LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 9 October 1937 De strijd in het Verre Oosten BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Laatste Berichten Stadsnieuws SPORT Binnenland Buitenland BEURSO VERZICHT WEERBERICHT Hedenmiddag 2 uur: 778. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Institniut te De Bilt. Hoogste Stand 774.8 te Vestmanoer. Laagste Stand 759.6 te Ingö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Waar schijnlijk droog weer. Iets kouder. BUIXBNLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De hooge drukking in het Noordwesten nam sterk toe en breidt zich Oost- en Zuidwaarts uit De ondiepe depressie in Dultschland trok naar de Oo6tzee en werd nog van minder beteekenis. Uit het Noor den schijnt een daling te naderen, de depressie in het Zuidwesten nam af. De Brltsche eilanden hebben kalm weer met gedeeltelijk bewolkte lucht. In Scandinavië valt alleen ln het Noorden regen en kwam In het binnenland weer lichte vorst voor, In Dultschland was vooral in het Midden en Zuiden veel mist, die vermoedelijk zal op- trSÈsen. Zwitserland meldt nog regen en op dë hooge toppen sneeuw. Frankrijk meldt o6k veel mist en eenigen regen ln het posten. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windst., 10 gr., mist. lémden: O.N.O. 11 gr. C., bewolkt. Srlljn: N.N.W., 10 gr. C„ nevel. Nic«: Windst., 15 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr F.). 12 tfur 'smldd.: 12'/i gr. C. (55 gr. F.). II OOG WATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. V.m. te 5 u. 43 min.; n.m. te 7 u. 58 min. Voor Maandag V.m. te 6 u. 22 min.; n.m. te 18 u. 35 Min. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Zaterdag: 5.51 n.m. tot 5 44 v.m. Zondag: 5.49 n.m. tot 5.45 v.m. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 9 Oct. op; 11 u. 35: onder: 19 u. 36 10 Oct. op: 12 u. 24; onder: 20 u. 28. DUITSCHLAND Industrieel gearresteerd. Kommerzienrat Karl Billand, directeur der ijzergieterij Kaiserlautern en zeer be leend industrieel in de Palts, is op bevel van gouwleider Buerckel gearresteerd. Men verwijt hem gedurende de vier jaren van het nation aal-socialistische regiem zijn arbeiders te hebben uitgebuit. De vertrouwensraad, welke door zijn medeplichtigheid dit verdrag heeft begun stigd, werd afgezet. Bill and zal voor een bijzondere recht bank moeten verschijnen. Deze arrestatie heeft in de stad en in de industrleele kringen groote beroering gewekt. ENGELAND Rede van Chamberlain. Inskip waarschuwt voor „avonturen" Op het conservatieve congres te Scarbo rough heeft de premier Neville Chamber- laim een rede gehouden. Hij zelde o.a.: ..Het schijnt, dat wij ons tegenwoordig niet langer dan voor erfkele dagen kunnen losmaken van de internationale vraag stukken, die middellijk of onmiddellijk onze belangen betreffen en die ontstaan zijn door omstandigheden, waarop wij geen invloed hebben. Na hulde te hebben gebracht aan de energie en de ervaring, die Eden aan de handhaving van den vrede en het welzijn van het land wijdt, gaf Chamberlain een overzicht van de ernstige vraagstukken, die de aandacht bezig houden. Hoewel er in geen énkel geval van een formeele oorlogsverklaring sprake is ge weest, worden er in feite twee oorlogen gevoerd, in Spanje en in China. De minister-president herinnerde aan de bedroevende en afschuw inboezemende bombardementen van