Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blsd Dinsdag 19 October 1937 AGENDA AALSMEER. De Snijbloemenliandel. Het aanbod bleef in de afgeloopen week nog steeds zeer omvangrijk. De handel ver toonde nog weinig teekenen van opleving; de geldelijke opbrengst zal voor de kwee kers zeker teleurstellend geweest zijn. Voor de goede kwaliteit rozen van de meest voor export gevraagde soorten, ojn. de Edith Helen, werd in den loop der week wat beter betaald, met als hoogste opbrengst 12 cent per stuk ter C. A. Veiling. De Am. anjers bleven t/m. Donderdag zeer laag in prijs, doch konden nadien wat ophalen; Zater dag werden de beste verhandeld in prijzen, welke varieerden van 412 cent per stuk (naar gelang soort en kwaliteit). De op brengst der chrysanten, niet alleen de klein-, doch ook de grootbloemige, bleet steeds aan den lagen kant. Als hoogste prijzen golden voor de rayonanten van 8— 11 cent, voor de pullings van 1014 cent; andere soorten werden soms iets beter (tot 21 cent) betaald. Nog nauwelijks is het sei zoen der seringen aangevangen (er kwa men in den loop der week een 4- a 5-tal zenders van dit voor Aalsmeer zoo belang rijke product! of de misère bleef weer niet uit; konden in het begin van de week de baste takken nog tot 34 cent opbrengen, terwijl de mindere kwaliteit in verhouding ook een goeden prijs opbracht, de lust tot het koopen van dit artikel bleek bij den handel steeds kleiner te worden. Zaterdag werd als hoogste prijs 18 cent betaald, ter wijl het ook voorkwam, dat niet veel meer dan de helft voor de beste koopen geno teerd stond. Bij kleiner aanbod werden de Jap. lelies iets hooger in prijs; de beste tot 8 cent per kelk, de calla's tot 18 cent. De bouvardla's, waarvan steeds nog eenig aan bod, noteerden tot 7de gerbera's tot 5>/j cent. Het plumosus snijgroen bleef laag in prijs; als hoogste opbrengst gold het 23 cent per bos. Groote hoeveelheden eiken blad werden verhandeld tegen 410 cent per bos; de physalis van 819 cent, even eens per bos. De buitenbloemen, o.m. dahlia's, werden tegen lage opbrengst ver handeld, terwijl ook nog veel van deze pro ducten doordraaide. Aan de veilingen van potbloemen en -planten zijn het de cycla men en de bloelende begonia's, welke verre de andere producten in haar massaal aan bod overvleugelen. Ook aan deze afdeeling van het bedrijf worden veel klaagtoonen beluisterd in verband met de geringe op leving van den handel. In het algemeen waren de prijzen gedurende de afgeloopen week weer weinig bevredigend voor de bloemisten. Als hoogste opbrengst noteer den de cyclamen tot 90 en de begonia's tot f. 1.— De inzameling tot steun der 2e predt- icantsplaats bij de Ned. Herv. Kerk te Aals- mcer-Oost heeft over September f. 182.981/» opgebracht. ïakkerwfg 41 Ernst Bunders, naar Am sterdam. Overtoom 538, 3 hg Cornelis F. Zwetsloot, naar Bennebroek, Schoollaan 23 Adrianus C. Loogman, n. Uithoorn, Boterdijk 26, Kwakel Leonardus Balk, naar Amsterdam, Bloemstr. 43 Willem L. Hopman, naar Bennebroek, Rijksstraat weg 63 Pieter Arensman, n. Aalsmeer Rustoord Cornelius Visser, naar Am- sterdam. Van Beuningenstr. 98, 2 hg. Johannes Breur, naar Aalsmeer, Oostein- derweg 20 Hermanus Ph. Friedler, naar s-Hertogenbosch, Ververstr. 57 Maria Kloet, naar Heemstede, Havenstr. 51 Hendrik van Looij, ngar Aalsmeer, Zijd straat 75 boven Pieter H. Haagsma n Amsterdam, Zoutkeetgraoht 54, 2 hoog' Francois L. M. Focquin de Grave, naar Zandvoort. Duinoordlaan 13 Abraham v. d. Groef, naar Haarlem, Klein Heilig- .and 73 Jan Keizer, naar Amsterdam Keizersgracht 158 Herman J. Kremer, n. 's-Gravenhage, Kamperfoeliestr. 195 Dirk de Moor, naar Aalsmeer, Uiterweg 428 Adriaan Adams, naar Hillegom, Meer straat. 