IlEIDSCH DAr*p,AD - Tweede Blad Dinsdag 19 October 1937 RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Arle, z. van R. W. v. d. Burg en A H. de Snager Maria, d. van A. Noort |en Cath. de Mooy Johannes, z. van P. de Mooy en A. de Mooy. Ondertrouwd: A. v. d. Mey jm. 26 j, en J. v. Beelen jd. 21 j. Tweetal Chr. Geref. Kerk Od het tweetal der Chr. Geref. Kerk alhier zijn geplaatst ds. W. Heerma te Usmeer en ds. S. v. d. Molen te R'dam C. onder leiding van den commandant Ivan de brandweer, de heer G. Vos, had een I avondoefening van het brandweerpersoneel plaats, waarbij het nieuwe stopapparaat voor het eerst dienst deed. Over de wer- Iking daarvan was men hoogst voldaan. De collecte voor de Evangelisatie arbeid der Confessioneele Vereenlglng heeft f. 15.70 opgebracht. ook in onze gemeente is een comité opgericht, dat zich ten doel stelt kleeding- Istukken, ondergoed enz. te vervaardigen voor de baby's, die in dezelfde maand ge boren zullen worden, als waarin in het Vorstelijk Huls de heugelijke gebeurtenis al plaats vinden. SASSENHEIM. Door de K. J. C. was een aantal pad denstoelen verzameld, waarmede in het k S A.-gebouw een tentoonstelling werd ge. onraniseerd Door de fraaie orstell'n trok tlrre tentoonstelling zeer de aandacht van Ide talrijke bezoekers. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: B. J. Mak, geb. Henghel, z. Ondertrouwd: C. Mocking en V. J. Jansen Raadsagenda. De raad komt Donderdag 7.30 uur ln [openbare zitting bijeen. Aan de orde ko nen o.a.: Voorstel tot het aangaan van een geldleenlng a f. 50.000; Nadere vaststelling van de wedde van den controleur voor de l'teunverleenlng en werkverschafi'ng; Aan bieding gemeentebegrooting 1938 en be noeming commissie van onderzoek; Aan bieding bedrljfsbegrootlng 1938 en benoe ming commissie van onderzoek; Verzoek [van den heer A. G. Boonekampt om een te gemoetkoming ten behoeve van de explol- atle van zijn autobusdienst i. v. m. de stopzetting van dezen dienst als gevolg van |de wegverbeterlng onder Zoeterwoude: Voorstel Inzake toepassing van de spaar regeling steun B: Voorstel terzake van een przoek van het Wit-Gele Kruis om een vergoeding uit de gemeentekas in de ver voerkosten van eenlge kinderen naar de ichool voor buitengewoon lager onderwijs Lelden; Mededeeling betreffende uitvoe- 'ring van werken in werkverschaffing (zal r.crden behandeld ln geheime vergade ring): Voorstel tot stichting van een ge- neenschappelijke waterleiding de Vliet- llreek, door de gemeenten Voorburg, Rijs wijk. Stompwijk en Veur (zal worden be handeld ln geheime vergadering). VEUR-LEIDSCHENDAM. Ernstige ongelukken. Op het emplacement van de Neder- landsche Spoorw. heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De arbeider W Belt, wonende de Tedlngerstraat was bezig met het [laden van stroo en bevond zich daartoe loven op een wagen. Door het kantelen van ten der balen, stortte de man plotseling teer. De doktoren Perquln van Leidschen- dam en Kortman van Zoeterwoude hebben den man, welke Inwendige kneuzingen, een [gebroken rib en een zware hersenschud- eiing had bekomen, naar zijn woning doen |vervoeren. Op het emplacement van de Ned. Spoor wegen geraakte de rangeerder W. D. uit den Haag, welke bezig was met het ran gerten, die niet tijdig genoeg uit den weg kon komen, tusschen de buffers van twee treinstellen. Met inwendige kneuzingen en een gebroken arm is de man, na door den orarts, dr. van Dorsten, te zijn behan deld. naar St. Antonius Hove vervoerd. Gevonden voorwerpen: 1 bruine dameshandschoen, 1 vlschhen- fcel, 1 kindergymnastlekschoen, 1 zeem- [lecren dameshandschoen. Adres: bureau [tan politie Wegens overtreding van de arbeids vet is door de marechaussée proces-ver- Jbaal opgemaakt tegen den slagerspatroon *S. aan het Sluisplein. