Buitenland EIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Zaterdag 16 October 1937 De strijd in het Verre Oosten De strijd in Spanje Laatste Berichten Binnenland BEURSOVERZICHT Uit de Omstreken MAIKT KIIICITIN^; WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 771. Hedenmiddag 2 uur: 777. binnenlandsch weerbericht. -edeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 775.4 te Nancy. Laagste stand 740.8 te Ingö en Andaenes Verwachting tot morgen avond 7 uur: Zwakke tot matige wind uit Westelijke chtingen. Half of zwaar bewolkt, aanvan- i)k droog weer, later eenige kans op re- Aanvankelijk weinig verandering ln mperatuur, later wellicht kouder. buitenlandsch weerbericht. egedeeld door het Kon. Ned. Meteoiol. Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk heeft ch. thans over geheel Centraal Europa 'tgebretd. De hoogste barometerstanden orden ln Noord-Frankrijk en in Het Ka al gevonden en ln Duitschland stijgt de htdruk nog regelmatig. Het gebied van oogen luchtdruk ligt thans als een lang srekte strook langs den vijftigsten breed- igraad en strekt zich nog ver naar het festen uit. De depressies blijven hoog in iet Noorden, de secundalren toonen haar (vloed, vooral tot ln Schotland en langs Noorsche kust. In een breede strooming [ewegen warme luchtmassa's zich langs de loorsche kust langs de Poolzee en veroor- Jiken hooge temperaturen op Spitsbergen en Berenelland. De stijging der warme yinden uit Zuid en der Arctische winden Bit de tegengestelde richtingen, ligt thans teds ten westen van IJsland en op Jan- layen daalde de temperatuur tot minus es graden Celsius. Het Russische poolsta- on, dat thans tot 85 graden N.b. is afge- leven. had reeds eenige dagen tempera- uen beneden minus dertig graden, doch eldt heden minus 23 graden. In het Oost- eegebied wordt het veel warmer. In En- land en in Frankrijk is het weer overdag nig en windstil, toch vormen zich in en nacht koude mistgebieden. In het Oosten de opvullende depressie, e gisteren op de Oostzee lag, nog zware wolking en tegen den rand der oost pen nog zwaren regen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstilte, 4 gr. ochtendmist. Londen: Z., zwak, 4 gr., mooi weer, licht Iwolku Berlijn: West, zwak, 9 gr., mist. Jee: windstilte, 14 gr., fraai weer. LUCHTTEMPERATUUR. 3 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.) 12 uur 's midd.: 12'/» gr. C. (55 gr. F.) oogwatertijden te katwijk a. zee Voor Zondag. Voorm. te 0.22 uur; nam. te 12.55 uur. Voor Maandag Voorm. te 1.03 uur; nam. te 13.30 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Zaterdag: 5.35 uur tot 5.56 voorm. Zondag: 5.33 uur nam. tot 5.50 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 16 Oct.; op: 15.17 uur; onder 1.59 uur. 17 Oct.: op: 15.37 uur; onder 3.17 uur. BELGIË Minister de Man te Antwerpen. De minister van Financiën, De Man, heeft in een te Antwerpen gehouden vergadering der socialisten een rede voering uitgesproken, waarin hij met name verklaarde: „Eri s geen crisis m den boezem der regeering, evenmin is er een crisis in het regceringspro- gram, doch er is sinds eenigen tijd een latente crisis in dc regecrings- ni eerderheid". pe Man gispte ze-kere katholieken en ralen, die hii ervan beschuldigde tege. eertijd te willen deelnemen aan de regee rt en aan de oppositie. Lopr. zag eveneens de vorming van een ~ei' stabiele en meer samenhangende erüerheid onder het oog. „Wil wenschen us de minister, de andere partijen te ih zooals wij hebben gehan- a tegenover de communisten en duide- t€ &even wie met ons willen sa- Tn ^.£n,.?