De vliegramp aan Java's Noordkust Bloembollenplantdag in Noordwijk LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad 78ste Jaargang FEUILLETON Kameraad Moed er HET F. K. 51 TOESTEL, dat gisteren boven Anna Paulowna mét een ander toesteltin -aanraking kwam en een noodlanding mo'est maken. Het' slbeg^oyer den'kop. Propeller en vleugels werden zwaar b&schacligd. De piloot bleef ongedeerd. BLOEMBOLLENPLANTDAG TE NOORDWIJK. —In het Koningin Emmaduin" werden door de schoolkinderen tiendui zenden bloembollen geplant. De burgemeester, de heer J. B. V. M. v. d. Mortel plant den eersten bol en geeft tegelijkertijd aac. zijn dochtertje een wijze les in het bollen planten. DE HERTOG EN-DE HERTOGIN VAN WINDSOR bezichtigen sociale instellingen in Duitsohland. Bij het bezoek aaji Ihet hoofd bestuur der N.6>V. te Berlijn- Mammam- Sergeantrvl'ieger Sprank f Korporaa l-vlie g t u igmakèr A. A. Goedhart t DE FILM ARTISTE EN OPERETTE-ZANGERES ART LOS- SEFF arriveerde op Schiphol uit Londen.. Zij zal hier onder handelingen voeren met den hoofdproductieleider eener grqpte Amerikaansche filmmaatschappij. Roman van QHW8TEL BRQEHL—-DELHAES. 63) Hoewel Eomana er in had toegestemd, dat mevrouw Pasting haar nog eens zou komen bezoeken, aisdeze daartoe behoefte gevoelde of op de een of andere manier haar raad noodig had, was zij toch eenigszins verbaasd, toen Günther's stiefmoeder zich alweer zoo spoedig liet aandienen. Zij vond in dezelfde kamer, waar eenige we ken geleden een zelïb'é'wuste, kokette we duwe had'' gezeten, een hulpelooze jonge vrouw, die totaal'overstuur scheen. Romaha schrok toen zij'haar'zag en onbewust klonk haar stem warmer, toen zit haar gast be groette. Om 's hemels wil, mevrouw Pasting, wat is er gebeurd? O mevrouwo, mevrouwZe breidde haar armen uit, alsof ze steun socnt en ditmaal was het geen comedle. t Is uit met me, alles is uit, ik ben voor m n heele leven verloren, ik heb.ik ben. Romana vroeg zich tevergeefs af wat de oorzaak kon zijn van den overspannen toe stand. waarin de jonge weduwe scheen te verteeeren. Zij nam naast haar in 'n stoel Piaats en legde haar hand kalmeerend op die van baar bezoekster. Wat u daar zegt,, is natuurlijk opzinl Waarom zou u „verloren" zijn? Vertelt u mij maar eens, wat er eigenlijk aan de hand is. Ik kan niet trouwenhet ls uit totaal uito, ik weet niet, wat ik begin nen moet. Romana begreep, dat het haar niet ge makkelijk zou vallen uit deze verwarde me- dedeelingen den waren aard van het ge beurde te construeeren, maar zij wilde het ■toch probeeren. Heeft uw toekomstige echtgenoot u bedrogen? Heeft hij de verloving verhro- ken? Als u wilt, dat Ik u help, moet u ook vertrouwen in'mij hebben en mij alles pre cies vertellen. Mevr. Pasting drukte een zakdoek tegen haar mond en trachtte haar tranen te smoren. Haar oogen waren rood en ge zwollen van het huilen; de anders zoo pi kante vrouw was nu ongeloofèhjk leelijk. Hij heeft onze verloving verbroken er kan geen sprake van zijn, dat hij me nu nog trouwt.mijn man is dood.maar ikik, oh, ik zal nog moeder worden Romana voelde hoe haar handen, die nog steeds op die van de weduwe rustten, plot seling koud en loodzwaar werden. Daar zat nu een vrouw, die jammerde .en huilde om het verdriet, dat ze moeder zou worden en naast haar zat zijRomana, wier innig ste wensch het was, haax zorg en liefde voor die andere, niet bloedeigen kinderen bekroond te zien door het bezit van een e.gen kind. Aan een, die het niet hebben wilde, schonk God het kind, dat haar, die tl' zoo smartelijk naar verlangde, ontzegd bleef. Maar plotseling besefte Romana, waarom God jujst dejg vrouw had uitver koren om moeder te worden van een eigen kind. Hij wilde in deze bedorven ziel den onmachtigen wil tot nieuwe offers wek ken, hij wilde dit zwakke, zoo weinig bie dende hart zijn groote en reine, de reinste en edelste liefde op aarde indroppelen, op dat zij eindelijk tot de erkenning zou ko men. wat zij aan het kind uit het eerste huwelijk van haartman had