De Korfbal-Competitie Mr. Schepers van degenkampioen Leiden IflOSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 11 October 1937 Winnaar van den Van Eysinga-beker Uitslagen van gisteren Weer een nederlaag van Fluks. FluksOns Eibernest 23. QUICK BOYS I—A. R. C. I. De Katwijkers «innen met 31. Zooals algemeen verwacht werd, is Quick Boys er Zaterdagmiddag inderdaad in ge klaagd A. R. C. een nederlaag toe te bren gen. De gasten, die door vertrek van ver schillende spelers, met tal van nieuwe ge zichten in het veld verschenen, hebben de puntjes echter allerminst cadeau gedaan, en wanneer deze spelers wat meer inge speeld raken is A R. C. heusch nog niet zooveel verzwakt. Intusschen beging A. R. C. in dezen wedstrijd de fout het accent voornamelijk in de verdediging te leggen. De gastheeren kunnen op een vrij goeden wedstrijd terugzien. De achterhoede begon wat weifelend (wat hun op een doelpunt kwam te staan' en de voorhoede hield 't spel voor de rust wat te kort. Na de rust werd het veel beter. Onder leiding van den heer v. d. Blom wordt er afgetraot Na eenig verkennen van weerszijden komt Quick Boys wat in de meerderheid mede door het terugtrek ken van de A.R.C.-middenlinie en -binnen- spelers. Al vrij spoedig komt Rol vrij voor den keeper te staan, doch zijn schot is eenige centimeters te hoog. De gasten pro- beeren het hoofdzakelijk met snelle uit vallen welke zeer gevaarlijk zijn en de blauw-witte achterhoede voor moeilijke problemen stelde. Ondanks de sterke meer derheid der Katwijkers. komt dan ook uit zoo'n uitval het eerste en ook eenige doel punt van A. R. Cals de rechtsbuiten goed voorzet en de snel naar binnen geloopen W. Bergshoeff zijn club de leiding bezorgt. (01). Nog heviger wordt hierna de druk op de A. R. C.-veste, doch Quick Boys neeft in deze periode geen greintje geluk als tot driemaal toe de paal voor A. R. C. redding moet brengen. Ook aan de andere zijde gebeurt dit een keer. De druk moest ech ter noodwendig eén doelpunt voor de Kat wijkers opleveren, en dit komt ook. als vijf minuten voor de rust Rol weer vrij voor den keeper komt te staan. Nu is zijn schot wèl goed gericht en de stand is ge lijk (1—1). Na de rust is er wat meer evenwicht in ae partijen en beide doelen komen om beurten in gevaar. Vijf minuten na de her vatting loopt van Rijn goed op een pass door en voor de tweede maal verdwijnt 't leer in de Alphensche touwen (21). De aanvallen van A. R. C. strandden meestal op de nu op volle toeren draaiende blauw witte achterhoede; speciaal keeper van Duyn deed uitstekend werk. De gevaarlijke schutter in de A. R. C.-voorhoede. de links buiten Bergshoeff. werd in deze periode nauwlettend door P. Barnhoorn bewaakt. Uit een van de vele corners op het A.R.C.- doel weet Quick Boys met een kopbal nog maals te doelpunten. (31). Ook nu blijft A. R. C. vasthouden aan haar verdedigings systeem. wat tot gevolg had dat Q. B. weer in de meerderheid komt. Weer heeft A.R.C. niet over geluk te klagen als bij een aan val van Quick Boys de Jong ver buiten bereik van den uitstekenden keeper dei- gasten, keihard tegen den paal knalt! Na diverse vergeefsche aanvallen van A. R. C., komt dan met 31 het einde. De heer v. d. Blom leidde streng doch correct. Voor dezen