LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 18 October 1931 Onvolledige U. V.S.-ploeg verloor in Vlaardingen Wat de Westel. Ie klassers deden Met 4-3 door Hollandiaan geslagen Een gelijk spel had beter de verhouding weergegeven. Wat er Zondag gespeeld wordt De blauw-witten hebben in Ylaar- dingen hun eerste nederlaag geleden, wat voor een groot gedeelte te wijten was aan onvolledigheid. U.V.S. speelde met vier invallers aangezien ook v. Weerlee na 10 min. het veld moest ver laten, en door Fasel werd vervangen die reeds in den Haag een wedstrijd had gespeeld. Het was een ontmoeting, die hoewel niet hoogstaand, rijk was aan spannende momenten wat uit het maken der doel punten tot uiting kwam. Voor rust scoor-1 den beide partijen drie maal. Het over komt de U.V.S. verdediging niet veel, dat zij 4 maal in een wedstrijd wordt gepas seerd. en het zwaartepunt lag o.i. in de middenlinie die dezen middag slecht op I dreef was. Het afnemen en plaatsen was zeer slecht en zoowel verdedigend als aan vallend kwam zij stukken te kort. Na rust was Hansen nog de beste. De beide backs waren niet onvoldoende, al ontstond het laatste doelpunt van Hollandiaan door een jammerlijk missen van Burgy. Invaller keeper Onderwater deed over het algemeen goed werk, maar moet iets sneller reagee- ren bij doelworstelingen. De voorhoede was dezen middag wel de beste. Van Leeuwen blijkt terdege een aan winst te zijn, daar hij ook nu weer een van de beste spelers was. Hij scoorde twee doelpunten van prachtig gehalte. De overi ge voorhoede spelers hadden niet veel ge luk met schieten. De wedstrijd, welke te halfdrie een aanvang nam werd door een talrijk publiek bijgewoond waaronder vele Leidmaars. Burgy de U.V.S.-aanvoerder, wint den toss, en dus trapt. Holl. at. De eerste aan vallen zijn voor Holl. maar Onderwater ls op zijn post doch kan niet verhinderen dat na 5 min. de rechtsbinnen van Hollandiaan doelpunt. Steeds komt Holl. terug aange zien de middenlinie van U.V.S. het spel niet kan verplaatsen. Toch komt U.V.S. er beter in en uit een goeden voorzet van v. Oosterom scoort v. Leeuwen onhoudbaar 11. Door een tout van den linkshalf van U.V.S. is na 8 min. de stand reeds 21 voor Hollandiaan. Platteel. als steeds actief schiet haxd tegen den paal buiten bereik van Odijk. U.V.S. blijft tijdelijk In den aanval en Fasel kon als Invaller goed mee komen Onderwater wordt dan aan de overzijde omver geloopen en de U.V.S. aan hang houdt haar hart vast wanneer hij blijft liggen. Gelukkig kan hij na eenig op onthoud weer verder spelen. U.V.S. maakt dan gelijk wanneer Fasel uit een voorzet van links kalm en berekend den bal in het doel plaatst. Even daarna is het 32 voor U.V.S. door van Leeuwen uit een goede pass van Platteel. Nu komt Hollandlaan gevaar lijk opzetten en door treuzelen van eenige U.V.S.-spelers wordt de stand 33. Steeds ontstaan er gevaarlijke momenten voor het U.V.S.-doel door het falen der halflinie. Na de thee golft het spel eenigen tijd op en neer al zijn de aanvallen van U.V.S. ge vaarlijker. Van Duyl bij U.V.S. raakt ook tot overmaat van ramp geblesseerd maar kan na eenige minuten verder spelen. Onderwater speelt moedig en houdt er eenige gevaarlijke ballen uit. De U.V.S.- voorhoede speelt behoorlijk samen en voor al v. Goor en van Leeuwen zijn een voort durend gevaar maar worden streng be waakt. Ook Oosterom onderneemt eenige rennen besloten met goede voorzetten maar niets wil lukken. Dan komt het beslissende moment: Een doorbraak van Hollandiaan over rechts, Burgy loopt toe, maar mist waarna de rechtsbuiten snel op het doel afstormt en onder groot gejuich het vierde en winnende doelpunt maakt 43 Onder groote spanning komt het einde van dezen door den heer Buntsma goed ge leiden wedstrijd, welke in goede verstand houding werd gespeeld. L. D. W. S.