LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 20 October 1937 Stadsnieuws Binnenland Buitenland BEURSOVERZICHT RECHTZAKEN WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 771. Hedenmiddag 3 uur: 766. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroi Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.8 Boedapest. Laagste barometerstand 737.9 Reykjavik. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Tijdelijk toenemende bewolking met kans op nevel of mist. Weinig of geen regen. Iets kouder overdag. BUTTENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon Ned: Meteoroi Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk ovei West Europa nam aanzienlijk in beteeke- nis af, het breidde zich echter naar het Noorden over Finland uit. De depressie bij IJsland trok Noord-Oostwaarts en ligt thans tusschen IJsland en Janmayen. Een secundaire ontwikkelt zich tot een afzon derlijke kern over de Golf van Blscaye. Verder in het Westen van den Oceaan steeg de luchtdruk weer. Langs de Noorsche kust waait de wind krachtig uit het Zuidwesten met regen. In het Oostzeegebied is de lucht ook meest betrokken. Op de Brit&ehe eilanden waaien meest zwakke winden uit uiteen- loopenae richtingen, met gedeeltelijk be wolkte hemel in het Zuidoosten. Ook in hel hoogedrukgebled is de wind meeat zwak met hedenmorgen uitgestrekte mist- gebieden. De ochtendtemperaturen zijn hier over het algemeen onder normaal, in de omgeving van Frankfort daalden zij on der het vriespunt. Ook in Noord-Scandl- navië was hedenmorgen een klein vorstge- bied. De temperatuur is echter in Scan dinavië meest boven normaal. Voor onze omgeving wordt zwakke tot matige Zuidenwind verwacht. De bewolking zal gedeeltelijk tijdelijk toe nemen met kans op nevel of mist. de temperatuur overdag zal wellicht iets lager zijn. Regen van beteekenis wordt niet verwacht. TRAMVERTRAGING. Hedenmorgen is de motorwagen van den tramtrein, welke om 9 u. 05 uit Den Haag aan het station alhier moet arriveeren tus schen Veur en Voorschoten defect geraakt, waardoor de passagiers op de daaropvol gende haltes tevergeefs in den mist ston den te wachten en eerst een half uur later met de volgende tram hun reis konden aanvangen. In de plaats van den defecten motorwagen, die anders zou zijn doorgere- reden naar Noordwij k, werd een extra tram van Leiden naar die badplaats ingelegd. HOFBERICHT. In verband met het aanstaand winter verblijf van H. M. de Koningin in de resi dentie, maken de grootmeester van het Huis van H. M. de Koningin en de chef van het militaire huis van H. M. de Koningin bekend, dat civiele heeren en heeren offi cieren uit alle deelen des lands, die wen- schen voorgesteld te worden aan de Ko ningin, worden uitgenoodigd zich daartoe tusschen 1 en 7 November a.s schriftelijk te wenden: le. Civiele heeren, tot R. A. baron van Hardenbroek van Hardenbroek. groot-offi cier van H. M. de Koningin, Palels Noord einde, 's-Gravenhage; 2e. Heeren officieren, tot den adjudant van dienst van H. M. de Koningin, Palels Noordeinde te 's-Gravenhage. Ook dames uit alle deelen des lands, die wenschen te worden voorgesteld, (onge huwde dochters zoo mogelijk door de moe ders i worden uitgenoodigd zich daartoe tusschen 1 en 7 November as. schriftelijk te wenden tot de Grootmeesteres van H. M. de