Uit de Omstreken LEIDSCH D/^R' AD - Tweede Blad Zaterdag 23 October 1937 „MIJNHARDTJES" AGENDA DE OPZEGGING VAN HET COLLECTIEF CONTRACT. Wat gewenscht wordt. Zooals reeds gemeld, is het collectief contract in het bloembollenbedriif door de werknemersorganisaties opgezegd Zij wenschen een loonsverhooging, invoe ring van den vrijen Zaterdagmiddag ge durende het aeheele jaar en beëindiging van den weTktijd op Zaterdag des middags te 12 uur. AALSMEER. Een mooie bazar. In het gebouw „De Oude Veiling" wordt de bazar gehouden, georganiseerd door de afdeaeling van het Centraal Genootschap tot uitzending van zwakke kinderen, in samenwerking met den plaatse;ij ken Trek. kersbond. De hees- L. Statema, voorzitter der afd. ran het Centraal Genootschap, heette in het bijzonder welkom den heer Snel. directeur van C. G.. bestuurders der zusterver. Aalsmeerderdijk en van de aid. Aalsmeer van ..Het Witte Kruis". Spr. schetste dan het doel der beide organisa ties: de eene staat op de bres voor het zwakke kind, de andere voor de gezonde jeugd om haar gelegenheid te geven van de natuur te genieten. Beide hadden gemeen, dat ze steeds financiëei in den put zitten. Verder waagde spr. met voldoening van de flinke medwerking der burgers bii het or- ganlseeren van den bazar, welke, zoo hoopte de heer Statema. in ieder opzicht zou mogen slagen. De heer Snel schetste in het kort doel en streven, zoowe; van het Cen traal Genootschap als den Trekkers'oond in zijn jeugdherbergwerk Hii hoopte dat deze prachtige financiëele resultaten zou mogen afwerpen. De bazar maakt een uitstekenden indruk. Op den eersten avond gaf „Aalsmeers Fanfarecorps" een concert. Er was flink bezoek: er heerschte een gezellige drukte. Zoowel de Coöp. Brood'oakkerü „De Eendracht" als verschillende particuliere bakkers hier hebben den prijs van heele brooden met 2 cent per stuk verlaagd. Raadsagenda. De raad vergadert op Dinsdag 26 Oct. om 2.30 uur. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Adres Centrale Espe ranto Propaganda-commissie te Nijmegen inzake bevordering Esperanto-onderwijs; ontslagverlening en benoeming van een gemeente-geneesheer; voorstellen in ver- oand met personeelsvoorziening ter secre tarie en ten bureele van gemeentewerken; onteigening ten name der gemeente van een perceel grond en water, in verband met de verlenging der Van Cleefkade. De bloembollenbeurs was door 191 personen bezocht. De handel was vlot met veel vraag naar vroege tulpen en darwintulpen in kleine maten. Ook was er een aardige handel in crocussen. irissen en gladiolen. De inzet van het laatste artikel is goed te noemen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Dat was deze week een teleurstelling. Het was al eenige weken heel goed gegaan met een der hoofdproducten, de bloemkool en men kreeg den indruk dat het zoo wel blij ven zou. De aanvoer nam echter dei-mate toe, hier en in andere bloemkoolstreken, dat een aanmerkelijke verlaging niet kon uitblijven. Hierbij kwam, dat voor export weinig geplaatst kon worden. Gelukkig tra den direct, toen de prijs naar beneden ging, de zouters als koopers op en hierdoor werd het nog geen débacle. Hierdoor werd ook vooral voor de tweede soort een hoogere prijs betaald dan men, in verhouding van de eerste soort, hiervoor zou mogen verwach ten. De 1ste soort ging voor f. 5 tot f8.80 terwijl voor de tweede soort van f. 2.20 tot f. 5.20 werd genoteerd. Bospeen ging vlug weg. De aanvoer is nog maar matig. De prijs was van f. 5.10 tot f. 6.60 per 100 bos. Ook voor waschpeen was redelijke vraag. De prijs is niet slecht. Noteering van f. 0.60 tot f0.8U per kist van 20 K.G. Voor conserven kwam weer eenige vraag met iets beter prijs dan tot heden gemaakt kon worden, van f 4 tot f4.20 per 100 K.G. Voor Gele en Roode Kool is nog onvoldoende vraag. Vooral gele kool gaat laag in prijs niettegenstaande de ge wassen beneden middelmatig staan. Prijs van f. 1.40 tot f. 2 per 100 K.G. Roode kooi staat in het gewas vrij slecht. De oogst is gering. Toch kon het aanbod