—Vogel 4—0. Een groote overwinning op een zwakken tegenstander. De 40 uitslag waarmede L.D.W.S. giste ren over het Haagsche V.O.G.E.L. zege vierde, zou niet doen vermoeden dat de Oranje-blauwen nu juist niet een van hun beste wedstrijden hebben gespeeld. Zeker, de overwinning ls verdiend en ten volle, doch grootendeels is deze toe te schrijven aan het zwakke spel van de tegenpartij die wel over een vrij goede verdediging be schikte. doch in den aanval zoo weinig presteerde, dat het L.D.WB.-doel eigenlijk geen enkele maal in groot gevaar heeft verkeerd. De Letdenaars schijnen ook de juiste opstelling nog niet te hebben gevon den, al komt het ons voor dat het elftal zooals het nu staat, met van Houten en Brouwer op de binnenplaatsen, eenmaal ingespeeld, wel een verbetering zal blijken. Althans hebben belde den snellen en steeds gevaarlijken midvoor Starre menig kansje gegeven en zoo goed van Houten de tactiek verstaat, zoo goed weet Brouwer op zijn tijd wat doorzetten is. Het duurde 25 minuten eer de thuisclub de leiding kon nemen, toen de Vogel-kee per een ingeschoten bal terugstompte voor de voeten van den snel ingeloopen Starre 10 Bij een corner op het Haagsche doel bracht Starre na wat heen en weer getrap met een schuiver via den paal den stand op 2—0, waarmee de rust kwam. De tweede helft bracht allereerst een overwicht voor L.D.W.S. Rechtsbuiten Starre schoot rakelings naast, wat de mid denvoor hem enkele oogenblikken later nadeed Onverwacht kwam Vogel opzetten, zoodat L.D.W.S. zich tot verdedigen ver plicht zag. Heel Vogel drong op, doch bij een L.D.W.S.-uitval schoot van Egmond aan de andere zijde in. Nog had de keeper kans den kanjer half te houden, doch Starre was er zóó snel en doortastend bij dat hij met keeper en bal in het doel rolde 30. Toen gaven de gasten het op en speelden zij een verloren partij. Van Hou ten bracht den stand met een ver schot op 40, waarmede het einde van dezen spor tlef gespeeldein wedstrijd aanbrak. TONA I—S.S.D.S. I 0—1. Met 2 invallers moest Tona uitkomen tegen het leidende S.S.D.S. Het dient di rect gezegd te worden, dat deze invallers best voldaan hebben. S.S.D.S. beschikt over een stevige ploeg, die nog veel succes zal hebben. Direct zit S.S.D.V. voor het doel van Tona, maar de achterhoede grijpt goed in en zet haar voorhoede aan het werk, doch zonder suc ces. Herhaaldelijk komt S.S.D.S. terug, maar H. Tegelaar is goed op dreef en houdt zijn doel schoon. Als S.S.D.S. ten aanval trekt, denkt ieder, dat zij de leiding zal nemen. Het harde schot van den S.S.D.S-midvoor wordt keurig door Tegelaar gestopt. Tona komt dan ook los en onderneemt enkele goede aanvallen, doch het Juiste schot ontbreekt. Na de rust pakken belde partijen direct goed aan. Beurtelings zijn de doe len in gevaar maar de backs aan belde kanten zijn goed op dreef, zoodat doel punten uitblijven. G. Teegelaar heeft den bal te pakken, passeert handig, zet goed voor, maar J. Kooreman schiet naast. Een hernieuwde poging faalt eveneens. Fel komt S.S.D.S. opzetten, maar de achterhoede van Tona houdt stand. Tenslotte moet zij zwichten als de S.S.D.S. rechtsbinnen hard in schiet, onhoudbaar voor Teegelaar (01). Nog even pakt Tona stevig aan maar in den stand komt geen verandering meer. A. S. C.