ï. ons will€n bestrijden. "chtT 2a d kan de regeering nog -arS reV.enen 00 een meerderheid, be- ïmïrratü sociaal-democraten, katholieke IJL ^bzinnig-democraten <de- euwe Hoe eerder een "'"end Swm zoodanig officieel fc in heMaSS?' f het zal zijn. Zij n knd en in het parlement sterk DUITSCHLAND Oud-minister Dernburg overleden. Te Berlijn ls oud-minister Bernhard Dernburg op 73-jarigen leeftijd overleden. Wijlen de heer Dernburg. De overledene was van 1907 tot 1910 staatssecretaris in het ministerie van koloniën. In 1919 had hij zitting in de na tionale vergadering van Weimar en hij maakte daarna deel uit Van den Rijksdag, als lid van de democratische partij. In 1919 was hij bovendien minister van finan ciën en vice-voorzitter van het Rijkskabi net. ENGELAND Mosley veroordeeld. Er is thans uitspraak gedaan in het pro ces. dat door lord Camrose en zijn voor naamste dagblad, de Dally Telegraph, aan hangig was gemaakt tegen het weekblad von de Mosley-fascisten. „Action". Het weekblad werd veroordeeld tot betaling van een schade-vergoeding ten bedrage van 20.000 p. st. ITALIË. Militair onderricht op dc scholen. Een ln de staatscourant gepubliceerd decreet stelt de programma's vast voor het geven van militair onderricht op de lagere en hoogere scholen. Dit onderwijs moet bijdragen tot de opvoeding van de burgers tot soldaten en beoogt niet de vornrng van techniol. doch de voorbereiding van den militairen geest der jeugd. POLEN Communisten gearresteerd. De Poolsche politieke politie heeft ln communistische kringen huiszoekingen verricht en 57 personen gearresteerd. Tij dens de huiszoekingen heeft de politie o.a. een speclalen koerier van de communis tische partij gearresteerd, die eenige dagen geleden uit Moskou te Warschau was aan gekomen op een valsch paspoort. PALESTINA Het herleefde terrorisme. De douaneloods en de telegrafistenka mer, benevens andere gebouwen van het vliegveld Lydda zijn hedennacht om drie uur afgebrand. Men vermoedt, dat sabo tage in het spel ls. De groot-moefti is naar Syrië gevlucht. De ramp van de T 13. Uitvaart van overste de Bruyne en luitenant ter zee Vethake. Aneta meldt uit Soerabaja: Hedenmorgen had de plechtige teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van overste de Bruyne en de officier- vlieger eerste klasse Vethake, twee slacht offers van de ramp van de T. 13. Hetzelfde ceremonieel werd gevolgd als bij de begrafenis van de overige slacht offers. Heden bestond het vuurpeleton echter uit twee secties mariniers. De lei ding berustte bij den luitenant ter zee Von Freytag Drabbe, commandant van de ma rinekazerne GoCbang. Als sllppendragers bij het stoffelijk over schot van De Bruyne fungeerden vier jaar- genooten van den overledene, namelijk de luitenants-ter-zee eerste klasse Van Leeu wen, Hendrlkse, Immink en Van Nauta Lemke. Ais sllppendragers bij het stoffelijk over schot van den vlieger-officier Vethake fungeerden vier Jonge zeeofficieren. Langs den weg, welken de droeve stoet ging. stonden honderden belangstellenden, j Ce kisten waren gedekt met de Nederland- sche vlag, waarop de degens, dienstkruisen, ridderorden en steken van de overledenen. Aan weerszijden van de baar was het vuur peloton ln twee gelederen opgesteld, dat een eerste salvo met vijftig geweren gaf. Daarna werden de kisten naar het massa graf gedragen, waar de sllppendragers de vlaggen wegnamen. Nadat de aanwezige jrastoor het graf van wijlen Vethake had gewijd, trad de marine- ccmmandant naar voren. Spreker begon ■met te zeggen, dat H.M. de Koningin den wensch te kennen had gegeven Hare deel neming te betuigen aan de nagelaten be trekkingen van allen, die met de T-13 zijn omgekomen. De ccmmandant herinnerde aan de woor den. welike hij den vorigen dag bij de begra fenis van zeven