CORRESPONDENTIE Oplossingen Goede oplossingen Beste raadselnichtjes en -neefjes, Hier zijn ze dan, de prijsraadsels. Dezen keer voor elke groep 4 raadsels. Natuurlijk zijn de raadsels zoo, dat ieder makkelijk zijn 4 raadsèls kan oplossen. Ik reken dan ook weer. dat allen kunnen meeloten. Er worden 4 boeken verloot: 2 voor de groote ren, 2 voor de kleineren. Denk aan alles: le. naam, leeftijd en adres oifter de raad- seis 2e. op tijd inzenden (tot Dinsdagmorgen 9 uur aan Bureau Leidsch Dagblad, of aan mijn adres: Wasstraat 5). 3e. netjes en duidelijk schrijven; 4e. elk kind zelf oplossingen inzenden. Broertjes of zusjes: denk hieraan. Met prijsraadsels moet elke inzender (ster) zelf de oplossingen schrijven, op eigen papiertje. In één enveloppe mag wél. Vergeet nu niets: Lees, als je klaar bent, deze 4 punten nog eens goed na, of je wel aan alles gedacht hebt. Staat je adres er ook onder? Alles in orde, zoodat je mee kunt loten? Nu neb ik het je toch zoo op je hart ge drukt, dat je wel aan alles moét denken, is 't niet? Als je nu nog iets vergeet, ver dien je heusch geen boek. Ik verlang al naar den stapel brieven. Werk pleizierig en allen flink je best ge daan! Nu aan de afzonderlijke correspon dentie. Jannie van Biezen, vond je 't niet erg leuk. om zelf in een stukje mee te doen? En repetities van te voren? dat is ook al prettig. Wat een mooie prijs! Heb je 't nog steeds zoo druk thuis? Natuurlijk weer een hartelijke groet en beterschap voor de zieke. Johanna Koekebakker, dat is heel droe vig, wat je schrijft van je Oom. Je bent er zoo lang geweest, je was zeker erg aan hem gehecht. Ja, dat is een goede en mooie ge dachte, zijn naam zoo in jullie familie te laten voortleven. Dank voor je aardige anekdote. Corrie Kuit, nu, dat begrijp ik, hoe ge zellig het is, als Vader binnen is. Hij brengt vroolijke drukte mee, hè? Neen, dan kun je niet mee op zee. Alida van der Holst, je ziet: je wensch is vervuld, prijsraadsels. Eén groot prijs raadsel is geen vaste regel; dat komt eens af en toe. Dan hoop ik maar, dat het toe komstige raadselnichtje gauw mee gaat doen. Zij kan ook op een gewoon velletje papier inzenden; bepaald postpapier is er heusch niet noodig. Dank voor je raadsel. Jo Drabbe, jij hebt dus eigenlijk erg ge boft, dat Moeder het ging leeren. Ik vind het kranig van haar, en dan in zoo'n kor ten tijd. En jij zit zeker vooraan op de tan dem? En nu heb Je me natuurlijk nieuws gierig gemaakt naar je volgend zwembab- beltje. Je krijgt een half bedankje, want Je stuurt een aardig raadsel, maar zonder op lossing Mientje de Neef, je had een slechten dag uitgekozen, om een beetje ziek te zijn! Het voornaamste zag je gelukkig toch. Je nieuwe raadsels heb je dit keer erg onduidelijk op geschreven; alleen het 3e is goed leesbaar. Schrijf de andere een volgenden keer nog eens op. Nelly de Neef, ja, ik had alles gezien: op tocht en kermis. Dat vindt Dirk zeker fijn, om al mee te mogen loopen! Heeft hij het zoo druk door de muziekvereeniging? Je had toch 7 oplossingen goed! Alida Stikkelorum, prettig, dat je het nu beter begreep. Zoo stelde alles wat voor in den optocht. Ja, hoor, 't is best met de nichtjes. En hoe vindt Koosje het op school? Marianne Immink, ja, zoo zag je den op tocht prachtig. Dit is zeker jouw eerste keer van prijsraadsels? Coble Linthout, best, hoor, volgenden keer een briefje. Werk nu maar goed aan de prijsraadsels; het briefje kan desnoods nog een weekje wachten. Hartelijk groetje van mij terug. Anna Klos, 't spreekwoord van Johan is eigenlijk een beetje anders. Groeten terug aan hem. Jo Outshoorn, ja, ja. 