U.V.S. wint van V.D.L. met 3—1 Maandag 11 October 1937 LEIDSCH DAGBLAD - Sporfbfad B. M. T.—A. S. C. 3—3. Alphia slaat J D.V'.C met 32. Een rommelige, doch spannende wedstrijd Drie U.V.S.-spelers geblesseeerd. Wat de Westel. Ie klassers deden D.S.O. I—L.F.C. I 2—3. Lichtpunten bij rood-zwart. In aanmerking nemend, dat A.S.C. een kwartier na de pauze een zeker doel te trappen. Na een heftigen H.V.C.- Deze houdt den Leidschen aanval echter druk komen de bezoekers weer meer op- goed in bedwang hoewel de linksbuiten nog zetten en het gelukt invaller-rechtsbuiten P. Warmerdam na het leder goed voor 't doel geplaatst te hebben, den bal weer te al eens weet door te breken. Het spel golft dan eenigen tijd op en neer met Alphia als de gevaarlijkste. Dan na ongeveer een >1 uv na uugvicci ccti bereiken en een verdienden tegengoal te half uur, brengt de Jager van Alphia (die scoren (31). C. Freeke schiet hard in. ,cp het juiste moment brengt de doelman niet onverdienden 31 voorsprong had echter redding en slaat den bal uit den veroverd, zou men het gelijke spel als heek Wanneer tenslotte R.V.C. een goed resultaat van den wedstrijd tegen BM vierde doelpunt maakt is de strijd beslist T. teleurstellend kunnen noemen Wil e° hoewel sterk geflatteerd, komt de over- <men 11 winning toch terecht bij die club. die meenen, dat de Leidenaars tevreden hierop de meeste aanspraak mag maken, kunnen zijn, want niet alleen werd te gen aller verwachtingen in het dusver ongeslagen B.M.T. een puntje afhan dig gemaakt, maar veel belangrijker vinden wij het feit, dat er leven en enthousiasme zat in de rood-zwarte ploeg en dat heel wat beter voetbal ten beste werd gegeven dan wij tot dusver in dit seizoen van A.S.C. hebben ge zien. De Haagsche ploeg kan voetballen. Dat werd in het eerste kwartier van den wed strijd gedemonstreerd. Een minuut na den aanvang had de centervoor den bal al in De andere Hillinen-uitslagen zijn: Hillinen 2—Zeemeeuwen 3. 60; E.H.J. 4Hillinen 4. 44: Hillinen 3T H.B. 4. 9—3: Zandvoort adsp—Hillinen adsp 3-2 Een boeiende kamp. gisteren stukken beter was dan vorige week), den bal snel op. geeft op het juiste moment goed af aan de Jong. die met een gloeiende kogel de partijen op gelijke voet brengt. Nu volgt een korte periode van L.D. vV.S.-overwicht. doch dit duuit maar even, daar de halflinie van Alphia er goed op zit en het spel naar den anderen kant verplaatst. Hier weert de voorhoede zich goed en vormt een voortdurend gevaar voor de Leldsche achterhoede. Dan volgt plotse ling een uitval van L. D. W S.; de bal be landt op den rechtervleugel, de achterhoe de van Alphia denkt zeer ten onrechte aan buitenspel en Starre brengt den stand op 21. Ook na de rust zit er direct weer gang in en is Alphia van plan den achterstand suoedig in te halen Dat L.D.W.S. dit met hand en tand tracht te verhinderen is be- ■riinelijk Doch Alphia komt telkens terug en het is Rijsdam die de eerste kans krijgt, noch hij moet in moeilijke positie schieten en het levert dan ook niets op. L.D.W.S. tracht zich los te werken en speciaal de rechtsbinnen werkt zeer hard, doch Alphia maakt aan alle Leldsche illusies. Even komen de bezoekers er dan beter in en we noteeren enkele goede schoten der gevaar lijke Maasslulssche voorhoede, doch even- zooveel keeren ls het Kramp die er raad mee weet en zijn voorhoede aan het werk stelt. Weer neemt U.V.S. het spel ln handen,.: ,,Er hangt een doelpunt ln de luoht", hoo- ren we op de tribune mompelen en wij vinden dat zelf ook.n doelpunt je was niet te hoog beloond. Van links naar rechts wordt het geprobeerd. De V DL.