niet-strijders en zeide dat het naar zijn meening eenigszins ge vaarlijk zou zijn, wanneer het natuurlijke menschelijke gevoel van verontwaardiging niet op het juiste punt gericht zou zijn. na melijk op de misdaad, die men begaat door zijn toevlucht te nemen tot geweld, in strijd met de plechtig aanvaarde verplich tingen. zonder zelfs een vreedzame rege ling van het geschil door besprekingen en onderhandelingen te zoeken. Chamberlain sprak vervolgens over het geen hij „het hoornsignaal van de andere zijde van den Atlantischen Oceaan" noem de. Dit zeide hij is te juister tijd ver nomen. Tot dusverre had men geloofd, dat de Vereenigde Staten, het machtigste land ter wereld, zich tevreden zouden blijven stéllen met een politiek van isolatie. Maar Rocöeveftt ziet nu, dat geen enkel land voor Bij Sjanghai blijft de toestand vrijwel onveranderd. Vele Japansche aanvallen zijn afgeslagen. In het Noorden rukken de Japanners nog verder op. Het schijnt, dat twintig Chlneesche divi sies, meer dan tweehonderd duizend man, onder commando van generaal Tsjen Tsjen, vastbesloten zijn den Japanschen opmarsch tegen te houden. De Japansche troepen wachten thans op een gunstig oogenblik om de rivier over te steken en Tsji Tsja Tsjwang te bezetten. Het Japansche hoofd kwartier te Tientsin bevestigt de inname van Koeslen door de Japansche troepen, zij zuiveren thans Koesien en Joean Ping Tsjen, beide belangrijke strategische pun ten. van de laatste Chlneesche achterblij vers. De Japansche vleugeltroep, welke ten Noordwesten van Koeslen opereerde, ls te- nauwernood ontkomen aan een omsinge ling door Chlneesche troepen bij Joean Ping Tsjen en eerst gisteravond slaagde zij er in den tegenstand van Chlneesche ruiters, ge steund door infanterie, bij Hsien Kang Tsjen, dat ten Noordwesten van Joean Slng Tsjen ligt, te breken. aanvallen veilig zou zijn, iniden de besmet telijke ziekte van minachting voor het recht zich zou uitbreiden. Als hij verklaart, dat het noodzakelijk is terug te keeren tot het vertrouwen ln '»;t gegeven woord en ln de heiligheid der vj-- dragen, geeft hij uiting aan de overtuig'(g, die zoowel in dit land als in zijn eigen st lat heerscht en bij zijn oproep tot een gemeen schappelijke Inspanning voor de zaak van den vrede steunt de Britsche regeering hem gaame. Ten aanzien van de plannen tot het houden van een conferentie, zeide Chamberlain er vrijwel niet aan te twij felen. dat de Amerikaansche regeering, na de rede van Roosevelt, zich op de conferentie zou doen vertegenwoordigen en met de andere mogendheden be raadslagen over een oplossing voor het conflict in het Verre Oosten. Bij dezen stand van zaken zou het in het oog loopend voorbarig zijn, wanneer de Britsche regeering op een of andere afzonderlijke wijze optrad. Ik wensch slechts te zeggen, aldus de premier, dat het hoofddoel der Britsche regeering nog steeds het herstel en de handhaving van den vrede en samenwer king ter bereiking van dit doel is. Chamberlain zelde verder, dat de aan dacht tijdelijk van de gebeurtenissen in de Middelllandsche Zee is afgeleid door den toestand ln het Verre Oosten, „Wij verheugen ons", aldus vervolgde hij, „op recht over het accoord met Italië ten aan zien van den patrouilledlenst en voelen ons bemoedigd in de hoop, dat deze over eenkomst zou kunnen worden gevolgd door andere besprekingen tusschen de drie mo gendheden, die