LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 9 October 1937 VISSCHERIJ-BERICHTEN CAlCB Uit de Rijnstreek ZIE KEN VER VOER Uit de Omstreken VISCHPRIJZEN. LIMUIDEN, 9 October. Tafbot 84—78 ct. p. KG.; Tong 150—110 Ct. per KG.; Heilbot £.0.94 per KG.; Griet £.27—20; Zetschol £.2017, Kleinschol £.17—10 50, Schar £.4.803.10, Kleine Schelviseh f. 159, Groote Gul f. 16.50, Kleine Gul £.15.50—9, Wijting f. 7.601.60. Makreel f. 5.504.10, Versche Haring f 3.35 —1.70, alles per 50 KG.; Kabeljauw f.73— 56 per 125 KG.: Vleet f. 1.50 per stuk; Leng f. 1.650.75 p. stuk; Koolvisch f. 1.250.38 per stuk. Aan den afslag 1 trawler: IJm. 59 met f. 4000, en 3 loggers: LJm. 204 met f, 630; KW. 155 met £.1100, RO. 9 met £.1040 be somming. Binnen met versche haring: Sch. 19 met £.530; KW. 4 met £.930; KW. 38 met f220. Overgeladen naar Katwijk: KW. 5 met 37, KW. 38 met 38, KW. 9 met 32, KW. 4 met 33 last. Binnenkomend KW. 43. VLAARDINGEN, 9 Oct. Binnen van de haringvlsscherijKW. 68 met 27; VL. 16 niet 44 VL. 29 met 37, KW. 79 met 30, KW. 25 met 30, KW. 56 met 38 en Sch. 42 met 26 last. Te Schevenlngen waren 12 schepen bin nen met 411 last. rraairapport Hr. Ms. „Jan van Brakel". 8 Octcbar - Tusschen 54 gr. 14' en 54 gr. 21' N.B., 4 gr. 24' en 4 gr. 32' O.L.: Sch. 6 met 660, 75 met 350, 133 met 280, 200 met 310, 247 met 650. 275 met 320; KW. 2 met 180, 19 met 400, 26 mot 440 en 32 met 30; M.A. 5 met 260 kantjes. Alles wél. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt.: ..Frontlus", IJm. 85. vangst: 35 m. schel- Vlsch, 100 m. braadsdhelvlsch. 30 m. gul, 75 m, platvisch, 20 m. varia, 625 m. ma kreel. Totaal 827 manden en 30 st. stijve kabeljauw. ..Zwarte Zee", IJm. 94, vangst: 5 m. platvisch, 30 m. gr. sdhol, 80 m. kl, sahol, 25 m. gul, 35 m. wijting, 600 m. makreel, 10 m. haring. Totaal 785 manden en 50 Stuks stijve kabeljauw. „Poolzee", IJm. 77, vangst: 275 m. di versen en 100 st. stijve kabeljauw. ,.De Hoop", IJm. 46. vangst: 40 m. schel viseh, 160 m. braadschelvjsch, 65 m. plat visch, 90 m, gul en kabeljauw, 40 m, wij ting. 26 m. makreel, 10 m, radio. Totaal 430 manden en 10 st. stijve kabeljauw. „Martha". IJm. 165, vangst onbekend. „Martenshoek", IJm. 283. vangst: 326 kantjes volle en 151 kantjes yle haring. DE H 4RING VISSCHERIJ. (Van onzen Vlsscherij-medewerker). De aanvoeren waren de afgeloopen week belangrijk minder dan de voorgaande we ken, hoewel zij nog ruimschoots voldoende waren om aan de vraag te voldoen. De leden hiervan is waarschijnlijk, dat de ge- heele vloot pas blnnengeweest Is. zoodat de meeste schenen zich ongeveer leeg op zee bevinden. Uit de berichten uit zee zouden wii opmaken, dat de visseheril ook wat minder Is. Deze berichten moeten echter, zooals de practijk heeft geleerd, eenigszins voorzichtig worden opgenomen. Het kan namelijk zeer goed vooTkomen. dat de z.g. „zenderschepen", de schepen uitgerust met een radiotelefonie-installatie, niets of weinig vangen, terwijl op een andere plaats nict-zenders, die dus geen berichten kun nen doorgeven, flinke vangsten doen. De pritzen voor volle haring konden zich op hetzelfde peil handhaven, voor Sleur- hsring trad nog een kleine daling in. Het slechtst was de IJle haring er aan toe, deze soort werd in tamelijk groote hoeveelheden aangevoerd en daar de aanvoer de vraag overtrof trad een sterke daling ln. Het ls jammer, dat de haring zoo groot van stuk blijft; kleine haring wordt er hoegenaamd