-achter- hoede staat haar mannetje maar het is dikwijls met kunst- en vliegwerk, waarmee de bal uit het net wordt gehouden Totdat plotseling een uitstekende voorzet van van Leeuwen door v. Goor op fraaie wijze wordt benut, waarmee hij zijn club den welver den rechterbovenhoek geknald? vromen I d.Hw. S.^een^eSe^ltriid^ewcrSen - - onhoudbaar ,voor Freyaer en de Leldsche die tot het einde wat den uitsla» hrtiJft' oa5t °P haar tcllen en Beeft niet thuis. Het verdediging had zoo weinig vat op het zeer onzeker 1bleef Het dfen? a, -tan van Egmond die op doel schiet, de snelle en open aanvalsspel der Rasenaars. He.1 Qlent sezegd. Al- 9n. dm,h' de open aanvalsspel der Hagenaars, dat wij een groote nederlaag van onze stadgenooten in het vooruitzicht meenden. Maar A.S.C. kwam er beter ln. De rood zwarten volstonden wel is waar voorloopig met deze aanvallen af te breken, maar zij deden dat grondig. Terecht werden rechts buiten en centervoor als de gevaarlijkste spelers, respectievelijk door Abelman en v. Nierop geschaduwd en vooral het resolute ingrijpen van Abrahams was fnuikend voor het Haagsche offensief. Daarin was de cen- terhalf, die uitstekend positie wist te kie zen. een groote factor, maai- ook die werd uitgeschakeld, zij het dan niet steeds, door de teruggetrokken positie van de binnen - spelers De la Bye en Wenting. Vooral eerstgenoemde zwoegde dat het een lieve lust was. Werd de belegering van het A.S.C.-doel phia verdiende de overwinning volkomen, daar zij gedurende den geheelen wedstrijd een tikje sterker is geweest. L.D.W.S. is ons wat tegengevallen. Zij beschikt over een snelle voorhoede, maar bij een A'mhia- achterhoede op volle sterkte was zi niet 2elien en lu„mm' v°°r ner cmcie weet aan twee doelpunten gekomen. Rechtsback ?nd-er- °°rVerdoovend geJu,ch den stand Bouthoorn was gisteren zeer slecht op dreef, daar hii veel last ondervond van zijn oude blessure, maar Domburg stond hem keurig terzijde en was dan ook een groot struikelblok voor de Leidsche voor hoede. bal zou zeker naast zijn gegaan, doch de Jong snelt toe en schiet juist binnen den paal in het doel (22). Nu is Alphia niet meer te houden en mededoordat L.D.W.S. vermoeid raakt komt Alphia nu sterk op zetten en 10 min. voor het einde weet zfj M 3—2 brengen, waarmede het einde aan breekt. BOSK. BOYS I—ROODENBURG I 4-3. Over den wedstrijd het volgende. Voor de rust was de thuisclub beslist de sterkste. Aanval op aanval werd onderno- men. Het was een geluk voor de Leidenaars i dat verschillende spelers van de Boys hun Zoo heeft U.V.S. dan haar eersten r«uiswedstrijd gewonnen, in een kamp die eenerzijds wel, van een anderen kant weer niet bevredigde. Zoo zagen we ditmaal de W-formatie op een heel wat juistere manier toegepast dan in vorige wedstrijden. Dc twee binnen- spelers bepaalden zich lot he, ophalen van den bal, defensief werk wanneer dit noodzakelijk b'eek en dan den aan val, waar de doelpunten toch uit ge boren moeten worden. We zagen de voorhoede dus dikwijls voor het volle pond aan 't werk en het resultaat bleef niet uitde blauwwitten boekten gisteren hun hoogste score