Italiaansch antwoord brengt geen nieuws LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 11 October 1937 VISSCHERIJ-BERICHTEN GEMENGD NIEUWS Kent U „Rijno" Tomatensap al Wat zullen Engeland en Frankrijk thans doen AGENDA FAILLISSEMENTEN CORRESPONDENTIE THIJS OP DE „TAAIE HAAI99 Aanvaring in het Neuzen- Sluiskil-kanaal. Engelsch stoomschip zeer spoedig gezonken; de bemanning gered. In het Neuzen-Sluiskil kanaal is Zater dagmiddag het Engelsche stoomschip Penshurst. de vroegere Maud Llewellyn, metende 1454 bruto registerton en toebe- hoorende aan de reederij J. Power Ltd. te Londen, in aanvaring gekomen met het Zweedsche sa. Drott-, dat 952 bruto register ton meet en toebehoort aan de reederij Carl H. Witt te Heldingborg. Het schip was op weg van Pomaron naar Gent, de Drott was van Gent uitgevaren. De aanvaring geschiedde met zulk een kracht, dat de Penshurst zeer spoedig zonk. Het wrak ligt in den linkerkanaalarm in 't z.g. nieuwe gedeelte. De scheepvaart langs dien kant is voorloopig gestremd, terwijl zee- en andere schepen van kleine afme tingen langs den rechter kanaalarm varen. Het s.s. Drott heeft eveneens averij opge- loopen. doch niet van ernstigen aard. De bemanning van de Penshurst is gered. MOTORRIJDER TEGEN VOETGANGER GEBOTST. Twee ernstig gewonden te Rotterdam. Op den hoek van de Veerlaan en de Timorstraat te Rotterdam is Zaterdag avond een motorrijder met een voetganger in botsing gekomen. De motorrijder, de 29-jarige A. N. uit de Katendrechtschelaan, merkte, vermoedelijk door de duisternis op dit punt, den voet ganger, den 30-jarigen C. Dekker uit de Hekelingenstraat, te laat op, zoodat hij een aanrijding niet meer kon vermijden. De voetganger werd tegen de straat geslingerd, terwijl ook de motorrijder en zijn duopas sagier kwamen te vallen. De voetganger liep een zware schedel- basisfractuur op, evenals de duopassagier, de 55-jarige schoonvader van den bestuur der, A. J. Eygelsheim uit de Coolschestraat. Beide personen zijn in ernstigen toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De motorrijder is er met den schrik en enkele schrammetjes afgekomen.' EEN AUTOBAND SPRONG. En een motorrijder werd zwaar gewond. Zaterdagavond omstreeks acht uur reed de motorrijder G. uit Eindhoven over den Bestschen weg, te Oirschot. toen van den anderen kant een personenauto naderde. Op luttele meters afstand van den motor rijder schoot de auto, vermoedelijk ten gevolge van het springen van een voor band. naar links. Een botsing bleef niet uit. De moorrijder kreeg den wagen over zich heen en bleet met een zware hersen schudding en een gebroken been op den weg liggen. In vrij ernstigen toestand Is hij naar het gasthuis te Eindhoven over gebracht. DRIEWIELER CONTRA VRACHTAUTO. 17-Jarig meisje ernstig gewond. Gisteravond is een zeventienjarig meisje, mej. Z„ op den Rijksweg bij Santpoort, toen zij. rijdende op een driewieler, waar op zij melk vervoerde, den weg wilde over steken, aangereden door een vrachtauto. Het meLsje werd tegen den grond gewor pen en bleef ernstig gewond liggen Met een bloedende hoofdwonde en been- en armfracturen is zij naar het Antoniuszie- kenhuis te IJmuiden overgebracht. BRAND IN SCHOENENMAGAZIJN TE ZANDVOORT. Gistermiddag omstreeks kwart voor vijf ls brand ontstaan in het schoenenmaga zijn van den heer Sprengers aan de Groote Krocht te Zandvoort. Eenlge personen, die voor een regenbul stenden te schuilen ln het portiek voor de winkeldeur, roken eensklaps een brandlucht en namen