De retourvlucht van ir. de Kok - De Na-Kaag - Ameide-vlucht 78ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad i—mnii FEUILLETON Kameraad Moeder 1>E AMEIDE-VLUCHT, JOPIE WAALBERG, die het wereldreoord DE VOETBALWEDSTRIJD A.D.O.EKCELSIOR 1—i. Zaterdag gehouden, van het vliegveld Schiphol af. Verschillende deelnemende toestellen 200 meter schoolslag verbeterde, ontvangt Excelsior scoort de eerste goal. Keeper Kok heeft landden op Ypenburg. De aankomst van één der deelnemers aan de vlucht. Amste^m de^gou^en^ m^^e van den het nakijken_ Roman van CHRISTEL BROEHLDELHAES. 50) Maar hij zal toch wel niet geweten hebben, dat u hem alleen om zijn geld hebt genomen. En daarmee beging u een on recht. U was verkoopster, u had dus een be roep, u behoefde zich dus over de toekomst niet direct ongerust te mAken en er was cnis geen enkele reden om dit huwelijk als een laatste redmiddel aan te grijpen. Neen, bewust, volkomen bewust en op een laag hartige manier hebt u zich in een familie gedrongen, die tenslotte door uw toedoen te gronde is gericht. Laura Pasting verhief zich met eenige moeite uit haar stoel. Haar tranen hadden in het bepoederde gezicht twee vale stre pen getrokken, het kokette rouwhoedje was opzij gegleden en haar zorgvuldig gekapte lokken lagen verward op haar voorhoofd. Dat isU bentZe stotterde; haar stem sloeg over. Romana's hand drukte haar zacht, maar beslist weer op haar stoel terug. En waar blijft nu uw recht? Welk recht had u een rustig en vreedzaam fa milieleven te verstoren? Niet eens de kracht eener liefde staat achter u om u ^Jierontf,huJdigen en te verdedigen tegen nT,£anldacht' die in naam van Günther waag. In plaats van het om-echt tenminste nog gedeeltelijk goed te maken, in plaats van een goede levensgezellin voor den man en althans een begrijpende, mee levende beschermster en kameraad voor den jongen te worden, werpt u den man uw ontrouw In het gezicht en den jongen slingert u zoover van u af, dat hij waar schijnlijk voor goed verloren zou zijn ge weest, wanneer nietja, wanneer niet door een gelukkig toeval Georg en Gtinther vriendschap voor elkaar hadden opgevat. En deze vriendschap, dat wil lk u nu ook welivertellen, Is ontstaan in een strijd te gen mij. Laura Pasting vergat een oogenbllk naar hevige gekrenktheid en verontwaardiging. Tegen u? Ja, ik weet, dat Günther onzen Georg tegen mij, destijds zijn toekomstige tweede moeder, opzette, omdat hij zich verstooten voelde en verbitterd was, omdat hij wraak wilde nemen voor de teleurstelling, die hij met zijn eigen stiefmoeder, met u, had on dervonden. En desondanks neemt u het nu voor zoo'n kwajongen op? Laura Pasting staarde haar gastvrouw stomverbaasd aan. Niet voor een kwajongen, maar voor een totaal verdorven ziel, die den onder gang nabij was Datnee, zoo ietsLaura barstte opnieuw in tranen uit, ditmaal echter vol komen ongemotiveerd. Zooiets zal ik nooit, kunnen begrijpen. M'n hemel, wat moet ik dan doen? Misschien zou ik nu nog een beetje goed voor den jongen kunnen zijn. Maar ik houd toch van een ander, ik ga toch weer trouwen, zoo gauw dat geoor loofd is, lk kan immers niet anders. Romana zag het hopelooze van den toe stand in. Deze armzalige, zwakke vrouw zonder eenige wilskracht kon niet anders. Ze behoorde in alle opzichten tot die sexegenooten, die slechts geschapen schij nen te zijn om verderf en leed te zaaien. Wat maakte ze zich nog druk? Ze mocht, wat haar betrof, in vrede vertrekken en haar geluk zoeken, waar het misschien ook weer niet zou zijn Maakt u zich daar maar niet ongerust over, zei ze koel. Voor zoover ik mijn mam ken, zal hij er geen enkel bezwaar tegen hebben, dat Günther zoolang bij ons blijft tot het leven hem opeischt. Het dunkt mij onder deze omstandigheden trouwens verre van wenschelijk, dat Günther weer naar u teruggaat. U ontbreekt de goede wil en alles, wat ik u gezegd heb om dezen op te wekken, heeft u totaal onberoerd gelaten. Laura Pasting was misschien voor het eerst in haar leven eerlijk, toen ze zei: Onberoerd? Nee, toch niet! U hebt medoen schrikken, mevrouw Tiebruck. Ik heb vroeger nooit over dat alles nage dacht, ik weet het niet, ik kom me