BINNENLAND VWtJC! Uil gfian$fy [785te Jaargang LEItfCH DAGBLAD, Woensdag 20 October 1937 Derde Blad No. 23794 De Grondwetsherziening in tweede lezing KERK- EN SCH00LNIEUWS Instantine Het debat in de Tweede Kamer I ,ian<3ere leden der commissie had- I de °en de voorgestelde uitbreiding van hed aan de rt*8eel'lng verleende bevoegd- in.»?6,? de wÜ2'ging van den considerans I cic» h i 00 ei'nstig bezwaar, doch ook hun I «J,?* li'een de regeering thans wenscht I Jït S s te ver- Gaarne zouden zij zien, 1 r.e8eoring ln de memorie van ant- tvoerig uiteenzette, waarom zij de I 7,t,ïaE 0 bevoegdheden volstrekt nood- I *n afwachting van zulk een Onvergelijkelijk gotd! WETENSCHAPPEN CORRESPONDENTIE De ramp van de T-l. i Keuring voor den dienstplicht Hoe Het ongeluk zich voltrok. Omtrent de toedracht van het ongeluk net je T—1 zijn tot dusverre, als gevolg (van verschillende omstandigheden, nadere bijzonderheden uitgebleven. Nu het vloot-eskader, waartoe feitelijk >ok de T1 behoorde, als medewerkend aan |de groote oefeningen, Makassar aandeed. Iheeft Aneta opnieuw gegevens verzocht om- Itrent de oorzaak van den ramp. Een ooggetuige heeft daarop het volgende verklaard: Drie vliegtuigen stegen op cle reede van Banda op en vlogen af in formatie. Men maakte toen een linksche bocht. De X1. welke het meest links vloog, moest daardoor (ten einde in formatie te blijven) vaart minderen. Hoogst waarschijnlijk is hierbij teveel vaart verminderd, zoodat het toestel afgleed en in zee stortte. Onmiddellijk daarna zonk de T1 weg. De andere vliegtui gen daalden direct. Een sergeant-vlie ger van een dier vliegtuigen dook naar de T-l ten einde een poging te doen om de deur van het vliegtuig te ope nen. Hij geraakte echter door te lang onder water te blijven bewusteloos. De T-l heeft bij den val de water oppervlakte geraakt met een snelheid van circa 200 K.M. per uur, zoodat de inzittenden direct door den schok ge dood zijn. De ramp geschiedde dicht onder den wal. :oodat het geheele verloop voor ooggetuigen |goed zichtbaar Is geweest. Het eskader (dat reeds eerder was ver trokken) keerde, op noodseinen van het vliegtuig terug en was een half uur later ter plaatse. Het voorschip van de T—1 is totaal verpletterd, zoodat van het stoffelijk [overschot van den heer van Haften niets is gevonden. Ook de lijken der andere slacht offers waren verschrikkelijk verminkt, zoo dat besloten werd het stoffelijk overschot I te Banda te begraven en niet per jager naar Java te vervoeren. Aneta teekent hierbij aan, dat het officieele rapport eerst later beschikbaar zal zijn. zoo- I dat bovenstaande gegevens louter den In- druk weergeven van ooggetuigen. Ook voor ingeschrevenen lichting 1938, die wegens broederdienst van keuring zijn vrijgebleven. De Minister van Defensie heeft ter ken nis van de burgemeesters gebracht dat hij aan H. M. de Koningin heeft voorgesteld in afwachting van de beslissing omtrent het aanhangig gemaakte wetsontwerp tot wijziging van den dienstplicht enkele be palingen van het dienstplichtbesluit te wijzigen en wel in dier voege, dat zal kun nen worden overgegaan tot een genees kundig onderzoek naar de geschiktheid van ingeschrevenen voor de lichting 1938, die op grond van de hun verleende vrij stelling wegens broederdienst van keuring zijn vrijgebleven. In verwachting dat H. M. de Koningin zich niet bedoeld voorstel zal vereenigen, verzoekt de Minister nu reeds met de door Z.Exc. noodlg geoordeelde af wijkingen van genoemd besluit rekening te houden. In het tijdvak 1 November 1937 tot 1 No vember 1938. zullen de volgende personen zich aan de keuring moeten onderwerpen: 1. de ingeschrevenen voor de lichting 1938, die van den dienstplicht zijn vrijge steld wegens broederdienst. voor zoover zij inmiddels niet van den dienst zijn uitge sloten of van den dienstplicht zijn vrij gesteld om de reden genoemd in art. 12, lste lid onder e. der Dienstplichtwet. 