende minuten worden do:: belde partijen op rustige wijze uitgespeeld Overmaas heeft met deze overwinning beslist meer gekregen dan haar toekwam maar doelpunten beslissen nu eenmaa! den wedstrijd, met een gelijk spel hadden zij ook zeker tevreden kunnen zijn. D.H.C.BLAUW WIT 1—7. In de eerste helft zag het er nlfet naar uit dat het op zulk een débdcle Foor de thuisclub zou uitloopen. Lr een jperlode dat er een Delftsch doelpunt ln dfe lucht zat trok Sluijk er tusschen uit, zette keu rig voor en Westphal deed met een vol treffer de rest 01. Na de hervatting paste Blauw-Wit aan vankelijk een verkeerde taktlek toe. De Amsterdammers waren nj. met de 10 voorsprong al tevreden en gingen verde digen. D.H.C. kreeg toen het heft weer in, han den en de gelijkmaker was maar een 'kwes tie van tijd. Na 20 minuten spelen .schoot Ditmars uit een pass van Schreuder 'Jn en was de stand 11. De Amsterdammers begonnen zich hier na te herinneren, dat aanvallen nog steeds de beste verdediging ls. Wesphal bracht al spoedig met 'n fraaie kopbal den stand op 12. Toen waren de Amsterdammers niet meer be houden. D.H.C. werd finaal over speeld en binnen drie minuten hadden Sluijk en Westphal den stand op 14 ge bracht. Bergman liet nu zien dat hij de aange wezen plaatsvervanger voor v. Nellen ln 't Ned. Eelftal is, en uit een zijner talrijke voorzetten maakt Sluijk met een pracht- schot I5. Dorjee veroorzaakte nog een penalty, hetgeen voor Wesphal een kleinigheid be- teekende om het half dozijn vol te maken 16 en tenslotte zorgde Van Nol voor 17. R.F.C—K.F.C. 1—3. Deze wedstrijd stond in het teeken van het drie back-systeem, dat de Kogers tofch wel ln de perfectie verstaan. Reeds na 5 minuten had de Rotterdamsche voorhoede intussohen al een gat in het net van de bezoekers geschoten door Verbeek. Nadien is 't den groen-witten, ondanks herhaalde, hardnekkige pogingen, niet meer gelukt, het hechte verdedlgingsblók van de bezoekers te overwinnen. Wel was de gelijkmaker spoedig door de K.F.C -ers gemaakt. Na de hervatting ondernamen de gast- heeren een reeks van stormloopen op hetl Koogsche doel, zonder succes evenwel. De K.F.C.-ers bleven steeds op uitvalleni bedacht. Eerst maakte de Boer een doelpunt, dat; wegens buitenspel werd geannuleerd, maar; ongeveer een half uur na de hervatting; leverde een snelle uitval van K.F.C. meer resultaat op. Wensveen kopte het leer vallende voor-> bij Bouts 12. Tien minuten voor tijd werd de strijd definitief beslist. De gevaarlijke Wensveen kreeg den bal van De Boer toegespeeld, zette onberispelijk voor, waarna de Boer doelman Bouts voor de derde maal het nakijken gaf, zoodat de Kogers hun hard werken met een 31 overwinning beloond zagen. D.W.S.—SPARTA 2—1. Het begin van deze ontmoeting was veel belovend. De Spartanen ondernamen tel kenmale goede aanvallen en het was voor al Voormolen, die zich hierbij onderscheid de. Spoedig echter namen de Amsterdam mers het initiatief over. Op het Spartadoel werden nu eenige gm corners genomen en uit een daarvan wist l <>n het doel der gasten ontkwam een n> P. Melchers te scoren, terwijl nog geen |ment later aan een tweede doorbonn» minuut later B. van Stokken het tweede doelpunt voor zijn rekening nam. In de tweede helft weer hetzelfde spel- beeld. Eerst een aanvallend Sparta en na deze betrekkelijk korte periode nam D.W.S. weer het spel in handen. Na 15 minuten ontstond er een misver stand tusschen D.W.S.-verdediging en kee per en zonder te aarzelen maakte den Boer hier gebruik van door in te schieten i21). Na dit doelpunt kwamen de Rot terdammers meer in het offensief doch *w ™iisïrin«~ïnde score rtclTtetanXren" D W'I brengen, doch li Ilaafd/n daann niet. 2 L.D.W.S.—Archipel 1—1. Spannend doch niet mooi. Bepaald een fraaie ontmoeting tusschen deze clubs die momenteel een mooie plaats op de ranglijst innemen, is het niet ge worden. Daarvoor stond een te hinderlijke wind schuin over het veld, terwijl verder het aanvalsspel van beide elftallen, nu niet direct een groote hoogte kon bereiken. Wel bleek de Leidsche voorhoede gevaarlijker dan die der Hagenaars maar deze linie ken tegen de bijzonder trapvaste Haagsche verdediging toch niet meer dan één doel punt scoren. Goed werk leverde weer de middenlinie van de thuisclub. Het drietal- v. d. Steen, Onderwater, Logeman had een zeer juiste opvatting van zijn taak en die was tegen de vrij goed spelende Hagenaars iang niet gemakkelijk. Overigens toonde het systeem dat belde ploegen speelden, vnj veel overeenstemming, aangezien zoowel bij L. D. W. S. als Archipel het zwaartepunt in de verdediging werd gelegd. Jammer genoeg was de leiding van dien aard, dat zij remmend werkte, want tel kens werd het spel voor onbeteekenendt dingen onderbroken. De eerste helft was het slechtste gedeelte "an den strijd, want aan beide zijden wen >vel zeer hard gewerkt doch het verban» itusschen de spelers en linie's onderling was 'in deze periode zwak. De verdedigingen ibleven dan ook meester van het terrein e» 'de doelpuntlooze stand bij de rust .verhouding juist weer. Na de thee ging het al dadelijk beter en ivooral de Leidenaars speelden met me« joverleg dan in de eerste helft, hetgeen 'trouwens al spoedig een doelpunt to» re sultaat had. Starre kreeg het leer goedtof gespeeld, ontglipte de Haagsche veroen1" ging, schoot hard in, de Archipel-doeln» stopte maar kon niet wegwerken en.™;_ Egmond deed den bal in het net verawb' lien (1—0). L. D. W. S. bleef hierna sterk" 'toen een vrije trap op den rand van hei V.UCI1 CCIi V11JC Ucip V*» «en fp. (beruchte gebied door van Houten hara gen den staander werd gekogeld. On®jj3 deze Leidsche meerderheid kwam Arcmv aan den gelijkmaker, toen de L.D.WH.-' dediging ter rechterzijde even vrij spei en de linksbinnen daardoor een kans kreeg. Wel trachtte v. d. Born uitloopen het gevaar te keeren. doen hem heen belandde het leer ln Je of- Fel hebben beide ploegen daanu'E rn om nog tyijziging in de score brengen, doch zij slaagden daarin

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10