wedstrijd bestond groote be langstelling. Wij merkten o.a. op de heeren Caro en Warringa, bestuursleden van den Leidschen Voetbalbond en diverse officials van dezen bond. ONS CLUBJE I—L. R. C. I 0—3. Het spel van L. R C. is erg tegengevallen Het begin is voor L. R. C.. dat al dadelijk de leiding neemt (01) en deze zeifs ver groot (02 Maar nu is het Ons Clubje dat meer in den aanval komt, maar het zit hun niet erg mee terwijl de gasten niet over geluk te klagen hebben. Het is weer L. R C. dat uit een doorbraak doelpunt (0—31. Na de rust neemt Ons Clubje het spel geheel in handen en L.R.C. verdedigt met succes. Het spel krijgt nu een ruw karakter, hetgeen door den scheidsrechter zeker gestraft had moeten worden. Ver dere doelpunten blijven uit en met een 03 overwinning voor L. R. C. komt het einde. De Ons Clubje-speler H. Botermans laakte zoodanig gewond, dat dokters huip ingeroepen moest worden. NOORDWIJK I—WOUBRUGGE I 3—1. De debutant in de eerste klasse pakt direct flink aan en weet na een kwartier spelen de leiding te nemen. Het veldwerk is in den aanvang beter verzorgd dan van de gastheeren doch langzamerhand komt „Noordwijk" er beter in en wordt de stand voor de rust door L. Hazenoot op 11 ge bracht terwijl eenige opgelegde kansen ge mist worden. Na de pauze is Noordwijk het meest in den aanval en rechtsbuiten en linksbuiten maken er 3—1 van. Enkele minuten voor tijd laat de scheidsrechter inrukken daar een speler niet aan zijn bevel voldoet. BODEGRAVEN III—GOUDA VI 2—3. De gasten namen een 20 voorsprong en de middenvoor zorgde nog voor de thee voor een fraai tegenpunt. 21. Kort na de hervatting had goed doorzetten van den rechtsbinnen van Bodegraven succes en de stand was 22. Een volkomen gelijkop- gaande strijd om de leiding volgde, waarbij de rood-zwarte middenvoor pech had, toen hij bij een snelle doorbraak met alleen de doelman voor zich. het leder precies in diens handen schoot. Nogmaals miste dezelfde speler een kans. Was uit een dezer beide aanvallen een doelpunt ontstaan, dan zou Bodegraven zeker hebben gewonnen. Nu rekende ieder reeds op een gelijk spel, toen in de laatste minuten Gouda uit een goed- opgezetten aanval van korten afstand de winnende goal scoorde, waardoor Bodegra ven met 32 tenslotte de vlag moest strij ken. Foto van Vliet. NOORDWIJK III—L.R.C. III 3—1. In een gelijk opgaanden strijd weten beide elftallen voor de rust eenmaal het net te vinden. De laatste 20 minuten raakt Noordwijk even los en wisten middenvoor en linksbuiten nog elk een doelpunt te maken. WETERINGSCHE BOYS I-NOORDWIJK II 3—0. De wedstrijd had een prettig en spor tief verloop. Vóór de rust wist de midvoor van de Boys het net te vinden, zoodat de rust inging met 10. Na de thee kwam Noordwijk flink op zetten om haar achterstand in te halen, maar door krachtig verdedigen der backs wisten de Boys doelpunten te voorkomen; zelfs gelukte het hun bij een onverwach- ten uitval een tweede doelpunt te scoren. Dit ontmoedigde Noordwijk zóó, dat zij het er even bij -liet zitten, waarvan de Boys dankbaar gebruik maakten en een derde doelpunt scoorden. ALPHENSCHE BOYS—D.O.C.O.S. 7—3. In dezen thuiswedstrijd wisten de Boys te zegevieren met een overwinning van 7—3. L.R.C. II—SLEUTELS I 1—1, Het begin is een gelijk opgaande strijd met L.R.C. iets meer in den aanval. De kansen die echter voor het Sleutels doel om zeep werden gebracht, waren legio De Sleutel-voorhoede vond de L.R.C.