slachtoffers had gespro ken. Ddt aantal is thans met twee vermeer derd en de geheele bemanning van de T-13 is thans bijeen. Tezamen gingen zij dooi de lucht, tezamen gingen zij ten onder, tezamen rusten zij thans ln hetzelfde graf. „De Bruyne en Vethake. Op jullie is in hooge mate van toepassing dat de marine een ernstig verlies heeft geleden door dit plotseling heengaan. Er werd nog zooveel goeds van Jullie verwacht. Gij waart van de cude garde, steunpilaren van de marine- luchtvaart. Jullie kunt vertrouwen, dat je namen met eerbied zullen worden genoemd, ook door hen die na ons kernen". De marine-commandant richtte zich ver volgens tot de weduwe de Bruyne. Spreker zeide, dat haar overleden echtgenoot hoog stond aangeschreven als officier, maar dat men ook de grootste achting voor hem had om zijn karaktereigenschappen. Voor hem was anders stellig een groote toekomst weggelegd. Hierna sprak de luitenant-ter-zee Hen drlkse, commandant van Morokrembangan Deze spreker bracht in herinnering hoe en thousiast de Bruyne zijn nieuwe taak was begonnen en hoe Vethake. met zijn erva ring, van onschatbare waarde was. Beider heengaan veroorzaakt een zeer groot ver driet. Een broeder van wijlen de Bruyne sprak een woord van afscheid; de heer Meyer dankte voor de belangstelling als vriend van de familie Vethake. Hierna spraken ds. Eckenhausen en pastoor Ravesteyn woorden van troost, waarmede de plechtigheid ten einde was. ROEMENIË Verklaring van koning Carol. Na het défilé van de troepen, die aan de manoeuvres hebben deelgenomen, heeft koning Carol, omgeven door de leden der regeering en de legerchefs, te Sibiz een be langrijke toespraak gehouden. Generaal Gamelin, chef van den generalen staf van het Fransche leger en twee en twintig bultenlandsche militaire attaché's woonden deze manifestatie bij. Het woord tot het leger richtend, gaf de koning uiting aan zijn waardeering en ver trouwen. Vervolgens ln het Fransch generaal Ga melin toesprekend zeide de vorst: „Het was voor mijn leger en voor mij per soonlijk een groote vreugde, u bij ons te zien gedurende deze manoeuvres. Ik wil hier niet gewagen van onze oude samen werking en van de zoo Innige banden, die tusschen onze legers bestaan. Maar ik zal mij gelukkig achten in dien Gij. terugkeerend naar uw vader land, van ons heengaat met het ver trouwen, hier een leger te hebben aanschouwd, dat niet slechts op papier uw bondgenoot is, maar een leger, waarop gij rekenen kunt". Het stoffelijk overschot van de Specht-bemanning. Aneta meldt uit Batavia: Het stoffelijk overschot van de beman ning van de „Specht" zal Maandag a.s. met de „Simaloer" uit Tandjong Priok naar Nederland vertrekken. VEREENIGDE STATEN Besluiten van de Federatie van den Arbeid. Het congres van de Amerikaansche Fe deratie van den Arbeid heeft zijn werk zaamheden beëindigd met het met alge- meene stemmen aannemen van een ver klaring tegen den oorlog. Hierin wordt o.m. gezegd: „Een gezamenlijk optreden der vrije volken ter bescherming van het recht der wereld den vrede te genieten, vormt onze eenige garantie voor den vrede". De verklaring besluit met den na ties te vragen samen te werken op eco nomisch terrein. Voorts heeft het congres, eveneens met algemeene stemmen, besloten de boycot van Duitsche goederen te handhaven en heeft het boycot-besluit van het begin dezer week betreffende Japansche goe deren opnieuw bevestigd. DE LUCHTKRUISER T-5 INGEVLOGEN. Algemeene tevredenheid. De eerste voor de luchtvaartafdeeling Soesterberg bestemde luchtkruiser, de Fok ker T.