in dit sei zoen terwijl bijna de helft van den Het veld dat buitengewoon glad was. is er na een regenbuitje niet beter op gewor den. Val en glijpartijen zijn het gevolg en van werkelijk goed voetbal blijft er maar heel weinig over Maar in zoo'n periode kan van alles gebeuren en zoo zet de heele blauwwitte voorhoede het op den aanval en dan opeens zien we v. Leeuwen vrij voor de vijandelijke veste. We schrijven reeds maar. en hier is het gladde veld weer schuld aan. v. Leeuwen glijdt uit en zoo gaat ook deze kans jammerlijk verloren, wedstrijd zich voor het Maassluissche Snel verplaatst het spel zich dan naar iden anderen Wnt en tijdens een scrim- schot hadden thuis gelaten, anders was Joséé, trapt L.D.W.S. af en het is direct raak ook. Bij den eersten aanval is mid- het niet bij 10 voor de rust gebleven. Na de thee waren de Boys direct weer na het eerste "kwartier overwonnen het I 1 1 ge~ 111 den aanvaI en na 10 minuten spelen komen. De achterhoede van Alphia ver- boekten zij een 3—0 voorsprong. Toen be- geet aan te vallen en met een punter die ging de thuisclub de fout om het een beet- m den hnelr verHnn.nf „„.ft hii „h.h i. je al (e ,3makkelij1; op te nemen, Waarna de bezoekers keurig gelijk maakten. Door olie zeilen bij te zetten, gelukte het den 3oys nog eenmaal te doelpunten 143) waarmede het einde kwam. De scheids rechter leidde correct. enthousiaste spel van Ten Cate was het, dat A.S.C. ten aanval zweepte. Zoo kregen wij voor de rust een half uur met een uit gesproken meerderheid der Leidenaars. Het spel werd voornamelijk op de vleugels in den hoek verdwijnt geeft hij z'n club de leiding 011Alphia geenszins ontmoe digd gooit zich enthousiast in den strijd V.U.C.—R.F.C. 2—4. gehouden, waar Van Duuren er goed in ?°°'t het spel met verre trap- was en Prevo na een matig begin steeds 1 Pcn ulf elkaar en tracht de Alphia achter- beter werd. Mooten was daarenboven zeer ioede hierdoor van haar stuk te brengen, actief in het midden en naarmate het overwicht van B.M.T. werd overwonnen, kwamen ook De la Bye en Wenting naar voren. Twee lange en knalharde schoten van Ten Cate misten juist het Haagsche doel. Mooten kopte net over en Van Duu ren was er enkele centimeters naast. Een of twee doelpunten had A.S.C. in deze pe riode zeker verdiend, maar eerst na een half uur benutte Prevo een voorzet van Van Duuren. Rust 11. Het dikwijls verrassende en veelbeloven de aanvalsspel van A.S.C. kreeg echter eerst na de pauze zijn volle belooning. De twee de helft was een minuut oud, toen Prevo een afgemeten voorzet gaf. waarop Van Duuren snel naar binnen kwam en doel- puntte. Tien minuten later scoorde Van Duuren nagenoeg op gelijke wijze het der de A.S.C.-doelpunt. waarbij Mooten een nuttige schakel was, in den voorzet van Prevo. Met dien 3l voorsprong was de wedstrijd echter nog allerminst door A.S. C. gewonnen. De rood-zwarten konden het tempo niet volhouden. Middenlinie enbin- nenspelers moesten het stuwende werk op geven en trokken zich te veel in de verde diging terug, waar de opeenhooping van spelers een nerveus en slordig getrap tot gevolg had, vooral toen een licht vergrijp van Abelman te zwaar met een strafschop werd gestraft. (2—3). In deze periode was vooral Schoneveld zeer zwak en door zijn missen kon de Haagsche rechtsbinnen den gelijkmaker scoren. BMT. was nu ver in de