133 Dirkje Bos, naar Rijswijk, (Z.-H. i. Verhagen Metmanstr. 39 Jo hanna M. Postma, naar Amsterdam Slo- terweg 136. Aanrijding. den Vijfhuizerweg ln Haarlemmer meer had Zaterdag een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door den heer v. d. M. en een met bieten beladen vracht auto van den heer K„ beiden alhier. De aanrijding werd veroorzaakt, door dat een vlak voor de auto van den heer v. d. M. rijdende andere auto, bestuurd door een dame, bij het passeeren plotseling 'n snelheid verminderde, waardoor v d M. een aanrijding met de vrachtauto die na het passeeren van de eerste auto weder naar hst midden van den weg reed niet meer vermijden kon en zijn auto met het achtergedeelte van de vrachtauto in botsing kwam en aan de voorzijde 11 roo- tendeeLs werd vernield. De bestuurder kwam er met eenige lichte kwetsuren af De chauffeur van de vrachtauto, die dood de botsing de macht over het stuur was kwijt geraakt, reed zoo ver den grasberm in. dat de wagen tot aan de assen in den zachten bodem wegzakte. Nadat de lading gedeeltelijk was gelost, wist men de auto weder op den beganen grond te krijgen. De zwaar beschadigde auto van den heer v. d. M. werd naar een garage gesleept. Alhier werd ontdekt dat 's nachts van den nieuwen Rijksweg tusschen den Vijf huizerweg en den Kruisweg een groote hoe veelheid tegels was ontvreemd, die voor het aan te leggen rijwielpad bestemd was. De politie werd er mede in kennis gesteld BENTHUIZEN. Het mond- en klauwzeer. Ook de laatste drie veehouders hebben aangifte gedaan dat hun vee door mond en klauwzeer is aangetast, zoodat nu bij alle veehouders de gevreesde ziekte heerscht. Ook zijn weer verschillende die ren aan deze ziekte gestorven. Op de ledenvergadering der mond- accordeonver. „K-S.E." werd het bestuur als volgt samengesteld: voorz. J. Blij- leven; secr. C. D. H. Timmerman, in de plaats van P. Spruitenburg. Penningm. L. Snoep, in de plaats van Adr. Nuyes. Alg. adjunct L. Spruitenburg, in de plaats van F. Groenendijk. Muzlekm. J. Buijs. De collecte ten bate van het tehuis van alleenstaande blinden, gevestigd te Wolfheeze, heeft f. 16.45 opgebracht. periodiek moest aftreden en niet herkies baar was. In de commissie tot nazien der rekening zijn benoemd mevr. Veldkamp en de heer H. A. Francken. Met eenige huishoudelijke mededeelingen en een korte rondvraag werd de vergade ring gesloten. Sinds de voorgaande telling van het aantal werkloozen is er geen verandering gekomen; het was en bleef 184. Verleden jaar om dezen tijd bedroeg het aantal werkloozen 297. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella, d. van D, van Duljn en G. van Beelen Wilhelmlna, d. van J. Hoek en G. van Dijk Cornelis Jacob, z. van P. van Duljvenvoorde en J. van Beelen Willem Johannes, z. van W. Barnhoorn en G. van der Plas Adriana, d. van G. van Duijvenbooden en J. Guijt Ariea Cornelia, d. van D. van Duijn en J. van Duljvenvoorde Neeltje. d. van P. Vos en A. Peursum. Overleden: Cornells van der Lubbe 66 j., gehuwd met A Scholten. Ondertrouwd: G. Pluimgraaff en S. Hel- lenberg W. Hellenberg en J. Valk M. de Vreugd en A. van der Plas F. de Best en D. van der Plas J- vah Prooijen en P. Paap. j Getrouwd; B. A. van Lummel en A. M. van der Perk D. L. van Duijn en M. de Jong. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op de bon! Aan den Noordwijkerweg in deze gemeen te was een scherpe controle op belasting- merken voor fietsen en benoodlgde kaar ten, enz. voor motorfietsen en daar het, met het oog op de te houden race te Noord- wijkerhout, op dezen weg nogal druk was, viel er niet alleen veel te controleeren, doch ookniet te controleeren. in verband met het niet in bezit hebben van de be- noodigde papieren. Er waren heel wat „bonnen" te schrijven, zoowel voor fiets- als motorrijders! Volgens de laatste telling staan als werkzoekenden ingeschreven 160 werkloo zen (v. j. 159). De politie is er in samenwerking met de Bloemendaalsche politie in geslaagd qan te houden zekeren R. F., zonder vaste woonplaats, welke ingezetenen alhier heeft opgelicht door zich voor te doen als col lectant der „Pro Juventute". Voor beroep bedankt. Ds. H Ligtenberg, predikant bii de Geref. Gem. alhier, heeft voor het beroep naar Borsselen bedankt. HAARLEMMERMEER. Het Mond- en Klauwzeer. In Haarlemmermeer breidt de besmette lijke veeziekte „mond- en klauwzeer" zich nog steeds uit. Deze ziekte die hier ge lukkig een goedaardig karakter draagt doet zich nu reeds op meer dan 200 boer derijen en veehouderijbedrijven voor, en nog dagelijks komen er nieuwe gevallen bij. Loop der Bevolking. Gevestigd: Abraham van der Reijden, Nieuwemeerdijk 406 Maria Robijn, Dra- verslaan 11 Jan H. Lagendijk, Akerdijk 190 Johannes J van Roode. HUlegom- merdijk 319 Maria Chr. Tesselaar, Fort- weg 34 Hendrik de Tree, Eksterstraat 5 Cornelia van Zijverden, Aalsmeerderdijk 300 Jan D. Brandt, Nieuwemeerdijk 179 Leon A. Bruis, Schipholweg 3 Andries Geel. Bennebroekerdijk 53 Marinus Hol leman. Kruisweg 1571 Carel F. Pabst. Schipholweg 35 Leenaert P. Reumerman, Sloterweg 1120 Jacob A. Roest van Lim burg, Akerdijk 275 Adrianus Steur, Do mineeslaan 9 Willem P. Wesly; Plesman- laan 19 Antonius F. van Acker, Esschen- laan 47 Willem D. A. Belmer, Eksterstr. 11 Hendrik L. Bisschop, Zilvermeeuwstr. 27 George C. Bohlander, Marialaan 64 Johannes C. Bol, Havikstraat 24 Gerar- dus H. Bosnia, Schipholdijk 203 Andras J. Brian, Nieuwemeerdijk 181 Simon Buijs, Berkenlaan 22 Jan J. Drechsel, Zilvermeeuwstraat 32 Joannes P. Duffels, Akerdijk 125 Rieuwing van Eerden, Peli kaanstraat 36 Wilhelm C. A. Francissen, Leeuwerikstraat 33 Gerardus Fruithof, Wllgenlaan 92 Jan N. Gerbracht, Zilver meeuwstraat 36 Nicolaas G. Gerritsen, Bennebroekerdijk 40 Johannes Götz, Sloterweg 142 Jacob Hartman, Zllver- meeuwstraat 21 Walter W. H Höpfner. Aalsmeerderdijk 577 Cornelis van der Horst. Sloterweg 86. Vertrokken: Francina G. van der Mei den, naar Amsterdam. Nassaukade 371 Maria E. van der Velden, naar Aalsmeer, Dorpstr. p./a. N. Ravesloot Johannes van Selm, naar 's-Gravenhage, Conviva- straat 88 Johannes J. Sijbrands, naar Amsterdam, Bellamyplein 36, 3 hg Fre- derik H. Vallentin, naar Amsterdam, Bel lamyplein 36. 3 hg. Margaretha Boo gaard, naar Amsterdam, Bellemyplein 36, 3 hg Herman A. Huhvnk, naar Haar lem, Tulpstr. 18 zw. Nicolaas J. Schuite maker, naar Haarlemmerliede c.a., Hout- HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Gebaren: Catharina Maria Adriana d van C. Besseling en M. Polak Martlnus, z. van A. Brouwer en A. R. Ruigrok Jan Herman, z. van J. H. Veldhuijzen van Zan ten en J. J. c. S. Sluis. Ondertrouwd: J p. j. van der Laan en C. C. Uitendaal E. Heemskerk en E A M. Jonkheer. Getrouwd: P. J. van der Putten en M E. Rusman A. Keijzer en T. Spiering. Loop der Bevolking, Gevestigd: M. Kwaasteniet, Hoofdstraat 10; C. M. van der Laan, Bethlehemlaan 6' A. D. Schouten, Hoofdstraat 98; A. L de Boer. Hoofdstraat 86; A. M. de Rooij, Hoofd straat 20a; L. Peschier, Leldvchestraat 115; C. van Stein, Havenstraat 18. Vertrokken: J. Witteman, Beverwijk, Kees Delfweg 1; J. Perfors, Haarlem, Gen.Cronjé- straat 164; A. Eljkens, Waalwijk, Markt 12' A. Kerkhofs, Sassenheim, Charbonlaan 12 J. Stroel, Dultschland, Gladbeck, Hegestr' 32: R. Kok, Noordwijkerhout, Zilkerduin- weg 78 k; H. Zwart, Bloemendaal (Vogelen zang), Graaf Florislaan 25; M. Th. Lubbe, Echt, Koningsbosch, Kweeksch. en Pens der Dochters v. h. Kostbaar Bloed' L G W van Ulden, Lelden, Rijn- en Schiekade 5; A J Jansen, Haarlem, A. L. Dyserlnck- straat 124; C. Korver, Hoogkarpsel B 121. Doorgetrokken Van d. Endelaan. Langs de nieuwe v. d. Endelaan zijn bouwterreinen gelegen, waarvoor veel be langstelling bestaat, wat blijkt uit de be bouwing en uit de plannen voor de toe komst. Het gedeelte tusschen de Kerkstraat en de Oude Beek dus tot aan de Beekbrug is al volgebouwd met dubbele heerenhui zen, terwijl de bouw van acht woningen in twee blokken, weldra aanbesteed zal wor den. Hiermede zal de noordzijde van den nieuwen weg geheel of zoo goed als geheel bebouwd zijn. Dezer dagen is een bouwter rein aan de overzijde verkocht. Hoewel de plannen daarvoor nog niet vast staan, mag toch ook daar woningbouw verwacht wor den. Wcgverbetering. Op het plaatsen van het hekwerk na waaraan deze week begonnen wordt, is de verbreeding van den Loosterweg m bij de Hippelaarsbrug af. Er is ln de bocht een strook van het teelland bijgetrokken, op gehoogd en het geheel verhard. De afrit van de brug, die al eerder vernieuwd en verbreed werd, in de richting van de Vee- nenburgerlaan is hierdoor zeer veel ver beterd. Jaarvergadering afd. Ned. Prot. Bond. De afdeeling van den Ned. Prot. Bond hjeld haar jaarvergadering onder voorzit terschap van den heer W. D. Oudolf. De jaarverslagen, die na het openingswoord en de notulen werden uitgebracht, maakten melding van het overlijden der oud-pen ningmeesteres en van een vermindering der contributie door verlies van leden door sterfgevallen. De rekening sloot met een klein tekort, terwijl de begrooting voor het nieuwe boekjaar ook een tekort aanwees. Docr de aanwinst van nieuwe leden was het vooruitzicht nochtans zeer optimistisch. Het jaarverslag van den heer J. H. van Waveren Jr. en de rekening van mevr. de Wilds-Warmenhoven werden goedgekeurd. Tot bestuursleden zijn gekozen mej. T. Meijer in de vacature van wijlen mevr. Francken-van Til en de heer K. Velthuys in de vacature van den heer E. Meijer, die KATWIJK AAN ZEE. Ledenvergadering der vereeniging voor „Kerkelijke Eenheid". Deze vergadering werd in de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehouden. De voorzitter de heer C. Zwitser opende met Schriftlezing en gebed. Na het welkomstwoord wees spr. er op, dat deze vereeniging beoogt, meer eenheid in ons verward kerkelijk leven te brengen. Hierna vond de candlaatsstelllng plaats voor het college van notabelen in de Herv. Kerk. Hiervoor werden gekozen de heeren Jer. Varkevisser, K. Jonker, G. van Diggelen en A. v. d. Plas. Na de pauze sprak ds. Gravemeijer uit Den Haag over: „Geloovcn en Zien". Waar is, aldus spr., de liefde van God, nu de we reld klaar staat om uit elkaar te springen? Waar is het Koninkrijk Gods te zien, dat zou komen Wat is er overgebleven van de belofte, dat de poorten der hel de Kerk niet zullen overweldigen? Spr. haalde aan wat i Calvijn leert omtrent het geloof en de we dergeboorte. Volgens spr. wordt Calvijn wél geprezen, maar weinig gelezen, Spr. bestreed de dwaling als zou de wedergeboorte tot stand kunnen komen zonder het geloof, dat geworteld moet zijn in Jezus Christus. Er is geen nieuwe geboorte, dan alleen door afsterving van den ouden mensch en daarna het aandoen van den nieuwen mensch. Geloof is daarqm niets anders dan „ja" zeg gen, op wat God zegt in Zijn woord. Onze aard is echter, om altijd „neen" te zeggen. Gelooven staat tegenover zien, wat spr. met voorbeelden uit het Oude Testament ver duidelijkte. Abraham moest gaan naar een hem onbekend land. Israël