niet aangebracht en zooals dat in derge lijke gevallen steeds het geval ls, bestaat er groote vraag naar deze soort. In totaal zijn er thans ruim 150.000 kantjes meer aangebracht, dan het voorgaande jaar; de bruto-opbrengst zal echter niet veel hoogcr zijn. De tot nu toe behaalde resultaten kunnen dan ook niet anders dan verliesgevend zijn, temeer wanneer men rekening houdt met de sterk gestegen prijzen van de voor de reederij benoodipdc artikelen als tonnen, netten, touwwerk, victua liën, enz. Tengevolge van een grooten export blijft de vraag goed en worden er gelukkig nog geen groote voorraden gevormd. De con sumptie van haring schijnt in verschil lende landen sterk toe te nemen; de hoo- gere prijzen van andere levensmiddelen zuilen hieraan niet vreemd zijn. De groote vangsten en aanvoeren geven veel werk aan den handel en het seizoen is voor dezen tak van bedrijf tot nu toe niet slecht. De werkgelegenheid in de ha ringpakkerijen is sterk uitgebreid en de werkloosheid is hierdoor belangrijk ver minderd. DE TREILVISSCIIEERIJ. D: trellloggers maakten redelijke week- reizen, hoewel er van een behoorlijke ver betering. zooals we dat anders ln dezen tijd van het Jaar wel eens gewend zijn, geen sprake ls. De groote motorioggers maakten mooie reizen; de olierekening voor deze schepen is thans echter verbazend hoog, zoodat ze heel wat. meer zullen moeten be sommen om dezelfde resultaten van het vorige jaar te halen. In verband met de abnormaal liooge slookollemijzen 'een stijging ven 70', o ver geleken bij 1936) hebben de Schevening- sche raeders besloten den a.s. winter de trellvisscherij niet uit tc oefenen. De werk loosheid onder de visschers zal hierdoor groot zijn in de komende wintermaanden. ALPHEN. Het 50-jarig bestaan der Gercf. Kerk te Oudshoorn. In verband met het 50-jarig bestaan van de Geref Kerk te Oudshoorn, heeft zich een comité gevormd om onder de leden der Ikerk bijdragen te verzamelen als dankoffer en dit den kerkeraad aan te bieden. Dc opbrengst van de busjes „Alle den Volcke" van de hulpver. van den Geref iZendingsbond alhier bedraagt over het af- «elooDen kwartaal f. 100 99. Onze plaatsgenoot de heer W. Vink, procuratiehouder der Rotterdamsche Bank. vereenlglng alhier, hoopt 10 October as. den dag te herdenken, waarop lui voor 25 laar ln dienst dezer instelling toen de (Nationale Bank alhier trad. Na een daartoe gehouden vergadering iwerd alhier opgericht een afd. van den bond ..Eenheid door Democratie". De wielrijder J. de Gr. werd aange reden door een vrachtauto, een z g treiler. De man die verschillende inwendige kneu zingen bekwam, moest per ziekenauto naar ztin woning worden vervoerd Onze plaatsgenoot de heer C. v. Hol- isteln te Hoorn alhier, hoopt 15 Oct, a.s. zlin 25-jarig jubileum t? vieren als schip per in dienst bil de N V. Houthandel v.h. Jh. J. Spreii alhier. De opbrengst van de ten behoeve van het Ned. Herv. Weeshuis in de Ned. Herv Kerk gehouden 3 maandelUksche coWee'e heeft opgebracht f. 117.50. LEIDERDORP. Mond. en klauwzeer. In onze gemeente bsgint het mond- en Ikiauwzeer eenigeimate af te nemen. De Veestapels waaronder deze ziekte het eerst uitbrak ziin er thans reeds zoo goed als ivrii van. Het verloop was hier niet zoo 'kwaadaardig als op sommige plaatsen elders. Er zün tot nu toe niog zoo gosd als geen koeien aan de ziekte gestorven. De nieuwe brug in den Hoogmadesoheweg. Na het gereedkomen der hulpbrug