Koningin, gravin van Lynden van Sandenburg, geboren baronesse van Nagell van Ampsen, Amallastraat 2, 's-Graven hage. Het is Harer Majesteits bedoeling dege nen, die zich voor deze audiënties aanmel den, des namiddags te ontvangen. Bij deze ontvangsten is het dragen van gekleede Jas of jacquet voor civiele heeren, uniform (gekleede tenue) voor heeren of ficieren, en wandeltoilet voor dames ver plichtend. Katwijksche motorkotter gestrand. Er bestaat geen gevaar. Vanmorgen is, tengevolge van den mist; de motorkotter KW 66 op 3 K.M. ten Zui den van Egmond aan Zee gestrand. Er be staat op het oogenblik geen gevaar. Ver moedelijk komt de kotter, bij hoog water, op eigen kracht vlot. De KW 66 is. voor zoover wij hebben kun nen nagaan, eigendom van den heer Schaap. BOTSING TUSSCHEN TREIN EN VRACHTAUTO BIJ ONBEWAAKTEN OVERWEG. Autobestuurder gewond. Hedenmorgen omstreeks 9 uur is op den ombewaakten overweg in den Madeweg te Heemskerk een vrachtauto van Rumping uit Beverwijk, geladen met puin en bestuurd door den vrachtrijder Schipper uit Bever wijk, gegrepen door den electrischen trein, die te 8.54 uur uit Beverwljik naar Uitgeest was vertrokken. De machinist kon den trein spoedig tot stilstand brengen, doch de vrachtauto was toen reeds geheel vernield. Schipper had verwondingen aan hoofd en armen opge- loopen en hoewel opneming in een zieken huis noodzakelijk was. bleek zijn toestand niet zorgwekkend te zijn. Met den trein is hij naar Beverwijk vervoerd en in het Roode Kruis Ziekenhuis aldaar opgenomen. SIMPLEX MACHINE- EN RIJWIELFABRIEKEN. Naar wij vernemen zal op de a.s. alge- meene vergadering van aandeelhouders der Simplex-fabrieken een dividend van 6 pet. (v. j. 2'/z pet.) over het per 31 Augus tus geëindigde boekjaar worden voorge steld. Nieuw geval van ontvoering in Amerika. 50.000 dollar losprijs. Naar pas thans bekend gemaakt is. heb ben drie mannen op 25 September te Chi cago een 72-jarigen fabrikant, Charles Ross genaamd, ontvoerd. Zij eischten voor zijn vrijlating een losprijs van 50.000 dollar, welk bedrag reeds den achtsten October is be taald, zonder dat Ross tot zijn verwanten is teruggekeerd. De politie heeft dit geval van ontvoering tot nu toe geheim gehouden om de onder handelingen met de ontvoerders niet te be lemmeren. Men vreest, dat Ross reeds dood is. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windst.. 3 gT. C„ mist. Londen: Windst., 7 gr. C„ mist. Berlijn: Windst., 5 gr. C., mist. Nice: Windst., 12 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (44 gr. F.). 12 uur 's middags: 8 gr. C. (46 gr. F.) 3 uur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.). ÜOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 2 u. 53 min.; nam. te 15 u. 15 m. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Woensdag: 5.2? n.m. tot 6.03 v.m. MAANS- OP. EN ONDERGANG. 