meerderheid, maar Freyser was in het Leidsche doel niet te passeeren. De druk was echter zeer groot en onder angstige spanning van enkele tientallen stadgenoo ten verliep dat laatste kwartier, ofschoon er in de laatste minuten een beetje op luchting kwam. A.S.C. had toen zelfs den wedstrijd nog uit 't vuur kunnen sleepen. Mooten brak door, maar in een zwaar ge hinderde en moeilijke positie, was zijn schot te tam. Gemakkelijker was de kans van Prevo, die echter den bal in het wilde weg trapte. Het bleef 3—3 en wij herhalen, dat A.S. C. in alle opzichten tevreden kan zijn. doel heeft afgespeeld. Aan den anderen kant was deze wedstrijd hoogst rom melig en zoo nu en dan een beetje hard. Vele scrimmages voor het V.D.L. doel stierven in een achter of corner een rocmloozcn dood, terwijl de korte periode van hoogspanning na het toe kennen van het tweede Leidsche doel punt. dat in buitenspelpositie werd ge scoord, iets wat door den scheidsrech ter niet werd geconstateerd, aan het spelpeil en de sportieve verhouding geen goed deed. Drie blauwwitten hebben gisteren het veld tijdens den wedstrijd moe'en verlaten. Allereerst Regeer, die reeds tien minuten na den aanvang sukkelde met een destijds obgeloocen blessure, dan Kramp, die toen er nbg twintig minuten waren te spelen mage voor het UV-S.-doel is het Delfos, die raad weet met den bal en hem uit een. kluwen van spelers het veld weer inzendt. We noteeren nog enkele Leidsche aan vallen. maar tot doelpunten komt het niet meer en zoo breekt de rust aan met ge lijken stand 11. Na de thee zijn de partijen aanvankelijk volkomen aan elkaar gewaagd. De aan vallen van de gasten zün minder talrijk, maar misschien daarom juist zoo gevaar lijk. Ais er zoo tien minuten zijn gespeeld krijgen we het idee van de eerste helft en is de bal vrijwel voortdurend een prooi van de voorhoede, die den VD.L.-keeper meer dan genoeg werk bezorgt. Als Kramp dan plotseling een bal krijgt te verwerken, komt hij daarbij te val'en en blijft liggen. Het spel wordt dan even gestaakt en dan verdwijnt hij van het veld. terwijl Bosboom ziin plaats onder de lat Inneemt U.V.S. is er dan even uit, doch het vele werk dat zoo ongelukkig terecht kwam dat hii het Bosboom kriigt te doen doet hii zonder veld met een lichte hersenschudding en vermoedelijk ook een kaakfractuur moest veraten, terwijl een oude blessure Weer- lee de kleedkamers kort voor het einde deed opzoeken. V.D.L. wint den toss en kiest den wind, die schuin over het veld staat en niet veel de bezoekers het beste spel, doch daarte- beejt te beteekenen. in den rug. De eerste VUC was met aanvankelijk drie en later yj;no\er P eeI) prachtig en- aanvallrn zijn voor de blauwwitten. die - t.U.C. was met aanvankelijk dne en later thousiasme .terwJiL zij ook ditmaal het zlch deze gelegenheid in het wit heb- ooritie was zonder twijfel en zijn aoelpunt zwaartepunt in de verdediging legde. Ajax ben eest,oken Als het 'ce zich dan plot- teIde tenminste De scheidsrechter wees seling naar de gndere helft van het veld fouten terwiil Burgii bii een van die aan varen de reddende engel is en den bal hdst van de doellitn weghaalt. Dan een aanval van U. V. S van Goor -ehiet ln en als ieder juicht en joelt is het dc scheidsrechter die buitenspel heeft ge- copslateerd en zoo loopt ook deze aanval ui niets uit weerlee deed het even later heter zoowel wat het buitenspel als wat het doelpunt betreft, want zijn buitenspel- vier invallers zoodanig gehandicapt, dat het vertoonde spel een klasse beneden dat tegen Ajax bleef. En daarmede is tevens de alleszins verdiende nederlaag tegen R F.C. verklaard. Na 10 minuten nam V.U.C. door De Har- OT der de leiding, uit een scrimmage voor het door den K.F.C.