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M, J. Huls, geb. Aaltje, d. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Ï!oren: Wilhelmlna Agatha Maria, d. Ti f v- d- Hulst en W. A. M. Damen - Hendrica, d. van C. Uithoven en N. Soppe. jtrouwd: Wilhelmus Johannes van Ito i 29 jaar en Johanna Franken. I JT Willem Johannes de Haas. 24 t 611 Catharina Alida Brama, 21 laar. VOORSCHOTEN. lltïm C0"ec',e' te11 bate van de plaatse- Incwioni, bet fonds voor bijzondere ■hooden heeft opgebracht f. 123.27. >ort»£™n: bee R.K. kerkboekje; een emonnaif3 '"boud; een bruine por- rozenkran! een. han?er en Eng. sleutel; een 'nlichtin!ÜLmui- etui; een paar beenpijpen 'an 9 tot 10 uur.*16 P°Ut'e 0p werkdagen WARMOND. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar vergaderde de Raad Ingekomen was o.a. een schrijven van Ged Staten waarin werd medegedeeld dat de Regeering geen vrijheid kon vinden aan den voorman der gemeentewerklieden een extra vergoeding toe te kennen van f.50 per Jaar voor het onderhouden en schoon houden der straat'antaarns. Wil de ge meente vnor de extra bijdrage uit het werkloosheidscubsidiefonds voor 1937 in aanmerking komen, dan zal zij zich moeten schikken naar den wensch der Regeering. De heeren Weyers en den Dunne brach ten B en W. dank voor de wijze waarop zij in het belang van den heer Moerkerk deze zaak bij de desbetreffende instanties heb ben voorgestaan. Zij spraken echter hun afkeuring uit over de wijze waarop de regeering deze zaak aanpakt. Vooral de stok achter de deur, was iets waarvoor zij geen waardeering konden hebben. Waar de gemeente echter de extra bildrage onmo- "elijk kon missen werd besloten zich naar den wensch van de regeering te schikken. Gecontinueerd werd de verordening od de heffing van besmettelijke ziektegevallen. In deze verordening is rekening gehouden met eenige wenschen van den Minister. Besloten werd een stukje grond liggende nabii het stationskofflehuLs en toebehoo- rende aan de N.V. Nationaal Grondbezit in eigendom over te nemen tot aanleg van een trottoir daar ter plaatse. Besloten werd een overeenkomst te sluiten met het Rijk waarbij de gemeente een schadeloosstelling wordt toegekend daar door den aanleg van de Rijksstraatweg den HaagAmster dam Inbreuk werd gemaakt od het recht van de Eendenkooi. Het Riik zou een schadeloosstelling geven van f. 3450 terwijl de gemeente zich het recht voorbehoud om. indien op de overhoeken welke het Riik naast den weg en ten behoeve van den Rlikswaterstaat aankoopt, en daardoor meer storende handelingen worden ver richt dan thans, hiervoor nog een afzon- derlüke vergoeding te eischen. Besloten werd wijziging te brengen in het in de vorige vergadering genomen besluit tot het aangaan van een geldleenlng van f. 10.000 met dien verstande dat de eerste aflossing niet zal plaats vinden ln 1938 maar in 1937, zulks op verzoek van Ged, Staten. Vastgesteld