20 October op: 16 u. 57; onder 7 u. 19. De moord in de Groote Bickerstraat te Amsterdam. I Tegen beide verdachten is 15 jaar geëischt. ,.,In den ochtend van den 5en December 1 I j0riBe jaar deed men in een wo og in de Groote Bickerstraat te Amster- "reeselijke ontdekking. De alleen- voiLÜ j zesV'gJarige mej. Teesellng werd hea 0 gevonden. De vrouw lag op het i en °P Laar lagen kussens. De p»n ï?n be' sjachtoffer was lngesla- piiH' SJ ?eek feeds geruimen tijd dood te jn. De buren hadden haar reeds eenige aa?en vermist. sevonden vingerafdrukken gaven een aanwijzing. Enkele dagen later „.I j J de P°Ltle twee nog jonge man- den 23-jarigen metselaar G. T. N. en de ^"Jarigen koopman A. C. R. Geduren- .geheele vooronderzoek bleven zij im llÜ, ontkennen, hoewel het netwerk aanerf ,z,en steeds nauwer om hen werd anse-ja ..Eind September echter ver- m.. Jtn Zli van houding en zij legden heir<,„. rechtercommlssaris een volledige imniïï? v8!' Z1J verklaarden tevens de da .ÏÏSLÏ hebben doorzocht en het geld en gestolen de vrouw bezat, te hebben devSndaag stond het tweetal terecht voor bank kamer der Amsterdamsche recht- aanval^a^'6jr mr' begon met een nietia n,ü j dagvaarding, die volgens hem vooroniwf' ?aar bW de sluiting van het den rijksvaWn "uJ °P de )ulste wljze d00r formaSJ^wachter was beteekend en de men. dus niet in acht zijn geno- t*nIvaiTrt?enber8h bestreed de argumen- Hiarï? T verdediger. gmg de rechtbank in raadkamer. DUITSCHE BOND VAN KATHOLIEKE ONDERWIJZERESSEN ONTBONDEN. De Duitsche bond van Katholieke Onder wijzeressen is door het ministerie van Onderwijs ontbonden. De bond was een der belangrijkste katholieke beroepsorganisaties in Duitschland. welks bestaan door het concordaat met het Vaticaan gewaarborgd DE POSTVLUCHTEN. Hedenochtend Is de ..Nandoe" van TJ111- litan naar Nederland vertrokken, met me deneming van 267 kg. post, 9 kg. pakket- post en 55 kg. goederen. Drie passagiers vliegen mee tot Amster dam, terwijl er voor de tusschentrajecten achttien zijn geboekt. Aan twee personen moest wegens plaatsgebrek passage worden geweigerd. Ir. E. B. VAN DOESBURGH OVERLEDEN. Vanmorgen is te Amsterdam plotseling, in den ouderdom van 61 jaar, overleden de heer ir. E. B. van Doesburgh, directeur van het gemeentelijk electriciteitsbedrljf te Gro ningen. De heer Van Doesburgh bevond zich te Amsterdam voor het bijwonen van een ver gadering en om om. een bezoek te brengen aan de electrische centrale-Noord aldaar. Op weg naar de Centrale-Noord is hij plot seling overleden. Hij was van 2 Januari 1906 tot heden, dus bijna 32 Jaar directeur van het gemeen telijk electriclteitsbedrijf te Groningen. Uitvoerig werd het opgeworpen verweer door de vele advocaten, die deze strafzaak bijwoonden, besproken. En niet ten onrech te, want het resultaat van nietig verklaring der dagvaarding zou zijn, dat beide ver dachten, die bekend hebben een doodslag te hebben gepleegd in vrijheid zouden moe ten worden gesteld, doordat een veldwach ter bij de beteekenlng van een afschrift een geringe vormfout heeft gemaakt, waar van de officier onkundig was en waarvan hij uit den aard der zaak geen kennis kreeg Nadat de rechtbank een half uur in raadkamer was geweest, heropende de pre sident de zitting en deelde als beslissing mede, dat de rechtbank de verdediging in het ongelijk stelde, zonder de wijze van ..beteekenen" goed te keuren. Als dan dr. Hulst, die de sectie heeft ver richt, is gehoord, doen de verdachten on bewogen hun afschuwelijk moordverhaal. Zij vertellen dat zij samen de woning wa ren binnengekomen en de vrouw een brief je ter lezing gaven, op het antwoord waar van ze moesten wachten. Ze zeiden dat het een brief van haar zuster was. Toen de vrouw, die in de kamer was gegaan, terug kwam en opmerkte, dat dat briefje niet