-verdedi- ging in goeden vorm. De rust ging in met blanken stand. Na de thee scoorde Over- wijk voor L.R.C. Weer is het de Racing dat den toon aangeeft maar het ontbreekt aan doortastendheid. Een kwartier voor het einde weet de Sleutels midvoor uit een misverstand in de L.R.C. verdediging den gelijkmaker te scoren. Scheidsrechter Nieu- wenhuis leidde goed. NOORDWIJK (BI—C.N.V.-ADSP. 5—4. In een pittig partijtje behaalden de kleine b-adsp. van Noordwijk hun eerste overwinning. Met Noordwijk steeds in voorsprong wordt om beurten gedoelpunt, totdat in de laatste minuten de winnende goal wordt gescoord. M.S.V. I—R1JNSB. BOYS II -0. De club uit de Marthastichting bleef op den goeden weg doorgaan en wist thans het bezoekende Rijnsburgsche Boys aan de zegekar te binden. Met niet minder dan 7—0 werden de gasten huistoe gezonden, waardoor de thuisclub nog ongeslagen ls. „FOREHOLTE" VOORHOUT. Foreholte IIDocos IV 32; Foreholte a-Jun.Docos B-Jun; 22. Een groep deelnemers aan het tournooi om het degenkampioenschap van i rij: Van Dam. Schepers. Gijsberti (wedstrijd-leider) en van Eysinga. 2e i van der Horst, Oosterhof en Schreuder. Door den vader van den Leidschen schermer, jhr. Humalda van Eysinga, is onlangs een groote zilveren bokaal ge schonken aan den Leidschen schermon- derwijzer, den heer Gijsberti Hodenpijl, als dank voor aan'zijn familie bewezen dien sten. De heer Gijsberti heeft gemeend de zen beker beschikbaar te moeten stellen als hoofdprijs voor het jaarlijksche tour nooi om het Leidsche degenkampioen schap, daarbü de bepaling makende dat deze wisselprijs pas eigendom wordt indien hij viermaal in successie of zesmaal in to taal gewonnen is. Zaterdagmiddag nu, werd in de schermschool aan de Lange- brug voor de eerste maal om dezen beker geschermd, terwijl de wedstrijden werden bijgewoond door een broer van den schen- Noord-Holl. I: WesterkwartierSportief 83; SwiftLu to 92; DVDBlauw Wit 5—7. Zuid-Holl. I: FluksOns Eibernest 23; HSVDeetos 05; Het ZuidenRozenburg 5—3; HKV—DKC 4—7. Gelderland I: WilskrachtEKCA 43. Overijsel I: AchillesHKC 54; Groen Zwart—Naas 0--4; DOS—AKC 7—1. Noord I: Rood ZwartHermes 14; WWMD—Sparta 10—2; Vitesse—Nic 4—0. Zuid I; Rood Wit—Volt 2—7; ONA— Breda 11. Zuid-Hoil. HA: SpangenFluks II 151: Rozenburg II—HKV II 3—1; HBS—HSV II 20: VeloxGymnasiasten 44. Zuid-Holl. IIB: Ons Eibernest IIRegen boog 20; Deetos IIHet Zuiden II 61; VDI—OSCR 1—5. Zuid-Holl. IHA: Gymn. H—de Kweek 44; AlgemeenePhoenix 07. den dijk. Swift toonde zich diger en won met 9—2 van ze thans de derde plaats in nog schotvaar- Luto, waardoor neemt. Blauw Wit Westerkwartier Swift D.V.D. Sportief Luto Koog Zaand. Kattenburg D.T.V. 4 4 2 1 1 1 1 1 1 1 1 33—12 25—11 19—9 19—21 19—21 15—27 9—18 12—22 5—15 Overzicht. Nog steeds is Fluks in haar afdeeling het eenige team, dat haar eerste winst- puntje nog moet boeken. Ook gisteren moest zij haar meerdere in haar tegen partij erkennen, al dient dadelijk ge zegd, dat de Eibers wellicht iets meer kregen, dan hun toekwam. Overigens was het een merkwaardige