—R. V. C. 3—1. In de laatste minuut A.S.C. en R.V.C. speelden gistermiddag aan de De Kempenaerstraat een wat rom- meligen wedstrijd door de vele ongelukjes, waarvoor telkens moest worden gestopt. Zonder uitgesproken hard te zijn, ging het naar onze meening toch dikwijls hard ge noeg aan beide kanten. Een zeer goede eerste helft van A.S. C. werd besloten met een 20 voor sprong voor de roodzwarten en wettig de verwachtingen op een Leidsche overwinning. Daarna een zeer benau wende tweede periode, waarin R.V.C. doelpuntte en waarin ieder oogenblik de gelijkmaker en meer werd ver wacht. Totdat vrijwel in de laatste mi nuut de A.S.C.-zege werd bezegeld door een doelpunt van Prevo, dat de Haag sche achterhoede volkomen cadeau gaf. Maar het zou onjuist zijn als wij de over winning van A.S.C. onverdiend wilden noe men. De wedstrijd begon met een belang rijk Haagsch overwicht met snelle en voor al goed open aanvallen van de zwart- hemden. De la Bye moest toen even het veld uit en juist ln de periode met tien man spelend, gaf een lange pass van Ten Cate den zeer actieven centervoor van A. S.C., Mooten, een kans om de score de ope nen 11—0). Dat doelpunt bracht leven in de Leidsche ploeg. Wel ls waar werd niet. het peil bereikt van verleden week tegen B.M.T.. maar wij kregen een zelfde spel type te zien. Zonder den langen Beyersbergen ln het Haagsche doel zou de rust ongetwijfeld zijn ingegaan met een grooteren achterstand voor R.V.C. dan 2—0. Dat tweede doelpunt was geboren, nadat een ver schot van Ten Cate er was toen een half uur gespeeld ten halve werd gekeerd en Prevo den terugspringenden bal in het Haagsche net trapte. A.S.C. was zeker niet alleen in den aanvai geweest en uit onze notities diepen wij op. dat kort voor de pauze R.V.C. een bijna opgelegd doelpunt ontging door een onbegrijpelijke serie mistrappen van alle Haagsche voorhoedespelers. In de eerste helft had A.S.C. een derge lijke krachtsontwikkeling ontplooid dat daarop wel een terugslag moest volgen Evenals tegen B.M.T. werd weer de fout gemaakt, dat de rood-zwarten zich te veel in een verdedigende positie lieten dringen. Er ontstond weer een kluwen van zenuw achtig trappende verdedigers, waarbij de grootste fout was, dat men elkaar niet op dekte. Bij een aanval van rechts bleef een der vele Caluwe's ln de Haagsche ploeg volkomen ongehinderd en het kostte hem geen moeite er 2—1 van te maken. Dit doelpunt leidde een zeer sterk Haagsch offensief in, dat Van Duuren had kunnen breken door voor te zetten in plaats van in het zijnet te schieten. Na deze misluk king werd het spel nog meer naar de A.s. C -helft verplaatst Gelukkig waren Abra hams en Freyser. laatstgenoemde zelfs na een vrij ernstige blessure, in goeden vorm. zoodat het onheil werd bezworen. Wij mo gen terloops opmerken, dat de A.S.C.-ach- terhoede zich allerminst trapvast toonde en dat de vuurpeilen van Schoneveld wel voor even het gevaar afwendden, maar dat daarna het zeer duidelijke tekort aan plaatsen telkens weer R.V.C, tot aanvallen in staat stelde. Met angstige spanning werd het einde tegemoet gezien. Nauwelijks een minuut voor tijd maakte Prevo dankbaar gc-bruik van een grandioze fout der Haag sche achterhoede en met 3—1 was A.S.C. veilig. Er zit toekomst ln deze A.S.C.-ploeg. BODEGRAVEN II—A.S.C. II 3—3. Vooral voor de rust rammelt het nog al eens bij Bodegraven, waardoor de gas ten gelegenheid krijgen een 20 voor sprong te nemen. Doch dan is het Both, die een voorzet van De Vos onberispelijk benut 2l. Nog voor de rust weten echter de gasten door hun linksbuiten, den voor sprong tot 31 te vergrooten. De thee heeft de thuisclub blijkbaar goed gedaan, want, het vlot nu beter over alle linies en spoedig heeft Van der Wilt succes. 