rookwolken ln den winkel waar. Onmiddellijk waarschuwden zij de politie en niet lang daarna.was de brandweer on der leiding van hoofdbrandmeester Van den Bos met groot materieel ter plaatse. Aan gezien de eigenaar afwezig was, moest men zich met geweld toegang tot den winkel verschaffen. Spoedig had men den brand haard ontdekt, die zich in het achter den winkel gelegen magazijn bleek te bevin den. Hier waren eenlge honderden paren schoenen opgeslagen, die aan het vuur gretig voedsel boden. Ofschoon de brand weer het vuur met vier stralen bestreed, kon zij niet verhinderen, dat de geheele be nedenverdieping van het personeel een prooi der vlammen werd. Ook in den win kel, waarheen het vuur zich een weg baan de, gingen eenige honderden paren schoe nen verloren, terwijl dg overige voorraad veel waterschade opliep. Ook ging 't huis raad in 'n kamer achter het magazijn ver loren. Toen de eigenaar terugkeerde, ont waarde hij nog slechts een smeulende massa. De oorzaak van den brand ls nog niet vastgesteld. De schade wordt door verzekering gedekt. De Crt. BIJ HET OVERSTEKEN VAN DEN WEG GEGREPEN. Toen Zaterdagmorgen om acht uur de bijna 50 jarige commies bij de Nederland- sche spoorwegen, de heer Wijgmans, wo nende aan de Roemer Visserlaan te Zeist, per fiets uit de Sanatoriumlaan kwam en den Utrechtschen straatweg wilde overste ken naar het aan den overkant gelegen rijwielpad, werd hij door een uit Zeist komende auto aangereden en tegen den grond geworpen. Met een schedelbasisIractuuT moest hij naar het ziekenhuis te Zeist worden over gebracht, waar hij in den loop van den morgen, ls overleden. Een tragische omstandigheid is dat de echtgenoote van het slachtoffer op het oogenblik te 's-Gravenhage in een zieken huis verpleegd wordt, zoodat het 12-jarig zoontje het eerst het schokkend bericht te hooren kreeg. 8628 (Ingez. Med.) Zooveel wij Zaterdag nog konden mede- deelen, heeft Italië geantwoord op de Engelsch-Fransche uitnoodiging tot een drie-mogendheden-conferentie. De inhoud komt precies overeen met hetgeen reeds daarvan verluidde. Gezegd wordt, dat de Italiaansche regee ring bereid is. alle middelen in overweging te nemen, die de non-lnterventiepolltiek doeltreffend zouden kunnen maken. Er wordt aan herinnerd, dat Italië met Duitschland de eerste is geweest, om met nadruk te eischen, dat het zenden van vrij willigers verboden werd en daarna, dat tot het terugtrekken ervan zou worden over gegaan. De Italiaansche regeering, aldus de nota, waardeert het geopperde denkbeeld tot het houden van een drie-mogendhedenconfe- rentie doch trekt het nut hiervan in twij fel. De zaak waar het om gaat, zoo wordt betoogd, betreft slechts enkele staten, doch is behalve voor Frankrijk. Engeland en Italië ook voor andere landen van direct belang. Zonder instemming van Burgos en Valencia zou geen enkel besluit van prac- tische waarde kunnen zijn. De voorgestelde conferentie, waar de andere landen niet bij tegenwoordig zou den zijn, zou het dus zonder de elementen moeten stellen, welke voor het bereiken van een accoord onontbeerlijk zijn. Het aanvaarden van een procedure, zelfs van voorloopigen aard, buiten de Londensche commissie om. zou tot gevolg hebben, dat de mogelijkheid van misverstanden en com plicaties in plaats van af te nemen, zou toenemen, en dat de totstandkoming van een algemeen accoord, dat de fascistische regeering hoogst noodig acht. vertraagd, in plaats van bespoedigd zou worden. De fascistische regeering is derhalve