-muur heen te breken. RF.C.-doel. Deze voorsprong bleef lang ge handhaafd. doch 4 minuten voor rust slaagde R.F.C. er door Bouts in, gelijk te maken. liet. zich verlokkeru i maar steeds In den trechter te loopen. Wlke de thuisclub vóór haar deel opgesteld had. Het was werkelijk een feut, dat Ajax het spel niet meer open hield, hetgeen de eenige methode is om STORMVOGELS—H.B.S. 4—2. Het begin was voor H.B.S. en het was Reeds 7 minuten na de hervatting wist Ven Vliet, die de Haagsche meeederheid in R.F.C. dooi- Van Dijk, na knap individueel een doelpunt uitdrukte. Maar Woudenberg spel de leiding te nemen (12). en uit een bracht beide partijen door een strafschop hoekschop werd na 24 minuten door den- weer gelijk (11). Het eerste doelpunt na zelfden speler, de stand op 13 gebracht, de rust. dat Van der Vegte voor de Ha- Dat. veroorzaakte een kleine opleving in de genaars scoorde, was van twijfelaohtigen V.U.C. gelederen, hetgeen tot gevolg had, aard. De gelijkmaker kwam van Prins, dat even later De Harder op een goed door Toen profiteerde Woudenberg van een fout Stam genomen vrijen schop, den achter- der Haagsche achterhoede (32). Van Pel stand verkleinde tot 2—3 Een minuut voor passeerde handig de opgedrongen achter- tijd wist R.F.C. de overwinning te conso- hoede en wist zoo waar het doel te berei- lideeren door een goed doelpunt van Drok ken (42). Met dezen stand kwam het einde. R.V.C.—Hillinen 4—1. Een wedstrijd die spoedig vergeten is. De flinke overwinning, die de Haagsche ploeg op het bezoekende Hillinen be haalde. zou doen vermoeden, dat R.V.C. ruimschoots de meerdere was. Dit is nu niet het geval geweest. Beide elftallen wa ren aan elkaar gewaagd, met dit verschil, dat R.V.C. dezen middag op gemakkelijke wijze aan de doelpunten kwam. De eerste twee goals waren indirect het gevolg van fouten in de verdediging. Er is door beide clubs hard gewerkt, hoewel het spelge- halte veel te wenschen overliet. Direct na den aftrap brengt Hillinen A.D.O.—EXCELSIOR 1—4. Reeds voor de rust hadden de gasten een nuttigen 03 voorsprong. Niet dat dit de verhouding juist weergaf, maar de rood- broeken wisten van de kansen te profitee- ren. Maaskant maakt 01, vervolgens doelpuntte dezelfde speler weer met behulp van Vols en enkele minuten voor de rust vergrootte Engelsman met een kopbal den stand tot 03. Na de rust pakte AD.O. stevig aan. Na een klein half uur spelen maakte Berg een verdiend tegenpunt. 10 minuten voor het einde maakte Engelsman aan alle on zekerheid een einde door nogmaals te doelpunten. HAARLEM—C.V.V. 1—2. Nauwelijks was begonnen of C.V.V. boek- XERXES—H.D.V.S. 1—1 GESTAAKT. Direct na de rust kwam de H.D.V.S.