CORRESPONDENTIE RAADSELS Beste raadselnichtjes en -neefjes. Er is weer veel animo geweest voor de prijsraadsels. Een paar dagen lang kwamen de brieven van alle kanten op mij af en jullie welen, hoe welkom mij dat is. Natuur lijk zijn jullie weer 't allereerst toegescho ten op den uitslag van de loting, toen de kinderkrant kwam. Jullie, vier gelukkigen, gefeliciteerd! En laat mij maar eens gauw wat hooren over je prijs. En tot al de ande ren wil ik nog zeggen, hoe blij ik was met al die goede oplossingen en hoe goed er aan alles gedacht is. Nu behoefden er geen kin deren van de loting uitgesloten te worden door 't vergeten van leeftijd of adres, 't Was goed, uitstekend in orde. En je weet: Hoop doet leven; jullie hopen weer op het vol gend prijsraadsel, nietwaar? Ik gun jullie allen graag een boek, maar het lot kan jul lie nu eenmaal niet allemaal tegelijk aan wijzen. Enkelen vinden hun naam niet; zij had den helaas fouten in de oplossingen of deze niet volledig. Dat was jammer. Tot mijn verwondering miste ik bij de prijsraadsels enkele getrouwen. Jullie be grijpen, dat 't mij erg bevreemdt, als je steeds trouw meedoet, en bij de prijsraad sels niet present bent. Ik hoop gauw van hen te hooren, wat er aan schort. Verschillende nieuwe namen kwam ik tegen. Ik hoop, dat er onder deze ook kin deren zullen zijn, die blijven meedoen. Ieder kind tusschen 7 en 16 jaar is van harte welkom. En nu beginnen we weer voor een poosje aan de gewone raadsels. Dan zie ik ook graag veel inzendingen, hoor. En al weet je niets te schrijven, dan kun je toch geregeld je raadsels insturen. Maar gelukkig zijn er ook altijd nog heel velen, die wat te ver tellen hebben. Nu ga ik de korte briefjes beantwoorden, die nog bij de prijsraadsels meekwamen en hoop voor de komende weken weer op veel correspondentie. Jo Drabbe. nu een volledig bedankje voor je oplossing er bij. Je had een fout in de opgave, daardoor vond zelfs je Raadseltante de oplossing niet. Er stond Zuid-Holland, in plaats van Noord-Holland. En nu herinner ik je nog eens aan 't beloofde zwempraatje. Of klop ik te vroeg aan? Dat hoor ik dan ook wel Lydia Botermans, heerlijk, dat Moeder en *t kleine zusje nu thuis zijn. Wat is er nu veel heerlijk nieuws te beleven bij jullie thuis! Hoeveel keeren per dag steek je je hoofd wel even om 't hoekje van de wieg? Weer de hartelijke groeten aan Coba; zoo gaan onze groetjes geregeld heen en weer. Trijntje v. d. Bosch, ik begrijp waar Je oogen het eerst naar toe vlogen. Nu vestig je je hoop maar weer op den volgenden keer. Bep en Wim Nieboer, ja, ik hoop ook, dat jullie nog eens gelukkig loten. Wim, je bent 11 jaar, dus behoort nu bij de grooteren. Jettie de Bree, je houdt je zusje wel eens gezelschap zeker, nu zij zoo in bed moet blijven. Ik hoop, dat haar been gauw beter zal zijn. Wensch haar het beste. Stuur maar alleen de raadsels in, als je niets te schrij ven weet. Matthy van Leeuwen, ja, hoor, je raad sels waren goed. Prijsraadsels zijn toch al tijd maar extra fijn, hè! Sary Akkerman, je potloodbriefje was ook best dezen keer. Natuurlijk zat je al in spanning, vóór de krant kwam. Jannie Kop, ja, nu had ik 't druk. Vol gende week ontvang ik weer graag een langen brief van je. De titels van de boeken zijn niet van te voren bekend. Marietje Prenen, zeker mag je raadsels insturen. Als ze niet al te bekend zijn na tuurlijk. Alvast hartelijk gefeliciteerd voor Dinsdae. P'-ett dag! Laat je er wat van hooren" Joh. Aoekebakker, dat viel tegen, om nu alles alleen te moeten doen, als je gewend bent. steeds samen te zijn. Wat zul je blij zijn, als je Corrie weer naast je hebt. Corrie Kuit, het 3e raadsel is toch gelukt, zie ik, al