werd, althans voorloooig. de gemeenterekening 1936 zoomede die van het waterleidingbedrijf over dit Jaar, daar de verificatie commissie deze had onder zocht en in orde had gevonden. De heer Breedijk Informeerde naar het contract met den vuilnlsgaarder. Wanneer dit con tract afloopt, zou spr. gaarne eenlge wtizl- "ingen aangebracht zien. De voorzitter zegde tos met het verlangen van den heer Breediik re'-Tiing te zullen houden. De hese weyers informeerde naar den B steun, dit ln verband met de versche nen circulaire van den Minister. De voor zitter deelde mede dat den Raad binnen kort hieromtrent, voorstellen zullen berei ken. Hierna sluiting. HET AANHOUDEN VAN RESERVE KALVEREN. Inzake de regeling betreffende het aan houden van reservekalveren waaromtrent hier en daar een misverstand bestaat, maakt de Nederlandsche Veehouderijcen trale het volgende bekend. Bij de huidige regeling kan iedere vee houder, wlen voor 1937 een kalvertoewij- zing van 1 t/m 20 (de ossen-toewijzing staat hierbuiten i werd verleend, van 1 October1 November 1937 1 reservekalf in voorraad hebben, terwijl degenen, wier kalver-toSwijzing-1937 21 of meer bedroeg, gedurende deze maand nog 2 reserve-kal veren mogen aanhouden. Deze reserve- kalveren waarvoor dus geen identiteits bewijzen aanwezig behoeven te zijn, mo- 1 gen niet zwaarder dan 250 K.G. zijn. Uiteraardkunnen voor deze kalveren, zoo de eigenaren ze tijdig (d.w.z. voor 1 Januari 19381 doen schetsen, nog identi teitsbewijzen 1937 verstrekt worden. Is echter de toewijzing-1937 reeds „vol- geschetst". dan bestaat ook, echter eerst na 31 October 1937. gelegenheid, de be doelde reserve-kalveren op de toewijzing- 1938 te doen schetsen. Aangezien echter de toewijzingen-1938 op 1 November 1937 nog niet aan de georganlseerden bekend ge maakt kunnen zijn. ligt het ln de bedoe ling, door de gewichtsgrens van 250 K.G. tot 300 K.G. te verhoogen, gelegenheid te bieden, de reserve-kalveren waarvan hier sprake is, zonder indentlteitsbewijs aan te houden tot schetsing op de toewijzing-1938 mogelijk is. Deze verhooging zal aan gelden voor het tijdvak 1 November 1937—1 Januari 1938. Mochten de toewljzingen-1938 op laatstge noemden datum onverhoopt nog niet be kend gemaakt zijn, dan zal dienovereen komstig weder een verhooging van de be doelde gewichtsgrens plaats hebben. Voorts ligt het, met het oog op het feit, dat de kalvertoewijzingen 1938 eerst later bekend zullen worden gemaakt, in de be doeling. de onderste gewichtsgrens, vast gesteld vcor de kalveren, welke van een iden titeitsbewijs voorzien behooren te zijn. met ingang van 1 November 1937 van 100 tot 140 K.G te verhoogen. Ook deze verhoo- gin» heeft betrekking op het tijdvak 1 No vember 1937—1 Januari 1938. Een en ander houdt in, dat gedurende het tijdvak 1 November 19371 Januari 1938 iedere georganiseerde een onbeperkt aantal kalveren met een gewicht tot 140 K G zonder identiteitsbewijs ln voorraad mag hebben. Daarenboven zal een veehou der met een kalvertoewijzing-1937 van 1 t/m 20 ln die periode nog 1 kalt met een gewicht van 140—300 K.G zonder identi teitsbewijs kunnen aanhouden, terwijl vee houders, wier toewijzing-1937 21 of meer bedroeg, in dat tijdsbestek 2 zoodanige kalveren zonder identiteitsbewijzen in vppr- raad zullen mogen hebben. 