waar over thans het verkeer wordt geleid, ls in tenikele dagen de oude brug geheel ge doopt. Bij deze slooping b'eek wel. dat het geen overbodige luxe ls hier ter plaatse 'een nieuwe brug te bouwen. Het houtwerk 'van de oud® was grootendeels zeer slecht De nie.ude brug wordt van gelijke con- istnuctie els de nieuwe Drie Gatenbrug aan de Zijl. Alleen het wegdek wordt iets smaller VAN NIEUWKOOP Oegstgeest - Tel. 8527 5629 (Ineez Med.) DE AFGELOOPEN WEEK TE IJMUIDEN. (Van onzen correspondent). Als we den aanvosr deze week schatten op 35.000 a 40.000 kisten zullen we wel niet ver van de werkelijkheid af zijn. Maar van deze enorme hoeveelheid waren er zeker 20 000 kisten versche haring en als we er dan nog rekening mee houden, dat er ook eenige duizenden kisten makreel aan den afslag waren, komt men heel ge makkelijk tot de slotsom, dat er niet eens zoo heel veel gewone visch voor den dage- Hjkschen handel was. En dientengevolge was de gewone visch, op een enkele uit zondering na, weer ver van goedkoop. Kabeljauw, grove schelviseh en mooie schol was zelfs duur en dat de kwestie van vraag en aanbod op de vlschmarkt een groote rol speelt wordt bewezen door het feit, dat de schelviseh ongeveer tweemaal zoo duur was als de kisten-tarbot, evenals trouwens ook de kabeljauw en de schol. Met een omzet van zeker f. 170.000 in de eerste week. ls de maand October weer goed ingezet en het lijdt geen twijfel of ook deze maand geeft een hooge score aan het scoringsbord van het Staatsvisschers- 'havenbedrljf, dat zulk een goede graad meter is voor den gang van zaken bij de reederijen. Alles wat nog vooruit wil als de schroef ln de goede richting draalt, ls dan ook in de vaart, maar we zullen nu het toppunt wel hebben bereikt, want we zijn aan het einde van ons Latijn.. Zoodat we er staat op kunnen maken, dat we zoo lang er nog trawlers op de haring zijn, een tekort aan gewone visch zullen houden en het alleen weer wat ruimer gaat worden, wanneer het met de hartngvisscherij ls af geloopen. Wat wel zoo heel lang niet meer zal duren, want aan de kwaliteit ls het reeds te zien, dat het springtij achter den rug is. Een aantal trawlers zal het nog wel eenigen tijd uithouden (de Kanaalvissche- rij zal ook nog wel wat te doen geven) maar de meeste haring hebben we wel gehad. De prijs van dit massa-vtschje, dat bij 300 a 400 manden of soms nog meer in één trek uit de Noordzee wordt opgevischt, blijft aan den vasten kant en als de prijs eens onder f. 2 komt dan kan men er wel van overtuigd zijn, dat het met de kwa liteit niet heelemaal ln orde ls. Er kwamen deze week aan den afslag 56 trawlers (een nieuw record), 25 loggers en 1 kotter. Deze laatste was een Zweed; Denen kunnen er voor 1 November niet meer verwacht worden, want het Deensche contingent ls uitgeput. Door tussohenkomst van een makelaar van IJmuiden Is In Boulogne een trawler aangekocht voor Poolsche rekening. Het moet oen groote boot zijn. De bekende Jan Koeman zal als schipper optreden en voorts zal een deel der bemanning uit Hollanders bestaan. Spoedig varen er dus drie groote Poolsche trawlers met een gedeeltelijk Nederland- sche bemanning, waardoor een flink aan tal zeevisschers aan de arbeidsmarkt ont trokken is. Waar de laatste jaren boven dien tal van zeevisschers naar de koop vaardijvloot zijn overgegaan, ls het voor de trawlers beschikbare personeel dlnlg aan het verminderen, Burgerwacht. Alhier had de