kostte het je moeite. Zooveel te meer vreugde geeft de overwinning. Ben je weer beter? En heb je gauw je leege plaats weer ingenomen naast Johanna, die zich al zoo eenzaam voelde? Marietje Verboom. Dat verhaal van de „Maharadja was erg leuk, ja. Die „buik" en „slcot"' hebben je even dwars gezeten, merk ik. Maar ze hebben 't toch tot een goed einde met je gebracht. Ria Smits, ik meen, dat ik dit raadsel al heb In mijn voorraad. Dat merk je dan wel. In elk geval bedankt. Bennie de Bruin. Erg knap van je, dat je ook de raadsels van de grooteren hebt opge lost. Ja, er zullen onder de Raadseljeugd wat harten in spanning geklopt hebben Zaterdag. Ik hoop, dat het lot jou ook eens gelukkig maakt. Is dat al eens gebeurd? Liesje van Driel, geluksvogeltje, wat een verrassing voor je, hè! Jij weet van kleine kindertjes dichtbij en vèraf. Maar die verste trekt nog 't meest, denk ik. Dat wacht dus op een langere vacantie. En dichtbij, is dat weer een tweeling? Jo Wilschut, erg jammer, dat je een paar fouten had in je raadsels. Er stond geen drukfout in raadsel n. „Vertrouwt'' moet met t. Ja, vorig jaar bij Mej. Koopmans v. Boekeren lootte mijn dochtertje een boek, dat heb je goed onthouden. Henny Hoogstraten, dat zal voor jou dus heerlijk zijn, als de overdekte zweminrich ting klaar is. In de Lakenhal is heel wat te leeren. Neen, de prijsraadsels waren niet moeilijk. Genoot je van 't heerlijke weer verleden week? Bedank Moeder voor haar briefje. Corrie de Vries, een nieuw raadselnichtje voor mij. Altijd welkom, dat weet je. Ik hoop ook, dat je bij mij eens gelukkig mag zijn. De uitslag van de loting vertelt het ons altijd. Cobie Lindhout, je postpapier is snoezig. Dat was dubbel feest: je Moeder jarig, en je kreeg een cadeau! Is het hoesten weer over? Jannie van Kampenhout. „Boos", dat Is zoo'n woord om van te schrikken, dat ben ik natuurlijk niet. Ik vind het alleen jam mer, als jullie telkens niet meedoen. Stuur dan alleen de raadsels in, als je niets te schrijven weet, en af en toe een briefje. Alida van der Holst, vond je de raadsels moeilijk? Nu, je hebt 't er dan toch goea afgebracht. En heeft 't meisje meegedaan? Dat kun jij aan de namen zien. Jan Uitdenboogaard, je bent 11 jaar, dus behoort bij de grooteren. En ik ben je Raadsel tante, geen Mijnheer! Dank voor je raadsel; ik zal het eens plaatsen, maar niet direct. Er zijn nog zooveel raadsels, die op een beurt wachten. Leendert Ravensbergen, dat trof Je, dat je nu juist geen huiswerk had. Wat ben je weer fijn met je roode inkt aan het werk geweest. Weer dank voor je nieuwe raad sels. Zus van der Kaay, prettig, dat ik je weer eens aantrof. Je hebt zeker niet veel tijd. Maar dan vind ik 't toch gezellig, dat je af en toe meedoet, zooals nu een keertje. En dan zullen we beiden hopen, dat het geluk ook eens bij jou komt. Martha van der Burg. Dat was een droe vige reden, waardoor je zoolang niet mee kon doen. Voor je Grootmoeder prettig, dat je nu bij haar blijft. Ik had van Burgerveen nooit gehoord, 't is zeker héél klein. Leuk van dat hondje, een grappig gezicht. Nu hoop ik, dat je weer mee kunt blijven doen. Marianne Immink, ja, je raadsels had je goed „uitgevonden". En je ziet dat je naam nu boven je ingezonden raadsel prijkt. Toch een extraatje, al is het dan geen boek! Eesje Bleyie, als je zooveel liefhebberijen hebt, kom je haast tijd te kort, dat begrijp ik. Gelukkig, dat je den Zondag hebt om nog eens heerlijk rustig te kunnen lezen. Jan Bronsgeest, ik vind 't erg aardig, war je aan Moeder gaf en Moeder zelf toch ook, denk ik? Ja, de krantenman zal Zaterdag zóó kunnen zien, waar raadselkinderen wo nen als neuzen platgedrukt worden tegen de