ten doel hebben de politiek van niet-inmenging werkelijk doeltreffend te maken". De minister verklaarde oprecht te ver trouwen. dat het Itallaansche antwoord de eendracht zal kunnen vergrooten. „Indien wij voor één keer werkelijk een stap vooruit zouden kunnen ko men in de kwestie van het Spaansche conflict, zou de weg vrijgemaakt zijn voor de besprekingen, die het onder werp van mijn briefwisseling met Mussolini geweest zijn". Het overige deel van de rede was gewijd aan de vorderingen der bewapening en aan binnenlandsche aangelegenheden. De minister voor de coördinatie van de defensie, sir Thomas Inskip, heeft te Stub- bington een redevoering uitgesproken, waarin hij zijn gehoor waarschuwde voor „leder stoutmoedig avontuur". Een toespeling makende op de talrijke brieven, die tot hem gericht worden en waarin maatregelen tegen Japan geëischt worden, deed Inskip de verantwoordelijk heid uitkomen, die op Engeland rust. „De andere naties van Europa, waar van een groot deel voor ons een leven dige vriendschap gevoelen, keeren zich naar ons en baseeren haar daden op onze houding. Dat verhoogt onze ver antwoordelijkheid. Wij mogen niet lichtvaardig een politiek aanvaarden, die wij niet zouden kunnen toepassen. Wij moeten terzelfdertijd onze militaire uitrusting versterken, teneinde mach tig genoeg te zijn om de leiding op ons te nemen". Verwijzende naar het succes voor Frank rijk en Engeland in den strijd tegen de zeeschuimerij in de Middellandsche Zee verklaarde Inskip tenslotte, dat er geen reden is het hoofd te verliezen. „Wij be houden de kalmte, die zoo vaak de repu tatie vormt van ons flegmatieke ras". Het Labourcongres te Bournemouth is met een zeer opgewekte rede van voorzit ter Dalton gesloten. Nog is besloten meer aandacht te wijden aan de propaganda onder de jeugd ten plattelande. GEBOREN: Hendrika Jacoba Francina, d. van J. v. Wilgen en J. H. Wassink Jan Nicolaas, z. van D. N. Kriek en M. G. Haverman Johanna, d, van F. v. Schooten en E. Stouten Catharina Josephina. d. van Vastenhout en M J Marcus Maria Jacoba, d. van A. Hoogervegt en A Koet sier Anna Maria, d. van C. v. Dlemen en E. A. G. Rijnders Maartje Adriana, d. van M, D. den Otter en M. Kloos De overweg aan den Rijnsburgerweg. Ernstig ongeluk voorkomen. De boomen geopend toen een trein in aantocht was. De lange reeks gerechtvaardigde klachten over den overweg aan den Rijnsburgerweg is hedenmorgen weer met een vermeerderd. En ditmaal heeft het maar heel weinig gescheeld of het bleef niet bij protesten. Alleen aan de oplettendheid van een wagenvoerder van een elcc- trischen trein, komende uit de rich ting Haarlem, is het te danken geweest dat geen menschenlevens te betreuren waren. Een ooggetuige vertelde ons, dat de boo men vanmorgen omstreeks kwart voor acht gesloten weTden voor het doorlaten van 'n trein, gaande in de richting Haarlem, wel ke zoo juist het station alhier had verlaten Direct nadat het laatste rijtuig den overweg was gepasseerd, werden de boomen opgedraaid, doch op datzelfde oogenblik naderde uit de richting Am sterdam met vrij groote snelheid even eens een electrische trein. De bestuur der van dien trein moet op vrij gToo- ten afstand tot zijn ontsteltenis heb ben bemerkt, dat het gewone rijverkeer over den overweg werd vrijgegeven en slaagde erin den trein nog juist voor de gevaarlijke plaats tot stilstand te brengen. In