van meening, dat het vraagstuk der non-interventiecommissie door de Lon densche commissie verder behandeld moet worden. De Italiaansche regeering geeft ten slotte te kennen, dat zij in geen geval zal deelnemen aan besprekingen, bij eenkomsten of conferenties, waaraan Duitschland niet eveneens deelneemt. Al. a. w. de verwachte weigering in be leefden vorm! Hoewel daarop gerekend was, toont men in Engeland en Frankrijk toch, nu het of ficieel vaststaat, groote teleurstelling. Ter voorbeeld een paar pers-uitingen. De „Petit Parisien" schrijft.: Men schijnt të'Rome niet te willeii begrijpen, dat het er voor Frankrijk en Engeland niet om gaat, een zekere partij in Spanje te zien zege vieren, maar hun veiligheid en hun door de inmenging ernstig bedreigde verbin dingswegen te beschermen. De regeeringen van Engeland en Frankrijk zijn zich te zeer bewust van de kracht harer solidari teit, dan dat zij die op dit oogenblik zouden laten verslappen. Volgens de „Echo de Paris" kiest Italië met zijn verwijzing naar de Londensche commissie welbewust de methode van uit stel. Het hoopt, dat tijdens onvruchtbare diplomatieke besprekingen zijn troepen in Spanje de overwinning zullen kunnen be halen. Het strategische evenwicht in het Westelijk deel der Middellandsche zee is verbroken. Frankrijk en Engeland zullen verzoenend blijven, doch kunnen niet toe laten, dat hun grootste belangen bedreigd worden. Ook de „Jour" zegt, dat Parijs en Londen niet kunnen toelaten, dat het strategisch evenwicht hunner strijdkrachten en steun punten in de Middellandsche Zee te hun nen nadeele verbroken wordt. Londen en Parijs zullen de antwoord nota nauwkeurig bezien en nauwkeurig overleggen, welke stap verder gedaan dient te worden. Men ij van meening, dat een zoo'n ernstige stap als het openen van de Pyreneeën-grens niet zal worden on dernomen dan nadat elke andere kans op een compromis onder de oogen is gezien. De Britsche politiek zal, even als dit in het verleden steeds het geval is geweest, er op gericht zijn. alles te doen om den oorlog tot Spanje te be perken en interventie te voorkomen. Woensdag komt het Engelsche kabinet bijeen en voor dien tijd wordt geen nieuwe stap verwacht. Het is op het oogenblik moeilijk te voor zien, wat de toekomst van de nlet-inmen- ging in Spanje zal zijn, want na de weige ring van Italië ziet men geen mogelijk heid om tot een doeltreffende non-inter ventie te geraken. Men doet opmerken, dat Duitschland geen Middellandsche Zee mogendheid is en dat, indien het zou zijn uitgenoodied, andere landen met evenveel recht zouden hebben verlangd, tegenwoor dig te zijn. De toestand ls duister ge worden. Negrin heeft ontkend, dat de Spaansche regeering. zooals het Italiaansche ant woord beweert, weigert de terugtrekking te overwegen van buitenlandsche vrijwil ligers, die dienst doen bij de regeerings- troepen. Negrin legde er der. nadruk on, dat „de republikeinscbe regeering zich geen oogen blik verzet tegen de terugtrekking van wer kelijke vrijwilligers, die in haar rijen strijden". De beschuldigingen over en weer over het zenden van vrijwilligers en oorlogs materiaal houden intusschen aan. Italië zou vrijwilligers blijven geven, Frankrijk materaal voor Valencia. Een en ander ls oncontroleerbaar, vooralsnog tenminste. Van 't front. Behalve de bezetting van eenige stellin gen en dorpen in Asturie door Franco valt weinig te vermelden. Geruchten over nieuwe offensieven van Franco vinden tot dusver geen bevestiging: Spaansch schip