prijsuitreiking plaats aan de leden van de Burgerwacht. Extra prijzen voor getrouw bezoek aan de Rijksschietbanen te Katwijk werden uit gereikt aan de heeren G. den Braver, B. H. van den Bosch en P. de Graaf. De prijs van het schieten van de meeste rozen werd behaald door den heer G. den Braver. De voorzitter van de Burgerwacht, burge meester Brug, wijdde zeer waardeerende woorden aan de nagedachtenis van den heer G. Groenendijk, die verleden week ls overleden en lid en ondercommandant van de Leiderdorpsche Burgerwacht was. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. G. van Evert en gezin. Ko ningstraat 4 H. van Alphen, Jaagpad 4 E, Plompvan Eek, v. d. Doesstr. 4 L. v. Tol—van Dam, Hoofdstr. 164 A. Edervee, Jaagpad 40 A. van Amsterdam, Ruige Kade 1 Chr. A. Emeis, Acacialaan 11 Wed. Snoekerla Faille, van der Doesstr. 53 Vertrokken: Th, R. de Wit, naar 'sGra- venhage, J. v. Maatsuyckerstr. 11 G. Roest, naar Heemstede, Azalealaan 17 H. van den BergMoraal, naar den Haag, Jacob v. d. Doesstr. 40 A. A. Breedveld, naar België N. van Gelder en gezin, naar Eindhoven, Hertog Hendrik van Brabant plein 4 D. Roest. Zoetermeer, Broekweg 3 J. van Waardhuizen, Oegstgeest, H. Morschweg 83 E. J. T. Zeegers naar Lel den, Pres. Steijnstr. 2. Alhier heeft zich een Dames-comité gevormd, dat zich ten doel heeft gesteld, gelden te verzamelen om ter gelegenheid van de geboorte van een kleinen prins of prinses, een wieg en baby-uitzet te schen ken aan hem of haar, die op denzelfden dag wordt geboren in deze gemeente. LEIMUIDEN. Jaarvergadering der E.H.B.O. Onder voorzitterschap van den heer K. F. Llssenburg vergaderde ln het „Wapen van Leimuiden" bovengenoemde afdeeling. De voorzitter constateerde met genoegen, dat bijna alle leden aanwezig waren. De notulen en Jaarverslagen van den secre taris werden onder dankzegging goedge keurd. Uit het Jaarverslag bleek, dat er ln het afgeloopen jaar 18 oefeningsavonden zijn gehouden. Over het algemeen kwamen de leden getrouw deze avonden bezoeken. Uit het jaarverslag van den commissaris sen van toezicht op de verbandstrommels bleek, dat deze materialen en de ge plaatste verbandtrommels kleine aanvul lingen behoeven. De per. aftr. mejuffr. B. Treur als penningmeesteresse. mej. L. van c'er Werf als commissaris van toezicht en den heer H. MeUer als secretaris werden met meerderheid van stemmen herkozen. Hierna volgde bespreking over een te houden nieuwen curus en het organiseeren van een propaganda-avond. Nadat dr. D. Stapensea ter vergadering was gekomen, dankte de voorzitter hem voor zijn leiding en voor het vele werk, dat hij voor de E.H.B.O. doet. Namens de vereeniging bood de voorzitter dr. Stapensea enkele prac- tische cadeaux aan en hoopte, dat onder zijn leiding de vereeniging moge bloeien. Een gezellig samenzijn volgde hierna. ZOETERMEER. De Vadoekbrug. De z.g. „Vadoek"-brug, een bruggetje temidden van den modernen verkeersweg tusschen onze gemeente en Stompwijk, zal eindelijk verdwijnen. Dit is maar gelukkig, want deze brug had al veel misère ver oorzaakt. De provincie heeft nu een nieuwe brug ontworpen als verbinding tusschen Middel weg en Zwaardvlootscheweg, waarbij te vens de kromming ln den weg zal verdwij nen. De aanbesteding van deze misènebrug kan binnenkort tegemoet gezien worden, waarna dan een uitstekende verbinding met den Polderweg zal ontstaan. Alhier werden ter gemeentesecretarie een veertigtal personen