verband met het tamelijk vroege uur was de passage nog niet zoo druk als meestal het geval is,* wanneer de boomen gesloten zijn geweest, doch dat er ernstige ongelukken zouden zijn gebeurd, wanneer de wagenvoerder niet zoo op zijn qui-vive ware geweest, is aan geen twijfel onder hevig. Moge de goede afloop van dit inci dent den autoriteiten een aansporing zijn om meer spoed te betrachten bij het zoe ken naar een oplossing van het zoo ur gente Leidsche overwegvraagstuk. VOETBAL S.C.O. (OEGSTGEEST). Onder voorzitterschap van den heer M. H. Scholten is de jaarvergadering gehou den van de voetbalvereeniging S.C.O. te Oegst geest. Na opening werden de notulen goedge keurd en bracht de secretaris-penning meester. de heer E. Binsbergen, het jaar verslag en het financieel verslag uit. Uit btide verslagen was de goede vereeni- gingsgeest en een gezonde toestand merk baar. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen de aftredende heeren: M. H. Schol ten, F. Plalzler en E. Binsbergen. De aftr. heer D. Gordijn stelde zich niet herkies baar. In deze vacature werd gekozen de heer A Zijlstra. De voorzitter bracht den heer Gordijn hartelijk dank voor zijn medewerking en hoopte, dat hij de ver- eeniging nog vele jaren zou trouw blijven. Hierna werd evenals vorig jaar de we- kelijksche zaaltraining ingesteld, welke op Donderdagavond in „Irene" zal worden gehouden tijdens de wintermaanden. In verband met de herdenking van het 10-jarig bestaan der vereeniging in 1938 werden eenige plannen besproken, die na der zullen worden uitgewerkt. Van de rondvraag werd een druk ge bruik gemaakt, waarvan als belangrijkste kan worden gemeld, dat een zelfstandige elftallencommissie werd benoemd. BOKSEN. GROOTE NEDERLAAG VAN NEDERL. AMATEUR BOKSPLOEG. Alleen Nicolaas wint in het lichtgewicht. In de Wuppertaler Stadthalle is een boks wedstrijd gehouden tusschen een ploeg Nederlandsche en Duitsche amateurboksers welke in een groote 212 nederlaag voor onze landgenooten ls geëindigd Alleen de Nederlandsche kampioen in het lichtge wicht, Nicolaas, wist zijn partij tegen Piischel op punten te winnen. De zwaar gewichtkampioen van Nederland. Nolle, kon wegens een blessure, opgeloopen tijdens het oefenen, niet in den ring verschijnen. SCHAKEN. TAVENO—LEIDSCHE ARBEIDERS- SCHAAKCLUB. Gisteravond werd een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld tusschen TAVENO en de Leidsche Arb.-Schaakclub. Taveno L.A.S.C. A. BorkemaJ Koet >/i W. v. SchayckJ. Lips 10 J. KabierA. Hensing 10 P. de GraafG. Teleng 10 A. SJardijn—C. P. v. Ooyen 10 J. ScharlooC. Baart - 01 J. SnelC. R. Baart Vi V> J. F Kriek Sr.—J. Schouten 10 A. C. KriekA. J. Hensing10 C. ZandvlietP. Teieng 10 C. ZlrkzeeJ. Neuteboom 10 G. SpierenburgJ. Nieuwenburg 01 H. Ie NobelD. J. Weber 10 J. Martljn—C Renswoude 10 C. v. DuynN. D. Slootweg 10 C. P. SJardijn—K. J. Kielder 1—0 G. v. d. Wllk—F. Bourgois 1—0 J. PetietP. Beekman 01 M. HonsbeekJ. Beurze 01 Taveno won met 145. Jacob Jan. z. van G. van Mantgcm en C Bal Arie. z van D. Verhoejf en D. van Egmond Elisabeth Remina Chriitina. d. ran G J den Heeten en B. v. Wijk. ONDERTROUWD: H. G. ter Mors j.m. 26 Jaar en G v. (Hormen j.d, 24 jaar. Bij Kon. besluit is benoemd bij den generalen staf kapitein mr. J. D. Schepers van het 6e reg. Veldartillerie. De exploitatie van woningwetwoningen. Ten einde aan bezwaren, geopperd tegen de