9559 nzActbFM/v AR. Loop der Bevolking.. Gevestigd: J. C. Ampt, z.b. Storm van 's-Gravesandeweg 31 M. G. Foudraine geb. Baard, kapster Langstraat 2 M. E. L. Becker, juffr. i. d. huish., Eikenl. 112 H. W. Bijleveld en gezin, dir. N.V. Ha- webeco, v. Zuylen v. Nijeveitstr. 108 J. A. Clans, z.b.. Schouweg 81 W. M. Dersjant, d.b., Hazelaan 1 W. J. v. Duin kamermeisje, v. Hoogwolde 1 H. Feldin, d.b., Wlttenburgerweg 130 B. Geleerd en gezin, dlr Auto-ondern. W.A.O.M.. v. Cal- carlaan 30 I. de Haan en gezin, duin- bewerker Haaesche Wateri. Mij., Meijendel 4 E. A. Hahn, d.b., Nassaulaan 8 H. Haslinger, d.b.. Prinsenweg 34 Wed. N. Henkes geb. Helms en dochter, z.b.. Groot Hoefijzerlaan 81 A. M. E. J. Herzogen- rath en vr.. koopman, Nassaulaan 8 H. J. van den Hoek en vr.. leeraar ifi lich. oef., Johan de Wittstraat 36 F. J H. Hofman en gezin, z.b., Johan de Wittstraat 11 F J. Huivenaar. sergeant capitulant. Kamp Waalsdorp, Tlr, Comp. RG I J. A. C. v. Kan, z.b.. Nassaulaan 12 Th. J. Dijkstra geb. v. d. Lee, z.b., Hoogeweg 20 G. J. M. Llnneman, z.b.. Johan de Wittstraat 11 W. F. Loomis, koopman. Amazonelaan 3 G. B Maas, z.b., Groot Hoefijzerlaan 81 T. Maas, z.b.. Groot Hoefijzerlaan 81 W. M. Maas, z.b.. Groot Hoefijzerlaan 81 J. Neuteboom en gezin, kellner, v Z. v. Nijeveltstraat 227 A Ouwehand, d.b., Buurtweg 103 C. C. van Asdonk geb. Pel en gezin, Narcislaan 22 C. J. G. Peters, d.b., v. Z. v. Nijveveltstr. 46 K, E. Rob- bertsen, d.b., Konijnenlaan 51 J. de Rook. z.b. Prinsenweg 38 S. de Ruiter, tuinman-hulsknecht, v. Waldeck Pyrmont- laan 4 r. v. Rossem geb. jonkvr. Rutgers v. Rozenburg, z.b., Katwijkscheweg 15 A. Schwarzer, d.b., Wilhelminalaan 4 A. J. T'n P. Schweitzer, kinderjuffr.. Jagerslaan 2 H. Snethlage, chef de réception, kasteel Oud-Wassenaar B, Stork en vr„ champlgnonkweeker, Windlustweg 18 A. J A des Tombe en gezin, bank-epiploye, Vijverweg 6 J. Tonckens en gezin, O.- Ind. burg. ambt., Schouweg 51 Ph. Troe tel en gezin, arts, Santihorstlaan 53 C. M van der Valk, d.b., Papegaaienlaan 8 Wed H. B. J. ter Meulen geb. E. C. Ver biest. z.b., Ridderlaan 1 IJ. H. Viersen, z.b., Dr. Mansveltkade 18 W. H, Warn- sinok en vrouw, z.b., Emmalaan 1 E. A. van der Wedden, z.b., Van Carcarl.aa.il 2 A van der Weele, d.b., v. Cglcarlaan 30 M L. Knijnenburg geb. de Weert, v. Z. v. Nijeveltstraat 121 A. Welner d.b., Park Oud-Wassenaar 1 S. Weitenthaler, d.b. Vijverweg 6. Gevestigd: A van Alphen, dienstb., Rijksstraatweg 494 Wed. E. J. Veth, geb. Ampt en dochter, zonder ber.. Storm van 's-Gravesandeweg 81 M. v. Amstel en gezin, z, b„ Tulpweg 21 W. N. Ande- weg, dienstb., Groot Hoefijzerlaan 25 J Bakker, dienstb.. Koninginneweg 1 V. G. Bettinger. z. b., Bloemcamplaan 49 J. A Bockting dienstb., Wittenburger- weg 158 L. M. Boussen, dienstb.. Lange Kerkdam 20 C. H. A. Closset, dienstb.. Park Oud-Wassenaar 1 C W. van de Corput. dienstb.. Eikenlaan 5 Th W. A. Debets. vertegenwoordiger en vrouw. H.vancinthstr 23 O. H. Dreher. z. b. Gr Hacsebrockscheweg 55 L. E. v. Duij- keren. bankwerker. Van Zuylen van Nije veitstr. 180 A. Flasek, dienstb., Bloem camplaan 58 J. S. Evers, geb. De Groot en gezin, z. b.. Van Zuijlen van Nijevelt straat 73 E. G. Hanstein. dienstb.. Prin ses Marlelaan 20 J. Haver Droeze en gzin, z. b„ Van ZuijTSn van Nijeveitstr. 