in den grond geboord. Het Spaansche s.s. „Cabo San Tomé", dat, komende uit de Sovjet-Unie op weg was naar het republikeinsche Spanje ts. naar Havas meldt, gistermorgen om zes uur op circa 65 kilometer van de Alge- rijnsche kust, ter hoogte van Bóne, aan gevallen door twee onbekende torpedo booten. Een uur lang werd het Spaansche vaartuig beschoten. Ten slotte geraakte hét achterschip in brand. Het schip zond noodseinen uit, doch eer hulp ter plaatse kon zijn leed het schip breuk ter hoogte van kaap Rosa, beoosten Bóne gelegen. De torpedobooten verdwe nen. Het wrak ls later gezonken. Van de bemanning konden verscheiden leden gered worden. Men raamt het aan tal slachtoffers op een doode en zes gewonden. De geredden werden bij La Calle aan wal gebracht. Fransche watervlieg tuigen hebben nog eenigen tijd den omtrek van de plek, waar de aanval geschiedde, afgezocht zonder echter een spoor te ont dekken van de aanvallers. Vrouwen-dienstplicht. In de staatscourant van Franco ls een decreet gepubliceerd, waarbij wordt be paald, dat alle Spaansche vrouwen tus- schen 17 en 35 jaar zes maanden dienst moeten doen op de administratieve ax- belds-bureaux of bij de sociale diensten. De vrouwen, die dit half Jaar niet hebben doorgemaakt, zullen geen staats-, provin- cialeij, of gemeente-betrekkingen kunnen krijgen Van deze verplichting zijn uitgezonderd gehuwde vrouwen, weduwen en zieken. De zes maanden kunnen« achter elkaar worden uitgediend, ofwel verdeeld worden over drie jaar. AMMONIAK GEDRONKEN. De 64-Jarlge weduwe G. J. uit de Be verstraat te Rotterdam heeft, toen zij ln de keuken van haar woning een zenuw drankje wilde innemen, bij vergissing am moniak genomen. De oude wouw, die de ergissing al spoedig bemerkte, is in vrij ernstigen toestand in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. MOTORRIJDER GEDOOD OP O NBEW AAKTEN OVERWEG. Zaterdagmiddag ls op den onbewaakten overweg op de spoorlijn Vlodrop—Roer mond onder de gemeente MelikHercken- bosch door den personentrein die 12.44 te Roermond moet aankomen, de 34-jarlge F. Baars, uit Herckenbosch, boschwachter bij de staatsbosschen aldaar, die op zijn mo torrijwiel was gezeten aangereden en op slag gedood. Het slachtoffer, dat belast was met de controle over de bosschen ter plaatse en daar goed bekend ls, is door den trein ongeveer 80 meter meegesleurd. Het motorrijwiel lag ongeveer 100 meter langs de spoorbaan ln stukken langs den weg. Het uitzicht ter plaatse was ruim voldoende. BUITENLANDSCH GEMENGD. SCHILDERIJ VAN LUCAS CRANACH VERDWENEN. Uit het museum te Leipzig. Gisterochtend heeft een onbekende een schilderij van Lucas Cranach, dat in het museum te Leipzig hing, ontvreemd. Het gestolen doek stelde een borstbeeld van Mozes voor. tusschen de steenen tafelen en met het Joodsche volk op den achter grond. De handelswaarde van deze schil derij, die ongeveer 400 jaar oud zal zijn en tot de kostbaarste van het museur., be hoortwerd geschat op ongeveer 25.000 M. Alle politieautoriteiten in Duitschland en de voornaamste centra in het buitenland zijn van deze vermissing in kennis gesteld. TREINONGELUKKEN IN ARGENTINIË. Nabij het station Retlro ln Argentinië zijn twee personentreinen op elkaar geloopen. Er waren elf gewonden, van wie de meesten zware verwondingen hebben bekomen. Nabij Formosa ls een goederentrein ont spoord. Hierbij waren twee dooden en één gewonde. ZWITSERSCH ZIEKENHUIS DOOR BRAND VERNIELD. Alle patiënten gered. In het centrum van Fribourg (Zwitser land) ls een ziekenhuis door brand ver woest. Alle patiënten, ten getale van eenlge honderden, konden ln veiligheid worden gebracht. De materleele schade bedraagt een paar honderdduizend Zwltsersche francs. 