32. De strijd gaat thans volkomen gelijk op en de verdiende gelijkmaker voor Bodegraven komt van haar middenvoor Martens, die uit een voorzet van de Vos van grooten afstand inkogelt 33. Gescoord wordt er verder niet meer en uiteindelijk kunnen beide ploegen met dit gelijke spel tevreden zijn. L.R.C. I—TERLEEDE I 4—4. Het begin is een verkenning. Als na twintig minuten de Terleede linksbuiten een schot lost grijpt de Racing-doelman verkeeTd ln en Terleede leidt. Even voor de rust weet LB.C. gelijk te maken. Na de thee is het Terlesde dat den toon aangeeft. Spoedig weet zij de leiding te hernemen, doch nu is het Berk die den stand gelijk maakt. Als Terleede weer heeft gedoelpunt komt de Racing geweldig op zetten en zij weten hun achterstand in een voorsprong om te zetten. Als er nog 5 minuten te spelen zijn trekken de L.R.C.'ers terug. Terleede zet nog eens de tanden op elkaar en even voor het einde verdwijnt de bal uit een scrimmage via een staander in het doel 44. ROODENBURG I—ROUWKOOP I 2—4. Rouwkoop trapt af, doch Roodenburg neemt den bal over en zit direct voor 't doel van Rouwkoop, de verdediging bezweert het gevaar. Nu ontwikkelt zich een aardig partijtje voetbal met Roodenburg als sterk ste, Aanval op aanval volgt maar de ach terhoede der gasten met keeper Bohemen aan het hoofd weet van geen wijken. Uit een goed opgezetten aanval der gasten neemt Rouwkoop door haar linksbinnen de leiding 101). Direct hierna gaat Rooden burg goed combineerend op het doel der gasten af, maar het Juiste schot ls zoek. Roodenburg ls op dit oogenblik onherroe pelijk de sterkste. Het succes komt juist aan den anderen kant. De linksbuiten der gasten weet den bal te bemachtigen een voorzet volgt een Roodenburg-speler mist en de midvoor der gasten maakte met een zacht rolletje 2—0. Direct na de rust zet Roodenburg een geweldig offensief in. De voorhoede van Roodenburg zet alles op den aanval, zij wordt goed gesteund door de halflinie, maar aan den anderen kant vergroot de linksbuiten van Rouwkoop den voorsprong Daarna neemt de thuisclub het spel geheel in handen, aanval op aanval volgt maar het juiste schot ls zoek. Toch is het de linksbinnen die uit een der vele schermut selingen tegenscoort (13). De bal is nau welij'ks uitgetrapt of Rouwkoop heeft haar voorsprong vergroot door een schot van jhaar linksbinnen (14). Roodenburg speelt niet ontmoedigd verder en ziet haar zwoe gen even later met een doelpunt door haar midvoor gemaakt beloond (24). In de laatste 10 minuten' gaat Rouwkoop verde digen. Door de clubs uit Leiden en omgeving. Voor a.s. Zondag zijn voor den K.N.V.B, de volgende wedstrijden vastgesteld: Tweede klasse: HWUVS en Alphen— Overmaas. Derde klasse: LugdunumCeleritas, Hil- legomCNA, PostduivenASC, Scheve- ningenHillinen en Bodegraven—Olympia. Vierde klasse: RoodenburgGSV, Leid. sche BoysBosk. Boys, TonaHDV, Rouw koopDVS, LDWSArchipel, Zwart Blauw —Archipel, LFC—WD en Te Werve—DSO, Reserve klasse: Olympia II—Alphen II, ASC IIAdo IV. Aljjhia IIBodegraven II. VUC IV—LFC II, UVS n—Laakkwar tier II. ArchipelAlphia 32. Alphia verdiende een gelijk spel. Na een gelijk opgaand begin, wordt Al phia sterker en met goede schoten van v. Egmond wordt de Haagsche doelman op de proef gesteld. Dan gaan de Hagenaars over de vleugels ten aanval. Als voor de zooveelste maal de linksbuiten den bal vrij krijgt plaatst hij hoog voor het doel en de rechtsbinnen kopt hoog in. 10. Spoedig weet Alphia uit een corner door De Jung gelijk te maken. Na de thee valt Alphia verwoed aan, maar de voorhoede is niet doortastend ge noeg. Wel wordt er aardig gecombineerd maar het duurt te lang en er wordt te veel in de breedte gespeeld. Archipel onder neemt een paar gevaarlijke aanvallen. Bij één dezer aanvallen veroorzaakt Uithol een vrijen trap. De bal wordt hoog voor doel ge plaatst en de rechtsbuiten doelpunt. 