2. de ingeschrevenen voor de lichting 1938. die in 1937 tijdelijk ongeschikt zijn verklaard en niet Inmiddels bij nadere uitspraak geschikt of voor goed ongeschikt zijn verklaard, van den dienst zijn uitge sloten of overleden zijn; 3. de ingeschrevenen van de lichting 1939. De keuring van de ingeschrevenen, be doeld in het 3de lid onder a. zal geschieden tusschen ongeveer 20 November 1937 en 31 December 1937, en van hen. bedoeld onder b. en c. tusschen ongeveer 3 Januari en 4 Mei 1938. VERVOER VAN PLUIMVEE NAAR DE MARKTEN. Meermalen is reeds aanmerking gemaakt op het aanvoeren van ganzen met gebonden pooten en vleugels. Thans heeft de inspec tiedienst van de Vereen, tot bescherming van Dieren den eigenaars en expediteurs, welke ganzen naar de markt te Purmerend vervoeren, medegedeeld, dat de dieren de volgende week aangevoerd moeten worden in kisten of manden, waarin de ganzen vol doende ruimte hebben om te kunnen zitten of staan. Wordt hieraan niet voldaan, dan wordt proces-verbaal opgemaakt. In verband met bovenstaand bericht heb ben wij ons in verbinding gesteld met het hoofdbestuur van de Vereeniging tot be scherming van Dieren, die ons nog de vol gende bijzonderheden mededeelde. De wijze van vervoer van pluimyee naar de veemarkten te Purmerend en Barneveld, evenals de behandeling van deze dieren tijdens de markt zelf, valt af te keuren. De boeren, welke hun ganzen naar de markt wenschen te vervoeren, binden de pooten reeds den avond er voor met dunne touwtjes bij elkaar. Gedurende den nacht liggen de beesten dan op den grond in af wachting van het oogenblik, waarop zij naar de markt zullen worden vervoerd. Deze touwtjes dringen door de huid, de pooten zwellen op en dat een dergelijke behande ling uitermate pijnlijk is, behoeft niet ge zegd te worden. Ook tijdens de markt worden de dieren met gebonden pooten op den grond neer gelegd. De boeren behandelen hun dieren op een dergelijke wijze, omdat het hierdoor moge lijk is in één rit een groot aantal dieren te vervoeren. Worden de beesten niet gebon den, dan moeten ze in groote manden en kisten geborgen worden en dat kan uiter aard niet in een zoo groot aantal gebeuren. zich niet ten volle aanUw arbeid wijden, wan neer neuralgie en luste loosheid dat verhinderen. Onthoudt goed stilt en voorkomt pijnen! 9598 Instantine Prijs 70 cent. (Ingez. Med.) Niet alle ontwerpen zullen worden aangenomen. PROF. WOLTJER EERSTE-KAMERLID. Prof. dr R. H. Woltjer, die door het centraal stembureau benoemd is verklaard tot lid van de Eerste Kamer, heeft deze benoeming aangenomen. [Wijziging der crisisinvoerwet Ernstige bezwaren van de vaste commissie. De vaste commissie uit de Tweede Ka- Imer voor overleg met de regeering in zake handelspolitieke aangelegenheden, in wier banden het ontwerp wijziging van de ■cruisinvoerwet gesteld is, heeft daarom trent o.m. het navolgende gerapporteerd: Bij eenige leden der commissie beston den tegen de voorgestelde wijzigingen in I de crisisirivoerwet, voor zoover zij betreffen verandering in de doelstelling van deze wet en uitbreiding van de daarbij aan de Iregeering toegekende bevoegdheden, zeer I ernstige bezwaren. Thans stelt de regeering voor, elk verband tusschen contingenteering en overmatigen invoer uit de wet te doen vervallen. Hiermede wordt een prin cipieel en materieel zeer belangrijke verandering in de wet aangebracht, een verandering, waarvan de hier aan het woord zijnde leden de noodzake lijkheid niet konden erkennen en de wensehelijkheid niet konden inzien. 