-5, is hedenmorgen om half zeven met succes ingevlogen. Het groote 2-moto- rige toestel werd bestuurd door den in- vlieger van de Fokkerfabrieken, den heer E. Meinecke. De vlucht werd medegemaakt door den onder-directeur van Tijen en den mecaniciën J. W. Post. Na afloop van de vlucht bleek, dat de eerste indrukken om trent start, vliegeigensehappen en landing alleszins gunstig waren, terwijl de machine zeer rustig in de lucht lag en volkomen trlllingsvrij was. Voor de Fokkerfabrieken was deze eerste vlucht van groote betee- kenis, aangezien van dit vliegtuigtype geen z.g. prototype is vervaardigd, doch de vol gende 15 vliegtuigen T.-5 zich reeds in een vergevorderd stadium van fabricatie be vinden. Het staat thans definitief vast. dat de negen-mogendhedenconferentie te Brussel zal worden gehouden. De eerste bijeenkomst der conferentie zal plaats vinden op 30 October a.s. De regeering van België heeft namelijk besloten, op verzoek van Groot-Brittannië en met toestemming van de regeering van de Ver. Staten, aan de staten, welke het negen-mogendhedenverdrag hebben onder teekend, voor te stellen einde dezer maand te Brussel een bijeenkomst te beleegen, ten einde den toestand ln het Verre Oosten te bestudeeren. In antwoord op een vraag verklaarde Roosevelt, dat de eerste stap, welke door de negen mogendheden-conferentie moet wor den overwogen een bemiddelingspoging in het Chineesch-Japansche conflict ls. Men meent overigens te weten, dat de Amerikaansche politiek ter negenmogend- hedenconferentie Identiek zal zijn aan die, welke Stimson ln 1932 tijdens de bezetting van Mandsjoerlje door de Japanneezen ver dedigde: de Vereenigde Staten zullen deel nemen aan iederen maatregel, met inbegrip van een economisch boycot, waartoe de mogendheden tegen Japan zouden kunnen besluiten, op voorwaarde, dat alle belang hebbende mogendheden dezelfde houding zouden aannemen, in het bijzonder Enge land. Van het front. De Japansche opmarsch langs den spoor weg Peiping-Hankau is gevorderd tot de Chineesche stellingen van Sjoentenfoe, op 400 K.M. ten Zuidwesten van Peiping. De Japansche linies hebben thans een lengte bereikt van 1500 K.M. en strekken zich uit over vijf provincies met een oppervlakte van 200.000 K.M.2. Naar schatting staan op alt front 300.000 Japansche soldaten. Met de Japansche troepen bij Sjanghai en in Mandsjoekwo vormt dit een half millioen man, d.w.z. het geweldigste Japansche le ger, dat ooit over zee gekomen is. Het groote Chineesche offensief in het Noorden van Sjansi wordt voortgezet. De rechtervlegel heeft den grooten Chinee- schen muur gepasseerd en bezette Lan- joean. Een andere kolonne heeft een aan val gedaan op Taitsjau. De linkervleugel van het Chineesche leger is Oostwaarts afgezwaaid na Ning- woe te hebben bezet en heeft de Japansche linies Sjillpe ten Noorden van Kwosien aangevallen. Aan den spoorweg TientsinPoekau zijn beide tegenstanders slaags bij Ping Joean. De aanval op de Britsche ambassade-auto's. In verband met de stappen van den Britschen ambassadeur ten aanzien van den door Japansche vliegtuigen op de Brit sche ambassade-auto's gepleegden aanval meldt een telegram ln de bladen uit Sjang hai, dat gistermorgen een vriendschappe lijke gedachtenwisseling is gehouden tus schen de Britsche en Japansche consulaire en vlootautoriteiten. met het doel te ko men tot een minnelijke schikking van deze zaak. De boycotbeweging tegen Japansche goederen. William Dcdd, de zoon van de Ameri- kaanschen ambassadeur in Berlijn, heeft gisteren bekend gemaakt, dat hij in ge heel Amerika een boycot van Japansche waren wil orgartiseeren, welke de volgende maand moet beginnen. William Dodd zal zich daarbij bedienen van de z.g. „liga tegen oorlog en fascisme". Op de groote eenheidsprijzen-ondernemingen. zooais Woolworth, zal aandrang