partij korf bal, die gisteren aan de Nieuwe Vaart vertoond werd. Een zeer slechte eerste en een vrij goede tweede helft. Een verrassing was ongetwijfeld de groote 50 nederlaag van H.S.V. tegeh Deetos. Dat hadden we beter van Van Balen c.s. ver wacht! Overigens kwamen onze voorspellin gen vrij goed uit. Het Zuiden bleef met 5—0 de meerdere over Rozenburg, terwijl D.K.C. met 74 over H.K.V: zegevierde. Door deze zege op Rozenburg neemt Het Zuiden thans zelfs de tweede plaats in, ter wijl D.K.C. en H.S.V. momenteel met de 3cie en 4e plaats genoegen moeten nemen. De stand luidt: Deetos 5 5 40—12 10 Het Zuiden 5 2 2 1 15—13 6 D.K.C. 4 2 11 17—14 5 H.S.V. 3 2—1 13—12 4 Ons Eibernest 4 2 2 1215 4 Rozenburg 4 1 3 724 2 H.K.V. 4—13 10—18 1 Fluks 3 3 10—13 In de Noord-Hollandsche afdeeling gaan Blauw Wit en Westerkwartier als vanouds weer aan de kop. Gisteren ondervonden de kampioenen weliswaar heftige tegenstand van D.V.D.doch uiteindelijk bleven zij toch de meerdere (57j. Westerkwartier deed het royaler en zette Sportief met 83 aan Het Oosten bracht zoowaar een 43 zege van Wilskracht op E.K.C.A.. dat weliswaar protesteerde, maar voorloopig toch met een nederlaag genoegen moet nemen. Blijft Wilskracht op dit pad voortgaan, dan kan zij dit seizoen nog een zeer beteekenisvolle rol spelen. Naas herstelde zich gelukkig, en won in Borne van de jongste eerste klasser Groen Zwart met 40. Ook D.O.S. zorgde voor een stevige overwinning (met 71 verloor A.K.C.), terwijl Achilles dit jaar heel aardig voor den dag komt. Ook Zaterdag j.l. brach ten de Almelo'ers het zoowaar tot een zege. Met? 54 moest H.K.C. den aftocht blazen. Het Noorden en Zuiden bracht weinig nieuws. Hermes weerde zich uitstekend te gen Rood Zwart, dat beide punten moest afstaan. Nic schijnt dit jaar de onderge schikte rol te gaan spelen. Ook Vitesse bleef althans de baas over haar. (40). W.W. M.D. toonde zich wederom schotvaardig en zond Sparta met een 102 nederlaag huis waarts. Het Tilburgsche O.N.A. doet het dit sei zoen tot heden vrij aardig. Thans werd Breda een puntje afgesnoept. Volt zegevier de natuurlijk over Rood Wit. In de tweede klasse werd Fluks n weer eens de dupe van het uitkomen met te veel invallers. Spangen kende geen medelijden en met 151 verpletterde zij de zwakke Fluks-reserve's. Algemeene deed het in de derde klasse weinig beter en ontving haar eerste „douche'' in den N.K.B. Phoenix bleek haar te sterk en met 70 handhaafden de Haag- sche ploeg zich. Het heeft er allen schijn van. dat dit twaalftal dit jaar regelrecht op het kampioenschap afstevent. De wed strijd AJLO.Vicus Orientis werd uitgesteld. De stand luidt in deze afdeeling: 4 4 15—4 4 2 2 16—12 Phoenix De Kweek Olympiaan 4 12 1 87 4 Vicus Orientis 3 111 67 3 Achilles n 4 112 13—13 3 Algemeene 4 112 912 3 Gymnasiasten II 4 2 2 1016 2 A.L.O. 3—12 7—12 1 Na twee uitwedstrijden heeft Fluks ook haar eersten thuiswedstrijd verloren. Met 3—2 moest zij beide punten aan het Haag- sche Ons Eibernest afstaan. Goed beschouwd werd er in deze ontmoe ting alleen maar in de tweede helft gekorf bald. Het spelletje dat in het eerste deel van dezen wedstrijd vertoond werd, had althans weinig met korfbal gemeen. Zeker het veld was uiterst glad en een regenbuitje in