111 M. Helnbach, hulp in de huish., Van Bronckhorstlaan 14$ M. Hejduk, dienst bode, Brem-honJtlaal 8 H. J. A. Her mans, dienstb'., Rijksstraatweg 500 C. van Heumen, Schouwweg 72 N. J. Ho- gendoorn, dienstb., Storm van 's-Grave sandeweg. 55 D. Holles telle, verpleegster, Hyacinthstraat 13 J. C. van Kessel, huisknecht, Lijsteriaan 4 R. J. L. Klop penburg, z. b„ Van der Oudermeulenlaan 13 J. G. Knijnenburg, electr. tech. tee kenaar, Van Zuijlen van Nijeveitstr. 121 Chr J de Koster, huishoudster. Backers- hagenlaan 12 J. Kijk in de Vegte, dienstb.. Victorialaan 4 P. W. M. R. Lange en gezin, leeraar Fransch. Storm van 's-Gravesandeweg 113 M. Ley, dienstb. Prins Frederiklaan 12 A. van der Linde, bakker. Langstraat 121 I. M. Mac Neill. Jagerslaan 3a A. Th. van der Meiden, z. b.. Groot Hoefijzerlaan 44 D. H. Meijer, procuratiehouder, Van Bom- mellaan 2 SM. Meijer, dienstb., Hee- renweg 11 L.F. H. van der Oord en ge zin, z. b., Prinsenweg 32 A. Rapp, dienst bode, Park Oud-Wassenaar 1 C. C. v, Rossem, letterkundige, Katwijkscheweg 15 J. G. RubalJ Bouman en gezin, han- delsempl.. Weteringlaan 9 N. J. M. Smit, z. b Dr. Mansveltkade 2 F. Steffens, dienstb., Rijksstraatweg 580 H. D. R. Teunissén, keukenmeisje. Buurtweg 95 D. A Verburg, z. b.. Papegaaienlaan 6 M Vesela, dienstb., Wittenburgerweg 152a J. A. C. Evans geb. Veth, z. b„ Storm van 's-Gravesandeweg 81 H. J. Voor molen en vrouw, uitvoerder van bouwwer ken. Rijksstraatweg 167 C. W. de Vries, kantoórbed Postch. en Giro. Hoogeweg 16 L. W. M. Weenink. z. b., Van Heecke- renstr. 4 H. Winkelman, z. b., Gr. Hae- sebroekscheweg 41 B. J. Wolsheumer, dienstb., Vijverweg 6 A. Zogiauer, dienstb. Konijnenlaan 42. Vertrokken: H. C. C. van Rijsbergen en vrouw naar Den Haag, Nassau Odijkstr. 27 P. M. Sorbi naar Kerkrade. pensionaat Roldus J. M. Bronsveld, geb. Breijer, n. Harderwijk. Vijhestraat 16 L. Lackner naar Duitschland. Berg, Bergbruck a/d. S. W. J. Bronsveld naar Frankrijk W. J. B. Berns naar Amersfoort, Rijschool der cavalerie B. H. Gros naar Hilversum, Sweelinckstraat 8 Q. C. Knijnenburg n. Maastricht, Klooster „Onder de Boogen" C. A .Brugma naar Stockholm E. J. A. Zoetmulder en gezin, n. Den Haag, Ster- appelstraat 45 N. Ph. Sprong naar Den Haag, Conradkade 61 P. E. Bijman naar Loplk, No 157 P. C. H. Wap n. Amers foort, Hoogeweg 86 K. C. Albrecht naar Duitschland A. C. van den Akker naar Zoeterwoude. Westeinde C. 122 -A. Mast naar Grosz-Reken, Duitschl. V. Krat- zer. naar Den Haag, Andr. Bickerweg 2 J. Wapper naar Den Haag, Hofzichtlaan 1 F Kohn naar Holsterhausen Duitsch land 1 J. Plrmana, geb. Kochler, naar Bizerte/Tunis, 2 Rue de Constantinople C. Batons naar Den Haag, Harstenhoek- straat 27 V. Zlllner naar Weenen (Oos tenrijk! A. M. G. J Herzogenrath naar Assen. Oosterhoutstraat 21 M. V. J W. van der Staaij naar Assen, Oosterhoutstr. 21 A Brekweg n. Assen, Oosterhoutstr. 21 H. J. Brekweg n. Assen. Oosterhoutstr 21 - O. Vermeer en gezin naar Dordrecht Oranjclaan 17 W. J. Westerhuis naar Midwolda, Oostwold J. C. van Leeuwen naar Schiedam. Singel 150 H. W. Haxel naar Obernhof iDld.t Th. Studenovska naar Den Haag, Bezuidenhout 68, St, Eli sabeth Stichting J. K. van der Niet n. Noord wij kerhout, Heerenweg 86 A, Ch. C. en G. P. Derks naar Wehl, A. 42 M. Kasper naar Den Haag, De Mlldestraat 53 J. W. G. Baron Sloet van Oldruitenburgh naar Nijmegen, Groesbeekscheweg 440 M. Weersma en vrcuw naar Londen Ch. J. Friethoff geb. Pierik.naar Hillegersberg, Burg. de Villeneuveslngel 1 H. M. Loer akker naar Bloemendaal, Noorder Stations weg 9 P. üeerders en vrouw naar Den Haag, Van Limburg Stirumstraat 25 Th. D. van Roekei naar Duitschland H. Hellwig naar Den Haag, Gentschestr. 