't leven wordt druk, als je ouder wordt! Maar ik ben ook met weinig tevreden, hoor. Toos en Beppie Bouter. Gefeliciteerd hiermee, Toos. Daar mag je echt blij mee zijn. Ja. dan zul je binnenkort afscheid moeten nemen van onze Raadselfamllle. Het zal ons beiden spijten. Maar Bep houdt me nog wel op de hoogte van jou, en Bep, ik ben dan toch blij, jou nog over te houden. Jan Bronsgeest. Jij weet gelukkig overal het goede uit te halen. Natuurlijk brengt de winter ook weer zijn gezelligheid mee. En zoo'n spelletje vindt leder kind fijn. Lena Prevo. Prettig, dat je zoo genoot in het Volkshuis. Paul en Wim Laman. Neen, erg was het dezen keer nog niet, gelukkig, maar toch voortaan alleen den brief in de bus stoppen. En hoop dan maar, dat ik net eens uit de deur kom, en jullie me „echt" zien, en dan even „echt" praten, hé. Wat fijn, elk een étui. Marietje Laman. Neen, het was nu nog onschuldig, maar het mag geen ge woonte worden van je broertjes. Wat schrijf jij steeds keurig; daar kunnen Paul en Wim een voorbeeld aan nemen. Ria Smits. Dank voor je le raadsel; het tweede heeft er pas ingestaan. Geertrui de Groot. Prettige dag gehad met Moeders verjaardag? En nu weer dit feestelijkheidje: de prijsraadsels. Annie van Katwijk. Natuurlijk harte lijk welkom! Mijn naam was best zoo. Dan valt jouw schrift me nog erg mee. als je zoolang niet schreef. Echt gezellig, dat Je mee gaat doen. Prettig, dat je nu les krijgt thuis Lenie Brocaar. Dacht je nu heusch, dat ik boos was? Stel je voor! Als jij steeds je raadsels instuurt, behoor je natuurlijk tot de getrouwen. En dan schrijf je er al leen maar een briefje bij, ais je wat te schrijven weet. Viertal Hartevelt. Ja, dan heb ik me verleden week vergist met den naam. En zijn Janny en Rie nu beiden weer In orde? En hoe voelde je je wel als „Mevrouw", Prijna? Liesje van Driel. De herfstvacantie is wel wat kort, om uit logeeren te gaan. Maar lk begrijp, dat je popelt van verlangen naar je nieuwe neefje. Wat snoezig, dat meisje met het hoepelrokje op je postpa pier; het Is net, of ze jouw komst meldt daar aan den buitenkant. Marietje Verboom. Van die tweeling kon je natuurlijk niet scheiden verleden week. Dat kan ik me voorstellen. Leuk, dat je je brieven zoo voor me versiert. Henny Hoogstraten. Wat maak je me toch blij, door iedere week weer aan me te schrijven. Prijsraadsels zijn bij alle kin deren welkom. Jannie Kop. Ja, nu weet ik jullie huis wel een vast, drijvend huis, hè? Ik denk toch niet, dat je de prijsraadsels moeilijk vindt. Ja. voor jou makkelijker, den brief bij mij thuis te bezorgen. Marietje Prenen. Ik merk wel. dat je, ondanks alle griezeligheden, toch genoot in de emotiebaan. Je bezocht dit jaar wèl de bijzonderheden op het kermisterrein. Juist naar je zin, hè? Drietal van Vliet. Ja, na de prijsraad sels en de herfstvacantie gaan we weer aan St. Nicolaas denken. Hij brengt altijd ge zellige weekjes mee. t Sary Akkerman. Natuurlijk best, dat je met je nichtje tezamen inzond. Eesje Bleyie. Nu zul je mijn verjaar dag goed onthouden; dat valt leuk samen. Ik vind het ook gezellig, dat je meedoet; dus zijn we beiden in onzen schik. Dank voor je anekdote. Drietal Keyzer en Piet Lagas. Rietje, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, al lees je dit twee dagen te laat. Dat was na tuurlijk een fijne dag. Leuk voor Annie en Piet, mee te loopen in de Taptoe. Kook je ook al eens een beetje thuis, Annie? Wat zul je handig worden! Bep en Wim Nieboer. Ik dacht al, dat je de oude getrouwen óntrouw was gewor den, maar gelukkig is het niet zoo. Neen, verleden week geen brief van je ontvan gen. Ja, mijn kinderen zijn ook raadsel- nichtjes geworden. Stuur nu vooral op tijd in, je kunt anders niet meeloten. Abraham Fakkel. Dit is de herfst in beeld, hè: kaal wordende boomen. veel regen, kinderen, weggedoken