ingeschreven voor den dienstplicht der lichting 1939. Het mond- en klauwzeer onder het vee breidt zich nog steeds uit. Thans zijn hier reeds ongeveer honderd gevallen, waarvan verschillende met doodelljk ge volg. Het weekblad Handelsbelangen bevat de credlteurenltjst in het faillissement der NV. Carosseriefabrlek Lamboo en Zn., handel ln carosserieën. automobielen en vliegtuigen alhier. Deze lijst heeft 106 cre diteuren met een totaal passief van f. 65.612.40, waarvan preferent f. 17.848.02. De baten zijn nog niet volledig bekend. HILLEGOM. De bevolking in September. Gedurende September is de bevolking dezer gemeente gestegen van 11594 tot 11613 inwoners. Er ls dus weer groei, ter wijl er in eenige der vorige maanden ach teruitgang was. De commissie Kindervoeding heeft weer het plan het verstrekken van een warm middagmaal aan schoolplichtige kinderen uit alle kringen te hervatten. Zij doet een beroep op de liefdadigheids zin van de ingezetenen en verzoekt giften in geld en natura. Mededeelingen of een telefoontje worden gaarne aangenomen ln Huize St. Joseph of Hoofdstraat 4, waar na het toegezegde wordt afgehaald. KATWIJK AAN ZEE. J. v. R. d "en bij de politie aangifte, dat een van zijn koeien aan mond- en klauwzeer ls bezweken. A. F. van L. deed bij de politie aan gifte, dat zijn rijwielbelastingmerk van zijn flets, die h{j drie minuten onbeheerd had lat«n «baan, ls ontvreemd. LISSE. Vergadering „Theorie en Practijk". In restaurant „De Nachtegaal" verga- dorde de vereen „Theorie en Practijk", vereeniging van oud-leerlingen der Rljks- tulnbouwwinterschool. Spreker was de heer F. Limburg te Sassenheim, dir. v. d. keu ringsdienst van „De Narcis". De vergadering stond onder leiding van den voorzitter, de heer Harry Hylkema van Hilegom. Onder de aanwezigen merkten wij op den voorz. der Alg. Ver. V. Bloembollen cultuur dr. A. Verhage, voorts den direc teur en leeraren der R.T.W.S. te Lisse. Deze heeren werden allen hartelijk welkom ge- heffen, Nadat de secretaris, de heer Gehrels van Halfweg de notulen had gelezen sprak de heer Limburg over „Welke schade veroor zaakt de Narcisvlieg? Wat wordt practisch hiertegen gedaan? Welke maatregelen be- hooren er genomen te worden?" Spr. merkte op, dat de narcissencultuur in vroeger tijden wel bijna door ledereen beoefend kon worden. Het was voorheen alleen een kwestie van planten, rooien, rapen. Men was met de narcissencultuur zeer slordig Het optreden van de narcis- vlieg heeft dezen cirkelgang gebroken. Wat ls hierdoor al een schade berokkend. Dui zenden manden worden aan de verschil lende veilingen afgekeurd, hetgeen bewijst dat dit kwaad in hevige mate om zich heen heeft gegrepen. Met cijfers werd aan getoond hoe groot de omvang van dit kwaad ls. De keuringsdienst van de vereeniging „De Narcis" heeft echter hierin kentering gebracht, hoewel deze dienst zijn arbeid met vele moeiten gepaard moet verrichten, daar vele kweekers het groote gevaar van de narcisvlieg nog niet inzien. De heer Limburg betoogde, dat men de cultuur het beste dient door de aangege ven maatregelen van den keuringsdienst op te volgen en de wenken niet ln den wind te slaan. Willen de kweekers de maatregelen niet ter harte nemen, dan beloopen zij het ge vaar dat niet slechts een bepaalde partij doch de geheele kraam wordt afgekeurd voor den export, Laat de narcissenkweeker het voor oogen houden, dat de handel alleen gediend ls met Inderdaad