48 G. M. van der Linden, geb. Korthuls n. Den Haag, Frankenslag 404 H. C. den Elzen naar Den Haag. Van Hoeylaan 19 1 C. H Vahle naar Nunhem (L.), Kasteel P. Halma naar Menaldumadeel, Kerk buurt 109, Dronrljp A. Proos geb. Kwast naar Brussel. Avenue Paul des Chanelles 269 Jhr. R. de Beaufort naar Utrecht, Trans 4 Aboe Bakar Dj aar naar Den Haag, De Sitterlaan 84 E Schmltz naar Datteln (Duitschland). Vertrokken: Th. Schlögl, n. Den Haag, Harstenhoekstr. 27 R. Hartog naar Am sterdam. Oude Zli ds-Achterburgwal 223 F. Lackner naar Den Haag, Lange Vijver berg 12 A. van Kooij naar Den Haag, Koninginneweg 63 H. J. Rom Colthoff, geb. Van Ost, naar Velp, Wilbaan 25 J H. Muller, naar Voorschoten, Instituut Wullings H. E. Dijxhoorn naar idem M. C. Teeuwes naar Brummen, Burgem. De Wijslaan 483a W. M. van Deursen naar Katwijk, Wassenaarscheweg 25 F. van Gelderen naar Rijswijk, Z.-H., Haag- weg 34 P. Nieuwenhuizen naar Rijswijk, Z.-H., idem E. P. van Loenen naar Den Haag, Schenkkade 110 A. Ligtvoet naar Den Haag. Klimopstraat 112 P. C. Heij- n's naar Epe, Gr., Bloemstraat 54 II S. Th Mazurek naar Den Haag, Van Alke- madeiaan 6 V Schorghöfer naar Oos tenrijk Wed. A. J. M. van Moorsel geb. De Lange naar Vught, Versterplein 10 J. C. C. Dana naar Amsterdam, Adolf van Nassaustraat 25 H. D, Meerman naar Den Haag, Hoogwerfplein 13 Chr. Slors naar Lelden, Rijnsburgerweg 20 A. F. Graaf van Rechteren Llmpurg en vr„ naar Canada H. Thomas naar Den Haag, L. van Nieuw Oost-Indië 114 S. van Maa- nen naar Groningen, Padangstraat 44a J. de Bruijn naar Noordwijk, Schoolstr. 80 E. J .de Bruijn naar Hengelo (O), Mar ten Meesstraat 22 V. H. L. Dubourcq naar Den Haag, Statenlaan 77 H. M. C. Schroder naar Almelo, Borneostr. 78 A. J Warmenhoven naar Veur, Mauve laan 1 A Ch. Oetgens van Waveren Pancras Clifford naar Den Haag. Van Be- vemlnkstraat 158 M. J. L Noordoven Laarakkers naar Den Haag, Pompstations- weg 20 G. Scheel naar Gelsenkirchen (Did.) H. D. Thierry naar Den Haag, Nieuwe Haven 70 C M. Langevoort naar Tholen, Hoogstraat 35. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Adrianus, Z. van T. N, van der Velde en C. M. Vogels Adria nus Theodorus, Z. van A. van Leeuwen en H. A Schoorl Franciscus Johannes, Z. van J. A de Roos en P. M. van Overbeek Hendrika Krljna, D. van W H. Schmal en A. Kort Pieter, Z. van J. v. Zanten en A. van der Veen. Overleden: Albert Havelaar 65 j„ geh met J. M. Lantang Klaas Tanninga 55 j., geh. met G. Bekius Marinus Antonius Jozef Dittmar 24 j., geh. met C. Berkhout Johannes Bergman 73 j„ geh. met J. van 't Slot Heinrlch Schiess 74 j., geh. met J. M. Paijens. Getrouwd: C. van der Niet en S. B. V. Vuijk. Gevonden voorwerpen. 3 portemonnaies met inhoud, 4 honden, 2 belastingmerken. sleutel, kap van auto- koffer. 3 wielig kinderfietsje, nijptang, jutezak, paar rezenpiipen, doos met inhoud, paraplu1'e. stukje breiwerk, scheermes en een werkbroek. Tegen van B. uit Den Haag werd door de gemeentepolitie alkier proces-ver baal opgemaakt wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Door H. alhier werd aangifte gedaan van diefstal van een ijzeren plaat vanaf een bouwwerk aan de Bloemcamplaan. Op den Rijksstraatweg werd de 15- jarige' K. alhier. 