den aanvang verergerde deze gladheid in niet geringe mate, doch dit mag geen reden zijn, dat hét plaatsen en vangen zóó onvoldoende zijn,als dat gisteren het geval was, dat er aan weerszijden zulke technische tekortkomingen gedemonstreerd worden, dat men zich afvraagt of het wel een eerste dan wel een derde-klasse wed strijd geldt. Het mag voor ons Leidenaars een, overi gens schrale, troost wezen, dat niet alleen Fluks, maar ook de gasten aan dit euvel mank gingen, dat neemt niet weg, dat het spel der roodwitten zeker niet het aankijken waard was in die slechte eerste helft. Waar de Hagenaars iets minder last had den van de gladheid, zou men geneigd zijn, de 10 voorsprong, die zij zich in deze eer ste speelhelft door een doelpunt van mej. Mulder wisten te verschaffen, verdiend te noemen En we zullen het daar dan ook maar bij houden, al konden we ook de Haagsche offensie, al evenmin, als die onzer stadgenooten, met het predicaat „voldoen de" betitelen. Gelukkig was het daarom, dat beide par tijen na de rust uit een ander vaatje tap ten. Het doelpunt van De Wolf, na pl.m. 10 minuten van zeer verren afstand gescoord (1—1), bracht een vakverwisseling, die een heel wat frisscher en levendiger spel ten gevolge" had. Aan weerszijden werd daarna een vlot en open aanvalsspel gespeeld, dat de ontevredenheid van het weinig talrijke publiek over de eerste helft, ten deele deed vergeten. Het keurig verdedigen van Schoonhoven in de Haagsche verdediging deed de hoop op een Leidsche voorsprong evenwel geheel te niet, ook al omdat Van Nierop c.s. slechts hun heil zochten in en kele noodschoten. De Haagsche aanval deed het voor de Leidsche korf heel wat beter, vooral, waar de snelheid van Coster Sr. in valler Ressenaar af en toe te machtig bleek Na 6 minuten had deze speler dan ook reeds succes (12) en toen 8 minuten later Van Weesel een zeer riskante, overigens goed bedoelde, onderscheppingspoging ondernam die evenwel mislukte, was het weer Coster Sr., die een niet te missen kans in een doel punt omzette. (13). Daarna kwam Fluks evenwel aan het woord. De Wolf en Buys verdedigden be trouwbaar. Van Nierop cs. steunden keurig in het midden, terwijl de 3de Fluks-aanval. Van Weesel—Ressenaar, vrij goed combi neerend, de Haagsche verdediging aan den tand voelde. Verder dan één doelpunt van Van Weesel, uit een fraaie voorzet van Res senaar gescoord, bracht Rood Wit het even wel niet, waardoor Fluks toch nog niet aan een nederlaaag kon ontkomen. Rest te vermelden, dat Fluks reserves tel de voor mej. Van Bemmel en Nieuwland, terwijl Ons Eibernest voor het eerst Heie man weer in de gelederen had. SPANGEN I—FLUKS II 15—1. '171 j Zonder Crama, Ressenaar, Rijnsburger, Hoeks en mej. Verhoeven trok Fluks II dus met een zeer gehavende ploeg naar het sterke Spangen. Vanzelfsprekend kon er van een gelijkopgaande strijd geen sprake zijn. Het was dan ook een zeer eenzijdige vertooning, met alleen de thuisclub aan het woord. Reeds met de rust had Spangen een 61 voorsprong, welke in de tweede helft tot 151 werd opgevoerd. De eer werd ge red door invaller Voorbrood. Bos en mej. Hoppenbrouwer speelden bU Fluks een zeer verdienstelijke partij. Bij Spangen zij het uiterst Iraaie spel van mej. Vlier genoemd. ALGEMEENE—PHOENIX 