kwaliteits- bollen. Men staat thans aan het begin van de bestrijding der narcisvlieg. Spr. riep aller medewerking in voor verdere doorwerking oer bestrijding. De voorzitter dankte voor het betoog. NOORDWIJK. A.s. Maajidag zal weer een nieuwe ploeg van twintig werkloozen vertrekken naar de centrale werkverschaffing te Steenwtjk. NOORDWIJK BINNEN. Vergrootlng der Geref. Kerk. De Geref. Kerk aan de Vinkenlaan alhier zal worden vergroot. Tevens zal een ver gaderzaal worden gebouwd. Naar wij ver nemen is de vergunning hiervoor reeds verkregen. NOORDWIJK AAN ZEE. De 16-jarige v. d. N. uit den Binnen weg alhier had het ongeluk per fiets met groote snelheid op den hoek Schoolstraat- Plet Helnstraat op zij tegen een passee- rende auto te rijden. Het bleek dat de jongen een enkel had gebroken. Hij is ter behandeling naar het Acad. Ziekenhuis in Lelden vervoerd. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De raad komt Dinsdag a.s. n.m. te 2 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2, Voorstel van B. en W. tot conversie c.q wijziging der overeenkomst van de geldleeningen: a. oorspronkelijk groot f. 100.000, per resto op 1 Januari 1938 f. 83.410; en b. oorspronke lijk groot f 198,050. per resto op 1 Januari 1938 f. 162.720; 3. Schrijven van Ged. Sta ten van Zuid Holland inzake de behande ling van het beroep, ingesteld tegen het besluit van den raad, d.d. 9 April 1937, waarbij de woning Havenstraat 20 niet on bewoonbaar werd verklaard en aanwijzing van een gemachtigde, die namens den raad ter zitting van Ged, Staten het. woord kan voeren; 4. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de alg. politieverordening; 5 Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening tot afwijking van bepalingen der winkelsluitingswet. OEGSTGEEST. Bij de politie ls aangifte gedaan van het feit. dat op den nieuwen Rijksweg nabij „De drie witte palen" een autobot sing heeft plaats gehad tusschen een vrachtauto bestuurd door A. de N„ wo nende te Katwijk en een personenauto, bestuurd door J. F. B„ wonende te De venter. De botsing werd veroorzaakt doordat de vrachtauto naar links afweek in de rich ting Rijnsburg, wat door den bestuurder c!°r personenauto te laat werd cugemerkt. Beide auto's werden licht beschadigd. De no'itie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. RIJNSBURG. Chr. mondorgel vereeniging „Advendo". Deze vereeniging hield haar jaarverga dering in „Flora". Fr was groote opkomst, ook van ouders en donateurs. D? voorzitter, de heer Hoogstraten, sprak een kort openingswoord, waarna de secretaris, de heer A. Jungerlus, zijn keurig verzorgd jaarverslag uitbracht. Dit verslag getuigde van een opgewekt veree- niglngaleven. De penningmeester, de heer Wales Anthraclel is altijd prima, maar SEVEN SISTERS WALES is hel beste van het beste en bovendien laag in prijs. Een en al voordeel I Vraagt eens prijs bij den alleen- vertegenw. voor Leiden en omstr. HOOGE MORSCHWEG no. 148 TELEF. 