00 het rijwielpad aange reden door een racer waardoor hli en eenige racers kwamen 'e vallen De laat- sten evenwel sprongen weer op hun rijwiel en ziin doorgereden K. werd met een her senschudding en andere verwondingen op genomen en naar zlin woning overgebracht Terwijl de heer R. uit Den Haag langs den Rijksstraatweg met een reparatie aan zijn auto bezig was schrok hij van een on bekende auto die met geweldige snelheid langs hem kwam gereden met het gevolg dat de rechterhand van R. in de machine geraakte, waardoor deze ernstig werd verwond. Nadat dr. Hubbeling hem eerste hulp had verleend moest hij per auto naar zijn woning worden overgebracht. Op het Hockeyveld Groenendaal liep R. uit den Haag tegen een ijzeren hek op. waardoor deze zoo ongelukkig terecht kwam, dat hij daardoor zijn rechterknie brak Dr Hubbeling verleende hem de eerste hulp, waarop hij per ziekenauto naar Bronovo te Den Haag werd overgebracht. ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. gen kan voor 1938 op denzelfden voet dood gaan. De heer- Van Veen vond de huur veel te hoog, f. 2.25 per week. HIJ wenschte verlaging. Besloten werd aan den minister van 80c. Zaken om verlaging te verzoeken. De benoeming van een plaatsvervangend secretaris werd van de agenda afgevoerd. B. en W. of een der raadsleden moeten in vallen. Volgde vaststelling der verordening, regelende het beroep ingevolge het Regle ment autovervoer personen. Deze moeten, in het bezit zijn van een vergunning; hier tegen was geen bezwaar. De gemeentere kening sluit met een batig slot van f. 752. Kapitaaldienst met f. 276 over 1936. Het G. E. B. met f. 69. Hierna werd de gemeentebegrooting 1938 vastgesteld. Posten werden op de begrooting ge plaatst voor stoelen ad f. 75, ld. f 50 voor tafelkleed, id. f. 20 voor koffie. De voorz. zeide, dat de brandspuit reparatie behoeft en dat het spulthuisje geschilderd moet worden. Hij stelde voor spuit en huisje op te ruimen, daar men toch hulp heeft bij brand van buurgemeenten, die er steeds vlug bij zijn. Dit vond algemeene instem ming. Ged. Staten zal medegedeeld wor den, dat voor reparatie der straat in het Noordeinde en het dorp f. 250 geraamd: was. De voorz. was er voor, deze beide stra ten goed in orde te brengen. Anders blijft het toch maar lapwerk en dat komt duur der uit f. 110 werd geraamd voor het schil deren der woning van de vjm. o. 1. school; goedgekeurd. Vastgesteld werd de verordening tot hef fing van schoolgeld, welke voor 1938 op f. 14 werd gesteld. De straatbelasting werd ongewijzigd vastgesteld. De luchtbescherming bracht de tongei> los. Men besloot er zooveel mogelijk naar te streven. De opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting 1938/39 werd' gesteld op 75. De post steun voor behoef- tigen werd verhoogd met f. 150. De voorz. merkte nog op, dat nu de gemeentetoren, bijna klaar ls, het traosformatorhutsje een sta ln den weg is. Men zal zich er over be raden, dit te doen wegnecmen. De heer Bader, brandstoffenhandelaar, verzocht ln aanmerking te mogen komen voor de levering van brandstoffen aan be hoef tigen voor rekening der gemeente; hierop werd niet ingegaan. Na rondvraag volgde sluiting. De collecte