0—7. Reeds dadelijk wordt er door beide ploe gen enthousiast aangepakt. Het blijkt ech ter al spoedig, dat Phoenix niet alleen aan vallend, doch ook verdedigend een zeer goe de partij speelt, waartegen Algemeene. on danks uitstekend middenvakspel van Sloos c.s. niet op kan. Na pl.m. 20 minuten heb ben de gasten succes door een bal van Dat (0—1) en niet lang daarna scoort mej. Drijver 02. Algemeene blijft evenwel fana tiek partij geven. Haar aanval loopt echter steeds dood op het hechte bolwerk der Haagsche verdediging. Nog voor de rust vergroot Phoenix haar voorsprong door een trefbal van Van der Locht. Ook in de tweede helft blijft de thuisclub enthousiast aanpakken. Hun poging om den achterstand ook maar iets in te loopen mis lukt evenwel ook thans. En wanneer het 04 geworden is en de derde opstelling zeer in het voordeel der gasten is. duurt het niet lang of het halve dozijn is bereikt. (06). Ook de verwoede poging onzer stadgenooten om de eer te redden, gelukt niet en wan neer Phoenix even voor het einde er nog 0—7 van maakt, heeft Algemeene voor het eerst, zij het ook eenigszins geflatteerd, een groote nederlaag geleden. Scheidsrechter Brizee leidde goed. OPENING VAN HET NIEUWE TERREIN VAN ZUIDERKWARTIER. Onder een vrij talrijk aantal belangstel lenden heeft de korfbalvereeniging „Zui derkwartier'' gisterenochtend haar nieuwe terrein aan de Trompstraat met een wed strijd van haar eerste twaalftal tegen Alge meene II ingewijd Alvorens deze wedstrijd een aanvang nam werd allereerst het woord gevoerd door den heer Metselaar, voorzitter der Speeltuin- vereeniging „Zuiderkwartier". Deze sprak er zijn vreugde over uit dat thans ook de korf- balafdeeling van zijn vereeniging, er in ge slaagd was. zij het na veel moeite en on danks de heerschende terreinnood in onze goede Sleutelstad, eindelijk een speelveld te vinden, dat zij het hare mag noemen. Spr. bracht vervolgens dank aan de vereenigin- gen Algemeene en Noorderkwartier, die ver leden jaar telkenmale bereid waren, hun terrein aan Zuiderkwartier af te staan, waardoor de Tuinstadwijkclub reeds toen aan de L.K.B.-competitie kon deelnemen en besloot met den wensch uit te spreken, dat de blauw-gelen ook op hun eigen veld nog vele triomphen zouden behalen. Daarna complimenteerden de heeren D. Vijlbrief en W v. d. Broek. resp. voorzitter van den Leidschen Korfbalbond en van Algemeene, Zuiderkwartier met het nieuwe terrein, dat inderdaad een heel goede in druk maakte. Vooral het blauw-gelen club huis, dat, dank zij vele opofferingen der leden, tot stand is gekomen, geeft aan het te midden van tuinderijen liggende terrein een aardig aspect. De wedstrijd tusschen beide bevriende vereenlgingen had een zeer geanimeerd ver loop en eindigde in een 3—0 overwinning voor Zuiderkwartier, dat dus reeds den eer sten dag op haar eigen veld een fraaie beker uit handen van den L.K.B.