moest een groo- ten omweg maken om in het beloofde land te komen. Toch kwam God zijn beloften alle schijnbare vernietiging daarvan volko men na, wat ook duidelijk te zien is in het leven van Job en Habakuk. In het Nieuwe Testament spreekt echter Jezus: zalig diè menschen, welke niet gezien en nochtans zullen geloofd hebben. Het Chr. geloof be seft dat dit zeer moeilijk is. en toch is dit de eenige houding, die wij ten opzichte van Christus mogen aannemen. Spr. behandelde ten slotte nog enkele gedachten aan de theologen Kohlbrugge en Karl Barth, waar na hij met dankgebed sloot. De avondgodsdienstoefening in de Oude Kenk is gisteren per radio uitgezonden; voorganger was ds. P. Pras. Medewerking verleende het dameszangkoor „Looft den Heer", dir. de heer Paul Pul uit Den Haag en de organist van de Oude Kerk, de heer ■Nic. van Beelen. De uitzending kwam goed door. De collecte voor halfweezen en zie kenzorg bracht in de Herv Kerk f. 72.20 op. De verjaardagbusjes ten bate van de Chr. Jeugdorganisatie brachten over Sep tember f. 9,27 op. In deze gemeente is een koe gestorven aan T.B.C. en een aan tongblaar. Door de politie zijn eenige verbalen tegen veehouders opgemaakt wegens over treding van de veewet. LISSE. Niet opgelet. De bestuurder van een bestelwagen, zekere C. J. D. uit Hillegom, keek onder het rijden naar den zijkant van zijn wagen, meenende dat er iets niet in orde was, met het gevolg, dat de wagen tegen een afschei- dlngspaal vloog en zoo goed als geheel ver nield werd. Persoonlijke ongelukken kwa men gelukkig niet voor. Gevonden: een gele handschoen, rood kinderbroekje. Inl. op het politiebureau. Tot onderwijzeres aan de Ned Herv. Kleuterschool werd benoemd mej. N. Parle- vliet te Katwijk aan Zee. Ook de buurtschap „De Engel" zal eenige postzegelautomaten krijgen, hetgeen een groot gemak beteekent voor de ingeze tenen aldaar. NOORDWIJK. Gevonden. Een acte-tasch met inhoud; een porte- monnaie met inhoud; eenige kleedingstuk- ken; een rijwiel; een dop van een auto- wiel; een muts. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 18 tot 19 uur ten politiebureele te Noordwijk- Blnnen. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. Oldenburg, schoenmaker, Voorstr. 22 A. L Bönekerk, kellner, Nd. Boulevard 17 H. G. van der Geest en Th. M. v. d. Geest, Heilige Geestweg 41 C. H. Heemskerk, echlg. J. Th. van Ruiten, van Leeuwenstraat 15 H. I. Smeets, db., Lan- geveld 29/20 J. Engelman en fam, let terzetter, Zoutmanstraat 48 C. Vermeu len, betonwerker, Bronckhorststr. 11 G. M. van Bohemen h. i. d. hulsh., Bronck- horststraat 62. Vertrokken: A. G. M. Brederode echtg. L. J. Beugelsdijk naar Warmond. Dorpsstr. 117 J. van Os, echtg. J. Bikker, naar Amers foort, Narcisstraat 74 N. J. Hogendoorn, db., naar Wassenaar, St. van 's Graven- zandweg 55 J. van Roon, visscher, naar Katwijk, Paul Krugerstr. 22 S. Zuilhof, h. i. d. huish., naar Sassenheim, Hoofdstr. A. H. de Koning wed. J. A. E. Leijten naar den Haag, Daguerestr. 144 M. R. Ooster- getel wed. F. W. Buma naar Utrecht, W. de Zwijgerlaan G A. van Amsterdam, boe- renarb., naar Lisse, Roversbroekpolder 17 Geboren: Hendrika Bertha, d. van H. Scheurwater en J. van Beelen Gerardus Johannes, z. van G. J. van Veen en M. C. Hiep Dederika Jacoba Henny, d. van F. van Roon en W. J. M. Holman Clazina Margaretha Cornelia, d. van H. L. Smit en J. Zuidhoek Maarten, z. van H. Hoek en E. Bamhoorn Jan, z. van W. Plug en L. van Duin Antonius Arnoldus, z. van A. A. van Dijk en A A. Hoogervorst Anna The- resla, d. van A. A. van Dijk en A. A. Hoo gervorst Harmen, z. van H. van der Niet en M. Plug Hendrik, z. van P. van der Haak en G. van