2—1, Hierna is Alphia absoluut de sterkste er, we noteeren een paai' fraaie schoten van v. Egmond, Schellingerhout maakt dan ge lijk 2—2. Archipel reageert hierop door forsch te gaan spelen wat tot gevolg heelt dat haar midvoor door eigen schuld van verder spelen most afzien. Zeven minuten voor het einde valt de beslissing. De Alphli achterhoede onderbreekt een aanval doch verzuimt den bal weg te trappen. De rechts binnen der Hagenaars werpt zich er tus- schen en met een strak schot geeft hij zijn club de leiding. Alphia gooit hierna alles in den aanval doch de Archipel-achter hoede laat zich niet meer verschalken. AJAX—A.D.O. 2—1. In de eerste helft was aanvankelijk geen sterk overwicht van een der ploegen waar te nemen. Het spel golfde heen en weer en voor beide doelen deden zich gevaarlijke momenten voor. Na tien minuten scoorde Bijl over den doelverdediger heen (10). 18 minuten voor de rust scoorde Gerrit sen uit een voorzet van Blomvliet, (2—0>. Na de rust begon A.D.O. een aanvallend sjoel op te bouwen en Ajax werd inderdaad wat teruggedrongen. Na 20 min. werd dit lichte Haagsche overwicht bekroond met een verdient doelpunt, tosn v. d. Beukei bij een doelworsteling scoorde (21). Snel verplaatste zich het spel; de voor hoeden hadden echter geen succes en Ajax behaalde zoo een kleine overwinning. H.B.S.—BLAUW WIT 2—3. Voor de rust speelden beide ploegen enthousiast. De Amsterdammers soms wel wat al te forsoh. Na 17 minuten wist Oldemans uit een vrijen schop de thuisclub de leiding te geven (10). Na ruim een half uur moest doelman Mul wegens een oude handblessure uitval len. Hij werd vervangen door Boas. Kort voor de rust vergrootte van der Vegt den voorsprong (20). Na de rast speelde H.B.S. niet zoo en thousiast. Wilders was nu in prima vorm. Na 20 minuten gaf Westphal door aan Oudendijk, die doelpuntte (21). Blauw-Wit bleef gevaarlijker: Na 28 minuten maakte Walhain een fout, waar van Bergman profiteerde (22). 10 minuten voor het einde kreeg Blauw wit een hoekschop te nemen en Westphal kopte fraai langs Boas. Verandering in den stand kwam er niet meer, zoodat Blauw-Wit een zwaar be vochten overwinning boekte. HERMES—FEYENOORD 1—2. Kantebeen en Sinke wedijverden in de eerste helft in het slecht gebruik maken van goede kansen, zoodat doelman Beun het niet eens heel moeilijk had. De Hermes D.V.S.-aanval had tegen de prachtige mid denlinie van Feyenoord niets in te brengen en toch nam Hermes D.V.S. voor de rust de leiding. Van Male, die er vrijwel nooit aan te pas behoefde te komen, was slordig met het oppakken van den bal, hij liet het leder vallen en de snelle rechtsbuiten de Jong profiteerde er van (10). Die onver wachte voorsprong wist Hermes D.V.S. taai te verdedigen. Tot 10 minuten voor het einde. Toen eindelijk had omzetting van de voor hoede van Feyenoord succes. Linssen die weer op zijn oude plaats, linksbuiten kwam, schoot laag langs den grond uit een voor zet van rechts onder den vallenden Beun door 11. Beun, die na de rust druk werk had gehad, en uitstekend zijn doel had verdedigd, liep een „knietje" op bij dezen aanval en moest worden vervangen. De kleine reserve doelman v. d. Tuijn greep kort daarop onder een hocg vleugelschot door en Feijenoord had de leiding 12, en daarmede, gezien de kwaliteit van den Hermes D.V.S.