uitgeoefend worden geen Japansche goederen meer te verkoopen. Bovendien zullen vergaderin gen ten gunste van de boycott worden georganiseerd. Van 't front. Gisteren bij het aanbreken van den dag hebben zeven rechtsche vliegtuigen een vlucht gemaakt boven de stad Gyon en een honderdtal bommen neergeworpen. Het bombardement duurde ruim een half uur. De toestellen daalden laag en namen de vluchtelingen op straat onder mitrailleur- vuur. Men weet nog niet hoeveel slacht offers zijn gevallen. Een tijdje later kwa men de toestellen terug en lieten een groot aantal brandbommen vallen, die ernstige branden veroorzaakten. Ook de hoofdstad ls door het rechtsche geschut weer onder vuur genomen. Ge durende bijna twee uur ontploften de gra naten ln verschillende wijken der stad. Het aantal slachtoffers zou on be teekenend zijn, tengevolge van het vroege uur van het bombardement. Ruim dertig' rechtsche vliegtuigen zijn volgens een mededeellng van het ministe rie van defensie te Valencia, op het vlieg veld Garrapinillos nabij Saragossa ver nield door een honderdtal vliegtuigen der regeering, die een raid hadden onder nomen. Cok Barcelona ls uit de lucht gebom bardeerd. Er vielen 8 dooden en 2 ge wonden. Gevonden: Te bevragen aan het bu reau van politie des nam. tus^phen 7 en 8 uur: Ceintuur, portemonnaie met inhoud, gummi cape, ceintuur, handschoen, taschje met inh., rijwielpomp, armband. HILLEGOM. De straatverlichting. Sinds eenige dagen worden de straatlan taarns een half uur vroeger ontstoken. Dit is na de ingevoerde sterke besparing op de straatverlichting een groote verbetering. Eerst tegen Nieuwjaar kan een volgende vermeerdering van het straatlicht bij avond verwacht worden. Het mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer heerscht hier bijna algemeen onder het vee. Slechts wei nige veehouders-bedrijven bleven tot heden voor deze zee-ziekte gespaard. Het verloop der ziekte is zeer goed; één kalf uitgezon derd. is er nog geen enkele koe aan ge- gestorven. LISSE. Gevonden: Gele handschoen, rood kinderbroekje. Inlichtingen bij de politie. AMSTERDAM, 16 Oct. De effectenbeurs te Amsterdam had op den laatsten dag der week een ongeani meerd voorkomen. Klaarblijkelijk moest dit worden toegeschreven aan den onbereken- baren buitenlandschen politieken toestand en aan het teleurstellende verloop van Wall- street. Wederom waren het dus van buiten af in werkende factoren, die de stemming in on- gunstigen zin beïnvloedden. De handel droeg overigens een kalm karakter en op geen enkele afdeeling ontwikkelde zich een om vangrijke affaire. Allerwegen echter had het aanbod de overhand en de koersen volgden een benedenwaartsche richting, daar de kooporders schaarsch waren en flinke steun uit dien hoofde ontbrak. Bij de opening liet de markt zich niet zoo pessimistisch beoordeelen en tal van papieren werden op of iets boven de vorige slotprijzen ingezet, waarbij echter ln aan merking dient te worden genomen, dat de laatste noteeringen gisteren veelal de laagste waren van den dag. Amsterdam Rubbers liepen heden onder beurstijd een achttal punten achteruit, terwijl de minder courante soorten eenzelfde richting volg den. De Phihps-aandeelen, die aanvanke lijk prijshoudend waren, konden zich niet handhaven en verloren tijdens de ochtend uren een achttal punten. Unilevers ver keerden in reactie, terwijl ook Aku's iets lager werden afgedaan. Bij geringe affaire waren de Tabakken aan aanbod onder hevig en de verschillende Sumatrasoorten kregen een verlies van een tiental procen ten in doorsnee te boeken. Van de Suikerfondsen liepen H.VA.'s ge leidelijk aan naar beneden en daarbij wer. den zij op den voet gevolgd door de