in capes. Aardig bedacht en aardig geteekend. Hier voor bedankt en ook voor je raadsels. Een is te bekend, de andere geschikt. Ans Outshoorn, weinig, maar uit een goed hart, hé. Een hartelijke groet van mij terug. Lydia Botermans. neen maar. wat een verrassing is dat. Wat zul jij blij zijn met je nieuwe kleine zusje. Wensch je Ouders geluk van mij. En je houdt me vast wel eens van Beppie op de hoogte, hè? Goede be richten van Coba? Ook mijn groeten aan haar. Gerrie Keinemans, op je vraag geeft de krant zelf al antwoord. Dus nu maar aan 't werk! Was je rapport mooi? Dank voor je anecdote. Wim en Cor Bekkering, dat vond je Vader zeker een pracht-cadeau van jullie. Het op lossen der raadsels gaat maar best bij jul lie: alle oplossingen weer goed! der raadsels uit het vor nummer. 1. De vogel. 2. Wie zijn neus schendt, schendt aangezicht. 3. De letter r. 4. Prinsenihage; en, prins, eg, ren, H 5. Maan, naam. 6. Het woordje dat: dat. 7. De opsnijder. 8. Lakei; lak, ei. ontvangen v Bram Smits, Ria Smits, Elly Schop zen, Emma de Groot, Geertrui de G Oornelis Arbouw, Annie v. Katwijk, Mie de Water, Lenie Brocaar, Rie Harte Jannie Hartevelt, Co Hartevelt, Pi Hartevelt, Rika de Graaf, Jan de Gi Grietje de Graaf, Liesje van Driel, H< Hoogstraten, Marietje Verboom, Jai Kop, Marietje Prenen, Adriaan van V Marietje van Vliet, Bernard van Sary Akkerman, Matthy van Leeu Ineke Boterenbrood, Elsje Boterenbi Eesje Bleyie, Ida Maria de Graaf, Trij Bergman, Marie Brokaar, Annie Ke Wim Keyzer, Rietje Keyzer Piet Ls Bep Nieboer, Wim Nieboer, Annie Schij Ans Vollenga, Rie Vollenga, Henny Vliet, Bennie de Bruin, Jack de Geus, de Geus, Jannie van Groeningen, Ja van Biezen, Willy van Rijn, Prijna SI weg, Hester Slootweg, Johanna Kc bakker, Corrie Kuit, Marietje Hop] brouwer, Alida van der Holst, Anny Bo stern, Jo Drabbe, Jannie de Neef, Mie de Neef, Nelly de Neef, Alida Stikkeloi Marianne Immink, Cobl Lindhout, t Klos, Toos Bouter, Beppie Bouter. Outshoorn Jan Bronsgeest, Lena P Paulus Laman, Willem Frederik La Marietje Laman, Abraham Fakkel. Outshoorn, Lydia Botermans, Gerrie nemans, Jacob Kruit, Dientje Olivier, Bekkering, Cor Bekkering, Leendert raai, Tine Verbiest. Trijntje van den Bi Leendert Ravensbergen, Rietje Kett Leny Hartwijk. Leendert Moraal alweer goede bericl dat verheugt me. Ik begrijp, dat Je huis verlangt. Daar gaat toch niets b< hè? Jij ook blij met de prijsraadsels? Tine Verbiest, nu, dan is het a hoognoodig, voor zoo'n groote verzamt Kolossaal, hoe heb je die allemaal bij el gekregen? En wanneer is je feestdag? Trijntje van den Bosch, alweer een jaardag bij jullie thuis, dat geeft elke m feest. Denk er aan met de prijsraadsel bent bevorderd na 11 Sept., je behoor bij de grooteren. Leendert Ravensbergen, ik vind 't dat je dan evengoed raadsels „uit je haalt. Je gaat veel mooier schrijven laatsten tijd. Nog druk met huiswerk hartelijke groeten aan allen terug, er dankt voor je raadsels; twee er van he er al ingestaan. Leny Hartwijk, met je kleine briefje: ik ook tevreden, hoor, nu je het zoo hebt. Niet durven vragen? Zoo'n I raadselnichtje als jij geef ik graag versje. Ziehier: Vergeet nooit wie je goeds bewijs: En toon je dankbaarheid. Door op je beurt ook klaar te stas Tot eiken dienst bereid. En nu, allen met ijver op de prijsrai gewerkt. Hebben julüe allen goed 't van de correspondentie gelezen, zood aan alles denkt? 't Zou toch zoo jai zijn, als je, door iets te vergeten, niet kon loten, terwijl je wel goede oploss had. Dus: zorg, dat allen meeloten. Ei maar afwachten, wie de gelukkigen wo Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie seltante, Mevr. M. J. BOTERENBRO

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22