-aanval, de overwinning ln den zak. R.F.CSPARTA 0—2. Reeds in het begin bleek het dat de gast- he:-ren eenigszins zenuwachtig waren, maar Sparta kon daar niet dadelijk gebruik van maken. Het duurde nog 25 minuten eer Seton een vrij lastige kans benutte (0—1). R.F.C. probeerde dadelijk revanche te nemen en vooral de kleine Bouts in de voorhoede was zeer actief. Het lukte den Spartanen niet voor de rust den stand nog te veranderen. Na de hervatting probeerde R.F.C. het wel, maar het lukte weer niet en na' zes minuten was het al weer Sparta dat doel puntte. Vojrmolen was Apon te snel af en wist langs den uitgeloopen Bouts den bal over de doellijn te schieten Nadien kwam er echter eenige kentering en werd het Sparta-doel meer in gevaar gebracht zonder dat Cohen nochtans zwaar werk te doen kr:sg, want Heshof en Wilson en ook Meijer hielden hun terrein schoon C.V.V—XERXES 3—3. Direct na het begin maakte van Bokkum voor C.V.V. een doelpunt maar wegens bui tenspel werd dit geannuleerd. Het spel was acht minuten oud, toen Damme een schot van de Graaf niet voldoende wegwerkte, waarna van Bokkum niet veel moeite had C.V.V. de leiding te geven (101. Na 27 min. zette Xerxes een mooien aan val op, waaruit van Oort met een zeer hard schot den stand gelijk maakte (11). Het was de Jong die een soloren onder nam en Xerxes de leiding gaf (12). Uit een voorzet van de Jong bracht Kok met een kopbal den stand op 13. Na de rust pakte C.V.V. onmiddellijk energiek aan, met het gevolg, dat binnen tien minuten de stand weer gelijk was. Waaraan overigens het zwakke spel van den invaller Vuijk niet vreemd was. Van Bokkum bracht met een kopbal den stand op 23 en de Graaf maakte er direct daarna 33 van. Daarna onitstond er een felle strijd om het win nende doelpunt, dat echter achterwege bleef. V.S.V—K.F.C. 2—3. Over het algemeen was het spel der gasten veel beter dan dat der gastheeren De Boer maakte het de verdediging van V.S.V. voortdurend lastig. Toen Broek eenmaal miste opende de Boer fraai de score (01). Nadat Sterk den achteistand opgeheven had, was het weer de Boer, die K.F.C. de leiding gaf (1—2). Met dezen stand kwam de rust. Lang duurde het, voordat er in de tweede nelft iets bijzon ders gebeurde. In een periode van over wicht der gasten weet de Boer opnieuw een doelpunt te maken 1- -3)Ten slotte ver kleinde van der Lugt den achterstand van V.S.V. met een goed gericht schot (23). Daarna werd er niet meer gedoelpunt. D.H.C.—STORMVOGELS 2—2. De gasten zitten er oogenbllkkelijk na den aftrap fel op, doch dat duurt niet lang. Welldra voert D.H.C. den boventoon, doch de goed opgezette aanvallen worden niet behoorlijk afgewerkt. Het duurt zoodoende gerulmen tijd voor D.H.C. er ln slaagt door een goed schot van Dltmars de leiding in handen te krijgen (10), Voor de rust komt er ln den stand geen wijziging, doch direct na de hervatting is het van Nellen, die, na een snellen aanval, het leder in het doel schiet. De scheids rechter verklaart het doelpunt echter on geldig, een beslissing, welke o.i. niet geheel en al onaanvechtbaar ls. De IJmuldenaren schijnen hierdoor echter nieuwen moed te hebben gekregen en spoedig weet Tol den gelijkmaker te scoren il0). Vrij kort daarop weet van Spel een voorzet van Schorel te benutten (1—2) en dan heeft het er veel van weg. dat Stormvogels als overwinnaar uit dezen strijd zal komen Echter, vlak voor het einde, krijgt D.H.C. een strafschop toegewezen wegens hands en Buylnk, die den strafschop neemt, trekt daarvan profijt, zoodat het einde komt met den gelijken stand 22. 