11Ieden hadden verwacht, dat de ver- I betering van de conjunctuur en vooral de toeneming van Nederland's concurrentie- Ivennogen op de internationale markt, in- 1 /"-reden na het loslaten van den gouden standaard, aanleiding zouden zijn geweest tot een geleidelijke opheffing van contin- leenteeringsmaatregelen. althans tot een aanzienlijke sterker inkrimping van die maatregelen dan heeft plaats gehad. In plaats van tot zulk een ophef fing, welke zou leiden tot meer vrijheid voor het Nederiandsche bedrijfsleven, 'nee te werken, heeft de regeering thans echter dit wetsontwerp inge diend, dat slechts uitbreiding en diffe- rentieering der contingenteering ten gevolge kan hebben, waardoor het handelsverkeer nog meer aan banden gelegd zal worden dan reeds het geval is. Dat uitbreiding van het handelspolitieke met hetgeen thans wordt voor gesteld werkelijk noodzakelijk is, heeft de |''fer!nE naar het oordeel van deze leden tok met aangetoond, zelfs niet aanneme- «Jk gemaakt. Bedenkelijlc achten deze leden voorts, lm n 1 a"een de bevoegdheden der Kroon wuilen worden uitgebreid, doch ook die van oen minister van economische zaken. Deze «USt practtach onbeperkte bevoegdheden [regelen nemen van hivoerbeperkende maat- lnoe wilden zij zich hun meening ,r!0® voorbehouden. veritiaL.jllkele khdcre leden der commissie eenioogeheel te kunnen ver- l ontwovV m hetgeen de regeering in dit Zii juichten de indie- I g daarvan dan ook van harte toe. DR. ABRAHAM KUYPER-TENTOON - STELLING GEOPEND. In tegenwoordigheid van den minister president, dr. H. Colijn, is vanmiddag om twee uur in enkele zalen van de afdeeling ..moderne kunst" van het Rijksmuseum te Amsterdam, de dr. Abraham Kuyper-ten- toonstelling goepend, door prof. mr. V. H. Rutgers. De enorme verscheidenheid van souvenirs en documenten, die deze tentoonstelling rijk is, is voornamelijk bijeengebracht door prof. dr. H. H. Kuyper en mej. J. H. Kuyper. UIT NED. OOST-INDIË VERZOEK TOT ALGEMEEN VERBIN DENDVERKLARING VAN EEN ONDER NEMERSOVEREENKOMST IN DE MINERAALWATERINDUSTRIE. De Algemeene Ned Bend van Bierhan delaren en Mineraalwaterfabrikanten te Rotterdam heeft bij den Minister van Economische Zaken eer. verzoek Ingediend tot algemeen verbindendverklaring van een ondernemersovereenkomst in de mineraal waterindustrie. De overeenkomst, welke door ruim 85 der officieel bekende zui vere fabrikanten van llmonade-gazeuse, water en sodawater ge teekend ls, houdt ■togen in betreffende minimum-prij zen. leveringscondities, alsmede betreffende de verplichte heffing van statiegeld In de toelichting op dit verzoek wordt wordt o.m. opgemerkt, dat de toestanden in de mineraalwaterindustrie dermate s:echt zijn, dat zich allerlei concurrentie-uitwas- sen zijn gaan voordoen, welke schadelijk moeten worden geacht voor het algemeen belang. Vooral de steeds afnemende ge woonte om statiegeld te heffen voor de emballage veroorzaakt den fabrikanten, die hiertoe door concurrentie gedwongen zijn moeten overgaan, vaak aanzienlijke kaDi- taalverliezen. terwijl dit euvel tevens min der oiibare practijken in de hand werkt, waartegen langs strafrechterlijken weg niet met vrucht kan worden opgetreden. Daarnaast bevat de overeenkomst bepa lingen betreffende minimum-prijzen voor limonade-gazeuse, spuitwater en sodawater, waarbij slechts de bedoeling voorzit het verder afglijden van het reeds zoo laag gezonken prijsniveau tegen te eaan. De Alg. Ned. Bond van Bierhandelaren en Mine raalwaterfabrikanten vertrouwt, dat de Minister zijn medewerking zal verleensn tot het scheppen van gezondere toestanden in dezen bedrijfstak. EEN POSTZAK VERMIST. MEDAN, 20 October. (Aneta/A.N.P.l. De Dell Courant vermeldt, dat een postzak, welke 14 October met de „Ibis" uit Medan werd mede gegeven, vermist ls. Deze post zak bevatte o.a. drie aangeteekende stuk