-er Van Eembergen in botsing met Van Ooort, waarbij eerstgenoemde een been brak. Op verzoek van beide aanvoerders lastte scheidsrechter Boekman daarop den wed strijd af. De stand was toen 11. FEYENOORD—D.II.C. 3—0. Feyenoord dankt de overwinning, waar van een 15 000 toeschouwers getuige waren aan haar middenlinie, waarin behalve Kup- pen ook Van Heel goed speelde. Het duur de een klein half uur voordat Vente uit een scherpen voorzet van Van Heel den bal in het net joeg en weer was het zoo'n in het strafschopgebied neerdalende bal var. Van Heel, die na slecht gestopt te zijn door Arendse door Kantebeen met een verplaatst komen de gasten od een'eenigs zins gelukkige wijze aan hun eerste en zooals later ook zou blijken aan hun eenige doelpunt. Door een fout in de Leid sche defensie komt de V D L -middenvoor, v. d. Hoek. alleen voor K.amn te staan en zonder veel moeite verhuist hii den bal on. berispelijk in de touwen (0—1 naar het middenveld en.... het was 21 voo- U. V. S. Wij en geen der toeschouwers -ouden met die overwinning tevreden zün -eweest en als van Leeuwen dan nog eens coort dan is er reden tot vreugde in de Leidsche gelederen en heeft U.V.S. haar eerste overwinning in eigen home geboekt (3—1). Nog even wordt er dan heen en weer getrapt, wat ruw soms, maar de Na den uittrap ziin het weer de gast- scheidsrechter leidt uitstekend, de touw- h-eeren. die den toon aangeven P van tjes worden wat strakker aangehaald en Haasteren neemt de plaatin van Regeer, van klinkt het fluitje voor de laatste maal. die een oude bessure nog steeds niet te U.V.S. heeft gewonnen met cijfers, die de beven schijnt te zijn verhouding uitstekend weergeven en daar- De voorhoede doet inmiddels goed werk mee een fraaie plaats op de ranglijst in- en het is dikwijls de keeper, die een einde genomen. Verdiende Leidsché overwinning. Overeenkomstig de verwachting heeft ALPHEN II—V.U.C. III 1—4. Onder leiding van scheidsrechter v. d. Valk. die het niet moeilijk had, gaat de strijd het eerste kwartier gelijk op. Alphen wordt dan iets sterker en het is Tuinen- burg. die doorbreekt en met een goed v-v O O Uttlo» 1X4 Cl vl (A/4 wiccav O D.S.O. het tegen L.F.C. niet tot een over- schot Alphen de leiding geeft (10). Kort winning gebracht. De uitslag 23 geeft j hierna krijgt Mulder een welhaast niet te te al succes toen de rechtsbinnen v. d. Heerik den Haarlem-doelman het nakijken h schot ln een doelpunt werd omgezet gaf (0—1). Even kwam Haarlem nu flink „„„f opzetten maar de Rotterdamsche verdedt- ging wist van geen wijken. De rust kwam met 10 voor C.V.V. In de tweede helft was Haarlem het meest ln den aanval. Het C.V.V. doel kreeg een ware belegering te doorstaan. Maar het gelukte Haarlem aanvankelijk niet, ge lijk te maken. Na ruim 25 minuten trapte een der Haarlem-middenspelers, de la Mar, den bal hoog naar voren en met een boog belandde de bal achter Kruidenier in het doel (11). Daarna was Haarlem niet te En vlak voor de rust maakte Linssen, die rechtsbuiten stond, na een goede com binatie van de geheele voorhoede van dichtbij onhoudbaar 30. We zullen de kansen welke beide partijen na de rust kregen niet opsommen, over het geheel was de thuisclub wat sterker, aan beide kanten konden de verdedigingen doelpun ten voorkomen. BLAUW WIT—'T GOOI 0—1. Verdiend heeft 't Gooi gewonnen. Het houden, maar de C.V.V verdediging was maakte gebruik van de talrijke fouten van goed op dreef. Toen de c.v.v.-mlddenvoor - de verhouding goed weer Het stemt tot tevredenheid, dat de wedstrijd op zeer sportieve wijze is gespeeld en hier droeg de uitstekende leiding van den heer Simmers veel toe bij. 