7 DOODEN BIJ VERKEERSONGEVAL. Een ongewoon verkeersongeval heeft zich in het plaatsje Gary In Indiana (V. St.) voorgedaan. Twee auto's kwamen namelijk met elkaar ln botsing op een onbewaakten spoorwegovergang Juist op het moment dat een trein den overweg passeerde. Belde auto's werden door den trein gegrepen. Zeven personen kwamen om het leven, terwijl vier anderen ernstig werden ge wond. EEN CYCLOON IN BRAZILIË Zaterdagnacht is Brazilië door een cy cloon geteisterd. Vooral ln het Zuiden zijn zware verwoestingen aangericht. Alleen ln het dorp Santa Maria in den staat Rlo Grande do Sul zijn door Instortingen van hulzen 12 personen omgekomen en ruim 100 gewond. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 11 October. Tarbot 8056 ct. per KG.; Tong f. 1.28 100 ct. per KG.; Heilbot 110—68 ct. p. KG.; Griet f. 2617 per 50 KG.; Groote schol f. 24—17, Middel schol f. 20—16, Zetschol f.22—17, Kleinschol f. 20—5, Schar f. 10.50 6.50, Tongschar f. 22.5018, Groote schel- vlsch f. 2522.50, middel schelvlsch f. 25 18, Klelnmiddel schelvlsch f. 28-14.50, Klei ne schelvlsch f. 125.50, Groote gul f. 18 14. Kleine gul f. 13.50—3.30, Wijting f. 5— 2.10; Makreel f. 7.501.25, Versche haring f. 3.55—1.25, Klelnmiddel hake f.26, alles per 50 KG Kleine heek f.2012.50 p. 50 KG.; Kabeljauw f. 64—38 p. 125 KG.; Vleet f. 2.25—1.25 per stuk; Leng f. 2.351.15 p. stuk;Koolvisch f. 1.500.83 per stuk; Rog f. 18.5011.50 per koop. Volle Noord f. 8 40—7.25Yle haring zand f. 5.906; Steurharing f. 5.755.65 per koop. Aan den afslag 22 trawlers: IJm. 195 met f.3510; IJm. 133 met f.1550; IJm. 87 met f.1800; IJm. 77 met f.2030; IJm. Ill met f.1590; IJm. 89 met f.1910; IJm. 107 met f.1490: IJm. 102 met f.2340; IJm. 78 met f.2960; IJm. 165 met f.1980; IJm. 130 met f. 3340; IJm. 177 met f. 1930; IJm. 179 met f.2170; LJm. 29 met f.1980; IJm. 98 met f. 4030; IJm. 94 met f. 3390; IJm. 54 met f.3930; IJm. 83 met f.1300; IJm. 46 met f.3030; IJm. 71 met f.3930; IJm, 1 met f.3000; 1 Zweedsche kotter GG. met f.890 en 16 loggers: KW. 175 met f.480: KW. 75 met f .400; KW. 89 met f.320; KW. 166 met f.410; KW. 169 met f.310 KW. 105 met f.510; KW. 52 met f.320; KW. 104 met f.330; KW. 46 met f.340; KW. 177 met f.610; KW. 154 met f.480; KW. 178 met f.410; KW. 108 met f.380. KW. 114 met f.50; KW. 35 met f.440; KW. 86 met f.540; Binnen van de haringvisscherij: KW. 55 met 39 last; KW. 124 met 26 last; KW. 33 met 32 last; KW. 26 met 27 last; KW. 29 met 32 last-: KW. 121 mèt 30 last; KW. 167 met 29 last: KW. 69 met 38 last. Alle haring, behalve die van de KW. 69 werd naar Katwijk verscheept. IJm. 490 besomde f. 4880 voor pekelha ring. Binnen met versche haring SCH. 289 met f. 200. VLAARDINGEN. 11 Oct. - Binnen van de haringvisscherijKW. 20 met 27; KW. 158 met f.30; KW. 163 met 32; KW. 31 met 27; VI. 78 met 34; VI. 86 met 35; VI. 190 met 41; VI. 142 met 35; VI. 80 met 36; VI. 130 met 30: VI: 97 met 41; VI. 197 met 36; VI. 85 met 34; VI. 73 met 35; VI. 203 met 39 en VI. 115 met 38 last. Te Scheveningen waren 18 schepen bin nen met totaal 588 last. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: „Utrecht", IJm. 73, vangst 1250 manden haring, 75 .kantjes steurharing. „Gerberdïna Johanna", IJm. 38, vangst 1300 m. haring, 175 stuks stijve kabeljauw. „Kaasje", RO. 46, vangst 1050 kisten ha ring. „Cornells de Boer", LJm. 268, vangst 28 last pekelharing. Binnen van de haringvisscherij d.d. 9 October: KW. 43 met 30 last; KW. 135 met 33 last; KW. 141 met 38 last; KW. 122 met 38 last; KW. 3 met 31 last; KW. 42 met 36 last. WEER EEN BUITENGEWOON DRUKKE DAG IN DEN VISCHAFSLAG TE IJMUIDEN. (Van onzen correspondent) De dag van heden overtreft alle drukke Maandagen ,<ile we dit seizoen hebben ge had. Niet minder dan 23 trawlers, w.o. 3 haringbooten hebben hun meestal rijke vangsten gelost. Verder waren er 2 kotters en 16 loggers binnen. De totale aanvoer bedroeg ongev. 13.500 manden, de omzet zal ong. f. 65.000 4 f. 70.000 bedragen. HEDEN: Gerecht 10: Theosophisch Genootschap, 8i/4 uur nam. Volksgebouw: I. v. A O. Lezing over Japan, 8 uur nain. Dinsdag. Vroom en Dreesmann: Weefdemonstra- tie 1012 voorm. en 26 en 78 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal (tot 24 October); Tentoonstel ling van schilderijen van M. Wiegman. 10 uur voorm.4 uur nam. 's Zondags 14 nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot half vier. 's Donderdags: Inenting tegen diph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst v, Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten, 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Land der Liefde". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur doorl voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. „De zanger van Hare Hoogheid". Woensdag- en Zaterdagnam, 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Suzy". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. HaarL str. 7. „De Huurling". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „De bokskampioen". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2>/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 9 t/m Vrij dag 15 Oct. as. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523 en J. Doedens, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Uitgesproken P. C. Wendt, reiziger te Leiden, Formo- sastraat 14. R.-c.: mr. H. van Wagenlngen. Cur.: mr. C. L. B. W. v. Overeem te Lelden. G. H. Krau, aannemer, Noordwijk aan Zee, Duinweg 47. R.-c.: mr. J. R. Thor- becke. Cur.: mr. H. F. A. Donders, Leiden. C. Kwakkenbos Jzn., Nieuwkoop. R.-c.: mr, J. H. van Laer. Cur.: mr. C. M. Loef, Boskoop. P. C. P. te L. Ongeteekend kunnen wij uw Ingezonden stuk, dat bovendien verschillende onjuistheden bevat, niet op nemen. Is het voorts niet meer ln het be lang van den betrokkene om over de zaak maar te zwijgen? 5. De booze roovers, met zijn twee, sleurden Brom-oom mee; hij riep maar steeds: „Ach ach, ach ach, is dit nu 't einde van mijn leuken dag? Zeg, zeg, zeg, denk nu toch aan mijn nieuwe das hij ls zoo mooien haal mijn dure broek niet uit de plooi! O wee, o wee je maakt een vullen vinger op mijn vestMaar hij werd weggesleept, ondanks zijn luid protest; en, zonder hem verlof te vragen, gooiden de twee boeven hem in het inwendige van den zeer grooten wagen. Hij viel zwaar op den grond, de planken dreunden dof, en tegelijkertijd ging juist de deur in 't slot weer met een plof. „Kom kom, kom kom", riep luid oom Brom; „je kon me eerst toch zeker wel vertellen, wat of dit alles voor moet stellen! En zelfs mijn mooie pak zit heelemaal vol vlekken Een der boeven zei; „Wij moeten weer vertrekken". En, zonder dat men nog den armen opgesloten Brom-oom antwoord gaf, reed heel de optocht voort nu weer ln draf 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6