ken, waarvan de waarde tot dusver niet is opgegeven. Een uitgebreid onderzoek werd Ingesteld. Aneta verneemt hieromtrent nader: de postzak blijkt op normale wijze te Medan te zijn overgenomen door den tweeden piloot. Bij aankomst te Palembang was de postzak echter zoek. Alle mogelijke maat regelen, zooals het doorzoeken van het vliegtuig, navragen op diverse andere kan toren, ook te Singapore, zijn reeds ge nomen. '*W <\0 AM Onvergelijkelijk mooi tevens 1 Junghans, het voorname merk. Horloges voor langen trouwen dienst, blijvend punctueel, altijd betrouwbaar. Dc groote Junghans- collectie bevat zak- en polshorloges in tal van uitvoeringen, voor eiken smaak en prijs. 9596 (Ingez. Med.) DE „VAN GALEN" BLIJFT TE SHANGHAI. Het departement der marine te Batavia ontving bericht dat de regeering heeft be slist. dat de ..Van Galen" te Shanghai biijft, en derhalve voorloopig niet door een ander schip zal worden vervangen. De voorraden, voor de „Van Galen" be- noodigd, zullen per particuliere gelegen heid naar Shanghai worden opgezonden. De „Flores", welke zooals vroeger is gemeld voor een eventueel vertrek werd gereed gehouden, zal derhalve niet aan de sterkte van de zeemacht in Indië worden onttrokken. De „Flores" vertrekt naar de Java-zee om zijn oefeningen voort te zetten. HET MOND- EN KLAUWZEER. De heer Wijnkoop heeft de volgende vragen gesteld aan den minister van Economische zaken: Is het de regeering bekend dat door het. heerschend mond- en klauwzeer, waardoor wel een vierde deel van den Nederland- schen veestapel is aangetast, vooral vele finantieel niet draagkrachtige boeren met den ondergang worden bedreigd? Zoo ja. wat is de regeering dan van plan, boven en behalve de handhaving van den voor de boeren noodzakelijken gewonen crisissteun, bijv. door een geldelijke toelage voor het door de ziekte getroffen déél der. werkende boeren, tot directe ondersteuning in dezen te doen?. PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 21 OCTOBER. BOSKOOP. Geref. Gem Nam. halfacht. ds. Lamain van Rotterdam. RUNSATERWOUDE. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur. ds Heerma van Aalsmeer. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Nam. 8 uur, dienst. ZEVENHOVEN. Chr. Geref. Kerk (Folder): Nam. 6 3/4 uur. ds. Di Driessen van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Bedankt- voor Meeuwen (N. Br i H. Jon- gebreur, cand. te Capelle a. d IJssel. GEREF. KERKEN. Tweetal te Steenwijk L. Kuiper te Oud- Loo.-drecht en P. Veenhuizen te Soerabaja. Beroepen te Puttershoek J. Lafeber, cand en hulppred. te Westervoort, CHR. GEREF. KERlt. Beroepen te Dokkum J. v Dijken te Aalten. Te Hartogen D. Biesma te Droge- ham, (Van onzen parlementairen medewerker). Zie zoo. Wij hebben ons weer knus genesteld op de parlementaire perstri bune. Met een korte tusschenpoos zul len de voorstellen nu binnenkort weer tot Kerstmis gaan duren. Gezellig! Het eerste nummer op dit najaars repertoire mocht er al dadelijk zijn; herziening van de grondwet, in acht afleveringen. Beide Kamers hebben in het afgeloo- pen voorjaar alle ontwerpen aangeno men, maar bij herziening van de Grondwet eischt deze zelf niet alleen een tweede lezing, maar bij deze tweede lezing is een ontwerp alleen dan aan genomen, wanneer ten minste twee derden der uitgebrachte stemmen er zich vóór hebben verklaard. Dit kan natuurlijk tot zonderlinge situaties lei den. Bijvoorbeeld de volgende. De Tweede Kamer is voltallig en neemt een ontwerp met algemeene (100) stemmen aan. In de Eerste Kamer echter zijn slechts 26 leden aanwezig; 9 leden stemmen tegen, dan is het ont werp verworpen, zoodat. in het uiterste geval 9 leden een Grondwetsherziening kunnen beletten.... En bij een vol tallige Eerste Kamer 17. Wij laten