Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 9 October 1937 Gemeenteraad Oegstgeest Officieele (risispublicaties De vragen over de stopzetting van de steunregeling Sluitende gemeente- begrooting. AGENDA AALSMEER. Verkooping, Door notaris H. Bax is In „De Oude Vei ling" alhier publiek verkocht, krachtens art. 1223 B.W.: De kweekerij, bestaande uit woonhuis met kassen, ketelhuis, schoor steen, tuingrondw en erf. te Aalsmeer, aan den Machineweg, groot 23.5 are, eigendom van en in gebruik bij de N.V. „Kweekerij Novum". Het perceel werd ingezet op f. 13000, verhoogd tot f. 15000 door H. Wich- mann te Aalsmeer. Bij afslag werd op f 200 gemijnd door C. v. d. Velde te Aalsmeer- Oost, die alzoo kooper werd voor f. 15200. Door de Ned. Chr. Filmstichting is in ,.De III Kolommen" vertoond: „De Paul Kruger Wildtuln". Bij deze film hadden de bezoekers gelegenheid verschillende wilde dieren in hun oerstaat te aanschouwen, alsmede zich te verlustigen in de schitte rende natuur van dit reservaat, dat op initiatief van Paul Kruger aan de grens van Porutgeesch Afrika gesticht werd met een oppervlakte zoo groot als ons land. Er is van deze film veel genoten, ook door de kinderen, voor wie 's middags een voorstel ling werd gegeven. HAARLEMMERMEER. Officieels opening Bazar „Gezellig Samenzijn". In totel „De Beurs" te Hoofddorp had de officieele opening plaats van den door de tooneelver. „Gezellig Samenzijn" aldaar georganiseerden bazar, waarvan de op brengst zal strekken tot aankoop van ver schillende tooneelbenoodigdheden. De groote beurszaal ziet er feestelijk uit en aan alles is te zien dat het bestuur met de inrichting van dezen bazar ten volle is geslaagd. Zoowel voor de verschillende keurig in gerichte stands, als voor verscheidene attracties is een groote plaats ingeruimd. De officieele opening had plaats te zes uur in tegenwoordigheid van vele genoo- digden w.o. namens het gemeentebestuur de heeren Ouwerkerk en Koning, wethou ders, en de gemeente-secretaris mr. Jan- sonius. Nadat de voorzitter der vereeniging de heer W. A. Meeuwig een inleidend woord had gesproken, hield weth. Koning een korte openingsrede, waarbij hij een en ander uit het leven van „Gezellig Samen zijn" memoreerde, mededeelde dat door het gemeentebestuur op hoogen prijs wordt gesteld dat de vereeniging steeds met wel gekozen stukken voor den dag komt en tenslotte de beste wenschen uitte voor het welslagen van den bazar. De bazar werd reeds vrij druk bezocht. Zilveren ambtsjubileum. Op Woensdag 13 October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer Cornells van der Maarel tot gemeente-veldwachter te Haarlemmermeer werd aangesteld met als standplaats Abbenes. Vóór dien tijd is hij reeds zes jaren te Amsterdam als agent van politie werkzaam geweest. Na 4 jaren, dus in 1916, werd hij van Abbenes overgeplaatst naar Hoofddorp, waar hij thans 21 jaren dienst doet. In de afgeloopen 25 jaren heeft de heer van der Maarel zich doen kennen als een uitstekend poli tie-man. die zijn taak steeds met groote toewijding en ijver heeft vervuld, zoodat hij op een eervollen staat van dienst kan terugzien. Het zal den in deze gemeente alom be- kenden jubilaris, die door zijn dienstijver bij zijn superieuren en collega's hoog staat aangeschreven en zich door zijn joviaal karakter ook onder de burgerij veler sym pathie heeft verworven, dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken! Geld vermist. Een bewoner van Badhoevedorp kwam •s morgens tot de ontdekking dat uit een in een der kamers staand buffet een bedrag van f.15.