regeling, vervat in de circulaire van den vorigen minister van sociale zaken, eenigs zins tegemoet te komen, heeft de minister van binnenlandsche zaken aan de ge meentebesturen medegedeeld dat die cir culaire thans als volgt moet worden ge lezen: Voor de woningwet-woningen werd tot heden als regel, ongeacht het aantal wo ningen, dat een gemeente of een woning bouwcorporatie exploiteert, voor algemeene onkosten toegestaan een bedrag van ten hoogste f. 7,50 per woning en per jaar. Dit bedrag wordt voor gemeenten of woningbouwcorporaties, welke van 100 tot 500 woningen exploiteeren, met ingang van 1 Januari 1938 teruggebracht tot f. 7 en met ingang van 1 Januari 1939 tot f. 6,50. En voor gemeenten of woningbouwcor poraties. welke 500 of meer woningen ex ploiteeren met ingang van 1 Januari 1938 tot f. 6.75 en met ingang van 1 Januari 1939 tot f. 6, met dien verstande, dat deze schaal niet tot gevolg behoeft te hebben dat een absoluut lager bedrag wordt be schikbaar gesteld bij het bereiken der klassen van resp. 100 tot 100 en 500 en meer woningen. Onder het woningbezit, dat grondslag voor de bepaling van het bedrag voor al gemeene onkosten moet vormen, moeten ook worden gerangschikt de op grond van de woningwet gebouwde of geëxploiteerd wordende woningcomplexen, waarvoor voor schotten en/of bijdragen uit 's rijks kas niet zijn toegekend. Bestrijding der werkloosheid. Onderzoek naar de mogelijkheden er van. De regeeringspersdienst meldt: De minister van sociale zaken heeft een commissie ingesteld, welke tot taak heeft: a. een bexirijfsgewijze in te stellen on derzoek voor te bereiden naar de mogelijk heden van bestrijding van de huidige werk loosheid binnen het kader van het Neder landsche bedrijfsleven door regelingen op het gebied van den arbeid. b. op grond van de resultaten van be doeld onderzoek en van eigen inzicht aan hem voorstellen te doen, welke tot daad werkelijke vermindering van de werkloos heid in de eerstkomende tijden zullen strekken Tot lid en voorzitter dezer commissie is benoemd de heer ir. R. A. Verwey, direc teur van den rijksdienst dgr werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddelingtot lid en secretaris de heer Meyer de Vries, referendaris bij het departement van sociale zaken, hoofdinspecteur voor de werkver schaffing. Voorts hebben in de commissie zitting ambtenaren van de departementen van sociale en economische zaken en van de arbeidsinspectie, alsmede vertegenwoor digers van de voornaamste werkgevers- en middenstandsorganisateies en arbeidersvak- ceirtralen. DROEVE PLECHTIGHEID TE WADDINXVEEN. Teraardebestelling van den heer P. Lyklema. Onder groote belangstelling is hedenmor gen het stoffelijk overschot van den heer P. Lyklema, schoolhoofd te Waddinxveen, op de Alg. Begraafplaats aldaar ter aarde besteld. Op het kerkhof merkten wij o.a. op B. en W. van Waddinxveen, alle hoofden der scho len, diverse raadsleden en voorts vele on derwijzers en onderwijzeressen. Ook de leer lingen der hoogste klasse van de Christel. School aan den Oudeweg waren aanwezig. Onder leiding van den heer G. van Pelt brachten zij hun vroegeren hoofdonderwij zer ten grave. Het woord werd gevoerd door ds. Verkerk naar aanleiding van Psalm 103. Voorts door den heer A. Jonkheid die namens het schoolbestuur sprak; den heer G. van Pelt namens het personeel, waarna de kinderen zongen het bekende; „Gelijk