voor de alleenstaand» blinden te Wolfheae bracht f. 14,20 op. Tot lid van het bestuur der polders Noordschebuurt en Voordijk is benoemd de heer J. Z. van Hellemond te Alphen a. d. RUn. Tengevolge van het hier heerschende mond- en klauwzeer, dat hier een kwaad aardig karakter draagt, is bij den veehou der v. d. H. een rund gestorven. ZOETERWOUDE. Alhier is uit een huis aan de Meer- burgsche watering een waterfornuis ont vreemd. De politie stelt een onderzoek ln. Gevonden: zwarte gummi handschoen en een rozenkrans. Terug te bevragen bij den gemeente-veldwachter a. d. Rijndijk. Door de politie alhier is een vijftal jongens aangehouden, wegens vernieling van een aantal ruiten van de leegstaande ville .Rhijnvreugd" aan den Hooge Rijn dijk alhier. Na te zijn gehoord, zijn zij ter beschikking van hun ouders gesteld. De begrooting goedgekeurd. De raad vergaderde. Voorlezing geschied de o.a. van de goedkeuring van de Kroon tot verlaging van huur der woning van den burgemeester met f. 10 p. j. met in gang van 1 Oct. 1936. De wijziging der re kening-courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeente, werd aange vuld. Hiertegenwerd geen bezwaar ge maakt. evenmin tegen de aanvulling alg. politie-verordening. De vergoeding ingevolge art. 101 L.O.wet over 1934 voor de beide bijz. scholen ad f 11.32 per leerling werd nlsnog uitgekeerd. Besloten werd drn termijn dor onbewoon baar verklaarde woningen te verlengen tot 19 Mei 1938. Hierbij zal mededeeling aan Ged. Staten gedaan worden. I De huur der arbeiders gemeentewonin fl/SCtltRJ-BERICHTEN VI SC HP RUZEN. IJ MUIDEN, 19 Oct. 1937 Tarbot 100—70 ct. per K.G.; Tong 136— 1x6 ct.: Heilbot 70 ct.Griet f.36—19 per 50 K.G.; Zetschol f.21; Kleinschol f.18 6.60; Schar f. 13.50—3.40; Tongschar f.36 20Groote Schelvisch f2822Middel Schelvisch f.23—17; Kleinmiddel Schel visch f. 2214; Kleine schelvisch f. 12 3.40: Groote gul f.1412; Kleine gul MO 4.50: Wijting f. 6.80—3.80; Makreel f.5— 1.50; Versche haring f. 3.751.90: Middel hake f. 92 per 125 K.G.: Kleinmiddel hake 1.24—23 per 50 K.G.: Kleine hake f. 17.50 10: Kabeljauw f. 6236 per 125 K.G.; Vleet f 1.70—1.30 per stuk; Leng f. 3.40— 0.50; Koolvisch f. 0.40—0.15. Aanvoer 2440 kisten versche haring. Aan den afslag 7 trawlers: RO. 15 met f.3400: IJM. 96 met f.3140; IJM. 71 met 1.3240; IJM. 73 met f.2800; IJM. 103 met f.2550; IJM. 432 met f.1720; IJM. 82 met f. 1780 besomming. 2 loggers met versche haring: SCH. 37 met f.1030; KW. 141 met f.970 besomming 1 logger met pekelharing: IJM. 266 met f. 3370 besomming. De KW. 141, die met 20 last binnen was heeft zijn vangst naar Katwijk verladen. VLAARDINGEN, 19 October. Volle Zuid f. 7,70—7,90; S teut-haring f. 5,60—5,70; IJle haring Zand f. 6,40. Geen aanvoer. KATWIJK AAN ZEE, 19 Oct. Aan den afslag 4 partijen haring. Prijs: Volle f. 8.45—7.45. IJle f6. Steurharlng f. 7.156 per kantje. VERWACHTE SCHEPEN. Thulsstoomende voor de Woensdagmarkt „Zwarte Zee", IJM. 94. Vangst 700 m. makreel en 100 m. diversen. „Oostzee". IJM. 147. Vangst onbekend. „Protuis". IJM 85. Vangst: 800 m. ma kreel. 50 m. braadcchëlvisch, beneven:- 150 stuks ijska'oeljauw. „Cla na Lut'-er". IJM. 59. Vangst. 900 m. makreel en 60 m. diversen, benevens 25 stuks stijve kabeljauw. „Claesje", RO. 46. Vangst 1200 m. haring.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7