ramen, of kinderen hem in de deur opwach ten, of hem al tegemoet hollen.dan be hoeft hij niets meer te vragen. Knap, dat je ook van de grooteren oploste. Adri Arbouw, dat was een feest op 8 Octo ber in de klas en voor jullie Meester een heele verrassing. Alida Stikkelorum, wat vind ik je briefje mooi! En 't is zoo'n mooi geheel, omdat je er zoo keurig op schrijft. Nu begrijp ik al. hoe Broertje het op school maakt: hij gaat jou achterna Cor Bekkering, hier heb ik weer een ge luksvogel te pakken, hartelijk gefeliciteerd, hoor. Jullie Moortje is dus wel dankbaar, als hij wat krijgt. Jammer, dat hij nog valsch blijft. Kunnen jullie 't hem niet af- leeren? Gerrie Kleinemans, ja, geduld overwint alles, dat zag je aan je laatste raadsel. En dat geduld moet je dan ook hebben voor een prijs, die komt misschien ook een keer. Jaques Vallentgoed, van harte welkom, natuurlijk mag je meedoen. Ja. dat zal door de ziekte van Mej. Koopmans van Boekeren gekomen zijn, want de kinderen, die schrij ven, krijgen altijd antwoord. En nu hoop ik dan, dat je een trouw neefje zult worden. Lena Prevo, al kwam het geluk nu niet, blijf toch hopen op véél geluk, want je kunt nog vele keeren meeloten, vóór je raadsel nichtje af bent. Ans en Rie Vollenga, in dit geval natuur lijk best, dat Ans voor jullie beiden schreef. En hoe is het nu met den pols? Abraham Fakkel, ik vind 't weer veel ge zelligheid geven binnenshuis, als 't vroeg donker is en we dan binnen onder de lamp voor allen om uit te kie; de grooteren vier; de kle ren drie goede oplossinc I. Ingezonden door Marianne Immink Welke weg is nooit betreden? n. Ingezonden door Alida v. d. Holst. Welk spreekwoord stoaat hier? A.d k.w g id. .s.d m. m. Ingezonden door drietal van Vliet. Welk vervoermiddel is dit? 3/8 van Vlieland -f- 2/7 van dreggen 2/5 van pyama -f- 5/7 van Chinees. IV. Ingezonden door Anna Klos. Waar moet ieder kind naar toe? H staat het: 1 c o s o h. Ingezonden door Geertrui de Groot. Op welken tocht gaat men niet vo waarts? VI. Ingezonden door Lydia Botermans. Twee verkorte meisjesnamen vorm een specerij. Welke? VII. Ingezonden door Trijntje v. d. Bosch Mijn geheel bestaat uit 11 letters neemt een feestdag. 1. 2, 3, 4 is een getal; 2, 3. 4, is e meisjesnaam; in October zijn de blader 1, 5, 11; 6 is een medeklinker; 7, 8, 9. 9, is een ding. waarin men wascht. VIII. Ingezonden door Gerrie Keinemans. Mijn geheel is een plaats in Limburg v 10 letters. 1, 2, 3, 4 is een roofvogel; 7, 8. 10 ligt over het water; 6, 5, 3, is t verkorte meisjesnaam. allen bij elkaar zijn. Zoo heeft elke tijd vi het jaar zijn goede zijde; nu zoeken we meer binnen, 's zomers meer buiten. Hart lijke groeten terug aan Moeder en Zusje. Nettie Biermasz, dat was een verrassin dat .je ook eens inzond. Het gaat met alli best. Van de Kerstvacantie raad je goed. wordt het te koud om te varen, hè? Hl vind je dit wel, correspondentie in de kran Ook hartelijke groeten terug aan Vader Moeder. Tine Verbiest, dan moet je dus nog e paar weekjes geduld hebben. En heb je d wel? Je hebt in elk geval weer wat fijns 't vooruitzicht. Bram Smits, dank voor je raadsel h krijgt een beurt. Trieneke van Manen, alvast harteU gelukgewenscht voor Woensdag. Ik hoo dat die dag je aan cadeaux en pret, beid veel zal brengen. Mijn correspondentie is weer ten einde, i is bij elkaar deze week heel wat werk gi weest voor jullie, maar je weet, 't is m nooit te veel. Hoe meer, hoe liever. En n na de prijsraadsels, hoop ik ook weer o veel brieven en natuurlijk in de eers plaats op veel goede oplossingen. Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door jullie Ra* seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22