van haar zuster was, hebben ze haar vast gegrepen. bewusteloos geslagen en onder kussens bedolven. Verdachten verklaren niet de bedoeling te hebben gehad de vrouw te dooden. Wel hebben ze de kussens aangedrukt, uit vrees dat ze zou gaan schreeuwen. Nadat hierna verschillende getuigen zijn gehoord was het woord aan den officier van justitie. Spr. requireerde tegen beide verdachten wegens het aooden van een weerlooze oude vrouw vijftien jaar gevangenisstraf. De zaak tegen den burge meester van Ouddorp. De Rotterdamsche rechtbank heeft van morgen de zaak tegen den burgemeester van Ouddorp, den 46-jarigen G. J. F. G. du S„ die terecht staat, verdacht van ver duistering en omkoopbaarheid, voortgezet (Men zie 3e Blad). Vandaag waren het in hoofdzaak de verduisteringen, die behandeld werden. Het bleek, dat verschillende mensdhen, die toe slag kregen op hun pensioenuitkeering. deze gelden veel te laat en alleen als zij recla meerden bij den burgemeester, ontvingen. Ook kwam nu uit, dat de burgemeester eens f. 25 had aangenomen van het bestuur van de zangvereeniging te Ouddbrp, welke hij had geholpen bij een zanguitvoering. Tegenover alle getuigen a charge stond de verzekering van een oud-wethouder, dat hij altijd heel prettig met den burgemeester had samengewerkt en nooit iets van onbe trouwbaarheid had gemerikt. De verdediger, mr. J. Pofcma, legde een verklaring over van verschillende notabelen in de gemeente, die zich eveneens ten gun ste van den burgemeester uitspraken. Zij maakten gewag van het bestaan van een. hetze tegen den burgemeester, aan welke hetze verschillende der gisteren en vandaag gehoorde getuigen zouden meedoen. HOLLANDSCHE BANK-UNIE. In de heden tfi Amsterdam gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der Hollandsche Bank- Unie N.V. waren 10 aandeelhouders verte genwoordigd, tezampb uitbrengende 263 stemmen. De balans en de winst- en verliesrekening zooals opgemaakt door de hoofddirectie, werden met algemeene stemmen vastge steld. Over het boekjaar 1936/1937 wordt een dividend uitgekeerd van 6 pet. op de aan- öeelen en van f. 1.66 op de oprichtersbe- wijzen. De aftredende commissaris, mr. dr. J. P. van Tienhoven, werd met algemeene stem men herkozen. MUSSOLINI LEGT EERSTEN STEEN VOOR TENTOONSTELLINGSGEBOUW. Vanmorgen heeft Mius6olini in tegenwoor digheid van tal van autoriteiten den eer sten steen gelegd voor het eerste perma nente gebouw van de komende wereldten toonstelling te Rome. Vervolgens maakte de Duce een rondgang over het terrein, waar de tentoonstelling zal verrijzen. AARDBEVING IN BRITSCH-INDIE. Een hevige aardbeving, die in wijden omtrek is waargenomen, heeft vanmorgen aanzienlijke schade toegebracht aan de getouwen in de heuvelen van Simla (Britsch-Indië). De aardbeving was de hevigste sinds menschenheugenis, doch voerzoover men weet, zijn er geen men- schenlevens te betreuren. GEREFORMEERDE KERKEN IN HERVORMD VERBAND. Algemeene vergadering te Amsterdam. Gisteren werd te Amsterdam de alge meene vergadering der Gereformeerde ker ken in hervormd verband gehouden onder voorschitterschap van ds. H. Hasper. ter wijl ds. P. G. van den Haaff als scriba en ds. M. Hinlopen als assessor fungeerden. De voorzitter sprak, terwijl de vergade ring dit staande aanhoorde, woorden van gedachtenis gewijd aan den in Juni