aan de vraag voldoen, dat bewijst de lage prijs trou wens wel. Betaald werd van f. 2.30 tot f. 2.70 per 100 K.G. Groene kool was in kwa liteit en in prijs nogal uiteenloopend. Van f. 1 tot f2.50 per 100 K.G. was de opbrengst. Andijvie gaat niet. Er is hiervan ook te veel. Een enkel partijtje draaide door. een ge deelte ging voor den minimumprijs terwijl de duurste f. 0.80 per 100 opbracht. Voor uien steeds meer vraag en nog oploopende prijzen. Er werd zelfs gekocht voor f7.20 per 100 K.G voor uien. in dezen tijd van het jaar een goede prijs. Selderieknollen konden ook nog onvoldoende aftrek vinden. De prijs is te laag van f. 2 tot f. 3 per 100 stuks. Aardappelen gaan slecht. Er is geen vlotte handel. De beste Eigenheimers uit de duinpannen brengen van f0.70 tot f0.85 per kist van 25 K.G. op. Klei-eigenheimers kunnen het niet verder brengen dan f. 0.50 f. 0.60 per kist. Drielingen van f. 0.25 tor hoogstens f. 0.35. De laatste Princesseboonen gingen graag weg tegen f. 10 tot f. 10.40 per 100 K.G. BENTHUIZEN. Raadsagenda. De Raad komt Maandagavond te 7 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen, 2. Mededeelingen, 3. Verlaging der rente van verschillende leeningen. 4. Vaststelling der verordening tot heffing van opcenten op de Gemeentefondsbelasting voor het belastingjaar 1938—1939, 5. Vaststelling voor het dienstjaar 1938, 6. Wijziging van het aantal opcenten op de personeele be lasting. 7. Vaststelling van het bedrag, dat voor het jaar 1938 per leerling voor het openbaar lager onderwijs wordt beschik baar gesteld. 8. Wijziging disposito-over- eenkomst met de N.V. Bank voor Neder - landsche Gemeenten te 's-Gravenhage, 9. Gebruik van een schoollokaal voor een cursus in motorkennis te houden door de afd. Zoetermeer-Zegwaart en omstreken van de Hol] Maatsch. van Landbouw 10. Goedkeuring begrooting voor het jaar 1938 van de Drinkwaterleiding ,,De Tien Ge meenten". (De begrooting ligt ter inzage). 11. Voorloopige vaststelling van de reke ning over het jaar 1936 van de Drink waterleiding „De Tien Gemeenten". (De rekening ligt op de secretarie ter inzage), 12. Wijziging van de begrooting der "ge meente voor het dienstjaar 1937, 13, Ont heffing schoolgeld, 14. Ontheffingen hon denbelasting. 15. Eventueel verder, aan de orde komende onderwerpen. HAARLEMMERMEER. Zijn mede-arbeiders bestolen. Door de politie werd aangehouden en naar Hoofddorp overgebracht de Geldersche ar beider L.. die er van verdacht wordt ten nadeele van zijn mede-arbeider werk zaam bij den landbouwer R. aan den Aals- meerderweg alhier f. 20.te hebben ont vreemd. Aanvankelijk ontkende hij er iets van af te weten, doch toen het geld op hem be vonden werd, legde hij een bekentenis af. Tot onderwijzer aan de Bijz. school aan de Burgemeester Amersfoordtlaan te Bad hoevedorp i hoofd de heer C. A. Kati is be noemd de heer P. Sjaardema te Mijdrecht. De heer J. Kroon Jz. te Hoofddorp, is benoemd tot kweekeling met akte aan de Herv. school te Nieuwvennep (hoofd de heer W. Faber). HILLEGOM. Teraardebestelling van den heer M. de Groot. Op de Alg. Begraafplaats is het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer M. de Groot, oud-secretaris van de Hard- draverij-Vereeniging en lid van de Prot. Dragersvereeniging. Bij de groeve is het woord gevoerd door de heeren P. Klaver en H. van der Hoogt. Een familielid dankte namens de weduwe voor de cewezen laat ste eer. Alhier hebben zich sinds het in wer king treden van de spaarregeling voor werkloozen 45 deelnemers aangestoten. De collecte voor de hulp-actie zal hier vermoedelijk op 6 November a.s. gehouden worden. Alhier zijn 102 personen ingeschreven voor de lichting 1939. KATWIJK AAN ZEE. Aan den heer G. de Best J.Azn. alhier is geg-und het verbouwen van twee woon huizen tot winkel-woonhuis en apart woon huis. alsmede het bijbouwen van een apart beneden, en bovenhuis met bijkomende werken, gelegen aan het le Vuur'oaakpad- hoek Willem Beukelszn straat alhier, voor de somma van f. 6790. Een en ander zal uitgevoerd