voor, als Kennelijk schaamde ze zich ook verder eerlijk te zijn en daarom maakte ze den zin niet af. Maar dit zou ik u toch wil len vragenals u niet al te slecht over mij denkt, mag ik dan nog eens terugkomen Misschien om nog eens met Günther te praten, of misschien ook, ais ik mewat heel eenzaam voel Natuurlijk mag u dat, als u steeds een eerlijk woord kunt verdragen. Voor men- schen, die mij noodig hebben, ben ik altijd thuis. Nu zult u misschien ook inzien, dat het geenszins in m'n bedoeling lag u te be- leedigen. Ik zou u graag geholpen hebben! Laura Pasting greep haastig de hand, die Romana haar toestak. Ik geloof, zei ze schor, dat u me al geholpen hebt, mevrouw Tiebruck Günther, siste Georg verontwaardigd, terwijl hij zijn vriend in de schemerach tige gang bij diens mouw pakte, sinds wanneer speel je ook nog luistervink? Bijna onwillig schudde Günther Georg's hand van zich af. Met zijn oor lag hij dicht tegen het paneel van de deur, waarachter de stemmen van Romana en Laura Pasting hoorbaar waren. Plotseling keerde hij zich echter om en tot Georg's intense verbazing liepen de tranen hem over de wangen. Daar binnen, zei hij met overslaande stem. neemt voor het eerst sinds den dood van mijn moeder iemand het voor mij op. Hij kwam nu geheel overeind en terwijl hij Georg bij de schouders groep, liet hij er nog haastig op volgen: Jouw moeder is de liefste vrouw, die ik ooit gekend heb. Een vreemde vrouw, die het tegenover haar voor mij opneemt.dat begrijp ik niet.. Hij liet Georg plotseling los en rende de trap op naar zijn kamer.... Paschen kwam en Camilla ging met vlag en wimpel door haar examen. In den fa miliekring was reeds meermalen ter sprake gebracht welk beroep het moderne jonge meisie het best zou kunnen kiezen. Romana stelde voor zich verre te houden van al die beroepen, waarin een man met evenveel succes werkzaam kon zijn, temeer omdat" er voor een vrouw voldoende andere be trekkingen open stonden, waarin zij niet kon worden gemist. Camilla liet doorschemeren, dat zij zich wel graag wat verder in de huishouding zou willen bekwamen. Misschien een jaar of twee. Dan, dacht ze in stilte, zou Alk wel eindelijk spreken en zich met haar ver loven. Volgens Tiebruck was het beste beroep voor de vrouw een goede levensgezellin te worden van den waren man, waarop Ro mana opmerkte, dat ze het daar mee eens was, maar dat dan ook eerst de rechte man moest komen, want dat geen enkel meisje een man behoorde te nemen uitsluitend met het doel In 's hemelsnaam maar ge trouwd te zijn. In de eerste plaats kwam het er op aan, dat de jonge vrouw zich den ernst van de taak, die haar wachtte, vol komen bewust was. Ja, ja. zei Camilla, terwijl ze haar stiefmoeder ietwat spottend aankeek, jij verwacht alle heil van het meisjes kamp. Inderdaad, antwoordde Romana, vol komen ernstig. Ik acht het voor de meeste jonge meisjes zeer gewenscht, dat zij eens onder anderen komen en voor zich zelf leeren zorgen. Wanneer je je in de huishouding wilt bekwamen, biedt zien daar bovendien een bij uitstek gunstige ge legenheid. We kunnen er dan later nog eens over praten welk beroep je het beste ligt. Het Is uw geluk, dat al m'n vriendin nen naai het kamp gaan, besloot Camilla het onderhoud. Als ik me hier niet stier lijk wil vervelen, zal ik wel verplioht zijn mee te doen. Maar enthousiast ben ik niet en het zal me er geweldig moeten meeval len, als ik dat ooit zal worden. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd). DE ZEILWEDSTRIJDEN VAN DE NA-KAAG De start van de 12 voets-jollen. IR. J. E. F. DE KOK IN HET KANAAL VAN TERNEliZEN is het Bngelsche stoomschip „Penshurst"- werd bij terugkomst op ^ij Sluiskil in aanvaring gekomen, met liet Zweedsche stoomschip ,,Drott". De aanva- v]uchtUr^naar" ZuW-Afrika ring was zo° heviS. dat de „Penshurst" een groot gat onder de waterlijn kreeg en begroet. direct zonk. .r DE ZUID-HOLLANDSCHE JACHT VEREEMGING organiseerde Zaterdagmiddag den eersten jachtrit in het nieuwe seizoen in. de omge ving van de residentie. De start op het strand te Scheveningen, waar ook eenige hindernissen waren opgesteld

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5