misdaan. Ro mana boog het hoofd in de haar overweldi gende gedachten voor de grootte en almacht van den Schepper, die deze vrouw weliswaar haar onbemlnden man had ontnomen, maar haar daarvopr een kind had gelaten van eigen vleeseh en bloed, waarin zij de goddelijke en aardsche liefde zou leeren 'kennen Ziet u wel. verbrak Laura Pasting nog steeds snlkkepd het zwijgen, dat haar i Wacht een' oogenblik gewekt had, nu bent u sprakeloos. Nu zult u zelf moeten toegeven, dat ik een beklagenswaardig schepsel benHeb ik dat verdiend, dat ik zoo gestraft moet worden? Is er dan nog gerechtigheid in de wereld, als ik na ai het verdriet, dat ik heb doorgemaakt niet eens het ware geluk mag vinden? Nu vond Romana haar spraak terug en ze had kunnen lachen, omdat Laura Pas ting aan haar zwijgen zoo'n totaal ver keerde uitleg gaf. Wat uw „ware geluk" in werkelijkheid bieek te zijn, had u toch inmiddels zelf al kunnen vaststellen Een man, die de vrouw, «elke hij innig lief zegt te hebben, aaar- om verlaat, wijl ze uit haar eerste huwe lijk een kind bezit of nog verwacht, kan u toch nooit gelukkig maken. Ziet u dat zelf niet ln? Integendeel Qod heeft u van dit onwaarschijnlijk ..geluk" bevrijd en u een veel, veel grooter geluk geschonken. U zult een kind mogen groot brengen en verzorgen, het zal steeds om u heen zijn zijn lachen en juichen zal als een zonne straal uw eenzame woning verlichten. Be grijp toch eens wat dat zeggen wil: U zult ten kind het leven schenken, een mensch, die misschien eens groot en flink en ge acht en bemind zal zijn. Heel klein zal het voor u liggen, teer en hulpeloos, ln niets toegerust voor den strijd met de harde we reld. En dan zult u onweerstaanbaar be hoefte gevoelen uw handen om dat teere lichaampje te leggen om het tegen de koude te beschermen, u zult het mogen voeden, opdat het niet verhongert, u zult het mo gen kleeden en verzorgen. Voelt u nu nog niet, wat het zeggen wil een eigen kind te mogen hebben, eenmaal het geluk te mogen beleven moeder te zijn? Laura Pasting had opgehouden te snik ken. Met wijd opengesperde oogen staarde zij Romana in het gelaat dat als door een onzichtbaren glans werd bestraald. Ik heb.ik ben.nooit had ik ge dacht. dat een mensch ook zoosta melde zij. Ik weet het, hielp Romana haar, uw leven lang hebt u het moederschap beschouwd als een last, een noodzakelijk kwaad. En in werkelijkheid is het toch zoo heel anders; het is het mooiste, wat een vrouw beleven kan! Misschien hebt u gelijk. misschien is alles niet zoo erg als ik het zie.... ik wouik hoop De geheele houding van de vrouw be wees Romana, dat baar woorden ditmaal doel hadden getroffen, dat er in het hart van de ander een gevoelige plek was aan geroerd. U moet voortaan maar wat vaker ko men, mevrouw Pasting. Misschien kan ik u wat opbeuren, als u zich neerslachtig voelt In geen geval mag u verdrietig zijn. daar toe bestaat niet de minste aanleiding. Die keurige verloofde is niet waard, dat u nog een traan om hem laat. U mag blij zijn, dat een huwelijk met dien egoist u be spaard is gebleven. De starre trek verdween van Laura Fas ting's gelaat. Wederom vulden haar oogen zich met tranen, maar Romana zag, dat deze tranen bevrijding brachten van een kwellenden druk. En bij het afscheid be kroop haar het gelukkig stemmende ge voel er het hare toe te hebben bijgedragen, dat deze jonge vrouw haar zwaar geschokt psychisch evenwicht had teruggevonden. Het vliegtuig daalde langzaam, gleed zwevend over den grond, rolde nog een eind door en kwam dan langzaam tot stil stand. Een juichende schare leerlingen sprong uit de cabine en verdrong zich rond de machine, waarin zij zooeven onder lei ding van een instructeur een rondvlucht hadden gemaakt. Onder hen bevond zich ook Georg Tiebruck. Günther Pasting trad op hem toe. Errr, ik voel me nog lang niet lekker. Dat is niets voor mij altijd zoo in de lucht te hangen. Nee. i!i kan niet zeggen, dat ik dat zoo geweldig vind. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5