worden onder architectuur van den architect G. J v. d. Togt te Boskoop. LISSE. EEN BIJZONDERE DAG VOOR H.B.G. Meerdere omzet van f. 500.000. Voor de Coöp. Veiling HJ$ G. alhier was het gisteren een bijzondere dag! Zij behaalde een omzet, die t. 500.000 hooger lag dan de laatste jaren op ditzelfde tijdstip. Naar aanleiding hiervan liet de voor zitter der vereeniging vóór den aanvang der veiling uitkomen, dat allen dankbaar varen voor hetgeen behaald is. Hii wees er op. dat thans ongeveer het hoofdseizoen ten einde loopt. Een nieuw tijdpeTk, dat der najaarsartikelen vangt aan. Onze veiling aldus spr. behoort tot de drie grootste bloembollenveilingen van Nederland en die plaats heeft zij zich waardig gemaakt. Spr. bracht voorts dank aan de kweekers voor den steun, dien zij verleenden door het ter veiling zenden hunner artikelen. Ontegenzeggelijk is de vermeerdering van den omzet ook gedeeltelijk veroorzaakt door de hoogere prijzen. Wij allen hopen, dat de handel zijn verplichtingen na kan komen. Steeds is er een prettige samenwerking met koopers en principalen. Voor hen die aan de veiling verbonden varen, was 'net een zwaar jaar. doch ieder deed zijn plicht in het belang der zaak: zli waren een steun voor de directie De controle van den keuringsdienst der „Narcis" was streng. Keurde de controleur een duur soort af. dan werd dit direct doorgegeven, opdat hersorteerinz onmid dellijk kon plaats hebben in het belang van den export. Deze keuring is dan ook van het hoogste vakbelang en dus ook voor de veiling. Hierna werd een aanvang gemaakt met het veilen Gedurende de veiling werd aan alle aan wezigen een consumptie aangeboden. Lezing Ned. Chr. Vrouwenbond. Mevr. Schoutende Jong opende de eerste goed bezochte lezing van de afd. Lisse van den Ned. Chr. Vrouwenbond. De heer Rijnsdorp sprak over: „Wat heb ik met litteratuur te maken"? Er zijn men- schen die zeggen dat litteratuur voor de ontwikkelden is; anderen zeggen; ik heb geen aanleg voor litteratuur; weer ande ren: „ik heb geen tijd voor litteratuur"; nog andere bezwaren zijn er, welke spre ker noemde. „Wat is litteratuur?" Spr. bepaalde zich tot „de sc'noone letteren" en zette uiteen dat de litteratuur organisch is samen gesteld. Wanneer kan men spreken van littera tuur? Alle vertelkunst, hoe mooi ook, is DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 18 October 1937 tot en met 25 October 1937 zal bedragen f. 0.75 per 100 KG. voor groene erwten, welke door handelaren zijn gedenatureerd en voldoen aan het vastge stelde standaardmonster van kwaliteits klasse C en f. 0.25 per 100 KG. voor voeder erwten. door telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldboonen, welke aan de daartoe gestelde eischen vol doen en door telers of handelaren zijn ge denatureerd in genoemd tijdvak zal f. 2 per 100 KG. bedragen. 9829 TEELTPREMIE VLAS OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat voor vlas, oogst 1937, hetwelk werd verkocht vóór 17 October 1937, geen teeltpremie zal worden verleend. 9832 INSCHRIJVING BAK- EN BRAADVET. De Nederlandsche Zuivelcentrale, afd. Margarine, Vetten en Oliën, Nassaulaan 6 te s'-Gravenhage maakt bekend, dat zij een inschrijving heeft geopend voor de levering van bak- en braadvet. De inschrijving staat open voor alle be langhebbenden. die bij genoemde Centrale zijn georganiseerd. De termijn van inschrijving sluit Zater dag 30 October 1937 des voormiddags te 9 uur. Degenen, die belanghebbende zijn, te vens bij de Nederlandsche Zuivelcentrale georganiseerd, doch geen uitnoodiglng en formulieren hebben ontvangen, kunnen zich ter verkrijging daarvan tot de Neder landsche Zuivelcentrale, afd. Margarine. Vetten en Oliën wenden. 