-voorzltter mocht ontvangen. ker met diens echtgenoot®, zulks ter ver tegenwoordiging van den schenker zelf, die wegens gezondheidsredenen verhinderd was. Jhr. van Eysinga (oud-burgemeester van Deventer) heeft in een korte toespraak dank gebracht aan den heer Gijsberti en vervolgens den beker overhandigd, welke daarna weer door den heer Gijsberti aan de vereeniging „Zaal-Gijsberti" ter beschik king werd gesteld Negen schermers hebben vervolgens aan dit degentournooi deelgenomen en naast den Olympischen schermer, mr. Schepers, uit Den Haag, en den Olympischen vijf kamper, luit. van der Horst, waren daar mede alle Leidsche cracks van de partij. Dat een regelmatige afwerking niet moge lijk was doordat sommige schermers vroe ger vertrekken moesten en dus hun partij in een snel tempo hebben afgewerkt, was jammer omdat eenig overzicht onder de gegeven omstandigheden practisch niet mogelijk was Van den beginne af aan was het duide lijk dat mr. Schepers verreweg superieur was (zijn bliksemsnel reageeren verraste de tegenstanders telkens weerdoch of er van eenigerlel concurrentie sprake was, kon nauwelijks worden nagegaan. Schepers is tenslotte winnaar geworden na in de laat ste partij tegen Swaan z'n eerste en eenige nederlaag te hebben geleden, terwijl Van Eysinga de tweede plaats bezette met vijf gewonnen partijen. Hij verloor van Sche pers. Swaan en van der Horst. Voor de der de en vierde plaats werden van Dam en d'Arnaud Gerkens species gelijk genoteerd. Aangezien hun onderlinge partij door van Dam gewonnen was (met 32) eindigde laatstgenoemde als derde Wij laten hier den totaal-uitslag van deze dikwijls zeer interessante wedstrijden, die over het algemeen op een zeer behoorlijk peil hebben gestaan en een bijzonder spor tief verloop hadden, volgen: 1. mr. J. D. Schepers, 7 gew., 10 ontv. en 22 geg. tr. (houder van den wisselbeker en winnaar van een kleine zilveren bokaal, welke ieder jaar definitief aan den beker houder geschonken wordt); 2. jhr. I. F. van Eysinga, 51218: 3. J. C. W. van Dam. 51618; 4. J. d'Arnaud Gerkens, 5—16—18: 5. J. J. Swaan, 419—19; 6. dr. P. Th. Oosterhof f 4—19—17; 7. J. P. van der Horst. 3—17—17; 8. J. Schreuder, 3— 2116: 9. J. van Walsum, 0249. BLAUW ZWART—V.E.P. 6—2. De eerste helft van dezen wedstrijd was zeer spannend. Direct na het begin neemt V.E.P. door haar rechtsbinnen de leiding Geen minuut later brengt G. Westgeest de partijen weer op gelijken voet. Een corner geeft BI. Zw. door Ruygrok de leiding. Als de wedstrijd 20 minuten oud ls maakt dezelfde speler er 31 van en even later ls het zelfs 41. Het wordt 51 en dan eindelijk laat V.E.P. ook weer van zich hooren. De rechtsbuiten zorgt voor haar tweede doel punt. Kort voor het einde zorgt Ruygrok voor het zesde en laatste BI. Zw. doelpunt. BI. Zw.Aeolus II 35. BI. Zw. (al—Vogel (al 16—0. L.P.S.V.—L.W.V. Morgenochtend om 10 u. speelt LP.S.V. tegen L.W.V. op het terrein aan den Zoe- terwoudsche Singel. WILH. VOORUIT—AALSMEER. De rust trad in met 11. Na de pau» wist Aalsmeer nog driemaal te doelpun ten, waardoor het einde kwam met een 41 overwinning voor Aalsmeer. Van deze 4 doelpunten had Beets, de midvoor er 3 voor zijn rekening genomen en Brouwer, de linksbinnen één. De andere uitslagen waren: Y. Boys H— Aalsmeer III 11Aalsmeer IVT.W.M. 41; Maja JuniorenAalsmeer Junioren 2—14. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN. Te Weenen won Hongarije met 21 van Oostenrijk. Te Oslo won Noorwegen met 32 van Ierland na een kwartier voor het einde nog met 2—1 achter te hebben gestaan. 4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 16