het gras is ons kortstondig leven". Hierop spraken de hoofdonderwijzer de heer Hoek der Chr. School aan de Oranje- laan als collega en de hoofdonderwijzer de heer Rooy uit Nieuwerkerk a d. IJssel, die de groote deugden van den overledene schetste ook als godsdienstonderwijzer, als hoedanig de overledene veelal te Nieuwer kerk aan den IJsel optrad. De oudste zoon van den overledene dankte voor de groote belangstelling, waarna ds. Verkerk in gebed voorging. Er heerschte voor deze droeve plechtig heid een enorme belangstelling. VERHOOGING PRIJZEN VERSCH RUGSPEK. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de prijzen van het versche rugspek. hetwelk bij de Nederlandsche veehouderij centrale wordt ingeleverd, met Ingang van Maan dag 11 October 1937 verhoogd zullen wor den met 8 cent per K.G Door de onlangs met Duitschland getroffen prijsovereen- komst inzake de levering van spek gedu rende het laatste kwartaal van dit jaar is het de veehouderij-centrale mogelijk, haar prijzen niet genoemd bedrag te verhoogen. Aangezien de prijzen hierdoor worden aangepast aan de hedendaagsche binnen landsche spekprijzen, zal deze prijsverhoo- ging geen invloed hebben op de binnen landsche prijsverhoudingen der varkens en geen stijging van de binnenlandsche spek prijzen veroorzaken PROF. DR W. VAN DER GAAF OVERLEDEN. Od 70-.iarigen leeftijd it hedencehtend te Ams e.dam over'eden de oud-hooe'eeraar in de Engelsche taal- en letterkunde aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam prof. dr. W. van der Gaaf. Het Italiaansche antwoord overhandigd. De Italiaansche minister van bui- tenüandsche zaken, graaf Ciano, heeft heden den Britsdhen ambassadeur, lord Perth en den Franschen zaakge lastigde de antwoord-nota op de En- gelsch-Fransche nota van 2 October j.l. overhandigd. AMSTERDAM. 9 Oct. 1937. Het koersverloop van New York was we derom teleurstellend geweest en de Am- sterdamsche effectenbeurs werd hierdoor ln hoogstnadeelingen zin beïnvloed. Van de vaste stemming, die zich later op den middag baan brak, in verband waarmede de koersen in een snel tempo naar boven konden loopen, was niets meer overgeble ven. Hedenmorgen deed zich een tegen overgesteld verschijnsel voor. Want na on- geanlmeerde opening liepen de koersen regelmatig achteruit, zoodat het slot op ongeveer het laagste punt van den dag kwam. Het gevolg hiervan was. dat de koerswinsten die gisteren tijdens de mid daguren waren behaald, geheel verloren gingen en verschillende fondsensoorten te recht kwamen op of zelfs beneden 't laag ste peil, dat gisteren kon worden waarge nomen. De omzetten waren weliswaar niet groot, doch alles bijeen viel er toch nog aardig wat materiaal te verwerken, voor al voor een Zaterdagsche markt. De Cul tuurfondsen waren weer in hooge mate de dupe van de flauwe beurstendenz. Am sterdam Rubbers, die eenige punten bene den het vorige slot werden ingezet, liepen langzaam maar zeker nog verder naar be neden. Voor de meeste incourante soorten kwamen iaeere noteeringen tot stand. Op de Suikerafdeelingen kregen H.V.A.'s ten opzichte van de vorige laatbeurskoersen een verlies van een goede 10-tal procen ten te boeken. De specifieke Suikeraandeelen bnachten het er niet veel beter af. Industrieelen hadden een kalm verloop. De Philips aan- deelen weerden iets lager ingezet, liepen nadien een kleinigheid naar boven, doch zakten