9831 IDENTITEITSBEWIJZEN VOOR KALVEREN. De Nederlandsche Veehouderijcentrale deelt het volgende mede: In de voorgaande jaren gold de bepaling, dat een identiteitsbewijs van het loopende teeltregelings-seizoen tot 1 Januari van het daarop volgende jaar tegen een ander identiteitsbewijs ingewisseld kon worden, ingeval het kalf. dat op grond van het eerstbedoelde identiteitsbewijs werd aan gehouden. gestorven of geslacht was. Aangezien het tubercultnatle-seizoen op 1 Januari nog niet beëindigd is, was toen echter tevens bepaald, dat de termijn, ge durende welke identiteitsbewijzen kunnen worden ingewisseld, voor leden van er kende organisaties tot bestrijding der run- dertuberculose niet op 1 Januari doch op 1 Maart eindigde. Daar echter gebleken is. dat zulks in de practijk wellicht tot onbillijkheden aan leiding kan geven is thans voor alle vee houders de mogelijkheid geopend, identi- teitsbewijzen-1937, mits aan de daartoe ge stelde voorwaarden is voldaan, tot 1 Maart 1938 in te wisselen. 9830 nog geen litteratuur. De schrijver moet weten te spelen op het klavier der lezers, dat is „magische kunst". Hij moet in zijn lezers de fouten weten op te halen. Spreker wilde bezien het ontdekkend element in het lezen van lectuur. Aller eerst is er een ontdekken van de wereld bij het lezen van boeken. Voorts ontdekten wij ons zelf in anderen welke een overgang is naar de ontdekking van ons zélf. In dit verband wees spr. op de H. Schrift waarin de Heere Jezus ook de mensch aan zich zelf ontdekt, door de gelijkenissen die hij gesproken heeft. Na de pauze sprak de heer P. J. Ri.s- seeuw over zijn laatste roman „Is het mijn schuld?" Spr. is tot het schrijven van deze roman gekomen, gedrongen door het Schrift woord „Ben ik mijns broeders hoeder". Aan de hand van enkele fragmenten gaf hij over zijn roman een nadere uiteen zetting. De presidente dankte met een kort slot woord. R.K. Middenstandsvcreeniging. De R.K. Middensiandsvereeniging verga derde onder leiding van den voorzitter, den heer Jac. Th. Barnhoorn. Besloten werd de aftredende hoofdbestuursleden van den Centrales Raad te herbenoemen. Een schrijven van het hoofdbestuur aan gaande het Groot-bedrijf werd voorgelezen en het punt enquête naar die Groot-be- driiven besproken. Medegedeeld werd. dat de Middenstands cursus door niet minder dan ruim 60 leer lingen werd bezocht: een mooi succes. Nog werd het groot-bedriif ter sprake gebracht in verband met het stichten van filialen door de grootbedrijven, nog vóór de vestigingswet Bijeenkomst R.K. Kiesvcreeniging. De afd Lisse van de RK Staatspartij vergaderde in het gebouw van den R.K. Volksbond. De voorzitter, de heer Jac. Th. de Vroome herdacht den overleden heer Onderwater, die niet minder dan 14 jaren voor de partij zitting heeft gehad in den raad. Een verkiezing van candidaten voor de R K. Kamercentrale Leiden werd gehouden, waarna verkiezing plaats had van enkele bestuursleden welke aftredend doch her kiesbaar waren. De voorzitter en de heer J. P. de Vink deelden ech'er mede. zich niet meer herkiesbaar te willen stellen. De heer P. Warmerdam deed een beroep op den voorzitter om zich weer beschikbaar te willen stellen, waarmede men zijn in stemming betuigde Hii vroeg hem. zich beschikbaar te willen stellen tot de vol gende vergadering. De voorzitter zeide dat het hem onmczeliik was 'aan te bliiven en dat er iemand gevonden moet worden die als voorzitter zal optreden. Na discussie werd besloten de bestuursverkiezing uit te stellen tot de volgende vergadering. „MIJNHARDTJES" zijn makkelijk inneembare hartvormige ouwelcachets buitengewoon pijnstillend en genezend bij: Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijnen, Spit, Spierpijn, Rheumati- sche pijnen, Migraine, Periodieke pijnen, Gevatte koude. Griep en Influenza. Per toker 12 cachets 50 ct. 2 st. 10 ct. Bij Apoth.en Drog. 9783 nngez. Meet.) RIJNSBURG. Tegen aansluiting bij de Zuivelcentrale. Het Ministeriëel Besluit, waarbij de ge meente Rijnsburg aangesloten moet blij ven bij de Zuivelcentrale, heeft onder de melkventers en veehouders hier ter plaatse groote ontstemming verwekt. Om tot gemeenschappelijke actie te ko men is tegen de volgende week een samen komst belegd, waar ook vertegenwoordigers van de Zuivelcentrale aanwezig zullen zijn. Feestavond „Rijnsburgsehe Boys". In een der zalen van