'T GOOI— HAARLEM 1—4. Haarlem verscheen met 2 invallers t.w, Nlenaber voor Polanen en v. Dalen voor Kammeler. Een 3-tal leden van de Keuze commissie was aanwezig. Haarlem nam terstond het Initiatief en scoorde na een fraai open aanvalsspel reeds na 10 minu ten door Nlenaber, door goed aangeven van reebts (01). Direct hierna was het de Winter, die met een scherp diagonaal schot den stand op 02 bracht, 't Gooi had niet veel in te brengen. Vijf minuten voor rust stompte Cohen een schot van v. d. Hulst weg, doch v. Dalen ving het leder op en schoot raak (03). In de 2e helft had 't Gooi het beste van het spel, doch haar voorhoede-spelers waren niet ln staat den goed spelenden keeper Vijgeboom te passeeren. Bij een uitval van Haarlem, gelukte het Nienaber door aangeven van Hurkman, er 04 van te maken. Na 40 minuten had 't Gooi suc ces, toen uit een scrimmage voor doel Peters den bal te pakken kreeg en in doel plaatste (14). D.W.S.D.F.C. 0—1. Het begin was van beide kanten snel en goed. In de 20ste minuut scoorde West hoven een fraai doelpunt voor D.F.C. Na de rust was D.W.S. sterker, doch zij ver mocht niet te scoren. SCHEVENINGEN II—ALPHEN II 0—4. Alphen had zes invallers, doch zij hebben zich kranig geweerd. Reeds direct zit Alphen voor het S.-doel doch verder dan enkele corners weten zij het niet te bren gen. Dan gaat de strijd geruimen tijd gelijk op waarbij het goede werk van v. Vliet in het Alphen-doel opvalt De wedstrijd is een halfuur oud als de Greef een corner krijgt, Hieruit zet hij den bal goed voor doel cn het is Schellingerhout die ineen,? inknall 0—1. Na de hervatting weer direct een aan vallend Scheveningen. De Alphenscht achterhoede met v. Vliet aan het hoofd laat zioh echter niet passeeren en gesteund door de halflinie weet zij zelfs het spel te ver plaatsen. Hier is het Schelllngerhout die de S.-defensie passeert 02. Kort hierna ap pelleert de Scheveningen achterhoede voor hands. De scheidsrechter laat echter door spelen en het is Baltes die hiervan profi teert 0—3. Thans is het met de gastheeren gedaan en het verwondert dan ook nie mand als Schellingerhout zijn derde doel punt maakt van dezen middag en daar mede Alphen een 0-^i voorsprong geeft met welken stand ook het einde komt. Wanordelijkheden bij Hoek v. HollandNeptunus. Scheidsrechter onder politie-geleide naar den trein. De" scheidsrechter in de tweede klasse wedstrijd Hoek van Holland—Neptunus heeft zich gisteren een half uur voer het einde der match genoodzaakt gezien het spel te staken. Het publiek was het gedurende den wed strijd niet eens met zijn beslissingen. De menschen op de tribune joelden en schreeuwden, hetgeen niet ln den smaas viel van den scheidsrechter, die zich dan ook een half uur voor het einde tot het bestuur van Hoek van Holland wendde met het verzoek de tribunes te laten ontruimen. Het bestuur dezer vereeniging achtte even wel geen termen aanwezig om hieraan te voldoen, aangezien een geval als he' onderhavige niet zeldzaam ls. De scheids rechter heeft daarop den wedstrijd, waarin op dat oogenblik nog geen enkel doelpunt was gescoord, doen staken. Bij den uitgang van het terrein ha° zich een talrijk publiek verzameld, het geen de politie noopte den scheidsrechte' op zijn weg naar het station geleide te geven. De sterke arm heeft daarop voor oe verspreiding van de nieuwsgierigen zorg gedragen. RIJNSB. BOYS I—ONS CLUBJE I 5-0- Een spel van kat en muis. Met wat meer fortuin zou de score nol! veel hoover zijn geweest. Als de thuisclub met 10 man begint is Ons Clubje even sterker. Na 10 minuten komt H. Glasbergen het elftal completeeren en meteen nemen de Rijnsburgers den aanval over. J. Zwaan geeft R. B. de leiding. Direct daarop ver' hoogt de rechtsbuiten de score 20. Vlaa voor de rust scoort de midvoor opnieuw en de stand Ls 30 met de rust. Na de thee probeert O. C. den achter stand in te halen, doch tevergeefs; <u backs van R, B. kezren alles terwijl Glas bergen weinig te doen krijgt. Zwaan van de overzijde nog 2 maal te doelpunten zoodat het einde komt met een 5—0 over winning voor R. B.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10