'Over den wedstrijd het volgende: D.S.O. heeft een invaller voor Bakker. Na een kwartier neemt D.S.O. door Windmeijer de leiding, maar het blijkt, dat de gasten ever een goede balcontrole beschikken. Als L.F.C. even buiten het strafschopge bied 'n vrije schop krijgt wordt deze goed Ingeschoten door Zwanenburg 11. De gasten komen er steeds beter in, vooral de linkshalf is een uitstekend speler en daar er bij D.S.O slecht wordt geplaatst hebben de gasten met de rust een 31 voorsprong door de midvoor en door Ouwerkerk. Na rust hetzelfde spel. Bij D.S.O. gaat het Iets beter en door een misverstand in de L.F.C. achterhoede maakte Wieriks er 2—3 van. Even wordt er bij D.S.O. gced aangepakt, maar tegen het einde komt L.F.C. weer opzetten, zonder dat er echtei in den stand verandering komt. LF.C. heeft verdiend gewonnen. missen kans. doordat hij echter te lang wacht met schieten kan een der V.U.C.- backs nog ingrijpen. Aan de andere zijde treedt v. Vliet reddend op als hij een kop bal uit den hoek grabbelt. Tot de rust blijft de stand ongewijzigd. Na de thee worden er door Alphen nog enkele goede aanvallen ondernomen, doch het juiste schot ontbreekt, waardoor de kansen onbenut blijven. De gasten komen er intusschen steeds beter in en Alphen wordt tot verdedigen gedwongen. Eenigen tijd weet men nog stand te houden, doch de rechtsbinnen weet vrij onverwachts van verren afstand ln te schieten 11. Vanaf dit moment gaat V.U.C. steeds beter spe len, terwijl bij Alphen niets meer wil luk ken. Het verwondert dan ook niemand als de gasten de leiding nemen en deze zelfs weten op te voeren tot 41, met welken stand ook het einde komt. H.V.V. III—BODEGRAVEN II 5—3. Het was jammer, dat de ploeg van Bode een bezoek aan de R.V.C.-achterhoede N00tenboom er alleen van door ging. pas- Een hard sohot van Vijfschaft stopt de Haagsche doelman op keurige wijze. Ook Van der Jagt weet een verraderlijken om haal van een der R.V.C.-voorwaartsen uit zijn doel te halen. Jammer, dat deze doelman direct hierop een fout begaat, waarvan de middenvoor profiteert door den bal hard in te schieten (1—0). Niet ontmoedigd trapt Hillinen af en ge steund door dc goede halflinie wordt Hil linen in de gelegenheid gesteld een serie aanvallen te ondernemen, die, ook eenigs- zins door gebrek aan schutterskwaliteiten door de R.V.C.-backs en den keeper kun nen worden afgeslagen. Opnieuw boekt de thuisclub succes, als bij een snellen en verrassenden aanval de keeper even aar zelt waarvan de rechtsbinnen dankbaar orofiteert (2—0). Nog denken wij Scholte voor de rust te zien doelpunten, maar het harde schot gaat juist over. In de tweede helft heeft E. Scholte zich seerde hij handig eenige tegenstanders en wist te scoren (1—2). Onder groote span ning kwam het einde met een eenigszlns geflatteerde overwinning der Rotterdam mers. SPARTA—V.S.V. 1—2. Al direct bij het begin scoorde V.S.V. bij een algemeenen aanval door Van der Lugt il—Oi. Daarna ging gerulmen tijd het of fensief het meest van Sparta uit. Eindelijk wist Sparta bij een geestdriftigen aanval gelijk te maken (11). Na de hervatting kwam Sparta even fel opzetten. Daarna nam V.S.V het spel in handen en opnieuw wist de middenvoor v. d. Lugt te doelpunten (1—2). Doelpunten kwamen er niet meer. K.F.C.