Beeveren. Ondertrouwd:: J. A. Steenvoorden en A. M. Wijnands C. Barnhoorn en C. A. Tromp P. Pet en J. Korving. Getrouwd: J. Kleton en E. E. Dekker. Wijziging Bouwverordening. B. en W. stellen den Raad voor de bouw verordening wat soepeler te maken ten aanzien van het bouwen van particuliere garages. Volgens deze verordening kunnen B. en W. thans voor deze gebouwtjes ont heffing verleenen van de voorgeschreven minimum voor- en achterafstanden, doch alleen voor garages die niet hooger zijn dan 3 meter en geen grootere oppervlakte heb ben dan 12 M2. De praktijk heeft evenwel bewezen dat een oppervlakte van 12 M2 te weinig is, weshalve B. en W. voorstellen deze uit te breiden tot 20 M2. Hiermede zal aan diverse bezwaren van belanghebben den kunnen worden tegemoet gekomen. Op de groote hondententoonstelling „de Winner" te 'sGravenhage behaalde mevr. C. Zandvoortv. d. Lee met haar Sealyham terrier reu het predicaat „Uit muntend", met een zelf gefokt Sealyham terrier teeftje van 10 maanden 1ste uitmun tend, benevens een 1ste en 2 speciale prij zen. Dit teefje won het van een even oude reu, pas uit Engeland geïmporteerd, uit een der beste Engelsche kennels. NOORDWIJK BINNEN. Op den Boerenburgerweg kwam de 24-Jarlge J. A„ vermoedelijk tengevolge van een duizeling, van zijn rijwiel te vallen. HIJ kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat hij in zijn nabijgelegen woning moest wor den binnengedragen en geneeskundige hulp moest worden Ingeroepen. Aan het postkantoor alhier werd ge durende September 1937 Ingelegd f. 11392.21 en terugbetaald f. 7156.84. NOORDWIJK AAN ZEE, Auto-ongeluk. Gisteravond b een auto, bestuuid door den heer C uit Leiden, komende van den Noord-Boulevard en rijdende met een te groote snelheid, toen hl] de bocht bij het Oranje hotel wilde nemen, tegen het trottoir opgereden. Daar liepen de heer H. en zijn verloofde, die belden aan gereden en licht verwond werden. In de aiuto zaten naast de bestuurder C. nog twee Jongetjes, die tengevolge van de glasscherven eveneens licht verwond wer den. De auto werd ernstig beschadigd en viel geheel onderste boven. Op eigen ge- gelegenheld konden de gewonden huis waarts keeren. HEDEN: Pniël: Vragenavond dr. Riemens. 8'/< u. nam. Pieterskerkgracht 9Ledenvergadering Z. H. Ver. „Het Groene Kruis", afd. Lelden 3.30 uur nam. Woensdag. Gemeente Gods (W. de Zwijgerkerk)Spr W. v. d. Woude. 8 uur nam. Nutsgebouw: Ver. „Bellamy". Spr. mr. dr P. IJssel de Schepper, 3 1/4 uur nam. Prediker: Geref. Bond. Spr. ds. I. Kievit van Baarn. 8 uur nam. Stadroaal: LK.K. „Voor Allen". Solo- pianist W, Andriessen, 8 1/4 uur nam. Donderdag. Nutsgebouw: Psychische séance Sipir. Ge. nootschap. 8'/< uur nam. DAGELIJKS Lakenhal (tot 24 October)Tentoonstel, ling van schilderijen van M. Wiegman. 10 uur voorm.4 uur nam. 's Zondags 1—4 nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge- neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21. Van half drie tot halt vier. 's Donderdags: Inenting tegen dlph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge- neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.! „Raskolnikov". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 2—7 uur dooi! voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. „De ondergang van de „William Brown". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopendt voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 38: 8.15 uur nam. „Zevende hemel". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uw Zondag doorl. voorstelling 2—7 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 1. „Leve de vloot". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Waar bltlft onze beschaving?" Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te SV« uur. Katwijk aan Zee (Nova Bioscoop): „Ge brandmerkt". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen v spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dit apotheken wordt van Zaterdag 16 t.m. Vrij dag 22 October a.s. waargenomen door d! apotheken P. du Crolx, Rapenburg 9, Th 807 en J. Doedens, Wllhelmlnapark I Oegstgeest, Tel. 274. NOORDWIJKERHOUT. De arbeider J. Harkes Jaczn. alhier heeft het ongeluk gehad bij zijn werk zaamheden met zijn hand in een stuk glas te slaan, waardoor een ernstige wond ont stond en hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Hij ls voorloopig verhinderd zijn arbeid te verrichten. Als directeur der Chr. Muziekver, „De Harpe Davids" is benoemd de heer L. v. d. Hoef te Beverwijk. Voor deze vacature had den zich 25 sollicitanten aangemeld. Op verzoek werd eervol ontslag ver leend aan den heer C. van Velzen te Lei den, als dir. der Christel. Muziekverescn. „Harpe Davids". Zijn heen;aan wordt al gemeen betreurd; hij wist de vereeniging die hij 22 Jaren lang met groote ambitie diende, tot ongekende hoogte te brengen. De heer J. Roulin, voorzitter van afd. Noordwijkerhout van den R.K. Volks bond, heeft als zoodanig bedankt. OEGSTGEEST. Vergadering O.G.A.V. In „Het Witte Huis" ls gisteravond de alg. ledenvergadering gehouden van de gymnastlekver. O.G.A.V Wegens verhinde ring van den voorzitter de heer A. T. Kraan leidide de beer J. J. Vos die een kort overzicht gaf van den toestand dei- ver eeniging waaruit was op te merken dat over alle afdeelingen samenwerking is te con- stateeren. Helaas hebben een tweetal bestuursleden mevr. Heertjes en mej. de Roode haar functie neergelegd: mede daarom is de datum dezer vergadering 'vroeger gesteld dan gewoonlijk. De notulen van de vorige vergadertns voorgelezen door den heer A. J. Wagemans, die de functie van secretaris op zich heelt heeft genomen in de plaats van mevr. Heertjes, werden onveranderd vastgesteld. Het jaarverslag van den secretaris ge tuigde van een gezonde en welvarende periode evenals dit bleek uit het financieel verslag van den penningmeester, den heet Vos. Uit de verstrekte cijfers en toelichtins merkten wij o.a. op, dat ondanks het. ver trek van enkele leden, het totaal ledental weer is toegenomen. De ontvangsten waren f, 1343.64. de uit-i gaven f. 1302.78. alzoo een batig saldo F" f. 40.86. Namens de kascomimissie deelde de heer van Eek mede dlat alle bescheiden in vol komen orde waren bevonden. Met groote meerderheid van stemmea werd tot 2e voorzitter benoemd de heer f van Weizen. Ter voorziening in de tweede vacatur! werd tot bestuurslid gekozen mej. A Vos. Beiden werden door den voorzitter mf hun benoeming geluk gewenscht. Eenige daimes en heeren verklaarden bereid, zitting te nemen in een props- ganda-commissie evenals in de kascommis. sie 1937. Teneinde het onderlinge verband tus schen alle leden te bevorderen, stelde ht bestuur voor over te gaan. tot het vornif- van b.v. een operetteclubje, waarbij zoo*" dames a's heeren zich kunnen aansluip Hiertoe had de heer E. Binsbergen ree® zijn welwillende medewerking toegezegd Na toelichting van den heer Binsbergen werd een commissie gevormd van dames e" hemen te:- voorbereiding. Besloten werd tot aansluiting bii da Kring Leiden Na sluiting volgde nog gezellig samenzijn met attracties waaraan welwillende werking verleende de heer Binsbergen Hjjj muzikale gedee te we'd uitnemend verzo:!<jI door het Electr 'eehn, bureau „Elra" var' I de fa. Oostveen alhier. Het is tot laat ln den avond recht f-' 8 zellig gebleven! 2-2 i

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6