door een droevig ongeluk overleden predikant van Haarlem dr. P. A. E. Siilevls Smitt. Van de besluiten der vergadering valt in het bijzonder het volgende te noemen. Allereerst werd een commissie benoemd, die zich rekenschap zal hebben te geven van de in de kerken levende bezorgdheid inzake de roeping der kerk ten aanzien van de openbaring van het geloof in Jezus Christus betreffende het oorlogsvraagstuk, en. bij gelijktijdige bestudeering van de besluiten van de conferentie van Oxford 1937, een formuleering zal zoeken voor hetgeen er ten dezen, bij velerlei verschil, aan gemeenschappelijke overtuiging leeft, welke formuleering, na aanvaarding door de kerken, gepubliceerd zal worden. Voorts werden deputaten benoemd om het rapport van de conferentie van Edin burgh 1937 te overzien en advies uit te brengen 'omtrent mogelijke adhaesie aan dat rapport. De algemeene vergadering wekte de kerken op met ernst van het rapport der conferentie van Edinburgh kennis te nemen en ook overigens krach tig in de oecumenische beweging mede te arbeiden Eindelijk werd nog besloten de wensche- lijkheid en de mogelijkheid te doen onder zoeken of de psalmberijming van ds. H Hasper de bestaande berijming behoort te vervangen. KINDERVERLAMMING TE MELBOURNE. Te Melbourne zijn 561 personen, waar onder 19 volwassenen, lijdende aan kinder verlamming, tot dusver hebben zich 42 gevallen met doodelijken afloop voorge daan. 4000 KILOGRAM SPINAZIE GEGETEN. Het gebruik van spinazie wordt door alle doktoren aanbevolen, daar deze groente zeer voedzaam en bloedvormend is. Toch lust lang niet iedereen spinazie en het komt zeer dikwijls voor, dat men bij kleine kinderen draconische maatrege len moet gebruiken om ze te bewegen, spi nazie te eten. Des te interessanter Is het te vernemen, dat er iemand leeft, die wat betreft het eten van spinazie een record gevestigd heeft. Het is een zekere dokter Kakoesi Yoshida uit Tokio, die vele jaren geleden een zware ziekte doorstaan heeft en zich na zijn herstel voorgenomen heeft, voortdurend spinazie te blijven eten. In- d-rdaad heeft hij zijn voornemen ten uit voer gebracht en ofschoon hij thans weer geheel gezond is. eet hij dagelijks nog groote hoeveelheden van deze groente, nl. 2 kilo. De dokter heeft in de laatste zes jaar 4140 K.G. spinazie gegeten, een re cord, dat wel niet spoedig overtroffen zal worden. AMSTERDAM. 20 Oct. Aan het Damrak verkeerde men heden in een staat van afwachting. Het herstel, dat zich gisteren te New-York na een scherpe reactie had baan gebroken, had het vertrouwen in de Amerikaansche markt geenszins doen terugkeeren. De heftige schommelingen die in Wall- street waren meegemaakt, konden dan ook moeilijk een geruststellenden invloed uit oefenen. De handel droeg heden een zeer kalm karakter en uit alles bleek dat men zich uiterst gereserveerd hield, mede in verband met den onberekenbaren interna tionalen politieleen toestand. Bij de ope ning bewogen sommige fondsen zich iets boven en andere daarentegen e.en kleinig heid beneden het slot van gisteren. Spoedig werd de stemming gedrukt en volgden de koersen in het algemeen een dalende richting. Amerikaansche waarden waren aanvankelijk niet veel veranderd. Betlehem Steels werden een paar procent lager afgedaan, doch U. S. Steels. Republic Steels en Anaconda's waren weinig