daarna gevoelig in. Unilevers cn Aku's kwamen tenslotte od eenigszins ver laagd peil terecht. Voor Scheepv'aartpapieren was de stem ming aanvankelijk ongeveer prijshoudend, doch het duurde niet lang. of de zwakke beurstoon deed zich ook hier gelden en in een snel tempo liepen de noteeringen achteruit. Aandeelen JavaChinaJapan lijn kwamen eenige procenten beneden de pari- koers Petroleumfondsen werden op be scheiden voet verhandeld. Koninklijken gavein desniettemin nu en dan nog al wat beweging te zien. Onder berurstijd had het aanbod geregeld de overhand, zoodat de koers langzaam naar beneden ging. Bij geringe affaire werden de Tabakken alge meen iets lager genoteerd. In de Amerikaansche Staalwaarden en Koperaandeelen ontwikkelde zich vrij veel affaire. Het Nederlandsche publiek trad wederom als verkooper op. zoodat alge meen nadeelige verschillen moesten worden geregistreerd. De beleggingsmarkt was stil. De Nederlandsche staatspapieren hadden een onregelmatig verloop. Bepaald zwak gestemd waren de nieuwste 3 procents obligatiën Nederland. Ook voor de gemeen telijke en provinciale obligatiën was de stemming aarzelender geworden. WISSELKOERSEN. Londen 8.96. Berlijn 72.66. Parijs 5.981,i. Brussel 30.48'/j. Zwitserland 41.62. Kopen hagen 40.00. Stockholm 46.22'/i. Oslo 45.05. New-York 1 80 7/8. Praag 6.33 Prolongatie 1/16—1/4, Part. disc. 1/4. LEIDEN, 9 Oct. Botermarkt. Fabrieks- boter prima f. 1.46, Boerenboter, prima, f. 1-451.50 p. K.G. Aanvoer 560 K.G. Han del matig. Turfmarkt v. 49 Oct. Aanvoer 175.000 st. jange turf. Prijs f.78 p. 1000. LEIDEN, 8 October. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Witte kool per 100 KG. f. 2.10—2.60; Roo- de kool f. 1.904 90; Savoye kool f. 1.30 3.10Groene kool f. 1.503.80; Boerenkool f 1 502; Prei f. 1.50—2.30; Kroten f. 1.60— 2.20; Kroten gekookt f.16; Uien f.14; Peen f.1104.30; Spruiten f.214; Aard appelen f. 2.502 80: Sla f.24; Nero f.4 8; Druiven f.1020; Snijboonen f.421; Stokboonen f.619; Pronkboonen f.26: Stamboonen f.417: Witloof f.213; Pos telein f.37: Spinazie f.216; Tomaten A f.4—6.20: B f.4—6.20; C f.4; CC f.4; An dijvie per 100 stuks f. 0.600.80; Komkom mers f. 1.502.80: Bloemkool f. 1.5012.30; Meloenen f. 410; Salade f. 0.60-1.40; Per ziken f. 1.20—14.70; Knolselderie f. 2—3.30; Rabarber f. 20; Kroten per 100 bos f. 0.60 0.80; Pieterselie f. 0.300.60; Radijs f. 0.80 1.20; Selderie f. 0.300.70; Bleekselderie f.6 —9: Peen f. 2.506: Raapstelen f. 0.50. LEIDERDORP, S Oct. Kipeieren 5.40— 5.70. eer.deieren 4 50 per 100 stuks. Boter 0 660.72. kaas 0 220 32 oer pond. Kippen 0.450 75. hanen 0.550.80, konijnen 0.15 2.20 per stuk. RIJNSBURG. 8 October. Groentenveiling. Aardappelen f. 0.70—0.80; Kroten f. 0.40— 0.60: Waschpeen f. 0.600.80 per kist; Roo- de kool f.2—2.60; Gele kool f. 1.30—1.70: Groene kool f. 1 80—2.20 per 100 KG.; Bloemkool I f. 8—12; idem n f. 3—7; Bos- peen f 4—6.50 per 100 bos; Uien f. 1.70—2 per 50 KG Bloemenveiling, 8 October. Gladiolen 4070: Picardië 5080; Asters gemengd 12 36; idem wit 2448; Tritoma 40—55; tlelianthen 3060; Groote Chrvsanthen Blenche "ariout f3.306.10; Rayonant r.a.eo—7.-1; Pulling f.8—3.50; Lelies wit f. 4.70—5 70; Rezen: Hadley f. 1.40—2.20; Rose Landia f. 1.20—1.80; Chrysanthen per bos: Goudvlinder 818; Feniks 512; Pa rel 1218; Douglas 1416; Frank field *1726.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3