— was verdwenen. Daar gc-en sporen van braak zijn gevonden, wordt ver moed dat een ongewenschte bezoeker zich met een valschen sleutel toegang tot het huis heeft verschaft en er onopgemerkt in geslaagd is, zich van het geld meester te maken. Brand in Zwanenbrug, In den afgeloopen nacht brak brand uit In een leege stal, staande achter de wo ning van A. Plug aan de Domineeslaan te Zwanenbrug. De brandweer van Hoofd dorp werd gealarmeerd en slaagde er met de autospuit in den brand tot den stal, die tot den grond toe afbrandde, te beperken en het woonhuis te behouden. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Gevonden: een jas, een horloge, een ring. Ten raadhuize te Hoofddorp werd hiervan aangifte gedaan. Tot politieagenten in dienst van de gemeente Haarlemmermeer zijn door den burgemeester benoemdter standplaats Nieuwvennep (wegens overplaatsing van den gemeente-veldwachter J. van der Spek) W. Veneman, korporaal bij de politletroe- pen te Haarlem en ter standplaats Hoofd dorp (wegens vertrek van W. C. Bijl de Vroe). J. G. Bosman, agent van politie te Ellekom. Spoedig zal uitvoering worden gege ven aan het plan tot het bouwen van een duikerbrug over den krommen tocht nabij het in aanbouw zijnde kerkgebouw in Bad hoevedorp. Met dit werk zal een groote ver- belering tot stand worden gebracht. Vergadering Vreemdelingenverkeer. De Vereen, voor Vreemdelingenverkeer heeft in haar bestuursvergadering van gis teren kennisgenomen van diverse ingeko men stukken, w.o. een correspondentie van de Centrale commissie, welke breedvoerig is besproken. Met het oog op plannen voor den komenden bloeitijd der bloembollen zal contact gezocht worden met „Haarlem's 1 Bloei". Gevonden. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie des n.m. tusschen 7 en 8 uur een zilveren manchetknoop. Vergadering Chr. Hist. Kiesvereeniging. De Chr. Hist Kiesvereeniging hield een ledenvergadering, waarin de verkiezings actie is besproken. Door het aftreden van drie bestuursleden had een verkiezing plaats met het resultaat, dat benoemd zijn de heeren G. Braak Hekke, H. van Es en E. Nijholt, In den winter zal meer vergaderd wor den, met een spreker zoowel als in samen werking met de jongeren. De Chr. Iiist. Jongerengroep heeft een vergadering gehouden waarin de voorzitter de gebeurtenissen van de laatste maanden besprak. Na de pauze kwamen de proble men van de maand ter sprake. Het bestuur heeft een plan voor de win- tercampagne ontworpen. HILLEGOM. De bloemboilenbeurs. Het bezoek was zeer groot; 202 entree kaartjes werden verkocht. De handel in tulpen kleine maat voor Duitschland was vlot; veel vraag was er voor witte hyacin then. De mudgoed-hanael daarentegen was kaim. Dahlia's waren geëxposeerd door de firma Gebr. de Ruyter. KATWIJK. Slagersver. „Katwijk en Omstreken". Gisteravond hield de Slagersver. „Kat wijk en Omstreken" een vergadering in Hotel „de Roskam" toegankelijk zoowel voor nlet-leden als voor leden. De heer Rietveld, propagandist van den Ned. Slagershond sprak onder „Het werk der saneering in ons bedrijf". Het was goed gezien van het bestuur om ook niet-leden voor deze vergadering uit te noodigen, want met de lezing door den heer Rietveld konden allen hun nut doen. ook op het ge bied van organisatie en de noodzakelijk heid hiervan. Dat het punt „Saneering" en de z.g. spertijd veel tijd vroeg doch ook veel belangstelling, ligt voor de hand. Er volgde een uitgebreide gedachten- wisseling. Na deze lezing werd de gewone agenda afgewerkt en de voorzitter dankte den spreker. KATWIJK AAN ZEE. Aanbesteding. De architect de heer v. d. Klauw te Was senaar heeft aanbesteed het verbouwen van het perceel Zeeweg 50. De uitslag was G, de Best Krz. f. 1846, J. Schipper f, 1847, Gebrs. Verloop f. 1904, Firma Zwanenburg en Van Beelen f. 1940, A. Haasnoot Gz f.1995, A. Vooys f.2039, allen alhier; Fa. Kruger en Aanhaven f. 2041, Katwijk/Rijn; Fa. Vogels en v, d. Hulst f. 2225, Wasse naar. De gunning is aangehouden. Door de politie alhier is aangehouden L. M„ verdacht van diefstal van een rij wiel te Noordwijk. Hij is door de politie naar Noordwijk op transport gesteld. De raad viui de gemeente Oegstgeest kwam gisteravond in openbare verga dering bijeen. Om tion over zevenen opende de burgemeester de vergade ring en om klokslag acht uur was de j geheele agenda afgehandeld! AUe leden waren aanwezig. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Een verzoek van de Centrale Propagan- da-commissie, om te willen onderzoeken, of in Oegstgeest van gemeentewege de gele- i genheid kam worden opengesteld tot het deelnemen aan Esperantocursussen werd voor kennisgeving aangenomen, De heer Krulzinga stelde nog voor nadere inlich tingen over de plannen der commissie in te winnen, doch B. en W. en de overige raadsleden voelden daar ntets voor. Door de KN AC, is verzocht de perso- nee'e belasting op motorrijtuigen te willen verlagen. Na e enige discussie, waarbij de heeren den Ouden en Smit hst verzoek steunden, werd besloten te onderzoeken of er werkelijk aanleiding bestaat bedoelde balastlng te verlagen. Aan den heer G W. Proper werd, een strook grond, aan den Rhijngeesterstraat- weg, groot 37 M2 verkocht voor f. 2 per M2. Aan den heer J. C. J, Witmans werd voor een nader te noemen lastgever, een perceel bouwterrein aan de Marelaan, hoek Wilhetminalaan. groot 485 M2. tegen f.8 per M2, verkocht. Aan den heer Witmans zal een provisie van 2 »/o worden gegeven. De vragen Kruizinga. B en W. deelden mede. dat zü hebben besloten bh wijze van proef, met ingang van 25 September J.l. de steunregeling voor werklooze arbeiders beneden de 50 jaar, afkomstig uit de land. en tuinbouwbedrij ven en voor de losse arbeiders niet meer toe te passen. Naar aanleiding van dit besluit is door den heer Kruizinga verlof gevraagd vragen te stellen (Deze (/geen werden eenige dagen geleden in ons Blad gepubliceerd i De voorzitter deelde mede. dat B en W. zich niet tegen deze Interpellatie zullen verzetten, hoewel men zich hier naar sprekers meening op het terrein van het zelfbestuur bevindt waarbij B. en W. niet interpellabel zün. Op voorstel van den burgemeester besloot de raad de vragen in handen van B. en W. te stellen, die ze in de LISSE. Middenstandsvereeniging „De Hanze". De middenstandsver. „De Hanze" opende het winterseizoen met een gecombineerde vergadering met de K.J.M.V., in restaurant „De Nachtegaal". De voorzitter, de heer C. W. Barnhoorn, verwelkomde de leden en de K.J.M.V.-ers. De opkomst was uitstekend. Als spreker trad op de heer Franc. Bibo, leider der reciameafdeeling van den Ned. R.-K. Middenstandsbond. De voorzitter wees er op, dat het voor den middenstander van groot belang is met den tijd mee te leven, opdat voor komen kan worden dat „zonder ens, óver ons" wordt beslist. Het deed spr. genoegen, dat de Hanze Handelsavondschool weer is geopend en men daar opgeleid kan worden voor het middenstandsdiploma. Hij wekte de K.J.M.V.-ers op tot groote deelneming aan dezen cursus. De heer Bibo merkte op, dat reclame niet iets Is van den laatsten tijd. Ruim 4000 jaar geleden maakten onze voorvade ren reeds reclame. Eerst in de 18de eeuw kwam de schriftelijke en de kranten reclame, welke sindsdien enorm is uitge breid en nader toegepast. De opzet en be doeling der reclame is: „winst te maken". Reclame, wil deze succes opleveren, moet systematisch worden toegepast. Voorts moet reclame opbouwend zijn, hetgeen spr. nader aantoonde. De voorz. dankte hem voor zijn rede. Burgerlijke Stand. Geboren; Petronella Johanna, dochter van H. J. Clemens en A. H. A. van Zeist Theodora Maria Gerarda, dochter van J. de Iiuijper en M. A. Hoogkamer