veran derd. Later op den middag echter kreeg het aanbod de overhand en zakten de koer sen allerwegen in. Op de locale markt was het niet veel beter gesteld. Koninklijken werden ingezet op ongeveer de vorige slot- prijzen en volgden nadien een beneden- waartsche richting, waardoor zij zich onder beurstijd een zestal punten zagen ontgaan. De Amerikaansche Petroleumaandeelen waren niet veel veranderd. Industrieelen trokken slechts matige belangstelling. De Philips aandeelen waren bij de opening prijshoudend maar het duurde niet lang of de verkoopers kwamen in de meerder heid en tijdens de middaguren liep de koers langzaam maar zeker naar beneden. Uni levers waren oorspronkelijk vast gestemd. Tegen het slot trad een vrij scherpe reactie in. Hetzelfde kon worden gezegd van Aku's. De Suikerafdeeling was stil H.V.A.'s dl» zich aanvankelijk konden handhaven, zagen zich tijdens de beursuren verschei dene orocenten ontglippen. Java Culturen en Nisu's bleven op peil. Rubberaandeelen hadden een onregelmatig verloop. Amster. dam rubbers kwamen in doorsnee eejj klei nigheid lager te liggen. De Scheepvaart markt had een kalm voorkomen. Na prijs houdende opening kon later op den middag een kleine reactie worden waargenomen. Tabakken waren niet vee) veranderd. Aan deelen Deli Maatschappij en Ser.embah maatschappij werden respectievelijk ex dividend 6 °/o en ex dividend 4 geno teerd De beleggingsmarkt was stil. Neder- landsche staatspapieren waren prijshou dend. behoudens de oude schuld, die eendgezin; gedrukt in de markt lag. Fran- sche fondsen hadden een ongeanimeerd verloop. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 1/4 <8.96 3/4); Berlijn 72.65 (72.65); Parijs 6.11 'It (6.12'/H; Brussel 30.50 (30.491; Zwitserland 41.64 (41.63); Ko penhagen 40.021/2 40.05); Stockholm 48.22 1 2 (45.05); Oslo 45.05; New York 1.80 7/8 (1.80 7/8); Praag 6.34 (6.34) Lire (.40 7.35); Oost. Bankpapier 33.55 (33.45 Prolongatie Part. disc. 1/83/16; Daggeld 1/4; Registermarken 36 3/8; Cre- dlet Sperrmarken 13 5/8; Effectensperr- marken 13 5/8: Reismarken 50'/:; Bank papier 39 1/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. MAiKI VERTRAGING VAN DEN TREINENLOOP. Als gevolg van den mist. Door den zwaren mist heeft de treinen loop hedenmorgen veel hinder ondervonden De D-treinen van Hoek van Holland naar Duitschland vertrokken met 3uur ver traging door late aankomst vgn de motor boot uit Harwich daar de mist te Hoek van Holland zoo dicht was, dat de boot niet aan wal kon komen. Daar de treinen uit Groningen en Leeu warden met groote vertraging In Utrecht aankwamen misten deze treinen de aan sluiting op de treinen UtrechtLeiden te Woerden. De electrische treinen ondervonden wei nig last, van den mist, hoewel enkele in vertraging kwamen door het wachten op aansluitingen. HONGARIJE VOERT DEN POSTHOORN WEER IN. Er bestaat een geheele literatuur, die zich uitsluitend bezighoudt met de roman tiek van den ouden posthoorn en van den ouden postillon, al is men het er ook over eens. dat de postillon en de posthoorn in dezen modernen tijd niet meer thuis hoo- ren. Een interessante poging van Hongarije heeft echter getoond, dat dit toch niet ge heel juist is. De posthoorn is niet alleen een zeer romantisch voorwerp, maar kan ook tegenwoordig nog onschatbare dien sten bewijzen. Het