2760 (3 LIJNEN) 8971 (Insez, Med.) C. de Koning, gaf een uitgebreid over zicht der financiën. Daarna kreeg de vergadering een meer feestelijk karakter door het opvoeren van tooneelstukje, voordrachten enz. „Adven do in woord en lied" „Geert Blikmans Wraak" en de „Muzenzonen" oogstten veel succes. Ook de muzieknummers van Ad vendo, onder leiding van den directeur, den heer H. Polman, werden met grczite aandacht beluisterd. Te middernacht sloot de voorzitter dezen uitstekend geslaagden avond met woorden van dank tot de medewerkenden. Ger Jeugdcentrale. De Ger. Jeugdcentrale. samengesteld uit de Jongelings-, Meisjes-, Knapen- en Jonge-Meisjesvereenigingen. heeft een openbare samenkomst gehouden ln de Ger. Kerk aan den Voorhouterweg, waarin beluisterd werd de radio-uitzending der drie Geref. Jeugdbonden vanuit Utrecht. De opkomst was goed. Ds. v. d. Loo leidde dezen avond, waarin voornamelijk het woord aan de radio was. Na afloop sprak ds. v. d. Loo een dank woord, inzonderheid aan den heer G. v. d. Perk, directeur der Radio-Centrale, voor de uitnemende wijze, waarop door hem de radio-installatie was verzorgd. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, Z van C. v. Delft en E. M. Heemskerk Abraham, Z. van G. Koekebakker en C. J. de Mooy, Ondertrouwd: Joh. ten Donkelaar jm.24 j. en J. Hoogeveen jd. 22 j. H. C v. Delft jm. 27 j. en C. G. den Haan jd. 25 j. Getrouwd: W. Ouwerkerk jm. 26 j. en A. Binnendijk jd. 25 j. C. Botermans jm. 23 J. en M. v. d. Mey jd. 22 j. Overleden: Pieter Riethoven 65 j„ echt genoot van L. Pauw. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Getrouwd: G M. Pietense en J Bolle- boom. VEUR-LEIDSCHENDAM, Te water geraakt. Tengevolge van een windvlaag geraakte aan den Oostvlietweg de slagersbediende M. met zijn rijwiel ln den Vliet. De jongen, die een mand met vleeschwaren aan zijn arm had, had de tegenwoordigheid van geest den mand boven zijn hoofd te steken, waardoor de inhoud voor het water be waard bleef. Door den schok vielen eenige ballen gehakt in het water. Nadat een omwonende landbouwer het madje had aangepakt kon de jongen met zijn rijwiel op den kant komen. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De raad komt op Dinsdagavond as. te 8 uur bijeen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken; 2. Uitloting obli gaties geldleening; 3. Openbare lagere school Rijndijk: 4. Wijziging ïekening- courant-overeenkomst; 5. Regeling ver goeding ex. artikel 13 L.O.-wet 1920 6. Aanvrage tegemoetkoming ex. art. 13 van L. L. J. Gusseirhoven; 7, Benoeming leden commissie van toezicht M.O.; 8 Verlenging sehoolartsendienst; 9. Begrootlng school- artsendienst 1938; 10. Wijziging sehool artsendienst 1937; 11. Wijziging legesver ordening; 12. Wijziging algemeene politie- verordeing; 13. Vergrooting schaftkeet voor schietlokaal; 14. Spaarregeling voor B- steun; 15. Loonklassen voor land- en tuin- arbeiders en bouwvakarbeiders; 16. Comp- tabiliteit-sbesluiten17. Rondvraag. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongerengroep. De C. H. Jongerengroep vergaderde. Na het zingen van Gez. 2 1 ging de voorz., de heer A. Fortgens voor in gebed, waarna lil), den spr.. den heer C. E. Klink, van Voorburg, hartelijk welkom heette. Deze sprak over: „De mlllioenennota", waarop een leerzame gedacMenwissellng volgde. Mej. B. Bol gaf een overzicht van de buitenlandsche politiek, terwijl mej. B. v. Maansn ter afwisseling voor zang en de heer A. den Boer voor declamatie zorgde. Na eenige huishoudelijke mededeelingen sloot de voorzitter met dankgebed. WARMOND- Bij het machinisten-examen is ge slaagd voor diploma C: H. A. Salier, uit Haarlem, vroeger alhier woonachtig. WASSENAAR. Bij beschikking van den minister van Financiën is met aanvang der 476e Staats loterij tot collsctrlce benoemd mej. A. Her- zogenrath, alhier.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7