—AJAX 0—0. Ajax is ook ditmaal in de Koog op ern- stigen tegenstand gestuit. Na een meer Biauw-Wit om steeds het initiatief te ne- graven met invallers moest aantreden men. Buitengewoon goed speelden de Hilver summers ook niet, maar zij waren vinniger, doortastender en altijd iets eerder bij den bal. Zoo konden zij ook nu na ongeveer 25 minuten het eenige doelpunt van den wedstrijd maken, nadat Ferwerda uit zijn Waren de rood-zwarten volledig geweest, dan was in dezen wedstrijd succes zeker niet achterwege gebleven. De thuisclub nam aanvankelijk een 20 voorsprong, doch met een schitterend schot scoorde midden voor Maretens een tegenpunt, zoodat met 21 werd gedraaid. Ook na de hervatting doel gelokt was. In de eerste periode ging was H V.V. het eerst aan bod en bracht er van het spel van Blauw Wit nog eenige den stand op 4—1, doch toen was de beurt laten vervangen. De omwisselingen bren- spannenden dan fraaien strijd eindigde de gen geen verbetering. Van der s-hrier wedstrijd tusschen de roodwitten en K.F.C geeft een doelpunt weg door in eigen in een puntloos spel. Ongetwijfeld hadden winning behaalde. kracht uit, doch toen 't Gooi zijn voor sprong veroverd had, ging het mei, de Am sterdammers bergafwaarts. Alle linies van de ploeg maakten fouten, doch de mid denlinie speelde wel zeer zwak. En daar de spil van 't Gooi. Dorland, in goeden vorm was. zat er meer verband in de Hilversum- sche ploeg dan in de Amsterdamsche. Na de rust bleef het spelbeeld onveran derd. Vergeefs trachtten de Blauw-Witters hun achterstand in te loopen. Dat Wilders in de middenlinie ging spelen, baatte ook al niet. Ondanks de heftige pogingen van beide ploegen bleven de verdedigers meester van het terrein, zoodat 't Gooi een kleine over- weer aan Bodegraven, dat met twee goede doelpunten den achterstand tot 43 ver kleinde. Toen echter H.V.V. voor de vijfde maal scoorde, was het pleit beslecht. Toch komen de Bodegravenreserves er elke week beter in en uiteindelijk succes kan niet uit blijven. ALPHEN (b) Adsp.—L.D.W.S. Adsp. 1—12. A. S. C. II—L. F. C. II 2—1. De rood-zwarte reserves hebben gisteren voor het eerst ln dit seizoen het zoet der overwinning gesmaakt, een tractatie, die zij naar recht en billijkheid eigenlijk met de gasten hadden moeten deelen. LF.C. toch had ieen groot deel van den wedstrijd het beste van het spel. doch haar voorhoede was tot scoren onmachtig; zelfs veroorloofde zij zich de weelde om een strafschop naast te schieten. Nadat de eerste helft puntloos was ver streken, nam L.F.C. door haar rechtsbuiten de leiding, toen de roodzwarte achterhoede verzuimde ln te grijpen. Verboog bracht de partijen echter op gelijken voet, waarna Anitoa voor een voorsprong der thuisclub zorgde. L.F.C. bleef aanvallend, maar de In valler doelman der roodzwarten, van Berge Henegouwen, wist zijn doel op kranige wijze voor verdere doorboring te vrijwaren. Het einde bracht dus een kleine a.s.c.-zege, waar een punten-verdeeling de verhouding beter zou hebben weergegeven. Scheidsrechter Hensen floot streng, doch onpartijdig. BOSK. BOYS III—VOORWAARTS II. De wedstrijd Bosk. Boys IIIVoorwaarts I. kon geen doorgang vinden aangezien De Alphen (b) adsp. hebben wederom een groote nederlaag te slikken gekregen. Met de rust was de stand reeds 51 voor - - de gasten, terwijl in de tweede helft hier laatstgenoemde club slechts met nog" een zevental doelpunten aan werden opkwam, toegevoegd. man

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14