echter dergelijke speculatieve berekeningen verder varen, zij zijn echter practisch mogelijk. Zooals gezegd hebben belde Kamers in het voorjaar alle ontwerpen aangenomen. Maar twee ervan behaalden toen géén twee-derden-meerderheid, wat ook niet noodlg was. Thans echter is dit wél noodig, en daarom stond voor die belde ontwerpen de kans zeker niet gunstig. En dat staat ze nóg niet. Een ander verschil tusschen de eerste en de tweede lezing is nog dit, dat er nu geen amendementen mogen worden inge diend en dat de artikelen thans niet af zonderlijk ln behandeling komen, maar alleen de wetsontwerpen. De heer de Marchant et d'Ansembourg en in hem de N.S.B. debuteerde in de Tweede Kamer. Bij de algemeene beschouwingen hield hij te midden van veel stemmengeroes een rede. waarin hij op de bekende Nationaal- Socialistische gronden zich verzette tegen de parlementaire democratie en verzeker de dat zijn partij een legale partij is. Hij deelde mede hoe zijn fractie bij de verschil lende wetsontwerpen zou stemmen. Ver rassing bracht dit alles niet; het standpunt der nationaal-socialisten was bij de eerste lezing tin de Eerste Kamer) reeds voldoen de gebleken. Evenmin kon de mededeeling van den heer Albarda verrassen, dat de sociaal-democraten zouden stemmen voor 6 en tegen 2 der ontwerpen: de beide, waarop wij hier boven reeds doelden, en die bij de eerste lezing werden aangenomen zonder een twee-derden-meerderheid te bereiken (de wering van revolutionaire volksvertegenwoordigers en het z.g. verza- mel-ontwerp. waarin verschillende punten zijn opgenomen, o.a. de beperking der par lementaire onschendbaarheid). De afge vaardigde betoogde opnieuw, dat het Re glement van Orde voldoende voorschriften bevat om, zoo noodig. tegen revolutionai ren op te treden en dat toepassing der nieuwe bepalingen tot allerlei ongewenscli- te gevolgen zou kunnen leiden. Met het oog op de positie en de vrijheid der afgevaar digden hadden de sociaal-democraten ook bezwaar tegen de nieuwe bepalingen der parlementaire onschendbaarheid. Ook andere afgevaardigden hebben, in het kort, het standpunt van hun groep vertolkt. In het bijzonder heeft daarbij de heer Joekes zich verzet tegen de bepaling, welke de parlementaire onschendbaarheid wil opheffen in het geval van opruiing. Tegen opruiing in het debat (zoo zette hij uiteen) kan de Kamer zelf, in het bijzonder de voorzitter, voldoende optreden en er is geen aanleiding, den strafrechter er bij te halen. Hiertegenover echter heeft mr. de Geer de vraag gesteld, waarom er reden is de „wettelijke bevoorrechting" te hand haven, dat iemand, die buiten de Kamer opruit, 5 Jaar gevangenisstraf kan krijgen, i terwijl iemand, die het in de Kamer doet, vrij uit gaat. Ook de Vrijzinnig-Democra- t ten echter zullen opnieuw tegen de boven bedoelde twee ontwerpen stemmen. Dat dit met de communisten eveneens het geval is, zal niemand verbazen. Al deze redevoerin- gen brachten niets nieuws, en de heer de Geer deed dan ook een verstandig werk, toen hij, wat de christelijk-historische fractie betreft, grootendeels verwees naar zijn rede van het voorjaar. Alleen over de revolutionaire volksvertegenwoordigers maakte hij enkele opmerkingen. Hij wees er op, hoe zonderling het zijns inziens ls, da.t juist de afgevaardigden der N.S.B. tegen de nieuwe bepaling ageeren, terwijl het juist die beweging Ls geweest, welke op den misstand der revolutionaire afgevaar digden het sterkst de aandacht heeft ge vestigd. Het is blijkbaar zei mr. de Geer den nationaal-socialisten meer te deen om critiek op parlementaire misstanden dan op opheffing daarvan, want nu pogen ze. in bondgenootschap met de revolutio nairen zélf, den misstand te handhaven. In gelijken geest had mr. Joekes reeds de opmerking