Bloemenlust, hield de bovengenoemde voetbalclub haar jaar- lijksche feestavond, in verband ook met het kampioenschap van het derde elftal in het afgeloopen seizoen en de mooie prestaties van het eerste elftal in de laatste 3 wed strijden, waardoor degradatie werd voor komen. De belangstelling was buitengewoon groot. De voorzitter van de feestcommissie, de heer Jac. v. d. Vijver heette allen hartelijk welkom. Na de feestmarsch door „Hofenks Melody Makers", gaf de voorzitter van R. B de heer H. Blom een overzicht van de competities en de behaalde resultaten, daarbij de hoop uitsprekende, dat de geel zwarten op den ingeslagen weg mogen voortgaan. Daarop volgde een humoristische klucht door het duo v. d. Woerd, alsmede acroba tiek door eenige leden van D.W.S. De plaatselijke reclteerclub voerde de komi sche klucht „Henkie" op en verwierf daar mede grooten bijval. Nadat het duo v. d. Woerd nog enkele malen was opgetreden en Hofenk had gezorgd voor dansmuziek, sloot de voorzitter vèr na middernacht dezen zeer geslaagden feestavond. Het bestuur van de dezer dagen opge richte Meisjesvereeniging, uitgaande van de Ned. Herv. Kerk is als volgt samen gesteld: mej. L. v. Beekum, presidente; mej. G. Filius, secretaresse; mej. T. v. Beekum, penningmeesteresse; mej. Tr. v. Biezen. 2e secretaresse; mej. C. v. d. Burg, alg. adjuncte. Het comité dat zich ten doel stelt het vervaardigen van babykleeding heeft toe stemming ontvangen tot het houden van een collecte. SASSENHEIM. Bijeenkomst Ned. Bijbelgenootschap. De afd. Sassenheim van het Ned. Bijbel genootschap kwam in de Ned. Herv. Kerk biieen. ter herdenking van de 300-jarige Statenvertaling. De voorzitter ds. P. D. Kuiper opende met het laten Zingen van Ps. 119 vers 53, Schriftlezing en gebed. Hi1 deelde oa mede dat de afd. Sassenheim van nu af aan op zich zelf staat en niet meer behoort bii de afd. Lisse en Hillegom: wél behooren de Kaag, Voorhout en Warmond bii de afd. Sassenheim. Vervolgens ward het doel en cle werk wijze van het genootschap uiteengezet. Ds. I. de Bruyne sprak over „De geschie denis van de Statenvertaling", waarin hii de moeüiikjheden deed uitkomen, waarop men stuitte, voordat men tot de definitieve Statenvertaling is overgegaan. Hij eindigde met een opwekking het Woord Gods toch vooral goed te kennen, daar dit voor den mensch het eeuwige leven bete-»kent. Daarna sprak ds. W. G. Krijkamp over „Het verminderde Bijbelgebruik" naar aanleiding van Ps 119 140: „Uw woord is zeer gelouterd en Uw knecht heeft het lief". De voorzit'er dankte dc beide sprekers waarna ds. W. G. Krijkamp met dankgebed sloot. Hierna kreeg men gelegenheid een k'eine tentoonstelling te bezichtigen, voor dezen avond opgesteld door de bibliothecaresse der vereeniging mej. Wilbrink. Aanrijding. Hedenmorgen vond op den Rijksstraat weg nabil den Warmonderdam een aan rijding plaats tusschen een zanöauto en een autobus. De eerste werd gedeeltelijk vernield; zoo werd o a het geheeie onderstel geheel onder den wagen weggeschoven Een der zijkanten van de autobus werd geheel opengerukt. Wonder boven wonder vonden hierbij geen persoonlijke ongelukken nlaats. De aanrijding veroorzaakte op den weg een groote verkeerschaos en stagnatie. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorn, en 6'/i uur nam. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 t voorm. en 71/: uur nam. Morschweg 59; Stadsevangelisatie te uur nam. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods)' Spr.: P. v. d. Woude. 8 uur nam. Maandag. Jeruël: Bidstond 8'/i uur nam. Prediker: Geref. Bond: Spr. ds. Lekke;, kerker van Oosterwolde. 8 uur nam. Stadszaal: Wiener Sangerknaben, 81/, t nam. W. de ZwijgcrkeTk: Kerk en Vrede. Spre. kers: ds. Huizinga en ds. Mispelblom Beyer 0.15 uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge. neeskunde. Medisch Opvoedkundig Burear Boerhaavestraat 21. Van half drie tot hat vier. 