Hongaarsche postbestuur heeft namelijk enkele brievenbestellers, die dagelijks eenige dorpjes en eenzaam ge legen boerderijen moeten bezoeken, bij wijze van proef met een posthoorn uitge rust, zoodat zij bij hun komst in het dorp de bekende oude postliederen blazen. De practljk heeft aangetoond, dat op deze wijze de brievenbestellers op hun rond gang door de dorpen dagelijks vele uren kunnen besparen. Gelokt door de klanken van den posthoorn komen de bewoners van heinde en ver aanloopen om de brieven en pakketten in ontvangst te nemen, zoodat de postbestellers zelf dan niet meer naar de verafgelegen boerderijen behoeven te gaan. Het succes hiervan is aanleiding ge weest, dat thans ongeveer alle brievenbe stellers met een posthoorn uitgerust zijn; zoo blijkt dan tevens, dat de romantiek van Jaren geleden toch nog wel in den moder nen tijd haar practische waarde kan hebben. AMSTERDAM, 20 Oct.. Veemarkt. Aan gevoerd 241 vette kalveren: le kw. 6270. 2e kw. 50—60. 3e kw. 4048 ct. per K.G. levendgewicht 46 nuchtere kalveren 713 near stuk. 178 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 K.G. 6970. zware en vette varkens 6869 ct. per K.G. slacht- gewicht. BENTHUIZEN. 19 Oct. Aanvoer 308 kip eieren. Prijs f. 55.50 per 100; 94 hen eieren f 3.90; 21 eendeieren f. 4.05 per 100 stuks. BOSKOOP. 19 Oct. Rozen per bos: Ro- salandia 3645 ct.; Hadley 3949 ct.; Pechtold 2235 ct.Gloria Mundi 2030 ct.; Butterfly 1629 ct.; Rosa Mundi 82 ct.; Edith Heien 30—48 ct.; Wendland 37— 45 ct.Steward 3645 ct.; Gemengde ro ezen 1521 ct.; Phoebe 50—65 ct.; Mevr. v. Straaten v. Nes 1520 ct.; Wilh Kordes 2540 ct.: Else-Poulsen 1426 ct.; Wil- helmina 1820 ct.: Ellen Poulsen 15 ct.; August Noack 2126 ct.; Biiarcliff 30 45 ct. Diversen per bos: Chrysanthen, gr.bloemig. 70110 ct.; idem kl.bloemig 15 20 ct.; idem tros 69 ct.; Clematis Prins Hendrik 160 ct.; idem Durandi 15 ct.; Per- nettia 2752 ct. KOUDEKERK. 19 Oct. Aanvoer 2328 eieren Kipeieren 5.305.60. fcuikeneieren 3.604.20 per 100 stuks Boter 0.680.70, kaas 0.240.32 per pond Hanen 0.501.00. kippen 0.500.60, konijnen 0.601.00 per stuk. VEUR. 19 October. Eierenveiling café Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 20.000 kippeneieren, prijs van f. 5.405.80: 2168 henneneieren f. 3.20 4.40: 1738 eendeneieren f. 3.153.40: 6 ganzeneieren 5 cent: 871 kippen f. 0.40 f.1; 17 eenden f. 0.50; 200 konijnen f. 0.20— 2.00; 20 duiven f. 0.11—0.20. WESTLAND. 19 October. Export. Alican te 19—28 ct; Golden Champion 3545 ct; Gros Colman 2535 ct; Gros Maroc 18—27 ct: alles per K.G. Tomaten A 901.60 ct; idem B 1.251.50. idem C 551.30 alles per bak. Coop Centr. Westlandsche Snijbloemen veiling 19 Oct. Blanche de Poitou 1.60 2.40; Choco 2.204.50; Pulling 4.008.00; Red Bajestic 8—9 g.; Delhoume 59 g.; Rayonnanthe 1.603.30; Bilmingham 3.00 —5.00; Woolman 6.00700; Page 7.00 8.00: Jap. Lelie 5.20; Rozen 1.102.20 per 100; Gold Finder 56 ct; Phoenix 56 ct; Harvester 57 ct; Mayfort 5 ct: Cranfort 56 ct; October wit 58 ct; Normandië 57 ct; Cramfort Yellow 58 ct; Hanske 5 ct; Harvest Poul 56 ct; Godfried 10— 11 ct. alles per bos. Begonia 2436 ct; Cyclamen 1538 ct. per pot. WOERDEN. 20 Oct. Aanvoer 356 partijen kaas. Met rbksmerk le kw. 2931. idem 2e kw. 26.50—32. Handel matig. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3