gemaakt, dat de nationaal- socialisten het ook in dit debat weer had- den over „dictatuur der politieke partijen", terwijl de eenige politieke partij, die dicta tuur wil (behalve de communisten) de N.S.B. is. Mr. de Geer gewaagde van de afgevaardigden der N.S.B., „die tijdelijk in deze beweging verstrikt zijn". En aan het adres der sociaal-democraten maakte hij de opmerking, dat zij nu eens een goede gelegenheid hadden om hun onderscheid met de communisten te toonen, ten aan zien van de revolutionaire volksvertegen woordigers, maar zij maken van die gele genheid geen gebruik. Ook op de houding der vrijzinnig-demo craten. wat dit punt betreft, oefende mr. de Geer critiek, er op wijzend, dat ook mr. Oud als minister voor de indiening van het bewuste ontwerp verantwoordelijk was. De heer Schouten sloot zich namens de anti revolutionairen bij die rede aan. LORD RUTHERFORD OVERLEDEN. Gisteravond is baron Ernest Rutherford te Cambridge overleden. Lord Rutherford was een bekend na tuurkundige, wiens onderzoekingen zich voornamelijk bewogen op het terrein van radioactiviteit en electrische conductie. Ernest Rutherford werd geboren in 1871. Hij studeerde aan de New-Zealand Univer sity en aan het Trinity-college te Cam bridge, Na het beëindigen van zijn studie werd hii professor aan de Universiteiten van Manchester en Cambridge. In 1914 werd hij in den adelstand verheven en in 1919 werd hij fellow van het Trinity-college te Cambridge en directeur van het Cavendish laboratorium van de Cambridge universi teit. In 1908 was hem de Nobelprijs voor scheikunde verleend. In 1932 werd hij tot baron verheven. Oud-H.B.S.'er. Waar onbekend is, kunnen wij Uw Uw naam ons stuk niet Een verrassing bracht de rede van dr. Bierema, den liberalen woordvoerder. Bij de eerste lezing hebben de libe ralen gestemd tegen de nieuwe artike len, het nieuwe ontwerp, waarin de mogelijkheid wordt gegeven openbare lichamen voor beroep en bedrijf in te stellen en aan deze lichamen verorde nende bevoegdheid te geven. Thans zoo deelde dr. Bierema mede zullen de liberalen vóór stem men. Hij motiveerde dit met de opmerking dat hun vrees voor regelingen van boven-af blijkbaar te sterk is geweest. Maar wij ge- lcoven niet mis te tasten, wanneer wij hierin een symptoon zien van de nieuwe liberale sociale politiek. Mr. Kortenhorst- sprak nog eens over het standpunt der katholieken; zij stemmen voor alle ontwerpen. Ook de argumenten, waarmee Minister de Wilde de ontwerpen verdedigde (namens minister van Boeyen. die zich nog niet ge heel genezen gevoelt kunnen bekend wor den verondersteld. Hij weerlegde de opmer kingen van den heer de Marchant inzake „khekgeest" en partij-dictatoren en wat al niet meer, en betoogde nog eens. dat van de mogelijkheid, om voortaan ministers zonder portefeuille te benoemen, een zeer bescheiden gebruik zal moeten worden ge maakt. en dat dit feitelijk alleen zal diensn te geschieden in tijden van groote span ning of van groote moeilijkheden.' Ver scheidene punten uit de ontwerpen heeft ae minister neg eens de revue laten pas- seeren; natuurlijk verdedigde hij in het bijzonder de nieuwe bepalingen inzake de revolutionaire volksvertegenwoordigers en de parlementaire onschendbaarheid. Hij vond deze volstrekt noodzakelijk voor de handhaving van het prestige van en den volks-eerbied voor het parlement. Toege vend. dat we op het oogenblik een rustigen tijd beleven in het pariement. achtte hij juist zulk een tijd geschikt, om dei-gelijke bepalingen tot stand te brengen. Vandaag komen de wetsontwerpen af zonderlijk in behandeling en in stemming. Het staat vast, dat de twee, die wij hierboven in het bijzonder hebben ge noemd, zullen worden verworpen.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9