typi sche suikeraandeelen. Scheepvaartpapleren werden op kleine schaal verhandeld en hadden een lusteloos voorkomen, doch boden verhoudingsgewijze vrij goed weer stand aan de zwakke tendenz. Ook Ko- niniklijken legden de noodige veerkracht aan den dag. hetgeen niet kon verhinderen dat zij tenslotte een paar procent lager kwamen te liggen. Voor Amerikaansche fondsen bestond een flauwe stemming. Niettegenstaande de staalwaarden in New York naar boven waren gegaan, kwamen zii thans lager dan gisteren te liggen en bijna algemeen werd beneden pariteit gehandeld. De beleggingsmarkt was stil en slechts weinig veranderd. De Fransche fondsen lagen gedrukt in de markt. WISSELKOERSEN. Londen 8.97 1/4; Berlijn 72.65; Parijs 6.10; Brussel 30.48'/:; Zwitserland 41.63'/»; Ko penhagen 40.07'/-; Stockholm 46.27'/:; Oslo 45.10; New York 1.80 7/8; Praag 6.33'/:. NOORDWIJKERHOUT. Ten overstaan van notaris Terhaar had de verkooping plaats van het café in de Dorpstraat v.h. wed. Van Denzen. Koo- per was de heer W. Pcmpe te De Zilk, voor f. 2810. SASSENHEIM. Wegens ongesteldheid van den heer Burggraaf ls tijdelijk tot onderwijzer aan de Chr. Mulo-school alhier benoemd, de heer Van Neutlgem, van Sliedrecht. VEUR. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. den Elzen en M. J Jansen ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. Hoogewerf, jm„ 28 jaar en J. M. de Jong, jd„ 28 jaar H. A. Bak ker, jm„ 27 jaar en A. A. M. wesselman, jö„ 23 jaar. Alhier is een commissie samengesteld jo or steunverlening aan kleine boeren. Degenen, die meenen voor dezen steun in aanmerking te komen, kunnen hiervan ter gemeente-secretarie aangifte doen en wel vóór 1 Nov. e. k. De commissie bestaat uit ae heeren mr. J. W. Peek, burgemeester, H. P, van der Poel en A. J. van Zoen. LEIDEN, 15 Oct. 1937. Noteering Coöper, groenten-, fruit- en bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstr." Witte Kool f. 1.302.10; Roode Kool f.13.20; Savoye Kool f.1 1.60; Groene Kool f. 1.403.20; Boerenkool f. 1.50—2; Rapen f. 1.70; Prei f. 1.50—2.70; Kroten f. 0.801.90; Kroten, gekookt f.25; Uien f 2.505.10; Peen f.13.30; Spruiten f.211; Aardappelen f. 1.402.70; Sla f.3; Nero f. 2.508; Druiven f.1226; Snijboo- nen f. 420; Stokboonen f. 10—24; Pronk- boonen f.25: Stamboonen f.723; Wit loof f.917; Postelein f.5—10; Spinazie f.2—10; Tomaten A f. 4—9, B f. 4—10. C f.4—7, CC f.4 per 100 K G. Andijvie f. 0.60 0.80: Komkommers f. 1.503.70: Bloem kool f. 1.509.50: Meloenen f.48; Salade f. 0.60—1 90; Knolselderic f. 2—2.30 per 100 stuks. Kroten f. 0.400.80: Pieterselie f. 0.30; Radijs f. 0.50—1.40; Selderie f. 0.30—1.10; Bleekselderie f.6—12; Peen f. 2.50—4.40; Raapstelen f. 30 per 100 bos. Turfmarkt van 11 en met 16 Oct. 1937. Lange turf geen aanvoer. Prijzen f. 78 per 1000 stuks. Botermarkt, 16 Oct. 1937. Fabrieksboter prima f.150; Boerenboter prima f. 1.42 1.50. 625 K.G. Handel matig. LEIDERDORP. 15 Octcter. Kippeneieren 5.20—5.70; Boter 73—77; Kaas 24—32; Kip per 5575; Hanen 1060; Eenden 60; Duiven 24 Konijnen 1,40. TER-AAR. 15 Oct. Spinazie per kist van 4 KG. f. 0.08—0.29; andijvie f. 0.09—0.13. - Peulen f. 1.80: prinsesseb. f. 1.10; witte pronkb. f.0.20—0.30;. alles per 10 GG. Pos- stelein f. 3.40-^1.10 Breekpeen f. 1.30. uien f. 3.40—3.80: spruitkool f. 5.70: roede kool f3.202 CO; witfe kool f. 1.90: savoye- koil f. 2.70 ?!1°S eer 100 KG. Kroten f.2 'er 100 bo- "'een f. 2 =0 2 80 per 100 bos. Sla f 0 60—'30 per 100 stuks. Bloemkool f. 0.01'/»0.13 per stuk. Aardbeien f. 0.23 ct doosje; tomaten A f.24. Kassnijboonen f.1351.70; stek f. 0.401.10; druiven 11 ct.; selderie f. 0.30—2.70. 1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3