Jacohus Bernardus, zoon van J. fan Loon en C. A. Kaandorp Leonardus Henricus Johan nes. zoon van C. J. Kapitein en E. M. Möl- ler Klazina Cornelia Anna, dochter van P. J. Randsdorp en P. H Ammerlaan Leendert Inge, zoon van K. A Noort er. van P. Baas Antonius Christlanus, zoon van Th. Zwetsloot en M. E. Jeiierse. Ondertrouwd: C. J. Verdegaal cu J. L. Wettei. Loop der Bevolking. Vertrokken: G. Westering, naar Hiiiegom Mej. F. Coté, naar Haarlem Mej. A. A. van der Veek, vertrokken naar Leiden L. Peschier en gezin, naar Hiiiegom W. van Wageningen, naar Koudekerk Mei. E. G. M. van Rijn. naar 's-Gravenhage Mej. A. Th. A. van Werkhoven, naar Pe- sicr iZw.) Mej. C. J. L. Mulder, naar Oegstgeest Gevestigd: Mej. W. Hoogewoning, van Sassenheim, 3e Poellaan 33. eerstvolgende raadsvergadering schrif telijk zuilen beantwoorden. In een van zijn vragen informeert de heer Kruizinga of B. en W. het orgaan van de steunverleening en werkverschaffing om advies hebben gevraagd Uit de korte dis cussie, die over het al of niet toestaan van de Interpellatie ontstond 'bleek, dat B. en W. verzuimd hebben dit advies te vragen, doch dat zij hun fout inmiddels hebben hersteld, De rekeningen van het Burgerlijk Arm bestuur, het grondbedrijf en de gemeente werden goedgekeurd. Aangeboden werden de gemeente- begrooting 1938 en de begrooting van het grondbedrijf 1938. Beide begroolingen zijn sluitend. De eerste sluit wat den gewonen dienst betreft met een totaal bedrag van f, 407.444.18 en de tweede met een totaal bedrag van f. 9382,55. De totaal bodragen der kapitaaldien sten van beide begrootingen wijzen resp. aan f. 109.565,24 en f. 110.201.44. Aan de Leldsehe Mixed Hockey Club werd tot 1 September 1947 een strook grond, groot 132 M2, en gelegen ten Zuiden van (haar terrein aan de Krogt, verhuurd voor f. 3 per Jaar. De LM.H.C. is van plan op dezen grond, tezamen met de Loiclsche Lawn Tennis Club. een clubhuls te bouwen. Besloten werd de bestaande regeling met den schoolartsendienst. die 1 Januai'l a.s. afloopt, voor 10 jaar te verlengen. De voorzitter wees nog op het buiten gewoon nuttige werk. dat door dezen dienst wordt verricht en sprak er zijn vreugde over uit dat de geheele raad, zonder eenige discussie tot deze verlenging had besloten. Goedgekeurd werd een voorstel om de termijn voor ontruiming van de onbewoon_ baar verk'aarde woningen Wijttenbachweg 3a tm 3e en Terweeweg 9, 11. 13, 15 en 17 met ten half jaar te verlengen, daar de bewoners, op één na, nog geen andere woning hebben gevonden. De heer Kiulzlnga zelde bevreesd te zijn dat de ontruiming op zoo'n manier op de lange baan zal worden geschoven, doch de voorzitter deelde mede, dat dit geenszins de bedoeling van B. en W. Is; men wil de bewoners slechts zooveel mogelijk ter wille zijn De verordeningen tot heffing en invor dering van besmettelijke ziektegelden werd opnieuw vastgesteld, De rondvraag leverde niets op. Donderdag 14 October zal bij de Ge- neesheeren op de gewone uren gelegenheid zijn tot kostelooze inenting of herinenting, De A.-R. Propagandaclub vergaderde onder leiding van dr. Algera. Na een wel komstwoord leverde de heer B. de Vries een referaat over: „Ware en valsche de mocratie". Spr. stelde de democratische gedachte der A.-R. Partij in het licht en wees er op, dat deze naar de H, Schrift is. In verband met het bedanken van den heer S, v. Voorst als voorzitter der Herv. Mannenvereenlging, werd in diens plaats benoemd de heer N. B. Themmen, hoofd der Ned. Herv, School. Bij de verkiezing van ambtsdragers der Ger. Gemeente werden als zoodanig herkozen de heeren A. Balkenende, J. van Riet en B. Visser, en als diaken de heeren R. C. Segers en G. Tromp, Voor de Hanze-Handelsavondschool staan ruim 60 cursisten ingeschreven. In verband met de opleiding voor het diploma algemeene handelskennis, hetgeen ver plichtend is volgens de vestigingswet, werd het aantal leeraren van 4 op 6 gebracht, De nleuwbenoemden zijn de heeren Floor en Ragas. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: A. J. A. Brand, verpleegster, Langeveld 29 W. M. Van der Voort van der Kleij, ieerl.-verpleegster, Langeveld 29 P. A, Warmenhoven, dienstb., Katwijk- schestraat 25 E. Rietkerken, leerL-ver pleegster, Zwarteweg 20 J. W. Star, ieerl.-verpleegster, Zwarteweg 20 J. Caughlin en fam., verkoopchef Ford Mij.. Golfweg 23. Vertrokken: H. W. Asslnk, naar Leiden, Hoogewoerd 89 J. F. de Cock en vr„ naar Katwijk, Huize St. Jozef E. de Ronde, hulp In de huish., naar Groningen, Groote Markt 36 Wed.D. de Bruin, geb. M. C. v. der Heuvel, naar Rotterdam, Jan Kruijf- straat 11c J. M. Koop, dienstb., naar Keulen (Duitschl.l V. van Weizen, kan- toorbed., naar Zeist, Den Dolder. Plelnes- laan 94 A. H. Hoopman, dienstb., naar Oldenburg Graaf W. A. W. van Lim burg Stirum, naar New-York City Broad way 29 S. C. Schouten, kamermeisje, naar Genève J van der Niet, visscher, naar Westkilver Bruchmuhlen 180, West- falen G J. M. Kortmann, volontair, n. Beverwijk, Keesdelftsweg 1 A. A. M. Aikemade, leerares, naar Den Haag, Be noordenhout 19 L D. van der Werf, naar Echt (L.)St. Bernardus College G. van der Wiel, naar Dordrecht, Toulon- schelaan 65 rd. Burgerlijke Stand. Geboren: Jeroen Simon Nicolaas Johan nes, Z. van J. Hermans en A. G. de Haas Adriana Johanna Maria, D. van J. A. Verhoeven en C. A. de Haas. Ondertrouwd: J. Kleton en E. E. Dekker A. D. Guldemond en J, A. van der Poel C. H, Bouwmeester en H. Dallinga D. van Duijn en E. Koai J. P. Rijnders cn G. M. Radings. Getrouwd: C. Vermeulen en G, M. Smit B. H. M. Braun en J. J, M. van Westerop L. J. Beugelsdijk en A. G. M, Brederode J, Bikker en J. van Os. NOORDWIJKERHOUT. In café „De Zwaan" werd een groote propaganda-vergadering gehouden, door de Esperanto-cfub „Haarlem en Omstre ken", De algemeene voorzitter, de heer v, d Reep uit Llsse zette het nut en de nood zakelijkheid van de wereld-hulptaal dul- dclijk uiteen. Er was veel belangstelling. De afd. „De Macht van 't Kleine" ont ving van de »'d. Noordw.hout f. 21.50. Tot collectrice werd aangenomen mej. Haas- noot. RIJNSBURG. Loop der Bevolking. Vertrokken: Jacob de Mooy en gezin n Leiden. Potgieterslaan 19 a Jacobus Heemskerk naar Utrecht. Lichtegaarde 6 Amerik van Rijn. naar den Haag, Stul- vezandstraat 107 Maartje Korbee naar idem. idem Johan Carle ten Donkelaar naar Leiden, Middelstegracht 75. Stichting „Het Hoogeland", In de Kerkzaal had voor bovengenoemde stichting een propaganda-avond plaats Ds Broekstra opende met gebed en het laten zingen van Ps. 103 vrs 2. waarna hij een kort openingswoord sprak. Vervolgens werd de film „In de branding" vertoond bene vens eenige andere, als het Vorstelijk huls, opnamen van de Jamboree, enz. Het nut tige werk, dat de vereeniging. waarvan deze stichtingen uitgaan, verricht, werd duidelijk gedemonstreerd. De heer D. van Heyst sloot na het zingen van Ps. 72 vrs 0 met dankgebed. SASSENHEIM. Ook hier is de melkprijs verhoogd en op 12 cent per liter gebracht. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. A. E. Leenen en C. C. de Groot. Loonfiverhooging. In overleg met het bestuur van do afti. den Haag van den Alg. Ned. Metaalbewer- kersbond. heeft de directie van de N.V. Eerste Ned. Kogellager- en Schroevenfa- briek Enkes alhier, besloten tot verhooging van de uurloonen voor een dertigtal me taalbewerkers. Het steeds toenemende aantal onder steunden is oorzaak dat 't Burg. Armbestuur dezer gemeente voor 1938 een belangrijk hooger bedrag als subsidie aan de gemeen te zal aanvragen. HEDEN: Evang. Gem.: Bidstond te 81/4 uur nm. Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur v.m. en 6'/» uur n m. Gemeente Gods (W. de Zwijgerkerk): Spr. J. A. Schoeman van Zuid-Afrlka, 8 uur nam Jeruël: Samenkomsten te 10 uur n.m. en 6V) uur n.m. Mccsohweg 59: Stadsevangelisatie te 5 uur nam. Nutsgebouw: Splrltisch Genootschap TH uur nam. Maandag. Amsterdam (Krasnapolsky)Verg. van 5obligatiehouders N.V. Lemvog. 3 uur namiddag. Gerecht 10: Theosophlsch Genootschap, 8i/4 uur nam. Volksgebouw: I. v. A O. Lezing over Japan, 8 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal (tot 24 October): Tentoonstel ling vam schilderijen van M. Wiegman. 10 uur vootoi.4 uur nam. 's Zondags 1—4 nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde, Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot half vier. 'sDonderdags: Inenting tegen dlph- terle, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.! „Land der Liefde". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. „De zanger van Hare Hoogheid". Woensdag- en Zaterdagnam, 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Stizy". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur. Zondag door], voorstelling 2—7 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 7. „De Huurling". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „De bokskampioen". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2'/« uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" eohter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 9 t/m Vrij dag 15 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lel den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Leeuwen, van der Meer, Verbrugge en Winkler. Te Oegstgeest wordt deze dienst waar genomen door dr. Leemhuis, tel. 2030. DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN, VELDBOONEN EN KOOLZAAD OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- dlng voor erwten van oogst 1937. welke zijn gedenatureerd ln het tijdvak van 4 October 1937 tot en met 9 October 1937 zal bedragen f. 1.10 per 100 kg. voor groene erwten door handelaren gedenatureerd en welke voldoen aan het voorloopig vast gestelde standaardmonster van kwaliteits klasse C en f. 0.60 per 100 kg. voor voeder erwten, door telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldboonen, welke aan de daartoe gestelde elschen voldoen en welke door telers dan wel handelaren zijn gedenatureerd in boven genoemd tijdvak zal f. 1.90 per 100 kg. bedragen. 9001 De steun voor koolzaad van oogst 1937 hetwelk met inachtneming van de gestelde voorschriften is verkocht ln het tijdvak van 5 September 1937 tot en met 2 October 1937, zal f. 0.75 per 100 kg. bedragen. VALKENBURG. Op den speidjesdgg voor het Roode Kruis is f. 17.50 gecollecteerd. VEUR-LEIDSCHENDAM. Gevonden voorwerpen. 1 heerenjas (vlschgraat), 1 zilveren hals ketting met medaillon. Inlichtingen bureau van politie. De gehouden speldjesdag ten bate van het Groene Kruis heeft f. 88 opgebracht. De 75-jarige heer J. A. Strickling (de held van Muiden) is zeer ernstig ziek. Gedurende September is in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd ten bate van de Kerkvoogdij f. 128.13 en ten bate van de Diaconie f. 63.22. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Johannes Vincentius Ange- vare en Johanna Maria van Dijk Nico laas Antonius de Groot en Alida Maria van Dijk Jeroen Petrus Floor en Maria Josina v. d. Poel, Ondertrouwd: Julianus Henricus Roile- veel, te Sassenheim met Maria Johanna (ie Groot Arnoldus Cornells den Elzen, te Noordwijkerhout en Maria Johanna Cor nelia v. d. Mey, alhier Arie Knoppert en Dirkje v. d. Laan, 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6