's Donderdags: Inenting tegen dipt- terle, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholiste- 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroep:- keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.! „De engel der duisternis". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag, middag 2 uur - Zondag van 27 uur doori voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam „De koning en het revuemeisje". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopenct voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam, „Amor in negligé". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 u® Zondag doori, voorstelling 2—7 u. en 8,15 Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 5. „De roem van 't regiment". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterda;, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstellic; Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam „De roode Pimpernel". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag en Zaterdagnam. te 2'/* uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag ct nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond „Tot Hulp der Menschheid" echter vn nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst d apotheken wordt van Zaterdag 23 t/m Vrij dag 29 Oct. as. waargenomen door tt apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt Telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark I Oegsrtgeest, Telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins Slot, De Bruijne, P. vu Es, Nlemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. Goedkeuring van diverse verbeteringen. De Minister heeft goedgekeurd de uit voering van de plannen tot verbeterta; van den Achterweg. Dr. van Noortstraat, Oostvlietweg én demping van de Smit- sloot (de laatste is inmiddels met 't oo; op den aanleg van den nieuwen Rijksweg van Rapenburg af, reeds weder vervallen). De uitvoering zal geschieden in werkver schaffing, tegen een loon van 32 cent per uur, met behoud van boterbons, groente- kaart en evt. te verstrekken brandstoffen- toeslag. Voor de uitvoering zal een aanbe steding plaats hebben onder de Neder landsche aannemers, daar de minister zich verzet tegen plaatselijke protectie. Aan t plan verbetering van den Oostvlietweg was gekoppeld de verbetering van de Leid- schekade; de raad echter heelt na geheime zitting besloten dit werk te splitsen, daar voor de verbetering van de Leidschekadt geen rijksbijdrage wordt verleend. Getrouwd: J. H. de Leeuw en G. Rietveld - J. van der Wildt en L. W. Labee. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst R.K. Staatspartij. De R.K. Staatspartij, afd. Voorschoten, hield een vergadering in het R.K. Vereeni- gingsgebouw onder leiding van den heer G. A. Niersman, voorzitter. De navolgende heeren werden candidal- gesteld voor het bestuur van de R.K. Ka mercentrale: J. A. Beemer te Hillegers- berg; A C. van Berkel. Wassenaar; P Heemskerk. Leiden: Th. J. Houdijk, Bos koop: J. H. van Mil, Zoeterwoude: J- s- Schrama. Sassenheim: S. W. Neefjes, Noordwijk: J. J. C. Starkenburg, Voorbui? en G. A. M. Weck, Gouda. Voor de partijraad-afvaardiging werden tot candldaat gesteld de heeren J. P. vin Breukelen, Woerden; prof. dr. C. C. Ber?, Leiden; G. Diender, Voorburg; J. J- v13 Duuren. Wassenaar; J. J. Ruts. Woerden. J. A. Mens, Voorschoten en L. de Koning, Veur. De afgevaardigde der afdeeling naar u Kamercentrale meende zijn ontslag afgevaardigde te moeten vragen, daar bi den indruk had gekregen, niet meer voldoen. Na bespreking bleek, dat het bestuur cc onbedachtzaamheid had begaan en wer deze zaak in der minne geschikt. Eén der leden bracht ter sprake cic jj* noeming van den centralen boekhouden wien naar zijn meening het beheer u» gelden was ontnomen en vroeg eenige uv lichtingen, terwijl een ander lid een pro»-' deed hooren tegen de aanstelling van w kweekeling m;:t acte in de O. L. School. Tevens werd ter sprake gebracht ol t des nachts nog politiediensten werden v"" richt en het uitvoeren van werken in werk verschaffing, waarbij men het loon 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6